Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 60 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 21:44 LopoCz
rybicky.net/forum/s16 ;-)
Zde určitě najdeš vše co potřebuješ vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 21:43 verlinka – Re: verlinka
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 21:41 verlinka – Re: verlinka
ještě přidám foto, snad to z toho někdo pozná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 21:39 verlinka – rostliny a řasa na nich?
Fotka k příspěvku Jsem začátečnice v akvaristice a poslední dobou mám problémy s něčím na rostlinách-nejspíš nějaká řasa, nevím? Snažila jsem se projít fórum a najít odpověď co s tím, ale nepodařilo se mi.Věřím, že se tady najde aspoň někdo, kdo mi dokáže poradit jak s tou potvorou zatočit :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2009 20:01 Muž Sid [6647] - Rostliny – Re: benkova
Třeba otevřená. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 19:19 Žena benkova [10] - Živorodky
dobře ,jdu dát část vody do láhne a nechám jí být ...jen se asi hloupě zeptám,ta láhev má být zavřená či otevřená ? jen pro přesnost ,abych něco nepopletla .jinak za rady děkuji ... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2009 19:04 Muž Sid [6647] - Rostliny – Re: benkova
...jinak se zeptám a čím by to mohlo být?...
To je, oč tu běží - zjistit, co ten zákal způsobuje. Naberte do láhve vodu z akva a nechte ji delší dobu v klidu. Je třeba zjistit, jak se bude zákal chovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 18:53 Žena benkova [10] - Živorodky
jinak se zeptám a čím by to mohlo být? jinak jsem dneska vložím nové akva ..objem asi 340litrů ,u obouch postupuju naprosto stejně a tam žádný problém nemám,dokonce mi kytičky letí jako blázen ,ale u tohoto je ten zákal ,teda hrozný ,u obouch mám naprosto stejné věci,dno,kytky,dekoraci(2 kořeny) u obouch mám stejné filtry bio
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 18:35 Žena benkova [10] - Živorodky
určo udělám ,momentálně není vidět ani pozadí tone ,a už to budou 2 hodiny ,vyndala jsem teda kvasnicovač ,jinak no3 je okolo 10 a no2 mám neměřitelné tvrdost mám o trochu víc než je průměr jiné testy doma nemám (tyto testy jsem dělala před výměnou )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2009 18:31 Muž Sid [6647] - Rostliny – Re: benkova
Můžete pro srovnání udělat ještě foto, až ten zákal bude "maximální"?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 18:19 Žena benkova [10] - Živorodky
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 18:19 Žena benkova [10] - Živorodky
Fotka k příspěvku a ještě jedna fotečka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 18:18 Žena benkova [10] - Živorodky – fotečky
Fotka k příspěvku omlouvám se za kvalitu foceno mobilem,fotáček jsem půjčila sestře na dovolenou :-( ,ale jinak je to foceno 1,5 hodiny po odkalení a vyčerpání 1/2 vody z akva
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 17:32 Muž rjulius [17] – Re: vaclav a Sid
Pánové díky, nepodlehl jsem panice a na vaše rady kryptokoryny ponechal.
