Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy na rostlinách

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Řasy na rostlinách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 14:12 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: pindruskaP
No, na 190l je 30W zářivek hodně málo. Stačí to jen na opravdu hodně nenáročné druhy, nebo druhy, které mají listy u hladiny. Ale pokud v akváriu máte dvě malé kytky a kde nic tu nic, tak samozřejmě, pro jelení paroh tam je světla dost. Můj návrh zastínění plovoučkama počítá s tím, že tam moc kytek v plánu nemáte (a přitom tam je poměrně dost ryb).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 13:35 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: Johan
Takže pokud mám zářivky 2 x 15W, tak je mám zastínit plovoucíma rostlinkama?? Nebude tam pak až moc málo světla?? Rostlinky mi spíš umírají - hnědnou, ožírají je, nezakořeňují... (vím, špatné podloží, ale to teď hned měnit nemůžu..) Takže přidání rostlin na hladinu a nasazených pomůže proti řase?? Nechytí mi ji všechny rostlinky pak?? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 13:28 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: pindruskaP
S tak málo kytkama se není čemu divit. Buď jich tam přidejte mnohem víc (ale nevím jak ste na tom v současnosti se světlem), nebo pokud chcete mít takovéto akvárium, tak dejte na hladinu hodně plovoucích rostlin (třeba nějaký okřehek, či pistii nebo Limnobium).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 13:21 Žena pindruskaP [3] - Tetry
Tak pořád bojuji s Jelením parohem :-(
2týdny jsem měnila čistou vodu, snažila jsem se odstříhat zarostlé listy a nebo to z nich odstranit...ale ukázala se zas a dost rozlehlá..Už byla i na trubce od filtru..
Mám pořídit tedy nějakou chemii nebo je na ni ještě nějaký fígl?? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 18:53 Muž fido16 [631] Re: Dimi
Taky válčím s řasou ale hnědou. Osvětlení 2x30W. Nechci zatím přidávat další světlo takže jsem přidal dobu svícení a rostliny každý týden mechanicky stírám a čekám co bude dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 16:51 Muž Svoboda777 [4] - RostlinyRe: Johan
Řasa většinou roste na Hemianthusu, Eleocharis roste dobře, a řasa se na něm nevyskytuje. Řasa tvoří ošklivou pavučinu a táhne se až k povrchu akvária. Několikrát za týden jí musím ostřihat, neboť se pevně chytí na rostlinách a pevně se drží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 16:47 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Dimi
Eleocharis je v tomto ohledu v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 16:23 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dimi
Pokud pražíš tolik do akvária, musíš se podle toho zařídit i těch 3 x 24 je hodně.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 15:36 Muž Svoboda777 [4] - RostlinyRe: AngkorBeer
Díky za radu, dal jsem jednu zářivku pryč, teď je to 3x24 na 112 litrů, doufám, že Eleocharisu to neuškodí. A mohl bych použit nějaký přípravek na rychlejší likvidaci řas? Máte zkušenost s něčím konkretním nebo je lepší čekat, až řasy zmizí samy? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 14:42 R Muž romant [27987] Re: Lucie
