Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Alternanthera - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Alternanthera - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2017 20:10 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Acinonyx
Fotka k příspěvku Párkrát se mě to už stalo a naposledy když jsem měl draslík na 30mg/l tak to bylo podstatně horší. Jestli je to ale tím to si nedovolím tvrdit. Máš poměrně silné a asi i studené světlo a hnojivem zřejmě nešetříš, proto jsou rostliny na můj vkus dost zelené. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2017 19:29 Acinonyx – skrutene listy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mam v akvariu asi 5 tyzdnov Alternathera splendida a v poslednej dobe sa jej zacali krutit nove listy, ale takym zvlastnym sposobom - casto az do praveho uhla. Podobne veci sa zacali v tom isto case diat i cerstvo zasadenej Proserpinaca palustris 'Cuba' hned vedla, vid. foto.

Docital som sa, ze sa takto sprava pri nadbytku draslika vo vode. Zmeral som preto dnes v labe obsah K v mojej akvarijnej vode - spektrofotometricky (resp. turbidimetricky, takze ziadne kvapkove testy) a dostal som hodnotu 21.7 +- 0.1 mg/L. Som si vedomy toho, ze je to vyssia ako idealna hodnota, ale nepride mi, ze az tak katastroficka.

Moje foto uplne nezodpovedaju foto, ktore som v tejto suvislosti nasiel na internete. Preto som sa chcel spytat, ci tusite ci je to draslikom, alebo niecim inym? Nic ine mi totiz nenapada, napr. vapnika je vo vode az az. Jedine co maju tieto rastliny spolocne, a odlisne od ostatnych je, ze su umiestnene hned vedla topitka. Ale to mi nepride ako dostatocny dovod na taketo spravanie. smich Co si o tom myslite? :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2016 07:56 Muž Sagittariusi [19] Re: larix
Za slovom nadbytok som myslel vzhľadom k nesprávnemu pomeru :-) ešte raz ti ďakujem za veľmi užitočné informácie a tvoj čas. Všetko som si uložil tak snaď sa polepší :-) a budem sa môcť pochváliť výsledkom :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.06.2016 01:14 Muž larix [1420] Re: Sagittariusi
Už sme trochu mimo tému...
- to, že stúpol obsah NO3 a PO4 nemusí automaticky znamenať, že stúpol vďaka NPK tabletám, (keď sú správne aplikované, nejako výrazne živiny do vody neuvoľňujú) a že automaticky je aj vysoký obsah draslíka (deficit draslíka sa dá ľahko spozorovať na rastlinách)
- predávkovať akvárium draslíkom nie je celkom jednoduché (ak je v správnom pomere k vápniku a horčíku), toxické hodnoty pre rastliny budú určite vyššie ako 30 ppm, takže prihojovať draslíkom (v závilosti od množstva pridávaného vápnika a horčíka) by som neprestal
- vzájomné pomery Ca, Mg a K som už uviedol skôr, držal by som sa toho. Pri pomere Mg:Ca = 1:2 čakám, že sa objaví jelení paroh, overený mám pomer cca 1:3 a nebál by som sa ani pomeru 1:4
- nejdem rozpisovať prečo ale stačí, keď sa zameriaš na pomer pridávaných živín (platí to iba pre tieto tri konkrétne) a môžeš ignorovať ich pomer vo vode v akváriu (lebo bude približne rovnaký). Čiže, urči si, že vrátane výmeny vody do akvária dodáš týždenne v tvojom prípade povedzme 20 ppm Ca a v pomere k tomu urči dávku Mg a K.
- ak dodáš ten vápnik jednorázovo, pravdepodobne sa nič vážne nestane ale samozrejme s ohľadom na živočíchy je vždy lepšie chemizmus vody meniť postupne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2016 00:23 Muž Sagittariusi [19] Re: larix
No problém je že nepracujem v nemocnici ale v janských lázniach :-) a tu bohužiaľ sadru nemáme :-)
Asi sa spoľahnem na istotu a použijem akvarijni-hnojivo.cz/…

A pomocou kalkulačky na tej stránke to správne prihnojím :-)

