Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozednívání a stmívání

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Rozednívání a stmívání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2024 13:06 Muž Lojza007 [1204] Re: hbboy
Pokud je funkční, tak v tom není problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2024 11:15 Muž hbboy [8] Re: Lojza007
Určitě bych chtěl TC421, protože se dá nastavovat i přes mobil.

Nevím zda vzít tu nejlevnější variantu, je to 10 x levnější než v ČR

allegro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2024 10:49 Muž Lojza007 [1204] Re: hbboy
Za sebe taky doporučuju koupit TC-420 nebo TC-421, to druhý se dá ovládat přes wifi, to první pouze kabelem. Díky bezvadné aplikaci TC420App jde krásně nadefinovat svícení. Má 5 kanálů, takže bez problémů zvládne ovládat světlo, který má dva kanály a ještě je tam slušná rezerva klidně na další světlo.
Kup klidně tu nejlevnější variantu, všechno je to dovoz z Číny a stačí si vybrat, jestli k tomu potřebuješ wifi nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2024 21:05 Muž hbboy [8] Re: Dawy
Dawy díky za soukromou korespondenci. Půjdu do toho a pak to zde u svého akva také odprezentuji -)

Toto světlo
www.rataj-spk.cz/…

k tomu např. tento zdroj - bral jsem u něj RC součástky, když jsem jezdil závody z RC auty
www.bighobby.cz/…

k tomu stmívač jak máš ty - mají ho všude od 250 - 2000 Kč
allegro.cz/…

pár kabelů, slovenský program do PC plus wifi nastavení přes mobil v angličtině a takto to pak pojede jako tobě

www.youtube.com/…

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2024 20:20 Muž Dawy [23] Re: hbboy
Fotka k příspěvku Normálně by jsem to nějak zbastlil na tc 420/1 a máš klid. Dlouho jsem se tomu bránil, ale teď za mě jednoduché funkční a plně dostačující 5-ti kanálové zatížení s app v slovenštině. potlesk

Edit: Možná to někomu pomůže v dalším rozhodování při výběru světel, potažmo regulátoru.
Takhle vypadá v PC nastavení mého světla u 150-ky přes TC-421.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2024 19:51 Žena Starka [243] Re: hbboy
Upřímně tomu moc nerozumím, ale v diskuzi, kde jsi vybíral akvarko se to tam řešilo a pochopila jsem z toho, že když výš vzal dva ali stmívače, tak by to mělo fungovat.

A jinak Tebou poslaný stmívač není ten stejný, jako ali nebo sinkor. Ty totiž nemají žádné tlačítka a ovládají se jenom skrz aplikaci v mobilu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2024 15:09 Muž Jozef [311] Re: hbboy
Tak teď nevím kdyby si člověk tedy koupil originál drahý stmívač Luminus jestli se musí dokupovat ještě zdroj.
Ano, ten problem bol hlaseny s original Luminus ovladacom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2024 14:57 Muž hbboy [8] Re: Jozef
Ano, na stránkách doporučují koupit silnější zdroj www.rostlinna-akvaria.cz/…

Rozumím tomu při levném řešení - stmívač z ali za 100 kč - 1 nebo 2 ks a k tomu tento zdroj.

Tak teď nevím kdyby si člověk tedy koupil originál drahý stmívač Luminus jestli se musí dokupovat ještě zdroj. To je pak dobrý polotovar. Světlo u kterého chybí dvě součástky pro správné fungování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2024 13:58 Muž Jozef [311] Re: hbboy
1 hbboy napsal:
nebo lze tedy koupit dva moduly cca za 200 Kč ks a nějak to ovládat. Nebo jeden modul a přes rozdvojku řídit oba okruhy stejně.

Ano, malo by to tak byt. Hadam tam maju standardne konektory. Kup jeden a uvidis.

2. Teoreticky, když nekoupím nic, tak bude světlo asi svítit na maximální výkon a nevím zda je to pro ryby a společenské - rostlinné akvárium žádoucí.
Zalezi na tom. Pre ryby je postupna zmena ziaduca, ak je plny pouzity svit naozaj velky. Zmierni to sok, ale pri slabom svetle to nie je az tak dolezite. Pre pestovanie rastlin a koli riasam sa to stmievanie (aj manualnym stmievacom) asi zide.

Ospravedlnujem sa za diakritiku - technicky problem.

Edit: inak konkretne pri tomto sete, pri pouziti stmievaca tu niekto hlasil problem, ze svetlo blikalo koli slabemu dodavanemu zdroju. Podla info na linku je zdroj 48W a svetlo 44W, co je velmi na hrane a moze sposobovat tento problem.
www.invitalshop.sk/…

Edit 2: Este doplnujuca info. Pri manualnom stmievaci , je potrebne na riadenie zap/vyp pouzit este spinacie hodiny do ktorych sa zapoji zdroj. Stmievac si v tom pripade musi pamatat nastavenu hodnotu a zapnut sa po pripojeni napajania (niektore tlacidlove nemusia splnat - tie s otocnym gombikom su OK).
Pri kontroleri je vsetko ovladane nim a zdroj je stale pripojeny do siete - ziadne spinacie hodiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2024 13:56 Muž hbboy [8] Re: Starka
Ahoj Starko. Budu mít dvouokruhové světlo, takže musím tyto stmívače z Ali objednat 2 ks ? nebo jeden a přes nějakou rozdvojku to pak poslat z této krabičky do obou okruhů světla ? Pokud koupím 2 ks, někde jsem četl, že budu muset koupit do druhého okruhu i jiný - další zdroj, abych mohl oba napájet. A pak bych se připojil asi ke každému zvlášť - 2 x wifi ? Máte nějakou zkušenost ? Proto se ptám, zda musím koupit originál za 2500 a nebo toto jak radíš 2 ks apod.. Jinak ten čínský mají za tu cenu asi i v ČR - www.akva-tera.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.02.2024 11:47 Žena Starka [243] Re: Elektronikar
Nesouhlasím se sinkorem. To ať si radši pořídí za pětinu ceny sinkoru stmívač z aliexpressu. Níže (11. 4. 2o23) jsem dělala srovnání mezi stmívačem z ali a od sinkoru.

Sinkor jsem velmi často musela manuálně zapínat a to jsem ho používala jenom měsíc. Aliexpressácký měl za 9 měsíců výpadek jen jednou a to v době, kdy jsem měnila mobily, tudíž věřím, že to bylo tím.

Navíc u aliexpressáckého stmívače je možno připojení skrz wifi nebo Bluetooth.
a.aliexpress.com/…

A ještě další věc. Sinkor je kompatibilní jen s některými světly. Což u aliexpressáckého žádná zmínka o kompatibilitě není a je to znát. Popisuji také ve svém srovnání.

Citace z Invitalu
Sinkor Wifi Control je plně kompatibilní s následujícími druhy osvětlení: Sinkor White, Sinkor WRB, Aquastel LED trubice, Diversa LED Expert a Chihiros A Series.

A co jsem tak pochopila v minulé diskuzi, tak pokud koupí stmívače dva (myslím z ali), mělo by to s tím jeho světlem fungovat. U nás by za to dal 1ooo Kč, na ali za to dá 18o Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2024 11:04 Muž Elektronikar [131] - živorodky, Platy, Mečúňe a RastlinyRe: hbboy
Môžeš skúsiť ovládač od sinkor na wifi, až na možné výpadky ich aplikácie funguje dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2024 10:46 Muž hbboy [8] Re: Lojza007
Ahoj objednal jsem si Akvárium Set Volga 180, kde je světlo Easy LED Universal 2.0 895 mm

Prosím o typ jak řešit ubírání výkonu, případně stmívání.

Světlo má dva okruhy, je tedy nutné koupit originál stmívač za 2 - 2500 - nevím jaký je rozdíl mezi těmito dvěma

www.juwelakvarium.cz/…

www.juwelakvarium.cz/…

nebo lze tedy koupit dva moduly cca za 200 Kč ks a nějak to ovládat. Nebo jeden modul a přes rozdvojku řídit oba okruhy stejně.

Teoriticky, když nekoupím nic, tak bude světlo asi svítit na maximální výkon a nevím zda je to pro ryby a společenské - rostlinné akvárium žádoucí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2023 09:23 Muž Lojza007 [1204] Re: faba
Většinou to tak funguje, v aplikaci se nastaví 100% (obvykle je to i výchozí stav) a pak se to řídí jinou krabičkou. Ideálně koupit nějaký levný stmívač na aliexpressu a pokud to s ním bude fungovat, tak dokoupit příslušný počet nebo klidně něco lepšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2023 09:00 Muž faba [0] Re: Lojza007
Tím se obejde ta aplikace prosím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2023 08:47 Muž Lojza007 [1204] Re: faba
Takže stmívací jsou. Pokud jsou na 12V nebo 24V, je třeba koupit TC420 nebo jiný stmívač, pokud jsou na 230V, je třeba koupit nějaký stmívač přímo na 230V, předpokládám, že něco bude k mání v různých LED eshopech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2023 07:23 Muž faba [0] Re: Lojza007
Stmívání mají. Ale jen na aplikaci a jen ručně. Potřeboval bych automatiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2023 07:16 Muž Lojza007 [1204] Re: faba
Je třeba vybrat tak, aby byli stmívací. Pokud budou na 12/24V bude to jednoduší, ale i na 230V se délají stmívače.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2023 06:27 Muž faba [0] – Led reflektor
Ahoj, zakládám akváriu 160x50X60, biotop Afrika - Kongo. Chtěl bych místo klasického osvětlení led reflektory. Potřebuji poradit zdali je možné nějak leflektory stmívat a rozednívat. Nebo to vůbec možné? Moc děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2023 14:18 Žena Starka [243] Re: Káca
Upřímně mě taky napadlo, jestli to není nějaký vadný kus ten můj. :-) A nebo právě proto, že máš světla Sinkor, tak to nedělá "bordel". Kdo ví.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2023 13:26 Muž Káca [62] Re: Starka
Ahoj. Momentálně mám 4 wifi kontrolery z Invitalu spárované se světly Sinkor různých délek. Asi u jednoho mi párování zabralo cca 3 pokusy, ostatní napoprvé (přes wifi). U mě jsou absolutně tiché a několik dnů v týdnu mám nastaveno i střídání jasu během dne. Samozřejmě plus ráno rozednívání a pak stmívání... Souhlas - cena je dost vysoko, ale jak jsem už psal, naprosto bez problémů a tichý. A to určitě nejsou nové - nejstarší má několik let. Ten bílý (samozřejmě úplně stejný jako z Invitalu) jsem na AE viděl taky :-) Takže tolik zase má zkušenost. Je to asi na daném kusu... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.04.2023 11:26 Žena Starka [243] – Recenze - porovnání
Fotka k příspěvku Zdravím. :-)
Jelikož mám dva skoro stejné stmívače, tak si je dovolím zrecenzovat.

Stmívač mám zapojený na wrgb led trubici od invitalu. Toto světlo má už svůj vlastní stmívač
na kabelu. Tudíž se divím, že ten mnou připojený stmívač vůbec funguje. smich Nicméně "kabelový" stmívač je nastavený intenzitou na 100% a víc na něj nesahám.
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Bílý stmívač je z aliexpressu.
Pořizovací cena necelých 100 Kč.
Dodání do 14 dnů (samozřejmě, že se dodací doba může prodloužit).
Ovšem dovolím si tvrdit, že úplně stejný stmívač se dá najít na českých webech, kde to výjde možná o pár desítek korun dráž, ale dodání bude dřívější.
Po prvotním zapojení stmívač šlo v aplikaci ihned najít.
Mimochodem tento stmívač by měl jít ovládat i přes Bluetooth, nikoli jen přes WiFi.
Stmívač funguje krásně a jako jeho hlavní výhodu uvádím, že jej skoro nejde slyšet. Pískání se vyskytuje jen při nějakých procentech (u mě konkrétně mezi 80-90%).
Jeho nevýhodou je snad jen jeho bílá barva, páč většina osvětlení má černý kabel. Ale jelikož každý má kabeláž schovanou (teda aspoň myslím, kdo by se chtěl koukat na kable :-D ), tak je to spíš detail.
U mého světla si stmívač nedovede poradit s tlumením pod 4%. Bliká to jak stroboskop.
Když jsem zkoušela na kabelovém stmívači od světla ubírat intenzitu, tak světlo i přes zapojený čínský stmívač svítilo, měnilo intenzitu a neproblikávalo.


Černý stmívač je od Sinkoru za 500 Kč.
Dodání je "na druhý den", páč je dostupný na českých webech.
Stmívač má vybraných 6 druhů světel, se kterými je plně kompatibilní, u ostatních světel je to na vlastní riziko.
Po prvotním zapojení stmívače, aplikace stmívač ne a ne najít. Musela jsem stmívač resetovat (neustále připojovat a zapojovat ke světlu) a až poté ho aplikace našla.
Obrovskou nevýhodou stmívače jeho hlasité pískání. Jakmile hodnota svícení klesne pod 97%, stmívač začne pískat tak, že i přes zkoušky odhlučnění ho jde slyšet. A když to porovnám s čínským konkurentem, tak ten píská tak o 80% tišeji. Ovšem nevím, jak by na tom bylo pískání po zapojení kompatilibních světel. To nemám jak vyzkoušet.
Stmívač mi kolikrát akvárko nerozsvítil a bylo potřeba vlézt do aplikace a rozsvítit manuálně. Nebo zapnout světlo na kabelovém stmívači, i přes to, že na ten kabelový stmívač nikdo nesahal. To se mi u číny nestalo.
A i zde světlo pod 3% bliká jak stroboskop. Také jsem zkoušela měnit intenzitu světla na kabelovém stmívači od světla, ovšem pokud hodnota nebyla 100%, světlo přestalo svítit. Tady se ty dva stmívače rušili.

Podtrženo, sečteno.
Nemá cenu zbytečně dávat za něco 500 Kč, když ta samá věc za 100 Kč udělá stejnou práci, vlastně ještě lepší práci.

Píšu to jen tak. Třeba to někomu pomůže. Zas je škoda se nepodělit o zkušenost. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2023 10:18 Žena Starka [243] Re: MatejL
Díky, ro je dobrý nápad. Mám polystyreny od tvrzenych skel, zak to by slo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2023 09:34 Muž MatejL [113] Re: Starka
Hoj, to teplo zasa neni az tak vyrazne z mojho pozorovania, (ale ja mam na nom max. vykon 50W) skusil by som najprv polystyrenovu krabicku na zmrzlinu, ak nepomoze, do krabicky dat molytan na steny alebo kus oblecenia. Snazil by som sa ale aby sa kontroler v krabicke nicoho moc nedotykal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2023 07:09 Žena Starka [243]
Ach ty mé uši citlivé...

Ahoj,
takový dotaz. Mám to čínské heblo, co prodává sinkor za 500 Kč. A bohužel to pískání, které stmívač vydává slyším. Stmívač mám položený na skříni, nemám možnost jej dát do skříně. Tudíž se ptám - jak jej odhlučnit? Stalo by se něco, kdybych jej obalila nějakým molitanem? Jde mi hlavně o to, aby se nepřehřál nebo tak něco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2023 19:42 Muž MatejL [113]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2023 18:09 Muž Lojza007 [1204] Re: Graylag
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Konečně jsem se dostal k fotkám, snad to na nich bude aspoň trochu vidět, ten mobil fotí fakt hrozně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2023 14:38 Muž Graylag [9] Re: Lojza007
No super, teď ještě jestli je nějak vyvedený CS pin a ENABLE pin a mělo by to jít. Já si to snad schválně ze srandy koupím a vyzkouším :-)
Chatrnost nemusí být nutně problém, na těch pár ampér by se v nejhorším daly signálové cesty posílit drátem. Spíš je otázka celková kvalita pájení a pak bych měl obavu o chlazení napájecího regulátoru samotného čipu.

Jestli to máš rozebrané až na PCB, nechceš tu hodit pro srandu fotky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2023 20:50 Muž Lojza007 [1204] Re: Graylag
Díval jsem se a zespodu té desky TX a RX je, takže by to možná přepsat šlo. Každopádně to provedení je dost chatrný a bál bych se u silnějších světel, že to nedá. U Twinstaru 120B se mně po měsíci vyhřívaly takový ty šroubovací konektory a to není zdaleka nejsilnější světlo, který se prodává.
Pravděpodobně je na desce vývod ještě na infra nebo jsem nepochopil, na co ty tři piny jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2023 08:08 Muž Graylag [9] Re: MatejL
Hele, pokud máš ověřené, že v té krabičce je ESP - co tak nalít ten tvůj software do té krabičky? Pokud nejsou vyvedené programovací piny, tak to bude chtít si trochu pohrát, ale zas tak složité to nebude. Při ceně krabičky 100 Kč je to levnější než tvoje řešení i technicky propracovanější. Otázka je snad jen to nadimenzování výkonu, protože 96W na takového prcka je docela dost, ale je otázka, jestli to je skutečný problém, protože si moc neumím představit, že by někdo s normálně velkým akvárkem takový výkon v LEDkách potřeboval.

Mimochodem to pískání je jen o nastavení frekvence PWM, ne o tom, jestli to je nebo není čína. PWM ve slyšitelném rozsahu bude pískat vždy, to je fyzika.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.02.2023 11:03 Žena Starka [243] Re: MatejL
To pískání dělá i to super luxusní od Invitalu za 5oo Kč. :-D Takže ano, Čína. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   14.02.2023 10:25 Muž MatejL [113] – Wifi LED Controller Aliexpress
Len prikladam moje osobne skusenosti s tou (s)hrackou co predava Invital za 490kc www.rostlinna-akvaria.cz/… a na aliku kupite za 100kc www.aliexpress.com/…
Pre vyuzitie v akvariu:
Plus> cena, jednoducha instalacia a zapojenie, velkost (cca 2x5cm)
Minus(bude toho viac tak bodovo)>
1) 50% funkcii nevyuzijes (efekty, strobo, svetlo podla zvuku z mikrofonu)
2) po nastaveni timeru (kvoli comu to kupujes) musis cakatcakat na ten cas kedy si nastavil zaciatok najblizsieho stmievania ci rozodnievania potom sa chyti (ne nenabehne hned, je to fakt zle naprogramovane) a hlavne musis v apke vypnut to svetlo a restartovat appku. (pise vyrobca)
3) ak si zmyslis ze chces zmenit intenzitu (pri napr cisteni akva) alebo svetlo zapnut,vypnut a nasledne sa vratit naspat do timer modu., ee, musis zasa cakat na ten cas kedy si nastavil zaciatok najblizsieho stmievania ci rozodnievania.
4) maximalny pocet zmien je obmedzeny na 6 (viac timerov proste nepridas)
5) teraz si povies ze 6 timerov je dost...neni :-D preco? lebo maximalna dlzka cyklu z A hodnoty svetla do B je obmedzena na 1h40min smich ak chces napr svitanie od 7 do 11, pouzijes hned 3 timery sad a uz si potom smutny a uvazujes.
6) zo strany krytia ako elektronicka suciastka (je v tom esp a Fet ale 96W trochu vykon no) NEMA ziadnu ochranu!!
7) trochu hreje logicky takze igelitku pretavi, a pri plne otvorenej priepustnosti tranzistora jemne píska..je to cina
8) este ze ak ti vypadne v dome elektrika taki tiez musis cakat po trigger zaciatok najblizsieho stmievania ci rozodnievania cize ak sa ti to stane o 3 rano svieti na max do 8napr

Zhrnutie> za 100kc super, len tam daj zalozny zdroj, nastav a nechytaj sa nikdy :-D ble
Teraz realne> hardware je slusny, stmieva a je maly.., software je k nicomu, zle naprogramovane nie len pre akva ale celkovo trapas.

A teraz vlastna reklama smich lebo som sa tomu venoval nejaky piatok> ak si sikovny za 300kc to v sobotu zbuchas sam.
Navod> rybicky.net/clanky/1968-kontroler-svetla-pomoci-nodemcu-esp-8266-s-wifi-a-mosfetu-s-kanalem-n
Ovladanie svetla je zatial z prehliadaca (cize aj pc aj mobil len na rovnakej sieti) ale mozno spravim k tomu aj appku casom a bude to online.

P.S.: toto bolo len individualne zhodnotenie a ak nemate cas to riesit urcite to kupte, ono to funguje, len uz viete co kupujete pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2023 07:17 Muž Lojza007 [1204] Re: Sha
S2 Pro taky funguje dobře, ale když se vynásobí dvěma, je to na ceně TC420. Pro jedno světlo dobrý řešení, pro dvě je lepší TC420.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.01.2023 21:49 Muž Sha [500] Re: phx
Když oželíte možnost Wi-Fi, můžete vzít v úvahu i toto:
a.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 21:43 phx Re: Jozef
Napětí jsem měřil voltmetrem. Sedí, ale špičku tím nedokážu detekovat.

Díky kouknu na ty TC42x
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 21:40 Muž Jozef [311] Re: phx
Kvalitný zdroj by nemal preniesť žiadne prepätia (filter také nevytvorí). Ak by to niečo ničilo tak len nekvalitný zdroj - ale tomu moc neverím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2023 21:38 Muž Lojza007 [1204] Re: phx
Je to čínskej šunt a kvalita šla očividně dolů na úroveň těch za stovku z Aliexpressu. Pokud to má mít nezbytně wifi, tak Twinstar má teď nový model. Nebo TC421. Pokud máš dvě světla, doporučuju průmyslový zdroj Meanwell, aby utáhl obě světla a připojit přes TC421 nebo TC420. Pokud stačí jednou připojit usb, nastavit a zapomenout, tak kup levnější TC420. Hlavně použij vlastní USB A-B kabel, ne ten přibalenej křáp a software, na který jsem posílal link, ne tu přibalenou tragédii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 20:52 phx Re: micz
Tak přišel reklamovaný. Zkusil jsem a fungoval. Natáhl jsem dráty za akváriem zapnul a mrtvy.

