Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

pH - význam a měření

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
pH - význam a měření
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2006 20:47 Sid – Mírně kyselé pH
Shodneme se, Václave, že "mírně kyselé pH" by mohlo být např. 6,8? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2006 20:44 Sid – Pro koho, pro co
Vážně Ráďo - zkus upřesnit, v zájmu koho nebo čeho "optimální" pH.
Jde-li o podmínky pro ryby, hodnotu pH je nutno vnímat v kontextu s mnoha dalšími vlastnostmi, (teplotou, celkovou tvrdostí, alkalitou a dalšími). Pro klid duše - pro chov (a někdy i odchov) většiny běžných druhů ryb je optimální hodnota pH každá, která není extrémem. Takže třeba těch Václavových 6,8. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2006 20:25 Usine – okurky
Já mám rád okurky sladkokyselé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2006 19:55 Sid – Optimální pH
Jak uvádí Václav - pro nakládané okurky - mírně kyselé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2006 19:37 Usine – ph
Mírně kyselé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2006 16:46 Sid – Optimální pH
To, které nejlépe vyhovuje. :-)
Vážně: je nutné dotaz upřesnit - pro koho nebo pro co optimální?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2006 16:38 Ráďa – pH
Jaké je optimální pH???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2006 22:48 vaclav – ph5
Tolik rybiček v tak malém akvariu je vlastně jejich vražda. Něco delat s ph v tak malém množství vody to si nedovedu skoro představit. Nestarej se o chemiji hlavní je aby ti nepochcípali ryby a drobet rostli rostliny. Peníze za drahé testy si radši schovej na nové a větší akvarium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.05.2006 21:56 Sidonius – pH5
Márty, Márty...
S obsahem většiny toho, co napíšeš, se dá (byť někdy s jistými výhradami), souhlasit. Ale ta forma!
Tvým problémem je alergie na Vojtu. Zkus se uklidnit a znovu si přečti, co jste oba napsali. Věřím, že pokud by se pod své příspěvky Vojta podepsal jiným jménem, tvá reakce by byla konstruktívnější. A pravděpodobně bys mu dal i za pravdu, že může nastat případ, kdy je vhodné pravidelně měřit NO3, přestože se (taky) pravidelně mění voda.
V tomto ohledu Vojtovy závěry nepostrádají logiku. Nebo - jsem podle tebe úplně mimo mísu, když pravidelně NO3 (a nejen je) před každou výměnou vody (1x týdně) měřím?
Dělám to pro klid duše - do akvárka dolévám vodu s jistým obsahem NO3, denně přihnojuji m.j. jistou dávkou KNO3, a před výměnou vody mám hodnotu NO3 neměřitelnou, (někde kolem 0 mg/l). Chci být jednoduše v obraze...
Proč ten permanentní vztek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2006 20:36 vojta – ph5
klidně si je sem natáhni pokud je tu aspon někdo kdo je akvarista a rozumí tomu aspon o trochu víc než ty musí mě dát za pravdu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2006 16:56 Muž Márty [12] - ADA Aquascaping – blaboly
jedine blaboly si kdy napsal ty, muzu jich tu napsat spoustu, nebo primo na ne dat odkaz, vzpominas si?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2006 16:55 Muž Márty [12] - ADA Aquascaping – ICQ 308915561
proc si nepopovidas pres ICQ? tu moznost ti davam uz dost dlouho, zbytecne tu lidem pletes hlavu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2006 16:53 Muž Márty [12] - ADA Aquascaping – Vojtovstvi
zamysli se nad tim, fakticky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2006 16:27 vojta – ph5
jinak márty tady nejsi na webu ,kde máš za zadkem 10 přicmrdálků,kteří tvé bláboly se snaží bud uvést na pravou míru nebo ti přitakávají aby od tebe měli klid,.......omlouvám se těm ,kteří čtou tyhle naše výlevy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2006 16:17 vojta – ph5
marty ,marty nebudeme tady přetěžovat web naší přestřelkou,at si tady na netu udělá každý obrázek sám ,pokud někdo bude chtít poradit poradím,pokud budu vědět,ale nebudu tady střílet od pasu .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2006 15:14 Muž Márty [12] - ADA Aquascaping – Vojtovstvi na xtou
Jsi absolutne v tomhle oboru nevzdelany a jenom mates lidi, zpochybnujes tvrzeni tech kteri tomu rozumi, a zakladas si na vecech, ktere nemas vedecky overene a vydavas snuzku svych nesmyslu za obecne platne pravdy.

