Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neritina - vajíčka a rozmnožování

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Neritina - vajíčka a rozmnožování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 23:16 Muž filipsi [1295] Re: Madu
Cekat, a mnoho trpelivosti, za nekolik mesicu "to" zcela zmizi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 22:09 Muž agent007 [47] Re: madu
Nic! Neritině dát padáka a založit nové akva. Nevypadá to vábně, no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 22:08 Žena Madu [5] – a co na kořenu?
mám dotaz, tak to sem rovnou připíšu - mám ais milion těch vajíček na kořenu a nejde to moc dolů.. nelíbí se mi to, zkoušela jsem to vydrhnout kartáčem, ale pořád drží... nevíte, co s tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 14:26 Žena jufo [4] - MiniakváriaRe: Kalupinka
Já jsem je seškrábla škrabkou, kterou mám na sklo. Ale když je to tam přilepé už nějaký ten týden tak to jde aji normálně prstem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 14:08 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Kalupinka
Ano, vylíhne se jak jsem psal ta larva neritiny, ale dál se už nevyvíjí a za pár dní zahyne. Kapsle ale drží pevně dál. Z mích mladých let mám škrabku na řasy se žiletkou a tou to jde dolů dobře. Jednoduchá a bezpečná manipulace. Ale jestli se prodávají i teď nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 13:41 Žena Kalupinka [32] Re: agent007
Mě nejde o to jestli vylezou nebo ne. Hlavně jak se těch kapslí zbavit, abych nemusela používat žiletku. Ale to asi stejně budu muset....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 13:36 Muž agent007 [47] Re: kalupinka
Nutno říct, že v normálním sladkovodním akva Vám z toho vyleze tak akorát ... to už se tu taky psalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 13:35 Žena Kalupinka [32] Re: Semtex
A vylíhne se ta larva určitě? Vím, pak na její vývoj je třeba brakická nebo mořská voda. Jen mi totiž přijde, že ty kapsle jsou stále "plné". Děsně mě štvou na předním slke. Na těch bočních a zadním to mi nevadí, to nejde vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 13:31 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kalupinka
To co vidíte nalepené na skle, nejsou vajíčka, ale kapsle s vajíčky. V jedný týhle kapsli je neuvěřitelně mnoho desítek vajíček (uvádí se 50 i víc). Ale z každý kapsle vyleze jen jedna larva. Ta totiž všechny ostatní v kapsli sežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 13:26 Žena Kalupinka [32] Re: gargamis
Mám vajíček v akvu požehnaně (už od ledna) a zatím se nic nevylíhlo. A žiletkou při mé šikovnosti a levosti? Ale díky za tip.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 13:21 gargamis Re: Kalupinka
mám nápad co počkat až se vilíhnou? hop a pak žiletkou hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 12:48 Žena Kalupinka [32] – Neritina - vajíčka
Jak se zbavujete účinně vajíček od neritin nalepených na předním skle?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 20:38 Muž Sanka [10] Re: evasv
Proto jem si je taky pořídil,nechtěl bych akvárko plné šneků,jeden je až až.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 16:28 Žena evasv [12] Re: Sanka
Však těch vajíček nebude tolik. Já mám v akva tři a těch "bílých teček" tam moc nemám...a i když kladou další, tak jich nepřibývá , tím že ty starší se rozpadnou. Neritiny jsou nádherný a jejich velké plus je, že se ti nepřemnožej v akva jako ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 14:53 Muž Sanka [10] Re: jajaapaja
Takže mi bude pořád klást ta vajíčka?A žere to nějaká ryba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2009 13:30 Muž jajaapaja [174] Re: Sanka
Slepice taky klade vajíčka a taky nemusí mít kohouta. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 11:24 Muž Sanka [10] Re: agent007
No,taky by jsem ho nechtěl dát pryč..Ale když mám jenom tu samičku,předpokládám že je to samička,když klade vajíčka.. :-D .. ,tak by ty vajíčka neměla pořád klást,když je nemá s kým dělat,ne? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 10:59 Muž agent007 [47] Re: Sanka
No přesný počet dní Ti neřeknu, ale než Ti odpadnou ty co tam máš teď, tak mezitím tam budeš mít další!!! potlesk ...říká se tomu běh na dlouhou trať. Už jsem si na to zvykl. Možnosti máš tři:
1.)Dát šnaka pryč - k tomu nepřistoupím protože odvádí práci s řasama na výbornou
2.)Najít něco, co by si a tom pošmakovalo - asi nějaká ryba.
