Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 20:02 Žena Nerina [7] – Re: stetinka
Ploutve mají normální, občas si poplavou a zase ulehnou, ani se mi nezdá, že by nějak lapali po dechu, vodu jsem měnila naposledy minulý týden. NO2 neměřitelné, ostatní jsou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 19:44 Žena stetinka [270] – Re: Nerina
Jaké mají ploutve, když je zdvihneš ze dna? Jaké máš dusitany? Kdy jsi naposledy měnila vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 19:39 Žena Nerina [7]
Ahoj, nechci zakládat nové téma, název je vcelku výstižný. Dvě z mých pěti plat skvrnitých (wagtail) se od včerejška válejí po dně, nevypadají jinak nijak nemocně, nafoukle, flekatě, prostě si je tak leží na boku, obě na místech, kde jsou dobře chráněné před zbytkem osazenstva. Ostatní ryby, skaláry, pandíci atd. se chovají úplně normálně. Tušíte někdo? Nádrž je založená od března, vcelku bez větších problémů, ryby prosperují, kytky rostou.... Díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 10:50 Žena andykrataska [0] – Re: Bob66
Jinak snižovala jsem pouze chlór.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 10:45 Žena andykrataska [0] – Re: Bob66
OK :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 10:40 Žena Linduš [166] – Re: andykrataska
souhlasím s bobem.
pokud nejsou opravdu náročné ryby, je lepší je přivyknout na "naší" vodu, než jim jí nějak upravovat. zvlášť jako začátečník bych rybám víc ublížila, než pomohla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 10:38 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: andykrataska
CO2 bych taky vynechal, pro jeho úspěšné použití by bylo třeba silnější osvětlení X-) A řešil bych spíš ten filtr, měnit každý měsíc náplně není ideální jak to vše už napsal NASREDDIN X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 10:34 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: andykrataska
Nevíš přesně a upravuješ to coze Není vůbec třeba ho upravovat Ph 7 je vhodné pro většinu ryb a rostlin X-) Přestaň lít zbytečně do akva veškerou chemii a rybám bude daleko lépe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 10:31 Žena andykrataska [0] – Re: Bob66
Měřím to tímhle:
www.zbozi.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 10:29 Žena andykrataska [0] – Re: Bob66
asi 7, nevím přesně...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 10:28 Žena andykrataska [0] – Re: Bob66
Něco z Flájí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 10:27 Žena andykrataska [0] – Re: NASREDDIN
Nevím, jak se to jmenuje. Až přijdu domů, tak to sem napíšu. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 10:25 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: andykrataska
Chlór řešit nemusíš, to jsou vyhozené peníze, v dnešní době je ho ve vodě tak málo že nemusíš ani nechat odstát vodu a můžeš rovnou z kohoutku napouštět do akva X-) Jaké Ph ti teče z vodovodu že ho musíš upravovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 10:22 Žena andykrataska [0] – Re: NASREDDIN
Ano, ale chemii používám pouze v případě, že je to nutné pro údržbu vody. Většinou řeším jen chlór a PH. Jinak hnojení pro kytky jsem už nepoužila 2 měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 09:57 Žena Linduš [166] – Re: andykrataska
ten filtr bych zrušila hned. nedokážu si představit, že to má tu správnou filtraci, když měsíc se normální filtr zabíhá.
za dva měsíce se vám investice vrátí, vyplatí se "normální" filtr
velmi dobře míněná rada: nedejte na rady v obchodě, oni prodávají ;-)
tady máte spoustu lidí, co chovají a nepotřebují větrat vaši peněženku ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 09:53 Žena Linduš [166] – Re: stetinka
to je ta černá drť (jestli se nepletu), několik mm, taky jsem měla, než jsem ho vyhodila k posypu silnice. často bývá i černobílý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 09:46 Muž NASREDDIN [1383]
andykrataska napsala:snižovala jsem CL
Čím ?
V prezentaci máte "jen" toto:
Hnojení: Crypto od Tetra

