Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 09:59 Tynuše218 – Nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dd, chtěla bych se zeptat co too? Bettak ma na ocasu jakoby slepene ploutvičky tak nevim jak mu pomoci, zere, plave...ale myslim ze pokud to bude pokracovat tak uz moc plavat nebude moc :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2016 21:23 R Muž romant [27987] Re: Adela
Zaregistruj se, zřiď prezentaci předmětný nádrže a potom zkusím vyslovit pravdivější výroky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2016 21:18 Adela Re: romant
Takže to znamená že mi neumře? Nemůže se moc pohybovat.
Moc moc moc děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2016 21:15 R Muž romant [27987] Re: Adela
Pokud je v dobrých, tedy odpovídajících podmínkách, doroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2016 21:11 Adela – Zlomena ploutev
Dobrý večer potřebuji vědět co se stane když má bojovnice pestrá zlomenou ploutev? Je to sameček a moc se o nej bojim. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2016 18:39 Muž quasimodo [368] – Může tohle být zdravá ryba?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přítelkyně koupila ke svému samečkovi bojovnice pestré, kterého chová v práci, dvě samičky. Podle ní se k nim choval příliš agresivně a přinesla je domů. Jedna, bohužel, chcípla za dva dny. Druhá ještě žije, má teď akvárko 60l sama pro sebe, vypadá čile, bez problémů přijímá potravu. Odkousnutá ocasní ploutvička celkem pěkně dorůstá.
Podle mě má ale podezřele nafouklé bříško (nevím, jestli jen nepřekrmujeme) a nějak se mi nelíbí, co má z obou stran za skřelema. Původně jsem si myslel, že to jsou kousance od samce, ale už to má asi měsíc a nezdá se, že by se to zlepšilo. Oči mi vykulené nepřipadají.
Jediné "léčivo", které jsme nakapali, byl preventin. Solit se bojím, s tím mám špatné zkušenosti.
Přikládám fotky. Vypadá to podle vás na hojící se rány nebo spíš nějakou infekci?
EDIT-Ještě dodám, že udržujeme teplotu na 26°C a akvárium je, bohužel, dost nové. Ve skutečnosti od založení uplynuly jen dva dny, než tam ta betice přišla. Z vodovodu mi teče (podle stránek vodáren) voda s pH 7,5. Nechtěl jsem přilévat chemii, tak na spinkler u filtru přes den nechávám napojené CO2 z kvasnic. Jestli to pomohlo, to si jistý nejsem. Z papírku jsem poznal leda tak že je mokrý.
Jednu chvíli jsem měl spoustu hnědých řas na skle a substrátu, ta už vymizela. Teď se tam objevuje zelená vláknitá řasa - likviduju jí mechanicky.
Teď je to akvárko už měsíc v "provozu", takže podmínky by měly být pomalu stabilizované.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2016 20:16 R Muž romant [27987] Re: luca
Tak to je konečná trápící fáze, šetrně utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2016 20:13 luca Re: Kučerová
Ten muj betak ma taky nafoukly bricho ale furt plave brichem nahoru nemuze se ani potopit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 13:35 R Muž romant [27987] Re: Kučerová
Nicotný podmínky, to je momentální problém, začni mnit tu vodu, dej pryč ancáka a bude se vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2016 13:01 Kučerová Re: romant
Dobře, ancík pude k rodičům do 100l. Díky. A co má tedy beťák za nemoc?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2016 20:33 R Muž romant [27987] Re: Kučerová
Ancáka pryč a vodu měnit obden, prozatím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2016 20:28 Kučerová
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám betaka 5 měsíců a poslední týden má nafouklé břicho. Chová se normálně jen to nafouklé břicho. Akva 20l filtr ohřívač 3 živé rostliny osvětlení teplota 26st úkryt. Vodu měním 2x měsíčně. Nevím co je špatně? Jo a je tam s ním jeden ancistrus sp. Posílám foto obou (pro jistotu). Prosím poraďte.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2016 18:16 Muž TRULY [164] Re: TRULY
Sice mi nikto neodpovedal :-D ale pridavam dodatocne info mozno to niekomu pomoze.