Tyto prostředky na podporu tvorby nitrifikčních bakterií bych si nechal v záloze pro případ nějaké kalamitní situace. V běžném provozu zaběhnutého a fungujícího akvária to není potřeba používat a ani při startu akvária s těmito příprvky nepracuji. Prostě akvárko nechám přirozeným způsobem zaběhnout, jestli je ten dotz míněn takto.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 14:07 Lucie Re: romant
Díky dnes jsem se do toho dala a pod každou rostlinu položila kuličku..a ještě by mě zajímalo jestli je potřeba používat Biofiltr třeba od Dajany?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 13:31 Muž AngkorBeer [0] - ParmičkyRe: Dimi
Přesně jak píše Johan,osvětlení se mě zdá až moc silné....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 09:37 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Dimi
Já bych ubral jednu (podle možností rostlin klidně i dvě) trubici a přidal dusík a draslík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 09:22 Muž Svoboda777 [4] - Rostliny – Zelená řása
Ahoj, chtěl poprosit o rádu jak se zbavit zelené řasy. Odstraňuji jí mechanicky při každé výměně vody (docela těžce se odstraňuje), ale za pár dnů naroste zas. před tím, než si koupím nějaký prostředek proti řasám chtěl bych si tu poradit co bych měl udělat, abych neuškodil rostlinám? Poradíte nějaký prostředek na to? Tady jsou fotky - rybicky.net/nadrz/12534/15.jpg rybicky.net/nadrz/12534/13.jpg rybicky.net/nadrz/12534/14.jpg rybicky.net/nadrz/12534/12.jpg rybicky.net/nadrz/12534/11.jpg Akvárium 12litrů. osvětlení 4x24W, Co2 - kvasnice, PH: 6,8.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 06:47 R Muž romant [27987] Re: Lucie
V nově založeným akváriu bych použil jenom ten Bivoj a s hnojením do vodního sloupce(Proflor, či jiné tekuté hnojivo, třeba PMDD) bych počkal až se akvárium zaběhne a ukáže se zda-li to bude opravdu nutné. Přihnojování pomocí častých výměn vody je do začátku dobrým postupem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 00:36 Lucie – Hnojení
Poradíte někdo s hnojením při zakládání nového akva? koupila jsem kuličky od Bivoje a PROFLOR od Dajany, dá se to kombinovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 19:39 Muž deCORF.OBRAEN [220]
kde zmizol príspevok od Haimdola?.. rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 19:32 R Muž romant [27987] Re: Radek59
Hledej to pod pojmy Ruducha, jelení paroh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 19:10 Muž Radek59 [0] – Řasa na rostlinách
Fotka k příspěvku Poradí někdo jak na řasu, která je na foto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 08:14 Žena Dwarfy [156] Re: Dída
Všechna tvoje opatření se mi zdají v pořádku, až na ten filtr. Na ten nesahej do doby, dokud funguje. Jakmile se znatelně sníží průtok, pak teprve vyčistit (v akvarijní vodě).
A rozstřikovací rampu bych nasměrovala tak, aby proudila přes celé akvárko. Samožřejmě průtok nastavit tak, aby to s nima nemlátilo ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 02:10 Žena irča [0] - MiniakváriaRe: DavidDizzer
Ve starým akva jsem kdysi měla taky sinice a zatemnění je zničilo, akorát kytky se nepěkně vytáhly, ale rybám to nevadilo:)
Jinak mám dežaví, páč jsem jí dotáhla domů s mechem tone zatím se moc nerozlejzá...ale snad se stáhne dřív, než budu muset přikročit k zatemnění:)

