Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2-Domácí set

Články » CO2-Domácí set   Vytisknout tuto stránku 

CO2-Domácí set


Tento článek jsem se rozhodl napsat, jelikož jako neprofesionál jsem si chtěl udělat CO2, klasicky (cukr, voda, sušené kvasnice), ale nechtěl jsem jenom mít petku, z té hadičku do akvária a vzduchovací kamínek. Chtěl jsem mít domácí výrobu, ale tak, abych to mohl aspoň trochu ovlivňovat. Abych pravdu řekl, sháněl jsem si info cca měsíc, jelikož většinou všude je popsaná základní verze.

Píšu to tedy pro to, že by to mohlo třeba někomu pomoci v začátku.

F

Zde je vidět, co jsem použil: vteřinové lepidlo, jehlový ventil ze zapalovače viz (http://www.akvarko.cz/clanky.php?str=59), regulační kroužek (z téhož zapalovače), 3 ks spojky, 1 × T-spojku (rozebírací), auto (cyklo) ventilek, hadička 4 × 6 mm, zpětný ventil, počítadlo bublin, skleněný difuzor a přísavky (budou na závěrečném foto).

F

Zde jsem použil auto ventilek (zasunout obráceně než kdybyste ho dávali do duše) jako pojistku proti přetlakování a nechtěnému neštěstí a zakápl jsem vteřinovým lepidlem (je potřeba dát si pozor, aby se vám nezalepil celý ventilek, musí zůstat stále pohyblivý), horní spojku jsem taky přilepil.

F

Tady jsem si klasicky vyvrtal díru do víčka od petky, vlepil spojku a nasadil a zalepil zbytek t-spojky.

 

 

F

Potom následuje už jen montáž: záleží na vás, jak si uděláte dlouhé hadičky. Jinak zde jsou hadičky nalepeny pouze na jehlový ventil, když jsem měl slepeno, přetáhnul jsem regulační kroužek přes hadičku (aby se mi lépe přidávalo nebo ubíralo na JV) a přilepil. Ostatní spojky mezi hadičkami jsem zalepil, kromě spojky za JV, z důvodu manipulace jehlovým ventilem. Tady na tom obr. je na konci zpětný ventil, ale jak uvidíte na posledních fotkách, nejdřív tam bude počítadlo bublin a až potom ZV.

 

F

F

Tak a tady už je finále, vše zapojené a krásně to bublá!!

Závěr: doufám, že to někomu pomůže, samozřejmě je to dražší než jenom petka a kamínek díky difuzoru a počitadlu bublinek (ale není nutnost použít, můžete dát kamínek, nebo na http://www.akvarko.cz/ je spousta šikovných návodů, jak si co vyrobit).

Děkuji za rady a pomoc: Matlala, Aivosh, Celini




 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 30x Nelíbilo se: 2x Zveřejněno: 26.01.2013 Upraveno: 28.01.2013 Přečteno: 3376x

Schválili: Johan ** 28.01.13 • romant *** 28.01.13 • Haimdol ** 28.01.13 • Bob66 ** 28.01.13 • alpaka * 06.03.13

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky Technika
11.03.2011*****Výroba triviálního akvaristického odkalovače z prvomájového mávátka2841x
18.03.2016*****Skimmer vlastní výroby912x
28.03.2013*****EHEIM Test hlučnosti vzduchovacích motorků.667x
03.07.2011*****Externí filtr - aneb guma to jistí.... jenže - kde všude?1346x
05.02.2013*****Roční zkušenost s provozem externího filtru Atman CF-1200854x
03.12.2010*****CO2, rostliny, a co jsem ještě nezkusil4148x
06.02.2020*****Odsávání ostříhaných mechů snadno a rychle548x
27.12.2018*****Výroba krytu a osvětlení697x
09.02.2010*****Hagen AquaClear 203203x
03.06.2006*****CO234943x

Komentáře návštěvníků

x Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Další články tohoto autora
Žádné další články



© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/clanky/1144-co2domaci-set