Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2015 12:02 kaga Re: Nagaj
A - co nejrychleji si otestuj vodu... klidně už může být přiotrávený NO2...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.09.2015 08:16 Žena Turbínka [2558] Re: Nagaj
To akvárko je čerstváček, nové dno, rostliny se ještě nevzpamatovaly, filtr není zaběhnutý. Měň 1/3 nebo klidně 1/2 vody denně, několik dní vůbec nekrm, poté jen velmi málo a hlavně - pořeš osádku. Ty živorodky do toho plivátka nepatří, někomu je daruj a nech si tam jen a pouze toho samce betty. Jeho stav odpovídá podmínkám - moc změn, špatná kvalita vody, nefungující nitrifikace a spolubydlící, kteří špiní první ligu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2015 08:09 Nagaj – Čo to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte môj samček bojovnice je divný. Už deň a pol sa nepohol z miesta. Je schovaný v rastlinách. Ráno aj večer zožral dve granule čo som k nemu nasypala a to je všetko. Popritom som si vsimla ze začal strácať farbu najprv pod papulkou a potom aj pozdĺž celého tela sa mu urobil svetlí prúžok.
Kupovala.som väčšie akvárium ( 16l ) keď som ho tam dala bol v pohode a po 3 dňoch som menila polku vody presadzala rastlinky a zmenila polohu akvária a pridala svetlo a zrazu toto. Je pravda ze vodu som dolieha len 2 hod.odstatu, ale.keď si spomeniem na čo bol zvyknutý 5 mesiacov, tak to nechápem. :( ostatné dve rybky - mecikovce v pohode lietajú po akvárku a žerú.
Čo to môže byť? :-(
Ďakujem za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 18:07 Muž Patrik Holman [4] - AmerikaRe: Makky
nenapadá mě nic co by způsobovalo že má ryba u nosu tento výstupek mohl si to udělat o nějaký předmět v akváriu každopádně dno odkalovat pokaždé důkladně a filtr prát dle potřeby je to důležité pak přidávat nějaké výluhy z rašeliny jako je třeba Torben to mu moc prospěje a pokud se beťák nechová nějak divně asi bych to neřešil počkal by jsem třeba se mu to srovná. možná tu někdo jiný bude vědět co by to mohlo způsobit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 16:30 Žena Makky [101] Re: Patrik Holman
Jednou za týden 1/3 , jednou za 14 dní odkalím všude kam dosáhnu. Většinou to je až na dno. Filtr jsem zatím neprala. Ostatní ryby nic takového nemají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 16:21 R Muž romant [27987] Re: Kknchr
Už jsi to jistě četla nejen zde vícekrát, že v dobrých podmínkách se tyto banality hojí velmi rychle. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 16:17 Kknchr Re: Yukirashi
Myslím že o dekoraci si to neudělal, ale je pravda že řádí a pořád se předvádí i když mu do vody nedávám zrcadlo(asi si je doopravdy trhá sám)Děkuji vám za reakci:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 16:12 Yukiarashi Re: Kknchr
Neroztrhl si ji o dekoraci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.08.2015 16:12 Žena Turbínka [2558] Re: Kknchr
Bettám se občas ploutve trhají. Pestře krmit (ideálně živé, mražené), přitlačit na výměny vody a přidat rašelinový výluh. S hlísticemi to spojitost nemá, jen je to zpestření beťákova jídelníčku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 16:10 Kknchr – :(
Fotka k příspěvku Ahoj už jsem na tento web několikrát psala o problémech svojí betty bojovnice a vždy se mi to díky vám podařilo vyřešit, ale teď bohužel řeším další problém, mojí betě se dnes rozpůlila zadní ploutev, stalo se to cca za 2hodiny, co jsem nebyla doma, přikládám foto.(asi to s tím nemá spojitost ale v akvárku se mi sem tam objeví i hlístice)Předem děkuji za info, čím by to mohlo být a jak tomu zabránit.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 14:08 Muž Patrik Holman [4] - AmerikaRe: Makky
Jak často měníš vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 23:16 Žena Makky [101] – Betta - nozdra
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer, vůbec netuším co to může být - naší Beťuli něco kouká z nosu.
