Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tři roky se ZOO Braník

 

Články » Tři roky se ZOO Braník   Vytisknout tuto stránku 

Tři roky se ZOO Braník

Publikováno: 25.04.2013 • Autor: © vaclav • Rubrika: Reportáže

Tři roky uběhly jako voda od doby, kdy jsem se dozvěděl, že moji kamarádi, se kterými jsem projel a prošel spoustu akvaristických akcí a akvarijních výstav po Česku, se rozhodli mít svůj koníček jako zaměstnání.

A protože jsme přátelé už hezkých pár let, občas jsem jim pomáhal při budování obchodu – například stěhování rušené akvaristiky z Plzně do Braníka byl docela masakr. Divil jsem se, že jsme nepřivezli do Prahy jen haldu střepů místo akvárií. Párkrát jsem je byl zkontrolovat a trochu pomoct, než otevřeli. Teď sem chodím na čumendu, fotit a hlavně utrácet.

Předtím jsem chodil k Danile a Zikymu domů, protože to byla taky pěkná podívaná, akvárií mají plný byt a výhoda byla, že jsem to měl podstatně blíž než teď, do ZOO Braník.

Už nějaké to desetiletí se zajímám o akvaristiku a prolezl jsem v Praze kdejaký kamenný obchod, a to už za komančů. Po revoluci se ty staré obchody začaly ztrácet a nová Petcentra jsou pro mne o ničem. Byla to a stále je většinou jen bída s nouzí…

Akvaristik ubývá, a to nejen v Praze, hodně obchodů zavřelo, protože ekonomika je neúprosná, a doby, kdy se na rybách dalo poměrně lehce zbohatnout, jsou definitivně pryč.

Naštěstí začaly fungovat burzy, ale po čase, když chodíte každý týden, zjistíte, že nabídka je pořád stejná a ty návaly jsou dost náročné. Navíc ty nejlepší věci seženete jen hodně brzy ráno, jinak už je to pryč. Než ale člověk pozná, od koho může něco koupit a od koho ne, chvíli to trvá a párkrát se spálíte. V Braníku jsem se nespálil nikdy, ale je fakt, že když vidím, jakým způsobem žijí jeho majitelé, nešel bych do toho ani za nic. Pracovat dvanáct hodin denně, obětovat veškerý volný čas a věnovat veškeré svoje úsilí akvaristice je dneska hodně vzácné. V Braníku tomu tak je a je to hrozně moc vidět.

ZOO Braník se rozvíjí s časem, na začátku jsem měl spoustu důvodů rejpat, hlavně proto, že třeba nabídka rostlin a techniky byla zpočátku celkem bídná. Ziky s Danilou měli v té době v hlavě jenom ryby a třeba echinodory pro ně byly hlavně dobrý krmení pro jejich vzácné sumce. Navíc tam postupem času bylo čím dál míň k hnutí. Pak se obchod rozšířil, vznikla a zase zanikla druhá prodejna na Chodově – drsná a drahá zkušenost, jak trochu nevesele komentuje Danila, ale Braník zůstal a rostl.

S kytkami už nerejpu – dneska je to tak, že větší výběr jsem viděl snad jenom u Rataje v Šumperku a ta technika už taky hodně pokročila.

 

 

A takhle to vypadá dnes.

F

F

F

F

F

 

Koutek, kde není vidět žádná ploutev.

F

 

Trochu techniky.

F

F

F

F

F

 

A to nelepší nakonec - paní domácí v plné parádě.

F

 

 

Kořeny a kameny jsou v každé nádrži a i pod nimi a všechny jsou k mání.

F

F

F

F

F

 

Pár fotografií ryb.

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

F

 

F

 

Ryby měli Danila a Ziky vždycky kvalitní, v čem ale udělali největší pokrok, to jsou miníčka a rostlinná akvária vůbec. Chvíli to prostě trvá, než se to člověk naučí.

 

F

F

F

F

F

F

F

F

 

I takové skvosty z Madagaskaru rostou v nádržích ZOO Braník.


F

 

Více prodávaných rostlin jsem snad viděl jen u firmy Rataj v Šumperku.

 

F

 

Od loňského roku lze koupit i takto balené živé krmení.

 

F

F

F

F

F

 

Uběhly tři roky – Danila se Zikym jsou pořád stejní, jen na ty výlety a akce už prostě nemají čas… ZOO Braník se rozvíjí, přibývají nové a nové věci, nové ryby, nové rostliny, ale co se nemění, je nadšení pro akvaristiku, zájem a radost z práce, která naplňuje.