Začínám si myslet, ze to je smejd a nebo mi to tu neco nici. Ale jedine co je ve stejne zasuvce je filtr. Cekal bych ze to bude kapku odolne pokud to umrelo na nejake prepeti od filtru.

Nejake jine tipy na ovladani LED světla? Chtěl bych mit moznost nastavit si ruzne intenzity v ruzny cas. Napr rano jen 30% na par hodin, pak rozedneni na 100% a vecer zase 30% na par hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2023 15:19 Muž micz [132] Re: phx
Zrovna řeším taky reklamaci… první mrtvej, druhej taky. Kdyby byla možnost to vzít bez tohoto cajku s tím klasickým ovladačem, tak jsem vzal to…. Prej mi pošlou už vyzkoušenej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2023 23:50 phx Re: Lojza007
Koukal jsem a okem to vypadá ok. Je to udělané lépe. Drát protočit nejde. Zkusím to ještě zítra změřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2023 22:52 Muž Lojza007 [1204] Re: phx
Tipuju, že se ti ukroutil drát, mrkni kousek dál, je tam fotka vnitřku toho pokladu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2023 20:17 phx
Mam doma 2 Sinkor LED Wifi Control. Jeden jako nový nefungoval (v procesu reklamace) a druhy týden fungoval a dnes po opětovném zapojení je mrtvý. Světlo ani neblikne. Reset (3× nebo 5× rychle odpojit od zdroje) neudělá vůbec nic. Budu reklamovat. Jen škoda toho poštovného.

To to je opravdu takový šmejd nebo dělám něco špatně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2023 20:58 Žena Starka [243] Re: Peter
Napadlo mě - odkud jsi stahoval appku. Já přes Googleplay a čeština tam byla hned. Ovšem při načtení qr kódu, který je přímo na stmívači to nabízí stažení souboru apk (nevím odkud). Tak jestli se to nemůže lišit tou instalací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2023 09:34 Žena Starka [243] Re: Pavel Jihlava
A já právě na aliexpressu objevila stejný stmívač, vycházel na nějakých 1oo-15o Kč podle toho, jaký si člověk vybral. Byly tam různé koncovky, redukce a já nevím co ještě, páč tomu nerozumím, ale zaujalo mě to. :-D Já už mám objednáno z Česka, jsem nedočkavá a nechci čekat. stydim (a hlavně jste mi tu dali odkaz na stmívač, který máte odzkoušený) Nicméně posílám Vám tu odkaz. Doufám, že to bude fungovat, páč jsem to kopirovala z mobilu z appky.

a.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2023 20:45 Muž Lojza007 [1204] Re: Pavel Jihlava
Za dvě kila je to slušná cena.
TC420 úplná tragédie není, velký problém jsou dodávané kabely, u všech tří letěl do koše, opravdu největší šmejd, který měl problém se s TC420 spojit. Druhý problém je tragická aplikace, ale naštěstí už existuje kvalitní náhrada.
Ten wifi kontrolér jsem zkusil, ale vůbec mě nezaujal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2023 19:23 Muž Pavel Jihlava [16]
Tady je mají taky. Mohu jen doporučit, na každý led pásek používám jeden dimmer a jde krásně nastavit rozednívání i stmívání. Jen musím upozornit, že rozednívání a stmívání funguje pouze u jednokanálových ovladačů. Aplikace je snadná a přívětivá. Délka stmívání a rozednívání se nastavuje v grafu. Vyměnil jsem za stmívač TC420, měl jsem ho tři roky a naprostá katastrofa.

www.led-world.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2023 17:55 Muž Perlas [546] Re: Peter
Fotka k příspěvku Myslim, ze uz to bylo v zakladu. Popripade pri instalaci? Uz bohuzel nevim.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2023 17:35 Muž Peter [0] Re: Perlas
Ahoj, prosím ako ste dostali do app. češtinu?
Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.01.2023 11:07 Muž Lojza007 [1204] Re: Starka
Dej si vyhledat wifi dimmer a vybírej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2023 10:33 Žena Starka [243] Re: Perlas
To chci! :-D Jak to najdu na ali? Respektive pod jakým anglickým slovickem? Díky diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.01.2023 08:22 Muž Perlas [546] Re: Starka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Uspora penez: na aliku za 4€ i s dopravou (mam koupeno jak “origo twinstar”, tak i alik a je to to same. Rozdil 450kc.

Rozhrani je ceske a lehke. Jako kdyz si ohrivam jidlo v mikrovlnce. Takze lambada ;-)



 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2023 20:15 Žena Starka [243] Re: Perlas
Děkuji všem za reakce.

Ještě dotaz. Jak vypadá ta aplikace? Myslím to nastavení. Zvládne to i neangličtinář a blbec? Jestli ne, tak můžu tento stmivac vyřadit z hledáčku. :-D

A pro MichalMajgot - díky, ale to už je na mě moc "čarování", do toho nejdu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2023 17:50 Muž Jozef [311] Re: Lojza007
Tá má už integrovaný vlastný stmievač. To sa môže potom biť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2023 17:50 Muž MichalMajgot [2] Re: Starka
Fotka k příspěvku Osobně jsem měl v setu dostačující osvětlení a sháněl k němu jen kontrolér pro ztmívání. Když jsem ale zjistil, že by stál 1400, rozhodl jsem se raději místo toho koupit Sinkor LED II 45 cm WRB 15W s Wifi LED Controlérem jako součást balení celkem za 1199 Kč.

Nevím, co je pro tebe raketa cena. Ale já "trochu" ušetřil na tom, že jsem pořídil 45cm světlo do 54 akvárka, i když tahle délka je určena menším akvárkům a podle výrobce jsem měl vzít delší/dražší. Tohle skvělé světlo totiž musí přesahovat délku akvárka, ale podle mě je to jen kvůli způsobu uchycení na sklo. Proto jsem se rozhodl, že mi bude stačit kratší a připevnil jsem ho do krytu stahovacíma páskama.

Jelikož ale není určené do nevětraných krytů, tak jsem dovyrobil větrání krytu pomocí PC větráčku.

Frčím takhle asi měsíc a jsem spokojený. Přikládám fotku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2023 17:27 Muž Perlas [546] Re: Starka
Pouzivam toto:

www.berge.cz/…

Na Juwel NovoLux LED 60 - bílá
Na Twinstar s redukci za 60kc.
A myslim, ze by to mohlo fungovat i na jina svetla.

Po vypadku elektriny si to pamatuje nastaveni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2023 17:05 Muž Lojza007 [1204] Re: Jozef
A není to tak, při stmívání Blau Pico Lumia bliká. Takže uvedená světla jsou jistota, zbytek může fungovat.
Každopádně u toho Sinkor stmívače si dejte bacha na to, že po výpadku elektřiny se resetuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2023 14:30 Muž Jozef [311] Re: Starka
Malo by to bez problémov fungovať s akýmkoľvek LED svetlom s prevádzkovým napätím do 28V a výkonu 96W (pri 24V - 48W pri 12V). Tá kompatibilita je myslená asi konektormi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2023 14:10 Žena Starka [243]
Trošku se vecpu do tohoto fóra. Líbilo by se mi, kdybych měla v novém akva Sinkor WiFi Controler.

Na invitalu mají vypsaná světla, se kterými to funguje: Sinkor White, Sinkor WRB, Aquastel LED trubice, Diversa LED Expert a Chihiros A Series.

Má otázka je - opravdu je toto jediné kritérium, nebo to půjde i s jinými světly? Vím, že se obchodníci různě chrání před reklamacemi a problémy, proto se takto blbě ptám.

Sháním čím jak nejlevněji světlo do 8o cm krytu. Na bazaru to málokdo chce poslat, tudíž koukám po novém. A z toho, co mají vypsané, tak je to pro mě celkem raketa cena. :-|

Děkuji za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2023 13:40 Muž Foligno [28] Re: micz
No , dal jsem po instalaci appky hledat nové zařízení v mobilu, našlo to a prostě, víc ti asi neporadím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2023 13:20 Muž micz [132] Re: Foligno
Nevím jestli to není iphonem, ale prostě mi to nenajde jako tu Wi-Fi na přihlášení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2023 13:09 Muž Foligno [28] Re: micz
Ahoj. No mám ho skoro 14 dní a funguje krásně. Mobil mám Samsung, instalace proběhla bez problémů, akorát jedna věc je, že jak v návodu píšou, že si tam můžu přidávat kolik programů chci , tak ne. Myslím že 8 je max.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2023 12:53 Muž micz [132] – Wi-Fi kontroler sinkor
Zdravím kolegové. Nemáte někdo Sinkor Wi-Fi kontroléry? Už mám doma druhý (první jsem reklamoval) a prostě to nemůžu přes tu aplikaci spárovat. Poradí někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2023 21:07 Muž MatejL [113] – Dimr pomocou ESP
Zdravim, už asi mesiac cakam na schvalenie clanku tu na webe a nejako ma to uz neba… ne
(viem nejedna sa o tc420 ale je to dimer a dufam ze mozno niekomu pomoze a nevedel som kam to najlepsie napisat - sory)
Takze rovno k v veci, navrhol som zapojenie a naprogramoval dimer pre Led pas riadeny pomocou ESP kontroléra ovladatelny cez wifi. A chcel by som sa o to tu na portále podelit..
takže link: drive.google.com/…

a v pripade otazok kludne píšte ;-)

Diky a pekny novy rok!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2022 10:02 Muž kus [200] - RostlinyRe: lhajek
No já zase tak skeptický nejsem. Koupil jsem si twinstar b a k němu byl ten samý. A nemajíc wifi na dílně, přes bluetooth to bylo nastavený taky hned. A tak jsem koupil ten nejlevnější co tu je k dostání na českém trhu, berge za 200 stovky a zaměnil za ten originální (oni jsou oba stejný, jen u Twinstaru je k tomu za ten příplatek, 400 stovek, navíc adaptér na ten jejich kolík na světle) A během půl minuty jsem ho měl připojený a nastavený. Tak jsem ho vzal domů a připojil doma na led pásek co mám nad akva. Jen jsem ho musel resetovat a taky funguje přes aplikaci a wifi dobře.
Pro Beastie jak dělaný. Stmívání, rozednívání velice dobře nastavitelné v aplikaci aj přes modrý zub.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.07.2022 09:48 Muž Lojza007 [1204] Re: lhajek
Zas tak černě bych to neviděl. Ten S2 Pro za pár kaček mně funguje víc jak půl roku a zcela spolehlivě včetně výpadků elektriky. Pro jedno světlo ideální řešení:
www.ebay.co.uk/… nebo za dvojnásobek z Invitalu www.rostlinna-akvaria.cz/…
Elektrický časovače do zásuvky od ELEKTROBOCK mně fungují taky bez problémů už víc jak rok a půl, maximálně se o pár minut po delší době změní čas, což u skimmerů neřeším. Úplně stejný časovače na DIN lištu mně bez problémů běží asi 7 let, čas od času je potřeba seřídit čas a případně přepnout letní/zimní, nic víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2022 07:12 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Lojza007
Lojza007 napsal: Takže z eBay přišla čínská verze Sinkor LED Wifi Control,......
Taky mě přišla a po cca 14-tidenním testu musím říci jednoznačně NEPOUŽITELNÉ. Nastavené časování nevydrží déle jak 2 dny a pak se něco vymaže, nejčastěji jen vypnutí a protože jsem to dal na akva v práci tak to svítilo celou noc. Někdy se to zase ráno nezapnulo. Přitom to bylo na zásuvce s UPS takže k výpadku napájení nedošlo se 100% jistotou a tedy se nemělo časování vymazat. Vykašlat se na stmívání a zůstat u mechanické zásuvky ty mě ještě nezklamali. Ale úplně mechanické, měl jsem i tu verzi s displejem a ta odešla taky dost brzo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2022 19:11 Muž DOKTORLOLO [1] Re: ctibum
jasne ,tiez som skusal kade co uz sa mi to hadam stabilizuje, ale ja zasa naopak som musel prejst na pravidelne hnojenie a aj cocko lebo mi to neslo a po cca tristvrte roku zostal jeden druch rastliny ostatne KO.... dokupil som to osvetlenie chirios a musim ho len chvalit vsetko to zacalo krasne rast...ja mam aj dost nevyhodu lebo na vysku ma skoro 70 cm a tie trubice co som mal od zaciatku nestihali....teraz to uz viem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2022 14:55 R Muž ctibum [6909] Re: DOKTORLOLO
U "61" mám max 40%, tam teď mám uklizenou hladinu, ve "200" mám hodně okřehku, tak teď svítím na 60%.
Edit: le to neber jako mustr. Mám ještě ve svícení pauzu 12-16 hod, nepouštím CO2, hnojím sporadicky.
Tohle si musíš nastavit podle podmínek svojí nádrže, ne mojí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2022 12:53 Muž DOKTORLOLO [1] Re: ctibum
Dobry den len by som sa chcel opytat ked uz nastavis rozvidnenie a stmievanie bavis sa aj s intenzitou hlavneho svietenia alebo to mas nastavene na sto percent trebars na 8 hodin....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2022 09:25 R Muž ctibum [6909] Re: Beastie
www.akvarista.cz/…

Já teď kupoval tohle. Je to sice to, co nechceš, ovládá se přes aplikaci, ale zatím se mi jeví jako fajn Chichiros hračka s jednoduchým intuitivním nastavením :)
Nastavit se dá intenzita 0-100% v libovolném čase (po minutách). Jde ale nastavit jen jeden program. Tzn. nejde nastavit jiné svícení na různé dny. Což ale nepotřebuju.
Stmívání je plynulé (nebo jsou skoky tak nepatrné, ze je nevnímám).
Koupil jsem čtyři, jde nastavit každý zvlášť, nebo lze přes další wifi Chichiros hračku ovládat všechny najednou a nastavit hromadně stejný program. Tu mám taky, ale ještě jsem jí nezapojil...
Tři mám připojené na Chchiros, jeden na Aquatlantis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2022 07:50 Muž ajajak [228] Re: Beastie
Kontrolérů je strašná spousta. Na Invitalu poradí aby souhlasilo napětí a ampéry (W) jinak i na internetu je jich spousty. Koukni na tenhle Twinstar Wifi kontrolér pro LED světla z Invitalu, jsem s ním spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2022 17:36 Muž Sha [500] Re: Beastie
Twinstar stmívač na fotce eshopu Invital má viditelné logo a latinkou psané není. :)
Dle mého je to S2 pro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.04.2022 16:20 Muž Lojza007 [1204] Re: Beastie
Mrkni na můj příspěvek o něco níž. Píšu tam o většině výrobců a stačí si vybrat dle preferencí zařízení. A pak si buď nějakou dobu počkat a objednat to z AliExpressu nebo eBay nebo nečekat a připlatit si z Invitalu (obvykle to stojí zhruba dvojnásobek), minimálně u S2 Pro a TC420 jsem přesvědčen, že kvalita bude totožná jako přímo z Číny.
Případně se ještě ptej, většina mně prošla rukama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2022 15:23 Žena Beastie [318]
Jsem u stmívání vcelku nová, zatím jsem to nikdy neřešila, u toho LED sinkor světla by to možná chtělo.

Existuje něco jako Sinkor stmívač, aniž by byl na wifi/aplikaci?
jako:
7:00 5%
7:30 10%
...
9:00 40%

a dalo se to nastavit fyzicky, jednou, do nějaké max úrovně (protože 100% nepoužívám). Vlastně spínací hodiny s procentem svícení?

Nebo je jediná varianta opravdu ten stmívač (který stojí polovinu toho co světlo na malá akva?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2022 19:52 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Roger
Roger napsal: ...... z obchodů jako ebay, Aliexpress apod.. už jsem dávno zavrhl a od té doby neřeším závady a ani jiné problémy ;-)
Zajímavé, přitom od naše obchodníka koupím ten samý šmejd.
Je potřeba si vybírat, třeba napájecí zdroje nebrat, ale naproti tomu klony arduina a komponenty k němu mě pracují u akvária několik let bezchybně. Několik LED žárovek mě pracuje už cca 10let (v té době u nás stály tolik, že bych si je nekoupil).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2022 21:59 Muž vlka [3444] Re: Pavel50
To ti věřím, jenže co je ,,WiFi,, to je u mě ,,pasé,,. No a ty skoky u S2, když jsou po pár %tech a v dlouhém čase, tak to není taková hrůza. Rozhodně to rybičky nestresuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2022 19:10 Muž Pavel50 [30] Re: vlka
No to skokové zvyšování a snižování jasu mě dosti štvalo, ale hlavně, co je u S2 špatné a co mě přimělo ke změně je to, že průběh řízení jasu je zhruba exponenciální, zpočátku se neděje skoro nic a jak se blíží koncový čas, tak se zrychluje rozednívání i stmívání, což není přirozené, poslední kroky jsou po pár sekundách a jsou velké...
Ten kontrolér SINKOR www.rostlinna-akvaria.cz/… je výborný, řízení nádherně spojité, nastavení přes WiFi velmi snadné, u S2 je to trochu zběsilé cvakání. Kontrolér SINKOR, který je za pár kaček (navíc je na něj při zakoupení u nás záruka, to bych bral jako důležité) je fakt dobrý, S2 si nechávám v záloze, ale už bych se k němu nerad vracel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2022 18:57 Muž Roger [1873] Re: Lojza007
Tak já to mám na 18w tommi led a no problém, na lampičku to mohu zkusit taky ;-) mimochodem, ať si říká kdo chce co chce, z obchodů jako ebay, Aliexpress apod.. už jsem dávno zavrhl a od té doby neřeším závady a ani jiné problémy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2022 14:38 Muž vlka [3444] Re: Lojza007
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Delší dobu a zatím bez problémů používám S2 Pro za 5 babek. Při konečném stmívání je toto mírně skokové, ale je to vždy o pár % a rybičky to nepostřehnou...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2022 13:22 Muž Lojza007 [1204] Re: Roger
Podle mě je problém v malým odběru, ta lampička žere asi 9W nebo kolik. Předpokládám, že kdybych to připojil na 30W Twinstar, tak to bude fungovat správně. Každopádně ta vlastnost, že to po výpadku elektriky vše zapomene je opravdu hloupá a pro mě je to důvod, proč jich více nepořizovat a nenahrazovat tím TC420. Přitom umístit na tišťák malou baterku a EEPROM by to bez změny velikosti zvládlo.
Výhody jsou opravdu mini rozměry a použitelná mobilní aplikace. Nevýhody jsem už popsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2022 12:17 Muž Roger [1873] Re: Lojza007
Koupil jsem na zkoušku z Invitalu a funguje bez problémů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.04.2022 11:13 Muž Lojza007 [1204] – Wifi controller
Fotka k příspěvku Takže z eBay přišla čínská verze Sinkor LED Wifi Control, provedení nic moc a nečekám, že kusy z Invitalu budou lepší. Ten můj vůbec nefungoval, uvnitř byl ukroucený kabely, bohužel provedení to přímo nabízí, možná to ukroutil malej, možná už zničený dorazil nebo se to povedlo mně. Na přiložené fotce je vidět řešení, ten kabel byl kroucený až k pájení bez jakékoliv rezervy, takže s ním stačilo trošku otočit (není tam žádný zámek), aby se to urvalo.
Kabely jsem připájel, bazmek se rozběhnul. A další problém, při snaze regulovat malý světlo Blau Pico Lumia 9 od 80% dolů bliká. Tohle nedělal ani TC420, ani ty levnější regulátory, jeden je označovaný jako S2 (umí víc časování) a druhý je bez označení, je to ten nejlevnější z Invitalu kolem 500Kč (podobně stoji i na eBay).
Z mé zkušenosti, pokud nepotřebujete ovládat více kanálů nebo více světel a nechcete válčit s tím otřesným software pro TC420, pořiďte ten S2 Pro. Dá se snadno nastavit umí asi 10 programů (změn intenzity) a celkově se programování hodně podobá TC420, ale není k tomu potřeba PC, vše se namačká přímo na něm. Na eBay 350Kč včetně DPH, na Invitalu 880Kč.
U toho wifi krámu je ještě jedna bezva vlastnost, jakmile vypadne elektrika, musí se člověk znovu připojit přes wifi a znovu do něho uložit nastavení. Podobně blbě se chová i ten levný bazmek, S2 Pro a TC420 si pamatují po výpadku i čas (vnitřní knoflíková baterka).
Za 150Kč dobrej pokus, zůstávám u TC420 a S2 Pro. Kdybych to koupil za 490Kč na Invitalu, tak bych těch peněz dost litoval. Mám v plánu koupit do akvária druhý Sinkor, k nové verzi ten časovač přikládají, tak ho potom rozeberu a poreferuju, jestli je ten vnitřek odlišný nebo aspoň lépe udělaný (zakápnuté tavnou pistolí to pájení a podobně).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2022 20:20 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Pavel50
Přesně tak, bude záležet jak je to v programu udělané. Tohle jsem si dělal nad mořské akva sám v arduinu a tam nastavuji úroveň světla v 255 krocích přes PWM, ale když to přepočítám na procenta, tak je tam nějaké zaokrouhlení. Tedy 50% má být hodnota 127 nebo 128? Když to v programu bude napsáno tak, že se to zastaví na úrovni 127 tak to může ukázat, že svítím na 49%
Rozhodně to ale není nic zásadního pro množství světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2022 19:02 Muž Pavel50 [30] Re: MVano
Tak to asi má nějakou toleranci, nebo pokud by to opravdu ukazovalo odchylku tak o 1%, tak by to bylo asi v toleranci digitálního zobrazení, kdy poslední zobrazená číslice není garatována. Například u multimetrů pro měření el. veličin se poslední digit (zobrazená číslice) bere jako nezávazná a může být o 1 vyšší nebo nižší než je správná hodnota...

