Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby do Malawi a Tanganiky

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby do Malawi a Tanganiky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 09:50 morpheus Re: Pavel
No nejdrive si ujasneme co si predstavujes pod pojmem pestrenec? Bez toho nemuzes dostat fundovanou odpoved ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 08:39 Pavel – Chov pestřenců
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li je možno více druhů pestřenců chovat v jedné nádrži pohromadě...? Zhlediska, že si každý druh tvoří svoje teritorium....? Děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 10:20 Muž endus [21] Re: marie
Všechno se odvíjí od velikosti akvária a taky od konkrétního druhu. Nelze to úplně paušalizovat. Nevím, kde jsi se dočetla "pouze jeden samec", možná tě zmátly údaje "1+3,1+4" a pod. To ale neznamená pouze jeden samec, ale na jednoho samce 3-4 samice. Stejné akvárko může fungovat jako třeba 1-2 druhové se spoustou jedinců stejného druhu, ale i jako vícedruhové, kde budeš mít právě např. počet 1+4 od vícero druhů. Příčinou problémů je agresivita ryb, která bývá ještě přiostřená v rámci druhu (ale zase to neplatí vždy). Agresivitu pak můžeš omezit tím, že se rozprostře na víc ryb ve velké skupině nebo víc samců prostě nebudeš chovat. Co je lepší, těžko říct, to podle vkusu každého soudruha :-) Je dobrý si to ale rozmyslet dopředu, další doplňování ryb do fungujícího akvária je většinou problém, to není jako doplnit hejno pancéřníčků nebo neonek :-)
Konkrétní sestavu a počty ryb můžeš pak třeba konzultovat na webech, které se specializují přímo na africké cichlidy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 07:51 marie Re: wladys
Tak to mě mrzí - aulonocoura je tak krásně červená. A hodil by se k nim Nimbochromis livingstoni - není to moc velkej agresor? a nebo Labeotropheus trewavasae
ach jo, těch rybiček je tolik a všechny je tam narvat nejde. :-)
Už to plánuju asi 6 měsíců a mám takovej pocit, že to ještě nějakej ten měsíc potrvá :-D Chci mít všechno správně, aby se rybičky měly dobře.
Dívala jsem se na tvé malawi, všude se píše, že má být jen jeden samec a u tebe to tak není - jak to teda má správně být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 19:02 Muž wladys [291] - CichlidyRe: marie
Z toho Malawi bych dal jeden druh placiďáků,mbenjii,demasonky a johanky...aulonocaru bych vynechal byla by v takové sestavě chudák.

U tanganyiky bych rozhodně nemíchal býložravé tropheusy s vyloženými masožravci....takže pokud se rozhodneš pro trofíky tak jen trofíky...nejlépe jen jeden druh..rádi se mezi sebou kříží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 18:20 marie Re: wladys
A jinak se rybičky k sobě hodí? Myslím v jednotlivých biotopech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 15:10 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Marie
Nedělej to....takto je ta sestava doslova šílená.Doporučuju rozhodnout se pro jeden biotop. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 14:15 Marie
Ahoj, protože se nemůžu rozhodnout, jestli malawi nebo tanganiku - a na dvě akvárka nemám místo - chci se zeptat, jestli je můžu švihnout společně do jednoho - 400l minimálně - nebo mě rozhodnutí čeká a nemine.
rybičky malawi: AULONOCARA RED RUBIN, Placidochromis milomo, Placidochromis phenochilus, Maylandia Mbenjii, Pseudotropheus demasoni, Melanochromis johannii
rybičky tanganika: Tropheus moorii, Tropheus duboisi, Lamprologus calvus black, Neolamprologus tretocephalus
Samozřejmě je tam nechci nasardinkovat všechny, jen bych ráda věděla, z kterých můžu případně vybírat.
