Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rak mramorový

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Rak mramorový
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 15:28 Jaro2846 Re: zbinda
Ja tam už mám filer, len ked hodím potravu ako napr. zosušené červíky tak nespadnú dola a iba plávajú na hladine.. tým pádom ich raky nemajú ako zožrať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 13:09 zbinda
Jaro: myslim ze na vysce moc nezalezi, raci stejne neplavou (obcas svihnou ocasem coz je posune) nekde sem cetl pokud do akva s rakam nechces davat ovzdusneni tak je lepsi pokud muzem po nejakem kamenu vylezt na vzduch takze myslim ze to nemusi byt moc vysoky sloupec vody, ja sem je mel par mesicu v malem akva s vyskou asi 15 cm a byly spokejeni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 12:38 Muž filipkriz [53]
chudak prestrizenej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 12:29 Jaro2846 – Voda v akváriu
Zdravím chcem sa opýtať do akej výšky má byť naplnené voda v akváriu pri rakovi? Lebo keď chcem kŕmíť zoschnutými červíkmi tak mi plávajú na hladine a nie a nie spadnúť dole. Poraďťe čo ako ďalej :) ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 19:42 Muž hardy [45]
Ja je dal pryc s rybami ani nahodou vim o cem mluvim!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 19:45 - Re: Poršik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.02.2013 19:24 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Poršik
Ono také záleží na velikosti raka.Že tam máte karasy není nic o tom že raci se můžou chovat s rybami.Kdyby jste viděl raka o velikosti cca 15 cm co dokáže přes noc udělat s rybou stejné velikosti ( když jí přímo nezabije tak jí dokonale poraní- následek je stejný).
Tak se každý musí rozhodnout co vlastně chce chovat ( raka nebo ryby).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 18:38 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Poršik
Však nikdo netvrdí, že se raci absolutně nedají chovat s rybami, ale u malých druhů ryb je prostě nutno počítat s případnými ztrátami ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 17:39 Poršik – pro všechny
ahoj, raky mramorové mám zatím pár měsíců zatím snimi nemám nějak extrémní zkušenosti ale něco jsem už pochytil... potlesk . pro ty co si myslí že se rak mramorový musí chovat samostatně tak to není pravda já v 60 litrovém akvárku mám 2 raky a u nich mám dané 3 malé karásky... karásci jsou rychlí takže je rak nechytne, hlavně co si myslím že je dobře že oba raci mají své vlastní místečko takže cajk pivo chovu zdar! X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 23:17 - Re: predator3313
Ryby ako gupky a moly mám pri rakoch i ja.Už niekoľko krát som spomenul,že je rozdiel aj v tom aké ryby tam dáš.Napríklad tetrovité by som nedával na 100%.Potom nie je rak ako rak-je to individuálne i u rovnakého druhu.Niektoré raky proste ak sa im pošťastí raz,tak je veľká pravdepodobnosť že budú loviť častejšie.Niektoré preferujú rastlinnú potravu,iné sú aktívnejší lovci.Rovnako aj v správaní samíc pri opatere mladých je možné podobný rozdiel pozorovať.Niektoré v tomto čase vyhľadávajú lepšie prúdenie a kyslík - iné to majú ,ako sa povie na háku.
danio má zrejme šťastie,že mu nežerú egériu.Je to totiž ich bežná prirodzená potrava.Mne egériu a ceratophyllum požerú ako prvé.Najviac im chutila cabomba a podobné rastlinstvo.Tvrdý anubias im moc neberie,ale ak je chuť zbodnú aj ten.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.02.2013 17:05 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: predator3313
Já osobně také u raků a krabů mám ryby.A proč píši že by se raci ( kraby )měly chovat samostatně? Je to z důvodu že spousta lidí je háklivá na to že by se mohly ryby stát potravou raka ( kraba).Oni totiž v přírodě jsou součástí tzv.zdravotní policie.
