Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rak mramorový

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Rak mramorový
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 05:42 Muž KITTbx [1] Re: prasan
Hmm, já mám jen tohoto jednoho a jak jsme psal je to starší kousek a bohužel se už nějakou dobu nekopíruje, no dnes k ránu už i cosi pochodil, ale teď zase polehává.
Pokud pojde, naložím ho do vodky, neb čistý alkohol je nepřiměřená cena.
Naštěstí je tento druh hojně nabízený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 00:51 - Re: KITTbx
Neviem to presne posúdiť,ale u niektorých mojich P.fallax čo som mal sa objavovalo niečo ako račí mor.Raka po zvleku strašne skrútilo ,akoby v kŕčoch.Samozrejme ešte žil,no račej som takéto z chovu vyraďoval(samozrejme šetrne a tak aby sa to nedaj bože nedostalo niekde do vody)
Nič podobné som u iných druhov čo chovám nikdy v živote nepozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2014 21:56 Muž KITTbx [1] Re: rak
Tak svlek zaslat nemám problém, koupím plaskulu vodky a ponořím to do ní. Jinak včera si rak vzal zase hezky z ruky, ale dnes polehává, hrabe nožkama a myslím, že brzo pojde. Jelikož mu nemám jak pomoci obávám se, že bude brzo naložený v alkoholu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2014 16:57 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: KITTbx
Tak jsem dnes obdržel odpověď. Odborník odpověděl že je raka potřeba sledovat a kdyby se to zvětšovalo( možná že se může jednat o nějakou mechanickou záležitost)a rak by se svlékl tak by měly o svlek zájem.
Budu dále pátrat ( jsou dovolené a někteří jsou i na různých expedicích)tak je skoro nemožné se s nimi spojit a konzultovat to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 21:41 Muž KITTbx [1] Re: rak
No tak to tedy asi neklapne, doma žádný alkohol nemám, teda jo, jednu letitou pravou RU vodku a upřímně na tohle ji otevírat nebudu.
Snad něco vymyslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 18:58 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: KITTbx
Tu svlečku prosím dejte do čistého alkoholu( vodka ,atd) aby odborníci mohli co nejlépe posoudit o co se jedná.Již jsem odeslal dotaz i s fotkou ,tak čekám na odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 15:59 Muž KITTbx [1] Re: prasan
Fotka k příspěvku No tak uvidíme co na to rak, pokud bude mít někdo = odborník zájem to prozkoumat, pošlu to rád.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 05:11 - Re: KITTbx
Takéto utvary sú problémom pri zvlekoch ako sám pozoruješ a opisuješ.Bohu žiaľ sa rak pravdepodobne bude musieť s takýmto problémom vysporiadať sám.Keby sa ti podarilo poslať takýto zvlek rakovi na výskum,boli by sme múdrejší.
Pozerám na túto fotku,tak je to presne to čo mal ten môj na klepete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 00:03 Muž KITTbx [1] Re: prasan
Fotka k příspěvku No v současnosti na hlavohrudi nemá "strup", ale vyloženě kus čehosi, dříve to bylo roztřepené jako vyrvaného a nyní se to zase zatahuje.
Je možná, ta infekce mohla vzniknout, neříkám, že ne.
Modré formy, no tenhle byl vždy klasický, až po tom zážitku zmodral, ale mám dojem, že to ustupuje. No neumím si představit, jak bych mu to odstranil, zvláště když jsem to viděl, jak to bylo odervané.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 23:06 - Re: KITTbx
Bude to (môj odhad na diaľku) bakteriálneho pôvodu,keby si to spučil alebo prebodol na tele raka zrejme z toho potečie priesvitná tekutina.Útvar by bol predpokladám z vnútra dutý.
Takéto niečo mohlo spôsobiť i krátkodobé znečistenie vody(napr.prekŕmením) kedy sa i nepatrnou rankou na tele raka dostala do organizmu dáka baktéria,ktorá začne robiť takúto šarapatu.
Tieto raky sa ponúkajú už i v modrastej forme ale často ako som písal modrasté sfarbenie(pri bežne sfarbenom rakovi) je hlavne pri nízkom pH.

Mal som raka ktorý mal niečo obdobné na jednom klepete.Bol to drastický zákrok ale raka som z toho dostal.U teba by to ale bol problém pretože to má rak na hlavohrudi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 22:37 Muž KITTbx [1] Re: rak
Já jsem z Ostravy, takže druhý konec.
Ano mám to, docela se to rozpadá, poslat to klidně mohu třeba to k něčemu bude i pro jiné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 17:42 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: KITTbx
Chci se zeptat odkud jste? Máte ještě ten svlek s tím (strupem)? možná bych o to měl zájem , mohl bych to dát k určení odborníkům ( ale nic neslibuji musím ještě zjistit který z odborníků se tímto zabývá a jestli by byl ochoten se k tomu vyjádřit).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 16:29 Muž KITTbx [1] Re: rak
Pravda, to mne nenapadlo.