díky moc :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 20:29 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: lychee
I ty počty ryb od druhu nejsou zrovna šťastný, do těch 200 liltrů nech tak 2-3 druhy malawek a od každýho druhu 6-8 ryb. Ta tečkovaná je Tropheus Duboisi, tečky zmizí a zůstane bílý pruh. M.estherae je dost velká ryba na tohle akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 14:23 lychee Re: Killer
Děkuji za odpověď. Trápit je rozhodně nechci a nebudu, tak akva protřídím. Ještě jednou díky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 13:15 Muž Killer88 [39] - CichlidyRe: lychee
Podle toho, jak tu "tečkovanou" rybu popisuješ, mám pocit, že máš v akvárku dalšího člena jezera Tanganyika. A to tlamouna Tropheus Duboisi. Jinak souhlasím s Endusem. Calvusáci jsou vnitroagresivní ryby a do tohohle mixu se nehodí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.06.2009 12:55 Muž endus [21] Re: lychee
Já myslím, že na 200 litrů nešťastně zvolená kombinace ryb. Kombinace N.venustus, m.auratus, m.maingano, m.estherae + další nebude ve 200 litrech dlouhodobě fungovat. A.calvus jsou poměrně mírné ryby, sice docela agresivní v rámci druhu, ale jinak se nechají vystresovat a "šikanovat" rybou daleko menší. Takže podle mě bude calvus v tomto akva chudáček. Ostatně jako daleko více ryb, při tomto složení osádky vzhledem k litráži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 11:30 lychee Re: ČUPR
Myslím že jich je tam na 200l akva hodně - 17 ryb, ale je tam hodně úkrytů.
A na atlas jsem samozřejmě koukala ;-) , ale konkrétně "puntikatý" či alespoň jemu podobný nebyl prozatím nalezen. Studuji průběžně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 11:29 Muž ČUPR [204] - TetryRe: lychee
Mno... asi bude nejlepší si naštudovat podrobnosti na rybicky.net/atlasryb/cesky/ nebo rybicky.net/atlasryb/latinsky/ ano Pomohla by i prezentace Tvé nádrže - velikost, apod. Takhle se nedá zodpovědně poradit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 11:27 Žena Amy01 [39] Re: leeche
No dosť tam toho máš, aké je akva veľké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 11:23 lychee Re: ČUPR
Jasně, tak například je tam tlamovec spící, pestrý, modrožlutý, Pseudotropheus sp. Perspicax, Tlamovec labidochromis caeruleus, Tlamovec Melanochromis maingano, po dvou až třech kusech, pohlaví nezjištěno - jsou to ještě prcci. Je tam ještě černý, s modrýma tečkama, které prý v dospělosti zmizí, ale toho jsem na netu nenašla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 11:17 Muž ČUPR [204] - TetryRe: lychee
Dost nepřesný dotaz. To, že máš Malawi akvárium a v něm máš Pestřence příčnopruhého (Altolamprologus calvus) není zas až taková bolest, jako že neuvádíš vůbec, jaké ryby máš v současné nádrži Malawi. Upřesni dotaz se kterými rybami bude pohromadě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 11:12 lychee – malawi a tanganika dohromady?
