Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 98 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 08:17 Žena pavliina [50] Re: jankop
Dneska ráno beťák stále polehává ale všimla jsem si, že má na ploutvičce jakoby takovou bílou pavučinku :-( , vypadá to jakoby tam měl přichycený kus peříčka Co by to mohlo být? Mám mu trošku přitopit, doma mám preventin, mám zkusit ten? Průvan nad akva nemám, mám tam krycí sklo. Na zrcátko pořád reaguje. Dneska mu pořádně odkalím, včera jsem to nestihla.
Dočetla jsem se, že to bude asi plíseň sad Dneska skočím koupit nějaké léky. Jaká je tu šance na uzdravení? A ještě je tu šance, že bych si tu plíseň zanesla do druhého akva? Krmila jsem totiž mraženýma patentkama ze stejného sítka :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 22:39 jankop Re: pavliina
Jako malej kluk jsem měl párek bet a obě začaly polehávat. tehdy nebyl internet a já volal do zoologické zahrady. Je to směšné, ale kupodivu jsem dostal naprosto správnou odpověď. Bety můžou žít v bahně, jsou to velmi odolné rybky. Jedna věc jim ale dělá problémy. Velký rozdíl mezi teplotou vody a vzduchu nad hladinou. Já tehdy neměl krycí sklo, doma zima a bety nastydly. Je to bohužel asi nevratný proces, nějaká porucha rovnovážného ústrojí a labyrintu. Nemáš "průvan" nad hladinou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 15:40 Žena pavliina [50] Re: Yirka
Jojo, zrcátko mě teď taky napadlo a reaguje. Tak se nemusím bát, když na zrcátko je čilej? ;-) Ale proč takhle polehává, když odstraním zrcátko? Tohle nikdy nedělal :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 15:39 Duny Re: pavliina
Pokiaľ nemá žiadne príznaky chorôb, tak mu asi nič nebude. To betty robievajú (samozrejme sú výnimky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 15:36 Muž Yirka [9128] Re: pavliina
Zkoušelas ho "nabudit" zrcátkem? Reagoval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 15:20 Žena pavliina [50] – Polehávající beta bojovnice
Ahoj, dnes jsem přišla z práce domů a našla jsem samečka beťáka polehávat po dně :-( Zkusila jsem ho nakrmit a žere, jen mi přijde, že se často nadechuje a jakoby pouští bublinky. Polehává, na filtru, na kořenu nebo na zemi. Zkoušela jsem i testy vody a hodnoty jsou: NO3 - 20, NO2 - 0, GH - 14, KH 8, PH - 7,2. Raději jsem mu vyměnila asi 4 litry vody. Poradíte mi, co to s ním je a kde hledat příčinu? Praskla mi žárovka v lampičce, takže se asi od rána nesvítilo ale předpokládám, že to s tím nemá co společného. Děkuji za všechny rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2008 22:11 Janča Re: Alena.sv
Kapky už jsem nestihla koupit,bylo pozdě...Dík...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2008 20:08 Žena Alena.sv [89] Re: Janča
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2008 14:06 Janča
Moje rybka má tmavě šedivou až černou barvu na ploutvičkách,vypadá to jakoby to byla plíseň...Drží se u dna a nechce moc jist...Poradí mi někdo???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 08:25 R Muž Silent [5949] Re: Dana
Možná by mohl pomoci přípravek eSHa 2000. Je třeba začít s terapií co nejdříve.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 08:05 Dana
Prosím pomoc,
mému bojovníčkovi se po roce a půl chovu objevil na hlavě, kousek za okem vřídek. Nejřív do vypadalo, že se nějak poranila a měla tam krvavý vlíček a odchlípnutou šupinu. Dala jsem ji do karantény, ale šupiny v místě dál odpadávaji a objevil se zarudlý vřídek. Nevím co s tím. Betta je apaticka a vůbec nejí. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 19:10 Anonym Re: TomášB
9 z 10 bett podezřelých z vodnatelnosti má rozpadlá játra. A ta poslední má rozpadlé všechny ostatní orgány. Ty ryby jsou otrávené majiteli, kteří se o ně nestarají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 18:40 Žena ufinka [28] - AsieRe: TomášB
Vodnatelnost po zkušenostech už neléčím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 18:36 rolandmynar Re: TomášB
