Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z kvasnic

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 50 Přejít na další stránku   1  
CO2 z kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 18:35 Muž jajaapaja [174] – Re: Tomas1351995
Klidně osdšroubuj vršek a neboj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 18:35 Žena ustavprochore [567] – Re: Tomas1351995
A jak jste namíchal náplň? Kolik cukru a kvasnic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 18:20 Muž Tomas1351995 [0] – Re: Trabant
72 l to radsej vybar co ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 18:13 Trabant – Re: Tomas1351995
A jak velký máš akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 18:08 Muž Tomas1351995 [0] – kvasinkovac-vysoka pena
Fotka k příspěvku ja som este kvasinkovac nemal a zda sa mi ze ta pena je nejak vysoko a nechcel by som my v noci vybublala von ked vyberem vzduchovaci kamen z akva a jake mate skusenosti s tym lebo tam som cital ze by sa mal ten kamen na noc vybrat nestaci iba trocha povolit vrchnak od flase a poriadne priskrtit ??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 21:05 Muž Michal1987 [21] Re: Rexistens
Tým skúšaním CO2 "mimo akvária" som si na začiatku tiež prešiel. Aspoň sa trochu oboznámiť s vecou, než sa to pustí do akvária, myslím si nie je na škodu. I keď podmienky v akváriu a v PET-ke majú od seba ďaleko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 20:59 Muž Jrk [143] Re: Rexistens
Fotka k příspěvku No jestli Ti to pomůže, posílám takovou tabulku... to bylo v mém akva denní hodnoty při různých poměrech... Hodnoty CO2 jsou orientační - jen kvůli tendencím - nárůst x vzestup x kolik. Snaž se vyvarovat toho, aby jsi pokaždé používal něco jiného - kvasnice (jak psal Sid - i na výrobci záleží). Kup si testy na KH a pH. Použij Tillmanovu tabulku maniakva.sweb.cz/… - na těchto stránkách je vhodné pročíst a POCHOPIT většinu článků - objasní se souvislosti...

Jinak, dle mých zkušeností lze vychytat PET-CO2 tak aby bylo v permanentním používání, bez problémům s údržbou v minimálním intervalu 14ti dní (doufám, že to bude měsíc); 2 x do měsíce 5 minut to není moc ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 20:45 Muž Rexistens [16] Re: Jrk
Tak obyc. drozdi jsem pouzil proto, ze zbytek tech susenych mi vzala pritelkyne na nejaky peceni (prej ze kdyz uz to bylo nacate a ze si mam vzit to co si koupil ona na peceni)...

Jinak po vcerejsim "fiasku" to delam jen pokusne - bublam do druhe cire PETky ve ktere je jen voda a zkousim jak to skrtit, pocitam bublinky v pocitaci bublinek a sleduju co dela kvasna nadoba atd.
Nepusim t do akvaria, nez prijdu jak to aspon trosku regulvoat a zjistim jak ta reakce probiha v case...

Jinak recep co mam ted jsem odelal podle "receptu" co jsem nasel na netu,kde bylo klasicke drozdi...takze uvidime...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 20:31 Muž Jrk [143] Re: Rexistens
No zkoušej dál, pokud možno každou hodinu... Parametry vody zajisté taky asi měříš? Jo - mokrá... Kdyby jsi věnoval 1/10 času zkoušení něčeho špatného (normální kvasnice) čtení něčeho dobrého (příspěvky ve fóru), tak by jsi se vyvaroval případných velkých problémů. Sid něco napsal, škoda, že jsi to nepochopil a děláš si to po svém... Jinak rybicky.net/forum/hledat/ bude to daleko rychlejší jak experimenty... Dozvěděl by jsi se za co stojí nomální kvasnice - plesniví....

A jinak - s takovým přístupem se s nějakým CO2 nezalamuj - pořiď si nenáročné rostliny - více druhů a uvidíš který Ti půjde ;-)