Zdravím. Dostala jsem do svého Malawi akva nové rybičky a následně na internetu zjistila, že jedna z nich je Pestřenec příčnopruhý, který patří do Tanganiky. Může zůstat s ostatními? Rybky jsou zatím v pohodě a vypadá to, že se jim daří. Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 23:33 Muž wladys [291] - CichlidyRe: forepa
Že nemají rozdílné nároky na vodu? potravu? Podívej se pořádně.Jinak co se soužití týče,tak taky ne...odnesly by to jak skaláry tak tetry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 22:42 forepa Re: Jammes
Právě že zas tak rozdílné nejsou...(skalar a labidochromis). Mě jde o to jestli se snesou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 22:21 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: forepa
Přečti si nároky jednotlivých ryb v atlase a zjistíš že každá má jiné požadavky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 21:25 forepa
AHoi...Mohly by být 4 skalary, tlamovec Labidochromis (samec a dve samičky) a hejno neonek v jednom akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 11:27 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: ProkopMíra
www.aquariumshop.ca/… ;-) Ja osobne bych si vybral hejna trophiku a leptosom.Tropheus u dna, leptosomy u hladiny bude to vypadat dost dobre, kdyz se ti povede i akvarko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2009 21:42 Muž Yirka [9126] Re: ProkopMíra
Někdo má rád holky, jiný zase vdolky, někdo je na blondýny, jiný na černovlásky. Především se na ně bude koukat majitel nádrže a jeho okolí a ti by mělu rozhodnout. (Samozřejmě s přihlédnutím na potřeby rybek).Myslím že ta otázka je položená spíš řečnicky, než že by odpovědi na ni měly nějaký význam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 21:36 Žena Amy01 [39] Re: ProkopMíra
Labidochromis yellow :) ale tak tu príde každému krajšia iná rybka, skôr by si si mal vybrať z atlasu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 21:30 debian Re: ProkopMíra
Moji nejoblíbenější, pokud bych přemýšlel o tlamovcích, jsou Tropheus Ikola...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 21:23 Muž Mickey [6] Re: ProkopMíra
Mě se třeba líbí Tlamovec aulonocara stuartgranti,Tlamovec pseudotropheus crabro ale u nich jsou hezký jen samci..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 18:59 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: ProkopMíra
ProkopMíra napsal:...Nezáleží na velikosti na ničem...
Na tom sakra záleží,taky se může stát,že díky nevhodné skladbě ryb,to nebude nádrž,ale pohřebiště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 18:42 Žena Imii [45] Re: ProkopMíra
Dle mého názoru Cyphotilapia frontosa a Bathybates vittatus (těm se ale doporučuje 900l a více)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 18:26 ProkopMíra – Jací myslítě,že jsou ti nejkrásnější tlamovci?
Koukal jsem na internetu a na těhlech stránkách no prostě všude,ale nikde nemůžu najít barevně pestré tlamovce.Zařizujeme 500l akvárko a chceme jen ty nejkrásnější.Nezáleží na velikosti na ničem jen mi napište jméno toho tlamovce,který si myslíte,že je nejkrásnější.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 18:14 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Terčovec
Už tak je ta sestava šílená a ještě tam chceš dávat Malawky?Spíš doporučuju dát do kupy stávající sestavu......a to se radši ani neptám v jak velké nádrži toto je. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 13:57 brabenec Re: Terčovec
No jasně dej je tam proč né,ale pak ti zbyde už jenom ten tlamovec smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 13:03 loslaiblos Re: Terčovec
To opravdu není vůbec dobrej nápad! Vůbec to nezkoušej!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 12:31 Terčovec – Tlamovec + ostatní ryby
Může být Tlamovec melanochromis maingano s těmito rybami:?
Parmička čtyřpruhá 3
Parmička mechová 4
Gold molla 2
Black molla 3
Krunýřovec síťovaný 1
Krunýřovec sp. obyčejný 4
Krunýřovec skvrnitý 1
Mečovka zelená WG 2
Pancéřníček kropenatý 1
Paví očko 1
Dánio pruhované 1

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 18:56 libor80 Re: wladys
Hele promiň chtěl bych stim začít mám akva 250l 100x50x50 tak nevim zatim se rozhoduju co koupit tak se jentak ptám. A zbýrám informace. to mám asi malí akva co?.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 20:10 Muž FoRgY [42] - CichlidyRe: juraj
Myslis dalsie cichlidy alebo by si chcel nejaku tu inu rybku ? Lebo ja okrem tlamovcoch mam aj Panciernickoch Trinidatskych(Kropenatych) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 18:55 karlos55 Re: juraj
To ti bohužel neporadím. Ale tvůj dotaz bych dal jsem www.akvamalawi.com tam ti určitě poradí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 15:10 juraj – ktore rybi mozu byt s cichlidami
Prosim vas ake rybi by mohli byt v akvariu s cichlidami Pseudotropheus flavus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 11:38 Muž wladys [291] - CichlidyRe: RAP
To RAPDemasoni jsou rozhodně přísní býložravci.Pokud je budeš krmit jako kance dlouho nevydrží a pojdou dříve nebo později na bloat.

