Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy na rostlinách

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Řasy na rostlinách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.11.2014 21:44 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: cezarmilan
takhle to nefunguje, než něco napíšeš, tak si ověř fakta (a když o tom nic nevíš, tak raději nepiš nic). Na zničení řasy je třeba mnohem vyšší koncentrace ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 21:43 JoKa Re: cezarmilan
Používam to občas, pokiaľ je tam uvedené (v návode), že 10ml na 100L vody, tak si zoberiem kalkulačku a vypočítam koľko mám dať do piatich litroch, čo je na tom zložité? V návode sa píše 10ml na 100L vody a je jedno či do vody do akvária, alebo do vody vo vedre

Tohle píšou jako návod na použití do fungujícího akva Ptal se, jaká musí být koncentrace když kytku vyndá ven, aby tu řasu úplně zničila Logicky musí být vyšší, jinak by to prostě takto nefungovalo...
Znáš na toto odpověď??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 21:40 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Urtman
Urtman napsal:

Tvůj link na výrobek, no nevím nevím... Je to určeno na vylití do akva. Dost dobře si nedovedu představit koncentraci, jakou bys musel v tom 5l kýblu udělat, aby to mělo vůbec nějaký efekt... Odhaduji tak 1:5, aby to mělo efekt, který si Libcin představuje...


Používam to občas, pokiaľ je tam uvedené (v návode), že 10ml na 100L vody, tak si zoberiem kalkulačku a vypočítam koľko mám dať do piatich litroch, čo je na tom zložité? V návode sa píše 10ml na 100L vody a je jedno či do vody do akvária, alebo do vody vo vedre
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 00:31 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Libcin
pokud není jemnolistá, tak ji raději postříkej peroxiem, nech chvilku působit a opláchni. Pokud je, tak můžeš použít tekutý uhlík, opět nech chvilku působit a opláchni, není třeba ředit. Poku je to mech, tak na oboje zapomeň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 22:43 JoKa Re: cezarmilan
Tak přesně na to se ale v tom prvním příspěvku neptá... Chce rostlinu vyndat a v tom roztoku jí vykoupat... A ptá se právě na koncentraci, jakou použít...

Tvůj link na výrobek, no nevím nevím... Je to určeno na vylití do akva. Dost dobře si nedovedu představit koncentraci, jakou bys musel v tom 5l kýblu udělat, aby to mělo vůbec nějaký efekt... Odhaduji tak 1:5, aby to mělo efekt, který si Libcin představuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 21:29 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Urtman
No je možné nájsť na akva stránkách rady o tom ako pomáha napríklad Easy-carbo pri výskyte rias. Stačí natiahnúť toto do striekačky a postriekať rastlinku priamo v akváriu. Určite nie v menšom ako 100L. Či to pomáha som ja neskúšal, pretože tekutý uhlík a všetko s označením carbo je vlastne
rybicky.net/forum/19442-pmfe-glutaraldehyd
Ja som skúšal práve výrobok, na ktorý som dal link. Návod je uvedený s tým rozdielom, že som tak robil vo vedierku, ktoré malo cca 5L
No a Libcin sa pýta na rastlinku, ktorá je napadnutá riasou, viď. jeho prvý príspevok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 21:18 JoKa Re: cezarmilan
To je přípravek na vylití do akva. Jestli jsem to dobře pochopil, tak chce Libcin desinfikovat rostliny před zasazením, respektive vyndat z akva, vydesinfikovat a zase vrátit...
Jen nechápu význam toho tekutého uhlíku, nikdy jsem neslyšel, že by to takto fungovalo... Možná i proto ostatní mlčí...

