Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neritina - vajíčka a rozmnožování

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Neritina - vajíčka a rozmnožování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 12:43 Muž Papik [617] Re: ctibum
Vím, že se mi neritina rozhodně nepřemnoží :-D
Jen jsem myslel, že pro nakladení vajíček jsou potřeba dvě. Nebo je už měla oplodněná sobě během přepravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 12:39 R Muž ctibum [6838] Re: Papik
Ale neboj, nic z nich nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 12:15 R Muž Anthrax [4730] Re: Papik
Ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 12:07 Muž Papik [617]
Je možné, že neritina, která je v akváriu sama naklade vajíčka? Byla přidána před cca měsícem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 12:12 Žena Turbínka [2558] Re: stile
Neritiny to určitě nebudou, možná nějaký malý okružák, kterého sis předtím nevšiml :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 11:05 stile – Malé Niritinky?
Dnes jsem při čištění akvária narazil na zajímavou věc. Po skle lezlo několik malých šnečků. To by nebylo nic divného, až na to, já jsem tam žádné nedával. Jediné dva kousky, které tam mám jsou druhu Neritina Zebra, která se, jak jsem si přečetl, v umělých podmínkách nerozmnožuje. Do akvária jsem minimálně 4 - 5 měsíců nepřidával žádné rostlinky ani ryby.... je možné, že by mohlo tak dlouho trvat, než by se případní noví návštěvníci objevili?

Chtěl jsem přidat i fotku, ještě jsou ale tak malí, že by z ní stejně nebylo nic vidět. Na první pohled je ale tvar i zbarvení dost podobné, jako u Neritin. Už jste se setkali s něčím podobným?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 16:18 Frantisek Re: Pepan
No našiel som len tu jednu škoda že som to neodfotil ale bolo to male tak by to asi nepomohlo.Idem hladat či nenajdem aj druhe.dakujem za odkaz.
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 16:13 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Frantisek
Právě proto jsem přiložil odkaz na článek s fotkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 15:57 Frantisek Re: Pepan
Bolo to uplne biele tenke vyberal som ikry z rurky od loricarie a stade to vypadlo a boli tam aj vajička neretriny preto ma to napadlo ako mala loricaria to nevizeralo i ked som ešte žiadnu nevidel .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 15:51 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Frantisek
A nebyla to spíše ploštěnka?
www.krevetkus.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 15:44 Frantisek – larva
Vie mi nikto opisat ako vyzera larva neretrini dnes som našiel v akva asi 4 mm biele čudo pohybovalo sa to po dne ako had može to byt larva neretriny zebra odfotil ju už niekto niekedy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2016 20:39 Muž quasimodo [368] – Myslím, že to jde
Přestože se na českých fórech pravidelně dočítám, že rozmnožovat neritinu v akvárku nejde, tak je možné najít návody, jak na to. Například tyto dva:
www.fishforums.net/… a www.cuteness.com/…
Nezkoušel jsem to, na mě je to kapku komplikované a odhaduju, že hraní si s mořskou solí taky nebude zadarmo, ale věřím že to jde. Kdyby to někdo chtěl zkusit a měl jen problémy s překladem, ozvěte se - rád pomůžu (i když moje netechnická angličtina je taky trochu pochybná, pořád jsem na tom líp, než google translator).
Chvíli jsem zvažoval článek, ale když to nemám osobně vyzkoušené...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 11:52 Žena Karnal [196] Re: kakamila
To budou okružáci nebo levatky, když jsou malí, tak to může zmást. Z vajíček neritin se líhnou larvičky, které k vývoji potřebují slanou vodu. V přírodě je řeka dopraví do moře, kde nějakou dobu žijí a rostou, pak se zase vracejí do řeky. V akváriu k ničemu takovému dojít nemůže a larva zahyne. Proto se v akváriích neritiny nerozmnoží.

