Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby do Malawi a Tanganiky

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby do Malawi a Tanganiky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2015 22:38 Muž Mislow [304] Re: LiborSprysl
Mimochodem, co si myslis o te predstave kombinace ryb do tech zamyslenych 300 l jako zkusenejesi, jednodruhovka je urcite vzdy nejlepsi reseni, ale rozumim kazdymu kdo to chce trochu zpestrit, co treba pridat k zamyslenym Pseudotropheus acei Labidochromis caeruleus v pomeru dejme tomu 15:15? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2015 18:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mislow
Mislow napsal: Ahoj, vetsina tlamovcu z Malawi se radi do mbuna cichlid, krome rodu Aulonocara a Haplochromis. Z mbun jste vyjmul dva rody... A myslíte si, že třeba rod Dimidiochormis patří mezi mbuny? ;-) :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 16:02 Muž Mislow [304] Re: kalok
Tak jednodruhovka by byla urcite ideal, ale pri 300 l akvarku si myslim, ze i kombinace by byla mozna. Nicmene je to jen domenka a radej si pockej na zkusenosti ostatnich. Ja osobne mel jen aulonocary ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 12:12 kalok Re: Mislow
Zdravím. Nene, chtel bych založit ještě jedno nové. A právě nejake malawičko 300 l. A líbí se mi pseudotropheus žlutoovasý sp.black. Tak se chci zeptat zda je lepší mít jednodruhovku nebo něco k nim díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 20:56 Muž Shimamoto [492] Re: Mislow
Píše, že by chtěl založit nové akvárium, takže nejspíš ne;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2015 20:04 Muž Mislow [304] Re: kalok
Ahoj, vetsina tlamovcu z Malawi se radi do mbuna cichlid, krome rodu Aulonocara a Haplochromis. Z mbuna cichlid je pak otazka, kteri se k sobe hodi take o objemu zamysleneho akvaria, to by bylo potreba doplnit, lepe take jeho rozmery, u tlamovcu je prednejsi delka akvaria, prip. sirka nez jeho vyska. Tak ti pak zkuseni tlamovcari lepe poradi. ;-)
Edit: ... aha, koukam, ze akvarko uz mas ... i prezentaci ... :-D

V te prezentaci vidim neonky a hodne rostlinek, to chces ty tlamovce dat do toho? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 19:40 kalok
Chci se zeptat, ktere druhy patri k cichlidam mbuna a ktere by se k sobe hodily. Chtel bych zalozit nove aq. díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 17:58 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: Shimamoto
no čo už, už sú nakúpene. ale vďaka za radu. uvidím ako sa budú mať :-D. som zvedavý ako často budem musieť odkalovať -každý deň sa mi určite nebude chcieť :-D(výmeny vody sa nebojím=otázka pár sekúnd)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 18:00 Muž Shimamoto [492] Re: Mislow
Jo, máš recht, ty "psí granule" dělají spíš velcí panáci. Ale ať granule nebo špageta, filtr dostává zabrat - a majitel ryby ještě víc:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 17:46 Muž Mislow [304] Re: Shimamoto
Jj, s tim svincikem mas pravdu, sice nemam gibika, ale k. pardaliho, ale kazdej velkej krunyrovec nadela hroznyho bordelu. I kvuli nemu odkaluju kazdej den aspon trochu el odkalovacem, pac bobky 45 cm krunyrovce jsou sice tenky, zato maj klidne i 30 cm do delky. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 17:12 Muž Shimamoto [492] Re: Dominick
To si myslíš trochu špatně, velkého dospělého gibíka budeš mít nejspíš problém udat i zadarmo. Je pravdou, že přísavní sumci jsou bohužel často vidět v akváriích s africkými jezerními cichlidami, ale je to kiks. Biotop vem čert, důležité jsou nároky na vodu a tady je to v přímém rozporu. Aby toho nebylo málo, tlamovci si nasviní sami dost a jsou na špinavou vodu extracitliví - a do toho ještě nenažraní sumci, ze kterých padají bobky velikosti psí granule?! Jak jsem řekl důvody nechci řešit, to je čistě tvoje věc, ale není to dobře ani pro tlamovce, ani pro sumce. Howgh.ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 15:21 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: Shimamoto
Vdaka za radu. Chcel som pôvodne jedneho gibicepsa(videl som ho v pár akva s malawi a sa mi to pácilo). dvoch som vzal pre istotu,ked by sa jeden nahodou stratil tak ostane este jeden(cena autom pre nich bola drahsia ako obaja spolu). ked budú velký(>20cm) tak jedného podarujem(resp. predam za nakupnu cenu:P-myslim ze nebude problem).
Chcel som to zo zaciatku trocha prerybnit,aby sa malo co redukovať(kedze som nevyberal urcity pocet samcov a samic). potom bude asi tazsie ku dospelým rybkam pridat mlade.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.11.2015 13:41 Muž Shimamoto [492] Re: Dominick
Bohužel máš plno. A každý z těch dvou gibíků ti v dospělosti nakadí za všechny tlamovce, co tam máš. Důvod proč je tam máš nechápu a radši neřeším. Strkat do zásadité vody pro tlamovce rybu, která má nejraději mírně kyselou vodu bez obsahu solí, je zkrátka blbost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 18:41 Muž Dominick [22] - Afrika
Ahojte, cca v 500 litroch mam 10ks pseudotropheus saulosi coral red, 12x pseudotropheus auratus, 16x pseudotropheus socolofi, nejakych prisavnikov a jedneho perovca. Co odporucate este doplnit ? Uvazujem nad metriaclima red red alebo nieco podobne. Kolko ks este mozem do akva dat? Nakolko mam mlade rybky(a este nie pri vsetkych sa da rozlisit pohlavie) pocitam s tym ze ich pocet sa zredukuje, ked bude v skupinke viac samcov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2015 17:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: deck
Koukněte i na jiné druhy... ne že by se daly v tak malé nádrži kombinovat, ale hezcí jsou třeba i multifasciáti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2015 19:10 R Muž romant [27982] Re: deck
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 19:07 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Ahoj, jaké ryby by jste mi doporučili do mého akva 120L? Poslední foto je zatím aktuální, ale asi to tak nebude. pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 20:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jespe
Já tu délku neviděl... OK ... pro frontozy... problém s calvusy bude až dorostou do dospěla... Je třeba jim vytvořit rajon jen pro ně... pat to bude možná fungovat, pokud tam bude jen pár. Jsou to ryby které mají rády štěrbiny... Nevím kolik plánujete frontoz... ale berte na vědomí, že třicet cm samci udělají zcela bezpečně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 09:16 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: Mislow
Jo, máš asi pravdu. Navíc bude nejspíš taky důležité, čím krmil daný chovatel, od kterého budu ryby kupovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 09:10 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: LiborSprysl
Nádrž by malá být neměla: 250x60x60 (900l) a calvusáky ne? Nevím, ale viděl jsem je už v několika nádržích s frontosama a žádný problém tam nebyl - jsou to sice dravé, ale poměrně klidné ryby - stejně jako frontosy. Temperamentem je calvusák podobný jak compressiceps, nebo se pletu? :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 09:05 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: garggi
Díky za info. Jinak nevíš, jak dlouho by ti cca vydrželo třeba tady to 10l balení, kdyby jsi teoreticky krmil jen tím?

