Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnojivo pod písek

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Hnojivo pod písek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 11:00 Muž fido16 [631] Re: ivaha
Takže za vás zasobní hnojivo ano?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 10:58 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: fido16
Tropica Growth nemám, takže v tom neporadím. Florapol jsem nejdřív měla jen v jednom akváriu, ale postupně jsem ho dala do všech. Drahý to není a podle mne rostlinám prospívá. Všude mám jako dno jíl (Manado a Liapor), v jednom mám písek a i tam to s Florapolem roste líp než dřív bez něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 10:53 Muž fido16 [631] Re: vondr001
No já právě držkolezce nechci. Chtěl bych se pokusit o aquascape takže spíše rostlinné akva takže přemýšlím o tom substrátu od tropicy sype se na dno a přikryje se štěrkem na hotovo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 10:47 Žena vondr001 [674] Re: fido16
Já mám zase velice dobrou zkušenost se substrátem Nutriplant. Akorát mě občas naštve ancík, když se prohrabe až k němu a rozvíří ho po akva. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 10:45 Muž fido16 [631] Re: ivaha
No já si též myslím že by to mohlo být i užitečné. Takže přemýšlím i o tom hnojivu. Díval jsem se na tropica growth substrat ale ten se mi zdá hodně drahý. Ale pokud by fungoval :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 10:40 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: fido16
Mám tam Florapol od JBL a oproti dřívějšku bych řekla, že to na rostlinách je znát. Zas tak velká investice ta jedna krabička není, asi by Ti stačila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 10:31 Muž fido16 [631]
Čauky chci se poradit budu zakládat akva a chci se pokusit aquascaping. Tudíž budu pěstovat náročnější rostliny :-). Akva 144L čistý objem 110L. Osvětlení 2x30w. Hnojení co2. A tak mne zajímá zda dávat pod horní vrstvu štěrku nějaký výživný substrát pro rostliny? Nebo to není nutné? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.04.2013 12:10 R Muž romant [27987] Re: toni
Ona Ti tam Lucka ten odkaz nenakopírovala, je to tady. www.akvamalawi.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2013 11:51 Žena vondr001 [674] Re: toni
Tady je odkaz na kalkulačku -zadáš rozměry akva + výšku (kolik chceš mít cm písku) a vypočítá ti to kolik kg písku koupit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 11:46 Žena toni [68] – substrat
ahojky..chtela bych zalozit 200l.....jen porad premyslim kolik substratu budu potrebovat a kolik pisku na dno...zrnitost bych chtela jako u me 60tky 2-4mm...nejak to vubec nemuzu odhadnout,v obchode se ptat nechci nebo by mi zas namluvili vsechno mozne :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 22:00 Muž kus [200] - RostlinyRe: amrtin
www.rostlinna-akvaria.cz/…
zřejmě to samé. A s tímhle už nějaký zkušenosti mám a vesměs dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 16:55 amrtin – Vimi live plant root tabs
Nevím,kam to zařadit,protože to je hnojivo obsahující co2.Takže:má někdo zkušenost s tímto: www.aquarist-classifieds.co.uk/… ?
sklep.roslinyakwariowe.pl/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 21:48 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: cossie
většina těhle výživných substrátu je O.K., nebo můžeš dát jíl, i klasická hlína se dává(po převaření), nebo nemusíš dávat nic z toho a dáš zásobní hnojivo - je jedno od jaké firmy, jen je třeba prostudovat složení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 21:45 gargamel Re: cossie
Na dno použij Dennerle Deponit mix podle návodu, posyp to kuličkama Osmocote a celé to přikryj křemičitým štěrkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 13:24 Muž cossie [10] Re: Johan
jedná se mi spíš o něco jako toto: TetraPlant Complete Substrate. Našel jsem to namátkově, jsou i jiná? lepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 13:16 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: cossie
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou - pro začátek se mi vždy osvědšilo trochu jílu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 13:13 Muž cossie [10] – Jaké zvolit celoplošné hnojení do dna
Budu zakládat nové akvárium 125l či 180l. Potřebuju poradit jaké mám zvolit hnojení. Od koho a kolik? Černé flexiobklady o malé zrnitosti jako horní vrstva dna jsou jasná věc. Otázkou ale je, jaké hnojivo pod ten šterk? Jedno nebo mám udělat mix více hnojiv? Jak vysoké vrstvy? Kytky bych dával normální, něco kobercovitého (micranthemum, pačuly Helherovu), echinodory, anubias, vallisnerie a kryptokoryny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 13:14 Muž Kellyšak [6] - RostlinyRe: crxjet
Já mám ted v krytu dvě L18W/830 Osramky čož je asi 0,4W/L u mne odhadem(Počítal jsem, že mi v akva zbyde všeho všudy 85l z 96L)
Což je málo na tu Blyxu,ale nejen na ní.Budu muset dokoupit nový set.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 06:52 crxjet Re: Kellyšák
pokud hodláte pěstovat náročné kytky (blyxa a jine travníky, atd), substrát bych tam vrazil, nic tím nepokazíte, samozřejmě pořádný světlo je nutnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 23:15 Muž Kellyšak [6] - RostlinyRe: kortezhugo
To je jako co?
Jak si "vyrobyt staré" dno.
Myslíš toto od Rataje.
www.rataj-spk.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 12:41 Muž kortezhugo [983]
emergingintuitions.com/…