Také záleží na tom jak je vysoký sloupec vody( čím je nižší tím je více pravděpodobné že ryby budou potravou).
danio - ono ani nezáleží na velikosti ryb jako na tom že větší ryby po ulovení a usmrcení dlouhou dobu v nádrži nevydrží v takovém stavu aby se tím nezkazila voda a naopak může i napomoci k tomu že se tam rozšíří nějaká infekce z poranění ryby ( plísně a další choroby) .Zároveň raky vystavujete nebezpečí že se sám stane potravou ryb (hlavně v době svleku).Tak si každý musí rozmyslet co chce jestli chovat raka nebo ryby (i když jde chovat oboje spolu _ viz výše)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 15:59 PR0V0CATEUR
Já je mám u raků už rok a oni je raci jaksi nemůžou pochytat, ještě se mi tam gupky namnožily. Pravda, že sem tam asi nějakou dostanou, ale žádný velký úbytek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 15:52 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: danio
Pravda, někde sem četl že k rakum daval typek umyslně Gupky jako krmení :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 15:49 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: predator3313
Ale tak proč ne, ale pokud bys je dal s drobnýma rybama, musíš počítat s tím, že si občas nějakou dá jako sváču :-D K velkým rybám je to asi v pohodě, těch se naopak spíš bojí a bude zalezlej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 15:47 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: danio
Zvláštní, že prakticky každý mi říká, že rak mramorový se musí chovat sám, ale když kouknu na nádrže zdejších akvaristů, skoro každý má u nějak nějake ryby :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 15:42 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: predator3313
To je dobře :-) Já svého raka dostala jako nečekaný dárek, takže jsem se učila za pochodu... Naštěstí není na záběh akvárka ani zdaleka tak citlivý, jako krevetky nebo rybky (tedy aspoň taková je moje zkušenost).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 14:04 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: danio
:-D Jojo přímo mě ružkatec.
Jinak já jen tak zjištuju info, sem ten typ člověka co ho baví si o něčem číst skoro tak jako to chovat, takže tedka tak 3-4 mesice budu pročítat něco o racích a pak teprve se případně do něčeho pustím potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 13:46 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: predator3313
Mramoráčovi Tvoje plocha dna bude v pohodě stačit. Ano, bez rostlinek to jde hůř, proto píšu, že to chce nějaký přebytky z jinýho akva, protože on Ti z toho velice rychle udělá salát... (A když ne jako malej, tak později určitě.) Jediný, čeho si můj rak nevšímal, byla Egeria a anubisy - ty pro něj mají přece jenom tuhý listy. A Egerii můžu jenom doporučit, asi víš sám, že výborně odčerpává z vody "škodliviny". ;-) A nebo by ještě určitě byl fajn růžkatec, kdybys ho dal jen tak plavat na hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 00:13 - Re: predator3313
Ja netvrdím,že si to tvrdil.To si napísal ty ;-)
,,rak,, ti na tvoju otázku už čiastočne odpovedal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 00:06 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: prasan
X-) Já nic takového netvrdil, jen se pokouším zjistit jaké akvárko by mi někdo zkušenější doporučil jako minimální velikost pro raka mramorového palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 00:03 - Re: predator3313
Mramoráč ti rastliny požerie.Ak chceš niečo k rastlinkám tak jedine ako ti radí ,,rak,,.
A už keď som tu opäť zablúdil,napadá ma: rak nechceš si prihodiť dáku prezentačku či aspoň viac fotečiek? Aj ja sa chcem pokochať.(tie 3 fotky mám už obkukané :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 22:43 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: rak
No jak napovídá název vlákna, vyptávám se na raka mramorového X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 21:49 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: predator3313
Tak tam dejte rostliny a pořiďte si raky rodu Cambarellus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 20:25 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: rak
Tak ja beru standartní rozměry takže 50ti litry myslím 60x30x30 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2013 20:09 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: predator3313
Ono tak nezáleží na litrech ,ale to jaký je rozměr dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 20:01 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí
No právě kutím že bych vymyslel nějake akvarko jen s nějákým fikaným pozadím, kameny a tak...ale bez rostlinek se tam musí huř udržovat ta rovnováha a tak ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 19:53 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: predator3313
Tak hlavně nedávej mramoráče spolu s krevetkama :-D Já k tý potvoře teda nedoporučuju ani ryby stydim A rostlinky tam dávej jen z přebytků, něco kupovat je fakt plýtvání smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 19:49 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: danio
:-D Slyšel jsem že se množí jak mouchy no.. Já jako zatím ho nějak neplánuju, ale líbí se mi jak raci tak krevetky...o krevetkách už toho vím si myslím celkem hafo :-D ale raky sem zanedbával tak to tedka trochu doháním :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 19:41 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: predator3313