P.S. Sidovy rady mi nikdy neublížily, ale naopak mě minimálně nasměrovaly na správnou cestu - poslouchat, přemýšlet, hledat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 17:14 Muž Michal1987 [21] Re: Rexistens
Niekedy to trvá aj deň a niečo, kým to začne bublať (ak je nízka teplota a málo kvasníc). Potom to však bublá tak ako má. To je moja malá skúsenosť.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 16:49 Muž Rexistens [16] Re: Sid
Tak jsem namichal jinou smes. 200 g cukru, 1/9 kostky kvacnic (zkousim jine nez praskove) a litr vlazne vody.
Namichal jsem to rano a porad nic nebubla. Flaska mekka, pocitadlo bublinek na nule - tak asi zase nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 21:35 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Rexistens
Na akva vaší velikosti používám 1ml sušených kvasnic a je to "až dost"!
A taky jsem zjistil, že nejsou sušené kvasnice jako sušené kvasnice... :)
Např. Dr. Oetker - to byl fofr! :-D Standardní postup, standardní dávkování a po dvou dnech jsem při snaze o večerní krmení zaregistroval absolutní nezájem rybek! Takže hned test pH a - něco kolem 5,5! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.10.2009 21:26 Muž Horác [3942] Re: Rexistens
Rexistens napsal: no mne jde o to, ze mi to v akvosu bubla skoro jako vzduchovaci motorek..tak jestli to neni moc .. nikdy jsem CO2 v akvariu nevidel, tak nevim kolik toh tam ma jit...
Má být 1 bublinka za 5 sekund (cca). Takže máš zaděláno na celkem pěkný prů..r :-)
(počítáno v počítadle bublinek vyrobeném z odsávačky hlenů pro kojence).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 21:25 Muž Rexistens [16] Re: Sid
jak "hruzinec"?ja myslel, ze je jedno kolik tech kvasnic tam dam, resp, ze jdejen o ten nastup, protoze kvasnice se prece mnozi sami, je to prece zivej organicmus...

mam to radej z akvaria vyndat?

jinak osobne si myslim, ze otravit se tim clovek nemuze...je toho moc malo...i kdyz taky by mne zajimalo ja to je;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 21:15 Andreas81
Ahojky všem ... chtěl jsem se zeptat .... no ... nemůže ten plyn ... ikdyž je to tak malé množství třeba .... přiotrávit člověka ? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 21:12 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Rexistens
...Napln jsem udelal v 1,5 litrove petce - asi 5 cm cukru, trosicku soli a tretinu sacku s kvasnicema...
Připravte se na nepříjemnost - to, co jste namíchal, je na 30 lt akva "hrůzinec"! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 19:59 Muž Rexistens [16] Re: Jrk
priste zkusim ten tvuj recept;) tedy v pomeru do 1,5 litrove flasky, vetsi by se mi nevesla do me" bezpecnostni schanky"pro pripadnu vybuch petky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 19:47 Muž Jrk [143] Re: Rexistens
Ano toto bude rozumné ;-) A s těmi poměry si fakt příště víc vyhraj - ony hlavně ty kvasnice je potřeba celkem přesně odměřit - má to potom vliv na celkový průběh životnosti kvasinkovače a dávky CO2. Čím víc kvasnic, tím má kvašení rychlejší nástup, dosahované hodnoty CO2 jsou vyšší, životnost kvasinkovače se ale naopak sniží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 19:41 Muž Rexistens [16] Re: Jrk
Diky;) co totam mam, sleduju je porad - nerad bych si je otravil, ale fakt jsem netusil jak "huste" to ma vzduchovat:) hladinu mi ceri "sprcha" z vnejsiho filtru...tak snad to bude fajn:)

na noc to budu mjespis vypinat pres tu T spojku..proste povolim tu druhou hadicku a plyn pujde lehci cestou;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 19:36 Muž Jrk [143] Re: Rexistens
Sleduj chování ryb - hlavně v noci - jak začnou lapat po dechu, tak to okamžitě odpoj, pokud možno zapni vzduchování, hodně čeřit hladinu a eventuálně výměna části vody!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 19:32 Muž Rexistens [16] Re: Jrk
no mne jde o to, ze mi to v akvosu bubla skoro jako vzduchovaci motorek..tak jestli to neni moc .. nikdy jsem CO2 v akvariu nevidel, tak nevim kolik toh tam ma jit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 19:21 Muž Jrk [143] Re: Rexistens
No to dávkování trošku zprecizni: 2 l PET láhev + 200 ml cukr krytalový + 2 ml kvasnice sušené + 1500 ml vody vodovodní. Ty kvasnice odměř třeba v rozdělané injekční stříkačce.

