Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Axolotl mexický

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Axolotl mexický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2024 16:29 Muž KRAKENsuchwow [0] – Axolotl má bílé tečky na ocásku
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Zdravím potřeboval bych radu od zkušenějších chovatelů. Vlastním dva axolotli a před nějakou dobou se jim na ocáskách udělalo velké množství bilých teček. Snažil jsem se o tom hledat něco online ale nic podobného jsem nenašel proto se obracím na vás zda je to jen přírodní efekt když dospívají a takto jejich ocásky mají vypadat a nebo se jedná a o nějaké onemocnění.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2024 08:56 Muž Tobias [0]
Fotka k příspěvku HD Tady je ta fotka
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.03.2024 10:50 Muž Elektronikar [131] - živorodky, Platy, Mečúňe a RastlinyRe: Tobias
Pomohla by fotografia. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2024 09:21 Muž Tobias [0]
Můj Axoltl má na konci jeho růžového keříčku nemá růžové chloupky ale bílé mohla by to bít plíseň?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2024 16:14 Muž martus548 [0] – Axelotl mexický
Dobrý deň chcem sa opýtať mám axelotla ktorý sa snaží dostať na dno no stále ho vynáša na hladinu. Kyslík je v pohode a teplota vody 20°
Vedeli by ste mi poradiť ak máte niekto skúsenosti. Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2024 20:48 Žena Val [0] Re: Shimi
Akvárko nevypadá nejlépe protoze tam nejsou kamýnky z důvodu toho že je jedl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2024 16:58 Muž Shimi [683] Re: Val
Chudák zvíře. Jestli žije v tom, co je na fotce, tak se nedivím, že se chce raději odebrat do věčných lovišť. Nemám slov rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2024 16:22 Žena Val [0] – Plíseň
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám ročního axolotla a začal se zbarvovat do černa. Vypadá to jak plíseň. Vůbec netuším co s ním je. Jestli má někdo zkušenost budu ráda za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2023 20:30 Muž Yirka [9126] – Axolotl v přírodě na vymření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2023 21:54 Muž Jiri Paska [0] – Muj axolotl se nadzvnáší
Dobrý den, poslední týden se mému Axolotli nadzvnášejí zadní nožičky. Neví někdo co se s ním děje? (jestli spolknul vzduch nebo něco?)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2023 10:04 Muž Sibomonis [0] Re: Habbakuck
Už je zbarvený normálně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2023 16:50 Muž Habbakuck [32] Re: Sibomonis
Pokud je to fakt albín (tedy má červené oči) a ne leucistická varieta (tmavé oči), tak může být zlatá barva úplně normální, i když to by asi byl žlutý už od vylíhnutí. Ale nikdy jsem takového neměl, tak asi radši nahoď fotku, třeba to pak někdo spíš potvrdí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2023 16:40 Muž Habbakuck [32] Re: Axo
50 je dost, ale zvládat by to měli, pokud je čpavek na nule. Já jako redukci NO3 (a prodloužení doby mezi výměnami vody, neb jsem líná mrcha) používám přebytky rostlin z akvárka s rybami. Ono se v podmínkách, co má rád axolotl (nízká teplota, málo světla) většině moc nedaří, ale něco málo přeci jen vytáhnou. Hlavně teda plovoucí, které můžou být přímo pod světlem a zároveň stíní, phyllanthus fluitans, limnobium a salvinie, prostě co mi zrovna přebývá u ryb. Nejlíp by měl ty nízké teploty zvládat asi okřehek, ale ten bordel mi za to nestojí, případně růžkatec, naopak nedoporučuju ceratopteris pteridoides, ten to nedává vůbec a spíš dusík uvolňuje, jak se začne rychle rozkládat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2023 11:28 Muž Sibomonis [0] – Axolotl zloutnuti
Zdravím nevíte co to je nebo znamená když můj axolotl albin má silnou žlutou barvu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2023 10:48 Muž Axo [0] – Vysoky obsah NO3 v akvariu a kohoutkove vode
Ahoj, pozadal bych o radu. Mam doma 2 Axolotly, jiz od mala (cca od 3 mesicu) ziji ve vode s obsahem 50mg NO3. Zalozila jsem se strachem, ze to pro ne neni vubec dobre nove vetsi akvarium (116l) a po provedeni testu dosla k tomu, ze se uroven NO3 pohybuje v porad stejnych cislech. Jsem z Brna a zjistila jsem, ze kohoutkova voda zde uz obsahuje urcite procento NO3, tudiz ho do akvaria po kazde vymene vody pridavam. Mate s tim nekdo nejake zkusenosti? Jak to resite? Neni nejaka moznost, ze by si axolotlove na tuto vodu zvykli? Slysela jsem o osmoticke vode, no nechce se mi pro ni neustale dojizdet a dokupovat ji :/
Dekuji za pripadne tipy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2023 21:16 Muž Kunaci [0] – Axolotl infekce?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny a prosím o radu.