Edit: opět mimo, ale jenom trošku... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 20:33 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Libcin
Ja by som zvolil niečo miernejšie, napr.
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 19:31 Libcin – Tekutý uhlík
Potřebuji poradit. Pokud bych chtěl z akvária vyndat rostlinu napadenou řasou a opláchnout ji v roztoku vody a tekutého uhlíku, jakou koncentraci si můžu dovolit, abych neublížil rostlině?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 18:16 amrtin Re: Ivushka
A co je vrátit do obchodu?Nebo si dát inzerát,klidně i sem na stránky...možností je docela dost,tak snad se ti to povede,bylo by jich škoda ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 18:10 Žena Ivushka [0] Re: jamajcan
Osádkou i počtem jsem si vědoma. Jenomže kam s nima, když mám pouze jedno akva? Byl to takový hromadný kup více lidma, kteří chtěli udělat radost a přitom tomu nerozumí :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 17:27 jamajcan Re: Ivushka
Hlavně přehodnoť,tu rybí osádku.Je to masakr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 17:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ivushka
Nepodcen velikost toho biomolitanu, do 60l akvaria alespon 10x10x16cm, pokud se vejde 10x10x20cm, tim lepe. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 16:06 Žena Ivushka [0] Re: amrtin
Děkuji za tipy, zkusím tedy vyměnit ten biomolitan za pořádný :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 15:54 amrtin Re: Ivushka
Klidně,ale netuším rozměry nádrže.Ale pro příklad: www.akvaterahobby.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 15:53 jamajcan Re: Ivushka
Možná,že by se filtr,dal "vytunit",větší filtrační hmotou.Zkus kouknout tady: rybicky.net/forum/380-filtrace…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 15:49 Žena Ivushka [0] Re: amrtin
Byla by prosím možnost, že byste mi dal odkazy na takový filtr? Když už teda mám pořídit nový, tak bych ráda správný. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 15:44 amrtin Re: Ivushka
Rozhodně doporučuji nový filtr,nejlépe čerpací hlavu + kostku biomolitanu,vybrat dle velikosti nádrže a pak nechat tři týdny běžet pospolu(u obou stáhnout průtok na minimum).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 15:43 Žena Ivushka [0] Re: jamajcan
A co mi tedy radíte? Kupovat nový se mi zrovna nechce :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 15:37 jamajcan Re: Ivushka
Takže Designer,měl pravdu.Bude to na 99.9,tím filtrem.Bez nitrifikace a jen honí vodu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 15:34 Žena Ivushka [0] Re: Designer
Fotka k příspěvku Prezentaci zatím nemám, jsem tady dnes nová. Filtr mám Fan filter mini plus. Přikládám foto, jak ho mám nastavený, možná je problém v tom. Jinak teď jsem měřila ph vody a vyšlo okolo 6.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 15:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ivushka
Prezentaci nadrze nemas, to by dost pomohlo pri hledani chyby. Tak alepon jaky mas filtr? Mnoho lidi s problemy, jak jsem tady vysledoval, ma honic vody, takze jim akvarium pokulhava s nitrifikaci, coz muze byt jednou z pricin problemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 15:16 Žena Ivushka [0]
Fotka k příspěvku Zdravím,
potřebovala bych poradit, jak se zbavit těchto řas, které trápí všechny mé rostlinky. Tuším, že je to hnědá řasa a ruducha. Už nevím co dělat.Rosliny mi minimálně rostou-vallisneria-slabé tenké listy,uhnívá; Cryptocoryne; Limnophila. Mám 60L akva, svítím 15W zářivkou 845. Týdně měním 1/3 vody a odkaluji dno. Zbytečně nepřekrmuji. Občas přihnojím Proflor Dajana. Filtr mám puštěný naplno tak, aby mi proudila hladina.Vodu používám z kohoutku. Co tedy dělám špatně? :(((
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 16:55 Dáša Re: Heimdall
no vypadá to tak, jdu se dočíst jak se toho zbavit ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 16:53 amrtin Re: Dáša
Jistě,to je ruducha.Na tu je dobý "tekutý uhlík",dá se použít i ještě účinnější peroxid vodíku,ale s tím se musí setsakra opatrně!A nebo ekologičtěji:moje neritiny jí doslova zbožňují! ano A to nejlépe právě po použití výše zmíněných látek a tím narušení její struktury ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 16:44 R Muž Silent [5949] Re: Dáša
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 16:42 Dáša
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 16:41 Dáša
Fotka k příspěvku Co je to za řasu, mám to na všech rostlinách i na dřevěném kmenu. Nejde se toho zbavit. coze
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 10:12 amrtin Re: Hasic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 10:00 Hasic Re: amrtin
hmm toho jsem se nedohledal, ze by to mohla byt sinice.. prostuduju to, diky za rady.. priste dolozim fotkou kdyby nic nepomohlo..jeste jednou diky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 09:45 amrtin Re: Hasic
