Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čtverzubci - krmení

 

NápovědaFórum » Krmení » Krmení pro... 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Čtverzubci - krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 16:42 Žena bucliik [99] Re: Dinamit
když jsem chtěla pěstovat okružáky v akvárku bez topení( a že kytek na žraní tam bylo hafo-těch co neprospívaly) a sypala jsem jim i vločky tak jsem žádný přírustky nepozorovala :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 16:11 Muž Jasnovidec [-3] Re: Dinamit
Krmení je jen jednou stránkou k řádnému páření, ona láska neprochází jen žaludkem ;).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 11:36 Žena Dinamit [68] Re: navik
Vždyť už děti na ZŠ se učí, že když je hodně zrní, přemnoží se myši. Přemnoží-li se myši, mají orli co jíst, takže se přemnoží i ti. Jenže časem myši zase dojdou a tak i populace orlů klesne. Proč myslíš, že se lidi přemnožili. Začali si pěstovat jídlo. Prostě jakmile je dostatek jídla, tak zvířecí pud se snaží zajistit potomstvo, pokud ví, že potomek nechcípne hlady. V akváriu je klasickým příkladem okružák...
Možná že v zajetí to funguje trošku jinak, ale v přírodě to takto funguje na 100 % ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 08:28 Muž navik [908] - SumciRe: Dinamit
A já pitomec v tom hledal problém, u těch "jiných zvířat" jsem si hrál s teplotou, tvrdostí, vodivostí, prouděním vody a světlem - a přitom mě nenapadlo tam prostě kydnout hromadu krmení... :-D
Asi se shodnem, že to tak úplně nebude, viďte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 01:18 Žena Dinamit [68] Re: Leon
S okružákama je to stejný, jako s jakýmkoliv jiným zvířetem. Jakmile začnou mít nadbytek jídla (překrmování), tak automaticky začnou produkovat potomstvo.

S těma ampulárkama se to tu už několikrát řešilo. Někdo dokonce někde vyhrabal stránku, kde popisovali pohlavní rozdíly ampulárek. Psali, že tam, kde začíná ulita maj samičky takový tmavý flek - vajíčka a samci tam nemaj nic. Ale že to pozná opravdu jenom někdo... Podle tohoto klíče jsem měla 2 samičky, což by teoreticky bylo možné, protože se mi nikdy nerozmnožily...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 19:22 Leon Re: Jasnovidec
Ja je mam v 5L zavarovacce. Zprvu 2 okruzaky, ted asi 30 okruzaku. Dtaci jim tam hodit okurku, malej cca 1 cm platek a celej tejden nekrmit. Oni ho akorat sezvejkaj a je to. A nevzduchuju a flasku mam na parapetu za oknem a nemam zadny problemy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2008 13:59 Muž Jasnovidec [-3] Re: švíco
já bych tam hodil okružáky, těch budeš mít nekonečně mnoho pořád, teda tak mi to přijde v mém akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 16:54 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: TomášB
Bohužel - nepozná se to. Resp. pozná, pokud se budou pářit a množit. Ale podle vnějších znaků sotva... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 13:06 Muž TomášB [12] Re: pancéřníček
Ale když budou dva, jak se pozná jestli to sou dvě samice nebo dva samci ampularii? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2008 22:57 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: pancernicek
Tak jednoduché to není. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.11.2008 22:10 pancernicek Re: švíco
Kup si do deseti litrovky tak 2 dospělé ampularie dej jim tam 2 kusy spařeného salátu. Ono to bude tak den plavat na hladině a pak to spadne na dno a oni se na to vrhnou. Za týden máš malé šneky. ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2008 21:52 Žena Dinamit [68] Re: švíco
Podle mě základem pro přemnožení je překrmování...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2008 19:41 Žena Jiřka [15] Re: švíco
Já mám šneky v 5litrové sklenici a množí se dost rychle. Stačí tam vrazit pár kytek, aby měli co žrát a je lepší to něčím přikrýt. Žádná technika není nutná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2008 16:10 Joecz Re: švíco
Libovolně velké akva - aspoň 20l, s pár rychle rostoucími rostlinami, možná filtr a naházet tam pár šneků třeba okružáky, krmit... A za pár týdnů jich tam bude ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2008 14:35 švíco – šnečí farma
Mám čtverzubce zeleného a potřebuji pro něj založit vlastní chov šneků. Rád bych se zeptal, jak to udělat co nejjednodušeji a nejúčinněji.... díky za rady ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 1104x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9584-krmeni-pro-ctverzubce?od=51