Jinak ale v praxi při osvětlení akvária je asi jedno, je-li odchylka od nastavené hodnoty o jedno nebo dvě %, to asi nemá žádný vliv na zdraví ryb ani rostlinek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2022 18:33 Muž MVano [58] Re: Pavel50
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ano to je jasné v momentě když se světlo rozjíždí, nebo vypíná. Ale v době kdy už má být na procentech co jsem nastavil?
Všechno jsem vynuloval, nastavil na hodnoty 30% a 50%. Udělalo to tohle:
Proč se hodnota u ručního ovládání objevuje s jiným číslem, než nastavím? Svítí to na 50% a na 30%, nebo jenom na těch 48% a 29%.
Fotografie jsou pořízeny v době plného svitu. Ne při rozsvícení a při zhasínání.
Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2022 17:57 Muž Pavel50 [30] Re: MVano
Jo, myslím, že to je komunikací kontroléru s mobilem přes wifi, která probíhá vždy po nějaké době, stalo se mi také, že se podívám na telefonu na % setmění a je tam třeba 46%, po chvíli, kdy vidím, že osvětlení trochu pokleslo se podívám a ukazuje se stále 46%, ale když to přepnu na přehled a pak zpět na kontrolér a na časovač, tak už to ukazuje třeba 42%. Ona ta komunikace prostě není online, probíhá asi třeba každých pár minut...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2022 17:56 Muž MVano [58]
Koupil jsem 2 tyhle: www.rostlinna-akvaria.cz/…
Fungují velice slušně. Mám je teprve druhý den, ale rybky jsou skutečně klidné při probouzení.
Nastavil jsem "nějaké" procento scícení (50%) a po vypnutí se to druhý den rozsvítí jenom na 49, nebo 48%. Proč to dělá? Nastaveno a uloženo mám těch 50%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2022 17:52 Muž Pavel50 [30] Re: DOKTORLOLO
Já mám světlo jednobarevné, tak to nemohu využít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2022 17:31 Muž DOKTORLOLO [1] Re: Pavel50
Dakujem ....a to farebne spektrum nechavate na automatiku alebo sa pridava ine na rozvidnenie a ine na stmievanie....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2022 17:13 Muž Pavel50 [30] Re: DOKTORLOLO
Já mám rozednívání i stmívání nastaveno na 1 hodinu a zdá se mi to výborné...
Start svícení mám nastaven na 8:45 a začátek stmívání na 18:15 hodin, takže na 100% svítím 8 a půl hodiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2022 16:58 Muž DOKTORLOLO [1] – dlzka stmievania
Dobry vecer , chcel by som sa opýtat, kolko by to rozvidnenie respektive stmievanie malo byt nastavene , myslim tym kolko minut ....hodin....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2022 12:56 Muž Pavel50 [30] Re: Xif
Aha, máš pravdu, zkusil jsem to a časovačů lze zadat opravdu jen 6, tak to jsem špatně pochopil, v tom popisu na rostlinna-akvaria.cz, píšou: "...je možné nastavit nepřeberné množství kroků, úseků s přesnosti 1 minuty.", nepíší nic o počtu časovačů, to jsem si špatně vyložil... Jasné ale je, že to nepřeberné množství kroků je omezeno těmi 6 časovači, takže bude možné naprogramovat jen 6 změn intenzity osvětlení celkem a to ať jde o změny v jednom dni nebo více dnech...
Nevadí mi to, používám jen dva časovače (rozednění a stmívání), ale rozhodně by to pro někoho mohlo být podstatné a tak je dobré o tom vědět... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2022 12:29 Muž Xif [336] Re: Pavel50
Tak já ten kontrolér doma nemám, beru informace z recenzí na google play
"Lze nastavit pouze 6 časových bodů , které se opakují denně nebo třeba 1 den v týdnu"
play.google.com/…
Jinak, "Tuya" je centrální jednotka pro domácí automatiku atd...
Ten ovladač co tu dal steph, a i ta čína co dal Lojza 007, používá taky app. Magic Home Pro. Schválně sem si ten QR kod oskenoval
No snad se pletu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2022 12:02 Muž Pavel50 [30] Re:
Možná ta Čína, ta je asi trochu jiná, má i jinou ovládací aplikaci (nějaká Tuya a ne Magic Home Pro), píší také, že vyžaduje trvalé napojení na wifi, ale ten kontrolér, co uvádím, žádné omezení úrovní nastavení nemá, časovačů je možno nastavit prý neomezeně (čili hodně), nastavení jasu pro nastavené časy po 1%, časy nastavitelné po 1 minutě, atd.
Já jsem kontrolér spároval s mobilem, napojení na router wifi jsem neudělal a funguje to v pohodě a to přes noc wifi router vypínáme, takže to jede bez přítomnosti wifi. Ani moc nevím, k čemu by připojení na wifi router bylo potřebné, trochu mě vyděsilo, že bych měl dávat do aplikace heslo k routeru a kdo ví, kam by to ta apka mohla poslat. Ale třeba je to bezpečné...
Myslím, že napojení na wifi je potřebné jen pro nastavování, potom už to jede asi autonomně. hmm

Pokud jde o "Zlatou S2", tak tu jsem právě nahradil tím novým, důvody viz níže, dále poměrně nekomfortní nastavování a smazání nastavení po výpadku napájení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2022 10:58 Muž Xif [336] Re: steph
To se nedá v aplikaci nastavit "Pokračovat v programu po výpadku Wifi nebo proudu"?
Co sem se díval tak to má jen 6 úrovní nastavení
Zlatá "S2", žádná appka, jednou ručně nastavím a funguje :)
pl.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2022 10:44 Muž steph [0] Re: Lojza007
Dá se sehnat za rozumnější cenu i u nás, já to koupil tady:
www.berge.cz/…
Pokud jde o svícení, funguje jak má, ja psal Pavel50 níže. Aplikace taky OK. Akorát včera ztratil kontrolér na chvíli wifi signál, a světla třikrát zablikala a zhasla. Počítám, že kdybych si toho nevšiml, tak nesvítí do dalšího dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2022 09:33 Muž Lojza007 [1204] Re: Xif
Je k tomu i stejná aplikace. Jak jsem to viděl na Invitalu, hned mně bylo jasný, že je to přeznačená OEM Čína, která půjde sehnat za pár korun, když člověk oželí záruku a chvíli si počká.
Jak to bude doma, tak poreferuju. Oproti TC420 se mně líbí i miniaturní řešení a ta ovládací aplikace určitě bude mnohem lepší. Ale uvidíme, jak moc se to osvědčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2022 21:46 Muž Xif [336] Re: Lojza007
Počítám že ano, teda pokud to z toho eBay nebude nějaké ořezané.
Tu je ukázka na Sinkor
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2022 21:31 Muž Lojza007 [1204] Re: Pavel50
Mám ten samý z eBay objednaný za 150Kč. Jenom čekám na dodání a případně jsem chtěl referovat, jestli se to dá použít místo TC420, pokud člověk používá jenom jeden kanál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2022 19:15 Muž Pavel50 [30]
Tak mi u kontroléru (viz níže) začalo dost vadit, že rozednívání i stmívání se děje skokově, sice po malých skocích, ale přece jen viditelně skokově a dále se mi nelíbilo, že průběh je asi exponenciální, po začátku skoky delší a pak se stále zrychlují.
A tak
jsem zakoupil tento kontrolér www.rostlinna-akvaria.cz/… a je to paráda, naprogramování přes mobil velmi snadné, ovládání přes mobil kdykoliv možné, možnost nastavení jak časově tak intenzitou osvětlení prakticky libovolného průběhu osvětlení, spojitý průběh změny intenzity svícení a průběh lineární... Paráda!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2021 16:47 Brodys Re: Neeo
Mám zkušenost jen s posledním a to zelenou barvou. Osobně se mi nelíbí, akvárium vypadá jak s řasou,ale nechávám ji přes den svítit kvůli porostu, někde jsem četl, že rostlinám přijde vhod. Při soumraku a tmě je naopak červená s modrou krásná a skvěle vybarví akvárium. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2021 15:31 Muž Neeo [0]
Tak přemýšlím o sestavení nového světla na akva s výkonovými led diodami.Pročetl jsem zde na rybičkách mrkak informací od sekce Rozednívání a stmívání,Výkonné LED čipy, CREE, COB, apod.,Osvětlení atd. POchopil jsem dobře,že ideální na sestavení svělta je proudový zdroj od fy. Mean Well s výstupním napětím 36V/DC,pro stmívání a rozednívání TC420 (ten mám doma) budu muset vytáhnout dvodiče se signálem PWN.Někdo zde to řešil svoji vychytávkou a nemuselo se do tý TC420 pájet, šlo to přímo pod šrouby, musím ještě pohledat.Mám i TC421,ovšem ta má prý už malinko jinou konstrukci a nelze ji použít (informace pochází ze zahraničních webů), pak ještě budu potřebovat na každý kanál např.LDD700H abych jej mohl řídít z tý TC420 a jeden stepdown pro napájení TC420 ze zdroje pro čipy.
Mohu se zeptat na radu pokud někdo má zkušenosti s nádrží D100xH40xV60, jak silné osvětnení pomocí výkonových čipů udělat? Chtěl bych ve světle mít studenou bílou,teplou bílou,červenou a modrou a řeším jestli pro oko tam dát i zelené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2021 16:06 Muž Pavel50 [30] Re: Lojza007
No drahý - dá se na eBay koupit od cca 300,- Kč, ale z Číny a tak k tomu bude dost peněz navíc za proclení, DPH, atd. Já jsem ho kupoval z Německa, cena 420,- Kč, ale doprava 460,- Kč, zase jsem to měl doma asi za tři dny.
Na TC420 jsem se pochopitelně při výběru díval, ale ten SW je skutečně zoufalý, to dělal nějaký nedouk, odradilo mě to, protože pro moji jednu LED trubici a jeden požadovaný program je to zbytečné, u toho co mám je nastavení hotové cca za minutu, výpadky elektřiny nemáme (nebo možná tak jeden za cca 3 roky), takže naprostá spokojenost s tím co mám, mohu doporučit. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2021 10:59 Muž 4Sima [1897] Re: Pavel50
Já ho koupil z ebaye za 250, no po druhém zapojení se odporoučel do lovišť. Jinak doporučuji také tu TC 420, je super, mám tam pár programů, jeden na údržbu nastavený jako "stálosvit" a spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2021 09:46 Muž jarovo [1695] Re: Pavel50
Máš to len na jeden kanál - jedno svetlo. TC 420 má 5 nezávislých kanálov regulovaných po minúte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2021 09:38 Muž Lojza007 [1204] Re: Pavel50
Docela drahý za 800Kč, já jsem je z eBay kupoval za 250Kč, navíc nejde nastavit víc jak jeden program svícení. Nedrží čas, po výpadku delším než pár sekund se čas vyresetuje a jde nastavit pouze resetem celého zařízení. Mnohem lepší je pořídit TC420, byť to má naprosto zoufalý ovládací software, ale jakmile se nastaví, funguje perfektně, není problém přenastavit čas, přepínat mezi předprogramovanými režimy. Z eBay za 600Kč, u nás se prodává asi za 900Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2021 20:08 Muž Pavel50 [30] – Ovladač osvětlení z eBay
Delší čas jsem uvažoval jak řešit ovládání osvětlení včetně rozednívání, stmívání, manuálního ovládání. Nakonec jsem na eBay zakoupil toto, stálo to i s poštovným z Německa cca 880,- Kč.
Funguje to dobře, rozednívání a soumrak se dá nastavit na průběh během 15 minut, 30 minut nebo 60 minut, průběh není lineární, spíše se mi jeví jako logaritmický, ale je to příjemné. Kdykoliv je možno do programu vstoupit a zapnout a vypnout osvětlení ručně, je možno i manuálně intenzitu osvětlení snižovat a zpět zvyšovat. Docela podařený výrobek za přijatelnou cenu.

Ještě odkaz, ale pozor, to je z Číny, bývá to ale v nabídce i z EU: www.ebay.com/…

Edit: i.ebayimg.com/…
ae01.alicdn.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2021 08:29 Muž Perlas [546] Re: Lojza007
Tak si musim posypat popel na hlavu a priznat se, ze jsem jitrnice. Nemnel jsem tam nastaveno kazdy den. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2021 07:19 Muž Lojza007 [1204] Re: Perlas
Nemohly by to být mikrovýpadky elektriky? Mně levnější stmívače pak zapomínají čas, program si teda obvykle pamatují. Druhá varianta je, že se připojil někdo cizí a převrtal to.
Jediný, co spolehlivě funguje, tak je TC420, ale to nastavení je opravdu kulturní zážitek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2021 00:10 Muž Perlas [546] – Wifi dimmer stmivac
Napada vas prosim proc kdyz si navolim 4 kroky pro jeden stmivac, tak se mi to nekdy samo za cas zrusi krok 2 a 3 a zustane jen. 1 a 4 krok?

Navolil jsem si 2hy stmivac na 2 kroky a dalsi den jsem zjistil, ze se mi cele navoleni u 2heho smivace zrusilo (aq svitilo v case kdy melo mit tmu. Na dotaz doma, kdo jim povolil vecerku vsichni kroutili hlavou, ze ne a to mam snad jen ja nastavene ovladani v telefonu)

Melo by to byt zaheslovane pod wifi.

Diky

Edit: www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 20:39 Muž Xif [336] Re: tanula
Taky možnost palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 20:34 Žena tanula [8] Re: Xif
Zkusím sladit ty dvě světla nějak přes sebe, uvidím jak to půjde.Děkuju moc za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 20:21 Muž Xif [336] Re: tanula
Tak bohužel, když je minimum 10 minut, tak to asi vypnout nepojde,
Počítám že jediná možnost je se s tím smířit, nebo používat jen jako stmívaní- svítání
Nebo další možnost, teda pokud neuběhla 14-ti denní možnost ho vrátit do obchodu a koupit jinej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 19:44 Žena tanula [8] Re: Xif
To je přesně ono.Je tam možnost nastavení času toho stmívání a min.čas je tam 10 minut.Jak to úplně vypnout nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 19:30 Muž Xif [336] Re: tanula
Fotka k příspěvku Teď sem se díval na návod.
Co zrušit při každém přechodu tuto položku "Ramp OFF - ONN 10min." Co sem pochopil, tak to je čas pro svítání a stmívání. Takže nebude při každé změně nejprve stmívat a znovu rozsvěcet.
Nechat svítání jen při zapnutí a stmívání při vypnutí.
www.youtube.com/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 18:41 Žena tanula [8] Re: jakaf
Jo,tenhle stmívač s hodinami v zásuvce jsem právě vyměnila za Luminus????.Doufám,že to vychytám a bude to ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 18:38 Žena tanula [8] Re: Xif
Děkuji za reakce na můj dotaz.Právě tak jsem to chtěla.Když bych měla jen na 75% od rána do večera,tak se ráno rozední na 75% a večer setmí na 0%.Když chci ale měnit intenzitu v průběhu dne,tak se vždy setmí a znovu rozední před a po každé změně intenzity světla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 17:42 Muž Xif [336] Re: tanula
Ahoj. Tuhle tu srandu nemám, takže jen hádám.
Nejde to nastavit třeba takto (časy a procenta, jsou jen orientační)

8,00 - 11,00 - 45% postupné rozednění 30 minut
11,00 -15,00 - 75%
15,00 - 18,00 - 35%
18,00 - 20,00 - 15% z postupným setměním 30minut na 0%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 17:18 R Muž ctibum [6909] Re: tanula
Tak kvůli "rozednívání" a "stmívání" si lidi tyhle ovladače zpravidla kupují. Kdo chce jen vypnout a zapnout, pořídí si za stovku spínací hodiny do zásuvky...

www.rataj-spk.cz/…
Ale jestli to dobře chápu, můžeš si kromě čassu nastavit i intenzitu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 15:37 Žena tanula [8]
Ahoj,pořídila jsem si Luminus a dvě světla Aquatlantis.Při nastavování jsem zjistila,že mám k dispozici 4 intervaly, každý interval končí na 0% intenzity světla a další zas nabíhá od nuly,jak se to dá vyřešit,aby mi to svítilo bez těch propadů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2021 16:40 Muž Lojza007 [1204] Re: Milo333
Celkem jednoduše, většina LED je na 12 nebo 24V a je rozpojitelná. Mezi to se píchne tato krabička. Pokud je trafo až přímo v LED, tak to nebude fungovat. Pokud se nedá ten kabel od LED rozpojit, tak nejprve ověřit funkčnost stmívání a pak jde na Ali koupit konektory samce a samice se šroubky aby se do toho dal ten ovladač vložit. Dokonce prodávají i rozdvojky, aby se dalo zapojit více svítidel, ale pak to chce pořídit odpovídající zdroj.
Zhruba něco takovýho:
www.ebay.co.uk/…
www.ebay.co.uk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2021 11:08 Milo333 – S2 pro
Zdravím všechny a prosím pěkně o radu... jak jednoduše zapojit tento stmívač... m.pl.aliexpress.com/… . Děkuji moc za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2021 19:34 Muž longr [0] – Aquarium lamp timer
Používám ledkové pásky GrowLed flexi na 24 V, v lištách, uchycení a zapojení vlastní výroby. Napájím je zdroji GLP. Měl jsem to klasicky na spínací hodiny, ale nelíbilo se mi to blik-blik. Tak jsem z Ali sehnal dva časovače se stmíváním (Aquarium lamp timer 12/24V). Jsou zcela jednoduché na nastavení. Napojení je přes DC konektor samec-samice 5,5/2,1 mm. Nad jedním akvárkem mám 2x 70 cm pásku, nad zbylými třemi ve stojanu mám vedné řadě rozloženo také cca 140 cm. Na samotné akva mám jeden stmívač, na akva ve stojanu druhý. Nastavil jsem rozednění a stmívání během půlhodiny. Světlo nejde lineárně, ale mění intenzitu postupně po malých skocích, to mi ale nevadí, není to rušivé a je hezké pozorovat, jak se šeří nebo rozednívá. Rybky, ač si na šoky při rozsvícení docela zvykly, si to teď taky užívají víc palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.01.2021 21:23 Muž Roman.Kl [27] Re: Luka123
Fotka k příspěvku Ahoj, používám dvě trubice (GLASS PLANT COLOR 30W, 105 cm, 6500K AQUASTEL
a druhou GLASS POWER 30W, 105 CM, 6500K AQUASTEL). K tomu nějaký LED pásek - to není podstatné. Vše ovládám právě přes stmívač, na který se ptáš (Programmable LED Time Controller 5-channel)
Každé světlo jsem napojil na jednotlivý výstup a mohu tak ovládat nezávisle.

plynulé rozednívání není ani u jednoho, - to není pravda.
Stmívání/rozednívání pro všechny výstupy nebo pro jednotlivě - vše umí. Buď plynule nebo skokově, vše lze naprogramovat. Má to tuším až 50 kroků na 24 hod v jednom programu. Programů můžu mít spoustu a volit si podle nálady....

Každopádně to chce mít odpovídající 12V zdroj. Já mám 120 W což odpovídá součtu všech světel. Jinak jednotlivé výstupy (1 až 5)jsou omezeny na 48W na kanál.
Takže pokud dvě trubice, pak obsadím a naprogramuji dva výstupy a ostatní budou nevyužitý. A nebo v případě 18W trubic by se dalo obě napojit na jeden výstup, 2x 18W < 48 W, ale proč to zbytečně spojovat.

Jsem s tím velice spokojen, můžu poskytnout podrobnější info.

Na obrázku příklad nastavení. Plynulá změna: pokud mám např. v jednom kroku čas 7:00 a hodnotu 10% a v dalším kroku čas 7:30 a hodnotu 50%, znamená to, že během této půlhodiny roste výkon plynule (!) z 10% na 50%. To že tam mám tolik mezikroků a různých hodnot, je jen moje "hraní si".
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2021 10:26 Žena Luka123 [128]
Zdravím, řeším dilema... ráda bych stmívání a rozednívání, ale musím vyměnit světlo, bo mám setové, přímo do zásuvky.
Líbil by se mi www.rostlinna-akvaria.cz/… a k němu www.rostlinna-akvaria.cz/… s tím, že bych to ráda napojila buď na stmívač www.rostlinna-akvaria.cz/…. Nebo na www.aliexpress.com/… .

A teď končím na elektrikařině. Nechci světla ovládat zvlášť, pojedou zároveň. Ale netuším a nikde jsem nevyčetla, jestli lze jedno barevné a druhé bílé napojit do s2pro jen pomocí DC rozbočovače se 2 výstupy. Utáhne to?

Nebo musím použít ten superúžaprogramovatelný stmívač z invitalu, kde budu muset jednotlivá světla rozdělit na drátky a obsadit všechny ty kanály?

