Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy na rostlinách

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Řasy na rostlinách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 18:07 Muž DrSova [28] - Rostliny
bohužel ne.Tato rasa snad nikomu nechutna.Mechanicky odstranovat,ale je to nekonecne.Spis je potreba najit pricinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 18:04 Muž Kaki [1] – Re: bigV
a nějací plži (Měchýřovky) neb něco takového by na to nepomohlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 18:01 Muž DrSova [28] - Rostliny
oprava je to samozrejme cerna-ruducha.sry S touhle potvorou je to tezky.Je v podstate neznicitelna.Jedine co plati je sebrat ji prisun zivin-neprekrmovat,snizit prutok filtru,prosperujici rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 18:00 Muž Kaki [1] – Re: Romiš
A co by mi na ni pomohlo?
je to 150l aq s tlamovcema..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 17:57 Muž Kaki [1] – Re: bigV
ne tohle je ze 150 s tlamovcema...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 17:56 Romiš – Re: Kaki
Je to ruducha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 17:54 Muž DrSova [28] - Rostliny
černá stetickova řasa.Pohledejte na foru.Infa je tu dost. Vzhledem k te chloroze listu v pozadi bych to tipnul na problemy ve vyzive rostlin =>vysoky obsah dusicnanu.To je foto z te 18litrovky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 17:50 Muž Kaki [1] – Co je to za řasu
Fotka k příspěvku Dobrý den mohl by mě někdo poradit co je to za řasu a co na ni platí?
Osobně si myslím že je to štětičková černá řasa.
Dá se jí zbavit pomocí nějakých živočichů?
Dík
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 20:22 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: tweety1
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 20:07 Muž tweety1 [4]
Po tom co se řasa při vydatnšjším svícením úměrně rozrůstala po akva, jsem světlo omezil na 30W cca 8-9 hodin deně, opět jsem nasadil ampularky a parmičky jednopruhé a už druhý den bylo vidět zastavení růstu řasy, každý den jsem kytky aspoň trochu očistil a cca za 4 dny už bylo vše v pohodě :) ale do teď buhužel nevím o jakou řasu (buď nějaká hnědá sinice nebo rozsivka) šlo... Snad tento drobný poznatek pomůže v budoucnu ještě někomu :-) chemie zatím zůstala uložená ve skřínce...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 11:39 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: tweety1
Hnědé řasy jsou mazlavé, (obsahují olej), jdou poměrně snadno setřít a při stírání "práší". Ale na těch vašich (nepříliš čitelných) fotkách se mi zdá, že jsou na liliovníčku i útvary podobné sinicím. Ty ovšem taky jdou setřít, jsou mazlavé a mohou "prášit"... hmm
Chtělo by to kvalitní foto. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 11:33 Muž tweety1 [4]
zajisté měřím i dKH to se stále pohybuje kolem 4 a podle chytrého papírku kde je poměř PH (6,6-6,8) a dKH by mělo být CO2 v akva v optimální množstí... Uvidíme co se bued dít večer. Ještě jen k popisu té řasy, z listu jde poměrně dobře setřít bříškěm prstku, pokud se po řase přejede prstem jakoby "prášila", je z ní nahnědlá voda, zdálo se, že je trochu mazlavá (ale to asi každá že :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 11:17 Usine – Re: tweety1
Jenom PH měřit nestačí musíš si hlídat i uhličitanovou tvrdost (test KNK) aby jsi měl orientačně (jak říká Sid)přehled o obsahu CO2. Pokud uděláš z rostlin vzduchovací kamínky svědčí to o tom že to z CO2 dost přeháníš. Já ho mám už pár let a rostliny bublají ale jen některé a ještě až pozdě večer. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 08:15 Muž tweety1 [4]
momentálně měřím PH 2x deně (z důvodu znovuvyladění CO2 systému), vim jaká voda mi teče z vodovodu, problém byl že odešel jehlový ventil a do akva se celý den hrnuly za tak 2bublinky za sekundu :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 00:02 Usine – Re: tweety1
Pokud nemáš čím změřit PH nebo přechodnou tvrdost tak jsi dost velký dobrodruh. Kolik bublin za minutu. Zjisti si aspoň jaká voda ti teče z vodovodu u vodáren. Pokud nemáš vlastní studnu.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 23:19 Muž tweety1 [4]
no krom toho že byla kyselá tak nevim?? co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 23:17 Usine – Re: tweety1
Pustil jsi do akva CO2, víš co ti to udělalo z vodou? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 23:17 Muž tweety1 [4]
kytky :) asi už spim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 23:02 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: tweety1
Fotky se vám hejbou? :-D Pro dnešek už brzděte... smich
Mno, já na těch fotkách vidím jen hnědou řasu a bublinky kyslíku. :)
A na 4. fotce (na liliovníčku) cosi, co by mohla být sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 22:59 Muž tweety1 [4]
Fotka k příspěvku a poslední, omlouvám se za zahlcení fotkama :) udělal sem asi 30 fotek ale moc jich použitelných není :( špatně se to fotí, obzvlášť když se ty fotky hejbou :)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 22:58 Muž tweety1 [4]
Fotka k příspěvku třetí...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 22:57 Muž tweety1 [4]
Fotka k příspěvku druhá...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 22:57 Muž tweety1 [4]
Fotka k příspěvku tak tady je jedna..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 22:39 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: tweety1
O sinice by jít mohlo - to tempo růstu by tomu odpovídalo. Snad uvidíme víc podle fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 22:35 Muž tweety1 [4]
svítil sem i před tím, každý den z kytek stoupali spousty a spousty bublinek-pdle toho jsem usoudil že se kytkám daří(lo). Ta řasa se rozjela při svícení všema třema trubicema... nemohl by to být třeba nějaký druh sinice??? Asi pře týdnem jsem měl problém se sinicí, ale zelenou (svítil jsem cca 8h deně 30W) po té, co sinice (zelená) zmizela, jsem rozsvítil další trubici... Zkusim sem hodit ještě nejakou trochu čitelnější fotku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 22:31 Usine – Re: Romiš
Těch rostlin které potřebují takové světlo je poměrně málo. Pro ryby to také není nic příjemného, ale každý má rád něco jiného. Jak píše Rataj, nejdřív musíš rostliny naučit růst a až potom jim začít svítit. Pokud to uděláš obráceně většinou to špatně dopadne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 22:20 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: tweety1
Problém je možná v tom, že jste nesvítil tehdy, když to bylo třeba. Teď to vypadá, že řasy mají navrch a tak si zvýšené porce energie užívají...
