Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Děrová nemoc - Hexamita

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 6 Žádná další stránka   1  
Děrová nemoc - Hexamita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2006 15:31 ivan – nemoc
Já jsem měl takto nemocné cichlidy.Použil jsem lék Entyzol s hodinovým dávkováním Costapuru,v nižší dávce.Protože jsem si nebyl jistý jestli to jsou bičíkovci(na rybách) nebo nemoc z nedostatku(minerálů...) začal jsem ryby krmit i pestřejším krmením než jenom patentkama.V nádrži občas vidím malé červíky a nezbavil ani po 2x komplet vyčištění nádrže.Bičíkovci jsou myslím problém cichlid,tak nevím co je tvému krunířovci.Já už mám ryby zdravé a bez děr v hlavě.Taky se mi v akva množí coklops,mám tak velké ryby že ho neloví tak si myslím že menší ryby by mě zbavily nezvaných hostů v akva ale kančíci by takové pochopení neměli.Ještě pozor na chemii,ancistrus je choulostivý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2006 12:58 Sharka – Děrová nemoc
Pomooooooooooc........
Akvárium již mám 15let,ale s tímto jsem se ještě nesetkala :-(
Nějaká nemoc mi napadla nejprve Ancitrus.Projevovalo se to lokálnímy skvrnami na těle ryby,které se postupně začaly měnit v krvavé hluboké rány.Nemocné ryby jsem odlovila do jiné nádrže,aby nedošlo k přenosu..
Jedna jediná Ancitruska se zdá již měsíc v poho...U ostatních již bylo pozdě :-(
Po úhynu poslední napadené ryby jsem si všimla,že nádrž je poseta světlými červíčky asi 1cm dlohými.
Když jsem se pořádně podívala i do "zdravé nádrže" jsou tam taky,ale minimálně.Již před tím jsem pozorovala na kořenu ve skulinách jako-by vtěsnanou bílou nit,která měla reakce jako sasanka.Když kolem plula ryba,nebo přez ní Ancitruska přejela,stáhla se ještě víc.Kořen jsem polila "vroucí" vodou a pak ještě nechala v horké vodě,ale výsledek se nedostavil....To že mi na to uhynuly všechny ryby se nedá nic dělat,ale Ancitrus je moje všechno...Měla jsem již několikátou generaci
Děkuji předem za radu nebo identifikaci a přeji pěkný den
Sharka ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 5 ...... [6]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 9064x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1389-derova-nemoc--hexamita?od=251