Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2021 10:11 R Muž vaclav [14625] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Schejn
Ruducha je jich spousta druhů a mají různé barvy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2021 09:48 Muž Schejn [0] – Něco je na kameni co to je?
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím Vás kámen mi postupně červená, ale vůbec to není vysoké tak 1mm .Co to může být?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2021 21:27 R Muž Anthrax [4790] Re: Cechyno
Já chápu, že tou výměnou půlky vody patrně chceš odstranit přebytečné látky z hnojení. Ale není přece problém rozdělit výměny do více dnů, místo jedné velké výměny. Stejně tak je lepší hnojit průběžně, než to tam naprat jednou týdně naráz.

Každopádně pokud neuvedeš jakou vstupní vodu máš, tak těžko radit. Stačí se podívat na stránky dodavatele vody. Třeba ti tam lítá pH při té masivní výměně vody, pokud tedy máš mezi vstupní vodou a vodou v akva větší rozdíl. To samé je noční vypínání CO2. To ti s pH taky může zahýbat. Ale třeba pH u tebe problém vůbec není.

Testy nejsou nutné pokud víš co děláš. Ale upřímně tady ten pocit nemám. Měl bys znát alespoň některé makroprvky + pH test.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2021 21:24 Muž Lojza007 [1212] Re: Cechyno
A pořád hnojíš 1x týdně? Je to 5 pumpnutí, to vychází skoro ideálně na jedno pumpnutí denně, což si myslím, že je lepší, než tam vrazit jednorázově všechno hnojivo a na konci týdne už ho tam bude minimum.
K těm testům to bohužel chce zainvestovat, byť ne tak přesně, pro NO3 bych vzal proužky, ukáže to i koncentraci NO2, tvrdost a podobně, to se může hodit a pro orientační hodnoty to bude stačit, dobrý testy jsou eSha a JBL, případně mě zkušenější opraví a doporučí lepší. A pak to chce určitě fosfor a draslík a to chce bohužel zainvestovat do JBL, ty jsou nejlepší. A pak několikrát týdně přeměřit a zjistit hodnoty a podle toho případně upravit hnojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2021 21:11 Cechyno Re: Anthrax
Nevim kolik vody odebrat je adekvatni. Cetl jsem, ze pro tuto hnojivo min pulku vody, tak jednou tydne davam pryc pulku vody. Jake testy si mam poridit? :-)
Premyslel jsem nad co2 kontrolerem. Mam ho vzit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2021 21:09 Cychuram Re: jab63
Ano. Mam chytre zasuvky, takze ani o minutu déle. Prave kvuli rasam jsem to přišlrtil hned od zacatku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2021 20:49 R Muž Anthrax [4790] Re: Cechyno
Je mi divné, že přestože hnojíš, sytíš CO2 a máš substrát ovlivňující vodu, tak neznáš (nebo alespoň neuvádíš) žádné parametry vody. Při té výměně půlky objemu může dojít k celkem velkým výkyvům parametrů vody. Nestabilitou si pak jdeš řasám naproti.
Já bych tedy navrhoval menší ale výměny vody, ale častěji. Pokud je tedy nutné měnit tolik vody. Ubral bych na hnojení a přidal opravdu ryhlerostoucí rostliny. Popřípadě bych pořídil nějaké základní testy. Ať víš jak jsi na tom.
Vydal jsi se cestou trochu pokročilejší akvaristiky. Nevím jak velké máš zkušenosti ale vyladit takové akva je prostě těžší a stojí to více úsilí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2021 20:47 Muž jab63 [1463] - BorneoRe: Cechyno
Svítíš jen pět hodin denně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2021 20:32 Cechyno Díky
Dobrý večer, díky že mi pomáháte. Doplnil jsem snad vše co vím :-) Věřím, že teď už mi poradit už bude trochu lehčí.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2021 22:53 Muž jab63 [1463] - BorneoRe: Cechuram
Je to problém s nějakým makroprvkem. Vzhledem k množství hnojiva bych tipnul nadbytek nějakého prvku blokuje příjem jiného. Za mě nejpravděpodobnější vyvolaný nedostatek dusíku. Tropicy Specialized bych dával tak 6 ml za týden.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2021 22:28 R Muž Anthrax [4790] Re: Cechuram
Akvárko jsi sice rostlinama naplmil... Ale při problémech to chce primárně velmi rychle rostoucí. Například růžkatec atd. A takové rostliny tam bohužel nevidím. :-)
Další věc je osvětlení. V prezentaci neuvádíš jak svítíš. rybicky.net/nadrze/33049
Podle mě také přehnojuješ, ale netuším, jaké máš parametry vstupní vody a jak vypadá údržba.
Takže jak píše Roger, chce to pořádně aktualizovat a doplnit prezentaci. Jinak se tu budeme točit v kruhu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2021 22:21 Muž Roger [1873] Re: Cechuram
Určitě ti i poradili, aby jsi založil prezentaci kde bude uvedená velikost akvária, obsádka, frekvence a způsob údržby, filtrace, světlo (včetně doby svícení a +- intenzity nastavené na stmívači) druh kytek apod.. to ie totiž žádoucí k tomu aby ti někdo poradil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2021 22:09 Cechuram – Tmavnou rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, akvarko jsem dle rad tady naplnil akvarko rostlinkama a tmavnuti rostlin se nezastavilo. Uz jsou nahnedle i ty nove (viz foto€
Co byste mi prosim poradili?
Pridavam foto po osazeni a po dvou tydnech..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2021 12:11 R Muž Anthrax [4790] Re: Gazva
Připadá mi to spíš jako stará rozsivka. Alespoň tedy na první fotce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2021 11:51 Gazva Re: George80
Nie som skúsený odborník a tá foto nič moc..ale podľa tej druhej, nie je to GSA - zelená fľaková riasa? Z linku čo ti radí Ctibum sa mi to podobá najviac..:) - ak sa mýlim, aspoň ma niekto opraví a sa posunieš...:)