Ke zhruba ročnímu Axolotlovi jsme před 8 týdny přidali druhého, asi půlročního. Před nedávnem jsme si všimli, že nový Axolotl často splývá na hladině a posledních pátek dnů nejeví zájem o potravu. Krmíme oba zatím kostkami patentek jednou za 2 dny. Před pár dny se mu na konci končetin začaly objevovat výrůstky, chomáče. Ty jsou vidět i na ocase a pod kloakou. K tomu se nám zdá, že ztrácí hustotu keříčků. Dnes už je poměrně apatický.

Evidentně je ve stresu a možná trpí infekcí. Lze to z fotek určit?

Druhý, starší axolotl je zřejmě naprosto v pořádku - drží se u dna a žere jako vždy. PH/kvalitu vody jsem zatím neměřil, měníme ji cca 1x za týden s akvaregulátorem. V akváriu 120l je voda kolem 18C a čistíme ji houbovým bublifukem.

Díky!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2023 11:23 Muž Pajunka [0] – Nafouklý axolotl
Muj axolotl nechce jist ale stale ma nafoukle brisko. Myslim si ze snedl kousky substratu co vyplavali nahoru na pisek. Nevite nekdo jak to z nej dostat? :( Budu rada za cokoliv.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2023 07:11 LukasP Re: Yirka
Díky. Články jsem četl. Spíše bych prosil osobní zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2023 20:55 Muž Yirka [9126] Re: LukasP
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2023 19:56 LukasP – Nakladená vajíčka - jak postupovat?
Dobrý den, naši 2 axelotli se rozhodli rozmnožit. Máme hromadu vajíček na rostlinách. Jdu pro rady. Musíme rodiče oddělit od vajíček? Čím krmit mladé? Co udělat? Díky za jakékoliv rady.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2023 16:33 Muž Pavel/K [0] Re: Vojtěch Musil
Dva axani se snáší dobře, bez mladýyh jistě lépe stejného pohlaví, ale lepší načíst více informací. Množí se ve studené vodě a pod. Sám dva mám a jsou v pohodě, ale musí být stejně velcí, jinak by větší na menšího útočil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2023 19:03 Vojtěch Musil
Dobrý večer všem, budu si pořizovat 2 axolotly a nemohu nikde zjistit jestli se snesou 2 samečci v jednom akvárku, nebo jestli může být samička se samečkem ale bez mladých. Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2023 16:16 Paťa
Dobrý deň, ak táto rubrika ešte funguje. Mam problém. Mlok mi zjedol jeden vadí kameň. Mate s tým niekto skúsenosti ? Vyk*ká to? hmm