Jak jsem vyrozuměla, plynulé rozednívání není ani u jednoho, tedy pokud by technicky šlo využít jackového číňana, nevidím výhodu v dražším a elektrikářsky složitějším druhým stmívačem z Invitalu. Co myslíte? Předem děkuji za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2021 21:09 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: d_i_x
Já tedy nemám pásky ale čipy ale kvůli pískání zdroje tam mám 3 kondenzátory. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2021 20:12 d_i_x – Pískající zdroj
Fotka k příspěvku Zdravím, řeším problém s osvětlením LED diodovýma páskama, nejedná se o osvětlení akvárka, snad nevadí...všiml sem si, že už se tu podobný problém řešil, můžete mi prosím poradit?
Mám CCT2 V2-L ovladač, kterým reguluju barevnou teplotu a intenzitu světla. Jelikož se mi nepodařilo sehnat žádný originální dvoubarevný CCT pásek s dostatečným světelným výkonem, tak sem použil dva výkonné 24V 2835 pásky o délce 5 metrů, jeden cool white, jeden warm white. Pásky jsou CC, tedy s konstantním proudem.
Toto zapojení funguje, lze měnit teplota barvy i intenzita osvětlení.
Problém je s pískáním zdroje. Čím víc světla, tím víc píská. Pokud se svítí jen na jeden pásek např studený a teplý pásek je neaktivní, tak je zdroj téměř tichý. Můžete mi poradit v čem je problém? V té dvojí regulaci? Pokud jde o princip regulace PWM, dalo by se to vyřešit kondenzátorem připojeným ke zdroji?
Nebo je problém s tím, že sem nepoužil originál CCT pásek, nebo že jde o proudové CC pásky?
Nevím, jestli přijímač V2-L je na toto stavěný a jestli dokáže takto dlouhodobě pracovat.
Nemůže dojít ke zničení spínaného zdroje?
Předem díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2020 08:17 Žena permonici [316] – stmívač Commander 4 pro Chihiros WRGB
Ahoj, mám potíže se stmívačem Commander 4 pro WRGB LED světlo Chihiros. Prodejce radí aplikaci Chihiros Magic, která je však zastaralá, nyní se prý používá aktualizvoaná My Chihiros. Bohužel ani tato nefunguje. Vyžaduje Android od 6.0, tím pádem na jednom mobilu s 4.1 vůbec nejde nahrát, na tabletu s 8.0 nahrát jde. Zařízení se nechce párovat. Po 2,5 hod. pokusů se Commander na tabletu objevil, ovšem offline. Po dalších pokusech byl i online, ovšem vypadávalo spojení. To je hrozná bezmoc, když je problém někde ve vzduchu ve vlnách. Commander bliká. Tablet hledá zařízení... 2x (celkově během 4 hodin pokusů!!) se obě zařízení spojila a podařilo se nastavit nějaké svícení. Ale je tohle normální?? (Není, u světla, které není zrovna levné, očekávám výrazně vychatanější funkčnost a dostatek informací pro zprovoznění).
Máte někdo podobnou zkušenost? Jak jste situaci vyřešili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2020 13:25 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Miras
Nečekal bych, že rybí oko bude světlo vnímat nějak zásadně odlišně, než to lidské. 50 Hz u zdrojů s velmi nízkou setrvačností vnímat ještě dokážeme. Ještě i 100 Hz můžeme u pohyblivých obrázků zaznamenat. Doporučuje se 1 kHz a víc. O výzkumech vlivu na rostliny jsem zatím neslyšel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2020 12:43 Muž Miras [111]
Jaká je vůbec vhodná/ideální frekvence pro rozednívání/stmívání, svit led pásku? Má frekvence vliv na růst rostlin nebo ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 21:51 Muž jarovo [1695] Re: Somecheck
Tu máš niečo lacnejšie hmm www.gme.cz/…, samozrejme bez časového spínača. Frekvencia PWm: 3 kHz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 21:26 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Somecheck
Požadavek na cenu v původním zadání nebyl specifikován :-)

Nicméně asi existuje: www.aliexpress.com/…

Frekvenci PWM tam ale nepíšou, takže výsledek nemusí být úplně uspokojující. A nebo taky může, to nikdy předem nevíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 21:17 Muž Somecheck [3] - AmerikaRe: _ucx_
Stmievač drahší ako samotné svetlo, uff. Ďakujem za radu, asi nerentabilné. Zrejme nič low-cost nie je, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 13:58 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Somecheck
Ano, něčím, co umí PWM modulaci. Čili například TC420.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 13:40 Muž Somecheck [3] - AmerikaRe: _ucx_
Ahoj, slo by stmievat taketo svetlo?
www.aliexpress.com/…

Ak ano, tak cim? Vdaka za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 09:06 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: surel
S něčím takovým zvládne dvě (a libovolně více) světel jakýkoli stmívač: www.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 08:49 Muž surel [3] – Stmívač Smart for led S2 PRO
Nevíte, jestli tento stmívač má možnost rozdvojky pro dvě světla? Mám dvě rampy a chtěl bych je stmívat jedním zařízením. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2020 16:54 Muž vlka [3444] Re: Sirah
Čauky, pokud ho mají tady, zeptej se dole v nabídce. Třebas poradí...
www.akvamex.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2020 11:29 Žena Sirah [11] – kompatibilní stmívač pro LED osvětlení Diversa
Ahoj. Prosím o radu. Existuje nějaký kompatibilní stmívač pro LED osvětlení Expert Diversa?Zvažuji koupi setu Diversa Fine Line (jsem omezena prostorem pro akvarium a mohu si dovolit pouze délku 100 cm, jinak bych zvažovala jiný set). Nechce se mi stresovat ryby tim, že se jim světlo ráno naráz rozsvítí, případně naráz zhasne večer.
Moc díky za tipy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2020 08:37 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostlinyRe: vaclav
Fotka k příspěvku Tak to je divné. Zkoušel jsi, respektivě máš poslední verzi firmware?

Už vím proč! palec Nastavení zařízení / power-on State změn z OFF na ON. ano
Tedy po výpadku proudu se ZAPNE. Ještě je tam hodnota RESUME = po výpadku proudu se nastaví do režimu před výpadkem.

Mám u jedné zásuvky (připojená TV, PS3) nastaveno po výpadku el. energie OFF. Protože, když vypadne elektrika a LCD TV je v pohotovostním režimu, tak při nahození elektriky se TV sama zapla. Takže jsem přišel z práce a TV hrála. Nastavil jsem OFF a pro zapnutí TV po výpadku musím ručně přes mobil Sonoff zásuvku zapnout do stavu ON. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2020 08:07 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Xif
Tak já ji mám taky a nenaskočí musím jí znovu v telefonu zapnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2020 06:47 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostlinyRe: vaclav
Fotka k příspěvku Když vypnou proud, tak Sonoff v pohodě naskočí. Tedy po výpadku a znova nahození el. energie Sonoff jede/funguje jako před výpadkem. ;)

Doma používám několik Sonoff zásuvek, vypínačů a ovladačů.
(Sonoff: S26, Basic DIY, T1 EU, Wireless 4 Buttons 433MHz Remote)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2020 23:41 Muž Xif [336] Re: vaclav
Ahoj
Pokud myslíš S2 PRO ?
Tak naskočí, mám doma ;-)
edit:
Aha tys asi myslel, Wifi zásuvku Sonoff stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2020 23:19 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: sejvi
Když ti ale vypnou proud tak po zapnutí to zpátky nenaskočí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2020 21:56 Muž Roger [1873] Re: _ucx_
Pravdu bdíš palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2020 21:56 Muž Roger [1873] Re: sejvi
No, hele, na Noname mám s WiFi a je to pohodlné, kór když ladíš dobu rozednívání-stmívání, když se mi to líbilo, kytky vzrostly a já musel zase přidat atd... jasný je to o pohodlí, o ničem jiném :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2020 21:53 Muž Roger [1873] Re: Xif
Super, díky za info palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.02.2020 21:52 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Roger
Já bych se verzi s wifi vyhnul. Čím jednodušší, tím víc věcí se v tom nemůže zbláznit nebo rozbít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2020 21:04 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostlinyRe: Roger
Je k zamyšlení zda je potřeba mít stmívač s WiFi. Jednou nastavíš a pak už to jede pořád dokola. A jednou za čas si změnu naťukáš hold ručně pomocí displeje a tlačítek.

Teď zapínám a vypínám LED světlo pomocí Wifi zásuvky Sonoff - www.chytrevypinace.cz/…
Jedinou výhodu to má, že můžeš zapnout/vypnout mimo nastavenou automatiku třeba z gauče nebo i mimo domov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2020 21:01 Muž Xif [336] Re: Roger
Pasuje na Sinkor,Tommi,Chichiros a další stmívatelné led světla do 100W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2020 20:53 Muž Roger [1873] Re: sejvi
Já musím zjistit zda pasuje i na Tommi lfl a Sinkor, ale jack vypadá stejně. Měla by tam být i verze přes WiFi jestli se nepletu, tehdy jsem tam viděl obě verze, ta s WiFi byla tuším jen o 300czk dražší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2020 20:51 Muž Xif [336] Re: Vladik
Ahoj
Pasuje na Sinkor,Tommi,Chichiros a další stmívatelné led světla do 100W

Mám ho taky,už sem to tu někde psal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2020 20:50 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostlinyRe: Roger
Fotka k příspěvku Jo pak dám vědět. Měl by přijít do 3 týdnů. palec

Já jsem se inspiroval u Zit_Congerson - rybicky.net/nadrze/31030, má ho už nějakou dobu a je s ním spokojený. Líbí se mi, že při výpadku el. energie si pamatuje veškeré nastavení, plynulé stmívání bez kroků. A dle videí na YouTube mi přijde za ten peníz dostačující...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2020 20:27 Muž Roger [1873] Re: sejvi
Taky už jsem na něj koukal, měl by pasovat podle mě jak k Sinkoru tak k Tommi lfl (alespoň podle obrázku, ještě jsem to neporovnával) Dej vědět jak šlape a když tak se budu opičit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2020 20:19 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostlinyRe: sejvi
Tak jsem nakonec objednal za 300Kč z Číny toto:

S2 PRO Aquarium LED (časovač a stmívač)
www.aliexpress.com/…

Nastavení a recenze zde: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2020 20:03 Muž Vladik [16] Re: Xif
Ahoj, je někde dostupná specifikace? Vidím napětí 12-24 V. Ale jak velkou to dokáže sepnout zátěž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2020 01:28 Muž Xif [336] Re: sejvi
Fotka k příspěvku Ahoj.
Vzdáleně podobný stmívač, prodávají na ebay.
www.ebay.com/…
Právě ho testuji.
Funkce:
1.Svítání, stmívání - 15, 30 nebo 60 minut.
2.Stmívač 0-100%
3.Časový spínač, rozsvícení a zhasnutí v určený čas.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.02.2020 13:34 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: sejvi
Fotka k příspěvku Tak já mám stmívač od Františka (RoFr) bohužel je už nevyrábí. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2020 11:59 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostlinyRe: vaclav
Pecka! palec
Koukal jsem na prezentaci a v popisu nemáš typ stmívače. Proto se ptám jaký používáš stmívač?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   11.02.2020 11:45 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostliny
Zkoušel jsem nahrát video postupného rozsvěcení ale vypadá to díky citlivosti foťáku že to trvá jen 2 minuty ale doba je ve skutečnosti 40 minut a obraz tak neodpovídá zkutečnosti.
www.youtube.com/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.01.2020 06:13 R Muž ctibum [6909] Re: vlka
Protože simulace přírodních podmínek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   02.01.2020 22:56 Muž vlka [3444] Re: ctibum
No já jen že rozednívání a stmívání nahradilo okamžité rozsvícení a zhasnutí, aby se rybičky nelekaly. A najednou blesky a je vidět, že blesky rybičkám vůbec nevadí. Takže proč zdlouhavé rozednívání a stmívání?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2020 19:10 R Muž ctibum [6909] Re: vlka
Proto se vlákno jmenuje "Rozednívání a stmívání", tedy pozvolné rozsvěcení a pozvolné zhasínání... ;-) Simulace bouřky (za stálého tlumeného světla, jak vidno) bude o něčem jiném... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2020 18:22 Muž vlka [3444] – hromy a blesky
Hezký večer. a já myslel, že rožínání a zhasínání světel rybičky leká.
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 16:25 Muž Clarke [0] – Výběr osvetlovací LED rampy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, chci pořídit pro akvárium 60 cm osvětlovací LED rampu. Představu mám takovou, aby se plynule měnila intenzita osvětlení automaticky, tedy simulace rozednívání a stmívání.
Ideálně s možností modrého světla, jako nočního svitu. Budu tam mít rostliny, tak ideálně plné světelné spektrum.
Nechce se mi za to dát moc peněz, tak hledám v Číně a vybírám mezi třemi řešeními:

1. Marine Aquarium Light Bracket RGB LED Lamp For Aquarium LED Lighting Fish Tank LED Lights Aquarium Lamp 30CM 60CM 70CM
www.aliexpress.com/…

Toto řešení obsahuje RGB LED rampu s Bluetooth controllerem
- LED rampa 50 cm
- příkon 30 W
- 150 ks LED SMD 5050
- očekávaný světelný tok 2250 - 2400 lm
- ovládání pomocí Bluetooth ovladače z mobilu, možnost nastavit automatické časové scény svítání/rozednívání, různé úrovně barevných složek + možnost modrého nočního osvětlení.
Nevýhodu vidím v použití starších LED 5050 s nespojitým barevným spektrem.

cena cca 880,- Kč


2. Nicrew 110~240v Chihiros A series ADA style water plant grow 6500k LED light brief style remote controller aquarium fish tank
www.aliexpress.com/…

Nicrew Chihiros Bluetooth Light Dimmer Controller Modulator Aquarium Fish Tank LED Intelligent Lighting Timing Dimming System
www.aliexpress.com/…


Toto řešení obsahuje LED rampu a zvlášť Bluetooth controller
- LED rampa 60 cm
- příkon 39 W
- 117 ks LED
- deklarovaný světelný tok 5800 lm
- barevná teplota 6500 K
- světelné spektrum 400 - 700 nm
- barevný vyzařovaný index 88Ra
Jedná se o novější model LED, stmívatelné, jedná se pouze o bílou barvu, která má mít barevné spektrum pro podání věrných barev a dobrý růst rostlin.
Zvlášť dokoupit Bluetooth ovladač pro nastavení denních scén rozednívání stmívání.
Nevýhoda je, že je to řešení bez možnosti nočního barevného světla a to by se muselo případně dořešit modrou LED trubicí.
Led rampa 60 cm cca 1207,-
BT ovladač cca 513

cena kompletně přibližně za 1720,- Kč


3. NICREW Chihiros RGB Aquarium LED Light Full Spectrum Lighting for Aquatic Plant Brightness Adjustable Suit for 30cm to 80cm Tank
www.aliexpress.com/…

Toto řešení obsahuje RGB LED rampu s Bluetooth controllerem
- RGB LED rampa 45 cm
- příkon 37 W
- 90 ks LED
- deklarovaný světelný tok 1850 lm

- RGB LED rampa 60 cm
- příkon 50 W
- 120 ks LED
- deklarovaný světelný tok 2450 lm
- barevný vyzařovaný index 88Ra

Jedná o moderní LED čipy, kvalitní provedení s plnospektrálním světlem pro zdravý růst rostlin s přidaným BT ovladačem lze pomocí telefonu nastavit automatické scény včetně možnosti nočního modrého světla.

BT ovladač cca 530,-
LED rampa 45 cm 1660,-
LED rampa 60 cm 2300,-

takže v provedení 45 cm vyjde na 2200,- v případě 60 cm na 2830,- Kč

Pomohlo by mi v rozhodování váš názor, které z těchto řešení zvolit, případně jiné řešení, díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.04.2019 13:59 Muž Blackie89 [493] Re: firerescue
ty musíš začínat v 7:00 a končit v těch 18:30 na 0%, tím pádem se ti to od těch 18:30 do těch 7:00 ráno postupně rozednívá na těch 15% co máš v 7:00 nastavené. takže v 7:00 musíš mít ještě nastaveno 0%....
případně mrkni ke mě na prezentaci "moje první" případně "pokus o rostlinné" jako inspiraci, tam to mám v informacích rozepsané jak to mám nastavené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 13:55 Muž firerescue [6] Re: Blackie89
Nastavím 7:00 L15 7:10 L35 7:20 L80 12:00 L20 14:00 L80 18:00 L35 18:15 L15 18:30 L00

Tak v 23h se mi to samo zapne na 03% a svítí to celou noc a ráno to svítí víc než má už v 6h...prostě to nejede podle programu.

Mám to nastavené na AUTO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 13:44 Muž Blackie89 [493] Re: firerescue
Mám tento stmívač na dvou akváriích a nemám s ním sebemenší problém, dělá přesně to, co na něm nastavím... jaký máš přesně problém?
Poslal jsem ti do vzkazů návod, dle kterého jsem to v pohodě nastavil. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 12:54 Muž firerescue [6] – S2 PRO zkušeonosti
Zdravím, nemá někdo zkušenost s tímto LED controlerem? Nějak se mi nedaří nastavit program, resp. naprogramuju a on si svítí jak sám uzná za vhodné. Možná to nedělám dobře, nebo je to vadný přístroj. Za rady předem děkuji.
ae01.alicdn.com/…
www.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 20:00 Muž Xif [336] Re: svist
Ano, má vlastí baterku,nastavení zůstane v paměti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 19:20 Muž svist [3] Re: Xif
zdravím, v prípade výpadku prúdu si pamätá nastavenie a spusti sa po opätovnom nabehnutí prúdu? dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 16:27 Muž Strojek [141] Re: slavko
ano pouzivam odpor a kondenzetor na vstupu do OZ a na vystupu z OZ kondenzator..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 16:22 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Strojek
Napriek tomu, že tvorcovia Ardujna nazvali funkciu na ovládanie výstuúu PWM menom AnalogWrite(), nejedná sa analógový výstup a vyžaduje DA prevodník, ktorý síce môže byť realizovaný aj pomocou OZ, ale vyžaduje vhodný RC prvok (integrátor), inak bude výstup dosť (veľmi) zvlnený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 16:15 Muž Strojek [141] Re: vlka
ja mam klasicke trubice .. tohle je led trubice, tak jedine vyzkouset nejakej triakovej regulator.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 16:12 Muž vlka [3444] – trubice
Fotka k příspěvku Pro info posílám fotku trubice na 220V.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 16:00 Muž Strojek [141] Re: slavko
ja pouzivam PWM z procesoru atmega a zesiluju signal operacnim zesilovacem.. ted delam nov programator pro akva se vsim vsudy z arduina DUE..snad se me to vse podari dat dohromady..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 15:52 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: vlka
Záleží aký má zdroj. Bežne sú pri LED použité spínané zdroje, ktoré neponúkajú riadenie výstupu a zvládajú široký rozsah vstupného napätia bez zmeny na výstupe. V takom prípade smola.

Avšak existujú zdroje, ktoré:

a) umožňujú riadenie výstupu digitálne PWM, možno použiť napr. spomínané TC420
b) umožňujú riadenie výstupu analógovo 10V napätím, možno použiť napr. potenciometer
b) menia výstup adekvátne vstupu, potom možno použiť napr. triakový stmievač

Stretol som sa i so svietidlom, kde bol len obyčajný usmerňovací mostík a veľký spoločný obmedzovací rezistor, ale také nikomu neodporúčam... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 15:38 Muž Strojek [141] Re: vlka
ja pouzivam predradnik 0-10V pro zarivky.. www.e-light.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 15:32 Muž Riccihifi [13] Re: vlka
bojim sa ze na 220V je to neriesitelne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 15:26 Muž vlka [3444] – dotázek
A jaký stmívač/rozednívač pro led trubici 18W na 220V?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 14:42 Muž Tija [2] Re: Kapr
Myslím si, že i tak to postrádá smysl. Jednou nastavíš a pak upravuješ možná jednou za dlouhý čas. Takže ta obyč s postupnějším a plynulejším krokem je lepší a hlavně levnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 14:14 Muž Kapr [9] Re: Tija
Jeste jsem nasel toto www.ebay.co.uk/… ale asi zbytecne pro mne. I kdyz ta apka do mobilu na to neni k zahozeni, ale zase je to jen pres bluetooth.. kdyby byla wifi tak uz je to o necem jinem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 14:09 Muž Tija [2] Re: Xif
Nemyslím si, že by to vydávalo zvuk, jen marketing. Ale asi to má pomalejší přechody. I tak za ty ceny, krása, krása.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 14:05 Muž Xif [336] Re: Tija
Tak já ho mám už dlouho
to ještě Pro. nebylo
ale za tu dobu ani jednou nepísk :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 14:02 Muž Tija [2] Re: Kapr
Ani na ALi se nemusíš bát to se prostě někdy stane. Je to stránka milionu prodejců a trefil si asi zrovna špatně. Já jsem odtud objednal už tak stovku produktů a nikdy žádný závažnější problém. Tím zvuky myslí asi nějaké to pískání, které může být slyšet někdy. Nevím, nic jiného mě nenapadá. I tak si myslím, že je lepší ten PRO.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 13:55 Muž Kapr [9] Re: Riccihifi
Dekuji. Na Ali. neobjednavam, kdysi jsem tam mel spatnou zkusenost a od te doby jen ebay ci amazon. Ale i tak objednam spise co mi tady doporucil Xif. Cena je kolem 330 Kc. a na to moje jedno svetlo mi to staci, navic doba doruceni u tohoto vyrobku je kratsi protoze to maji na sklade v Londyne. www.ebay.co.uk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 13:49 Muž Riccihifi [13] Re: Kapr
Na Ali je TC421 lacnejsi, cca 25 USD ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 13:48 Muž Tija [2] Re: Tija
Děkuji moc za odkaz objednám si taky dva ty PRO...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 13:47 Muž Tija [2] Re: Kapr
TeĎ jsem si to četl, S2 pro má možnost plynulejšího přechodu a má nějaký noční mód a méně hlučí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 13:47 Muž Xif [336] Re: Kapr
Tak to bohužel nevím
ne muj žádné zvuky nevydává
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 13:44 Muž Kapr [9] Re: Xif
To je velmi zajimave. A nevite jaky rozdil je mezi S2 a S2PRO? A rozsvecuje se take postupne nebo skokove? edit: aa uz to ctu - For S2,the brightness change of sunrise and sunset varies Jumpingly; S2 PRO is gradual, smoother than S2
S2 PRO has night light mode
S2 PRO increases frequency and reduces noise
Ono to vydava nejake zvuky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 13:30 Muž Xif [336] Re: Kapr
Ahoj
já mám Chihiros LED A901 serie 55W
a mám k němu toto - cena cca 250kč
www.ebay.com/…
sice to má jen osm kroků ale mně to stačí
a mám ho nasteven takhle