Chemie: Preventin, DAJANA - Basic PH, Tetra - Easy balance
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 09:22 Žena andykrataska [0] – Re: stetinka
Ahoj, vodu mám 25 stupňů i bez použití topení. Měním týdně přes polovinu nádrže. NO3-10, NO2-0,GH-8d,KH-6d,PH-6,8,CL-0,8(snižovala jsem CL). Akva je zakryté. Je to set od Tetra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 09:21 Žena andykrataska [0] – Re: Romy
Ahoj, možná ten filtr je nákladný, ale byl nám doporučen. Jsem začátečník, tak často dávám na rady v obchodě. No už ho mám, tak uvidíme, třeba až budu zkušená, tak si koupím větší akva ;-) a tohle bude jen karenténí. Jinak CO je v poho. Hlídám to každý týden. Týdne měním 1/2 vody a čistím dno. Pustila jsem vzduchování a koupím rostliny. Asi to začnu léčit jako bakteriální rozpad ploutví. Takovou nemoc mám po prvý,tak snad mi všichni nevymřou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 07:10 Žena stetinka [270] – Re: stetinka
ještě, proč upravuješ pH, když tam máš tetry a živorodky? Řekla bych: Všechno špatně!!! sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 07:08 Žena stetinka [270]
přerybníno, málo rostlin, jaakou máš v akva teplotu, když nepoužíváš topení? Jakou hrubost má ten tvůj hrubý štěrk (když se nedaří kytkám).Máš zakryté akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 00:24 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Ten filtr je jeden z největších nesmyslů,který Tetra dokázala... hmm ,je to vnitřní filtr,do kterého se dávají jen výrobcem připravené filtrační kazety. www.akva-exo.cz/… Takže,podle výrobce,každé 4 týdny se musí tyto kazety obnovit,tzn.kolem 130 Kč.Za rok jsou náklady zhruba 1600 !!! Za tyto peníze se dá pořídit značkový vnější filtr Eheim Classic.A to jsou pouze roční náklady !!!

Ono je to nakonec jedno,i kdyby to bylo za 2 roky,stále jsou tam náklady...

To andykrataska-nevím,jestli jsi četla pořádně návod,ale některá media se nemění www.akva-exo.cz/… ostatní již bylo vysvětleno(CO2,přerybnění,rostliny),nakonec v takové,,loužičce"by stačil obyčejný bublifuk,nebo kostka s čerpadlem... ;-)

Jediné co poradím,změř NO látky ve vodě,já bych to tipoval na otravu spojenou s bakterkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 23:05 Žena andykrataska [0] – Re: NASREDDIN
I přes to moc děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 23:03 Muž NASREDDIN [1383] – Re: andykrataska
Ten váš filtr bohužel neznám, k tomu se budou muset vyjádřit jiní.
Délka svícení není nijak neobvyklá a příčinou nemoci nebude.
Asi nezbyde nic jiného, než počkat až se sem podívá někdo zkušený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 22:57 Žena andykrataska [0] – Re: NASREDDIN
Ty filtry jsou nastavené od výrobce k výměně po měsíci. Nejde to jen proprat. Jsou v tom nějaký kamínky. Teď svítím 14 hod. denně, kvůli rostlinkám. Málo mi rostly. Nemůže to být tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 22:48 Muž NASREDDIN [1383] – Re: andykrataska
Nepatřím sice mezi ty zkušené, přesto bych doporučil vynechat CO2 při tak malém množství rostlin a slabém osvětlení ho není třeba, nelít do akvárka chemii, filtr se nemusí měnit celá léta, stačí jej jednou za čas proprat ve vodě z akvária. Co se týče množství rostlin, tak čím více tím lépe, zejména je-li ryb víc než dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 22:39 Žena andykrataska [0] – Re: NASREDDIN
Hmmm....ale rostlin mám asi 8, jen neznám názvy, tak jsem je neuváděla. Kolik rostlinek teda mám mít? Bylo mi to doporučeno z prodejny, že mám měnit filtr každý měs. a týdně měnit polovinu nádrže. Co mám tedy dělat? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 22:23 Muž NASREDDIN [1383] – Re: andykrataska
5 rostlin, hromada ryb , do toho CO2 + troška chemie, každý měsíc výměna filtru?
To je jako by jste měla nádrž stále čerstvě založenou.