Info: ryba koupena 18.3.2015, teplota vody 27°C - 28°C, pravidelná strava( mražené patentky), bez znaků nafouknutí, šupiny OK, barva taky ok, trus normální.... AQ je zaběhlé už od cca 20.4.2015 . Chování v normě bez otírání
Změny : poslední týden přidány 4 nové rostlinky ze 4 různých akvárií
Děkuji za všechny názory
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.08.2015 18:11 R Muž romant [27987] Re: marek220995
Je to veterán a ten potřebuje trošku jinší péči. Pořiď mu tam živý rostliny, zvedni teplotu na 28 st. a měń mu hodně často, jak jsem psal, klidně denně vodu, přidej mu tam nějaký huminy a třísloviny, listy mandlovníku mořského, Torben a dopřej mu klidné stáří. :-)
Edit: Ten barevnej kamenolom co je na dně, bych vyměnil za klasickej křemičitej písek a nechal tento lehce zašpinit, tedy osídlit nitrifikačníma bakteriema, když tam zasadíš, třeba nějakou kryptokorynu s bohatým kořenovým systémem, tak bude ten písek i dobře zásoben kyslíkem a bakteriím se to bude líbit, to vše pomůže s kvalitou prostředí, to je to oč tu běží. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 18:08 marek220995 Re: Sysel2002
Mam tam 2 umelé rastliny a domček aby sa mohol schovávať. Vodu udržiavam na 25-26 stupňov. Nič mu nebolo, až včera mu proste zacala sednuť vrchná plutva. Filter nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 16:57 Sysel2002 Re: marek220995
Jaké máte zařízení v akváriu? To může mít více důvod proč je nemocná. :-D Co rostliny máš tam nějaké? Potřebujeme více informací, abyjsme zjistili co je špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 14:09 marek220995 Re: Lukehofarma
Mám ju vyše pol roka. Vodu mením každy jeden týžden. A mám 10l akvárko. Robil mi aj bublinky. Všetko bolo v poriadku, až do včera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 09:19 Muž P [125] - Betta splendensRe: marek220995
Jasně patrné zanedbání péče o rybku. Pokud se do beťáka ještě nepustili původci nemocí, samotná výměna vody mu udělá dobře. Měň vodu pravidelně (v tomhle plivátku klidně každé 3 dny).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 04:20 R Muž romant [27987] Re: marek220995
Tak tu vodu měň podle potřeby ryby, tedy momentálně denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 00:17 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: marek220995
Co jí je nevím. Ale moc nevěřím, že jí máš dlouho. A vsadím se, že za to může ta nádrž ve které jí máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2015 22:36 marek220995 – Šednutie chvosta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mám už dlhšiu dobu v akvariu bettu, doteraz bola pekne na modro sfarbené, ale už druhý deň pozorujem, že jej vrchná plutva šedne, ryba sa stále drží pri dne, neprijíma potravu a je celá malátna, má také trhave pohyby. V akvariu ju mám už dlhšiu dobu vodu mením podľa potreby. Vopred ďakujem za Vašu odpoveď.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 17:55 Muž P [125] - Betta splendensRe: pepisanek
Na intenzitu zbarvení má vliv také momentální rozpoložení rybky. Stejně tak teplota, osvětlení, těch faktorů je vícero..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 15:30 Žena pepisanek [5] Re: JanaS
Vcera si manzel vsiml,ze odpo byl modry.a vecer uz zas jak popelar.necham to byt,je cily.akorat zvednu tu vymenu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 14:43 Žena JanaS [138] Re: pepisanek
Betty věkem barvy mění a to dost. Teda aspoň moje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2015 05:49 Žena pepisanek [5] Re: P
Chova se normal,zere,plave,neotira se,reaguje na zrcatko.