Tak držím palce, aby jim to vydrželo minimálně další tři roky… a tři roky… a tři roky…. a tak dál.

http://www.youtube.com/watch?v=oeZ4kv8dJaA

http://www.youtube.com/watch?v=phiGQTlFX0M

http://www.youtube.com/watch?v=loymVqt6670

 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 51x Nelíbilo se: 0x Zveřejněno: 25.04.2013 Upraveno: 25.04.2013 Přečteno: 1827x

Schválili: Johan **** 25.04.13 • romant ***** 25.04.13 • Danila ***** 25.04.13 • Bob66 **** 25.04.13 • Rex ***** 26.04.13 • alpaka **** 30.04.13

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky Reportáže
25.06.2014*****Mezinárodní výstava halančíků a akvarijních ryb Praha 2014 - část 1278x
27.01.2014*****Vivárium v ZOO Bojnice449x
21.05.2012*****SeaLife u města Castelnuovo del Garda v Itálii286x
15.07.2016*****Botanická zahrada Liberec – akvária a něco málo navíc – červenec 2016497x
27.10.2013*****Antalya aquarium567x
08.07.2014*****Mezinárodní výstava halančíků a akvarijních ryb Praha 2014 - část 2132x
07.05.2012*****Návštěva u Zdeňka Dočekala1321x
25.09.2013*****Mezinárodní výstava Halančíků 2013363x
21.06.2013*****Oceánografické muzeum v Monackém knížectví - díl druhý368x
15.11.2009*****Setkání akvaristů v Praze2963x

Komentáře návštěvníků
Celkem: 24 záznamů přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Reagovat na tento komentář [24] Fuchs® 04.04.16 07:09
Přátelé já musím říci, že jsem tam byl jen jednou ale ZOO Braník a Sklorex se nedá srovnat. Myslím, že mají hodně práce a za sebou ale také před sebou. Sklorex hraje extraligu ZOO Braník 2. Ligu. V Praze asi nej ale jinak... zdaleka nedosahují kvalit Sklorexu.

Reagovat na tento komentář [23] volhpe1® 31.01.14 17:57
Mám to daleko škda že něco takového není na Královehradecku tady jsou jen obyčejné a ne zaměřené na akvaristiku ještě že to e-shopy jistí, ale vybrat si osobně to je něco jiného :D

Reagovat na tento komentář [22] Puma® 30.01.14 19:09
Celé mé akvárium bylo pořízeno právě odsuď a jsem naprosto spokojen. Ještě se mi nestalo abych někde slyšel že by si někdo z Braníka donesl nějakou nemoc. Děkujeme a myslím že mluvím za celou naší komunitu. :rybka:

Reagovat na tento komentář [21] Noxx® 01.01.14 11:05
Bohužel musím na 90% souhlasit s Volodusonem. Chyby jsou přesně jak píše, ale kritika je správná. Jen z pochval se nikdo nezlepší a chyby nenapraví, proto si myslím, že si to ZOO Braník vezme k srdci a pokusí se být stále lepší a třeba se opravdu někdy v budoucnu alespoň přiblíží kvalitou Sklorexu a Vivariu. V Praze žádná akvaristika podobné kvality není a to je obrovská ostuda a škoda.

Reagovat na tento komentář [20] Srpenec® 17.10.13 10:10
Mám to trochu z ruky, ale po článku a báječných ohlasech se tam budu muset podívat. Díky za článek.

Upravit Reagovat na tento komentář [19] ® 27.08.13 10:30
Taky přidám svoji zkušenost úplného laika, pro které je kamenný obchod určený protože předpokládám že zkušení chovatelé si hledají speciality po netu jelikož už ví co chtějí. Taky jsem si prošla po netu vše a vybírala a vybírala, ale představivost mám špatnou a zkušenosti žádné, takže návštěva obchodu byla nutná. Zkusila jsem petcenter jako nejznámější obchod a byla jsem v šoku. Akvárium s bettou kterou jsem si vysnila bylo špinavé a v karanténě stejně tak jako 80% všech ryb v akváriích. Takže šup na net a hledat dál. Zoo Braník byl jediný aqua obchod co jsem našla a naštěstí i blízko. Ačkoliv jsem měla vyhlídnuté nejlevnější akvárium na netu, díky ochotě a milému personálu jsem na cenu zapomněla a nakoupila vše u nich. Radši nechám peníze u lidí co mi pomůžou a zadarmo přidají mnoho rad než anonymně po netu. Teď mám krásné akvárko a vždycky vím, kde mě ochotně uvítají a poradí. To je k nezaplacení :)