9 - 9,30 hod -10%
9,30 - 10 hod - 40%
10 - 11 hod - 70%
11 - 15 hod - 100%
15 - 17 hod - 70%
17 - 19 hod - 40%
20 - 20,30 hod - 10%
20,30 hod - 0%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 13:09 Muž Kapr [9] Re: Riccihifi
Dekuji. Po precteni doporucenych odkazu jsem se rozhodl objednat TC421 s wifi. Na ebay je za £27 coz je necelych 900kc. A to myslim neni zas tak silena cena. Ale chvilku si na to pockam.. holt z Ciny je to dalka. Ps: jinak na ebay je ten Chihiros za cca 600kc. V Cesku v shopech to maji predrazene rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2019 13:03 Muž Riccihifi [13] Re: Kapr
TC 420 by sa malo dat pouzit, kazdy jeho vystup je dimenzovany na 48W.
Dalsia moznost stmievaca je popisana v linku pri produkte:
www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 11:35 Muž Kapr [9] Re: slavko
Ahoj omlouvam se. Predpokladal jsem ze ten kdo by mi radil bude natolik inteligentni, ze se podiva na moji prezentaci kde je popsano jake svetlo pouzivam. Ale dobra: Chihiros A501 33W jinak dekuji za odkaz palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2019 08:56 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Kapr
Takých strojov je veľmi málo a ešte menej za rozumnú cenu. Ohľadom TC420 tu je samostatné vlákno, viď rybicky.net/forum/19601-tc420-programovatelny-stmivac-led

Každopádne, nikto nepovie, či je vhodné pre Vaše svetlo, ak neprezradíte aké svetlo máte... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 05:05 Muž Kapr [9] – Stmivac
Ahoj, poradil by mi zde nekdo kdo ma zkusenosti s nejakou masinkou co ridi svetlo od nejmensiho svitu az po nejvyssi a naopak? Mam osvetleni ktere si muzu dalkovym ovladacem zapinat a menit intenzitu svetla, ale chtel bych zkusit neco co bude automaticky svetlo nejen zapinat a vypinat, ale i samo menit intenzitu svetla podle toho jak si to nastavim. Uz jsem nekde narazil na TC420, ale nevim jestli je to vhodne zrovna pro me svetlo a vubec jestli to dela presne to co pozaduji. V tomhle tom se zatim moc nevyznam. Takze diky za jakekoli rady ci doporuceni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2018 16:08 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidkyRe: DH
Aj som mal na akvarium Osvetľovací kryt MultiLux LED 120 cm – 2x29 W, dĺžka 1192 mm, 1x29 W DAY & 1x29 W NATURE, 9000/6500 Kelvinov, 6670 Lumen. Ja som si kupil nove svetlo na AQ HeliaLux Led aj Juwel Control pro www.juwelakvarium.cz/…
svietenie sa da regulovat. ;-) ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2018 11:03 Muž DH [335] – Stmívač
Dobrý den
Mám LED rampu www.juwelakvarium.cz/…
a kvůli řasám bych chtěl snížit intenzitu světla (zatím řeším plovoučkami). Je to u tohoto typu vůbec možné? Pokud ano jaký stmívač mám pořídit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2018 13:32 Muž Matesak [1] Re: fido16
V pátek mi přijel domů :). Jen v rychlosti jsem otestoval, reálně půjde na AQ, které bude ke spuštění od 08/2018.
Na případné konkrétní dotazy rád odpovím (když budu vědět).

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 21:05 Muž fido16 [631] Re: Kubaa
Tak anpř to že nemusím mít zapojené kabely přes čokoládu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 20:20 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Kubaa
4 kanály tam taky zapojíš, ale holt platíš za pohodlí (Wifi) a zpracování od Portugalců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 17:10 Muž Kubaa [718] Re: bobik0cz
Tak zas takovej hipster, abych dal přes 1500 navíc za design něčeho, co normálně ani není na očích, a wifi, nejsem... A navíc to má méně kanálů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 16:47 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Kubaa
Wifi a design ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 16:22 Angus68 Re: powery
A tenhle by nešel? www.rostlinna-akvaria.cz/…
Nastavit můžeš po 1 minutě, intensitu po 1% ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 16:21 Muž Kubaa [718] Re: fido16
Co to má za výhody oproti té 420?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 16:20 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Gringo63
Ano lze. ano

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 16:12 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .
Ví někdo, jestli s tím půjde ovládat Chihiros?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 09:54 Muž fido16 [631] Re: powery
No tak cena je trošku někde jinde. Ale o to mi až tak nejde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2018 09:49 Muž powery [250] Re: fido16
Ale ta cena coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 09:35 Muž fido16 [631]
Čau našel jsem tento stmívač a vypadá hodně zajímavě je na 2 osvětlení. Má jej už někdo pár videií jsem našel na youtube a vypadá hodně zajímavě.

www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 11:12 Muž Xif [336] Re: Lucasxx
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2018 11:07 Muž LukšaNM [309] Re: vaaclav
Jasně proč ne,akorát cenově trošku jinde. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2018 11:05 Muž LukšaNM [309] Re: dobrman101
A výhody/nevýhody? ;-) Možná špatně hledám, ale nedaří se mi najít moc technických specifikací. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 11:05 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 10:13 Muž Xif [336] Re: dobrman101
O par řádků níže sem to taky dával a nikdo si nevšiml
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 09:57 Muž dobrman101 [1] - Rostliny
Co třeba toto
www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2018 09:54 Jarda62 Re: Lucasxx
Mám třeba i zařízení co má 1024 kroků a u výkonných čipů, jde stejně vidět skoky v poklesu intenzity okem. Takže by bylo třeba daleko více kroků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 09:52 Jarda62 Re: DavFM
Myslím že tohle řešení je už dávno nedostupné, přestalo se vyrábět? Nějakou dobu zpět asi 2 roky jsem se na to díval a stav je pořád stejný, dočasně nedostupný :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 09:37 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Lucasxx
Já to nemám, jen jsem nad tím kdysi uvažoval.
Ale co vím, tak není potřeba PC pro naprogramování a dá se to rozsvítit i manuálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2018 09:25 Muž LukšaNM [309] Re: DavFM
Cenově srovnatelné, je v něčem lepší? Jestli dobře chápu, má taky 100 kroků, stejně jako TC420...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2018 09:05 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma
A co třeba tohle:
www.aquario.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 02:10 Muž Xif [336] – LED ovladač
Zdravím
teď jsem narazil na toto
www.ebay.com/…
a navod
m.fr.aliexpress.com/…
www.nicrew.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2018 09:33 Muž LukšaNM [309] – TC420
Mám už druhý kus doma a naprostá spokojenost. Vzal jsem taky z rostlinna-akvaria, maj teď akci za necelých 800, to už docela jde za to, že je to i se zárukou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 09:22 Scoperlada Re: jethro
Jasně. Ale poloviční cena.... mě zatím alice v ničem nezklamal. Teď se chystám dělat komplet celý kryt i s LED,chlazením. Tak jak bude hotovo pošlu foto pro inspiraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 08:50 Muž jethro [7] Re: Scoperlada
Mám ho asi měsíc a jsem spokojenej,vše jsem naprogramoval a je to super.Ryby nedostávájí takové šoky při zapnutí,jen jsem si ho koupil na rostlina-akvarija,je sice dražší ale 2roky záruky.na ali je to někdy sázka do loterie,bude fungovat nebo ne a co potom sním. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 20:57 Muž Zip [277] Re: Scoperlada
Super palec
Jsem koukal na Ali, že už dělají i TC420 s Wifi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 18:42 Scoperlada Re: Breaker
Dnes mi přišel tc420 z aliexp. Hned sem ho vyzkoušel. Má bílé podsvícení a zda se plně funkční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 16:37 Muž MirekSazava [71] Re: 1965
Tak to pak asi bude nejjednodussi reseni. Diky!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 16:25 Muž 1965 [35] Re: MirekSazava
MirekSazava napsal: Hm... dobry napad. A muzou tam byt dva programy a prepinat je, a nebo ho tam musis vzdy nahrat?
Máš tam možnost více Modů , které si vytvoříš v PC a nahraješ do TC a pak na TC přepínáš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 15:43 Muž MirekSazava [71] Re: Zip
Hm... dobry napad. A muzou tam byt dva programy a prepinat je, a nebo ho tam musis vzdy nahrat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 15:16 Muž 1965 [35] Re: MirekSazava
MirekSazava napsal: Ahoj, nevíte prosím někdo, zda se u stmívače TC420 dá rozsvítit světlo mimo nastavený program? Já na to nepřišel. Děkuji!!
Mimo program nedá . Kabel od zdroje 12v musíš stejně střihnout a napojit do TC . tak jsem jej dal do svorkovnice a z ní vytáhl dvě větve . Jedna do TC a druhá do klasic konektoru od světla . Když chci svítit mimo Tc vytáhnu konektor z TC a zapnu do jiného se stmívačem . Jen to nesmíš potom zapomenout přehodit , jinak svítíš pořád .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 13:12 Muž Zip [277] Re: MirekSazava
Já mám samostatný program, kde na celých 24hodin mám stejnou úroveň svícení :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 13:06 Jarda62 Re: MirekSazava
Ja taky ne a přitom píšou, že stačí vypnout běžící program, když to udělám zhasne úplně, dělám to tak že nastavím čas kdy vím že svítí na max. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 12:49 Muž MirekSazava [71] – TC420
Ahoj, nevíte prosím někdo, zda se u stmívače TC420 dá rozsvítit světlo mimo nastavený program? Já na to nepřišel. Děkuji!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2018 16:01 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Zip
Tak za Václava by som si netrúfol odpovedať, ale sériovým zapojením získaš akurát vyššie napätie (čo tu nepotrebujeme), ale celková kapacita zapojenia bude ešte nižšia. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2018 15:35 Muž Zip [277] Re: Magic
no dobře, jen jsem chtěl ujistit X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2018 15:10 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Zip
Sériovo by to veľký význam nedávalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2018 14:48 Muž Zip [277] Re: vaaclav
Je to v jiném vlákně, ale našel jsem.
Předpokládám, že máš všechny 3 kondíky paralelně na výstupu ze zdroje, je tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2018 13:38 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zip
Trochu zalistuj zpátky. Já mám na zdroji 3 kondenzátory 470µF :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2018 13:26 Muž Zip [277] – Kontroler TC420 + pískání zdroje
Zdravím a prosím o konzultaci.
Mám LED pásky a k nim kontroler TC420, zdroj 12V(který běží tak na 50-60%) od T-ledu a bohužel při snížené úrovni svícení zdroj nepříjemně píská. Někdo to tu řešil, problém s PWM, dal jsem uvedený kondenzátor, ale bohužel veselé píská dál.
Čím nižší úroveň svícení, tím to více píská.
Jak to řešíte?
Případně uvítám tip na zdroj, který má dobře odfiltrovaný výstup a nebude pískat:)
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2017 22:57 Jirka – Stmívání a rozednívání jak ho mám já
Zdravím
Taky jsem toto řešil a vyřešil.
Mezi trafo a LED pásek jsem zapojil LED stmívač 0-10 V
www.t-led.cz/…
Řídící signál ovládám arduinem a je to.
Rozednívám a stmívám 30 minut a je to super.
Ještě jsem si dal snímač světla a čas sepnutí a vypnutí řídím venkovním světlem.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2017 07:06 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: jarda62
Víc mě zaujal třeba systém Econlux, kde se připojí jen jejich RGB lišta a umí si to míchat barvy samo, ale komplet včetně zdroje, dvou světel 65 cm, zdroje jsem na 8tis a to za to nedám.
Třeba by šel použít ten controller a LED vlastní včetně zdroje.
www.econlux.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2017 23:03 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Amazonka
Kto nepozná (nekupuje) súpravy neveľmi vie, čo tam svieti. Väčšinou to sú úsporné žiarovky, resp. žiarivkové trubice. Možno by sa Vám oplatilo poštudovať trochu o zdrojoch svetla v akvaristike, určite tým získate lepší prehľad i do budúcnosti.

Mimochodom, to ľakanie a skrývanie sa nemusí byť len svetlom, skúste navštíviť vlákna o dusíku, resp. NO3, či NO2 v tomto fóre ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2017 23:02 Jarda62 Re: Losky
Tc420 by nestačilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2017 22:58 Muž Vstrom [82] - Malawi
Můžete případně doporučit nějaký inteligentní controller pro RGB světlo, který si míchá barvu sám? Něco levnějšího než Liwebe. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.09.2017 20:48 Jarda62 Re: Amazonka
Rybky si časem zvyknou.. ;-) nebo napiš Ježíškovi už se blíží... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2017 20:40 Žena Amazonka [33]
stydim Aha, tak to nic. Jen že minule se rybičky při rozsvícení schovávaly a hodně se toho bály. Byly pak půl dne bledý a různě poschovávaný :-O
EDIT- Jde to ještě nějak jinak? Co by jste udělali na mém místě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2017 20:35 Jarda62 Re: Amazonka
Kryt je v pořádku, může být, ale to co ti uvnitř svítí nejde zapojit tak aby se světlo pomalu stmívalo. Všechno co je uvnitř krytu by se muselo vyměnit, nejlépe za nějaké led osvětlení, které se může namontovat do krytu a k tomu koupit stmívač.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2017 20:21 Žena Amazonka [33] Re: slavko
Je to set Eheim aquastar 54l bílá. Je to staré 2 roky z toho 1 rok bylo akvárium v provozu. 15w to má stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2017 19:59 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Amazonka
Ja túto súpravu nepoznám, a teda neviem aké svetlo v nej je. Určite by pomohlo popísať, čo to tam vlastne svieti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2017 19:54 Žena Amazonka [33] Re: jarda62
Co tím myslíte? Jakože to tam nemůžu ani dát? Vůbec?
Nebo mám špatný kryt a světlo? Moc to nechapu ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2017 19:38 Jarda62 Re: Amazonka
Ve tvé případě jde o komplet předělání osvětlení v krytu. Není to jen o stmívači..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2017 19:28 Žena Amazonka [33]
Dobrý den, chtěla bych do akvária nějaký stmívač, aby se rybičky nebály když za 1 vteřinu „vyjde slunce".. jaký by jste mi doporučili do mého akvária? A kolik to tak stojí? A aby to měli ve Sklorexu. Děkuju stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2017 17:22 Muž UndeR [80] – TC420 a Chihiros LED A serie 120 cm
O víkendu jsem zapojil TC420 ke světlu Chihiros LED A serie. Vše jsem nastavil a program jsem nahrál do samotného zařízení, při zkoušce jsem ale zjistil, že při určitých intenzitách světlo problikává. Nakonec jsem zjistil, že toto problikávání bylo zapříčiněno manuálním stmívačem, který jsem zapomněl z okruhu odstranit. Nejsem elektrikář, tak nedokážu odborně popsat příčinu, proč to ten stmívač způsoboval :) Chtěl jsem se o tuto skutečnost jen podělit z toho důvodu, kdyby někdo narazil na podobný problém, tak aby nemusel panikařit, že je světlo nebo stmívač vadné ;-) Mě to trvalo poměrně dlouho než jsem zjistil, že to může být taková maličkost :-D
Možná to co píšu bude pro někoho znít samozřejmě, ale vzhledem k tomu, že jsem podobnou věc zde na fóru nezaznamenal, tak jsem cítil potřebu se podělit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2017 13:46 Muž Tudy [330] - Krevetky – Jednoduše
Nejedná se o plnohodnotné "stmívání", ale vyřešil jsem to následovně: 2 trubice T8 (2x18W/830) + jedny spínací hodiny a 2x LED pásek (20 W) přilepený na krytu s dalšími hodinami. Slabší zdroj s LED se zapíná o hodinu dříve a vypíná o hodinu později, než zářivky. Když svítí jen LEDky, Neonky krásně září ;-). Celkem svítím 10 h, zářivky jen 8 h.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2017 16:12 Muž Vstrom [82] - Malawi
Co jsem koukal, potřebuji zdroj pro LED pro všechny pásky. Jestli jsem to správně pochopil, čas při výpadku si to snad pamatuje. Nic jiného asi potřeba už není, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2017 02:40 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: vaaclav
Budu se držet pásků. To je jednodušší a méně pracnější, navíc elektrika není zrovna moje parketa :-) Co jsem koukal, je třeba použít převodník z 230V, ten mám nevyužitý, tak se aspoň hodí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2017 23:49 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Losky
I čipy jdou TC420 regulovat jen si ho musíš upravit, jak to celé zapojit si lze najít. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2017 23:37 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, rád bych rozednívání a stmívání pomocí led pásků, tak jestli jsem to pochopil správně, s tím to TC420 funguje bez problémů? Uvažuji ještě nad power led diodama, ale u Malawi asi nemají moc smysl a jsou asi zbytečně výkonné. I když zase by se mohl objevit takový ten vlnový efekt na dně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2017 17:07 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Jiřmond
Obávam sa, že k tomuto zdroju nebude jednoduché pridať stmievanie. Problém je v tom, že niektoré (najmä lacné) zdroje jednoducho nemajú radi, keď sa im odpája záťaž, čo je princípom stmievania PWM a jednoducho zhoria. Nepoznám zapojenie tohoto zdroja, takže šanca, že by to mohlo fungovať existuje, ale je skôr nízka.

Odkaz na stmievanie výkonových LED pomocou TC420 je o niekoľko príspevkov späť od RoFr, ale aby to šlo s týmto zdrojom, bolo by nutné pridať nejaký ovládač PWM, a tým narazíte na problém, ktorý som spomenul v prvom odseku. Ľutujem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2017 20:41 Muž Jiřmond [16]
Fotka k příspěvku Měl bych dotaz skrze probíraného led timeru TC420. Mám postavené světlo z 3W led čipů, jedna větev ze 14ks a druhá z 11ks. Každá větev je spínaná zdrojem o max výkonu 650mA (viz obrázek). Ač laik co se týče zapojení a vůbec nákresů jsem si světlo dokázal zbastlit, ale bez stmívání, což dost chybí. Nicméně vybrání vhodného stmívače a jeho následné zapojení k mému světlu už je pro mne vyšší dívčí a proto bych se rád obrátil na zkušenější, kteří by mi mohli poradit, zda výše zmíněný stmívač by se hodil, co bych musel přesně ještě do sestavy zakoupit a jak to přesně zapojit, páč po obdržené jedné radě u nejmenovaného eshopu a studiem tohoto vlákna jsem nabyl dvou rozdílných informací. Mockrát děkuji za pomoc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 07:51 Muž Zip [277] Re: milhauscz
Zdroj sice koupený u nás,ale předtím zřejmě z Číny, to vyjde na stejno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 07:21 Muž milhauscz [4] Re: slavko
Máš na mysli ten kontroler TC420? Ten z Číny (aliexpress) je. Ale zdroj a LDD jsou koupeny u nás. Ještě jsem proměřil čínské led a pohybuje se to mezi 2,9 - 3,0 V.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2017 23:30 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: milhauscz
Ešte vždy ostáva možnosť, že je to prosto zmätok a na napájanie takého zariadenia sa jednoducho nehodí. Nechcem tvrdiť, že všetko z Číny sú zmätky, ale často som dostal výrobok, ktorý bol mierne (ale pár aj dosť) mimo deklarovanú toleranciu, a tak mám teóriu, že predávajú veci vyradené výstupnou kontrolou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2017 22:00 Muž milhauscz [4] Re: RoFr
Fotka k příspěvku Zdravím Vás, trimr jsem objevil a otočil na max. Odpojil jsem pwm a voltmetrem nameřil na výstupu zdroje 40,8 V. Přesto to stále píská. S kondenzátory výrazně méně, ale píská. Mám 3 větve po 10 ks led xp-g2 a 1 větev 9 x royal blue. LDD 700H mám na desce k tomu určené. Vše je umístěno v PC skříní. Bez pwm vše funguje, svítí na 100% a zdroj nepíska.
Přikládám foto. Pokud by Vás ještě něco napadlo, budu rád za každou radu. Díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.05.2017 09:39 RoFr Re: milhauscz
Omluvte, že jsem vám nepřipomněl i jinou, možnou, příčinu nestability zdroje.
Váš zdroj má trimr (vpravo vedle svorkovnice) pro přesné nastavení výstupního napětí zdroje v rozsahu 28,8-39,6V.
Výstupní napětí vašeho zdroje je nastaveno (zmíněným trimrem) menší než vámi potřebných minimálně 36V a toto je příčinou vašich, nejen akustických, potíží.
Pokud máte voltmetr, připojte voltmetr na výstup zdroje a při odpojeném řídícím (PWM) signálu do LDD (výkon 100%) musíte naměřit minimálně 36V. Pokud je toto napětí menší dostavte ho trimrem na hodnotu někde, lépe, okolo 38V.
Pokud nemáte voltmetr, pootočte trimrem do polohy, kdy, s rezervou, pískání přestane (klidně i až do polohy krajní, nic se neděje).
Je vám tedy jasné, co bylo příčinou vašich potíží a ten kondenzátor tam samozřejmě nechte připojený, protože je tam vhodný (máte zkušenost, že je vhodný)…
Je-li rozdíl mezi součtovým napětím na LED a výstupním napětím zdroje, menší než 5V, tak to samozřejmě musí nejen pískat, ale i špatně regulovat… Naprosto minimálně by toto napětí mělo být pro 10 LED asi 6V. Z toho plyne, že by výstupní napětí zdroje mělo být minimálně 36V a lépe, s rezervou, okolo 38V, více nevadí a není třeba.)
Mnoho zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2017 21:48 Muž milhauscz [4] – TC420
Dal jsem na výstup zdroje kondenzátor 1000 uF 63V. Pískání se o cca 70% utlumilo. Dal jsem ješte jeden stejný kondenzátor a zvuk se seslabil na asi 5-10% původní intenzity pískání. Ovšem pořád píská :-(
Při zavřené skříňce by to bylo už asi neslyšitelné, ale principiálně to asi neni dobře. Taky mám doma psy a těm by to možná rvalo uši :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 09:50 Muž milhauscz [4] Re: RoFr
Díky za polopatické vysvětlení. Už jsem pochopil, na co jste se mě ptal minule. PWM mám z TC420 vyvedeno, na radu kolegy RST, tak, jak je to popsáno na tc420.net. Vše fungovalo, jen to pískání...
Dnes koupím kondenzátor a snad se dílo podaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2017 06:30 R Muž ctibum [6909] Re: RoFr
Krásná práce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   01.05.2017 20:58 RoFr – Jen tak
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   01.05.2017 20:39 RoFr Re: milhauscz
Jistě, platí to i pro zdroj s napětím 36V a bude stačit levnější elektrolytický kondenzátor na provozní napětí 50V s kapacitou 470uF. (kdyby to nestačilo, musel byste dát paralelně ještě jeden kondenzátor.)
Již to tady bylo opakovaně doporučeno, jak se dá ten TC420 dofušovat, aby se dal použít s těmi výkonovými LED: www.tc420.net/…