Skúsim teda vysadiť dočasne K keďže nemám test a po NPK tabletkách stúpli NO3 a PO4 tak asi aj K je vysoký. MgSO4-7H2O ponechám a budem prihnojovať 10mg/l a skúsim ponechať pomer Mg:Ca-1:2
Vstupná voda má Mg menej ako 5mg/l s mojim prihnojením to bude 10-15mg/l
Ca vo vstupnej vode je 11mg/l tak prihnojím na tých 25mg/l
Mám možnosť fungovať len na mobile teraz takže už neviem kde som čítal o tomto pomere Mg:Ca tak dúfam si to pamätám správne. :-)
Mal by som ten Ca zvyšovať na tých 25mg/l postupne alebo to ryby nijak vážne neovplyvní? Každopádne ďakujem za reakcie a rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2016 23:54 Muž larix [1420] Re: Sagittariusi
Je to sadra, len treba dať pozor na aditíva a pri výpočtoch na stupeň hydratácie. Keďže si fyzioterapeut, možno by sa v nemocnici čistá sadra našla :-)
K dávkovaniu - osvedčilo sa mi pridávať (vrátane dodávky vstupnou vodou pri výmene) mierne vyššie množstvo horčíka a približne trojnásobné množstvo vápnika v porovnaní s pridávaným draslíkom. Tieto živiny sú v interakcii, preto treba brať do úvahy ich vzájomný pomer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2016 23:37 Muž Sagittariusi [19] Re: larix
Ďakujem musím si o tom ešte naštudovať kedže doteraz som sa s týmito látkami nestretol kedže som ich do akvárka nepridával :-)
Dá sa niekde CaSO4 v bežnom obchode zohnať? Ak sa nemýlim mala by to byť sádra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.06.2016 23:16 Muž larix [1420] Re: Sagittariusi
CaCO3 ti ovplyvní aj ďalšie parametre vody (pH, alkalitu,...). Najjednoduchšie je použiť CaSO4 (a jeho hydráty), prípadne Ca(NO3)2*4H2O, len v tom prípade treba počítať s dusičnanovým aniónom. Keď som nedávno laboroval s chlórom, používal som aj CaCl2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2016 23:07 Muž Sagittariusi [19] Re: larix
Ďakujem takže budú moje správne kroky ak dočasne vysadím K a vodu prihnojím o Ca?

Ešte by som sa rád opýtal ako formou je najvhodnejčie Ca doplniť? CaCO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.06.2016 22:58 Muž larix [1420] Re: Sagittariusi
Osobne som presvedčený, že je to deficit vápnika. Jednak máš mimoriadne mäkkú vodu a druhak to dosť hrotíš s draslíkom, ako bolo spomenuté nižšie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2016 22:53 Muž Sagittariusi [19] Re: Xlienka, kofejn
Xlienka - ďakujem za reakciu :-). Akvárko mám v izbe kde sú okná na západnej strane a sú tu permanentne zatiahnuté okná pretože máme aj chudáka čierneho psa tak aby nám na ňu nepražilo slnko. Takže do akvárka priame slnečné svetlo nesvieti. Navyše neviem či by to mohlo spôsobiť problém so skrúcáním listov.

kofejn - ďakujem tiež za odpoveď :-). No myslím si že nič nepokazím ak vysadím K a budem pozorovať zmeny :-). Asi som aj dúfal v túto možnosť len som potreboval postrčiť :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.06.2016 11:06 Muž kofejn [963] Re: Sagittariusi
Řekl bych, že má příliš draslíku. Dělala mi to reinecki mini rybicky.net/fotogalerie.php… . Koupil jsem si kvůli tomu i test na draslík od JBL a naměřil přes 15mg/l (mimo meze). Teď už jsem na 10mg/l a krabatění se nekoná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2016 10:42 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Sagittariusi
A nedělá jí problém to že svítíš až pozdě odpoledne. Přeci jenom teď je již světlo od 5 hodiny ráno a pokud svítíš až od 17 hod, tak má 12 hodin tlumené světlo někde v koutě ze strany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2016 08:37 akva Re: anabra
špatný hodnoty vody(ASI) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2016 19:22 Muž Sagittariusi [19] – Alternanthera reineckii 'lilacina'
Fotka k příspěvku Ahojte, mám taký problém mojej rybicky.net/atlasrostlin/alternathera_lilacina rastú mladé listy poskrúcané a niektoré sklovatejú. Používam metódu PPS pro. Ak som sa správne dočítal za sklovatením je nedostatok železa ale ja do akvária pridám týždenne Fe - 0.494mg/l (Micromix). Myslíte že by som mal železo ešte zdvihnúť a aká hranica je ešte bezpečná? Je možné že by to mojej alternanthere nestačilo?
K tým poskrúcaným listom - týždenne dodám:
Ca - 11mg/l zo vstupnej vody
B - 0.058mg/l (Micromix)
Mo - 0.007mg/l (Micromix)