...komu sa chce?...moze sa pozabavat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2010 12:09 Muž Kellyšak [6] - Rostliny
Uělám to tedy následovně(vrstva po vrstvě)
1.hnojivo(JBL FLORAPOL 100)
2.substrát(2-4mm)
3.písek(Rataj 1-2mm)
palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 17:00 Muž Kellyšak [6] - RostlinyRe: katterinecka
Jj,koukal jsem na jejich str.
www.jbl.de/…
do sekce video clips - Sieben Schritte zum perfekten Pflanzenwuchs HD
použivaj tam: www.akvarista.cz/…
Ale to co používáte by mohlo být také zajímavé:
www.nasezahrady.cz/…
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 09:12 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Nově založené akva
Dřív jsem do nádrží nic takového nepřidávala a taky to pěkně rostlo, pak jsem začla přidávat JBL Florapol a zase to roste.
Výhodou je že se nemusí tolik hlídat jestli nemají rostliny ve vodě málo živin, protože většina z nich si je najde ve dně. Takové problémy můžou nastat hlavně u nových nádrží, kdy rostliny rostou jak o život a pak najednou přestávají, a přidání tekutého hnojiva by v takovém připadě mohlo podpořit růst řas (pokud se to nebude přidávat velmi opatrně). Ale pokud se vytvoří rovnováha mezi osvětlením, počtem rostlin, počtem ryb, výměnou vody, tak se dá bez hnojení i obejít. S ne moc silným osvětlením a ne moc náročnými rostlinami to jde dobře.
Jinak i jílove kuličky se ti dost snadno při přesazování můžou dostat do vody protože se rozpustí na takové blátíčko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 09:00 Muž jeník [54] Re: Nově založené akva
Jsem z těch, co by do dna nepřidávali nic. Funguje to i bez a ušetříte čas, práci a peníze. Další budou mít určitě opačný názor, zkušenosti a doporučení..+ potřebují li vůbec takové doplňky rostliny, které hodláte sázet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 21:07 Nově založené akva – Jak kvalitně připravit dno na dobrý start.
Dobrý den všem,chtěl bych se vás všech zeptat,jak by jste mi poradily postupovat.
Zajimalo by mne jestli je důležite při zařizovaní noveho dna použít:
www.akvarijnipotreby.cz/…
www.tetrainfo.cz/…
www.rataj-spk.cz/…
Chtěl bych po 3.letech předělat akvárium.
Nebo stačí zkombinovat určitou zrnitost substrátu,a do něj pak vkládat ke každé rostlince:
www.koi-braun.de/…
www.rataj-spk.cz/…
www.tetrainfo.cz/…
Vím že je problem když se použije zasobní hnojivo tak se musi mírně odkalovat aby se zasobní hnojivo nedostalo na povrch,mohlo by pak dojít k přemnožení řas a sinic.
Poradte prosím. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 17:17 Muž Kaplan007 [51] Re: Kurier
Stare do je podle me v pohode. Je fakt ze ze zacatku jsem mel se sinicemi problem take, ale po poradnem zabehnuti akva vymizely a rasy se taky moc netvori. Pekne se do nej sazi rostliny a rostou vyborne. Je lehke, takze se pri odkalovani zveda do odkalovaciho zvonu, coz taky neni nejlepsi. Pokud se rozhodnes pro tohle dno, doporucuji pouzit pouze ciste hnedy substrat, ktery neni obohaceny o raselinu a jine ziviny. Tomu obohacenemu davam za vinu tvorbu sinic a kaleni vody. Osobne jsem pouzil oba dva substraty. Obohaceny dospod, cisty nahoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 13:39 Muž Skid [2] Re: Kurier
Ahoj, já jsem při zakládání použil Floradepot, na něj štěrk a spokojenost. Rostlinky krásně zakořenily a kalení dna jsem nezaznamenal (když nepočítám první napouštění vody, což je normální).
Když jsem po čase dokupoval rostliny a sázel je, opět jsem tam přidal trochu a do toho rostlinu zasadil. Opět úspěšně.

