Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 37 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 21:50 HaDaS Re: romant a Tudy
Shrnul bych to. Potřebuji v poměru k osvětlení více rostlin - dosázím. Po dobu než nádrž více zaroste, je potřeba snížit osvětlení a intenzitu hnojení PMDD, abych zbytečně navyživoval to, co nechci a aby mě nemizely dusičnany díky požadavkům rostlin k nule. Častější výměnou vody, popřípadě přidáním KNO3, bych měl zvýšit podíl dusičnanů ve vodě, aby rostlinky měly více živin. Proud navrátím do původního stavu. S rašelinou zatím experimentovat nebudu a otíky dodám (mi je o prázdninách asi sežraly anténovci, bylo jich šest).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 20:50 R Muž romant [27987] Re: HaDaS
Ten proud vody bych nesnižoval, KNO3 nepřidával, hnojení snížil stejně tak jako intenzitu osvětlení. Vody bych měnil klidně i více, tím si dodáš ty dusičnany a úměrně tomu, jaká bude intenzita a množství těch výměn, tak bych event. přidával to KNO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 20:49 Muž Tudy [330] - Krevetky
HaDaS napsal: snížím proud (už jsem udělal), snížím dávkování PMDD na polovic, přidám KNO3, každý třetí den vyměním 20 l vody, snížím osvětlení o 18 W.

Co Vy na to?


Proud bych nesnižoval, jinak se vším souhlas, na zelenou řasu bych dokoupil 2-3 další Otíky (4 stejně není hejno :-) ) a sehnal si Egerii - vyhodit jí můžeš vždy.

Edit: ještě můžeš experimentovat s rašelinou, má mimo jiné antibakteriální účinky, ať Ti nasadím brouka do hlavy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 20:46 HaDaS Re: romant
Rostlin je asi o čtvrtinu víc než je vidět na fotkách. Přesto je doplním.

OT : Jdu čučet na ligu mistrů. Doufám, že se toho Plzeň zhostí se ctí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 20:42 HaDaS Re: Tudy
Proto jsem se právě Romana na ty plovoučky ptal. Ale taky uvádím ty vláknité řasy. V momentě kdy jsem zvýšil proud vody, sice začala ustupovat sinice, ale objevila se mi ta vláknitá potvora. Ta zelená potvora na větývce mi tolik nevadí, dokonce se mi líbí. Faktem je, že musím udělat taková opatření, abych zlikvidoval dvě potvory. Rady pro jedno jsou v rozporu s druhým.

Zkusím následující : snížím proud (už jsem udělal), snížím dávkování PMDD na polovic, přidám KNO3, každý třetí den vyměním 20 l vody, snížím osvětlení o 18 W.