Popis choroby sedí na bakteriální rozpad ploutví. Ale to bych jen hádal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 22:12 Žena andykrataska [0] – POMOC!!!
Ahoj všem, mám prosbu. Mám aqva od letošního jara. Detaily jsou v profilu. Mám problém s rybama. Přibrala jsem nové ryby minulý měsíc. Poslední dobou mi postupně vymírají. Nevím, co je to za nemoc. Napadené ryby jsou většinou u dna, rychle dýchají. Někdy se objeví bulka na těle. Mají roztřepené ploutve a ke konci plavou už na boku a sem tam bourají do skla. Nevím, co to je. Snad mi nevyhyne celý aqva :-O :-( Prosím o pomoc. Ostatní ryby jsou zatím v poho akorát čichavci jsou často u hladiny a dejchaj vzduch, to samé dělá i mečovka. Vodu mám 25 stupňů. Měním týdně přes polovinu nádrže. NO3-10, NO2-0,GH-8d,KH-6d,PH-6,8,CL-0,8(snižovala jsem). Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 20:02 Muž O.Tom [439]
Fotka k příspěvku Ubehlo par dni a mam tu dalsi dotaz. Jedna zmych razbor ma nepekne zvetsene bricho. Tipli by jste to na nejakou chorobu (jakou) nebo deformaci ?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 17:57 Muž TraumaZero [2] - Labyrintky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu co je to za nemoc, vyskytuje se v oblasti žáber, přeléčeno Bactopurem, bez výsledku. Můj tip je na žábrohlísty ale nevím zda je správný a nechci do akva lít další léčebné vodičky. Přikládám fotografie. Díky předem.

2 foto neonky červené. Bílý váček za žábrou.

3foto - takto "dopadla" jedna mechovka, vypadá to zle, kůže na žábrech zcela chybí, žije s tím cca 4 měsíce, žere a drží se hejna...díky za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 20:05 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: TomasOxx
Na plíseň je vhodný Acriflavin cena cca 20kč X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 20:00 Muž O.Tom [439]
Fotka k příspěvku Ahoj, potreboval bych poradit s lecenim rybky. Neni moje, jen preposilam foto. Asi nejaka plisen, udajne ma nasobe jakoby chomacky ci vlakna... Rybka je sama, tak nejake i cenove primerene lecivo.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 19:20 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
von ale uplne zmenil barvu... tedka je dokonce barevnejsi nez predtim coze !!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 19:18 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
vodu ma OK... vsechny sou jinak v pohode... zaroz tky v poho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 19:15 matesos
ostatní rybky jsou v pohodě-kdyby to byla otrava,tak by na to zareagovaly asi všechny(máme tam molly,ancistruse a paví očka)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 18:49 Mystka – Re: DaNiEl
Nebude to otrava? Voda je OK? Dusikate latky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 16:48 matesos – umírající miminka pavích oček
moc prosím o radu co je špatně!právě mi rodí paví očko a všechny miminka sice chvíli žijí,ale mají strašně veliká bříška-jakoby přefouklý měchýř-nemohou plavat pořád se jen točí dokola a po nějaké době umřou? Kde je příčina? co je špatně? děkuji moc za radu Tereza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2010 13:14 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
ahoj
mám pestrence tanganickeho a prestal mne zrat a plave jenom kdyz tuknu na AQ... vcera vecer byl uplne normalni a dneska rano tohle :-O, ale najednou se hodne vybarvil (vcera byl takovej "nebarevnej" a tedka vypada nadherne). nevite cim by to mohlo byt?? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2010 02:49 Muž j0hny [86]
Zbytocne tam davat drahe ziarivky, kym to v akvarku nefunguje jak ma. Hlavne sa dostan aspon na 0,4-0,5w na liter vody. Mas tam cisty objem tak 200L, tak aspon 80w celkovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2010 02:36 Muž j0hny [86]
Menit 1/4 vody denne alebo treinu obden (najlepsie odstatu vo vedrach, bandaskach),nepridavat ziadnu chemiu, mozno pridat roztok soli (polievkova lyzica do 2 litrovej flasky s vodou a pomaly nalievat), skusit pridat vzduch (kamienok, lipove drievko na dno, vela jemnych bubliniek), pridat 39W osvetlenie, pridat zo 2 valisnerie na jeden bok a 4 echinodory, pripadne aj kozmopolitnu egeriu tak 2 kosiky (rozdelit na 4 -6 skupiniek podla velkosti), pod kazdy kosik gulicku alebo tabletku dlhodobeho hnojiva, a za 2-3 tyzdne mas ciste svedomie. Po zakoreneni rastlin vzduchovat len v noci alebo vobec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2010 01:47 Žena Danila [4489] - Sumci
Bob66 napsal: A změřil? :)
(Dobrá otázka)