Bez řídicího signálu funguje PWM regulátor Meanwell typu LDD jako zdroj konstantního proudu o jmenovité hodnotě tohoto proudu a nemělo by přirozeně nic pískat (na zátěži je 100% výkonu).
Při regulací PWM (přeloženo: pulzně šířková modulace) je výstupní, konstantní, proud (zdroje LDD) na různě dlouhou dobu přerušován (vypínán). Když například 30% doby je dáván proud do zátěže a 70% nedáváno nic, tak je na zátěži 30% výkonu (ne proudu, ten je jmenovitý-konstantní 30% doby) / toto vše se děje asi 100 x za vteřinu / LED blikají tak rychle, že blikání není vidět a s odpovídající intenzitou svítí).
Ty rázy „ON/OFF“ způsobují výkonovému napěťovému napájecímu zdroji (který napájí LDD) potíže, se kterými se nedokáže jeho vnitřní regulátor vypořádat a nedokáže výstupní napětí uregulovat a projevuje se to, mimo jiné, akusticky (viz též, co píši panu „RST“). Připojený kondenzátor na výstup napěťového zdroje je zásobník energie, kterou dodá na jeho výstup, když to regulace zdroje nestíhá, jak prosté.
Mnoho zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   01.05.2017 20:37 RoFr Re: RST
Ano vaše sestava může být „tichá“ a může být vše „OK“. Dá se spočítat, že zdroj zatěžujete asi na 70% ((12 x 5 x 3,1 x 0,7) + 10 = 140W). Napsal jsem, že nestabilita zdroje (interferenční kmitání) se zátěží, která je pulzního charakteru, se zpravidla projevuje při zatížení větším než, zpravidla, 50% jmenovitého výkonu zdroje. Váš zdroj ten charakter zatížení s pulzní zátěží buď snese až do jmenovitého výkonu, nebo můžete být těsně na hraně než se rozkmitá, nebo výstup zdroje kmitá nebo jen zakmitává nad akusticky slyšitelným kmitočtem (neslyšíte nic a přitom to není ono)… Je to o konkrétním zdroji, kmitočtu, střídě a velikosti pulzní zátěže. Neznamená to, že zdroj, který je vyloženě nutno doplnit na výstupu kondenzátorem je nějak méně kvalitní pro uvažované použití.
Samotný zdroj své výstupní napětí reguluje na principu PWM a je to o tom, jak velký je uvnitř té krabice (zdroje) velký kondenzátor na výstupu. V každém případě, při zatěžování zdroje zátěží pulzního charakteru (PWM), je výstupní napětí zdroje více zvlněné než při zátěži odporového charakteru. Když už slyšíte to akustické (interferenční) pískání, je to už naprosto za hranou (regulace uvnitř zdroje to nestíhá a sama relaxačně kmitá, NÁHODOU na akustickém kmitočtu), napětí na výstupu zdroje je obvykle zvlněné až řádově jednotky voltů (prostým voltmetrem to nezměříte, protože naměříte střední hodnotu tohoto napěťového zvlnění a ani okem to na LED nepoznáte, „ňák“ to svítí…)
Dá se tedy říci, že je to „pro jistotu dobré a někdy vyloženě nutné“ dát na výstup zdroje při charakteru zátěže s regulací PWM, externí přídavný kondenzátor (asi většina ho tam nemá). Obvykle stačí hodnota 470uF pro zdroj do 200W. Jak jsem již psal, výrobce (Meanwell) to i doporučuje, ale neztrácejte čas hledáním…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 13:49 Muž milhauscz [4] Re: RoFr
Dekuji za obsáhlé vysvětlení a je mi jasne, že laické výrazy Vám rvou uši :-) Tak se omlouvám.
Píšete, že mi bude stačit kondenzátor 470uF při zdroji s vstupním napětím 48V. Platí to i pro zdroj 36V, který mám?
A co se týká signálu, kterým je buzen regulator LDD, tak o tom nemám ani páru. Jsem opravdu laik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 10:19 Muž RST [16] Re: RoFr
Dobrý den. Pěkně vysvětleno. Nicméně mám jednu otázku. Moje zapojení stmívání je stejné jako má kolega milhauscz. Rozdíly jsou v použitém zdroji můj je mírně předimenzovaný jedná se o řadu Mean Well SP 200W-48V a TC420 krmím spolu s chladícími ventilátory přes DC-DC step down měnič. Kondenzátory v zapojení nemám. Nic mi nepíská,nebručí ani při plném zatížení (pět větví po 12 CREE led 700mA 3,2V). Teď ta otázka. Může být to že je moje sestava naprosto tichá tím, zdrojem???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.04.2017 14:50 RoFr Re: milhauscz
Regulace výkonu na zátěži použitím principu PWM regulace zatěžuje zdroje způsobem, na který nejsou stavěné. To pískání jsou interference, zakmitávání regulační smyčky zdroje do slyšitelné oblasti. Pokud už zdroj přímo slyšitelně píská je to známkou, že již není regulace, ve vašem případě výstupního napětí, dokonalá, kmitá, a výstupní napětí je již zvlněné a i nesprávné úrovně. Tento jev se projevuje pouze u zdroje při zátěži, například s PWM regulací a současně při jeho větším (zpravidla přes 50%) zatížení a může vést i k jeho zničení.
Pokud byste si prostudoval doporučení o fy Meanwell ke zdrojům pro zatěžování s PWM regulací, našel byste tam i doporučení připojit na výstup zdroje kondenzátor s kapacitou řádově několik set mikrofaradů (470 uF stačí). Nemám čas to doporučení(odkaz) hledat, nemá to ani smysl a stejně ani nejde laikovi vysvětlit, jak připojený kondenzátor působí, či funguje síťový zdroj od fy. „Meanwell“.
Výrobce neosazuje do svých zařízení součástky, které by byly, při naprosté většině aplikací, zbytečné a jen by zařízení, neefektivně, prodražovaly.
Vyvarujte se nesprávných termínů, jako je to vaše „trafo“. Transformátor je něco jiného než externí zdroj stejnosměrného (stabilizovaného) napětí 12V.

V tom schématu, které vám tady pan „Vaaclav“, někde, přiložil, je kondenzátor větší. Je to proto, aby nedošlo k bliknutí (krátkodobému rozsvícení na plný výkon) v případě že dojde k výpadku (třeba jen krátkodobému) síťového napětí, nebo zařízení naráz připojíte k síťovému napětí a podobně. Jeho stmívač je inteligentnější, začne do nastaveného výkonu plynule rozsvěcovat ve zkráceném režimu, bez bliknutí, nepotřebuje ani žádný externí zdroj… Poměrně velká hodnota kondenzátoru na výstupu zdroje napětí zajistí, že zdroj nekmitá při zátěži s PWM regulací a zajistí i to rozsvěcování bez bliknutí při napájení z jednoho zdroje. (Toto není reklama, protože už ty krámy dva roky nedělám a nebudu…)

Vám bude, s dostatečnou rezervou, stačit jeden elektrolytický kondenzátor 470uF na napětí min. 63V (při zdroji s jmenovitým výstupním napětím 48V).

Není mi jasné, jakým signálem budíte regulátor „LDD“, ale to je jiná kapitola a někde je zde doporučení, jak se to dá „spráskat“… (normálně není vaš stmívač na buzení regulátoru „LDD“ stavěn…)

A za čtrnáct dní, to zase bude někomu pískat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2017 11:45 Muž milhauscz [4]
Mám to zapojene přesně podle planku na TC420.net, jen místo menice mam 12V trafo, a pořád mi ten zdroj piska. Cim vice se ledky rozsvecuji, tim se piskani zesiluje. Bez TC420 to sviti na max zdroj nepiska.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 13:54 Josef – TC420
Mrkněte i na stránky www.tc420.net, kde je popsáno zapojení i výpočty světelného toku, počet a barvy jednotlivých LEDek pro různá akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 14:21 Muž RST [16] Re: milhauscz
Fotka k příspěvku Ještě slíbený obrázek zapojení - nedívej se na kvalitu dělal sem to v malování sad
Červená cesta = +
Modrá cesta = -
Šedá cesta = PWM z mofsetů.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 13:21 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: milhauscz
To jsem nedělal já, ale to je jedno klidně to propoj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 13:20 Muž RST [16] Re: milhauscz
Ne pro pískání, ale proto že pro řízení LDD potřebuješ signál PWM a ten na svorkách TC420 neumí. Na těch svorkách je při různém nastavení různé napětí, TC420 je určen ke stmívání led pásku a ty jsou stmívány právě tím poklesem napětí. Jenže LDD pro správnou funkci potřebuje PWM signál, je to vlastně takové rychlé kmitání a tento signál je u TC420 na vstupu mofsetového tranzistoru, který snižuje volty na svorkách. Než začneš odpojovat diody a vymýšlet kondenzátory skus vytáhnout ten signál, (podle obrázku z odkazu co jsem dával prve) a připoj jej na + k LDD místo těch 12v co tam máš teď, je to opravdu strašně jednoduché. Jinak je tvoje schéma OK a myslím že to musí fungovat i bez kondenzátorů. Meanwell dělá dobré zdroje tak nevím proč by měly pískat. Mě to chodí cca 9. měsíců bez jediného pípnutí. Kdybys potřeboval poradit klidně mi zavolej 723912463.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 13:13 Muž milhauscz [4] Re: vaaclav
Takže je to v poho nebo ne? Elektřina není moje silná stránka :-)
Díval jsem se na Tvé fotky zapojení a pěkně jsi si s tím pohrál. Všiml jsem si, že máš máš dva plusové a dva mínusové výstupy ze zdroje a máš tam udělané drátkem takové přemostění. Měl bych to taky udělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 13:10 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: milhauscz
V datalistu je na 36v 1-10 čipů 6v je ztráta na ldd a 3v na čip. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 12:50 Muž milhauscz [4] Re: RST
Moje zapojení je níže na obrázku.
Zjistil jsem, že to mám stejně asi přesvícené, takže bych mohl asi klidně jednu až dvě Led na každé větvi ubrat. To už by bylo v pohodě, že. Myslel jsem, že 6V rezerva stačí...
A ty jsi to TC420 upravoval proto, že ti to pískalo? Nebo to má jiný důvod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 11:41 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: milhauscz
Fotka k příspěvku Ty kondíky nejsou moc pidi. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 11:04 Muž RST [16] Re: milhauscz
Jak máš napojené LDD na TC420?? Pokud na original 12 V svorky pouštíš do LDD špatné napětí a pak to může dělat neplechu. Dál máš trafo - zdroj na hraně, 36 voltů je na 10 XP-G2 přes LDD dost na doraz.
Mám sestavu:
zdroj- www.czech-meanwell.cz/…
LDD 700ma řízené upraveným TC420 pět větví po dvanácti CREE. Úprava tc420 spočívá v jednoduchém vytažení PWM signálu z buzení výkonových tranzistorů. Je to o naletování jednoho drátku pro každý kanál, práce tak na tři minuty. Pod odkazem níže je návod i s obrázkem. Nic mi nepíská :-)
www.plantedtank.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 10:59 Muž milhauscz [4] Re: vaaclav
Fotka k příspěvku Super. Díky. Nejsem elektrikář, tak se pro jistotu zeptám k tomu nákresu. Kondenzátory připojím na výstup z napěťového zdroje na + a - ?
Ten nákres není vidět celý a je tam dole poznámka "Kondenzátory je potřeba.....Co je potřeba? :-)
A napíšeš mi prosím tě přesně typ těch kondenzátorů, ať vím, co říct v obchodě :-)
A budu potřebovat taky 3, jako je v nákresu?
Kondenzátory a pod. pidi součástky jsou pro mě vyšší dívčí...to už nedávám :-)
Přikládám nákres, jak to mám zapojené.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2017 09:53 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: milhauscz
Fotka k příspěvku Musíš tam dát kondenzátory. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 09:14 Muž milhauscz [4] – TC420
Zdravím všechny. Mám problém s pískajícím zdrojem po připojení TC420. Jakmile se spustí program kontroleru (rozednívání-stmívání) začne zdroj( www.czech-meanwell.cz/… ) silně pískat.
Mám 4 větve Led XP-G2 po 10 kusech, každá větev napojená přes LDD 700H. TC420 mám napájené samostatným trafem 12V 500mA.
Pokud je TC420 připojeno, ale není spuštěný program, tak to normálně svítí a nic nepíská.
Vím, že se to tady již v minulosti jednou řešilo, ale ne úplně s jasným výsledkem. Tak zkouším, jestli nejsou nějaké nové rady a zkušenosti :-)
Měl jsem spíše obavy, že mi přijde TC420 z Číny (přišlo minulý týden) a bude mít ten softwarový problém. Ale to je v pohodě. Program jde nahrát a funguje. Ovšem to pískání zdroje je nesnesitelné :-O Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2017 19:26 Muž Fuchs [169] Re: grupyk
Tak to ti závidìm, pač mě poslali email, že dorazí mezi 20.únorem a 8.březnem je 10. a furt nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2017 19:13 Muž grupyk [20]
Tc 420 dorazil a funguje bez zmiňovaného problému, dorazil velmi brzo a žádné clo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 21:43 Muž grupyk [20] Re: 1965
No to je výborný, mám už týden zaplaceno a čekám zásilku... Prodejci jsem psal o té chybě a on odepsal, že by měl být v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 07:01 Muž 1965 [35] Re: shaula
shaula napsala: To bude nejspíš vyměřené DPH ;-) Od DPH je při dovozu osvobozeno zboží do hodnoty 22 EUR, za ostatní musíte zaplatit DPH. Plus poplatek poště za celní projednání na celnici. S tím se holt musí počítat, když si objednáváte elektroniku z ciziny ;-) Některá projde, protože celníkům uteče, některá ne.
Nicméně při převzetí zásilky jsi měl dostat poplatkový lístek, kde je vyčísleno, kolik je za co.

Uvidím po víkendu zdali příjde elektronicky nějaké vyjádření a fakturka . Každopádně hlavně , že je to doma a funguje. Měl jsem obavy s firmware . Někteří psali , že po odpojení od pc to nezůstalo uložé v TC . Tady na foru to pán řešil koupí další elektroniky přez ní se firmwar přehraje .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 22:27 Muž amrtin [190] Re: 1965
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2017 21:50 Žena shaula [20] Re: 1965
To bude nejspíš vyměřené DPH ;-) Od DPH je při dovozu osvobozeno zboží do hodnoty 22 EUR, za ostatní musíte zaplatit DPH. Plus poplatek poště za celní projednání na celnici. S tím se holt musí počítat, když si objednáváte elektroniku z ciziny ;-) Některá projde, protože celníkům uteče, některá ne.
Nicméně při převzetí zásilky jsi měl dostat poplatkový lístek, kde je vyčísleno, kolik je za co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2017 19:21 Muž amrtin [190] Re: 1965
Mě přišlo TC 420 ve středu za necelých 600 z ebay bez problémů...a to dokonce po asi 14 dnech od objednání..a dneska jsem dostal od kamaráda druhý za darmo :-D ,teda za nějaký ležáky z šuplíku potlesk využiju ale obě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 16:04 Muž 1965 [35] Re: grupyk
grupyk napsal: 600 včetně dopravy? mužeš se o to podělit? Tak levný jsem zatím nenašel. Díky
TC 420 koupeno na ebay za 623 ,- Kč . Minulej týden dorazila poštou obálka plná dokumentů . Celní úřad . Vyplnit co to je , pro koho ...osobní nebo na prodej adt . Plná moc pro poštu . Pakárna . Dnes to dorazilo poštou bez nějakého echa + 430 ,- Kč doplatit . Zač byla tato částka nevím. Takže celkem : TC 420 vyšel na 1053 ,- Kč a starosti .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 13:31 Muž 1965 [35] Re: Fuchs
Fuchs napsal: Já k němu chci připojit 5 svítidel každý má 32W tj. Cca 2,8A na každý kanál dám jedno světlo. Zdroj mám 200W to jenom pro jistotu. Tam není potřeba zesilovač ne?

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Zatížení: 48W na kanál při 12V

Zatížení: 96W na kanál při 24V

Zeptej se tady : www.t-led.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 12:31 Muž Fuchs [169] Re: 1965
Já k němu chci připojit 5 svítidel každý má 32W tj. Cca 2,8A na každý kanál dám jedno světlo. Zdroj mám 200W to jenom pro jistotu. Tam není potřeba zesilovač ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 09:32 Muž 1965 [35] Re: Fuchs
Fuchs napsal: Já chci vyučít všech 5 kanálů abych jak píšeš mohl každý rozednívat a stamovat zvláš a samozřejmě i regulovat max výkon, př. kanál 1 a 5 se začne rozvěcovat v 10:00hod a na max 70% kanál 2 a 4 začne rozvěcovat v 8:00hod. a až na 100% a kanal 3 se začne rozvěcovat v 6:00 a až na 100% To co píšeš o těch kanálech nastavíš v pc na jednom kanálu . Pokud chceš připojit více kanálů potřebuješ zesilovač . Tady to je popsané : www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 08:27 Muž Fuchs [169] Re: pedro144
Já chci vyučít všech 5 kanálů abych jak píšeš mohl každý rozednívat a stamovat zvláš a samozřejmě i regulovat max výkon, př. kanál 1 a 5 se začne rozvěcovat v 10:00hod a na max 70% kanál 2 a 4 začne rozvěcovat v 8:00hod. a až na 100% a kanal 3 se začne rozvěcovat v 6:00 a až na 100%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 08:20 Muž Fuchs [169] Re: Zip
No já se právě díval ale mají tam schéma zapojení, jen nechápu kde vzali, že z jednobarevného jdou tři drátky? Je tam přece jen plus a mínus?
EDIT: drátek mínus jde do chanel 1 a drátek plus jde do V plu, tak jsem si mysle, že to zapojím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 08:20 Muž pedro144 [40] Re: Fuchs
Fuchs napsal: připojím tam normální jednobarevný pásek?
Je to controller s pěti nezávisle regulovatelnými kanály, pro jeden bílý pásek zkrátka využiješ jen jeden kanál, pokud bys měl pásky nějak rozděleny (např. různá teplota bílé nebo několik částí osvětlení), tak každý připojíš na jiný kanál a nastavuješ pro ně v čase různou intenzitu svícení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 08:12 Muž Zip [277] Re: Fuchs
Podle popisu a ebay, se stále jedná o TC420 a samozřejmě připojíš RGB i jednobarevný. On RGB jsou v podstatě 3 jednobarevné vedle sebe v jednom pásku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 07:41 Muž Fuchs [169]
Přátele jsem trubka a udělal chybu, objednal jsem toto DC12-24V 20A 5CH RGBW RGB CW/WW LED Programmable Timer timmer Dimmer Controller a jak jsem byl nadšený tak jsem si ani nevšiml že je na RGB připojím tam normální jednobarevný pásek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 08:55 Muž amrtin [190] Re: grupyk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 05:01 Muž RST [16] Re: grupyk
Ahoj tady je jich hromada +- kolem 600,-Kč

www.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 20:08 Muž grupyk [20] Re: amrtin
600 včetně dopravy? mužeš se o to podělit? Tak levný jsem zatím nenašel. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 19:51 Muž 1965 [35] Re: amrtin
amrtin napsal: Já se přidávám...včera jsem ho objednal na ebay...no,nekup to za 600 :-D Tak jsem na to zvědavej teda :)