co te nema, nevim co delas cim se zivis, ale mozna ze to delas mnohem lepe nez tve pokusy v biologii

dokaz sva tvrzeni nejakou praci, nebo jedinym vedeckym clankem, jedinym vyzkumeme, a dam ti pokoj, nebo si to nech pro sebe.

mas moznost ukazat ze to je tak jak rikas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2006 15:11 Muž Márty [12] - ADA Aquascaping – Vojtovstvi
jak si to muzes overit, kdyz menis pravidelne vodu, a podle tebe i ta voda je po kazde jina, Ty si ale Vojta :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2006 15:09 Muž Márty [12] - ADA Aquascaping – Vojtovstvi
zase chytas zachvat Vojtovstvi? NO3 merit v akvariu kde tydne menis vodu? to je ta sloucenina co te nejvice trapi, Vojto, rozsvit si, vyjdi ze tmy a zamysli se nad vyznamem mych slov.

cekal sem ze te to pusti ale bohuzel,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2006 13:37 vojta – ph5
navíc si testem můžeš ověřit jak ti ho rostlinky z akva odbourají,ale ty ho nepoužíváš takže nevíš o čem píšu,je dobré ho mít,když nastanou problémy s biotopem,můžeme si změřit vše co je důležité,to už jsem psal,a nespoléhat na vodárny když jak sami víme se nám postupem času chemizmus vody mění,ale tomu ty taky nevěříš,spíše spoléháš na vodárnu asi máš štěstí že máte kvalitní vodu.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2006 13:03 vojta – ph5
ty jsi nikdy nic nevyzkoušel Márty to už jsme probrali,jen píšeš co jsi kde přečetl nebo slyšel,a je vždycky lepší si to ověřit kvalitním testem než doufat že to co píšou je pravda,už jsem ti to psal o tom jablku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2006 12:39 Muž Márty [12] - ADA Aquascaping – test netreba
zjistis to na strankach VaK. mam pocit ze tvuj pristup s upravou vody pomoci rostlin sme uz resili a ten je na nic. takze tve za 1. za 2. a za nevim ktere muzeme vypustit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2006 12:02 vojta – ph 5
takže pokud máš vysoké vstupní NO3 tak máš smůlu,ale jak to můžeš bez testu zjistit,to je první věc,druhá je že není pravda že s tím pokud máš vstupní vodu špatnou nic nenaděláš,právě že když víš jaké má parametry můžeš volit vhodné rostliny a ryby pro které není tato voda z hlediska chemického závadná a tudíž v ní rostou nebo žijou,a za třetí vhodnou skladbou rostlinek se dá NO3 dostat do přijatelných hodnot,čili nemáš takový problém s biotopem a neřešíš v takové míře následky s tím spojené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2006 11:44 Muž Márty [12] - ADA Aquascaping – test netreba
jak menis pravidelne vodu, zabranis tim vzrustu NO3 na nejake vysoke hodnoty neunosne, radeji mit test na NO2, ph, zelezo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2006 11:42 Muž Márty [12] - ADA Aquascaping – k cemu test NO3 kdyz menis tydne vodu
no predpokladam, ze si kazdy zasveceny zjisti jakou vodu dolejva do kavaria, a pokud ma vysoke hodnoty tak to stejne neovlivnis. jedine bys mel moznost lespiho vodniho zdroje.