To jsou sinice.Někde tady je o ní celé vlákno.Takže zatemnit akva na pár dní,přidat sůl a vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 09:37 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Hasic
To by mohla být sinice. Fotka by nebyla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 09:37 Muž Horác [3942] Re: Miskn
Ta "jakoby rez" ... to bych tipoval na rozsivky ... mně od nich krásně pomohli okružáci ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 09:29 Hasic – co s tim
po celym akva (rostliny, dekor..bridlice, sklo..) mam vsude zeleny povlak..jde lehce dolu..i kdyz vycistim cele akva, do svou dnu je zase vsude..zkousel jsem mene svetla..vice svetla..casteji menit vodu. teplota 28 a malo rostlin.. demi voda..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 07:28 amrtin Re: Miskn
Tak nic nedělat týden bylo sice myšleno správně,ale nechat vodu tak dlouho při těchto problémech není dobře.Měň třetinu obden,ryby klidně,ale opatrně nakrm a za další týden se uvidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 18:33 Žena Miskn [0] - MiniakváriaRe: Miskn
Tak týden nekrmím a nic s akvárkem nedělám. to bíle "něco" nepřibývá ale rostliny jsou pro změnu potažené jakoby rzí :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 20:33 Žena Miskn [0] - MiniakváriaRe: romant
dneska sem odkalovala dno a měnila 1/3 vody. kořen včetně rostliny na něm jsem toho bordelu zbavila. týden se teda akva nedotknu a uvidíme. takže myslíš že problém by mohl být filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 11:37 R Muž romant [27987] Re: Miskn
Týden nekrmit a do akva nijak nezasahovat. Podle mě bakterie nestíhají zpracovávat bordýlek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 11:28 radim Re: Miskn
ja jen jestli ti tam něco nepadá, ale asi ne, když to máš zakryté;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 11:23 Žena Miskn [0] - MiniakváriaRe: radim
akva je v obýváku. krycí sklo má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 10:41 radim Re: Miskn
ahoj, v jaké místnosti a prostředí to akva je? kryt na to nemáš že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 10:31 Žena Miskn [0] - MiniakváriaRe: zervan
tak to není, když kolem ryba propluje a zavadí o rostlinu tak ten "bílej bordýlek" rozvíří. a listy jsou normální, nejsou tvrdé :( vypadá to, jako když máte na něčem velkou vrstvu prachu, akorát pod vodou :)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 10:28 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Miskn
Že treba pridať CO2 alebo ubrať svetlo. Ak to teda biogénne odvápnenie je - v takom prípade by mali tie listy byť dosť tvrdé, neohybné, ako keby skameneli :-) A tie biele šupinky tvrdé ako vodný kameň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 10:16 Žena Miskn [0] - MiniakváriaRe: pancéřníček
Fotila jsem to narychlo mobilem. a co to teda znamená? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 21:50 Muž pancéřníček [168] Re: Miskn
vypadá to jako biogenní odvápnění, ale fotky žádná sláva, tak těžko říct. Kořen-možná nějaká plíseň...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 20:19 Žena Miskn [0] - Miniakvária
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 20:19 Žena Miskn [0] - Miniakvária
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu, co se mi to rozlezlo po rostlinách a na kořenu.a jak se toho zbavit? moc díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 11:37 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Myssinka
pokud máš vyšší no3, dej plovoučky, ale hodně. Růžkatec, okřehek, egerii, stolístek, rohatec na hladině taky roste rychle a pak nenáročné stonkovky - bahnatku, mokřanku, atd. Těm stačí osvětlení jaké máš.
Jinak testy na NO3 fungujou dobře jen od sery a jbl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 11:08 Žena Myssinka [0]
Muj filtr je Aquaball 2208 od eheimu. Jinak umrti rybek a dusik,jsem resila na ruznych forech uz davno, kdyz mi umrela prvni rybicka. Osvetleni bohuzel zmenit nemuzu, vetsi zarovky nez 15wattove do krytu nepasuji, protoze jsou dlouhe. A to zakaleni prislo jeste pred vypranim filtru, potom se voda vycistila. Ted tam ma jen dva otiky,, co zbyli a rostlinky stradaji. A sneku a rasy se ne a ne zbavit. No3 podle testu mam porad vysoko. Uz driv jsem jsem to resila, protoze mi ta vyssi.koncentrace nejspis zabila vsechny rybky, ale nepodarilo se mi ho snizit. Ted zalezi jestli test vubec funguje dobre a ja jsem uplne vedle a zakopanej pes je uplne nekde jinde! :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 22:17 Muž PedroRabiaSorda [83]
na ten se dají dokoupit upgrade kit www.akvarista.cz/…
ale když hnojí a má jen 15W osvětlení, tak ten kit také nebude zrovna řešení.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 20

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 37102x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6965-rasy-na-rostlinach-?od=251