Už mají zase slušné nové listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 16:18 Muž Sid [6647] - Rostliny – Re: benkova
Nafoťte ten zákal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 16:17 Muž Yirka [9140] – Re: benkova
Doporučil bych přerušit hnojení i CO2, svícení přes den na 2-3 hodiny přerušit, obden měnit vodu. Neodkalovat tak často. Máš nějaké výsledky měření parametrů vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 13:54 Žena benkova [10] - Živorodky – i já bojuji se zákalem
ahojky lidičky,nevím co jsem vymastila...ale už víc jak 3 týdny bojuji se zákalem a nevím co s tím ,parametry vody jsou stejné v průměru...zákal je barvy žluto hnědý coze ,odkaluji dno asi každý 5 den kdy se nedá už přez zákal koukat ani do akva,kytičky mi chřadnou :-| ,přidávám CO2 a mám pocit ,že jak ho tam dám tak se kvalita vody dost zhorší tím kalem ,napadla mě špinavá hadička od kvasnicovače ,udělala jsem výměnu ,ale je to stejné každý den vybírám odumřelé lístky rostlinek ,večer se vždy zákal usadí ,ale po rosvícení světel se ten zákal začne stupnovat a k večeru je z toho jen hnědá voda ....Prosím o radu,jinak žádný zásah do akva jsem nedělala,jede stále stejně ,takže mě 2 měsíce běželo jako po drátku a náhle zákal zářivky mám 3*30 svítím od 9h-21h.a někdy i o hodinu déle Když mi dítko vypne spínací hodiny a já si toho všimnu pozdě
prosím o jakou koliv radu,předem díky všem palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 23:56 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Gabrielka
Aha, z toho co píšete mi vyznívá, že jediný důvod je ten, že vám to tak připadá logické. Co oči nevidí, to srdce nebolí. Tak to se mi nezdá rovnocené s
Konkurují těm, které zrovna rostou tam, kde je nechceme :) Můžete namítat, že se z těch míst může šířit jinam, ale na druhou stranu při boji s řasou nám jde o to, abychom vytvořili podmínky vhodné pro kytky a méně vhodné pro "řasy". Takže to může sloužit i jako určitá kontrola úspěšnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 23:46 Žena Gabrielka [73] – Re: Johan
Pro toho, komu se ruducha v nádrži líbí, je jistě můj názor na nutnost její likvidace přinejmenším "divný"... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 23:39 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Gabrielka
praxe ale vím, že v rámci boje proti této řase je nutné systematicky ruduchu likvidovat. Má to nějaký důvod? Svůj důvod pro opačný postup jsem už napsal :-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 23:33 Žena Gabrielka [73] – Re: Michal1987
Zelenou přisedlou řasou na skle a "zelenou přisedlou" řasou na kořenech (dřevě) mám na mysli dvě naprosto rozdílné řasy. :-)
Zelená přisedlá řasa na sklech se podle mých zkušeností tvoří v rostlinných akva v okamžiku, kdy rostliny přerostou a "zastíní" ono sklo. Zdánlivě paradoxně tedy spíš nedostatek světla, než tradovaný "nadbytek" téhož, je podle mne důvodem, proč se začne tato řasa množit víc, než je zdrávo.
Po zakrácení rostlin a vyčištění skel se řasa "drží zpátky" a objevuje se opět poté, co rostliny přerostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 23:07 Muž Michal1987 [21] – Re: Gabrielka
Tak toto je pre mňa zaujímavé zistenie, mám na mysli hlavne poslednú vetu príspevku, pretože mám problém s "prisadlou" zelenou riasou. Nemáte náhodou nejaký "osvedčený recept" resp. nejaké tipy na boj proti tejto riase (teda okrem pravidelného odstraňovania) ? Ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 23:04 Dandy13
Docela nedávno jsem vyhrála boj s touto řasou pouze tím,že jsem zkrátila svícení na asi 8h za den.Určitě ale záleží na tom,kde akva je,takže ta doba nemusí vyhovovat,spíš ji zkracovat postupně,aby to zase nebylo málo.Ještě jsem častěji čistila dno a vyměňovala vodu.Nejsem žádný odborník,je to jen moje zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 22:48 Žena Gabrielka [73]
kristian napsal: ...je mozne rozvest vice spojeni ruducha/koren? Dekuji.
Domnívám se, že ruducha, kterou má Skanky v akva, je rodu Audouinella.
Proč má tahle řasa kromě špiček a okrajů listů zejména pomalu rostoucích rostlin v oblibě také některé "vybrané" kamínky, (všimněte si, že nepokrývá celé dno, ale skutečně "jen" vybrané kamínky), ulity šneků :), plastová ústí filtrů, zejména horní partie filtrenových kostek vnitřních filtrů a zcela evidentně i dekorační kořeny, to spekulovat nechci.