Sůl, kmín a hrubou žitnou mouku tam dávat nemusíš - to se dává do chleba (bez toho cukru) - kdyby jsi měl zájem pošlu Ti i poměry na ten chléb :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 19:11 Muž Rexistens [16] Re: koaaalka
Tak jsem sestrojil kvasnou nadobu, bublinkovac a poustim to pres ovzdusnovaci kaminek. Napln jsem udelal v 1,5 litrove petce - asi 5 cm cukru, trosicku soli a tretinu sacku s kvasnicema.
Pres T spojtu hadicek to skrtim.
kolik toho mam tak pustiti do toho akvaria? (vim ze se to presne urcit, ale tak aspon trosku hruby odhad). Kaminek dela jednu obrovskou bublinu a hodne malych...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 12:11 koaaalka Re: Rexistens
ahoj mám 100l akva s anubiasem a exinodor beauty red, zářivky sera daylight 18w (myslím :) kytičky máme na zkoušku, páč mám tlamovce a kančíky, podle popisu jsem si udělala kvasničovač nejprve do 2l láhve a nic... teď mám 1,5l láhev od matonky a super!!! Echinodor má spoustu nových listů a anubias asi pokvete! Akorát kvasnic jsem dala přes půl pytlíčku! reakce ok, na noc to zaškrcuji a jsem naprosto spokojená! když mají rybky každý den mražený špenát, tak si kytel skoro nevšimnou!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.10.2009 11:58 Žena ustavprochore [567] Re: Rexistens
Najděte si ve fóru nějaké příspěvky o zářivkách GLO a jejich "kvalitě a trvanlivosti". Ty uvozovky jsou tam záměrně. ;-)

Jinak doporučím k přečtení třeba tohle: www.akvarko.cz/…. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 10:38 Muž Rexistens [16] – Pomuze mi CO2?
Zdravim,

potřeboval bych poradit, jestli mám do sveho maleho akvária zavest CO2.
Mám nadrž velkou dxšxv 50*25*30 cm. Vody je tam tak 30 litrů. Svitim zarivkou Sun Glo s 15W. Vodu mám odstátou ze vodovodní sítě (Brno, Bystrc). Filtraci mam nejakym cinskym vnitřním filtrem.

Bohužel mi nějak nejdou rostliny. Sice rostou, ale jsou takove nijake. Tohle akvo mam uz pres roka vyzkousel jsem ruzne druhy rostliny a porad stejny vysledek...
Tedy asi 2 druhy mi tam rostou celkem dobre (nejaka xy co ale trochu vypada jako tuhanka něžná a šípatkovec křídlatý (ten ale spis taky jen preziva, trepi se mu a zloutnou listy)) driv mi sel i ruzkatec, ale posledni dobou nejak perstal rust a rozpada se.

Zkousle jsem na doporuceni v akvaristice i nejake hygrophilie, ale tem po mesici upadly vsechny listy, zustal jen stonel a par listku nahore a takhel to tam je a ani neroste ani nehnije.

mam tam treba šípatku širolistou, ktera ma bejt velak rostlina, ale ja ji mam pri dne a do vysky max 10 cm.

Uz jsem zkousel hnojit vsim moznym, vic/min/vubec vzduchovat ale proad stejny vysledek nula.

Uz mi zbyva zkusit jen to CO2. Ale i kdyz jsme tu precetl spoustu prispevku na foru tak z toho nejsem moc moudrej. Tedy vyrobit to vimjak, lipove drivku uz mam,a le ma to cenu vubec do tak maleho akvaria davat? A kolik toho burcaku udelat, normalne do dvou litrove flasky?

jo a, na noc to musi vytahovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 23:48 Muž Jrk [143] – Re: kadli666
o taky záleží na tom,do jaké nádrže to chceš... Ne snad do té 34ky se dvěma umělýma kytkama? Ale i tak bych si třeba sehnal 3 l - 5 l kanystr od destilky a udělal bych to z toho. Poměr je třeba vychytat podle objemu nádrže a osázení rostlinami sledovat pH a KH, dle Tillmanovy tabulky odvodit množství CO2, sledovat reakci rybek, aby se to náhodou nepřehnalo... Já třeba do zarostlé 63ky mám 5 l kanystřík a do něj 2 ml kvasnice sušené + 200 ml cukr krystalový + 3000 ml vody vodovodní. Ale každé akva je jiné! A plně souhlasím s Tarikem - čím menší flaška, tím častěji bys to musel měnit. V té litrovce asi co týden. Čím větší nádoba, tím je ještě dávkování CO2, při správně zvoleném poměru kvasnice : cukr : voda, stabilnější a nemá tendence prudce narůst a rychle sestoupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.09.2009 23:12 Muž tarik [3] - Rostliny – Re: kadli666
a je problem dat vacsiu flasu???Ja davam 1/8 drozdia a 300ml cukru do 2L flase tak do pol litrovky si to vyrataj deleno 4,Ale cim mensia flasa tyma castejsie to musis menit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 21:31 kadli666 – Kvasnice CO2 poměr kvasnice:cukr
Ahoj,
vím, že se to tu řešilo asi 100x, ale chtěl bych se zeptat, kolik kvasnic cukru dát do 0.5l flašky, popř. pokud je to blbost, tak jakej poměr do 1l flašky
Předem díky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 14:26 R Muž Silent [5949]
Zkus tenhle: www.akvarko.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 14:22 Bouda – Re: Eff
Nějak mi ten link nefunguje, nemáte někdo jinej link na to jak udělat hodně jednoduchou a spolehlivou věc na počítání bublinek?