hodně štěstí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 20:25 Dída – řasa na rostlině
Chci se zeptat :-( na rostlinkách se v mém akváriu objevuje řasa dříve tam také byla a ne v takovém počtu jsou to takové hnědé skvrnky na listech přesto, že je rybičky ožírají řasy se ne a ne zbavit! Má použít chemii(to se mi dvakrát nechce)Je pravda, že proudění vody zabraňuje vznik řasy ( mám 200l akvárium a filtraci které je výtokem namířená kolmo k přednímu sklu akvária tudíž není mířena přes celou dílku akvária,aby měli rybky klídek X-) )Jak se řasy zbavit začala jsem více odkalovat a méně krmit a přidávat více čisté vody a častěji čistím filt - vše podle rad z tohoto vlákna a ŘASA je stále u mě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 01:08 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: pindruskaP
O F.Excel tu toho jsou mraky,hledej jiste neco najdes! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 14:31 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: romant
Uff... aspoň něco dělám dobře ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 14:26 R Muž romant [27987] Re: pindruskaP
Pokud je např. doba svícení 4-5 hodin, potom pauza a následný třeba 6 hodinový dosvícení, tak bych to viděl spíše jako prospěšnou věc, kterou si člověk lehce zvyšuje hodnotu CO2 ve vodě a to je jak známo, dobrým pomocníkem při boji s řasama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 14:22 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: romant
Může dělat neplechu s řasou i vypínání světla na 3hodiny během dne? Ale to dělám od založení akvárka....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 14:21 R Muž romant [27987] Re: pindruskaP
Ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 14:20 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: romant
Ty máš nějakou zkušenost s Flourish Excel při ničení řas?? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 14:14 R Muž romant [27987] Re: pindruskaP
Pokud se výkon filtru nijak výrazně nemění tak bych ten filtr nechal dělat svojí práci. www.plantagrow.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 14:11 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: romant
Nemám vyčistit aspoň ten molitam ve filtru? čistila jsem akvárko před skoro 3týdny, tak určitě bude molitam šílený!! Hledala jsem Flourish Excel v internet.obchodech, ale zatím nenašla... Píšou, že předávkouváním Flourish Excel, by měla řasa zmizet.... :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 14:06 R Muž romant [27987] Re: pindruskaP
Ostříhat listy s řasou, ano, odkalit dno, ano, ale ten filtr bych rozhodně neobměňoval, tam je třeba postupovat obezřetně s ohledem na jeho biologickou funkci, je osídlen nitrifikačníma bakteriema a tou výměnou náplně, by ten filtr po nějakej čas nemohl plnit svoji funkci. Když budeš odkalovat, tak zároveň nečisti filtr, to udělej třeba za týden. Filtr čisti až se jeho výkon viditelně sníží a voda vytéká opoznání pomaleji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 14:01 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: romant
Tak dnes vyčistím akvárko, vyměním vše ve filtru za nové a pokusím se odstříhat listy s řasou...
Narazila jsem tady na přípravek Flourish Excel, myslíte, že ho mám zakoupit?? :-( coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 11:31 Muž venca21 [-1] - Cichlidy
Řasy jsou často nepozvanou a nevítanou návštěvou vašeho akvária? Nejste sami. Jeto dost častý jev. Na druhou stranu řasy o něčem vypovídají ( zelené řasy - problém s množstvím světla, hnědé řasy - problém s nedostatkem světla, modré řasy - kal ). Jsou tedy jen výsledkem faktorů, které jste nastolili vy. Řasy se tedy rozlišují podle převládající bary. Řasy jsou to jednoduché formy života, kterých je tisíce druhů a jejich existence začala daleko před existenci akvarijních rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 10:54 R Muž romant [27987] Re: pindruskaP
Klasická třípásmovka má daleko delší aktivní životnost než ony speciálky. Z toho co píšeš, je zřejmý, že v akváriu došlo ke změně podmínek a reakce v podobě řas se dostavila. Podívej se na ten odkaz co jsem Ti posílal o tom světle a živinách a zařaď si svoje akvárko do patřičný kategorie a na základě toho budeš moci reagovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 10:48 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: romant
Měla jsem na hladině plovoucí Ceratophyllum demersum, ale částečně začala hnědnout. Docela rychle se rozmnožovala, ale mám pocit, že v té době se právě MÁ ŘASA objevila... :-( Může to být právě tím zastíněním?? Nebo raději dát zas klasické zářivky, co tam byly dřív??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 10:37 R Muž romant [27987] Re: pindruskaP
Ta řasa se jmenuje černá vousatá, ruducha a říká se jí jelení paroh. jako základní opatření bych se zaměřil na pravidelnou výměnu vody, týdně min. 1/3 objemu akvária. Pokud se objevila po výměně té zářivky, tak zde bude taktéž souvislost a doporučil bych lehký přistínění hladiny plovoucíma rostlinama. www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 10:36 Žena petulinakk [2016] Re: pindruskaP
I když ta chemie v akvárku (a sama jsem taky proti) udělá svou "práci", pořád řeší jen následek, a ne příčinu.
Pokud se neodstraní příčina proč se tyhle řasy dělají tak by se tam ta chemie musela lít pořád ( a to je asi jasné že by akvárku zrovna neprospívalo), a řasy se budou tvořit dál, takže dlouhodobě to neřeší nic.
Akorát to oddálí řešení podstaty problému :-)