Betu jsem puvodne v planu nemela,koupila jsem ho prave kvuli kelimku,je mi jich lito.Koupila byh je vsechny,ale nemaj se radi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 16:03 Muž P [125] - Betta splendensRe: pepisanek
Pozoruj také chování, zdravá bojovnice má chuť k jídlu a je aktivní. Pokud by nežral nebo někde polehával, znamená to, že je něco v nepořádku.

Za tak oškubaného samce bych nedal ani korunu, ale to je trochu mimo téma. Je od Tebe hezké, že jsi mu dala šanci na lepší život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 11:25 Žena pepisanek [5] Re: P
Menim vodu tak uvidim.kdyz jsem si ho pred mesicem kupovala,byl takovy hodne asi okousany.jednu predni ploutvicku skoro nemel.hezky mu dorostly.jen ta zmena barvy me prekvapila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 09:21 Muž P [125] - Betta splendensRe: pepisanek
Krom oštípaných ploutví na něm nic extra z těch fotek nevidím. Když s věkem lehce změní odstín modré, je to normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 04:25 R Muž romant [27987] Re: pepisanek
Eheim jako značka je dobrá, leč ne každý filtr je do každého akvária vhodný a do tvého akvária by to chtělo o třídu vyšší verzi toho závěsnýho filtru a nebo ten stávající vytunit kvalitníma filtračníma hmotama, jako je třeba od zmiňovaného Eheimu Substrat pro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 23:04 Žena pepisanek [5] Re: romant
Proc je filtrace na hrane?myslela jse,ze kdyz koupim eheim,kupuju dobre. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2015 20:09 R Muž romant [27987] Re: pepisanek
Před měsícem měněno dno, přítomnost bordelářů, filtrace je na hraně, tu vodu bych měnil opravdu často, klidně 2x do týdne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 19:59 Žena pepisanek [5] Re: romant
Ok,dnes jsem mwnila,tak zitra zas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 19:10 R Muž romant [27987] Re: pepisanek
Vyměň několikrát po sobě polovinu vody a uvidíš jak se bude tvářit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 18:58 Žena pepisanek [5] Re: romant
Stary neni,takze podminky,postupne odlovuji mimina plat,tak snad se to srovna.nebo muze to byt krmivem?potrebuji neco spesl na barvu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 17:55 R Muž romant [27987] Re: pepisanek
Stáří, podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 17:52 Žena pepisanek [5] – ztrata barvy
Ahoj, muj betak nejak ztraci barvu. V prezentaci mam fotky po mesici. Je to tam videt. Jinak mu ale nic neni. Nevite proc?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.08.2015 22:07 Deepinpeat Re: Kknchr
No vlastně možná ano, ono jde to, že ty podstatné látky jsou obsaženy v členovcích. To jsou krom hmyzu i korýši. Každopádně pokud nemáte možnost si nějaké komáří larvy chytit, tak určitě v lepších prodejnách půjdou koupit živé nasáčkované nebo volné koretry nebo patentky. To jsou taky komáří, respektive pakomáří larvy. Mě šlo o to, že čerstvě chycené živé krmivo je výborné, jelikož ho ryby ochotně přijímají a látky v něm nejsou znehodnocené ani konzervací ani skladováním. Teoreticky by mohl stačit i nějaký cyclop. Jen jde o to kolik těch ekdysteroidů z těch jednotlivých krmiv dokáže ta ryba získat. Pokud se bojíte líhnutí černých komářích larev, tak je můžete skladovat v solném roztoku. Koncentrace mezi 5 a 10 g/l (pokud si dobře pamatuju) by měla vývoj zastavit a zamezit líhnutí. Osobně bych tipnul, že v přisolené vodě po halančících se zastavil i v koncetraci asi 0,5 g/l a nebo jsem se seknul a dost jsem to s tou solí přepálil. Každopádně pokud dáte betě za den 3-5 larev podle velikosti, tak se nemusíte bát, že tam zbydou. Každopádně doporučuju si přečíst článek od Petra Nováka, ať víte proč Vám to tlačím: www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2015 13:48 Kknchr Re: Deepinpeet