Spolu so zasadením alternanthery som dno vykŕmil NPK tabletkami. Po ktorých mi narástli NO3 a PO4 predpokladám že aj K ale na ten nemám test takže si môžem len domýšľať. Hnojením teda len K - 10mg/l a Mg - 10mg/l. Myslíte si že ak po NPK tabletkách vyskočil aj K, plus ja ešte prihnojujem 10mg/l že dochádza k jeho nadbytku a má za následok poskrúcané mladé listy? Za rady vám ďakujem. :-)

P.S.: Za fotku mobilom sa ospravedlňujem ale počítač mi vypovedal službu takže budem musieť obstarať nový :-).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 22:13 anabra Re: patamatix
Mám jednoho a zahubil mi nejstabilnější rostlinu akvária. To jsem teda netušila, že jde po kytkách...pořídila jsem ho, aby se živil řasami... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 22:09 Muž patamatix [408] Re: anabra
Bohužel nevím,jaké má ten tvůj chutě. Já to vyřešil tím že šly pryč,protože my sežrali polovinu kytek,ale byli krásní :-) Pokud si je chceš nechat,tak musíš zkoušet a doufat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 22:05 anabra Re: patamatix
Mám teď vysadit jinou rostlinu? Co by mu nemuselo tolik chutnat? Chtěla bych červenou, tak asi Ludwigii repens...? Taky ji sežere? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2016 22:00 Muž patamatix [408] Re: anabra
Ancistrus má v hubě "hoblovačku",jak mu zachutná,tak už ho to těžko odnaučíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 21:15 anabra Re: afc1886
Jakože fakt? Jak by to dokázal? Všechny listy... No nic, kytka je pryč...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2016 20:47 R Muž afc1886 [14681] Re: anabra
Ancistrusovi zachutnala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 20:46 anabra
Zdravím. Měla jsem od začátku akvária, tj. září 2015 krásnou Alternatnthera reineckii Rot, prosperovala bez problémů. Poté, co jsem do akvária přidala Ancistruse L213 během týdne odešla. Začaly slábnout listy, zprůhledněly, upadly. Bylo to na všech listech, difusní problém. Nezdálo se mi to okousané. Myslíte, že za to mohl ten Ancistrus? Nic jiného se neměnilo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 12:44 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: zervan
Trochu som zabudol, ale aspoň dodatočne plním sľub - po pridaní bóru konečne prestali rásť maličké zdeformované listy a rástli normálne. Zdá sa, že táto rastlina je na bór (alebo nadbytok vápniku vzhľadom na množstvo bóru) náchylnejšia ako iné rastliny, tak pozor hlavne tí, čo máme tvrdšiu vodu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 05:46 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: kofejn
Z fotky sa mi zdá, že sú tie listy aj trochu pokrútené. Podľa informácií v tunajšom atlase to môže spôsobovať nadbytok draslíka.