Předpokládám, že se rozjela ta "jiná" řasa, než ta hnědá? Nemohl byste udělat nějakou čitelnější fotku, ať se dá odhadnout, co to je za řasu a pak vymýšlet, jak na ni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 22:12 Muž tweety1 [4]
tak sem dneska od rána svítil všema třema zářivkama (dohromady 90W) v domění že by se růst řasy mohl zastavit nebo aspoň zpomalit ale opak byl pravdou, celý den jsem nebyl doma, po návratu jsem se zhrozil... řasy tam bylo jednou tolik :( začala růst neuvěřitelnou rychlostí :( a voda v akva je jakoby "nahnědlá" není průzračná... co stím???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 17:39 Romiš – Re: vaclav
To určitě ano - někteří na tom mají i založenou živnost... :-D
Jenže - když nedáte kytkám, co potřebují, nikdy neuvidíte, kde jsou jejich možnosti. ;-)
Vaše plus, že echinodory zrovna nevyžadují, aby byl člověk akcionářem ČEZu, aby se předvedly v plné parádě. palec
No a je to taky ve vyváženosti podmínek - světlo, živiny, teplo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 15:15 Romiš – Re: vaclav
Záleží jakým rostlinám svítíš...
To je rozhodující kritérium. Světlomilným kytkám je nutné svítit - ty se ukecat nedají. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 15:07 Romiš – Re: ustavprochore
Japa to myslíte?! :-D
(Když tak raději soukromě. ;-) :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 15:05 Romiš – Re: jirikovar
...uhlí jsem odstranil a řasa zmizela že by okyselovalo vodu...
Nevím, jestli může existovat souvislost mezi odstraněním aktivního (v toto případě spíš už neaktivního) uhlí a zmizením řasy, ale já v tom žádnou nenacházím.
Což o to - tonoucí se stébla obvykle chytá, tak proč nezkusit v rámci boje proti řasám vyndat z filtru (již neaktivní) uhlí...? hmm Jenže to není v případě Tweetyho možné - ten uhlí ve filtru nemá.. :)
Mimochodem - snížení pH se naopak uvažuje spíš jako prostředek proti řasám. :) Se snížením pH se zvyšuje obsah volného CO2, a dostupnost živin, což pomáhá spíš rostlinám, (sinice a ruduchy dávají přednost HCO3)...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 13:44 jirikovar – Re: Romiš
nechcu nic říkat ale uhlí jsem odstranil a řasa zmizela že by okyselovalo vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 13:44 Muž tweety1 [4]
ve filtru není žádné aktivní uhlí... pravdou je že liliovníček sem rozděli asi na cca 4 menší trsy a zasadil ho..., nechtěl sem ho moc rozdělovat a trhat kořínky (měl bych ho vyndat a rozdělit na jednotlivé rostlinky, nebo mu to v tomhle okažiku ještě víc uškodí??)ta řasa se v téhle míře ukázala cca 2 dny poté co mi bohužel pochcípali "zkušební" rybky kvůli nadbytku CO2 v akva (rozbil se jehlový ventil a v akva bylo cca 2dny PH kolem 5 a nadbytek CO2. Nyní je PH kolem 7, NO3 20mg/L a P <5mg/L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 13:28 Romiš – Re: vaclav
Agent-neagent, (nějak rychle jste mě odhalili! :-D), svítit se musí! smich
Alespoň kytkám, které to potřebují. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 13:14 Romiš – Re: tweety1
Na té fotce je vidět, že liliovníček netrápí jen hnědá řasa, ale i nějaká vláknitá (? - není to moc čitelné). Tahle kytka je rostlinou pobřežní - potřebuje hromadu světla. To vaše stávající jí nemusí stačit... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 13:07 Romiš – Re: jirikovar
...aktivního uhlí ... po dlouhe době cca 3 týdnů je už k ničemu ... a akorát uvolnuje skodliviny do akva a pak rostou řasy...