Myslite,ze misto tech komarich larev muzu dat gamarus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2015 22:03 R Muž Silent [5949] Re: Bojovnice
Pro stav v jakém je betta na fotce asi nic účinnějšího na trhu běžně není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 21:59 Bojovnice Re: romant
Jasný s tím máš pravdu to jsem zanedbal. 1) Jak jsem se ptal predtím ptam s ejeste jednou jak casto teda menit vodu a jak casto solit? 2) Myslíš tedy že jediný co mě zbýva jestli ji chci zachránit je bactopur direct?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 21:58 R Muž romant [27987] Re: Bojovnice
Tak nějak, ale když budeš mít vodu v richtiku, tak nebude potřeba ani jeden. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 21:55 Bojovnice Re: romant
Stal jen 130 byl v nějaký slevě. Takjestli chápu tak ten baktopur mám používat na co na podobný věci v začátku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 21:51 R Muž romant [27987] Re: Bojovnice
Ne, neobsahuje tak účinnou látku, jako ten direct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 21:49 Bojovnice Re: romant
Aha takže Baktopur je na ho.no? Mám ho tam nacákat víc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 17:21 R Muž romant [27987] Re: Bojovnice
Špatně, proto jsem o tom psal. :-O Ekonomická stránka věci ver. účinné léčivo a ty jsi zvolil tu cestu kdy ty bakterie jenom pošimráš, jakmile je už ten stav jaký je na fotce, je to buď direct a nebo.... :-)
Edit: Ploutev samozřejmě po účinném zdolání toho problému doroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 17:16 Bojovnice Re: romant
Tak jsem zajel pro ten baktopur direct a on stál 550 !!!! ne tak jsem teda z ekonomických důvodů koupil jen bactopur, nakapal dle dávkování a uvidíme, ještě jsem koupil zamražený patentky komary a tak a syputo přimo k bojovnici aby byla silná. Když se toho zbaví tý bakterie doroste ji pak ta ploutev nebo zustane zmrzacena?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 15:12 R Muž romant [27987] Re: Bojovnice
Tak šance je vždycky, ještě bych si odpověděl na otázku jejího stáří, aby to nebyl už nějakej 2 letej veterán, kterýho vykřešeš z nejhoršího a ono se vzápětí neohlásilo jeho stáří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 15:06 Bojovnice Re: romant
Myslíš že má šanci přežít když je fakt už téměř bez ploutví? Ale jinak je poměrně vitální a nezdá s eže by chtěla zemřít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 14:59 R Muž romant [27987] Re: Bojovnice
Pokud se rozhodneš pro ten Bartopur direct, tak už nesolit a opravdu když, tak to ve společenským akvu nepokoušej a na lahvičky s nitrifikantama nedej, je to obvykle jenom zástupná záležitost a principem oněch lahviček je trošku něco jiného a to, že to co obsahují, dokáže eliminovat škodlivý N látky, ale aktivní nitrifikační bakterie se tímto do akvária nepřidávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 14:42 Bojovnice Re: romant
Ja mam jeste dost nitrifikantu v ahvičce máš nějaký speciální zkušenosti jak to aplikovat (ten bactopur) nebo mam dodržet navod na přípravku?

P.S. : Když a jak mam teda vodu solit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 14:38 R Muž romant [27987] Re: Bojovnice
To separé bude vhodnější, protože ten direct dá na frak nitrifikaci, to je to nač upozorňuji.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 99 100

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100425x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens--nemoc?od=2051