Kolik vyjde poštovné ? Platba dobírkou asi těžko a dodací lhůta ? Dík za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 18:18 Muž larix [1420] – Stmievanie 49W T5
Zdravím. Vedel by ma niekto nasmerovať, potrebujem niečo ako Exo Terra Cycle Glomat ale na žiarivku 49W T5? Alternatívne prístroj na riadenie uvedených žiariviek v kombinácii so stmievateľným preradníkom 1-10V. Vďaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 16:21 Muž paulo [58]
je to jen nejaka serie, ze dvou objednaných mi jeden sel a druhý ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 15:21 Muž amrtin [190]
Já se přidávám...včera jsem ho objednal na ebay...no,nekup to za 600 :-D Tak jsem na to zvědavej teda :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 12:29 Muž Daviman84 [9] – tc420
Jestli jsem to správně pochopil, tak se tady mluví o stmívačích tc420 zakoupených v zahraničí,nebo jsou problémy s firmwarem i u těch zakoupených v Čr? Zajímá mě to protože zvažuji jeho koupi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 22:46 Muž paulo [58] Re: 1965
Ajo takhle :-) tohle je rozhraní na přehrání firmware, tc420 je černá krabicka s displejem a pár cudlikama, pánovi odeslat v případě nefunkčnosti přístroje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 22:34 Muž 1965 [35] Re: paulo
paulo napsal: jj je to ono Takže , po zakoupení stmívače hned odeslat pánovi na přehrání firmware ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 22:08 Muž paulo [58] Re: 1965
jj je to ono
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 21:05 Muž 1965 [35] Re: paulo
paulo napsal: Breaker napsal: Teď jsem hledal nějaký Software který spolupracuje s tím downloaderem a jde mi z toho hlava kolem. Mají tam těch programů mnoho, něco z toho bude asi programovací prostředí a něco bude pro samotný download firmwaru, těžko říct, fakt se v tom nevyznám, musel bych to všechno vyzkoušet a zdlouhavě na to přicházet...To mi za to nestojí když mám funkční samotný downloader :-D Možná by to z toho ven vytáhnout ani nešlo, ještě bych to nechtěně přepsal.... Ale pokud někdo má tenhle problém, rád vám pomohu. Stačí když mi nějak tu tc420 dopravíte např. obyčejný dopis-bublinková obálka + známka cca 25kč. Já to flashnu a odešlu zpátky :)
Firmware má příponu .Bin nicméně jestli nic nenajdeš, i tak je tvoje nabídka nadstardatne velkorysá
Jedná se o tohle ? www.bolha.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 21:28 Muž paulo [58] Re: Breaker
Breaker napsal: Teď jsem hledal nějaký Software který spolupracuje s tím downloaderem a jde mi z toho hlava kolem. Mají tam těch programů mnoho, něco z toho bude asi programovací prostředí a něco bude pro samotný download firmwaru, těžko říct, fakt se v tom nevyznám, musel bych to všechno vyzkoušet a zdlouhavě na to přicházet...To mi za to nestojí když mám funkční samotný downloader :-D Možná by to z toho ven vytáhnout ani nešlo, ještě bych to nechtěně přepsal.... Ale pokud někdo má tenhle problém, rád vám pomohu. Stačí když mi nějak tu tc420 dopravíte např. obyčejný dopis-bublinková obálka + známka cca 25kč. Já to flashnu a odešlu zpátky :)
Firmware má příponu .Bin nicméně jestli nic nenajdeš, i tak je tvoje nabídka nadstardatne velkorysá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 17:05 Breaker Re: GP
Teď jsem hledal nějaký Software který spolupracuje s tím downloaderem a jde mi z toho hlava kolem. Mají tam těch programů mnoho, něco z toho bude asi programovací prostředí a něco bude pro samotný download firmwaru, těžko říct, fakt se v tom nevyznám, musel bych to všechno vyzkoušet a zdlouhavě na to přicházet...To mi za to nestojí když mám funkční samotný downloader :-D Možná by to z toho ven vytáhnout ani nešlo, ještě bych to nechtěně přepsal.... Ale pokud někdo má tenhle problém, rád vám pomohu. Stačí když mi nějak tu tc420 dopravíte např. obyčejný dopis-bublinková obálka + známka cca 25kč. Já to flashnu a odešlu zpátky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 08:40 GP Re: Breaker
nejde z toho ten fw nejak vytahnout? to vypada, ze by to mohlo jit flashnout nejakou standartni cestou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 18:42 Breaker – Downloader
Já postupoval podle návodu na : www.tc420.net/…
Kontaktoval jsem výrobce, konkrétně obchodní manažerku Wendy Cai, která mi pomohla. Nabídla mi ke koupi "Nuvoton nu-link debugger", který je zmíněný v návodu. Ujistila mně že to bude fungovat :) a vybrala nejrychlejší přepravu. Musím říct že takhle vstřícní nejsou ani obchodníci u nás. Dokonce jsem si s ní i dobře pokecal :-D Cena toho jejich downloaderu i s přepravou je 31 dolarů. Na DX.com jsem vyřídil reklamaci poměrně úspěšně a vrátili mi část peněz. Včera mi ten downloader přišel, dneska jsem flashnul firmware a všechno funguje. Díky této komplikaci se sice cena tc420 z DX.com vyšplhala na cenu té koupené u nás, ale alespoň mám dobrý pocit že jsem si ho opravil sám :)
Pokud by byl zájem můžu tc420 opravit někomu dalšímu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 10:33 Muž zubu [65] Re: paulo
paulo napsal: Jj link je mrtvý, ale měl by to být vyrobce

www.worlduniqueen.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 10:08 Muž paulo [58] Re: GP
Jj link je mrtvý, ale měl by to být vyrobce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 08:36 GP Re: paulo
tohle je relevantni?
www.worlduniqueen.com/…
edit: tak link je asi mrtvy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 06:44 Muž paulo [58] Re: raji
Chlubis se? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 04:17 Muž raji [5] Re: paulo
Já to naštěstí nepotřebuji. Mám dva z aliexpressu už od září a oba jedou parádně. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 21:39 paulo Re: raji
nene, postupu je vic jak to uploadovat, jen je potřeba správný firmware
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 15:54 Jarda62
Nevíte někdo kde sehnat Mean well LDD-1500H nebo HW, bez 16ti týdenní čekací lhůty na naskladnění..? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 15:36 Jarda62 Re: fingerstyle
Myslím si, že bez stmívatelného předřadníku se neobejdeš.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 15:29 fingerstyle
Je nějaky udělátko aby mi stmívaly T5 aniž bych musel měnit předředníky? Nebo aspoň aby se zářivky vypínali jednotlivě? Budu mít Juwel Rio 300 (takže 4x54 w) no a nechci do toho nového krytu nějak zasahovat a vyměňovat tam předřadníky. Na googlu sem nic nenašel. Všechno je na LED.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 13:55 Muž MirekSazava [71] Re: Breaker
Reklame na DX probihaji v pohode, myslim, ze to nebude problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 13:48 raji Re: paulo
Myslím,že to přehrání nebude tak jednoduché.
http://www.tc420.net/null-fix.php
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 12:30 Muž paulo [58] – Tc420
Taky mám vadné tc420, doufám že se vyřeší ten starý software, reklamace je dost složitá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 10:08 Breaker – Varování Led time controller tc420
Zdravím chci Vás varovat pokud se právě rozhodujete nad koupí led controlleru tc420. Momentálně prodávané tc420 mají závadu. NEJDE DO NICH KOREKTNĚ ULOŽIT PROGRAM A SPUSTIT HO. PŘI ODPOJENÍ NAPÁJENÍ SE PROGRAM Z PAMĚTI CONTROLLERU UPLNĚ VYMAŽE.
Já sám jsem si ho objednal a zjistil jsem že nefunguje správně. Při googlování mého problému jsem narazil na další uživatele se stejným problémem. Dokonce se objevilo vyjádření na webu distributora tc420 že o závadě vědí a pokouší se ji vyřešit.
Já ho objednal z dx.com za nějakých 22 euro, což je poloviční cena oproti koupi v česku. Bohužel teď ho budu muset složitě reklamovat. Proto jsem vás chtěl varovat.
Video na kterém je vidět zmíněný problém: www.youtube.com/…
web distributora: www.tc420.net
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 07:56 GP Re: raji
pokud odstrani zdroj (proudovy), tak do toho pujde cistych plnych 12 V no
musel by stavajici zdroj nahradit nejakym (proudovym), ktery ma na vstupu podporu stmivani PWM.
pokud to potrebuje 12 V, mohl by byt i relativne jednoduchy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 18:19 Muž raji [5] Re: Jespe
Pokud bude Led reflektor na 220V tak z něj budeš muset odstranit zdroj(nic složitého).
Pak ho normálně připojíš na výstup kontroléru. Pozor na zátěž. Jeden kanál max 4A to je 48W. Ale radši ještě počkej mohu se plést. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 18:05 Muž Jespe [3] - Malawi, Tanganika – Kombinace LED pásků s LED reflektory
Vlastním vnitřní LED zdroj 12V 200W (www.t-led.cz/…) se 3 LED pásky, které v něm mám umístěny.

Měl bych zájem přikoupit dva 10W LED reflektory a k nim tento kontroler: cs.laferto.com/…


Zajímalo by mne, zda půjde celý obvod zapojit následovně: ???

Zásuvka -- flexo šňůra -- zmiňovaný zdroj -- zmiňovaný kontroler -- 3x LED pásek + 2x LED reflektor.

Neporadíte někdo? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2016 23:39 Muž amrtin [190] Re: Seycek
Tak to je mozny,u me to delal ten ntb zdroj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2016 19:29 GP Re: Seycek
Nejspis to stmivatko bude ok a bzuceni je vysledek pwm ve stmivatku. Ten kondik by mohl ztlumit "razy" na vystup zdroje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2016 15:10 Seycek Re: amrtin
Budu stmívač posílat zpět a vyměni za druhý tak třeba to je jen vadný kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2016 15:06 Seycek Re: KarlosS
Na 0% je ticho ale na sto bzučí pořád, když led připojím přímo na zdroj nebzučí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2016 12:22 GP Re: KarlosS
Muze piskat i keramicky kondik (piezoelektricky efekt)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2016 10:26 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Seycek
vždycky je to cívka. Buď vyměnit za lepší nebo zalít, např. lepidlem, epoxidem, ...
A vždycky to určitě dělá když to je mezi 0-100%. Na 0 a 100% je ticho:-)
Bez stmívače ti zdroj jel na plno, proto nebzučel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2016 07:18 Muž amrtin [190] Re: Seycek
Já zapojil ten kond.na výstup napěťového zdroje (použil jsem od NTB).Bzučení poté zmizelo,napadlo mě to jen náhodou,když už jsem nevěděl kudy kam ;-) Prostě nedostatečná filtrace ...přitom ostatní jsou v pohodě,dělal to jenom jeden (ze tří) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 17:33 Seycek Re: amrtin
Na napájení zdroje nebo stmívače? Stmívač je napájen timhle zdrojem www.t-led.cz/… dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 17:08 Muž amrtin [190] Re: Seycek
Zapoj na napájení 100 microF kondenzátor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 23:01 Seycek – Tc420
Dobrý večer, koupil jsem stmivač tc420 po zapojeni a rozsvícení začne bzučet ve zdroji, mæte stím někdo zkušenosti? Bez stmívače je to cajk. Předem děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2016 01:39 Muž amrtin [190] – Re: konrad
Ano,je to jen na led pásky.Na ebay to samé koupíš za pade i s poštovným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 21:38 Muž konrad [45] – Stmievač
www.rostlinna-akvaria.cz/…

vie niekto poradiť, ako táto vec funguje? Je použiteľná iba s napäťovými zdrojmi (v mojom prípade led pásiky) alebo by sa dalo napojiť aj za prúdový zdroj s led čipmy?

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 12:21 GP Re: KarlosS
nestudoval jsem to, ale zdroj pro led ma zrejme extra vstup a je nezavisly od napajeni. pokud by to povolilo a ten v+ by sel na zem, tak vyvody z ldd by se daly dat na jednotlive kanaly. je otazka, zda to nahodou nema nejakou ochranu pro led pasky.
edit. pokud tedy to v opacnym smeru neni otevreny diky mosfetu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 10:15 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: GP
jde jen o to, převést 12V signál na 5V. Nic víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 10:14 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Host
jasný, z praxe vím, že od 1024 kroků je to koukatelný i s delšími časy roz/stmívání.
Škoda jen, že tomu tady rozumíš jen ty ... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 23:09 Host Re: olejar
Můj příspěvek (níže) byl určen pro zařízení (pana „Olejar“, stmívač TC420): www.ebay.com/… , ale i pro zřízení „fy LEDISCON“ by bylo možné dobastlit adaptér. Oluvte, prosím můj omyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 22:59 Host Re: Satanxxx
K tomu stmívači „TC420“, viz odkaz níže. Ke snímači by šel, velmi jednoduše, dobastlit jednoduchý adaptér, který by umožnil stmívání výkonových LED čipů ve spojení se zdrojem konstantního proudu "Meanwell LDD".
Samotný stmívač „TC420“ je značně nedokonalý, co se týče parametrů stmívání, ale tomu tady nikdo nerozumí a spousta (zdejších) lidí to již má na stmívání pásků a na nějaké hrubé kroky při stmívání si nestěžuje … Nenáročnému a neznalému to tak jistě stačí, stejně neví, že by to mohlo být nějak lepší … Zvlášť „dobrým dojmem“ u toho „TC420“ je, že se dá též programovat stmívání z PC přes USB. Že to není praktické to moc nedochází … ale stihl jsem si všimnout, že si to zde někdo již pochvaloval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 21:42 GP Re: KarlosS
pravdepodobne by mohlo jit i bez upravy. pokud to propousti emitor -> collector, tak by to bylo max inverzni.
proste se pusti pousteci pin ldd k zemi.
edit: pokud by to neslo, staci pripojit vystup k bazi tranzistoru vhodneho typu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 20:59 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: GP
jasný, s úpravou to jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 20:17 Muž amrtin [190] Re: KarlosS
No právě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 19:07 GP Re: KarlosS
Melo by presto jit zapojit pwm stmivani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 17:16 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: amrtin
oba jsou na pásky. Proudově napájený čipy s tím nefungují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 15:39 Muž amrtin [190] Re: olejar
O tom jsem taky uvažoval,ale už jsem měl LDD-čka. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 13:14 olejar Re: Satanxxx
Já už sem to vyřešil tímhle zařízením www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 19:20 Satanxxx – stmívač LED
a co tohle řešení? Přijde mi to jako finančně přijatelné....
www.lediscon.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 13:20 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: Dominick
Logo je relativně drahé,to jo,ale sem tam se objeví na bazaru,za slušnou cenu.U mne to bylo 1200,-Kč i se zdrojem.100% spolehlivost i při výpadku napájení.
Připojení k netu pro vzdálený monitoring,nebo správu je možné od verze 7.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 19:18 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: Sputnik,KarloS,michalt
logo od siemensu myslim ze je drahsie ako Rpi a neviem ci sa da pripojit na eth. Rpi mi bezi už skoro dva roky 24/7(bez zalohy napajania) a este sa mi nic nestalo(a to aj zapisujem do suborov,nie len citam), aj ked je pravda ze kazdy den nam nevypadava elektrina ale len raz za cas. Tymto ale nechcem povedaz ze RPI je lepsie/horsie ako arduino(alebo ine riesenie), len sa mi zda jednoduchsie RPI ako arduino na danne riesenie. A ma viac moznosti(ked bereme do uvahy ze to chce ovladat cez net,sledovat-no neviem ci hodnoty alebo video, v prípade videa s akou kamerou...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 18:11 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: olejar
Ahoj,jen jsem nakoukl,co třeba LOGO! od siemensu? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 18:05 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Dominick
Možná je to trochu mimo téma, ale aby to RPI opravdu fungovalo spolehlivě za každých okolností, je potřeba vyřešit taky napájení. Pokud tam třeba není nějaký malý záložní zdroj, tak při výpadku napájení se může stát, že operační systém na SD kartě zůstane poškozen a bude jej potřeba obnovit z nějaké zálohy. Jednodušší architektury typu Arduino mi přijdou vůči takovýmhle problémům víc odolné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 18:02 olejar Re: Dominick
No zní to pěkně, nevím jaké možnosti má Cron. Ale já nepotřebuju jen předražené spínací hodiny. Chci to řídit na základě údajů z teplotních čidel a především ty hodnoty sledovat vzdáleně. To bude asi nad možnosti Cronu.Asi by nebyl problém to naprogramovat v Pythonu, ale jak říkám nemám teď čas se tomu hluboce věnovat. Takže hledám nějaký elegantní řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2016 17:30 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Dominick
hm, ale ta cena. Pro roz/stmívání zbytečné ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 16:43 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: olejar
Cele prostredie nemusis programovať, v linuxe cez cron si nahadzes ktore scripty sa maju kedy spustat(v nich postupne zapinanie,resp vypinanie PWM a ine podmienky). Mas to raz dva ale to je vec nazoru. Nove RPi ma 40 pinov(ale niektore su GND,+5V a 3,3V) no a nehovoriac o 4xUSB,4jadre,1GB RAM,HDMI,audio....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 09:16 GP Re: olejar
pokud uz je, asi bych se drzel toho. mozna to sebere vic casu, ale pokud je alespon nejaka znalost, tak se to zrejme se strejdou googlem da dat dohromady :)
www.plantedtank.net/…
edit: na sel jsem clanek o tom lan kontroleru i v ceskem prostoru a popisuji to, ze ma spoustu a/d prevodniku v 10b, takze rozednivani a stmivani by nemel byt zadny problem - ale nestudoval jsem. resim psoc4
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 08:46 olejar Re: GP
No rozednívání sem vyřešil s Karlosem bude to modul zvlášť a nebudu ho moct ovládat vzdáleně. Jinak pro to co potřebuji mi to bude stačit. Ale pokud máte nějaké praktické zkušenosti s Raspbery tak se rád přiučím, jedno mi totiž leží doma. Testoval jsem na něm asterisk telefonní ústřednu, ale teď ho mám plonkovní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 08:01 GP Re: olejar
pokud umi, co ocekavas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2016 07:54 olejar Re: Dominick
Raspberry není pro mě nejvhodnější, myslím že v základu nemá dostatek výstupů. A o tom naprogramovat celé prostředí ani nemluvě. Lan controller zapojíš a po půlhodinové konfiguraci nemáš co dělat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 15:59 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: olejar
namiesto toho lan controleru skus raspberry pi(cenovo podobne)-je to jednoduche,bezi na tom linux. Arduino je trocha zlozitejsie ale lacnejsie(klony z ciny 2-3€ plus k tomu nejake moduly ako rele,rtc...taktiez za par drobných z ebayu)
edit: k arduinu este potrebujes eth modul-ten je drahsi ako samotne arduino(ebay)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 09:06 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: olejar
1000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 20:04 olejar Re: KarlosS
To je škoda. V jaké cenové hladině se to pohybuje s tím Arduinem? Už mi to teda nepřijde tak elegantní.Chystám nové akvárium a chtěl bych ho ovládat a sledovat přes internet. Mám na to vybraný Lan Controler 2.0 www.i4wifi.cz/…, který má taky PWM výstup, ale vypadá že nejde automaticky řídit v čase. Ještě to zkusím prověřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 19:20 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: olejar
já jsem je prodával, bohužel autor je již nevyrábí. Mám pouze podobný přístroj na bázi arduina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 11:42 olejar – AQPWM
Ahojte docela mě zaujal AQPWM controler, bohužel vůbec nemůžu přijít na to kde ho koupit. Poradíte? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 18:46 Vale 46 Re: JosefVavra
To zní dobře.
Jetli mohu mám ještě pár otázek.
Jak složité je nastavení. Má to nějaký displej.
Jestli to dobře chápu koupím si za cca 1500,- "ktabičku",kterou strčím do zásuvky-
přípojím LED pásek- nastavím a už to jede, nebo se pletu?
Jakým spůsobem se to dá objednat. Mám kontaktovat přímo Gamet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 15:38 JosefVavra Re: Vale 46
Gamet dělá i 4 kanálové ovládání to jsem zapoměl dodat , takže dokáže i mixovat světla nebo střídat rozednívání a stmívání ale i třeba stmívat a rozednívat dokolečka třeba 10x za den záleží co si kdo navolí a namačká , třeba v Gimnáziu v Kutné Hoře tento počítač i s led světlem 100w běhá v pohodě od konce roku 2012 a má je několik desítek lidí bez problémů , jen na začátku se muselo vychytat pár much ale Pan Machata to má v malíčku jinak to s těma 300w znamená že to je od 1w do 300w s nastavením to je od 1 do 100% je v tom přidaná něaká součástka která dovoluje jet na plných 12v , to byl kámen úrazu totiš tuším u prvních kusů že místo 12v z nich šlo při plném zatížení 10,8v a tím pádem to svítilo tak na 75% , jinak si můžete nastavovat i s jakou intenzitou to má svítit a můžete při přepnutí na manual stáhnout světlo libovolně jak chcete nebo naopak klasickým potenciometrem

dále lze k tomu připojit i teplotní čidlo které spíná chlazení ale musel by jsem zjistit kolik se za to připlácí

ten počítač je celkem vymakanej a P.Machata ho s přestávkama vylepšuje stále proto že pro něj našel i další uplatňení pro zahrádkáře a chovatele drůbeže :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 08:53 Vale 46 Re: JosefVavra
Škoda, že nemají se slabším výkonem tak 150-200W. Někde jsem četl, zě přílišný výkon výrazně snižuje životnost Led pásků,ale co je na tom pravdy nevím. Umí stmívač od Gametu také dvě periody svícení v jednom dní a nastavení třeba 0-75%.
KarloS jak jsem napsal nevím přesně co mám použít.
Led pásky na misto Cree volim z důvodu ceny a instalace.
Světlo Maxxo je pro mne nepoužitelné jelikoš je akvarium z jedné poloviny hloubky zapušněné do zdi.
Bylo by fajn to popsat asi takto: (zdroj 200W)-(3trans.modul.popřípad konkrétní typ)-(stmívač AQPWM)-(Led SB3).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2015 15:46 JosefVavra Re: KarlosS
jo je to dobře řešený a za super cenu :-) já osobně ale zůstávám u Gametu z Kolína a nic už nehledám jinak až na to programování svého programu to dokáže totožné věci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2015 11:54 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: JosefVavra
ten AQPWM je dokonalý, dotažený řešení, s mnoha možnostmi. Jak na pásky, tak na čipy. Navíc skoro za poloviční cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2015 11:43 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Vale 46
pokud to chceš na pásky, proč chceš použít proudový zdroj? Pásky jsou přece napájeny napěťově. K stmívači AQPWM musíš proto použít 3 tranzistorový modul od stejného tvůrce.