Mě napadlo, že bych použil normálně malou stříkačku, tu přilepil zespoda na vičko, dal do ní trošku vody a zespoda bych na ní udělal malej sifon z hadičky, kudy by se do ní dostávalo CO2. To bch zašrouboval do lahve a čekal jak to pofachá. ano

Možná se do výroby dneska pustim...


(Teď jsem si všim, že reaguju na příspěvek 2 roky starej :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2009 07:01 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: grizly
Ked reakcia bude slabnut?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.04.2009 20:48 Muž grizly [145] – Re: prisavnik
Zcela jednoduse: Odlej 3/4 vody, prilej cistou a dosyp cukrem. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 20:01 Muž prisavnik [51] - Rostliny
Ja mam otazku: Ako mozem zdlzit reakciu? Aky pomer coho pomoze aby bola dlksia? Okrem dolievania vody ked reakcia zoslabne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.04.2009 20:44 Muž kristian [80] – Re: juro127
Mate to dobre, jen je potreba si davat pozor pri vymene kvasneho roztoku pod tlakem, je nutne nejdive povolit vicko lahve z vodou pro odpusteni tlaku, a nasledne kvasnicovace. Samozrejme skrtitkem zaskrtit privod do akva aby netekla voda zpet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 20:13 Muž juro127 [6]
AHA DIK ale este raz by som poprosil te ako by to malo byt ? Dik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 19:04 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: JuraS
A jak by to jinak mělo být? :-O Rsp. takhle se to aspoň vyčistí. Taky to tak mám a vše ok=).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 18:24 JuraS – Re: juro127
Neděláš dobře...tu hadičku z druhé petky vytáhni z vody...když budeš mít soustavu natlakovanou a povolíš uzávěr u petky s kvasnicemi tak ti voda vystříkne ven...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2009 14:04 Muž juro127 [6]
Fotka k příspěvku AHOJTE.TAKZE ZASA SOM TU CHCEM SA OPYTAT CI SOM TO SPRAVIL DOBREEE.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 15:35 Muž Bammaboy [0]
jo, ahaa tak potom už vím, dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 13:18 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Bammaboy
Čerstvé droždí nepoužívám a to sušené odměřím tak, že je nasypu do injekční stříkačky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 11:25 Muž PetrP2B [33] - Rostliny – kvasnice
Naposled jsem dal do 2l PETky asi 1/4 čajové lžičky sušených kvasnic, k tomu hrnek krystalu a trochu teplé vody. Celé jsem to pořádně protřepal a pak dolil do 3/4 vlažnou vodou. Cca po třech hodinách to začalo bublat a bublá to už čtvrtý týden, od začátku to bublá cca stejně intenzivně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 19:46 Žena danulavo [3] - Cichlidy
Dobrý den, nevíte proč se při podávání léčiv - např. na vnitřní parazity - má vypnout CO2? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 19:11 Muž včelař [44] – Re: Bammaboy
jasně do těsta taky uděláš kvásek rozmíchej v trochu vodě rybicky.net/rady/clanek/247
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 19:04 Muž Bammaboy [0]
dobře, injekční stříkačku ale co když používám dorždí šušený a vlastně i to čerstvý..jak ho dostanu do stavu tekutého? rozředit ve vodě? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.04.2009 18:24 Žena Elffka [9]
Já dávám cca šestinu kostky droždí, 8 polévkových lžic cukru a doplním tak do 3/4 teplou vodou.Bublá to asi 3 týdny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 18:11 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: hebr
V 16:59:58 jsem tu něco v tom smyslu plácnul... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.04.2009 18:09 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Bammaboy
Já lžičku nepoužívám, takže nevím. :-) Navíc - není lžička jako lžička! :)
Sežeňte si injekční stříkačku, nejlépe 2, 3 nebo 5ml.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 17:13 hebr
aha tak sem toho tam dal no moc a kolik bych tam toho teda mel dat abych nemel kratkou ale aby me to vydrzelo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 17:06 forepa
Dá se nějak vypočítat o kolik zhruba klesne ph, při aplikaci CO2? Nebo nejak zruba kdyz míchám 2L,hrnek cukru,a 1/8 kvasnic (100% má 42g)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [50] ...... 54

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 51423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9474?od=2451