Kamienky som už vymenila za malé .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2023 20:11 Kiki Re: Locin
Zkuste ho poštoucnout a podívat se jestli nemá nějakou infekci. Při nejhorším zajděte k veterináři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2023 21:29 Locin
Fotka k příspěvku Dobrý deň,prosím vás ,viete nám poradiť čo mu je už dva dni je takto na boku ,ani nežerie.
Momentálne je v malej vode
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2023 17:24 Muž Pavel/K [0] Re: Celi
Tak hovínka běžně odsáváme :) Zkuste zakrmit malou žížalou a uvidíte :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2023 10:41 Muž Habbakuck [32] Re: Celi
O černých kuličkách teda nic nevím, za mě to vypadá na normální axolotlí bobek :) Tím spíš jestli se to při odsávání rozpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2023 09:38 Celi – Poprosim o radu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, chcem sa spytat ci mi moze niekto poradit, co by mohlo byt toto: prva je foto v akvarku a druha po vybrati.
V podstate sa jedna o stale zacinajuce akvarium, ma presne mesiac. Axolotl je za da v pohode zatial, krmena je kazdy 2 den strava su mrazene patentky, granule axolotl od tropicalu a pred tromi dnami dostala malicku rybicku. A dnes sme objavili takuto vec v akvariu navyse. Uz to tam raz bolo ale prasklo to potom a rozlozilo sa ciastocne, tak som to odsala odtial. Hladala som aj ze ci to nemoze byt stolica, ale zatial som nasla iba cierne gulocky ze mavaju, co pri nasom strku bude komplikovane najst :) Dakujem za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2023 20:12 Kiki Re: Janett
Dobrý den, mám z tím zkušenost. Zkuste ho pořádně nakrmit, taky to může být jenom zbarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2023 13:28 Janett – Nemoc?
Fotka k příspěvku Dobrý den, potřebovala bych poradit jeden takto celej zbělal a nevím co to muže být ještě včera mel keříčky růžové. Děkuji za odpovědi
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2023 22:14 Kiki Re: mudur
Dobrý den, to bude asi parazit. Nebo se někde škrábnul. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2023 19:34 mudur – Axolotl
Fotka k příspěvku Dobrý den můj axolotl má na ocase 2 malé červené fleky někdo ví co to je? Kdo by potřeboval lepší foto klidně napsat.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2023 21:44 Muž Pavel/K [0] Re: Habbakuck
No velcí / staří jsou asi 20 cm/ 2 roky. Oba albíňi. No a nakonec to dopadlo tak, že jsme ( tedy moje žena) koupili žížaly, no a světe div se, žerou. A ještě nedávno je plivali ven a že už je nechtějí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2023 10:32 Muž Habbakuck [32] Re: Shimamoto
Aha, to díky za poznámku (a ranní infarkt :) ), googlil jsem a chroust to fakt s největší pravděpodobností není. Naštěstí to podobně jistě není ani nosorožík, ale "obyčejný" zlatohlávek, který teda taky neškodí a jeho vyřazení z jídelníčku zvážím zrovna tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.07.2023 02:29 Muž Shimamoto [492] Re: Habbakuck
Jen technická, v dobrém kompostu žádné larvy chrousta nenajdeš (to spíše v drnech nebo záhonech), protože žerou pouze kořínky živých rostlin. To, co nachází lidé v kompostu - a zaměňují se škodlivým potomstvem chroustů - bývají zpravidla podobné ponravy nosorožíka kapucínka, které jsou úplně neškodné. Jelikož se jedná o chráněný druh brouka, tak to zkrmování prosím zvaž, i když axolotlovi larva nepochybně velmi chutná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2023 23:20 Muž Habbakuck [32] Re: Pavel/K
Možné to asi je, jak jsou staří/velcí? A oba stejná barevná varianta?

Jinak teda vermikompostér = bedna s kalifornskýma žížalama, díky které můžeš kompostovat kuchyňské zbytky doma, retikulárky a endlerky jsou ryby (říčanka jednoskvrnná, živorodka Wingeova), víc záludností tam snad nebylo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2023 18:33 Muž Pavel/K [0] Re: ctibum
Ahoj, díky za radu. Rád bych se ještě zeptal pokud jeden Axi žere a druhý ne, oba plavou u dna a břichem dole, žádný problém, jen se mi zdá že mají žábry bez keříčků. Je možné že by se navzájem ožrali, když krmím dlouhodobě mraženou rybou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2023 18:24 Muž Pavel/K [0] Re: Habbakuck
No přiznám se že u poloviny věcí nvm o čem mluvíš. :) budu je muset vyhledat. A jeden mi ty granule žere, druhý nechce ani žížaly. Ale možná když se ten co žere pořádně nají, nebude otravovat toho druhého a srovnají se oba.Napadlo mě že ten druhý může být jen vystresovaný, a proto nic nechce. Je to možné? Žádný štěrk nemám, jsou tam jen dva Axani a jeden svazek ummělé trávy. Špatně jinm nemá být z čeho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2023 17:05 Muž Habbakuck [32] Re: Pavel/K
Technicky vzato "žerou" všechno, co se jim vejde do tlamy a hýbe se to, tedy včetně rostlin nebo kamení, když se to ocitne v proudu. Pak to samozřejmě vyplivnou, ale fakt pozoruju, že ten element pohybu je stěžejní. Proto se doporučuje ta pinzeta.