Co Vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 20:34 R Muž romant [27987] Re: HaDaS
Ne, tak to nemyslím, ale mám na mysli nějakej hadr na krycích sklech, přes kterej se svítí. Budeš tam muset přidat ještě další kytky, protože takhle mě to příjde přesvětlený a tzv. přehnojený ve vztahu k tomu nedostatku zelený hmoty. To přistínění bych aplikoval do doby než tam těch rostlin přibude. Podle mě takhle vykrmuješ kamarádky řasy. Tu sinici, pokud se nezačne objevovat na dně, bych neřešil a akvárko bych prozatím nezatemňoval, takovou mám zkušenost se sinicí já, když je jenom v horních partiích, tak mě nevadí, ale když je už u dna, tak nevím proč mě začne vadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 20:31 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: HaDaS
Pozor na přistínění plovoučkami - zpomalí se Ti proudění vody a ta mrcha plovoucí rostliny celé obalí a proroste , osobní zkušenost s Riccií. Zvýšil bych čeření hladiny - namířit vývod filtru na hladinu a zvýšit průtok, však to znáš. Možná by stálo za úvahu sehnat větší množství Egerii densy, vypouští prý do vody antibiotika. U mě roste, nechám jí teď pěkně rozbujet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 20:28 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: HaDaS
Řasobijec je poslední štace, to bych raději na pár dní zatemnil. Já si jednoznačně spojuji povlak Sinice s dávkováním CO2, v akva jsem jí měl vždy jen velmi sporadicky, po zavedení CO2 ta potvora pěkně využila prostřený stůl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 20:27 HaDaS Re: romant
To přistínění myslíš nějakou plovoučkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 20:26 R Muž romant [27987] Re: HaDaS
Tím se nedá nic skazit. ;-) Chce to trošku znát parametry vstupní vody a osobně bych v den výměny vody nepřidával žádný hnojení a posléze denně, spíš menší než doporučenou dávku. Poladit světlo bych taky neviděl, jako opatření k zamyšlení, tím mám na mysli lehký přistínění hladiny, ale tak aby vody mohla dobře cirkulovat po akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 20:21 HaDaS Re: romant
A co vodoléčba ve vztahu k přihnojování pomocí PMDD? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 20:20 HaDaS Re: Tudy
KNO3 mám již nachystané. Osobně si myslím, že vše se postupem času začne rovnat, jak bude houstnout akva. O nějakých řasobijcích taky přemýšlím. Otíci na to již nestačí. Zvláštní je, že ač mám prakticky minimální obsah dusičnanů, tak rostlinky jedou. Že by vše rostlinky odstranily od rána kdy přihnojím? Hodnoty nijak nekolísají. Jsou obdobné, jako když jsem nehnojil (CO2 a PMDD).
Prostě pro mne je to záhada. Ať dělám s akva cokoliv, tak hodnoty jsou stejné. Někdy řasa je, někdy ne. Dokonce jsem již provedl srovnávací měření testy od dvou výrobců a třetí jsem si půjčil od známého. Všechna měření mi však ukazují pořád to samé.
Záhada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 20:18 R Muž romant [27987] Re: HaDaS
Jí jsem Ti ten odkaz poslal proto, aby jsi to neměl zase tak jednoduchý. :-D Jak píšeš, rad je spousta a každý má trošku jinej zaručenej recept a kdo chce ať se těma radama řídí. O tobě vím, že máš v hlavě mozek a umíš ho používat, tak proto ten odkaz. X-) Asi jsem Ti to moc nezjednodušil, ale o tom to není. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 20:13 HaDaS Re: romant
:-D :-D :-D
Jo, taky jednou napíšu něco podobného.
Něco jsem ale přeskočil. Rad je spousta, a každý říká trochu něco jiného. Je to skoro jak kopie.
Přesto, myslíš že mám aplikovat vše stejně jak je tam uvedeno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 20:12 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: HaDaS
Ahoj,
jak jsem psal, mám obdobné problémy. Tobě se to ale rozjelo rychle, hlavně ta Sinice. U mě je zelené časy minimum (3 SAE stále makají) a Sinici likviduji 1x týdně při výměně vody - ovšem nebují mi tolik jako Tobě, možná i proto, že NO3 mám mezi 5 a 10 mg/litr, nádrž mám starší a s více rostlinami, dávkuji 3 ml PMDD (jen mikroprvky) denně.. U Tebe zavedl bych přihnojování KNO3, nádrž je relativně čerstvě založena a ještě se nevytvořila dostatečná rovnováha, navíc dávkování CO2 je další změna. Mě přidávání KNO3 zřejmě také nemine.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 20:06 R Muž romant [27987] Re: HaDaS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 20:02 HaDaS Re: HaDaS
Fotka k příspěvku Zákal na hladině
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 20:02 HaDaS Re: HaDaS
Fotka k příspěvku Sinice na pozadí
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 20:01 HaDaS Re: HaDaS
Fotka k příspěvku Řasa na větývce
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 20:01 HaDaS Re: HaDaS
Fotka k příspěvku Řasa na echináči
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2011 20:00 HaDaS – Řasy vs. údržba akva
Dobrý večer všem,
objevila se mi v akva nejedna řasa. Přiložím sem několik fotografií. Hodnoty z dnešního měření jsou následující :
Teplota = 27°C
pH = 7
NO3 = 4
NO2 = 0
NH3/NH4 = 0
20 litrů vody měněno před třemi dny (neodstátá vodovodní pražská)
Vývod z filtru čeří hladinu, dnes snížen průtok, protože se mi zdá, že problém s řasami aj., nastal právě díky zvýšenému tlaku vody z filtru.