Z praxe ale vím, že v rámci boje proti této řase je nutné systematicky ruduchu likvidovat. (V tomto si dovolím nesouhlasit s Johanem. :-) Nepovažuji za vhodné snažit se "vyléčit" rostliny a přitom nechat v akva kořen s porostem ruduchy.)
Tak, jako je potřeba ruduchu odstranit (např. pomocí roztoku Sava) z dekorací, technického zařízení a třeba i listů rostlin se silnou dužinou, tak je nutné i dokonale vysbírat všechny kamínky porostlé touto řasou a tuto důkladně odstranit i z kořenů. Přitom za vhodné považuji kořeny po ošetření Savem do akva nevracet dříve, než je toto ruduchy dokonale zbaveno. Podle mých zkušeností lze začínající Audouinellu velmi často pozorovat jako "zelenou přisedlou" řasu na kořenech ještě dříve, než se objeví na listech rostlin jako klasická "štětičková" řasa. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 18:53 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Gabrielka
Já vidím jediné, některé ruduchy na kořenu rostou, čili já bych je tam nechal. Konkurují těm, které zrovna rostou tam, kde je nechceme :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 18:45 Muž kristian [80] – Re: Gabrielka
Toto by mne zajimalo, je mozne rozvest vice spojeni ruducha/koren? Dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.06.2009 18:44 Žena Gabrielka [73]
A kořen ven. Alespoň do doby, než ruducha odejde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 18:17 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Skanky
Spíš než na stagnaci růstu rostlin po napadení řasou bych to řekl tak, že když začaly rostliny stagnovat, napadly je řasy. Výsledek stejný, člověk pouvažuje jinak. Třeba někdo poradí jak na PMMD. Zkusil bych dát nějaké šneky na dodávání živin, či víc krmit nebo častěji měnit vodu a neodkalovat (jen typy).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 18:13 Muž Skanky [26] – Re: Johan
Po odkalení a výměne 15l vody přidávam Bioflor od Rataje.
Neni to jen na starych listech. Třeba ten anubias co je na vrcholu korene ma pouze nove listy.
Stare listy jsem ostrihal. Po napadeni řasou dříve pěkně a docela prosperující rostlina začala stagnovat. Už cca 2 týdny nepovyrostla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 18:04 Muž kristian [80] – Re: Skanky
Jaky je vyskyt rasy v akvariu? Je na nekterem miste? nebo uplne po celem akvariu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 18:00 Muž Johan [4945] - Rostliny
Vidím je jen na starších listech. Rostliny asi moc rychle nerostou, co? Bejt to v mém akváriu, tak tam přidám "hromadu" šneků.
Asi by to chtělo trošku přihnojit.
Snad se někdo další brzy vyjádří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 17:54 Muž Skanky [26]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 17:44 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Skanky
Tak bordel je bůchví co. To se musíte kouknout třeba pod lupou.
A posuzovat kalamitu řas na Anubiasu není moc dobré. Přeci jen ten na sobě má řasy skoro vždy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 17:30 Muž Skanky [26] – Re: Johan
Fotka k příspěvku Jo a fotky jsou starsiho data.
Ted prikládám fotky staré několik minut.
Na této je vidět i ten bilí bordel co mi tam pořád plave. Jak kdybych tam nasypal za hrst prachu.
Omlouvam se za trochu rozmazané fotky. líp to v této chvíli nedokážu nafotit
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 17:25 Muž Skanky [26] – Re: Johan
Fotka k příspěvku Vypadá to v poho protože je to foceno z nějaké vzdálenosti.
Při pohledu z blízka to vypada takhle (viz foto)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.06.2009 17:18 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Skanky
Na fotkách ve vaší prezentaci se zdá být vše OK. Řasa jen na pár listech? Řasa je v každém akváriu....!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 17:15 Muž Skanky [26]
Dodržuju několik rad z této stránky.