chci rict ze neni treba testu, kdyz mas dobry zdroj a menis tydne vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2006 09:42 vojta – no3
není to pravda ,1.nevíš jakou vodu doléváš,2.můžeš mít větší počet ryb než je únosné,3.záleží jaké a kolik rostlinek tam máš,4.v jakém množství a jakou stravu dodáváš,to vše nám ovlivnuje NO3 a né každý má to štestí že má akva v záběhu a bez problémů,proto je lepší ho mít a třeba nepoužít než nemít a při problémech nevědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2006 08:57 Muž Márty [12] - ADA Aquascaping – test netreba
jak menis kazdy tyden vodu s odkalovanim, test no3 neni treba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2006 06:40 vojta – ph5
s tím testem NO3 je to jako se vzduchovacím motorkem,je dobré ho mít v případě nějaké havárie,taky se nepoužívá pořád,pokud je v akva klid není nezbytný,ale jak říkám je dobré ho mít,hodně se testováním vody v případě nějaké nesrovnalosti můžeme dozvědět a čím více máme informací tím přesněji můžeme určit příčinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.05.2006 06:39 Muž Márty [12] - ADA Aquascaping – ph 5 ?
Jses si urcite jisty, ze ph mas 5, takova voda nikomu z kohoutku urcite netece. Byt tebou si zjistim poradne ph. nejakym kvalitnim testem. pokud menis vodu a nepridavas zadnou chemii, je to vice nez nemozne. jinak neboj NO3 ani ja nemerim a svet se nezbori.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2006 14:07 Tonda – dík
Tak jo mockrát vám všem díky :-) kdy by něco tak napíšu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.05.2006 11:39 Sidonius – pH 5
Ahoj Tondo!
Vyjmenovat všechny zdroje, z nichž můžeš čerpat informace, je nereálné.
Zkus se podívat třeba na stránky Vladimíra Pelikána
http://planta.aquariana.cz/index.htm
Zde najdeš materiálu ke studiu až až...
A narazíš-li na něco, co ti zpočátku nebude hlava brát, můžeš se poptat třeba tady nebo v diskusích na jiných stránkách.
Co se vody týče - je-li pH tvé vodovodní vody skutečně tak nízké, pak buď tu sodu nebo jiný, vhodnější zdroj vody.
Při tak malém akva by to neměl být problém.
V první řadě bys měl být schopen dojít
k závěru, jaké parametry vody bys potřeboval s ohledem na chované živočichy. Takže - nejdříve hodně studuj, to je základ!
;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2006 09:41 vojta – ph5
už jsem ti psal at mě napíšeš parametry vody,kterou dolíváš,takže má ph5,to je ale divná pitná voda jakou má tvrdost,NO3 test koupíš v akvaristice,nečastěji měřené hodnoty ,zvláště u nových nezaběhlých akvárií nebo při nějaké havárii jsou,PH,CT,UT,NO3 a někdo měří i Fe,tohle je dobré mít hodně ti to napoví o tom co se v akva děje,jaké procesy v něm probíhají a popř včas zasáhnout pokud není něco tak jak má být
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2006 09:00 Tonda – Ph5 za to nemohu
řeknu ti jen jedno!Vodu měním jednou týdně půl akva vodu používám odstátou z kohoutku a její kyselost je právě 5 takže ph se mi nějak nemění máme tady skrátka kyselou vodu rozzureny za to snad já nemohu.Čím se měří No3 a kde ste zjistily jak se starat o akva rád bych se poučil kde seženu že se mění NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2006 18:47 Sidonius – pH 5
Ahoj Tondo!
Už se tě ptal Vojta - měníš vůbec vodu?
Jseš schopen zjistit, kolik máš v akva NO3?
Dokud na tohle neodpovíš, těžko radit.
Do "zapráskaného" akvárka vinou přerybnění a (asi) nedostatečné údržby, je zbytečné přidávat sodu. Pravidelná výměna odstáté a vytemperované vodovodní vody by měla pomoci - v převážné většině má pH zásadité.
Tak ještě jednou - měníš v té tvé rybí polévce vodu? Jak často? A co NO3 - kolik?
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2006 18:19 Tonda – :(
vím nadáváš mi právem vojto ale jsem sicejenom hodně novopečený začátečník a to že se měří tvrdost vody a ph to jsem věděl ale že i něco jinéhol :-( no nic skusím se nějak polepšit ale z tim přerybněnim nic neudělám je to moje největší akva pak mám ještě jedno 11l ale tam je beta takže bych polal rybičky na nepříjemnou smrt. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2006 06:01 vojta – ph