Osvětlení viz. prezentace = 0,71 W/l

Rostliny rostou a krásně řádkují (bublají).

Od 28.9.2011 dávkuji CO2 pomocí burčáku. Většinou okolo 20 bublin/minutu. Od 14.10.2011 cca 35 bublin/minutu.
Od 14.10.2011 dávkuji PMDD 2 ml/den.

Dokážete mi poradit nejlepší cestu k tomu, aby se mi řasy a sinice nešířily dále po akva. Již jsem na jiném fóru řešil něco obdobného, ale tady podávám ucelenější informace.

Za případné rady Vám předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 18:27 JagerMaister
ahojte ako na vláknitú riasu , tahám ju von mechanicky ide to aj nejako inak ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 18:21 Muž kortezhugo [983] Re: ČichavecTom
tak som vymenil 60% vody...
v nedelu vymenim este 30 -to uz bude hadam v norme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 14:58 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: GP
Ano to je pravda. Pořád je to ale stejně jednoduchá matematika, jen je potřeba s tím počítat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 14:57 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Zoidik
Špatnej druh plevelu? Zkus třeba okřehek palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 11:23 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: ČichavecTom
Celkem rychle ten plevel roste. Před dvouma měsícema jsou koupil a měl jsem ho na 1/4 akvárka. Teď mám tu samou plochu volnou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 10:06 GP Re: ČichavecTom
pokud je no3 ve vstupni vode temer 50mg/l tak to tou jednoduchou matematikou trochu zamicha... ale ne ze by to dopocitat neslo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 09:37 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: kortezhugo
K té výměně vody... pokud měním 30 procent týdně, odeberu třetinu živin - snížím koncentraci všeho o 30 procent. Pokud tam během týdne postupně naflákám víc než těchto 30 procent (po odečtení spotřeby rostlin) tak se to bude postupně hromadit... je to jednoduchá matematika.

Doporučuji měnit každý týden 50 procent vody a neflákat to. Pokud nestíhámk tak se vybodnu na odkalení a jenom rychle vyměním vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 09:33 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: ČichavecTom
Ale pozor, je pak naopak potřeba hlídat, aby tam nějaké živiny byly a v případě potřeby přidávat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 09:32 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: Cheron
Plevel na hladinu je dobrá věc... má dobrou spotřebu všech živin.
Kdokoliv máte problémy s řasama tak tohle je další z faktorů, které jdou proti růstu řas.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 18:46 Muž Cheron [89] Re: kortezhugo
No neviem ... ale asi by som ubral z toho turbomixu (z názvu usudzujem, že je to všetko namiešané spolu - pokiaľ nie, znížiť dávkovanie NO3 a P), vymeniť vodu, prípadne prihodiť na hladinu nejaký "plevel" ;-)
Tak vysoké hodnoty NO3 rybám rozhodne neprospievajú ... :-O
A riasy sa nechytia - pokiaľ je dostatok svetla a CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 16:09 Muž kortezhugo [983] Re: Kamilstrom
no denne som zvysoval koncentraciu NO3-2.3 PO4-0.2 K-2.6 Mg-0.4
to su 3ml mojho turbomixu na 100L vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 15:37 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: kortezhugo
....testy mam slusne JBL tak ze tato hodnota v celku realna....