Dvihol som teplotu na 27, pridal som soľ a apkikoval esha exit.
U bety sa miesto bez supin pomaly zaceľuje a mecovka je opäť fit. Teplotu som stiahol na 25 a fungujeme dalej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2016 16:46 R Muž romant [27987] Re: Janina
Kvalita vody v první řadě, tedy měnit často vodu, mít akvo přikrytý a teplotu držet na min. 25st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2016 14:27 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Janina
Jak se o akvárko staráte, měníte vodu? Má tam filtr? Chtělo by to více informací, takto se nedá radit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2016 13:06 Janina – betta
Ahojky, prosím o radu, máme od Vánoc beťáka, vše v pohodě, ale pak se nám udělala v akvárku tmavá řasa a začali mu uhnívat ploutvičky:( To jsme teda nějak zvládli a už byl v pohodě, ale cca za týden přestal plavat, leží na dně a jen lape po dechu:( vůbec nežere, občas odplave kousek dál, ale jen pár cm po dně:( co to může být za nemoc? je mi ho líto:( Prosím poraďte:) díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 16:57 R Muž romant [27987] Re: elis
Obecně, když je ryba nicotná, začíná se výměnou vody, tedy vylepšením prostředí, zde(betty) je nutno dbát i na min. teplotu 25st. Nádrž kde je přikrytou, živý rostliny a pestrou stravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 13:42 elis Re: any
Dobrý den, mám ten samej problém. Nejí a plave u dna. Minulý měsíc to taky bylo. Ale pak se vzpamatovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 21:05 any
Fotka k příspěvku Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte, co by to mohlo být. Mám ho 5 měsíců celou dobu normálně jedl a teď už tak týden nejí, plave u dna a udělali se mu tyhle šupinky, nevíte někdo co by to mohlo být?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 21:19 Kiki Re: Belisana
jj měla a nechala jsem tam malou škvíru aby měla přístup vzduch a přesto vyskočila sad Vím že má být krycí sklo mam ještě dva samce ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 12:20 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Kiki
Ty jsi neměla u betty krycí sklo? To není moc dobré, hrozí nachlazení a i to vyskočení :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2016 10:34 Kiki Re: romant
Beťačka se neuzdravila. V noci vyskočila.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 22:11 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim. Tak po nejakej dlhsej dobe zase mensi problem.
Mam problem s dvoma rybkami
1. mecunka
2. betta

Pred asi mesiacom som si z akva-tery priniesol na ziadost manzleky :) 3xbettu. Pred asi dvoma tyzdnami mi nasledne v akva vypukla krupicka. Samozrejme len u mecovky ktora ma aj dnes problem ake k tomu sa dostanem. Zvysil som teplotu a pridal sol a krupicka nasledne presla po asi 3 dnoch.
V poslednej dobe mam toho dost a navyse som zil v domienke ze som vodu menil v akva pred 2 tyzdnami a dneska pozriem poriadne do zaznamov a vodu som naposledy menil pred mesiacom....
Pocitam ze zvysene NO3 a zapricinili momnetalby stav.
Dneska som si sadol k akva na dlhsie samozrejme fikter znizeny prietok a popozeral som poriadne rybky.
Beta ma na sebe nejaky flak ako keby jej tam chybali supiny. Samca betta nemam len 3 samice a sem tam sa samozrejme hasteria ale niesu to nejake brutalne vojny a iny druh ju nenapada.
Samica mecovky ma uz dlhodobo slabu imunitu a ako na orvej sa nanej vzdy objavia choroby ako krupicka. Dnes ma na sebe znamku kruoicky ake na zadku pri analnje pkutve ma nieco co som este nevidel a to presne rovnako aj na jednej a druhej strane ako jeby tak bieke spice ako kosti alebo ja neviem co to je. Rozhodne sa to nehybe ale je to ako keby niceco medzi biekymi ostrimi supinami a kostou. nevhapem ci to je.