Nic méně, po otržení/svlečení toho hlavového krunýře to bylo roztřepené jako urvané. Teďka se to zaceluje, to zmodrání přikládám stresu a asi i bolesti.
Jinak mne to fakt štve, ráček si bere klidně i z ruky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 15:04 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: KITTbx
Mě to nepřipadá jako strup ,ale jako nějaký nádor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 13:20 Muž KITTbx [1] Re: prasan
Fotka k příspěvku No děkuji za reakci, ale tohle nebyla asi tak úplně správná odpověď.
Ta věc za okem je strup, který se mu udělal při svlékání, prostě si utrhl i kus masa, to následně zaroste, ale brání to následně při dalším svlékání krunýře.
Asi jsem to napsal moc hekticky, ale ten rak se kroutil právě při tom sundávání krunýře, neb mu zjevně nešel dolů, tělo už bylo svlečené. Bohužel si zase kus oderval. Nyní sice kouká a chodí, ale schází mu jeden vous a je zatím stále modrý = nikdy dříve tak nebyl.
Ph měřit nemám čím a nikdy jsem neměřil, vodu má tu co vždy a má ji krásně čistou, 24h má filtraci se vzduchováním a pravidelně odkaluji a měním vodu. Jinak ten rak má minimálně 3 roky, bohužel už nějakou dobu neplodí naposledy někdy v zimě, před tím tak často, že ještě neodnosil jedny a už si pěstoval další klony.
Nevím co to je v každém případě, má to zase a větší viz foto, docela mne to mrzí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 12:18 - Re: KITTbx
Myslím si,že podmienky kde ho máš nebudú preň najlepšie.Preto tá blbosť za okom a problém zo zvlekom.Celý zmodrel zrejme preto,že máš v akvárku príliš nízke pH.Zameral by som sa na častejšie výmeny vody a občas to aj premeral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 00:03 Muž KITTbx [1] – Rak se mi svlékal a
dostal při tom dost do těla.
Již před časem jsem si všiml, že má jakýsi "strup" na hlavě za pravým okem.
Včera se svlékal a dost při tom létal po akvárku a kroutil se, když shodil hlavový krunýř, zůstalo mu zřetelně za okem kus urvaného. Nyní, leží pod kokosem, zjevně mu není dobře, ale celej zmodral a je vidět, že má ránu do masa.
Mám ho nechat nebo…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 17:02 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: manhalterova
Raci mají žábry. Na rozdíl od ryb dokáží dosti dlouho vydržet bez vody ( ale pozor musí dodržet několik podmínek).
Tak na Vaší otázku odpovídám nemusí se mu stále vzduchovat( ale pozor na teplotu vody -čím je vyšší tím je ve vodě méně kyslíku,také na velikosti nádrže a osázení nádrže rostlinami), tak na noc můžete vzduchování vypnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 15:58 manhalterova Re: manhalterova
ještě bych se chtěla zeptat potřebují raci vzduchování nepřetržitě nebo se může občas i vypnout? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 09:40 manhalterova Re: rak
rak napsal: Takové krmení není.Ale rak týden přežije bez krmení dobře( já jsem raky nekrmil celé 3 týdny a v pohodě přežily).Jen pozor na to když je v nádrži s rybami to by nemuselo dobře dopadnout pro ryby.
Děkuji za info hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 04:52 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: manhalterova
Takové krmení není.Ale rak týden přežije bez krmení dobře( já jsem raky nekrmil celé 3 týdny a v pohodě přežily).Jen pozor na to když je v nádrži s rybami to by nemuselo dobře dopadnout pro ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 22:28 manhalterova – holiday krmeni
Dobry vecer chci se zeptat existuje naky krmeni kdyz clovek jede treba na tyden pryc a nema kdo by raky krmil? Nic jsem na netu bohuzel nenasla dekuji za odpovedi ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 15:36 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: pokojové
To bych nedoporučoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 15:13 pokojové
Myslite ze muze byr rak mramorovy s čolkem a krevetkama?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 08:06 Dragosani
Zravím, prosím poradit,bude mi stačit sloupec vody 15cm v akvárku o rozměrech 80x40x40cm
pro dva raky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 10:44 patrik – rak
muzou se raci davat do neodstate vody nebo musi myt odstatou vodu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 19:29 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Karel
Doporučil bych ti co nejpestřejší stravu.Také maso sladkovodních ryb.Podle mě se jedná o to že byl špatně živen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 19:22 - Re: Karel
Vyčkaj.Rak sa buď čo najskôr bude snažiť zvliecť alebo prestrčí nové končatiny v podobe regenerátov.Ak sa tak nestane,pravdepodobne pôjde o dáke ochorenie či genetickú vadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 19:19 Karel Re: Karel
Fotka k příspěvku Foceno při špatném světle, ani rakovi se nechtělo moc pózovat. Snad z této fotky je něco vidět. Díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 15:45 - Re: Karel
To chce fotografiu,popis nádrže a podmienok.Nerád by som veštil.
