Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 17:25 amrtin Re: PEPIS1
Ty zárodky(spory) jsou všude kolem nás :-| Rybí vajíčka fakt ze vzduchu nedostaneš :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 17:23 Muž PEPIS1 [11] - RostlinyRe: MarekP
To jo, ale zárodky zas tam nejsou. To je to samé, kdybych házel do nádrže krmení pro ryby a doufal, že se tam díky tomu ryby ukážou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 17:21 amrtin Re: PEPIS1
Che,víš co všechno obsahuje prach ve vzduchu?A i ty póry řas jsou schopné přežít ledacos.Takže já bych to zas jako velkou záhadu neviděl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 17:20 Muž MarekP [812] - MalawiRe: PEPIS1
PEPIS1 napsal:Tak jak je možné, když v nádrži nejsou žádné zárodky řas
Čerstvá voda obsahuje spoustu mikroorganismů a živin potřebných k jejich životu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 17:12 Muž PEPIS1 [11] - Rostliny
ČISTĚ HYPOTETICKY !!!!!!

Když si vypěstuje člověk rostliny v emérzní formě (bez ponoření ve vodě) bude mít nové nebo vydezinfikované akva, to samé platí o filtru dekoraci atd.. Měla by být nová nádrž se zasazením takto vypěstovaných rostlin prostá řas. Jak je možné, že řasy po nějaké době dají o sobě vědět při nedodržení určitých podmínek?
Vždyť v přírodě, kdy na naší planetě začal život přeměnou chem. sloučenin na primitivní bakterie a řasy to trvalo miliardy let. Tak jak je možné, když v nádrži nejsou žádné zárodky řas se tam ukážou za docela malou chvilku. To samé platí i v případě, kdy napustíme do sklenice vodu z vodovodu, která je dezinfikovaná chlorem a jinýma přípravkama a necháme jí za oknem naslunci dostatečně dlouho tak se začne pomalu zelenat.

MŮŽE MI TO NĚKDO VYSVĚTLIT. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 18:05 amrtin Re: petrajda
Ano,s největší pravděpodobností se jedná o sinici.To se v čerstvě založeném akva stává(a nejen to),tady si o boji s ní něco přečti: www.rostlinna-akvaria.cz/… ahoj
edit:byli tady rychlejší... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 15:54 Muž PEPIS1 [11] - RostlinyRe: Kamilstrom
O světle jsem psal už v příspěvku výš a co se týče CO2 a proudu vody tak to je uplně jasné. Hnojím pomocí metody EI už 2 roky i v jiných nádržích než je tato moje prezentace a neměl jsem nikdy problém s živinama. Občas změřím hodnoty během nabývání rostlinné hmoty abych tam toho nelil až příliš a po dosažení požadované rostlinné hmoty udělám taky pár měření a udělám případnou korekci v dávkování a je vše OK. Proud vody a světlo je neměnné, rostliny + - taky tak se mi hodnoty pohybují v požadovaném množství. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 14:19 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: PEPIS1
Pri EI se pocita nejen z mnozstvim rostlin,ale hlavne se silnym osvetlenim,spravnym davkovanim CO2,pohybem vody v nadrzi(distribuci zivin)aby si se nedivil jak se ti to tam hromadi i po 50% vymene vody kazdy tyden. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 06:55 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: PEPIS1
Souhlasíte s čím? Že patří k začátečníkům, jak píše? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 06:50 Muž PEPIS1 [11] - RostlinyRe: petrajda
Souhlasím s petrajdou.
Vypadá to takhle? www.rostlinna-akvaria.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 22:25 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: petrajda
Bez fotky, jen dle popisu - nejspíš sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 22:05 petrajda
Dobry den. Zalozila jsem nove akvarium. Pripravene pro tlamovecky. Na dne pouze jemny bily pisek a kameni. Dve rostlinky. Zhruba 3tydny po napusteni se mi zacalo dno pokryvat takovou zelenou rasou (vypada jako plesnivy povlak) a take na skle. Po vymene vody, odkaleni dna a ocisteni sten je po tydnu rasa opet zpet. Akvatium je zatim stale bez rybicek. Nevite jak se rasy zbavit pripadne ji nejak omezit? Patrim k zacatecnikum. Dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 12:29 Muž PEPIS1 [11] - Rostliny
Jinak až to bude zarostlé, tak jako jsem to měl u první nádrže, tak mi to vychází že to dávkování podle návodu je lehce přes požadavkem rostlin a to je OK. Také záleží kolik tam pouštíš světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 12:26 Muž PEPIS1 [11] - RostlinyRe: zervan
To je pravda. Metoda EI je postavená na tom dodávat nelimitní množství hnojiva rostlinám, při určítém objemu vody převedeno na ml hnojiva. Ale počítá se poměrně s velkým množstvím rostlin. Jenomže já jsem zakládal nádrž cca před 1,5 měsícem tak tam nemám tolik rostlin. Nechci tam lít zbytečně kvantum hnojiva tak jsem si dělal testy kolik tam mám hnojiv před výměnou vody a upravoval jsem dávkování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2014 08:26 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: PEPIS1
Ja som si s machom Fissidens tiež zavliekol riasu, ktorú som nikdy nemal (dlhá vláknitá riasa, možno "žabí vlas") a ľutujem, že som ten mach vôbec kupoval. Aj som sa snažil vytiahnuť riasu von pri nasadzovaní machu, ale zjavne som nevytiahol všetko, pokladám to za nemožné. Mach je ňou celý krížom-krážom pretkaný a pri vyťahovaní sa trhá na kúsky aj mach. Našťastie mi (zatiaľ?) nerastie nikde inde, len v machu.