Zhrnutie:
Mesiac nove 3 betty bez karanteny
Navrat krupicky u samice mecovky
zvysene no3 a vymena vody a30l dnes az po mesiaci
(normalne kazde 7-14dni podla potreby)
Betta chybajuce supiny
Mecovka zvlastne vyrastky pri an. plutve
Pridal som esha exit + 20g sol + teplota na 26.5°C


Foto mecovky + chora betta + zvysne 2betty len pre ilustraciu ze im nic nieje. Jedna betta je od zaciatku taka viac vejarovita a zvysne dve su takej kratsej formy. Neviem ci to tak ma byt alebo ci je to problem. Nikdy som nemal bettu resp. mal ked som bol dieta a uz odvtedy viem ze s tymto druhom su vacne problemy.

Poprosim o radu vi postuoujem spravne amozbu pricinu a druh choroby.

Dakujem
Foto 1,2,3 chore ryby
Foto 3,4 zvysne betty zatial bez priznakov


Ostatne ryby nemaju ziadne priznaky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 19:43 R Muž romant [27987] Re: Kiki
Na plíseň, tedy obecně, je velmi dobrá, šetrná k prostředí, eSHa 2000 dle návodu, použít v akváriu, kde se ten problém vyskytnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 19:40 Kiki – pomoc
Fotka k příspěvku Ahoj, tak jsem zase. Tu mojí samici od betty se udělala u tlamy bílá tečka a okolo ní je jakoby plíseň. Dala jsem ji do roztoku z multi medikalu. A teď nevím co dál. Poradíte mi prosím. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2016 15:59 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: marie
Vyfoť ji a dej sem fotku, takto se můžeme jen dohadovat. A zkus ji teď nějaký den nekrmit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2016 13:01 marie
Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli je moje beta prekrmena nebo jestli ma nemoc Splendens. Jí normálně, plave prostě vše v pořádku ale přední část se ji nafukuje čím dal víc. Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 20:55 R Muž romant [27987] Re: Pavla
Voda už se má měnit, ne stát, natočit přes sprchu a měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 20:53 Pavla Re: grunda
OK, díky moc za rady. Voda už stojí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 20:32 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Pavla
Není to velikostí akva, ale podmínkami v něm. Pokud je akva čerstvé, tak měnit vodu - každý den 50% (týden), pak další tři týdny obden, pak už standardně jednou za týden
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 20:32 R Muž romant [27987] Re: Pavla
Ve 4 dny "starým" akváriu se nebude cítit dobře žádná ryba, tedy pokud se nebude denně menit velké množství vody, aby se snížila hladina škodlivých N látek, ketrý jsou podle mě za tou agresivitou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 20:29 Pavla Re: romant
Jako, ze byl zvyklý na to malé a najednou tolik prostoru? Protoze kytky kameny i nějaký kmen tam ma, takže se můžou schovat. Zaslu foto s předmětem agresivní bojovnice / prostředí a dejte rady, co je špatně a co zlepšit, dík moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 20:04 R Muž romant [27987] Re: Pavla
Prostředí, to podle mě za jeho agresivotou je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 20:01 Pavla Re: DaveLister
Hmm, tak je večer a vyhodili jsme 12 mrtvých neonek. První jsme mysleli, ze to je teda naše vina, ale asi u osmé jsme si všimli, ze nemá oko. Pak jsme zjistili, ze oko chybí každé mrtvé a jednou jsem dokonce viděla, jak bojovník útočí a sežral půlku neonky, pak ji vyplivnul a byla KO rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 11:22 R Muž romant [27987] Re: Pavla
3 dny po sobě denně a potom obden. Spíš než bojovník, neonky sužuje někdo jiný, není vidět a jmenuje se nefungující nitrifikace.
Edit: rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 11:21 Muž DaveLister [478] Re: Pavla
Bojovnice neonky obvykle neožírají. To spíš vypadá na otravu dusíkatými zplodinami, pokud to nemůžeš otestovat, měnil bych hned, každý den, lépe dvakrát denně. Ano, práce, ale to je daň za cpaní ryb do nezaběhlého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 11:02 Pavla Re: romant
A jak často mám teda měnit? A muže ozirat ty neonky? Jedna mi totiž dneska začala tak napůl chciple plavat, tak nevím jestli neonka neonemocnela nebo ji nějak ozral bojovník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 10:58 R Muž romant [27987] Re: Pavla