Bez ohledu na debaty o vrstvě písku, řezání akvária, řešení osvětlení a jiné hmm doporučuju opakovanou výměnu vody, tak třetinu klidně obden, odkalit pořádně dno a pár dní nekrmit.
Dej tam rychle rostoucí kytky nenáročné na světlo.
Přečti si rady pro začátečníky tady na rybičkách.
Držím palce. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 23:02 Muž kortezhugo [983] – Re: Bob66
ak tam bude kopec rastlin tak to hej...-jasne
len treba zabezpecit v prvom rade dostatok svetla - a lepsie podmienky pre rastliny...


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 22:53 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
kortezhugo napsal: 20cm piesku je strasne vela...-netreba zabudat ze O2 sa musi dostat aj na spodok...lebo to zacne "hnit" a otravia sa vsetky ryby... X-)

tadeto cesta nevedie...


S tím bych si dovolil nesouhlasit, přes rok mě fungovalo krevetárko z bývalé vytíračky od terčovců, bylo tam 25cm fujizuny a minulý týden když jsem ho rušil tak jsem si žádného zahnívání nevšiml, všechny rostliny měly krásně bílé zdravé kořeny i echinodory co měly kořeny až na dno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 22:43 Muž kortezhugo [983] – Re: Hejkal
www.akvashop.sk/…

tu mas skoro 4L filtracny objem...ten je najdolezitejsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 22:33 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
www.lightspectrum.sk/…

normalne T5-39W...kludne aj 4...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 22:26 Muž kortezhugo [983] – Re: Hejkal
Dennerle Trocal Special Plant - no parada :) 800Kč... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 22:22 Muž kortezhugo [983] – Re: Bob66
20cm piesku je strasne vela...-netreba zabudat ze O2 sa musi dostat aj na spodok...lebo to zacne "hnit" a otravia sa vsetky ryby... X-)

tadeto cesta nevedie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 22:19 Hejkal – Re: kortezhugo
Ohledně toho osvětlení chci tam dát tydle zářivky. www.akvaristik.eu/… a druhou na tu barvu ryb. To by bylo 2x 45W a jsou to T5 to by mohlo prosvítit nebo radši 3? :-) A ohledně filtru rád vyměním za lepší, nedoporučil by mi někdo nějaký dobrý? Všichni říkali ať to zrušim že je moc vysoký a úzký ale nemám k tomu srdce, radši bych to chtěl zachránit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 22:17 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: kortezhugo
Nebude jednodušší dát 20-30 cm vrstvu písku? Rostlinám to vadit nebude :)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198288x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=8414