Reagovat na tento komentář [18] ondrabmw® 13.06.13 22:04
V ZOO Branik jsem pred rokem a pul o vanocich zacal. Je to tu fajn, maji nadseni pro svuj obor a to ja uznavam, vim co je to neco rozjizdet. Akva me vsak dost rychle pohltilo a dnes jezdim prevazne do Uhrinevsi. Rostlina akvarka rulezzz! Ano, leze to do penez, ale ja kdyz neco delam tak naplno... Pro ryby vsak stale do Braaniiika :-)

Reagovat na tento komentář [17] Tragett® 01.06.13 22:37
ZOO Braník, klasika ... :-)Jedna z nejlepších akvaristik, které sem navštívil ...

Reagovat na tento komentář [16] Rebbie® 08.05.13 23:24
No, já tam byla jednou a hubku údivem otevřenou sem zavřela až asi dvě hodiny po odjezdu :-)))) Líbilo se mi tam moc a ty miníčka a vůbec rostlinný akva nejvíc :) Danilo, Ziky, jen tak dál a nenechte se ničim a nikym otrávit! :)
Václave, pochvala za článek a fotky :)

Reagovat na tento komentář [15] Treeman® 08.05.13 18:36
Přesně tak v dnešní době e-schopů držet techniku na krámě bez přidruženého e-schopu je dobré jen aby si jí někdo mohl prohlídnout a z přeposílatelské firmy která se zove E-schopem to pak objednal levněji!!

Reagovat na tento komentář [14] vaclav® 04.05.13 19:40
Pro Voduson Za kvalitu se vždy platí pokud chceš levný ryby jdi si na burzu. Chodím po akvaristikách už hodně dlouho a představ si že jsou tam pořád ty samé ryby, to máš pravdu, to je hrozná otrava. Pokud jde o rostliny tak říkat Pražákům že v Uhříněves je na tom co do rostlin nejlíp je možná pravda, ale bohužel Adam Votava je trochu z ruky. Třeba se to ale časem změní.

Upravit Reagovat na tento komentář [13] ® 04.05.13 13:18
rybicky.net/atlasryb/kancik_perletovy

Upravit Reagovat na tento komentář [12] ® 04.05.13 10:19
zdravím,jako sa vola rybka na druhej fotke ryb.tá pod rypounom peters..dakujem za info :)

Reagovat na tento komentář [11] Voloduson® 02.05.13 18:50
No trosku prehnanej clanek o Zoo Branik. To, ze se jedna nejspis o nejlepsi verejnou prodejnu ryb v Praze je asi fakt. Bohuzel. Prestoze tam nakupuju celkem dost casto, mam hromadu kritickejch dojmu. To, ze nekdo vystavel neco na koleni neni zadnej zazrak, v podstate to tak udelali vsichni, Vivarium, Sklorex, Rataj apod... a jsou naprosto nekde jinde... Tedy: Ryby jsou v braniku pekelne drahy... Vcetne beznejch druhu. Vyber je zalostnej. Jasne, oproti akvaristice na sidlisti je to parada. Ale kdyz tam budete chodit rok, dva, zjistite, ze prodavaji neustale to stejny... A hlavne, to co se dobre prodava. Tohle se treba s Vivariem neda srovnat (jasne Vivarium je o dost vetsi akvaristika... Ale jejich snaha dostavat na trh neustale nove ryby je jasna). Zakladem kazde akvaristiky je predevsim kvalitni oznaceni nadrzi a ryb v ni. Kdo byl nekdy u Rataje asi vi o cem mluvim. Co je tak tezkeho na tom, vytisknout nazev rybicky s alespon strucnym popisem chovu? Ne kazdy zna vsechny druhy ryb a tem brigadnikum, kteri v Braniku pracuji, vzdy kdyz tam jedu, neverite ani nos mezi ocima... Tedy, kdyz uvidite u akvarek postavat osklivyho typka s mobilem v ruce, lusticiho anglicke atlasy ryb, jsem to ja... Skoda. Kdyby jim sedela alespon jmena ryb v nadrzich. To co je na listeckach hledate marne a to co tam plave neznate...
Dale, ze jste nevidel lepsi nabidku rostlin? Delate si srandu? I v Hornbachu je nabidka rostlin desetkrat vetsi... To co je v Braniku, je zoufalost, dle meho by se na to meli vykaslat a prodavat jen ryby. Na rostliny jsou tu jini velci hraci v Praze. Treba uz zmineny hornbach nebo aquascape.cz, ktery na svem showroomu prodava mozna nejvic rostlin v CR vubec... Kdyz popojedete o pul kilometru dal, dostanete se do prodejny juwellakvarium, kde maji rostlin dvakrat tolik... Takze rostliny? Opravdu ne...
A technika? Tak to uz je vubec vysmech. Cinsky smejdy a pochybne znacky... Nejlepsi co tam koupite je o pulku drazsi set dennerle nez je v kazdym druhym hobby marketu. Popripade extremne predrazenej (az 2x tolik) eheim... Vse je na objednavku. A kdyz si to objednate, tak se vam z ceny protoceji panenky...
Braniku nepreju nic spatneho. Prave naopak. Ale pevne doufam, ze se v Praze co nejdriv objevi profi akvaristika, stylu Vivaria ci Sklorexu, ktera konecne ukaze Prazanum jak ma spravny obchod s rybama vypadat... Je to dost ostuda, ze nic podobneho v Praze neni.