pozri fotky tu či sa ti to podobá resp,

akvablog.sk/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2021 09:20 George80 Re: ctibum
Prošel sem snad všechno. Nikde sem nenašel co by to mohlo být. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2021 21:42 R Muž ctibum [6935] Re: George80
Zkus projít článek z modrého okna v záhlaví vlákna... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2021 21:29 George80 Re: romant
Slizké to je ale docela to drží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2021 20:11 R Muž romant [27987] Re: George80
Pokud je to slizké a jde to dobře z listů setřít, půjde s největší pravděpodobností o nějaký druh sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2021 20:07 George80 – Dotaz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Nevíte náhodou co to může být za řasu nebo co to může být a jak se toho zbavit? Diky
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2021 15:11 R Muž afc1886 [14722] Re: moreplavec
Okružáci ti s tím pomůžou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2021 15:04 Muž moreplavec [1] Re: vaclav
Moc díky za info, já v tom hledal kdovíco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.09.2021 14:23 R Muž vaclav [14625] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: moreplavec
Nic jsi si nepřitáhl jsou to rozsivky a v nově založených nádrží je to běžná věc. Žerou to plži a krunýřovci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2021 14:22 Muž 1965 [35] Re: moreplavec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2021 11:33 Muž moreplavec [1] – Rasa v krevetarium
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím, mohl by mi někdo poradit? Do 2 týdnu starého krevetkária jsem si zatáhl nějakou řasu, nejspíše z nového mechu? Akvárium samotné je čisté, ale na skle se rychle dělá žlutý povlak, který je dobře vidět při podélném pohledu. Poznáte někdo tu řasu, případně co kromě mechanického čištění nasadit? Osazeno asi 30ti krevetkami, které se zdají být spokojené.