Omezil jsem krmení na nějaký čas. Odkaluju pravidelně. Snízil jsem průtok filtru.
Řasa však prosperuje nadále. Už mám pocit že pěstuju víc řasu než rostliny.
Navíc se nedokažu zbavit ani bílich plavajích časteček ve vodě.
Už skutečne nevím jak dál. Máte ještě nějakou radu?
Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 08:59 Žena Gabrielka [73] – Re: petrpokorny
Tak to už abyste pomalu myslel na jejich výměnu. :-) Končí... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 23:25 Peťura – Re: Gabrielka
Tak od poloviny ledna + -
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 19:02 Muž Jrk [143] – Re: Mrakoplash
Správná poznámka - opomenul jsem, údajně neplatí při filtraci přes rašelinu. No mě to připadne jako jeden z nejjednodušších způsobů určení obsahu CO2. Když jsem měl problém z nedostatkem CO2, tak jsem při použití kapkových testů Rataj a Tillmanovy tabulky dospěl ke zcela jasnému výsledku CO2 5 mg/l. Jednou se mi stal i opak při nešetrném dávkování CO2 (rybky u hladiny)a opět tímto měřením jasný výsledek CO2 70 mg/l.
Toť ještě k tématu z mých zkušeností...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.06.2009 18:10 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Jrk
Tilmanova tabulka, ale neplatí vždy. Takže se podle ní dá řídit pouze orientačně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 17:19 Muž Jrk [143] – Re: Skanky
Já používám PET-CO2, takže nemohu posoudit, zda je toto množství adekvátní. Hodně také záleží na tom, jak prosperují rostliny, na jejich počtu atd. Doporučuji změřit pH a KH a odvodit dle Tillmanovy tabulky množství CO2 ve vodě v případě, že je v rozmezí 15-40 mg/l je jeho množství v pořádku a problém někde jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 12:23 Žena Gabrielka [73]
Skanky napsal: Pouštím 1 bublinu/3-4s. Nebo je to na 63l akva málo?
Jestli je to málo nebo moc, to nezáleží na velikosti akva. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 11:36 Muž Skanky [26] – Re: Jrk
Myslím že COčkujem dost. Pouštím 1 bublinu/3-4s. Nebo je to na 63l akva málo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 11:14 Žena Gabrielka [73]
petrpokorny napsal: Nyní mám dvě 25W, jednu akva glo a druhou power glo...
Akva založeno v lednu, nastoupily hnědé řasy, kterých jste se zbavil přidáním 2. zářivky...
Jak dlouho tyto zářivky používáte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 23:31 Muž Jrk [143] – Re: petrpokorny
Jestli je CO2 dost, zjistíš měřením a odvozením z Tillmanovy tabulky (mělo by být 15-40 mg/l), tak netuším, kde je zakopaný pes...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 23:26 Muž Jrk [143] – Re: Skanky
Měl jsem ten samý problém v nádrži Jrk 63. Nedostatek CO2 po posílení osvětlení způsobené jeho nadměrnou spotřebou rostlinami. Blíže popsáno v deníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.06.2009 23:24 Muž jajaapaja [174] – Re: petrpokorny
No mě hodně pomohla Parmička jednopruhá.A v dál pokračují Neritiny.Taky mě dost pomphly plovoucí rostliny.Které to trochu zastínily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 23:24 Peťura – Re: Jrk
Tak čtyři měsíce a výrazně se po něm zlepšil růst rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 23:20 Muž Jrk [143] – Re: petrpokorny
Jak dlouho COčkuješ? Mě řasy ustoupily až po měsíci. Mezitím to ovšem některé Sagittarie subulaty nerozchodily a odumřely pod nátlakem řasy. Více můj deník k nádrži Jrk 24. Jestli to pomůže...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [60] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79065x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351?od=2951