To je nesmysl. :) Jak tady stále dokola vysvětluje Sid - nic podobného se v podmínkách akva nemůže stát, žádné škodliviny se uvolnit nemohou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 12:44 Usine – Re: tweety1
Většinou je to nedostatkem světla. To u tebe ale nepřipadá v úvahu. Pokud je to lilaepsosis tak ho máš špatně zasazený. Sází se totiž po jednotlivých rostlinách. V trsu roste špatně, nebo vůbec. To je asi podstata celého problému.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 12:43 jirikovar
myšleno po těch 3 týdnech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 12:42 jirikovar
co aktivní uhlí nemáš ve fitru? Já jsem se toho zbavil vyhozením aktivního uhlí z filtru bo po dlouhe době cca 3 týdnů je už k ničemu to uhlí a akorát uvolnuje skodliviny do akva a pak rostou řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 12:34 Muž tweety1 [4]
rostliny rostou docela pěkně a rychle, krom lilaepsosis (na fotce) ten sice vyhazuje nové šlahouny kolem sebe, ale než vyrostou nové lístěčky tak se na nich hned udělá tahle řasa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 12:07 Usine – Re: tweety1
Rosliny vypadají že se jim moc nechce růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 11:50 Muž tweety1 [4]
Fotka k příspěvku a ještě jedno foto pro upřesnění
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 11:50 Muž tweety1 [4] – ??rozsivka??
Fotka k příspěvku Dobrý den všem, opět se na Vás obracím a žádám o radu... Jak se jmenuje tato řasa na fotografii??? Jedná se o hnědou řasu "rozsivku"????pokud ano, co NEMÁ ráda :) Předem děkuji za odpověď
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 14:37 Muž Yirka [9128] – Re: lp
Ten režim svícení mi zejména pro letní měsíce připadá dost nelogický. Ráno bych začal dříve a odpoledne bych o 3 hodiny posunul .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 11:43 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: lp
Jak píše Azurit - hnědá řasa je nejsnadněji odstranitelná. Obvykle stačí přidat na intenzitě osvělení. S tím bych souhlasil. Méně už pak s jeho doporučením - "klídek".
Potíž je v tom, že ve vašem akvišku se nedaří jen hnědé řase... :-O Jak sám píšete - na stěnách se vám usadila zelená řasa a na listu echinodoru na fotce je zřetelně vidět, že je napadený i jinou řasou, než hnědou...
Bez podrobného popisu poměrů ve vašem akvišku, (nejlépe prezentace), těžko dělat závěry.
Obecná pravidla "Jak na řasy" jsou k dispozici nejen na tomto webu. Můj názor na věc je možno najít např. ve zdejší diskusi; teď si dovolím jen jakousi úvahu, vycházející z vašeho popisu a fotky: může se jednat o nedostatek živin, (a světla).
Běžně v podobných diskusích prezentuji názor, že ve "standardních" nádržích,obvykle dochází k rozbujení řas vinou přesycení vody živinami. (Standardní nádrží mám v tomto případě na mysli akviška s málo nebo neprosperujícími rostlinami + přerybnění + populární, ale neodůvodněné přihnojování do vodního sloupce.)
Jsou však i situace, kdy se řasám daří vinou nedostatečného zásobování vyšších rostlin živinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 11:18 Azurit – klídek
hnědá je nepříjemná leč škodlivá ne,jen to vypadá hnusně.K vydatnému svícení bych přidal proudění vody co to dá,taky jsem měl s hnědou problém,světlo a proudění ji zlikvidovalo. ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 11:14 lp
Fotka k příspěvku zdravím
můžete mi někdo pomoci s řasou? v akváriu jsem měl pár rostlin tak jsem si řekl že ho silně zatravním mám 100l akva a dal jsem do něj asi 20 kytek.Svítím 30w jedna zářivka režim 9-12 13-18
¨nehnojím CO2, nepřidávám chemii, akvárium nemám přerybněné 1x ancystrus 15ks neonek 6 pancerničci.
na rostlinách se dělá hnědý povlak ktery jde setřít rukou. na stěnách akva se uchycuje zelená řasa. přikládám foto.děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 12:26 Muž ghostik [81] – Re: zabak
kde jsi sebral ty hodnoty ?
nema nahodou 22W na 110 litru ?
A dle fotek hnedou rasu ?

Jinak bych rekl ze mas malo rostlinek na to aby jsi hnojil pri nove zalozenem AQ
Ty rostli se jeste ani nechytly a neaklimatizovaly a uz je hnojis v domeni ze porostou o stosest ?
Jestli jsem se nespletl tak mas prehnojino a malo svetla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 12:25 kolcun2
Rybky tam ešte nemam. Planujem až o 2 tyždne.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [19] 20

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 37102x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6965-rasy-na-rostlinach-?od=901