Takže mohu doporučit, nicméně nemám srovnání s Ratajem, od něj jsem nic nezkoušel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 13:34 Kurier Re: mirlun
Súhlasím..ako začiatočník som pri založeni akva použil najprv klasicky štrk, lebo v akvaristike mi povedali že použivaju iba ten. Mal som neustale problemy s riasou a rastlinkam sa vôbec nedarilo, korene im tmavli a ked sa nejakej rastlinke "darilo", tak to znamenalo, že neuhynula, ale ani nerastla.

Potom som ho chcel cele prerobit a investoval som a objednal rastlinky a dno od rataja.

Odvtedy žiaden problem. Tak ako pišeš, riasa len sem tam na nejakom listku, rastlinky rastu a ihned sa ujmu. Ked som nedavno prerabal komplet akvarko a vytahoval rastlinky, korene boli dlhe, biele, proste parada. palec ...
Tiez ked som to dal do akvarka a nalial vodu, som si myslel ze sa to nemoze vycistit. Ale uz ako som pisal, udrzba takmer ziadna, vsetko v pohode. Teraz ked uz zasahujem do akva, jedine preriedit rastlinky.

Teraz som objednal dno JBL Manado, jedno balenie, skusim to do miniakvaria, moze to byt tiez dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 13:25 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: Kurier
staré dno jsem použil u větší nádrže a jsem spokojen, rostliny vyjely ihned, sinice se nekonala, řasy jsou minimální, jen na rostlinách, což nesouvi s dnem, ale s krmením a údržbou akva a hlavně: dobrá filtrace!!! u všech akvárií jsem měl počáteční problémy jen proto, že filtr nebyl zajetý a rostliny ještě nebyly zakořeněny. také rybkám dno neuškodilo, bál jsem se nemocí, ale nic se neudálo.
starého dna se nebojte. je to pomocník. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 13:12 Kurier Re: prisavnik
Tak je jasne ze pri zasahu do dna sa trochu zakali. Ja mam navrchu AQ ground a pod tym stare dno. A pokial nevytahujem rastlinku tak sa nic nedeje. Ani pri odkalovani nie je problem. A pri vytahovani rastliny proste trosku vyjde "bordelu", ale po par minutach je vsetko v normale.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 12:18 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Kurier
Uz som pocul tolko staznosti na stare dno od Rataja + pripajam sa aj ja. Vo vacsine pripadov sa vo vsetkych akvariach drzala sinica + pripajam sa aj ja. Pocul som, ze dost kalilo vodu uz pri malom zasahu do dna napr. ryby + pripajam sa aj ja.
Lepsie riesenie je BIVOJ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 11:27 Kurier – Sera Floredepot vs Rataj Stare dno
Ahojte. Chcem vediet nazory akvaristov, ktorý majú OSOBNE SKUSENOSTI s jednym z tychto dvoch substratov.

Ja mam v akva stare dno a na nom aquaclay ground a s akvariom nemam ziadne problemy. Korene rastlin krasne, voda cista, ziadne kalenie alebo nieco podobne.

Cítal som tu o sera floredepot a čital som, že to vraj kali dno a je to len lepšie balenie Ratajovho stareho dna. Ja však vo svojom akva som nezaznamenal žiadne kalenie čo sa týka dna.