No nevim nakolik "slusne" jsou testy od JBL,ale ty opravdu "slusne" testy stoji nekolikanasobne vice,ty mene "slusne" testy je treba kalibrovat,pokud chceme neco merit! :-) .Jinak tech 160 NO3 to uz muze nekterym rybam vadit a tech 5 PO4,vyssi PO4 jeste neznamena bujeni ras! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 15:27 Muž kortezhugo [983] Re: ČichavecTom
urcite....a ani mne sa to nepaci
napr. pri davkovani PMDD pisu 1-5 ml a ked sa objavia riasy? -ubrat
u mna to slo bez problemou :) a cca za 2 mesiace...(posledne merane)
normalne som v tom akva maval cca 20-30mg/l NO3 a PO4 do 1mg/l
vyzera to ale tak -ze ak je dobre namiesany pomer prvkou da sa to lahko "prepisknut" bez viditelneho problemu...a to aj z tyzdennou vymenou 30% vody
teda clovek by cakal pri takejto koncentracii uz davno viditelny problem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 14:48 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: kocindr
ostrá žiletka pod spravnym uhlem.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 14:46 kocindr – řasy
Poraďte, prosím, jak se zbavit řas ze skla?Nemám jich tam moc,ale ty malé tečky mi nešly sundat ani drátěnkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 13:54 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: kortezhugo
těm neonkám se to asi moc nelíbí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2011 13:20 Muž kortezhugo [983]
Fotka k příspěvku dnes som po dlhsej dobe testoval vodu...
pridavanim mojho turbomixu som sa dostal na hodnoty NO3 -160mg/l PO4 -5mg/l
co poviete? -kedze vsetko pekne rastie a rias je tu ozaj minimum
testy mam slusne JBL tak ze tato hodnota v celku realna....
pri takejto hodnote mozem kludne rovno vymenit 3/4 alebo 1/2 vody...
je to potrebne? ked v akva nemam ziadny problem?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 22:58 Muž Spiike [63] Re: romant
Díky za typ. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 22:58 Muž Spiike [63] Re: Kamilstrom
Ok, já se nehádám :-D nevyznám se v tom :)Jen sem myslel že sinice má v zásadě zelenou vodu ale pokud ne tak jdu hledat další info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 15:53 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Spiike
Proc by mela byt i zelena voda?Z tveho popisu to sinice je zcela urcite!!!
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 15:44 Muž Spiike [63] Re: Sid
No neřekl bych že to jsou zrovna sinice. To bych měl i zelenou vodu, ale to nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 10:48 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: Spiike
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 10:14 Muž Spiike [63] – Hellp
Zdravím všechny zde přítomné,

Prosím vás potřebuji poradit, V AQ se mi dělá na kamenech a pozadí nějaký povlak pravděpodobně nějakého druhu zelený řasy. Když odpustím vodu cca 1/2 tak to vypadá a smrdí jako rybniční bahno.

Nevíte někdo co s tím????

Díky Spiike palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 22:56 Fogy
zdarec lidičky mam otázku mam AQ 350 litru osvětlení zářivky 4x36 w hloubka je +- 60 cm v dolní polovině AQ se mi tvoří zelená řasa na skle a v horní hnědá (je možný že ta hnědá je tím že na sklo je nasměrován výtok filtru ?) díky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 14:34 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: styxx
odpověď máš v mém předchozím příspěvku. Předčítat ti to tu nikdo nebude :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 13:50 Žena sivon [1716] - PlžiRe: ČichavecTom
Super článek, zvláště ty velmi "popisné" obrázky - mohlo by to konečně přispět k úbytku dotazů typu: "Je tohle řasa? A jaká?" Hned si ho ukládám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2011 13:11 styxx – Co to je za řasu?
Fotka k příspěvku Ahoj, už pár týdnů mám problém s touto řasou. Snažím se jí zbavovat mechanicky - namotáváním na špejli, ale vydrží to tak maximálně den. Už se přichytává i na rostliny. Poradí někdo co s ní?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2011 12:44 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny
Výborný článek!!!

aquariumalgae.blogspot.com

Bohužel v angličtině, takže kdo neumí může zkusit google translator...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [37] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79065x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351?od=1801