Pár fotek ze založení: rybicky.net/nadrze/33046-krevetkarium-30l
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2021 09:15 Gazva Re: Cechyno
Ten rýchly rast môže byť prechod s emerzu do submerzu (rastlina využije zásoby) a potom to príde (to si iba myslím). Aspoň u mňa to urobili všetky echynod. - krásne rástli nove lístky, tvorili odnože...až som ich musel vytrhať (viacero problémov)...
Nechcem moc radiť s mojimi skúsenosťami (nato sú tu skúsenejší), ale radia ti dobre. Hlavne s tým svetlom.
Taká úvaha ako elektrotechnik. Pri LED je ten výkon diskutabilný (typ diód, výrobca...), ale v zásade je to svetlo dva až tri krát silnejšie (pri použití v akva) oproti T8(T5) (ku ktorému sa viažu tabuľky W/l). Nie len vďaka účinnosti, ale hlavne spôsobom vyžarovania (smerového - čo neprekoná reflektor na trubici).
Ty tam máš 23W, čo je len pri jednoduchom prerátaní (zdvojnásobení) cez 0.7W/l (bez žiadneho pritienenia rastlinami/významný aspekt) - to bude asi pre naozaj skúsených čo presne vedia čo robia (žiadne univerzálne hnojivá...) - vo veľa prezentáciach vidím silné svetlá ktoré sú tlmené kontrolérmi (keď niekto rieši pomer spektier, je to niečo iné).

Počúvni rady skúsených ohľadom rastlín.
Ja ti len odporučím stmievač k tvojmu svetlu...keď sa ti to rozrastie môžeš zas pridať:)
www.akvazahrada.sk/…

Ja mám so svojim akva tiež problémy, ktoré som zanedbal v lete (+vysoká teplota, ale už sa to lepší), tak nezúfaj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.09.2021 23:49 R Muž vaclav [14625] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Cechyno
Měl by sis nastudovat něco z aquascapingu třeba co to je zlatý řez. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.09.2021 22:11 Muž Roger [1873] Re: Cechyno
Můj názor:
Zoufale málo kytek, na to navazuje vše ostatní a to hnojení, CO2 a světlo. Tyto tři veličiny se nemají kde spotřebovat právě nedostatkem kytek = nerovnováha. Dotoho tam máš parmičky, které zvládají také hnojit a přispějí opět k nerovnováze.
O tom, že pro parmičky máš absolutně špatně založené akvárium Ti tu už psali (odnese to díky jejich stresu délka jejich života).

Řešení:
Sežeň co nejvíce zeleně, nejlépe nenáročné a rychlerostoucí, nepoužívej CO2, přestaň hnojit, výměny vody a nepřeháněj to se světlem. Mezi tím co se bude akvárium dávat dohromady (otázka je zda to zvládne) si prostuduj téma hnojení, CO2 a světlo aby jsi věděl pro příště, že když dopuješ akvárium tak s rozumem, podle mě máš moc živin a žádný konzumenty, a trávníček to nevytrhne ;-)

Zkušenější mě opraví pokud je třeba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2021 21:25 Cechyno Re: Buldr
Foto které mám v prezentaci je asi po měsíci od zařízení nového akva. Vyrostlo to do této podoby brutálně rychle.

Bohužel jak rychle to vyrostlo, tak to šlo zase do kopru. foto které jsem sem přidáva prvně bylo asi po dvou měsících od fota z prezentace.

Nic jsem nezměnil. Pravidelně čistil, jen jsem neodkaloval dno. Nic víc. Myslíte, že by mohl být problém v tomto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2021 09:19 Gazva Re: Buldr
Buldr napsal: A co přesně produkuje tolik deritu a odpadních látek, že potřebuješ denní čistění dna?

Vidím, že jsou přidané kobercové rostliny...
Podľa mňa nepridal rastliny, aspoň to nikde nespomína (fotka v pezentácii je z pred času - hádam si tam nedá pohromu :) ) a ten detrit budú rozkladajúce sa rastliny (vlastná skúsenosť). Ale nech povie sám...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2021 19:02 Cechyno Re: afc1886
Díky pánové za typy. Doplnil jsem info o mém akva zde na web. Akva čistím pravidelně každý týden, ale asi byl problém, že jsem nevysával zem ale jen odebíral vodu. Když teď vidíte popis výbavy mého akva, tak co byste mi poradily? Moc děkuju.