Pridal by som sa so svojou otázkou: Koľko je to ten nadbytok? Týždenne dávam 9,5 mg/l pri výmene 1/3 vody. Je to veľa? Lebo mi nerastie a nové listy sú malé, čo by nevadilo, ale sú veľmi husto v kope a hlavne strašne deformované, úplne podivné tvary. Keďže sa podobné prejavy (ale v menšej miere) objavili aj pri iných rastlinách (napr. Anubias), mám podozrenie na nedostatok bóru, ktorého som pridával doteraz len asi 1/4 odporúčanej dávky PMDD a PPS Pro. Tak som od dnes pridal do hnojenia a uvidím, potom napíšem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 09:08 Muž kofejn [963] – Chybějící barvivo
Fotka k příspěvku Všiml jsem si na plevuňkách chybějícího červeného barviva. Čím je způsobena jeho ztráta? Nebo se teprve pořádně vybarvuje? Kytky vypadají jinak v pohodě a ani spodní listy moc neopadávají (vyjma těch, co nejsou v proudu rampy).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 23:40 Žena baletka [624]
Ahoj, prosím o radu, mám v 60l akva althernanthera roseafolia. Když jsem ji přinesla z akvaristiky, začala okamžitě uhnívat, myslela jsem, že půjde úplně do háje, původní listy skoro odešly. Pak ale začala vypouštět kořínky a nové listy, které jsem podstatně menší, ale hezky zbarvené a rostlina vyslala jeden dlouhý šlahoun přes celé akva, jako by chtěla ven nad hladinu. Mám obyč. set s průměrným osvětlením a la Hornbach, kvalitu vody měřím základními papírovými testy, problémy mívám "jen" s dusičnany, ačkoliv pravidelně měním vodu, upravuji atd. Můžu té rostlině nějak pomoci? Akva mám ve volném prostoru, ani jedna zatemněná strana, svítím cca 12hod denně, plus na akva dopadá večerní slunce. Daří se tam mimořádně anubiasům, ale to asi všude.. Krásně mi roste i šípatka. Říkala jsem si, že kdybych změnila vzhled akva, dala tam vyšší kmen a nechala tu alternantheru plazit blíže světlu, bylo by jí lépe..? Díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 20:29 Muž Ebi Winter [5] - ŽivorodkyRe: vhisky
Tu mam taky to je fakt ta neroste uz ji mam tak 3 mesice a je porad stejna.Ale mam Alternatheu reineckii od Dennerle a ta mi rostla super i bez hnojeni,co2 a pri osvetleni 0,3w.Tak je dobre ziskat kvalitni rostlinu protoze 99% se jich prodava emerznich.Ta byla nastesti krasna submerzni a taky to slo podle toho poznat.Jinak mam snad 6 druhu alternathey.Jeste do akvarka se moc nehodi Alternanthera 'Lilacina' ta mi sice trochu roste ale jde na ni videt ze do akva se moc nehodi a Alternathea bettzickiana aurea ta uz mi skoro chcipla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 15:01 Muž vhisky [45] Re: Ebi Winter
oni v tom mají kolikrát prodavači bordel a prodávají tento druh: rybicky.net/atlasrostlin/alternanthera_cv_rubra za akvarijní rostlinu nebo jen dají jinej štítek.. vydrží pod vodou tak měsíc. Nejvíc se jí daří, když jsou 2/3 nad vodou někde v paludárku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 10:15 Muž Ebi Winter [5] - Živorodky
No mi kdysi rostla vyborne i pri osvetleni 0,3w na litr bez jakehokoliv hnojeni.Ted ji mam v akvariu kde mam osvetleni 0,8w na litr a taky mi ted zacla stagnovat a rozpadat se.Vodu mam s osmosy.
Jinak hodnoty vody 7GH,3KH,6,7PH a vubec se ji nedari.
Tady jsem ji mnel skoro pres pul akvaria www.akvarko.cz/… a to jsem tam mnel mizerne osvetleni a zadne co2 ani hnojiva a PH 7,5 ted mam v jinem akva vse jak mam byt a neroste vubec takze tezko rict.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 11:11 Sonic Vdaka
Dakujem vam za reakcie a odporucania. Vymenil som vacsinu vody v akvariu za novu. Ale este predtym som spravil par testou na zelezo a fosfor. Najskor som si spravil porovnavacie testi (rataj) ale ani tie dobre nesedeli podla tej stupnice co je pribalena a vsak na moje zistenia to postacuje. Takze pred vymenou bolo Fe 0,3mg/l a P menej ako 0,5mg/l. Po vymene asi tristvrte akva vody za novu odstatu boli hodnoty Fe skoro nemeratelne a P zhruba na rovnakej uravni mozno este o nieco viac. Je teda jasne ze prihnojit zelezom a fosforom je nutne. Mam sa teda rozhodnut pre kupu hnojiva na Fe ako bolo odporucene Rataj (zrejme Colour Fe+)pripadne pre P (Makron) Alebo to mam skusit len s pridavanim samotneho Tenso coctailu z PMDD pri vynechani ostatnych casti obsahujucich znacnu cast drasliku? + pre fosfor pridavat KH2PO4 Dihydrogenfosforečnan draselny ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 17:02 Muž pepis [15] - CichlidyRe: Usine