Preto chcem vedieť OSOBNE skusenosti s tymito substratmi, skor ma zaujima Sera Floredepot, kedze Stare dno mam. Zvazujem Seru F do priatelkynho akvarka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 02:08 Muž venca21 [-1] - Cichlidy
půdu bych nedával je tam sposta bakterii,dej štěrk a je to.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 23:02 Muž Mickey [6] Re: Eff
Chci se zeptat jakou barvu má ten JBL florapol?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 10:49 Muž Eff [417] - RostlinyRe: jaa
Pokud použiješ hrubý štěrk jako spodní vrstvu, při odkalování se postupně dostane nahoru a to při tak velké zrnitosti nebude dobré. Lepší bude při zakládání nalít trochu sajrajtu co ti zbyde při odstraněné starého dna do spodní vrstvy dna nového. Pokud by jsi chtěl podpořit rostliny, spíš než rašelinu bych volil nějaké depotní hnojivo do dna - opět do spodní vrstvy. Já používám JBL Florapol. V tvém případě (jestli je to těch 200 litrů) by to chtělo asi 2 balení (dohromady cca 300 kč jestli se nepletu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 10:45 Muž piano300d [0] Re: jaa
Ahoj když jsem měnil dno za nové dal jsem pod písek sera floredepot a myslím že to má své opodstatnění pokud je dno "čistý" nezajetý... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2009 10:36 Muž jaa [5]
zdravim! mam dotaz. Mam v akva riecny strk, no ma az moc velku zrnitosti (2 a viac cm). Chystam sa ho nahradit, no nechcem spravit nejaku dalsiu chybu. Chcel by som tam dat kremicity piesok urceny do bazenovych filtrov. No v tomto strku uz mi rybky narobili dost zivin(datritu) tak sa chcem spitat ci by sa dalo dat na dno urcitu vrstvu toho stareho strku aj s datritom a na to vrstvu kremiciteho piesku(celkova hrubka dna bude tak 7az10cm). Ake problemi by pri tom mohli vzniknut alebo je to hlupost a nemam to vrstvit? a tiez mi este kamarat poradil nech dam do dna vrstvu raseliny a prekrijem ju nejakou sietkou aby ju nevyplavovalo, ze vraj to pomaha rastlinkam. Ake stym mate skusenosti? a vobec, ak viete niekto nieco poradit ohladne dna tak budem len rad............
Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 23:25 Muž Hannibalus [13] Re: Madu
co třeba toto - www.flexiobklady.cz/…
dle tvých požadavků - černý a chemicky stálý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 21:52 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: madu
Tmavsi dno co se bezne prodava skoro vsude je cerny sterk. Ale ten je dost ostry a i veliky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 21:42 Madu Re: isamik
tak mramorovou drť určitě nebudu kupovat, hlavně chci tmavší dno... no, zítra se podívám, co kde mají a snad něco seženu:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 21:38 Muž isamik [180] Re: madu
Ne vsechny dna v akvaristice jsou ta prava. Mohu doporucit TOMI pisek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 21:35 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: madu
Madu, hlavne nekupujte MRAMOROVOU DRT BILOU! Doporucuji ricni dno, kremicity pisek nebo nekdo pouziva i filtracni pisek. Toto jsou bezpecna a overena akvarijni dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 20:15 Muž pařa:) [2] Re: madu
nebo je taky mozno si doma naosivat sterk z pisku, mate sice ruznorodou zrnitost ale vite co tam davate, ale zase je s tim prace vybirat ty vetsi kaminky atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 20:06 madu Re: Polux
jj, děkuju za radu:) šterk budu kupovat v akvaristice:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 20:01 Polux Re: madu
Ja osobne mam akva strek o zrnitosti 4-5mm :-) zivna puda je asi mysleno substrat co se prodava na kytky .Normalne dejte akva sterk !!! Barva , zrnitost dle vaseho uvazeni.Ale nadavejte pisek bily.Ricni bych tam nedaval normalne bych koupil v akva.O ostatni veci se postara akva samo palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 19:58 madu – živná půda
ahoj, prosím o radu, zakládám akvárko a v literatuře píšou, že mám dát říční písek a do něj vrstvu živné půdu... nikde nemůžu sehnat živnou půdu - ani moc nevím, co to znamená... jako jemnější písek, nebo co to mám dát? nevíte? neporádíte? nebo jak to máte vy - máte jen štěrk (to asi ne, co?) :) děkuju

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 4195x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9883-hnojivo-pod-pisek?od=101