PS: Začal jsem teď každý den vysávat koberec a odebírám cca půlku nádrže vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.09.2021 16:35 R Muž afc1886 [14722] Re: Cechyno
Těch druhů řas tam je víc. Začni tím co ti psali ostatní. Založ prezentaci a dej tam co nejvíce rychlerostoucích rostlin. Momentálně bych samozřejmě měnil každý den část vody.
Výplň si do profilu odkud jsi a možná se někdo v okolí najde kdo ti daruje nějaké rostliny. Jestli jsi z okresu Karviná nebo okolí, tak mi napiš SZ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2021 15:47 Muž Shimi [683] Re: Cechyno
Proboha proč to akvárko nevyčistíš? Na co čekáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.09.2021 15:14 R Muž ctibum [6935] Re: Cechyno
Neřekl bych, ze akva odumírá kvůli řase. Řasa nebude příčina, ale obojí bude, podle mě, následek něčeho. Bez pořádné prezentace nádrže ti ale asi nikdo neřekne, čeho... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2021 14:47 Cechyno – Řasa na rostlinach i skle
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, dokazal by mi nekdo poradit co mam za rasu na skle i rosllinach? Od te doby co ji mam mi akva cele odumira.. :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2021 12:35 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: pajajezek
Taky záleží, odkud z Brna jsi. Já jsem z Brno-sever a mám jiné hodnoty z BVK, než Ty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2021 12:34 Muž mgr [7] Re: pajajezek
Tak pokial mas vo vstupnej vode 35mg/l NO3 a menis 3x tyzdenne 1/3 vody, tak by si mal mat po kazdej vymene minimalne okolo 10mg/l NO3 len z novej vody, co by aj mohlo stacit, a hnojit NO3 asi teda nemusis. Ale mozes to skusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2021 12:27 Muž mgr [7] Re: pajajezek
Ja som mal podobny problem s novym akvariom, pomohlo EasyCarbo, odporucam.
Treba dat zvysene davkovanie, ale max. dvojnasobok oproti odporucanemu.
Vo vyssich davkach su tieto pripravky (EasyCarbo, FluorishExcel, ...)
vraj toxicke pre jednobunkove organizmy, co nici riasy.
Ak by si to predavkoval este viac, moze to byt toxicke aj pre ryby.

EasyCarbo som davkoval popri tlakovom CO2, na tom som nic nemenil.
Plus kedze som mal menej ryb, tak som aj hnojil KNO3 a aj KH2PO4,
ziadne komercne namiesane hnojiva, len ciste chemikalie.
A pri novom akvariu by som este davkoval aj bakterie, aby sa eliminovali dusitany a amoniak. Amoniak je vraj hlavna pricina premnozenia rias.
Ja pouzivam Seachem Stability, este aj teraz ked uz riasy nemam tak davam Stability po kazdej vymene vody.
A ano, nejake rychlorastuce ratliny urcite pomozu, za predpokladu ze sa bude hnojit.

Toto vsetko pisem bez zaruky, nie som ziadny akvaristicky guru, aj ked to robim uz dlhe roky, toto bol vysledok mojho studia internetu aj rad na tomto fore, a pomohlo to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2021 11:42 Muž pajajezek [0] Re: Buldr
Fotka k příspěvku Jsem z Brna, kvalita vody vypadá dle dodavatele takto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2021 07:46 Muž pajajezek [0] Re:
Díky moc všem. Kolik má čeho voda bohužel nevím. Otestuju, pořídím více kytek a "opravím" CO2. Kdyby to nevyšlo, asi mě tu máte brzy znovu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2021 14:49 Muž MichalV [327] Re: pajajezek
koľko NO3 obsahuje vstupná voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   05.09.2021 12:18 Muž Lojza007 [1212] Re: pajajezek
To je fakt málo, na to ti poradím nekupovat nic dalšího, ale najít někoho v okolí, kdo daruje prostřih a ten prostřih tam zasadit. Obvykle se darují rychle rostoucí rostliny, protože jich je nejvíc. Stačí sledovat vlákno o darování přebytků.
Jakmile ti to zaroste, můžeš pomalu měnit ty rychlerostoucí za svoje oblíbený kousky.