ano je zásaditá,ale to bys jí tam musel narvat tolik že by to ryby neudýchaly,jinak pro tondu ,ty eznáš ani základy akvaristiky,nejdříve si něco přečti,tzn co všechno se ve vodě měří,aspon zpočátku anebo když dojde k situaci jako je tato,uprav si počet ryb na litry vody a o rostlinkách bys měl taky něco vědět,protože pokud neodstraníš příčinu ,budeš tu sodu tam rvát pořád.at se daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2006 20:46 Muž Killer [133] - Sumci – Dotaz
Sůl je taky zásaditá ne?Doufam že mi to někdo potvrdí nebo vyvrátí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2006 20:19 Tonda – ph
Ježiši jaké rostlinky tam mám?merkni se rybicky.net/nadrz.php… No3 neměřím ani nevim že se to používá :-( skusim tu sodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2006 13:45 vojta – ph5
ještě dodatek kolik máš NO3,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2006 13:43 vojta – ph5
jaké jsou parametry vody kterou při výměně používáš a jaké rostlinky tam máš,jinak máš až příliš mnoho ryb na litry vody,uber část rybího osazenstva tak na 8až 10 ks,ale napřed mě napiš ty informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2006 12:51 Jirka – ph5
Jak odpovídá TATOCH,přidej půl lžičky jedlé sody.Kyselá voda se dá upravit taky Hydroxidem sodným,ale to se musí pecička rozpustit a po kapkách přidávat na výstup čerpadla,aby se louh řádně rozptýlil.Přečti si to na stránkách hydroxidy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2006 12:06 Tonda – ph
přidávám vždy po víměně vody půl lžíce soli filtr mám houbičku z motůrkem Co2 nepoužívám a ryb mám až požehnaně 11pavích oček,2 pancéřníčky krop.,3tetry a 2 dánia v 30l
Ps:já bych potřebovalsnížit kyselost vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2006 11:21 vojta – ph
zkus napsat něco bližšího,jaká je vstupní vooda tzn odkud jí bereš a jaké má parametry,přidáváš CO2 a jak dlouho,jak velké máš akva kolik ryb a kolik rostlin ,jaký filtr používáš a jak často měníš vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2006 08:44 tatoch – soda
Přidej jedlou sodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2006 07:50 Muž [] – PH5
Musíš si v akvaristice koupit přípravek PH+ na zvýšení hodnot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2006 20:19 Tonda – Ph 5
Ahoj lidi.Mám Ph 5 jak bych mohl vodu zneutralizovat aby se mi nic nestalo z rybičkama ani rostlinkama.díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2006 21:28 kája – ??
ne ja nechci, ale jestli chces ty, tak ti nic nebrani..
tva reakce je uplne zcestna.. kecat umis, ale poradit ne.. takovy mam nejradsi, tak si nech svy skvely rady pro sebe, nikdo se te na nic neptal, takze klidek jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2006 20:14 corban – plasty
Hele ale jestli chceš můžeš si pořídit i plastové akva a šutry a ryby dneska už to vypadá taky jako živé. Jestli seš taková akvaristka tak to si pořiď samozřejmě plastový magnet na ledničku ve tvaru ryby !!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2006 21:13 kája – ph
teplotu vody mam 24stupnu a ph kolem 7, je to v pohodě?
A čím skaláru krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2006 17:39 pierro – ph a iné
pýtaj si test na Ph ;-) (väčšinou je to fľaštička indikátora a skúmavka).
+ pochvala: konečne sa tu niekto najskôr pýta až potom zariaďuje akva :-)

+ nedá mi: rozmysli si tie umelé rastliny. Akvárium bude trpieť. Ale keďže som aj ja začínal s umelými (a bol to vážne otras), čo povieš na kompromis?: kúp si umelé rastliny, ale nasaď tam aspoň niekoľko rastlín Vallisneria Spiralis, Vallisneria Torta, alebo iné Vallisnerie (ak máš dosť veľké akva - cca 100l, môžeš aj Vallisneria Gigantea). Tieto rastlinky sú veľmi nenáročné a keďže rýchlo rastú, odbúrávajú NO3 z akvária, čím upravujú chemizmus vody k lepšiemu. Uvidíš, že časom sa ti živé rastliny zapáčia a tie umelé skončia niekde v pivnici tak ako moje (nekúpi niekto? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2006 17:26 kája – ph
a čím se měří ph? Abych věděla, co mam v akvaristice chtít..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [26] 27

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 18866x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1238-ph-vyznam-mereni-?od=1251