Záleží na tom, kolik jich chceš mít (i když budeš mít jednoho, brzo nebudeš vědět, co s potomky). Já měla jednoho ve třicítce a naprosto v pohodě. Samozřejmě za víc prostoru bude raději, jako každý :-) Ale ta potvora se mi chtěla množit i ve dvoulitrovým "bettárku" s filtrem, ve kterým jsem ho dostala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 19:36 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí – Velikost nádrže
Zdravím, chtěl jsme se zeptat jak velké akvárko by bylo třeba pro ráčky? v atlase to není a tady jsem to taky nikdy nenašel. Dají se chovat třeba v 50l ? Nebo 80 aspon? Jen abych měl přibližnou představu. dík palec
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 18:46 Muž dblazek [16] - Cichlidy
sůl jo ale ne chemikálie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 17:34 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: dblazeks
Ty nemáš doma sůl?Do takovéto nádrže bych dal malou špetku soly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 16:45 Muž dblazek [16] - Cichlidy
akvárium má 29L no teď se bohužel asi nikam nedostanu pro léčiva :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 14:18 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetky
Opravdu to vypadá na bakteriální infekci,bohužel korýši velice špatně snášejí akva.léčiva .Ale když dáš veliký pozor,itak můžeš rakovy pomoci např.Preventinem ( ale opravdu veliký pozor -neřiď se vůbec návodem nevím jak je velká nádrž kde je rak ,ale dávkování bych viděl tak ,, jednu kapku na 5 -10 l vody jednou za 14 dní a po výměně části vody).Nebo zkus i obyčejnou sůl ale zase veliký pozor. Tyto rady jsou jenom moje nápady které by mohly za určitých podmínek a dodržení nízkého dávkování pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 18:34 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: dblazeks
Hlavně to chce aby měl co nejpestřejší potravu( aby tak načerpal veškeré potřebné látky ).Doporučuji také mu podávat rybí maso s kostmi,akva.šneky,nezapomenout také na rostlinou složku.A hlavně to chce hygienu ( pravidelně měnit vodu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 18:04 Muž dblazek [16] - Cichlidy
aha tak doufám že bude všechno vpořádku :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 16:30 - Re: dblazeks
Môže mu to brániť pri zvleku a tak ani zvlek nemusí prežiť.Ak sa zvlečie,tak to asi jeden zvlek nebude stačiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 09:24 Muž dblazek [16] - Cichlidy
No to si taky myslím byl v hrozných podmínkách :-( a nejlepší je asi počkat až se sleče že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 22:52 -
Ty jo,to je ale riadný kráter.Myslel som,že je to omnoho menšie.Ja by som podľa foto stále povedal,že ide o riadne rozbehnutú a zanedbanú bakteriálnu infekciu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 20:22 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: dblazeks
To se špatně určuje( může to být za týden nebo za několik měsíců).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 20:11 Muž dblazek [16] - Cichlidy
Dobře ale když se dívám na tu díru tak mu vidím až do těla.A kdy se tak svlékne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 19:31 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: dblazeks
Až se svlékne tak schválně vylov svlečku a podívej se jak vypadá defekt ( díra) jestli se jedná o promáčknutí krunýře nebo je to díra skrz krunýř.Pak mi dej vědět jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 19:16 Muž dblazek [16] - Cichlidy
jinak chová se normálně žere vpohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 18:40 Muž dblazek [16] - Cichlidy
Fotka k příspěvku a další
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 18:39 Muž dblazek [16] - Cichlidy
Fotka k příspěvku přidávám další foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.12.2012 16:47 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: dblazeks
Podle mě se jedná o defekt který mohl vzniknout krátce po svleku.Jestli rak se normálně chová ,tak bych jen dodržoval hygienu a počkal na svlek. Jestli pak by se to objevilo tak bych hledal další příčiny.Jen mu dopřejte co nejpestřejší stravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 15:52 Muž dblazek [16] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Tak tady je foto té díry na rakovy fakt nevím co stím :-( potřebuju poradit jak to vyléčit.Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.10.2012 14:46 DanielGroger
Takže ho asi radši vratim do zverimexu. Díky za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 22:52 - Re: DanielGroger
Hlavne mladé tohto druhu idú po rastlinách ako kosačka.A kedže je tento druh hermafrodit,mladé na seba nenechajú dlho čakať.Síce nie je dáky extra lovec,ale občas aj chytí a zožerie dáku rybu.Ako napísal kolega,obseká ti nie len rastlinky ale aj ryby. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 21:31 Muž funtcz [22] Re: DanielGroger
Rak normalne jde po rybickach...a rostlinky ti sestriha tez..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 5282x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4841-rak-mramorovy?od=101