Proč jsi smazal prezentaci těch tvých superakvárek? Co bys čekal od rybky, kterou chováš ve dvoulitrové lahvi? Zvlášť když tam chceš ještě přihodit Ancistruse. tone A to jsi měl v poznámce, že jsou tvoje láska. Kdyby neměla vodnatelnost, tak by tě musela nakopnout. Myslím, že její smrt bude pro ni vysvobozením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 18:30 Muž TomášB [12] Re: PaDa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Proč zorvna betta?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 17:33 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: TomášB
Na akvaristovi se to nedávno také probíralo. www.akvarista.cz/… Byla tam zmíněna osobní zkušenost, že v první fázi se dá použít Bactopur direct. Ale to už ta betta asi nebude... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 17:25 rolandmynar Re: TomášB
K té asivodnatelnosti je tady asičlánek. rybicky.net/nemoc/vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 17:24 Muž TomášB [12] Re: PaDa
Ale ještě to skusím. Stejný problém jsem měl se skalarou, asi před měsícem. A ta chcípla. No uvidíme. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 17:14 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: TomášB
Nevyléčíš, zvlášť v této fázi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 17:05 Muž TomášB [12] – Jak mám vyléčit asi vodnatelnost u betty
Jak mám vyléčit bettu asi z vodnatelnosti aby mě nechcípla? Má to už asi dva dni. je to samec. ma trochu tluščí břicho a voda ho nadnáší. mám ho ted ve 2l a tak jsem tam kapl dvě kapky multi-medikalu.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 10:28 irča Re: miche
Přesně takhle umřela i moje bettka :-( .
Jsou to už tři dny a v akvu to vypadá zatim dobře, beťák bublá...
Jo, po její smrti jsem akvo odkalila a vyměnila část vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 09:19 miche Re: irča
Takze dnes rano bojovnik umrel, najezily se mu supiny (takze asi vodnatelnost - selhani jater?) a bylo to, snad to neodnesou ostatni rybky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2008 00:02 irča Re: miche
Jo nakažlivé by to být nemělo. Jde o selhání organismu té konkrétní rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 23:43 miche Re: irča
Ano ma, ale to az posledni 2dny. Predtim byla jen zalezla na asi trech mistech a zacala byt apaticka. Pritom pred tim honila pavi ocka a byla O.K. Mam spis strach jestli to neni neco nakazliveho. Jako zacatecnik jsem ze vseho hned vydesenej. Ted sem pri studiu nemoci narazil treba na tuberkulozu apod. A to taky neni povzbudive. No budu dal studovat a ucit se z chyb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 22:28 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: miche
Nic nežije věčně. A ta rybka už nejspíš nějaký ten pátek prožila. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 21:53 irča Re: miche
Nemá tak trochu nafouklé bříško?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 21:05 miche
Fotka k příspěvku Prosim o pomoc, nevim si rady, bojovnice prestala zrat a je apaticka (viz foto). Mam jen spolecne 30litrove (ja vim, male, ale jsem zacatecnik). Karantenni nadrz nemam, chemii bych nechtel aplikovat a tudiz netusim jak ji pomoci. :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 23:17 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Marky
Ano je to totéž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 23:08 Marky Re: Malapa
Ryby léčím vždy minimálně týden,i když krupička již není vidět. Asi mám opravdu dost odolného parazita. No budu bojovat dál, nemyslím si, že by exit na ryby nějak špatně působil. Děkuji za rady. Na nemoc Bett, pokud je to oodinium, je léčba asi stejná jako na krupičku..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 22:38 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Sid
Odemě to není despekt k Exitu, ale k délce léčby čtyři dny a dost. Exit je stejně jako snad všechny léčiva na kožovce, na základě mědi. Léčiva si jsou podobná, možná Exit je díky poměrům svého složení k rybkám šetrnější. Nnedokážu odborně posoudit, tak neposuzuji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 22:27 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Marky
Tento případ tady byl už v minulosti diskutován a abych se neopakoval, jen stručně vám potvrdím, že takové hypotézy existují. Hypotézy o dlouhodobém přežívání některých forem parazita mimo hostitele, jakož i hypotézy o přežívání omezeného počtu jedinců v organismu hostitele.