Edit: ale kdyžtak se na to jak vypadá říční zubovec mrkni. Ale jejich ulity vypadají trochu jinak než druhy zubovců co se běžne prodávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 10:30 kakamila
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kupovala jsem si v Hornbachu tak před měsícem a půl 3 Neritiny právě z důvodu, že se nemnoží a že podle statistik aspoň o jednu z nich stejně brzo přijdu. Co se týká pomoci s řasou, tak to předčilo moje očekávání, viz. foto 1, kde je krásně vidět práce jedné z nich na zadním skle. Hned po "nasazení" se mi objevila vajíčka, viz. foto 2 dole vlevo. Na stejné fotce jsou však i vidět 2 průhlední mini šneci - vpravo od čichounova tykadla. Takže jsem čekala, co z toho bude (jiného, než Neritina), nicméně teď, jak povyrostli (už cca 5 mm ulita) vypadají barevně a tvarem "těla" i ulity stejně jako ty velké. Akorát se mi plazí pořád jen po Egerii, takže musím číhat na lepší podmínky pro foto, v tom místě mám trochu prales, takže z fotky to nejde vidět (viz. foto 3 uprostřed tmavý bod). Takže se domnívám, že mám (a všichni, komu se to množí a roste) tu sladkovodní variantu Zubovce. Průběh by tomu odpovídal - bílé vajíčko, z toho se stane hned průhledná ještě placatá ulitka, která jak se zvětšuje, tak se zakulacuje a vybarvuje. Jinak zatím všechny vypadají spokojeně a nelezou mi teda ani z vody.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 10:31 xor001 Re: afc1886
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vajíčka už jsou popukaný, některý jsou na skle jiní plavou, ale nedávno jsem koupil rostlinu tak nevím jestli jsem si něco nezavlekl.
Edit: Tak to vypadá že to budou Hlístice, děkuji za odkaz.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 10:14 R Muž afc1886 [14631] Re: xor001
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 10:10 xor001
Fotka k příspěvku Nevíte jak vypadají ty larvy neritina? něco mi jezdí po skle a nevím jestli je to nějaký parazit nebo larva.Je to tak cca 1-2 velký.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 10:22 trapatka Re: ASA
jsou to vajíčka neritin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2015 21:43 ASA – Čo to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čaute
Mam na koreni v akva také malé bodky. Je ich tam strašne moc, také malé biele bodky. Čo by to mohlo byť?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 17:52 Žena Turbínka [2558] Re: zvedavka
Je to přesně tak. Teoreticky by bylo možné larvy odchytat a zvykat na mořskou vodu a následně zpět, ale při ceně tohoto plže je to spousta práce s nejistým výsledkem a málo muziky, proto se spíš takto experimentuje s dražšími krevetkami než s plži.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 17:50 zvedavka – Rozmnožování v akváriu?
Neritiny se v akváriu rozmnožit nemohou - je to tak? Něco jsem si o nich přečetla a podle všeho to je nemožné - maximálně se "vylíhnou" larvy.. A to je vše, protože nemohou doputovat do moře. Nebo jste je někdo skutečně namnožil?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2013 23:41 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: potass
:-D Taky bych ty malé neritinky rád viděl, co pár mesíců se na foru dočtu že se někomu rozmnožili zaručeně neritiny....a pak se zjistí že to bylo něco jiného palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 17:04 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: potass
A je to naozaj Neritina? Z vajíčok by sa mali vyliahnuť larvy a nie "hotové" slimáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 16:53 Muž potass [0]
me se premnozily a navic i spousta vylihlo a ted mi behaji po akva takze to ze je nekde neco napsana neni vubec jiste ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 17:46 Muž Yirka [9117] Re: JagerMaister
Tam to je snad nejjednodušší. Seškrábnout žiletkou, odloupnout.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 17:17 JagerMaister
zdar,nemáte nejaký tip na to ako sa zbaviť vajíčok na čelnom skle ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 14:18 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: petr68
Já bych to tam nechal... ono to jednou uhnije :-) Kdybys měl kreveťule, ty by to snad sežraly.... časem. To prostě k neritině patří, věděl jsi to, když jsi ji kupoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 13:12 Muž petr68 [27] - Rostliny
Neritina mi po akvarku nakladla plno vajec - se skla to sundat jěště de ale z ADA kořenu to nejde vubec...jestli mate nějakou radu jak to sundat tak pište diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2013 23:10 Žena doklwnik [347] - HalančíciRe: monty
Vajíčka od okružáků :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 23:05 Muž monty [86] - AmerikaRe: doklwnik
To na anubiasu nebo na kořenu? :-D

Edit: Jsem si to už našel, vajíčka neritin, ale co je to na tom anubiasu?

www.google.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 23:00 Žena doklwnik [347] - HalančíciRe: monty
Vypadá to na vajíčka neritin :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 22:57 Muž monty [86] - Amerika – Jikry?
Fotka k příspěvku Mám akvárko defacto pár dní a něco se mi objevilo na kořenu a nevím, co to je :-D

Jsou to jikry? Na Anubiasu je také něco, ale přijde mi, že tam ty kuličky možný byly přilepeny.

