Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rak mramorový

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 8 Žádná další stránka   1  
Rak mramorový
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 17:48 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: j_j
nechce,kup si jeho knihu!! smich X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 17:01 Muž j_j [18] – Re: Brant
Brante a nechceš nám místo konstatování faktů raději pomoci s tvorbou stránek raci.kvalitne.cz ? podívej se na ně a dej vědět.
j_j
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2007 15:11 Brant
Chmmm... tak možná by to chtělo chvilku pátrat v literatuře (ne české), případně se spojit s nějakou kapacitou v zahraničí. Procambarus fallax je vědecké jméno pro raka, ovšem není to stejný druh jako ten, co je u nás tak běžný. P. fallax nemá totiž schopnost partenogeneze. Onen mramorový rak je řazen do skupiny zatím blíže vědecky neurčených Marble crayfish nebo Marmorkrebs. Toť vše, jenom podotýkám, že to není námět na diskusi, ale konstatování faktu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 20:10 Muž bigboban [19] – Re: Metz
Pokud se neprotáhne tak neuteče. Já dávám rakovi Tetra wafer mix a jinak salát, jablko, banán, šnečky z velkého akva atd.. On zblajzne víceméně všecko. smich Zrovna včera chtěl sníst můj prst. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 19:38 Nobody – Re: rak
Takže klasika jako u rybek! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 19:36 Metz
jo to tak mam ale vzadu mam diry kteryma vedou kably z filtru.....tama neuteče?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 19:32 filo
přikrýt celé akva víkem palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 19:31 Metz
a co udělat aby neutekl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 19:22 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky
Jedná se o několik jmen jednoho druhu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 19:16 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky
Ano, může utéct( po vzduchové hadičce,kabelu od topení,filtru,atd).Jinak o potravě je na stránce raci.kvalitne.cz :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 19:11 Metz
aha dík ja mam kryt jen tam vzadu na ty kably mam takove male škvíry....dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 19:08 Lukáš
Mrkev jsem mu dal, ale v akvárku hnije a tak, když jsme ji vytahoval, mě to pěkně natáhlo :-D od té doby mrkev mu nedávám... co se týče utečení, měj pro jistotu na akváriu krit, protože rak mramorováný rád leze po kytkách a skočit je pro něj maličkost... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 19:07 Nobody – Re: rak
Ono nepůjde ani tak o pojmenování české,ale vědecké.
Jestli se jedná o jeden druh raka nebo dva nebo jen o variantu toho samého(možná poddruh)? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 18:55 Metz – Rak mramorový
Prosimvas,může rak mramorový utéct z akvária?Díky.Jo a můžu mu dát třeba mrkev?ted mu davam tabletky pro obyvatele dna dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 16:30 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky – Re: Brant
Vážení, prohlášení že Procambarus fallax není rak mramorový ale Procambarus sp.Marble,je dosti zavádějíci .Procambarus fallax je právoplatným druhem raka , P.sp marble je z největší pravděpodobností název obchodní a ne druh ( jedná se o to, že obchodníci chtějí tyto raky prodat, tak volí různé názvy, aby oklamaly zájemce ( už je dosti známo, že tito raci se velice rychle množí a tím se stávají neprodejnými )),ano český název není ustálený ( právoplatný ) ale mezi chovateli se uchytil a stal se tak chovatelským názvem. I někteříé obchodníci tento název začali používat . Až bude ustáleno české pojmenování, tak se může stát, že se toto pojmenování změní a nebo bude přijato za oficiální( to je ale otázka, jak se tento rak bude oficiálně jmenovat) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 21:13 Kilas
V akvariu sem mel taky raky...4 maly...(nevim jakej druh presne...dostal sem je od kamarada).No tak ze zacatku to bylo v pohode...ale pak mi zacali plavat kytky na hladine pac ty raci my je odstrihovali (nebo odkusovali)a nakonec to odneslo i pavi ocko,pancernicek a danio...tak sli raci pryc....tot moje zkusenost... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 18:57 Muž JirkaJirka [10]
podivej se na :-)
raci.kvalitne.cz
je tam atlas a tam si muzes doplnit info.
krasny den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 18:36 Brant
Rak mramorový není Procambarus fallax! To je vžitý omyl, správně je to Procambarus sp. Marble. Nicméně tento rak není dobrý lovec a většinou se s rybami snese. Rostliny ale likviduje spolehlivě a když se nějaká ryba nechá, dá se nakonec taky přemluvit (závojnatky a paví očka bych proto vynechal). Oslabené nebo případně uhynulé ryby bude ale likvidovat, protože v přírodě zastává funkci "čistící policie".

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 21:05 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky
Rak mramorový ( Procambarus fallax) je rak který se dá chovat s rybami ( mé zkušenosti jsou že se dají chovat i se sumečky bez jakých koliv problémů).Dorůstá velikosti až 12 cm.
S pozdravem Rak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 16:05 athaya
to co si si tu precital v atlase je pravda pretoze to pisu ludia ktory rakov maju a vedia o nom vela z vlastnych skusnosti.
v pedajni ti nikdy nepovedia pravdu. a ked sa pytas na rybky, podla mna si sem-tam nejaku ulovi, ale to neviem iste pockaj si na odpovede tych co ich maju ako npr. j_j ,...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 16:03 Tatranka
Nerid se podle zveraku pac oni o tom vedi velky houby! to jer moje vlastni skusenost! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 15:20 Metz – rak-otazka
prosimvas chtel jsem si koupit raka mramorovaneho a prečetl jsem si tu ze doroste delky 12 cm a prodavacka v akvaristice rika ze doroste 6 cm ma s tim nekdo skusenosti?nesni mi ryby?kolik teda vyroste?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 7 ...... [8]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 5282x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4841-rak-mramorovy?od=351