Někomu alternanthera jde i při 0,5 W ale mě ne, nepídím se za tím, pro mě je to světlem asi, nešla mi ani když jsem hnojil pmdd a CO2 a už teprve ne teď, furt ji tam zatím mám, nerozpadá se, ale prostě tam je a neroste už dost dlouho. Neměnil jste zářivky? Zase tak hluboce tomu nerozumím, ale přisuzoval bych to světlu, možná opotřebovaná zářivka X-) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 20:58 Muž lajos [3] Re: Sonic
Zkusil bych změřit fosfor a přidal bych pro ni železo, cca na 0,5 mg. Samostatné železo pro vybarvené kytky dělá RATAJ, rozpad listů může dělat nedostatek fosforu i když je železa dostatek. Ale tato alternanthera je opravdu náročná především na CO2+železo+světlo já mám Alternanthera reineckii a jde nádherně. Ale má vždy jednou za rok vegetativní období kdy cca 3 týdny živoří, potom se vzpamatuje a roste jako blázen.Každá rada drahá. X-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 20:43 Sonic Re: matrix069
No dobre. Vymenim co najviac vody, prestanem pridavat pmdd. Ale ako tam potom dostanem zelezo ? mam davat len cisto Tenso coctail ? Rastlinka doteraz dobre rastla (cca 2 mesiace) a az nedavno sa jej zacali stare listy rozpadat, tak som to prisudzoval nedostatku zeleza a zohnal PMDD.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 17:55 R Muž Silent [5949] Re: Usine
Však taky ta fotka v atlasu je bravurní. Já nepsal, že jediný problém je světlo. Tam to bude spíše komplexní. Ty si můžeš dovolit menší intenzitu světla protože vytvoříš ostatní podmínky téměř dokonalé. Ale pokud někdo, když začnou špatně růst rostliny, okamžitě zahltí nádrž hnojivem a možná ani nezná parametry své vody tak to je problém. Tím samozřejmě nijak nehodlám útočit ani nijak neobviňuji Sonica, ale je to dost rozšířený problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 17:38 Muž matrix069 [79] Re: Sonic
Fotka k příspěvku Mne tiež začala jednoho času toto robiť,už som myslel že je po nej,našťastie sa nejako vzbrchala. Chce to dostatok čerstvej vody,svetla a železa. X-) (I keď toto nieje asi presne tvoj druh)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 17:37 Usine Re: Silent
Z tím světlem to nebude. :-D Ta fotka je moje. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 15:16 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: Sonic
Tohle přihnojení nevyřeší... Tahle rostlinka je náročností 1. liga v mnoha faktorech... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 14:44 R Muž Silent [5949] Re: Sonic
Rozpad listů může způsobovat nadbytek fosforu a dusičnanů. Draslík se z vody odstraní asi jenom reversní osmózou. Tedy pokud je ho nadbytek v surové vodě. Jinak si ho tam přidáváš hnojivem. Tím pádem ho musíš odstranit výměnou vody.Taky píšeš, že máš 0,6W/l. V atlasu je 0,75W/l. takže málo světla a navíc ta rostlina je náročná na pěstování. Mě taky neroste všechno co bych si přál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 14:38 Sonic Re: Silent
Prehnojenie draslikom by mozno vysvetlovalo tie pokrutene listy, ale co tie diery a ich rozpad ??? Pripadne ako znizim obsah drasliku ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 14:34 R Muž Silent [5949] Re: Sonic
Myslím, že tady je vysvětlení rybicky.net/atlasrostlin/alternanthera_cv_splendida
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 14:30 Sonic – Alternanthera (odumierajuca)
Fotka k příspěvku Zdravim vas. Chcel by som niekoho skuseneho poprosit o radu. Mam v akvariu Alternantheru splendidu a od iste doby zacala dost chradnut a uz neviem vcom moze byt problem. Mam osvetlenie 0,6W/l Zacal som do aqua (54 litrov) pred tyzdnom pridavat 2 ml PMDD bez KNO3 +1g KH2PO4. + CO2 z kvasnic uz dlhsiu dobu. Podla testou mam zeleza asi 0,3mgFe/l Dovtedy som nehnojil a ani po nasadeni PMDD sa to nezlepsilo. Listy su niektore pokrutene a starsie rychlo odumieraju a rozpadaju sa. Vedel by mi niekto poradit ? Pridavam foto. Dakujem.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 3259x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9621-alternanthera-problem?od=51