Osobně mi nejjednodušší na obstarání přijdou žížaly, přes léto vykopané na zahradě, přes zimu pak přebytky kalifornských z vermikompostéru (axolotla jsem si vlastně původně pořizoval i proto, že jsem ty přebytky chtěl nějak zajímavě využít). Občas mu dám larvu chrousta z kompostu, dřív jsem příležitostně kupoval menší cvrčky (afaik jsou trochu stravitelnější než švábi nebo mouční červi), ty zmíněné krevetky dostává spíš na přilepšenou, když jednotím méně barevné kousky, podobně mu dávám přebytky z chovu retikulárek nebo endlerky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2023 16:40 R Muž ctibum [6908] Re: Pavel/K
Viz např. odkaz v modrém rámečku...

Krmení: Potrava axolotlů je masitá, skládá se z žížal, patentek, rybek, plžů, masných červů, občasně i švábů. Z tohoto důvodu také není vhodný chov axolotlů s rybami (pokud mu tedy nechceme zpestřit jídelníček, ale i on sám může být rybami napadán). Vhodné je krmit pinzetou.
Není vhodné krmit myšími holaty ani jiným masem z teplokrevných živočichů, obsahují tuk, který neumí obojživelník tak dobře strávit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2023 16:38 Muž Pavel/K [0] Re: Habbakuck
Axani žerou krevety? V podstatě dodnes nvm pořádně čím je krmit, za nápad budu rád
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2023 02:06 Muž Habbakuck [32] Re: Pavel/K
Jo, můj je nežere, jsou strašně malé a jak se to nehýbe, nejeví o to zájem. Ale chutnaj krevetám a jemu pak chutnaj krevety, tak to úplně vyhozený peníze nebyly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2023 22:34 Muž Pavel/K [0] – Tropical Axolotl stics
Ahoj, znáte někdo Tropical Axolotl stics? Hledám alternativu k mražené rybě, tak sháním nějaké zkušenosti :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2023 00:11 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: JanaFr
Může být. Zdravá žábra by měla být čistá, bez jakýchkoli novotvarů či odchylek.
Určitě překontroluj pro axíka všechny směrodatné parametry životního prostředí...
Jo a patentky z jídelníčku úplně vyškrtni, zrovna ty jsou pro axíka prvotřídním zdrojem infekcí, patrně jde i přímo o zdroj Tvého problému. Ne že by byly patentky špatně pro všechno, např pro naše čolky jsou úplně super - jenže ti mají proti tuzemským mikroorganismům protilátky, zatímco on ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2023 06:18 JanaFr – Axolotl
Fotka k příspěvku Zdravim,
Mam doma 2 tyzden axolotla, vsetko bolo s nim v poriadku len vcera sa mu na vetvickach objavili biele gulicky, vyzera spokojne zere teplota vody 18-19, krmeny mraz. Patentkami na doporucenie v zoo ale prechadzame na masko a zizaly.moze to mat plesen? Podla foto to moc nie je vidno,
Dakujem za radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2023 20:15 Kiki Re: Livia
Zkuste ho chvilu nekrmit a vymasírovat opatrně břísko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2023 21:00 reVOLVOluce Re: Livia
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Nedávat aspoň týden žrádlo. Dát teploměr do vody a udržovat třeba 17 stupňů vodu. Petky s ledem.. opatrně na rychlé ochlazení. Je teď venku v malém akváriu. Problém bude plynatost. Střeva. Špatná strava. Nebo snědl něco špatného ze dna. Určitě doporučuji koupit esha 2000 pro další onemocnění. Do budoucna se určitě bude hodit. Měřit Vodu test nitrit dusitany
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2023 09:29 Muž Habbakuck [32] Re: Livia
Jak je starý, jak často krmíš a čím, v jaké teplotě žije?
Každopádně bych ho do jídla určitě nenutil a zvážil krátký ozdravný pobyt v lednici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2023 23:59 Livia – Axolotl
Fotka k příspěvku Ahojte.Prosím o radu. Už tretí deň je náš axolotlik nafúknutý.Dalo sme ho von z akvária.Nič nechce žrať a ani nekadí.Ako mu máme pomôcť?Ďakujem za každú radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2023 21:51 Muž Habbakuck [32] Re: Nikola safrova
Jak je starý, jak často krmíš a čím, v jaké teplotě žije?
Jakákoliv další informace bude taky fajn, tohle bych považoval za nezbytné minimum.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 73 74

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 73001x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1056