Nehledě na to, že s pásky se budeš jen trápit. Výhodnější je použít výkonové LED čipy. Pak ten modul nebudeš potřebovat a nahradíš jej právě tím proudovým zdrojem LDD.

rybicky.net/clanky/1449-led-osvetleni-maxxo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2015 23:32 JosefVavra Re: Vale 46
firma Gamet z Kolína dělá pwm programovatelné stmívače 12v :-) hodinu rozednívají pak svítí na plono čas který si navolíte a zase hodinu stmívají :-) tvůrce je Vráťa Machata který dělá různé ovladače pro Siemens a jeho stmívače mají i prochlášení o shodě
ale bohužel zvládají pouze do 300w ae cena je pouze 1500kč a je to se zárukou a servisem
kdyžtak mě napište sz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2015 22:21 Vale 46 – Pomoc při stavbě světla
Zdravím.
Realizuji nové osvětlení pro akvárium 120*60*50.Budou použity LED pasky SB3-600 a to 7x v délce 1,1m, tedy 154W. Dále chci použít stmívač AQPWM 1.01 a komu potřebné komponenty-
zdroj,proudový zdroj LDD,popřípadě zesilovač atd.
Prosba jestli by byl někdo ochotný tyto věci propojit(vše zaplatím).Já tak zvládnu jen připojení zdroje a LED pásků a vše mezi tím je pro mne španělská vesnice.
Na doporučení vše nakoupím a pošlu.
kontakt: dedek@madeinwood.cz tel.732 923 690

PS: ispirace od Filip666 250ka ADA po česku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.04.2014 19:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Joshuax
No podivej se na parametry a zjistis, ze je to napajene 12 az 24V. Pak to ma spolecny plus a spina to k zemi, kazdym kanalem az 4A.

Takze je to pouzitelne tak jak to je pro LED pasky, a zrejme je to umi pomoci PWM stmivat. Nerikam, ze se neda ty vystupy vyuzit jinak, da se je invertovat a generovat PWM v logickych urovnich, a pak treba ovladat spinany proudovy zdroj pro LED (kdyz ma PWM vstup), nebo jeste vyhladit PWM pro rizeni stmivani napetim. Ovsem to chce uz trosku bastlit, a kdo to umi a bavi ho to, udela si to radeji cele rovnou a presne jak to chce. A kdo to vubec neumi, musi si nekomu rict, a ten to ve vetsine pripadu prekopavat na neco jineho zadarmo nebude.

Takze pouzitelnost vidim u LED pasku (ktere jsou pro mne v akvaristice nepouzitelne, nemusim je pro vic jejich vlastnosti), a nebo pro nekoho, kdo je v elektronice kovany, ale neumi pouzivat programovatelne veci, a tak vyuzije tento zaklad, na ktery si doplni to co chce (treba proudovy zdroj pro LED s rizenim PWM a vystup z tohoto zarizeni si pro nej vhodne konvertuje).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 12:07 GP Re: Designer
ja nastesti to muzu mit osklivy :)
a ted me od hrani zdrzujou i jiny povinnosti a domaci kuteni vcetne dokapotovani nove zavesenyho akvaria (coz stale odkladam) po drobny havarii ;)
ale pokud by bylo neco malo k uvolneni do eaglu, nezlobil bych se :) stydim (tedy ta napajeci cast)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 11:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: GP
3A LED driver uz mi bezi na stole ;-) . Ovsem mezi prototypem a dokopanim do prodejniho stavu byva jeste dost co delat, a cloveka desne stve, ze by si sice rad hral, ale furt ho zdrzuje ta hnusna prace :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 10:46 GP Re: KarlosS
koukal jsem a u meanwellu jsem objevil jeden...
zrejme neco ukutim vcetne led driveru, kdo si hraje nezlobi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 10:43 GP Re: Joshuax
to vypada hodne zajimave, skoda toho postovnyho a z popisu si nejsem jistej, jestli to spina 240, ale funkcne dost zajimavy. zajimavy na jakou cenu se dokazou dostat...
treba by to slo preprogramovat k obrazu svemu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 10:40 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: GP
Designer vyvinul modul, kterej generuje 0-10V pro řízení proudového zdroje, teď dělá i s výstupem PWM. Průběh jasu v průběhu dne se nastavuje 10-ti dipy. Bohužel se těžko hledá proudovej zdroj, kterej opravdu pracuje od 0%.
Testujem, testujem, ....
Bude to jako volitelná součást LED světel MAXXO.
Bez displeje, jednoduché, za normální cenu:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 10:28 Muž Joshuax [17]
A uz jste tu nekdo zkusil tohle ? kdyz jsem to nedavno hledal, narazil jsem na tenhle produkt a nevypada zle ani cenove.
Planoval jsem to teda pro ledky, takze netusim, jestli je to dost silne ci vubec pouzitelne i na zarivky.

www.ebay.co.uk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 10:22 GP Re: putifarka
chapu, ze v tom je dost prace na vyvoji, ale ta marže je husta :)
kdyby to alespon slo prepnout na pwm a ten vystup 10v by snad z toho sel s minimem problemu vyvest taky...
treba v1.1 palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 19:59 Muž patamatix [408]
To to,by taky mohlo posloužit a levněji. www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 15:44 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: putifarka
je to hezký, ale dražší než samo světlo:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 13:23 putifarka – procesorem ovl. stmívač pro trubice
S kamarádem jsme postavili toto: deminecz.webnode.cz/… , je zde kompletní popis i video a hlavně, chodí to jako z praku už přes 2 roky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 06:29 Motýl
Třeba drobnoústky, které jsou ve dne pruhované podélně, jsou v noci pruhované příčně. Stanou se z nich úplně jiné ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 11:20 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Feferonka25
Je to u některých ryb normální. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 11:18 R Muž Silent [5949] Re: Feferonka25
Je. :-) Doporučuji přečíst rybicky.net/clanky/461-morfologie-ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 11:15 Feferonka25 – Z barvení
Dobrý den,
Je normální když rybičky na noc změní barvu ??? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 20:25 Muž patamatix [408]
Máte někdo zkušenosti s tímto? www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 22:26 Muž Anubis007 [22] – stmívání - rozednívání
Máte někdo rozumné řešení na rozednívání-stmívání při použití akvarijního krytu MP s T5 89,5cm, předřadník..

děkuji
M.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 18:01 Muž Čapíno [32]
Tak já to (snad) trochu vyřešil tím, že se nejdřív zapne 8W T5 a za hodinu se přidá 15W T8, snad se nebudou rybky lekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 15:38 Muž VladimirGregr [10] - Afrika
Hodne dobre to vypada kdyz se akvarium postupne rozsvecuje a zhasina a dal netrpi ryby sokem pri nahlem rozsviceni nebo setmeni. Osobne doporucuju, mam stmivaci rampu na svem akvariu a koupil bych si ji zase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 13:26 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny – ExoTerra Light Cycle
Zdravím, teď mají v akci ExoTerra Light Cycle (3xlevněji), má rozednívání a stmívání pro rybyčky smysl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 18:52 Muž fernety [11] - CichlidyRe: wiku
Pravděpodobně ano.Já jsem po zakoupení stmívače,ještě když webové stránky fungovaly,řešil problém s rušením tohoto obvodu.Přepínal mě i když jsem třeba rozsvítil světlo v pokoji.Psali jsme si cca měsíc emailem,on psal právě z této emailové adresy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 12:13 wiku – stmivac.com
Výše zmíněný mailto:vladimir.kozlik@seznam.cz je výrobce stmívačů AS20, který se vyskytoval na,teď už zrušené, webové stránce www.stmivac.com ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 11:36 Muž fernety [11] - CichlidyRe: ampik
Zkuste napsat na email mailto:vladimir.kozlik@seznam.cz .Cca před osmi měsíci jsem řešil také problém s AS20.Poslal mě nový naprogramovaný řídící obvod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 19:36 Muž ampik [2] - Rostliny
namate nekdo program do prociku pro AS20?
ja mam vse ale je asi trochu ocmouzenej procik pac to funguje mizerne, a spis nefunguje. takze zarivky rozsvecim skokove a stmivac ceka na opravu. stranky vyrobce neexistuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 23:37 Muž kortezhugo [983] – Re: bizzon
bizzon - nemas HEX??? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 21:00 Muž VLK [0] – Re: bizzon
U vyrobeku AS20 svítí LED celou noc, já bych potreboval, aby to zhaslo po nejaké době.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 20:37 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: VLK
já mám tohle:

www.exo-eko.cz/…
ty zářivky tam mám T8 840 a jednu specialku 86x přesně nevím, musel bych se podívat....
výhoda je, že nemusíš mít žárovky, ale řídí se přímo zářivky.

osvětlení diodama se dá nastavovat zvlašť, třeba spínacíma hodinama....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 20:30 bizzon – Re: pepca
Používám tento stmívač a jsem spokojený. www.stmivac.com/…
Rozednívám a stmívám po 15 min.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 19:42 Muž VLK [0]
Dobrý den,
prosím o radu hledám stmívač co dokáže:
Večer:
Pří zapnutých zařivkách rozsvítit žárovku, poté zhasnout zářivky a začít stmívat žárovku, při stmívání žárovky nebo po zhasnutí zapnout LED osvětlení, které nebude svítit celou noc, ale třeba po dvou hodinách se vypne.
Ráno:
Například dvě hodiny před rozednívaním žárovky, zapne LED osvětlení, poté začne rozdnívat žárovku, dále rozsvítí zářivky a zhasne žárovku.

Znáte takový výrobek, případně schéma ze kterého by se toto dalo vyrobit?
Nechci používat více spínacích hodin, prostě aby to mělo nejaký svůj časovač.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 20:57 Muž ampik [2] - Rostliny
a mas video, nebo neco jak to vypada, kdyz zhasnou zarivky a sviti zarovky? a jake zarovky si pouzil? (60W, 40W nebo halogen)
diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 20:54 fanda1 – Re: ampik
Stmívač AS 20 používám ve 240 cca 1 rok a jsem s ním nadmíru spokojen. Mohu jen doporučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 19:16 Muž ampik [2] - Rostliny
pouzivate stmivac as20? jste s nim spokojeni? jak vypada prechod zarovky > zarivky a naopak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.05.2009 21:15 marsz
Rozednívání a stmívání mi perfektně funguje u akvárka na okně. Když přijde mrak, tak se setmí. Když přijde bouřka, dělá to i blesky. Některé věci nekoupíte. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 17:14 Muž kristian [80] – Re: foftM
Nic proti gustu, ale kdyby si pan alespon kdyz vyrabi tak sofistikovane a slozite (drahe) zarizeni alespon na tom svem webu korektne nastavil sadu kodovani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 11:42 Muž hf [54] – Re: pepca
Kromě toho, že jak už psal(a?) Filipsi je stmívání / rozednívání jak rybám tak rostlinám putna, lze toto rešit naprosto triviálně.

Mám 4x30W ve dvou rampách a teď i noční led osvětlení. K tomu 3 spínací hodiny za 120kc / kus. V 6 se rozsvítí noční osvětlení, v 9 zhasne a rozsvítí se první rampa a v 10 se k tomu přidá druhá rampa. A večer naopak, v 20:00 zhasne první, v 21:00 druhá a zároveň se rozsvítí noční ledky... Ty zhasnou 10min po půlnoci. (chodím si tak lehnout, takže abych mohl ještě chvíli koukat do akva...). :P

No a regulace intenzity osvětlení v závislosti na zarostlosti akvárka? Pootočit zářivkou v patici... Neznáte? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 08:08 foftM – šikovné udělátko
já jsem narazil na udělátko, které prakticky generuje signály 1-10V pro stmívatelné předřadníky a připojuje je k napájecímu napětí. více na aquasun.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 07:10 Muž filipsi [1295] – Re: pepca
Ano, to je dnes asi nejlevnejsi a nejjednodussi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 23:37 pepca – rozednivani stmivani
dekuji za vase reakce....sice v tom mam mensi zmatek...

takze jak jsem z toho ze vseho pochopil tak nejednodusi bude koupit dva predradniky na dve trubicove zarivky a pridak osvetleni dve zarovky ktere budu regulovat pomoci udelatka ted nevim tu stranku z www.stmivac.com (myslim ze to je as20)

a melo by to fungovat asi takhle

1)rano se rozedni pomoci zarovek (pry to jde nastavit az na 20min
2)az dosahnou maximalniho vykonu tak se rozsviti zarivky a zarovky se vypnou
3)vecer se rozsvitej znova zarovky -zarivky zhasnou a zacne stmivani
4)dojede stmivani a rozsviti se modre led .....

podle toho co jsem pochopil tak takhle by to melo fakat nebo ne???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 21:00 Petr – Re: filipsi
S tou dírou na trhu nevím ... kdyby o to byl zájem, určitě by to někdo vyráběl. Ve větších sériích budou náklady řádově desetikoruny a to ještě hodně přeháním.

A jak píšeš o té hračce, tak si to nemyslím. Dělat kytkám rozednívání a stmívání možná ano, ale já se o to zajímal kvůli regulaci osvětlení při různě zarostlém akva. Po vystříhání a bez kytek na hladině stačí méně světla. No a při plně zarostlém akva bych to pustil více. Řešení proměnlivým počtem se mi moc nelíbilo. A když jdou T5 regulovat, tak proč toho nevyužít. Měl jsem už zpracovaný návrh na přestavbu mého stávajícího osvětlení, kde bych vyměnil 2*28 za 2*35. Výhoda je větší světelný tok a hlavně světlo od kraje ke kraji (trubice jsou o 15cm delší). A měl bych cca 70 wattů na litr s možností regulace. Jenže náklady a práce byly takové, že jsem se rozhodl ponechat stávající a se světlem si vyhrát až při stavbě nového akva. Během pár let plánuji akva alespoň 3-4 metry dlouhé. Na to počítám 2 1200mm 54w vedle sebe a tři za sebou, takže 6. A tam už bych si se světlem chtěl trochu pohrát a to včetně samostatné regulace nad jednotlivými úseky akva. Takže regulaci budu chtít určitě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 11:57 Muž filipsi [1295] – Re: Petr
Tojo, ja myslel najit nekoho, kdo to bude delat okolo toho 1-1.5k, samozrejme ne "par stovek". Tohle proste na akva trhu vyrazne chybi, alespon dle diskuzi. A doda hotove, hezke, funkcni, ne "splet dratu". Jinak je sice hezke, ze to predradniky umi, funkce a rizeni je popsane, zarivky to umi .... kdyz neni cim stmivat, v rozumne cene.

(ale stejne mam pocit, ze to je vsemu v tom akvarku jedno, jak se rozedni a setmi, klidne najednou. Je to proste hracka pro akvaristu, a hracky ja rad.)


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 11:34 Petr – Re: filipsi
Ano, to by odpovídalo. Pár stovek bylo myšleno za práci. K tomu pár stovek za materiál :-)


Jinak ten uvedený stmívač byl spíše příklad. Taky bych to za to nedal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 11:28 Muž filipsi [1295] – Re: Petr
Bohuzel, tento Gieseman je urcen pro stmivatelna Gieseman svetla, a nikde neni specifikace, co a jak vlastne ridi. Trochu bych se obaval, zda a s jakymi klasickymi stmivatelnymi predradniky bude spolupracovat (1-10V? ...). Navic cena absolutne neodpovida tomu, co zarizeni nabizi (a to mam hranici "predrazeni" posunutou hodne vysoko).
Proste takove rozumne zarizeni na trhu bohuzel neni, a na to, shanet nekoho, kdo mi ho v odpovidajici cene udela, kvalitne, nemam chut. Pokud se ti chce, najdi a dej kontakt na nekoho, kdo za "par stovek" udela rizeni rozednivani a stmivani, nastavitelna doba, nastavitelny cas sviceni, integrovane hodiny, rizeni 10V, alespon ctyri nezavisle kanaly. Realna cena takoveho "udelatka" je podle me okolo 1k.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 10:16 Petr – Re: filipsi
Jinak udělátko Giesemann Multi-Timer II umí ovládat několik světel, umí simulovat svítání/západ slunce podle zadaných podmínek, umí simulovat noční osvětlení podle fáze měsíce (úplněk svící více, než nov), umí dokonce přes den simulovat oblačnost. Co by mohl kdo chtít více?

:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2009 10:08 Petr – Re: filipsi
Jasně, udělátko to chce, ale myslím, že udělat něco, co ti bude po dobu 10 minut zvyšovat a pak zase snižovat napětí, dnes udělá každý zručnější kutil. Tedy samozřejmě ten, který tomu rozumí. Ale to by snad neměl být problém ho najít. I kdyby to měla být placená práce, za více, než pár stovek to nebude. Na netu se nabízejí práce všeho druhu.
Jinak tamto udělátko - přemýšlel jsem o tom také, respektive chtěl jsem udělat dávkování co2 podle pH. Nic těžkého. Otevřít zavřít ventilek. Ale tamten maník neřekl v rozpočtu jednu velmi důležitou věc - (opět se omlouvám, pokud mám mylné informace) pH sonda není jednorázová záležitost a její životnost je cca 6-18 měsíců. Takže je nutné kupovat každý rok novou. A to nemluvím o potřebě pravidelné kalibrace. Otázka zní, zda je opravdu potřeba udržovat stálé hodnoty. V přírodě se přeci teplota vody mění každou chvíli (a to nemluvím o tom, že horních 10-15 cm má jinou teplotu než voda v 50cm), když zaprší, mění se i obsah prvků ve vodě, Ph ... Nějak jsme dospěl k závěru, že pokud udržujeme akvárko v čistotě a pořádku, jsou ostatní věci podružné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 09:18 Muž arnošt [37] - Rostliny
ahoj - já používám ExoTerra Light Cycle stmívač 2 x 20W T8 - mám k tomu připojené 1x glo zářivku pro vitalitu rostlin a 1x glo na podporu barviček rybiček - je pravda, že mě to takhle komplet vyšlo na 1900,-, ale nemůžu si to vynachválit - vybrat si můžeš jestli chceš svítit 8/10/12 hodin - stmívá to cca 20minut - ale POZOR je potřeba kupovat jen zářivky, které podporují stmívání - když koupíš obyč, tak jakmile klesne šťáva pod určitou mez, tak přestane svítit okamžitě a stmívač postrádá významu X-) můžu poslat i odkaz na stránky, kde jsem to kupoval - kupuju tam vše a jsou opravdu spolehlivý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 09:15 Muž filipsi [1295] – Re: Petr
Stmivatelny predradnik k T5 neni problem, problem je to rizeni. Pro cloveka nezbehleho v elektronice. Nenasel jsem na trhu nic takoveho, co by umoznovalo nastavit dobu nabehu/dobehu + dobu sviceni. Krome Technikova reseni, ktere pak ale sklouzlo k asi prilis komplikovanemu komplexnimu pristroji za dost penez (vlastne malo, kdyz clovek vezme co to umi a jak to vypada, ale asi to upadlo na nezajmu - nevim, musim se zeptat, nebo mi nekdo poslete vzkaz, kdyz vite)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 09:12 Muž ghostik [81] – Re: Petr
Ja netvrdil ze zarivka nelze regulovat jen jsem upozornil na odkaz :
www.stmivac.com/…
ze to neni regulace zarivky ale zarovky jelikoz Pepca napsal budu pouzivat trubicove zarivky !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 08:48 Petr – Re: ghostik
Opravte mne jestli se pletu, ale moderní T5 trubice jdou regulovat úplně v pohodě. I se k nim dělá různá elektronika - jeden předřadník jede vždy naplno, druhý předřadník jde regulovat, ale nemá paměť, takže startuje naplno, a jiný předřadník zase má i paměť, takže jak se jedno nastaví, tak svítí pořád. A jsou k tomu i různé stmívače a podobně. Doporučuji literaturu například na www.osram.cz/… Tam jsou naprosto přesně rozepsané předřadníky, funkce i ovládání. Zvláště pak doporučuji pročíst www.osram.cz/… Myslím, že se tam o světlech a stmívání říká téměř vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 08:43 Muž Eff [417] - Rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 08:24 R Muž Silent [5949] – Re: ghostik
Máš pravdu u odkazu jsem se ukliknul, ale on si to tam pepca najde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 08:06 Muž ghostik [81] – Re: pepca
Pokud pouzijes AS10 tak co jsem to jen tak rychle proletl tak dle meho nazoru to bude fungovat jen pro zarovku na pro zarivky.
Pokud by jsi to neskombinoval treba jako je moznost u AS20 kde stmiva zarovku a k tomu rozsveci zarivku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 07:36 R Muž Silent [5949]
Zkus nahlédnout sem. www.stmivac.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 00:53 pepca – rozednivani stmivani
dobry den ,

techto temat je tu docela dost ale procetl jsem hodne clanku a stale jsem nenasel odpoved....

mam akvarium o rozmerech 120x50x60 (bude to malawicko) a potrebuju poradit co mam koupit za osvetleni aby to fungovalo jako rozednivani a stmivani -predstavoval bych si to asi takhle celkove rozednivani a stmivani by melo trvat cca 20min pokud to pujde ..

nemam nic a vse budu kupovat nove a nevim presne co... budu pouzivat trubicove zarivky

dekuji a omlouvam se :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2007 06:42 Muž Norton [109] Re: mahdy
Popis funkce je uveden na Vámi zmiňovaných stránkách (proč to psát, když to již jednou napsáno je...?) www.elkovo-cepelik.cz/…
Využití v akvaristice je! Plynuly náběh intenzity osvětlení nádrže je podle mne takřka ideální. K stmívanému EP (dále jen SEP) stačí připojit řídící jednotku, která podle typu EP zajistí při zapnutí osvětlení postupný nárůst intenzity osvětlení takřka od 0 do 100% (při vypnutí obráceně). Poměrně jednoduše se dá řešit regulace analogového SEP řízeným zdrojem SS napětí s postupným nárůstem od O do 10V ( a samozřejmě poklesem při vypnutí) za čas řekněmež 15-20 minut (což cca odpovídá tropickému soumraku :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2007 22:20 mahdy – Stmívatelné el. předřadníky
našel sem náhodou tohle www.elkovo-cepelik.cz/…
nevíte někdo jak to funguje? Myslíte si, že se to dá nějak využít na osvětlení akva?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 19349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9664?kolik=4999