3.)Zvyknout si
Kastrace nepřipadá v úvahu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 10:29 Muž Sanka [10] Re: filipsi
No,pěkně mě ten šnek dožral..Asi bude k obědu! :) Dlouho drží,to dlouho znamená asi jak? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 21:16 Muž filipsi [1295] Re: Nigerin
Vajicka kladou bezne, k tomu slanou vodu nepotrebujes. Je to ale spis k zlosti, v akva dloho "strasi". Pokud by nekdo nasel zpusob, co s nimi potom, aby byli mali snecci ... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 20:20 Žena Nigerin [19] – ahoj
Taky mám doma neritiny. Moc bych si přála aby mi nakladly vajíčka... Taky mě napadlo zkusit to s tou slanou vodou. Ale kdyby to šlo tak by to asi někdo už takhle množil a neritiny by se nevozily z přírody.. ale za pokus to určitě stojí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 19:11 Muž agent007 [47] Re: Skanka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Takto to vypadá u mě. Mám toho v akva stovky a to mám 2 neritiny. Vajíčka nehnijí. Časem samy odpadnou, ale opravdu časem, dlouhým časem! Spíš mě napadlo pořídit si rybu která by si na tomto pošmakovala. Sundat ty vajíčka je dost problém. Drží to jak luteránská víra. Jednou jsem to zkoušel a šlo to ocelovým kartáčem, od té doby na to s...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 17:23 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sanka
A co takhle je zkusit dat do nadrzky 25 g morske soli na litr, krmit rasou a koukat se za staleho probublavani co se stane ?
Pokud se vykuli, dalsich 44 dni krmit ve slane vode rasou :)
Neni zaruceno, je to recept na brakticke krevetky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 22:46 Muž Sanka [10] Re: jajaapaja
No to já jsem rád,že mám jednoho.. :) O žádný další nestojím,jen by jsem chtěl vědět,ejstli třeba ty vajíčka nějak zahnijí a zmizí,nebo co se s nimi stane..Jeslti je musím nějak odstranit,aby jsem neměl bílé tečky po akvárku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 22:40 Muž jajaapaja [174] Re: Sanka
Nevím když jsem si je kupoval řekl mi prodávající že se v akvárku nemnoží.Hledal jsem tedy jak se rozmnožuje.Vajíčka se dostanou do slané mořské vody ,tam se vylíhnou a šneci putují zpět.Tak mě napadlo.Zkusit namíchat slanou vodu jako na žábronožku a nebo zjistit jaké je složení mořské vody pro mořská akvária.Tam přenést ta vajíčka a čekat až se nalíhnou.Pak je přelovit do akvárka.Ale je to jenom moje myšlenka.není to zaručený.Já bych to teda zkusil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 22:40 Žena evasv [12] Re: Sanka
Mám v akva tři a taky mi to dělají...odchovat se nedají, zatím to nikdo nedokázal, takže s tím nedělej nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 20:13 Muž Sanka [10] – Nakladená vajíčka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,koupil jsem si šneka neritina zebra a vapadá to,že mi nakladl vajíčka..Četl jsem,že se v akváriu nemohou vylíhnout,takže by jsem se chtěl zeptat,co s tím mám dělat?Nebo to nechat a postarají se o to ryby?Přikládám fotku.. :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 14:35 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: matlala
pravda je,že se vylihnou ve sladký vodě:)v přirodě neritiny lozi do řek kde nakladou vajička,ale po vylihnuti to prcky ''stáhne''do moře a tak pořád dokola,já našel u mě stovky vajiček i vyloupaný,ale nikdy žádnej červik,larva bo tak něco:-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 12:27 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Page
potřebují slanou vodu, a pokud vím tak se píše že se nikomu nepodařilo je oydchovat, jsou to prej importy.
Ale sám nevím to jsem čet možná se to někdy někomu povedlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 12:11 Page Re: LuXy
Jak to že se z nich nic nevylíhne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 11:59 LuXy Re. Rebbie
Z toho sa ti nič nevyliahne, vydrhnúť to môžeš, ale ináč neviem či časom nejek "zmiznú" alebo čo, aj ja mám pné akva vajíčok, ale zatiaľ to neriešim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 11:42 Žena Rebbie [71] Re: matlala
Neritiny mě taky napadly, ale celou dobu sem měla než jednu, jedna přece vajíčka nesnese, nebo joo? Víc jich tam mam až od neděle asi tak.....a ty vajíčka tam pozoruju delší dobu..
Takže je mam co nejlépe vydrhnout, aby se mi z toho nevylíhly nějaký ty larvy??? fujky... bych asi nepřežila mít něco takovýho v akva :-D nebo to sežerou čuchavci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 11:41 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Rebbie
že ty máš rebb v akva neritiny, jestli jsou to jejich vajíčka já jich mám plný akvo, ale nevylíhnou se a jsou dost tvrdé takže se nedají lehce odstranit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2007 11:39 Žena Rebbie [71] – Jsou to nějaký vajíčka? Nenapadá vás čí?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mam už nějakou dobu v akvárku na kamenech cca 1 milimetrový cosi, asi vajíčka, nějakou dobu sem si myslela, že to sou zbytky jídla, ale pak sem zjistila, že to na těch kamenech drží a nejde to jen tak shodit špejlí třeba... musí se to odškrábnout nehtem třeba nebo rozmačknout.. Je to na kamenech, skoro na všech, neni to na kytkách a asi na ničem jinym... Fotky sou focený na close up, takže větší než to normálně vidíme... Napadá někoho co by to mohlo bejt, prosim?
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [4]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 6006x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11188?od=151