EDIT: Dívám se, že jsi nakupoval ve Sklorexu, takže Brno a okolí, to tě něčím můžu zásobit, prostřih je prakticky každý týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2021 11:49 Brodys Re: pajajezek
Jak píše vaclav palec Ještě bych dal zatím do nádrže Růžkatec, odčerpá živiny z vody, než ti to zaroste a rostliny zakoření plus to ocení ryby, že se budou moci někam schovat. Až budeš mít džungli, můžeš ho darovat dál ;-) 55 bublin je nic neříkající číslo, musíš znát i KH a dle toho to nastavit. Ze začátku pro jistotu občas změřit pH,sichr je sichr a vykašlal bych se na noční vypínání ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2021 11:39 Muž pajajezek [0] Re: vaclav
Rostlitny jsou tam 6 týdnů a postupně se rozrůstají. Ikdyž je pravda, že trávu dopředu a k těm osamělým vlevo vzadu bych mohl ještě pořídit více kusů, aby rostly rychleji. Výměnu vody zatím dělám 2x týdně cca 1/3, před pořízením rybiček jsem dělal 1/2, budu v tom tedy pokračovat. Čidlo CO2 je tmavě zelené (kape mi 55 kapek za minutu, což mi přišlo dost, ale přidám) :-) Znamená to tedy, že řasa je neškodná a není se čeho bát? Každopádně díky za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2021 10:11 R Muž vaclav [14625] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pajajezek
Pokud chceš ukočírovat tenhle speciální substrát musíš mít daleko více rostlin a čidlo na Co2 světle zelené. Jsou potřeba dost časté velké výměny vody. Podle hlavní fotky to vypadá že jsi rostliny zasadil nedávno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2021 01:02 Muž jab63 [1463] - BorneoRe: pajajezek
Trochu bych přihnojil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2021 00:14 Muž pajajezek [0] – Zelená řasa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám měsíc a kousek staré akvárko. Cca po 14 dnech v něm brutálně rychle začala růst zelená vláknitá řasa - po jednom dni tam byly obrovský chuchvalce (špatně nastavené CO2), po snížení CO2, namotání řasy na špejli, pořízení šneků a krunýřovců jednopruhých se řasa téměř ztratila. V posledních dnech se řasa vrátila, ale zdá se mi to na jinou, než byla předtím. Tato nedělá chuchvalce, ale pouze "vlákna". Zároveň se objevily i tmavé puntíky na listech - může to s tím mít souvislost, nebo je to jiná řasa? V pondělí jsem pořídil rybičky, do té doby bylo akvárko v záběhu. Svítím 10h denně, všechny detaily jsou v mé prezentaci, na zbytek se ptejte :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2021 11:56 Muž skypi [251] Re: Kety
Tak pokud měříš tvrdost a alkalitu správně, nové kameny budou inertní a nezvyšuje Ti alkalitu něco jiného - (substrát ? pro mne neznámá, nemám zkušenost-to "nabití živinami" - nevím -já používám zásadně křemičitý písek) , tak alkalita při doplnění vody z RO (při správné funkci RO) bezpečně klesne.
Osobně bych ty kameny ještě pro klid duše tím kyselinovým testem vyzkoušel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2021 09:30 Žena Kety [20] Re: skypi
Takže pokud vyměním seyriu stone za jiné kameny které nezvšují tvrdost vody tak by opravdu i KH mělo klesnout? Nechci bublat s ceočkem do alelůja když to ještě k ničemu není.. akorát nestačím měnit lahve..bude to sice hrozný zásah ale jinak to asi nepůjde. Lít tam zbytečně vodu z RO je taky na dvě věci :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.08.2021 13:04 Muž Lojza007 [1212] Re: 4Sima
Přesně tak, vypadá to jako hračka, nacpat tam výživný a zásobní substrát ADA nebo Tropica, seyru stone, nějaký pěkný kořen, dávkování CO2. K tomu pár videostřihů a musí to přece zvládnout každý.
Člověk se pak nestačí divit, co umí výživný nebo zásobní substrát nebo i blbý "nezaběhnutý" kořen.
Moje příští akvárium bude jenom lávová drť, písek, nešumící šutry a "zaběhnutý" kořen. A doufám, že tentokrát té řasy tolik nebude...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79065x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351?od=151