Inak to pravidelné meranie obsahu hnojív vo vode nejako nechápem - veď práve pri EI ide o to, že merať netreba, lebo sa leje zaručený nadbytok, nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 17:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: PEPIS1
Odstran ji jak muzes, kde se objevi ji odstranuj prubezne a stahni svetlo (nakonec zkratit dobu sviceni uz Ti Vaclav radil). Zatemnovat na par dni, to bych tady nedelal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 17:18 Muž PEPIS1 [11] - RostlinyRe: Designer
Pomohlo by třeba zastínit nádrž tak na 5 dní a nechat jí přikrytou bez světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 17:11 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: PEPIS1
Vyhazovani rostlin ve velkem je skoda, ta rasa uz v akvariu je a bude tam, jenom kdyz budes mit pro ni spatne podminky, nebude nikde videt. Jak se podminky pro ni zlepsi, hned nekde vykoukne. Z toho si nedelej hlavu, jak si vzajemne vymenujeme rostliny, pochopitelne si vymenujeme i ruzne druhy ras a nema cenu se z toho nejak plasit.

Obrat mech od rasy chce trosku trpelivosti, proste si ho dej do misticky a mas to na vecer misto puzzle, akorat k tomuhle je fajn pinzeta. Co nejde nejde, ale cely ho vyhodit nemusis. A pak ho dej na nejake mene osvetlene misto, at se tam te rase nelibi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 17:06 Muž PEPIS1 [11] - RostlinyRe: vaaclav
Se světlem musím ubrat i na délce přidávání CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 17:05 Muž PEPIS1 [11] - Rostliny
Svítím 9 hodin. Každý týden před výměnou vody dělám testy vody na hnojiva. Protože vychytávám množství hnojiv pro mou nádrž při metodě hnojení EI.
10mg/l NO3
0,2mg/l PO4
0,4mg/l Fe
To jsou poslední naměřené hodnoty ve dvou týdnech
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 17:02 R Muž vaclav [14625] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PEPIS1
Všechno je jednou poprvé. Uber světlo na 7 hodin a pokud řasa zmizí postupně přidávej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 16:56 Muž PEPIS1 [11] - RostlinyRe: vaaclav
Nikdy jsem ji neměl až do doby kdy jsem si přinesl ten napadenej mech. Mech vyhodím, rostliny ostříhám a vyměním vodu. Poradíte ještě něco. otíci ani parmičky černopruhý to nežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 16:45 R Muž vaclav [14625] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PEPIS1
Nevím kolik hodin svítíš, je to ale většinou způsobené příliš silným světlem umístěným blízko hladiny a velkými dávkami hnojiva které se ti časem nahromadí i když měníš 50% vody. Řasa se ti tvoří v horních partiích akvária kde je příliš mnoho světla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 16:00 Muž PEPIS1 [11] - RostlinyRe: PEPIS1
Fotka k příspěvku Na jávském mechu to vidět není, tak jsem to vyfotil na Fissidens fontanus.
Dělá se mi to už i na Micranthemum micranthemoides
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 15:54 Muž PEPIS1 [11] - RostlinyRe: Designer
Ta řasa vypadá jako zelená pavučinová vlákna. Tak si myslím, že je to Staghorn
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 15:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: PEPIS1
Tenhle mech nepotrebuje prilis svetla, ta rasa ano.
Tu druhou vetu nejak nedokazu pochopit, asi mam delsi vedeni? Co s tou zelenou pavucinkou, to je totez a nebo jeste navic? Je ta rasa urcena spravne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 15:28 Muž PEPIS1 [11] - Rostliny
Muže mi někdo poradit, jak se mám zbavit pravděpodobně Staghorn. Kterou jsem si bohužel zavlekl s koupením jávského mechu od známého. Dělá se mi na mechu a né už jen na něm taková zelená pavučinka.
Dík. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 11:09 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Amras
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.06.2014 08:51 Muž olivis [32] Re: Amras
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 08:00 Muž Amras [34] – Jelení paroh
Poradite, jak se zbavit jeleního parohu v mém akváriu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 06:55 Muž RBeil [174] Re: jmalyska
zvažoval jsem jestli se nezměnilo chem. složení vody nějak bo tohlensto mi to nikdy nedělalo :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 22:25 Muž jmalyska [167]
Kluci, ono to vše není tak, jak to vypadá.
Proč mi v akvárku s vodou z RO a "jen" dávkováním CO2 rosltiny jedou jak blázen a řasy nikde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 18:14 Muž RBeil [174] Re: Designer
filtr čistím co 2-3 týdný a je jak kafe furt, snažím se vylovovat upadlé lísky ať tam nehnijou ale nijka to moc nepomáha no uvidím ještě poexperimentovat s tím světlem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 16:31 matus13 Re: Burik
jaj tak si to musim nastudovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 16:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RBeil
No to je to co se pomotalo, to nebylo na Tebe. A to druhe akvarko (nekoho jineho) je zase po pohledu do prezentace nejspis po zalozeni...