Lovit to nechci, vytíračku nemám, spíš jim to nechám v akvárku jako potravu, ale zajímá mě, co to je.

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.12.2012 16:13 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: jir007
vajíčka na rostlinách co sis přinesl, například....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 15:43 Muž jir007 [25] - ŽivorodkyRe: danryčka
A kde se mi tam vzal nějaký okružák když nikdy žádný takový v akva nebyl?:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.12.2012 15:37 Muž danrycka [56] Re: jir007
vajíčka jsou neritin, ale tohle je spíš okružák kanadský ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 15:28 Muž jir007 [25] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Tak co by to bylo jiného než neritina když nikdy nic jinýho nebylo v mém akva než neritiny a piskořka...:-)
a ono blbě se to fotí ale má ty samé vzory jako její rodiče... jen se to na fotce blbě ukazuje:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.12.2012 15:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: jir007
Moc mi to neritinu nepřipomíná...spíš nějakého okružáka....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 15:20 Muž jir007 [25] - Živorodky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku přátelé nevím jak je to možné ale po akváriu mi lezou dvě velké staré neritiny a objevila se jedna maličká neritinka!!!

cca 3mm velká...

takže je to záhada jak se mi tohle povedlo:-)

ps: v rohu skla na silikonu jsou nakladená nějaká vajíčka,,, bílá a je jich tam 12kousků zajímalo by mě co je tam nakladlo:-)

ale z tý miniaturní neritinky mám strašnou radost potlesk
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 20:51 Muž micz [132]
Někde jsem četl že většina Neritin je z odchovů z holandska...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 19:00 Muž muťa [554] - RostlinyRe: macsim
Nebude z toho nic. Ony se ve sladké vodě nerozmnožují - přečti si vlákno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 18:48 macsim Re: Yirka
Jo takhle... tak to jsem nesmírně rád, protože mi začali vymírat. Už mi zbyla jen jedna. Je možné, že s toho něco bude?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 18:29 Muž Yirka [9117] Re: macsim
Vyfoceno sice nemáš, ale na 99,9% jsou to vajíčka neritin.
Edit: teď jsem se ti podíval do prezentace a tu chybějící desetinu procenta přidávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 18:21 macsim – Bílé tečky na dně a kamenech
Opravdu nevím co to je, mám to v akvárku už celkem dlouho. Jsou to takové divné bílé tečky na dně a na většině kamenů. Mám takové podezření, že to jsou jen vajíčka šneků, ale chci se ujistit na 100% :-) Nevíte někdo o něčem takovém? Zkoušel jsem to z jednoho kamene smýt a šlo to hodně blbě... seškrábal jsem jich pár a zůstal tam od toho jakoby přilepený kus. Jsou to opravdu malikné puntíky, max. 1mm. Předem děkuji za pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 10:27 - Re: Semtex
Celé nie priznávam. stydim
Čiastočne chyba odstránená(prečítal som toto vlákno).
Vlákno Neritina natalensis je na teraz na mňa moc dlhé,takže až zas bude čas. ;-)
Osobne som ich ešte nemal tú česť vlastniť.Podľa mňa je smerodajné toto en.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 06:41 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: prasan
Že ty jsi tohle vlákno nečetl smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 00:56 -
Čo takto si to opatrne pozbierať a pokúsiť sa o odchov niekde mimo v slanej.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 11:04 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Mack
...ale naraduj se - nic z toho nebude. Neritina se množí ve slaných vodách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 19:29 R Muž romant [27977] Re: Mack
Myslím si to samé co kolega, že to jsou vajíčka od Neritiny, taky je občas na kořenech vídám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 19:27 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: Mack
Myslím, že jsou to vajíčka od Neritiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 19:14 Muž Mack [0] – Bílé něco na kmeni a skle
Fotka k příspěvku Zdravím všechny, udělalo se mi v akváriu něco zvláštního na kmeni a skle. Viz fotka, jsou to bílé útvary, plíseň to není, alespoň to tak nevypadá a dá se to snadno setřít. Nevíte někdo, prosím, z čeho to je, co to je a co s tím?? Díky za všechny názory.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 6006x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11188?od=51