Taky se mi v poslední době rozmohla řasa, akorát u mně zelená vláknitá, takže je mi jasné že je něco špatně, jen musím přijít na to co, chemii tam ale lít nebudu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 10:30 Žena pindruskaP [3] - Tetry – Re: romant
článků už jsem přečetla dost...ale nějak se v tom prakticky nevyznám.... :-( coze Prosííím, poraďte... Když jsem si četla o chemii proti řasám, někdo doporučuje, jiní ne - kvůli rostlinkám.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 10:20 Žena pindruskaP [3] - Tetry
Fotka k příspěvku Prosím, poradíte mi někdo, co je toto za řasy a jak se jich zbavit?? Začaly se mi dělat na rostlinkách... Vyměnila jsem před 3 měsíci zářivky za zářivky Flora, bo mi nechtěly růst rostlinky. Můžou být řasy i díky nim? Začaly se objevovat před necelým měsícem.... :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 07:55 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: deCORF.OBRAEN
Mě se to nechtělo dávat ani do překladače ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 01:06 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: DavidDizzer
Ahoj,co se rostlinných akvárií týče,jsem naprostý laik,vždy jsem se věnoval spíše odchovu ryb,nyní mám první rostlinné akvárko,zhruba tři týdny po založení jsem měl ten samý problém,co řešíš nyní Ty,hledej důvod vzniku,u mě to byl hnijící kořen.Není možné,že Ti tam něco zahnívá?Jakmile jsem ho vyndal,plus po přidání dvou šneků,obden výměna vody,se problém vyřešil.Dnes už je akvárko vcelku po problému,ikdyž utekl jen měsíc,viz fotogalerie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 21:32 Muž DavidDizzer [26] Re: deCORF.OBRAEN
Děkuji za přeložení, ale přeložil jsem si to sám :-)...
Ale pro ostatní to je výhoda... :)
Uvidíme, jak se to vyvine.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 20:17 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: grunda
Sinice, aj keď len riasy, nie je klasifikovaný už ako jeden. Tento "riasy" je vlastne sinice. To tvorí sliz, modro-zelené listy, ktoré budú na všetkom v krátkom čase. To je možné odstrániť mechanicky, ale opäť sa to vráti rýchlejšie, ak kvalita vody nie je stanovená. To môže byť liečený fosfátu erytromycín, ale to môže ovplyvniť do nitrifikačných baktérií v štrku a filter. Keď sa dostane BGA zabitý protifiasového začne hniť a prostredníctvom tohto procesu sa zníži hladiny kyslíka v nádrži. Vzhľadom k tomu, nitrifikačné baktérie potrebujú O2 k prenosu amoniaku dusitany / dusičnany možu nitrifikačný proces spomaliť. Ak protifiasového je používaný, uistite sa, že testovať amoniaku a dusitanov. Odstráňte všetky viditeľné riasy, aby sa zabránilo to z hnitia v strane nádrže. Niektorí Akvaristi používajú metódu black-out, kde sa čierne vrecia omotal okolo nádrže po dobu 4 dní a držané v úplnej tme. Je vhodné zvýšiť úrovne NO3 10-20ppm pred začatím black-out období. Všetky viditeľné riasy by mali byť vysávané, ako black-out a po ňom čierne Denso out.Egeria ods Elodea) a Ceratophyllum demersum sú dobré rastliny majú v nádrži. Tieto rastliny vylučujú antibiotické látky, ktoré môžu pomôcť zabrániť sinice. , Ktorým sa veľa zdravých, rýchlo rastúcich rastlín odo dňa spustenia nádrž + dávkovanie množstva dusičnanov pre udržanie 10-20ppm (v akváriách vysadené) a vysávanie štrku (v non-vysadené ty), je najlepší spôsob, ako zabrániť tento "riasy". BGA možno nájsť v akváriách s veľmi nízkymi dusičnanov, pretože to môže opraviť atmosférický dusík. BGA zrejme nepáči príliš nízke pH a vysokou úrovňou CO2. BGA nemá prednosť silné vodné prúdy. Prebytok organické zaťaženie je skutočná príčina v mnohých prípadoch. Skúste odstrániť rozpadajúce rastlinný materiál a vytvarovať listy, ktoré sú netesné organické živiny späť do vodného stĺpca.