Možná byste si vybavila, že k reinvazi dochází po zhoršení podmínek v akva?

Ke zjevné pejorativní narážce Malapy na EXIT:
Malapo, jak sám (podle mne správně!) tvrdíte, může po léčbě (i eSHa EXITem) nemoc v akváriu v latentní a akutně život ryb neohrožující formě přetrvávat. V tom se asi shodneme. :-)
V čem s vámi nesouhlasím, je despekt, s nimž jmenujete eSHa EXIT. :-)
On totiž bude velký rozdíl v tom, když se recidiva, jakou zmiňuje Marky, vrátí po několika měsících od aplikace léčiva, které šetrným způsobem zbavilo postižené ryby s minimálními ztrátami a v krátké době nepříjemného parazita, nebo jestli dojde k recidivě po provedení "léčebného zákroku", který se po dlouhou dobu míjel účinkem a jehož průvodním jevem bylo dlouhodobé trápení rybek a následkem úhyn jejich větší či menší části.

BTW: Už jsem kdysi byl svědkem "natáhnutí" léčby na 7 týdnů s konečným efektem - všechno špatně... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 17:47 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Marky
Asi opravdu nezničíš všechna vývojová stádia kožovce. Spousta lidí ti tu bude tvrdit, jak po 4 dení léčbě bylo po krupičce, ale ty jsi jasným důkazem toho, že to vždy naplatí. Exit, neExit. Natáhni léčbu na 10 dní a máš větší šanci na úsúěch. Ale ber to tak, že bojovnice je s velikou pravděpodobností dovoz z Azie, starší ryba a bude prolezlá nemocma, s odolností to u ní nebude také kdoví jak dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 16:11 Marky Re: rolandmynar
Zkoušela jsem tuto kombinaci, ale nakonec jsem musela použít entizol. Ryby se pak uzdravili,ale asi po měsíci se nemoc ukázala znovu. Už jsem z toho dost nešťastná. O té studené vodě jsem ještě neslyšela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 16:07 rolandmynar Re: Marky
Používáš EXIT s eSHou 2000?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 16:01 Muž Johns [30] - CichlidyRe: Marky
Spíš tu nemoc jenom zaléčíš a nedoléčíš. Jinak krupička může bejt ze spousta věcí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 15:57 Marky
Mívam problémy s krupičkou,léčím přípravkem exit, vždy se zdá, že už je vše v pořádku, ale za několik týdnů, možná spíše měsíců se nemoc vrátí, i když nemám koupené nové ryby. Nevím jesli může být v akváriu nějaký přenašeč, na kterém není onemocnění vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 15:38 rolandmynar – Re: Marky
Přečti si příznaky třeba tady viz. Oodinióza. www.aquapage.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 15:34 Marky – nemocné betty
Ahojky, mám samečka a dvě samičky betty. Asi od minulého týdne se všem začali dělat šedavé fleky na hlavě. Nevypadá to jako plíseň, spíš jako ztráta pigmentace. Chovají se normálně i mají chuť k jídlu. Měl někdy někdo z vás podobný problém nebo nevíte čím by to mohlo být? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 14:08 irča Re: maxipes
Nikdy bych nečekala, že to bude tak rychý. Chuděra betta už si plave v rybím nebi. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 12:57 maxipes Re: Irena
To samé se mi stalo s ancíkem. Pak zacal plavat po hladine a taky nic není ostatním rybám. A pak ancík chíp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 12:48 Irena Re: Anonym
A není divný, že se to projevilo tak rychle, včera ráno byla o.k. a ostatním rybám nic není...