To libor
...nenapsal si to hlavní,jak bude akva velké,jaká je filtrace.Malawští tlamovci jsou velmi specifické ryby,které potřebují své....hlavně chovat ve velké skupině na co možná největší ploše...kanci by teoreticky šli,ale musel bys je krmit jako mbuny...tudíš krmení s co největší složkou vlákniny a s co nejmenší složkou bílkoviny.Mbuny potřebují prostě krmiva "energeticky chudá"..V jezeře tráví celé dny tím,že okusují porosty řas,kterých je navíc v jezeře nedostatek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 11:28 Vosounek Re: Vosounek
Ok. Tak jsou to podle knih všežravci.... Nicméně to ostatní se němění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 11:22 RAP Re: Vosounek
Myslím, že vyjmenovaní tlamovci nejsou přísní vegetariáni, ale všežravci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 10:27 Vosounek Re: libor80
Je to kravina! Kančíci jsou všežravci tudíž se vypořádají i s masíčkem šnekem, ale nepohrdnou i listem salátu. Kdežto Výše zmiňovaní tlamovci jsou přísní vegetariáni. Samozřejmně je to na tobě ale další důvod proč ne je ten že kanci jsou ryby párové a to jim stačí. Tlamovci jsou ryby hejnové jakýkoliv jiný počet než osm a výš zbytečně zvyšuje agresivitu ryb, které se nakonec pobijí. Kanci budou naopak agresivní v době tření a hájení jiker tudíž opačný mazec než u tlam.... Budeš ty ryby týrat a moc spokojené nebudou. ne ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 01:22 RAP Re: libor80
Určitě se tam něco najde. Důležitý je jestli se to líbí tobě a jeden druh není příliš utlačovaný. Toť vše. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 01:16 libor80 Re: RAP
Dík otom už jsem taky přemejšlel palec Ale výš co, v jezeru Malawi taky určitě žijou ryby co tam tak uplně nepatřej no ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 00:39 RAP Re: libor80
Jednoduché, nevydávej to za biotop Malawi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 22:57 libor80 – kančík a malawi
Chtěl bych si založit akvarko chtěl bych tam mít: Tlamovec cynotilapia pulpican,Tlamovec pseudotropheus demasoni,Tlamovec labidochromis caeruleus, Ale ve stávajícím akvarku mám Kančíky příčnopruhé byl by velkej hřích je dát do toho nového akváka k těm ostatním a vydávat to za biotop: Malawi? děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 08:01 Vosounek Re: File
Jest tak Africké ryby chtějí větší skupiny 8 a více jedinců, do té 80l nádrže je nedáš, prostě to nemá smysl. Tanganjické Julidochromisy jsou nádherné párové ryby do 80l se ti párek který tě obšťastní i mladýma vejde. Julidochromisů je víc, ale Transkriptus jsou dle mě nejhezčí. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 20:17 Muž Turok [18] Re: File
Na afriku je to malá nádrž. To je tak na jednodruhovku z Tanganiky nějaké šnekáče možná párek julidochromisu transcriptus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 17:27 File – první afrika
ahojChtěl bych založit akva s africkým biotopem.(zatím mám doma 2 tropické)Příbuzní zrušili asi tak 80-100l akva a nevědí co s ním,tak mi ho nabídli.Já jsem afriku nikdy doma neměl a chci ji delší dobu zkusit.Pls poradte mi nějaké rybky které se spolu snesou, jednodruhové akva nemám moc rád.Jak by mělo vypadat to mi psát nemusíte.To sem si vyčet.Díky za rady.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9008x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9509?od=351