Takze tu poznamku lze brat tak, ze kdyz ma nekdo zahnojene akvarium, mel by s tim neco udelat, ale v obecne rovine, tedy kdokoli ma zahnojeno, ne ze Ty ;-) .

EDIT: Ovsem kdyz je problem, zkontrolovat filtr, zda v nem neni "kafe", neni nikdy od veci. To mi takhle vyhnival koren (uz jsem to psal mockrat) a Sinice si to uzivala. Jak jsem to napravil a vycistil filtr, bylo po problemech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 16:23 Muž Burik [727] - AquascapingRe: matus13
Když tam pouštíš jen CO2,ak bys měl dodat i ostatní prvky..jen z CO2 rostliny nefungují
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 16:16 matus13 Re: Sid
Ale hnojivo pridavam len co2 nic ine a nemam tam este ani rybu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 15:44 Muž RBeil [174] – Re: Designer
co tim hnojem myslíte ? jako kupu výkalů? dno pravidelně odkaluju a moc ho tam není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 14:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Sid
Ja to pochopil, ze se nam to propletlo. Ale nakonec, s tim hnojem je to obecne pravda, tma ho z akvaria neodstrani :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2014 14:52 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: Designer
Nějak se to domotalo. :) Přehlédl jsem, že vaše poznámka o světle byla adresována RBeil, já v tu chvíli "řešil" Matus13. Teď to vypadá, že se ta poznámka týkala i Matus13... :-)
Raději rychle od toho pryč! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 14:42 Muž RBeil [174] Re: Designer
dík za radu to by mě nenapadlo ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 14:35 Lenka – řasa
Když mám v akva na kytkách hnědou času co mám dělat ? už tam mám šneky a používám řasobijec nevadí to rybkám na obalu píšou že ne tak nwm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2014 14:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RBeil
A cerny fix mas? A umis na zarivku namalovat cary? A jestli mas i lih, muzes to pak zase setrit ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 14:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Sid
V prezentaci ma akvarium zalozene 14. 5. 2014, takze jestli je to ono, deji se tam ruzne kotrmelce, a 15W zarivka s reflektorem byla pro ten zacatek trosku moc. A mozna i sviti dele, nez by to na zacatku sneslo, pise 9h, na zacatek je to az az.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 14:32 Muž RBeil [174] Re: Designer
nemám jak když vypojím jednu patici ze zářivky tak nesvíti ani jedna... jedině ubrat dobu osvětlení ale už tak je jenom 10h
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 14:31 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: Designer
Obávám se, že snížení intenzity osvětlení "hnůj" z akva neodstraní. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 14:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RBeil
Nejjednodussi zde bude ubrat svetlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 14:22 Muž RBeil [174] Re: Designer
mam tam ten zelený mazlavý povlak a tu zelenou řasu jak píšeš GSA, tvoří se jen na určitých místech a rostlinách třeba walisnerie je uplně šisá ale zato ludwigie je napadena furt a Ceratopteris cornuta to nedává vůbec sotva ji narostou nové lístky tak ji uhnívají vlivem řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2014 14:19 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: matus13
Ve vedlejším vlákně rybicky.net/forum/8369-co-se-to-deje-s-rostlinami- se ptáte, co se to děje s vašimi rostlinami.
Stručně: to "druhé" jsou sinice a v akváriu se děje to, že ho máte plné "hnoje". No a zahnojené akvárium je ráj pro řasy všeho druhu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 14:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RBeil
Pokud myslis hnedy svincik (Rozsivka) a zelene prisedle co nejde dolu z listu (GSA), pak pridej trochu fosforu a ucin nitrifikaci funkcni.

Pokud jsi ovsem nemyslel, ze tam mas ten modrozeleny blemcajs (Sinici), ktery se mi moc s tim zlenym na listech (GSA) nejevi jako normalni kombinace, pokud ovsem neni prilis svetla na to cim akvarium je, pak jde ledacos.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79065x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351?od=751