Inak zaujma ma to,pretože tak ako si to napísal som sa u rakov s odpadávaním nôh nestretol.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 11:30 Karel – Odpadnuté nohy
Ahoj, koupili jsme na burze raka mramorového, a po několika dnech mu začaly upadávat články nohou. Nejprve zčernaly a pak upadly. Některé nohy má už upadlé celé.
Je možné, že to bylo zapříčiněno prodejcem při odchytu, že by rakovi nohy nějak "skřípnul"? Nebo čím by to mohlo být?
Pohybovat se zatím může, nítěnky si dá s chutí.
Díky za pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 18:14 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Radek
Podle toho co píšete tak v nádrži je více raků.
1)jak je nádrž velká ( rozměry dna)?
2)nedošlo k výměně vody ?
3)nejsou s raky v nádrži ryby?
4)jak je nádrž zásobená vzduchem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 18:03 Radek – rak mramorovy
rak opět sežral všechny vajíčka co měl na sobě!Nevím proč to dělá. 3 týdny byl zalezlej,nic ho nerušilo,voda čistá (filtruju) světlo denní(nesvítím jim) teplota vody 22-24. Raci žerou normálně,tablety,rostlinky co jim hodím z akvárka,okurky,brambory,patentky mražený i sušený. Poradte někdo co dělám špatně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 08:40 Muž ladonfila [0]
vďaka potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 21:48 - Re: ladonfila
Môžeš,rak to zvláda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2013 21:36 Muž ladonfila [0]
Ahoj, nevíte někdo, jestli můžu léčit solí plíseň tlamky Betty v nádrži s Rakem mramorovaným? Neublíží mu ta sůl? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 19:18 Poršik – odpověd
hele když by bylo nejhůř (což zatím nehrozí) :) tak bych s nima krmil sumce vid.. ale to je zatím jen takoví ten plán B. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 18:35 zbinda Re: Poršik
bud rád, za 2-3 měsíce to máš nanovo a zbavovat se jich když je jich sto to aby to člověk začal jíst :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 17:54 Poršik – odpověd
děkuji za odpovědi :) no neřekl bych že by byli ve stresu přes den jsou zalezlí stravu mají střídavou mražené patentky,rostliny,zelenina... a mám tam 2 raky a každej má svoje místr´čko proto mi je divný že oba (potratili) ale tak třeba to může být i obdobím nevim no... každopádně vám děkuji X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.03.2013 14:19 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Poršik
Ta teplota je v normálu( musí i dolévaná mít přibližně stejnou teplotu),ale také záleží na tom jestli rak není stresovaný(ryby,atd),nebo jak je starý( mladí to občas udělají).Také na potravě raka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 12:23 zbinda Re: Poršik
to se mi taky stalo, četl jsem že občas se ty vajíčka špatně oplodní a ne všechny se vylíhnou ale nevím jestli je to ten případ, jinak rak o ně může přijít i například pokud je stresován a teplota vody vím že má vliv na to jak dlouho potrvá než se vylíhnou, vyšší teplota to může zkrátit i o týden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 12:03 Poršik – pro všechny
chtěl bych se zepútat.. záleží natom jaká je teplota vody když rak čeká mladé? mám tam 20°C a rak se vždy zabydlil udělal si hnízdečko nevylejzal nic a pak když vylezl tak vajíčka nikde... jestli můžete někdo poradit čímto je tak budu rád za odpověd :) chovu zdar! X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 16:26 - Re: zbinda
Ba dokonca aj oveľa častejšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 15:43 zbinda Re: Jaro2846
to zalezi na stari toho raka, dokud jsou mali tak se svlekaji casteji nez kdyz uz jsou vetsi, pokud je tak do 5cm tak je normlani ze se svleka tak 1-2 za mesic i vic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 13:41 Jaro2846 – Rak Mramorový - vzliekanie
Prosím Vás, ako často by sa mal po správnosti vzliekať rak mramorový mne sa už 2x za 2 týždne :-D je to možné?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 22:40 - Re: danio
Rybie mäso. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 22:31 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Jaro2846
Ještě můžu doporučit kroužky Sera Crabs natural. Můj mramoráč se po nich mohl utlouct. Ale nejraději měj velké mražené patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 20:41 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jaro2846
Tak se podívejte po tomto krmení:
Dajana-Crayfish,Fd tropical tablets,
Tetra -WaferMix
Sanyu-spirulina wafer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 20:20 Jaro2846 Re: prasan
Krmím s DAJANA REPTAL NATURAL PREMIUM QUALITY - Doplnkové krmivo
potom DAJANA CRAYFISH GRANULÁT, VITABIN ROŠLINNÝ RASTLINNÝ KRMIVO tablety a MEALWORM - Múčny červ .... jediné čo ide na dno je ten VITABIN, ostané pláva na hladine... poraďťe čo ďalej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 19:18 - Re: Jaro2846
Tak prečo tak kŕmiš?
Podávaj krmivo ktoré padá na dno.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 5282x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4841-rak-mramorovy?od=51