To že by měla problémy s jikrama v těle tedy není možný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 12:36 Anonym Re: Irena
Rybě nefungujou játra a je zavodněná, je to důsledek chronické otravy (N). Utratit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 12:29 maxipes Re: irena
No je normální, že se choděj nadechovat. Ale mohla by to být ta vodnatelnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 12:26 Irena – tady je foto
Fotka k příspěvku Ahoj,
mám potíže se samičkou betty.
Od včerejšího večera se chová apaticky. bříško jí táhne ke dnu a často se plave nadechovat k hladině. Myslím, že má bříško plné jiker, samec o ní nemá zájem (je modrý a preferuje modrou samičku, se kterou se také páří) pravděpodopně proto, že je červená, taky je ve skupině dominantní. Je možné jí nějak pomoci?
Druhou možností můžo být vodnatelnost. Betty mám už přez třičtvrtě roku, tak nevím...

Poraďte, prosím!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 12:25 Irena Re: tomaskupilik
Ze začátku se mi betty praly a ploutve měly potrhané a okousané všechny. Časem se uklidnili a ploutve se zaahojily a dorostly. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 11:54 Muž tomaskupilik [9]
Já nemám samičku ale mám rudého samce a má dost potrhané ploutve (ikdyž se nepářil jelikož nemá samici). Pořád si dokazuje sílu s ostatníma rybkama (zakrsáci). Zahojí se mu ty ploutve?Mám nějak zakročit? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 11:08 Žena ufinka [28] - AsieRe: Luck
Tak to umrti mne mrzi ((
Jinak takove rady:
Je dobre krmit mrazenyma patentkama a koretrama-samozr. radne proplachnout teplou vodou, ne horkou, a prip. dezinf.nejakym preventanem...ale ja nedelam. Napr. granulky nafukuji, na krmeni dobre nejsou..Postupne krm po daveckach, az se mu brisko pri krmeni zvetsi, ale ne tak moc..) Betta je jinak docela teplomilna ryba, tak napr. kdyz vymenujes vodu, tak dlouho odstatou..ja mela napr. vodnatelnost u razbor, protoze jsem jednou vymenila vetsi objem vody primo za cerstvou, moc studenou...
JInak dulezite vse jak u ostatnich ryb...aby nebylo ve vode moc dusicnanu, a tak..Vsak to asi znas )
JInak chov ve skupine jsem osobne zkousela, ale vysilovalo to jak samce, tak samice...samec se totiz bude bez ustatni snazit a bude samice otravovat. A nempomuze ani tolik, ze jich bude vic...Mozna to tak ma hodne lidi, ale meho aktivniho samce mam radeji zvlast, pokud zrovna neni doba na vytreni...vidim to tak, ze to jde v nejakem spolecenskem velkem akva..kde se navzajem mohou betty bezvadne schovat :)
At se dari!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 08:10 Luck Re: Nik
No krmím ho 2x denně trochou vloček a každý třetí den jsou zmražený patentky.
Tak a je konec Betťák právě umřel. sad I když jsem vyčistil a odkalil akvárko. Párkrát sebou škubla, vypustila bublinky a klesla ke dnu. Díky všem za pomoc. Ikyž je to další úmrtí, tak mě to neodradí od chovu Bett a Beťáků. Proto v novém akva budu mít chovnou skupinu. Znovu díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2007 19:19 Muž Nik [191] Re: Luck
Napiš jak často a kolik krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2007 19:13 Muž Turok [18] Re: Luck
Jak píše Vrubo snad se uzdraví, ale dost tomu nevěřím :) Zálěží na síle, mě se u tlamovce objevila vodnatelnost ze dne na den a do dvou dnů byl death, předtím vypadal v pohodě.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [98] 99 100

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100425x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens--nemoc?od=4851