Takže čerstáček, jak z toho chápu. Vodoléčbu, to bych ordinoval, tedy častější výměnu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 10:55 Pavla Re: romant
Teploměr Máme nastaveny na 27 a ta bojovnice tu je vlastně asi druhy týden, první byla asi v 6l akváriu a začalo ji to hned druhy den, teď je asi 4 dny v novém 135l s 10ti neonkama a rostlinama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 10:43 R Muž romant [27987] Re: Pavla
Jak je stará nádrž, jaká je tepota vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 10:35 Pavla – Bojovnice
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
asi před týdnem jsem dostala krásnou modrou bojovnici, ale asi hned druhy nebo třetí den ji začala blednout barva a na ploutvi se ji udělal takový bily "provázek" prikladam i foto. Jinak je čilý a normálně jí i spí a po přiložení zrcátka bojuje (prilozila jsem ho asi jen 2x na minutu za celou dobu) prosím o radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 17:27 hurvajz77 Re: romant
Ok. Eshu mám, tak ji nasadím. Plíseň to naštěstí není a doufám, že ji nechytne. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2016 17:22 R Muž romant [27987] Re: hurvajz77
Odřenina, ten okus, někde se mohla přicpat atd. Tu eSHu doporučuji, aby dále nedocházelo k zaplísnění a rána se začala zatahovat, na to lze použít i třeba listy mandlovníku mořskýho(1 velkej na 100 litrů) a nebo rašelinový výluh, ani lehkým zasolením(polévk. lž. na 30 litrů, nalít roztok) nic nezkazíš. Nekombinovat a rozhonout se pro jednu z cest, buď výluhy, huminy, třísloviny a nebo eSHu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 17:17 hurvajz77 Re: romant
Dobře. A co to teda je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2016 16:46 R Muž romant [27987] Re: hurvajz77
eSHu 2000 dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 14:07 hurvajz77 – nemoc nabo kousanec?
Fotka k příspěvku Mám problém s jednou samičkou bojovnice. Asi před týdnem se na hřbetu objevila taková bíla dírka (asi o velikosti dvou šupinek). Celou dobu dírka neměnila velikost a byla stejná až do dnešního dne.
Vypadá to, jako nějaký vyhryz, ale ryby jsou docela v symbióze a neubližují si.
Nevíte co to je a jak na to reagovat?
Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.04.2016 16:41 Žena Turbínka [2558] Re: Petra
Jak je velký to akvárko? Co tam všechno je? Té rybě dle informací moc šancí nedávám, ale zkus postupně zvednout teplotu na 28°C, přidat Torben, nesolit a denně měnit 1/2 vody za vytemperovanou a odstátou. Ty umělé rostliny vyhodit, nahradit maximem živé zeleně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 23:24 Petra Přikládám foto rybky.
Fotka k příspěvku Zdravim. Dneska jsem koukala, že je moje rybka bojovnice nějaká vybledlejší - zespodu pod hlavou má bělavou (stříbrnou) barvu a konce ploutví bělavý. Má divně vypadající žábry. Leží na boku na dně. Obćas se snaží vyplout, nadechne se a jakoby zase padne na dno. Vyměnila jsem vodu, nasypala sůl a zvýšila teplotu, ale mam pocit že hřejítko nefunguje. Do zverimexu se dostanu až zejtra po práci. Nějaky rady od vás co jí může bejt? Četla jsem o plísni nebo nachlazení labyrintu, ale nedokážu to rozlišit..
Moc děkuju za všechny ochotný lidi a rady, tipy.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2016 17:18 R Muž romant [27987] Re: hana
Než jedno pátrání čím to změřit, to je lepší pořádná výměna vody, čímž neříkám, neměřit, jenom volím prostředky adekvátní daný situaci. Podívej se do vlákna o testování vody a orientuj se event. na testy kapkové.
Edit: Záchrana té betty je závislá na rychlosti vylepšení kvality vody, což se nejlépe docílí tou intenzivní vodoléčbou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 17:08 hana – beta
děkuji mám větší akva ve sklepě ale nevejde se mi do bytu tak holt půjdou závojnatky NO jsem neměřila co je na to potřeba?A ta betule tedy nepujde zachránit?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 99 100

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100425x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens--nemoc?od=1651