preklad cez translator..nechcelo sa mi to upravovať ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 18:18 Muž grunda [1781] - Cichlidy
překládat to nebudu, snažte se.

Blue-Green Algae even though called algae, is not classified anymore as one. This "algae" is actually cyanobacteria. It forms slime, blue-green, sheets that will cover everything in a short time. It can be removed mechanically but will return quickly if the water quality is not fixed. It can be treated with Erythromycin phosphate, but this might effect the nitrifying bacteria in the gravel and filter. When the BGA gets killed by the algaecide it will start to rot and through that process it will reduce Oxygen levels in the tank. Since the nitrifying bacteria needs O2 to transfer ammonia/nitrItes into nitrAtes the nitrifying process will slow down. If algaecide is used, make sure to test the ammonia/nitrite levels. Remove all the visible algae to prevent it from rotting in side the tank. Some aquarists use the black-out method, where black bags are wrapped around the tank for 4 days and held in complete darkness. It is advisable to raise NO3 levels to 10-20ppm before starting the black-out period. All visible algae should be vacuumed before black-out and after the black out.Egeria densa (Elodea) and Ceratophyllum demersum are good plants to have in a tank. These plants secretes antibiotic substances which can help prevent Blue-Green Algae. Establishing, lots of healthy, fast-growing plants from the day you start the tank + dosing the nitrAte levels to maintain 10-20ppm (in planted aquariums) and vacuuming the gravel (in non-planted ones), is the best way to prevent this "algae". The BGA can be found in aquariums with very low nitrates because it can fix atmospheric nitrogen. BGA seem not to like very low pH and high CO2 levels. BGA doesn't prefer strong water currents. Excess organic loading is the real cause in many cases. Try removing decaying plant material and prune old leaves that are leaking organic nutrients back into the water column.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 18:11 Muž konopnik36 [42] Re: DavidDizzer
no nejsem odbornik,ale me se to utvorilo v 1litru vody cca 3 týdny,vám po týdnu v 25l s více kytkami

u mě:stará voda be živyn řasy žily z hniloby

u vás:
1) nevím osvětlení??
2)použít romantovu metodu "klystýr" první týden obden!!!!
3)podle mě malo živyn
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 18:03 Muž DavidDizzer [26] Re: konopnik36
Ano, ale já vodu měním každý týden, občas hnojím - nyní kvůli tomuto NE! A tohle se vytvoří vždy po týdnu, maximálně 10-ti dnech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 18:01 Muž konopnik36 [42] Re: DavidDizzer
tak přesně toto se mi stalo když jsem si dal do 1litrove sklenice Hnedovku,Anubias nana,a javsky mech (moje prebytky které jsem si chtěl nechat)
a celou sklenici nechal za oknem (v zimě) neměnil tam vodu a ani nehnojil,cca za 14dní -3týdny tam bylo přesně toto,co je na fotu

i stěmi bublinkami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 17:56 Muž DavidDizzer [26] Re: DavidDizzer
Fotka k příspěvku A ještě jedna fotografie ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 17:55 Muž DavidDizzer [26] – Řasy
Fotka k příspěvku Dobrý den,
mám dotaz takový, že se mi v malé nádržce (25 litrů) začala tvořit nějaká řasa. Napřed tam dlouho byla a ještě stále je ruducha (červená) a nyní se na ní začala tvořit taková červeno-hnědě sytý řasa. Napřed jsem myslel, že se jedná o normální hnědou ruduchu, ale její tvary a vlastnosti tomu moc neodpovídají. Tvoří vlákna či plošné "dečky" hlavně na anubiase a jávském mechu. Vypadá to trochu jako sinice, či tak něco, ale asi není...

Proto prosím o identifikaci a příčinu jejího vytvoření.
Děkuji...

DavidDizzer
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 20

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 37102x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6965-rasy-na-rostlinach-?od=601