Reagovat na tento komentář [10] vondr001® 02.05.13 11:11
Krásné fotky, škoda že to mám trochu z ruky.

Reagovat na tento komentář [9] Jiri_99® 28.04.13 16:01
Moc pěkný. Už je na čase, abych se zase dostal do práglu...

Reagovat na tento komentář [8] sivon® 27.04.13 22:38
Taky to nemám z jihu Čech zrovna nejblíž a tak je každá návštěva v tomto akvaristickém ráji svátkem a manžel s dětmi musí tu hodinku čekání nějak vydržet :-)

Reagovat na tento komentář [7] maculak® 27.04.13 21:52
bohužel je to nakažlivé, jak se dostanu do Prahy tak se vždy stavím a něco utratím, ale co každá sranda něco stojí :-). Držím palce ať se daří...

Reagovat na tento komentář [6] Ivoš® 27.04.13 00:39
Bydlím v Praze na Vinohradech a jen za posledního 1/2 roku se tu zavřely 3 akvaristiky, které jsem měl v dosahu cca 10 minut chůze. No akvaristiky...spíš to byly krámky s krmením pro psy a kočky, kde bylo umístěno i pár akvárek ve kterých se plácalo několik ryb žalostného vzhledu a kondice. Málokdo má nadšení fanatika, kázeň řeholníka a výdrž tažného vola, což jsou vlastnosti naprosto nezbytné pro vedení takovéhoto podniku na špičkové úrovni, jak je tomu v Bráníku.
Zkrátka klobouk dolú!

Reagovat na tento komentář [5] ondralomnice® 26.04.13 17:43
Byl sem tam včera poprvé a jak sem psal škoda že to mám tak daleko jinak sem tam furt prostě to tam hřeje u srdíčka

Reagovat na tento komentář [4] snehulda007® 26.04.13 17:01
Nejdůležitější věta z celýho článku je,že v Braníku se člověk nikdy nespálí!!!!Ceny na burzách jsou sice lákavý,ale...Já ryby kupuju jen v Bráníku,protože nemám karanténu a na ryby od Dáši a Zikyho ji prostě nepotřebuju.
Tohle neni z mojí strany reklama,tohle je prostě fakt.

Reagovat na tento komentář [3] Bin® 26.04.13 14:15
takéto niečo mať u nás, tak radosť veliká

Reagovat na tento komentář [2] KarlosS® 26.04.13 10:13
Nejlepší je ten přístup a nadšení. Proto se jim dostává reklamy zdarma a podpory od uživatelů tohoto webu a akvaristů vůbec. Moc jim fandím.

Reagovat na tento komentář [1] LinaDee® 26.04.13 08:05
Já se tam dostanu jen vzácně, ale musím říct že to tam je pecka.

Další články tohoto autora
25.09.2018*****Jak (ne)nakoupit (ne)akvarijní rostliny1144x
06.05.2014*****Léto 2013 Anglie Bournemouth271x© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/clanky/1215-tri-roky-se-zoo-branik