Samozřejmě chci taky rozmanitější stravu, ale jde mi jen o nějaký předběžný propočet skrze náklady. :) Resp. kolik peněz mi tak ryby prožerou za měsíc. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 23:27 Muž Mislow [304] Re: Jespe
Ahoj, budes si to muset vyzkouset az podle ryb, ale pokud planujes druhy co jsi napsal, tak bych vzal v potaz, co napsal prasan, jako hlavni asi zvolil treba to mrazene (nebo i zive, prijde na vec ...). Zbyle jako doplnkove. Nejsou taky vlocky jako vlocky, jak rychle se potapeji a take jejich velikost je ruzne podle znacky. Osobne podle toho vybiram vlockove pro nase ryby podle svych predstav. Stejne take ne kazdou znacku fakt zerou. Podobne je to s granulovanym. Tam je to jeste vic komplikovanejsi. Jedina metoda k uspechu je metoda pokus omyl ohledne tveho akvarka. Dost podstatnou veci je take jestli budes mit treba na dno nejakyho vetsiho krunyre, kterej ti muze pripadny zbytky pres noc zlikvidovat. Dopredu se nic presne rict neda, prizpusobis si to stejne k potrebam ryb az je budes mit. Osobne jsem vyzkousel vsechno mozny, co se tyce cichlid, at uz papouchu, tlamovcu, skalar anebo i jinych a nakonec si stejne rozhodly ryby sami. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 23:05 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Jespe
Ano krmím (i) tímhle, ale oplatí se větší balení(10l).
www.bezednamiska.cz/…
Jen se to snažím podávat tak, aby se to pokud možno potopilo co nejrychleji.
a)
před močím mimo nádrž v nádobce
rychlovka - vločky, voda, promíchnout - krmím (celkem čas:10-15sec.)
b)
naberu hrubě mezi prsty, potopím celou ruku, pár vteřinek počkám - cca 2-3 sec. poté se snažím zavířit rukou, tak aby vločky nestoupaly, ale rozehnal jsem je po celém sloupci vody
----------------
pokud to s dávkou vloček přeženu, tak na chvilku vypnu vnitřní filtry(cca 5-6min.)
Ať se daří. X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 18:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jespe
Nějak jsem z toho nákresu nevyčetl délku té nádrže... ale frontosy a calvusy nejsou dobrá kombinace... Jaké počty? Oba druhy jsou dravci a bud mezi nimi značný velikostní rozdíl... Zdá se mi, že jim bude nádrž malá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2015 17:52 - Re: Jespe
Moje žerú všetko, či už plávajúce(vločky) alebo padajúce(granule).No najradšej majú živé a mrazené ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 22:51 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: Spai
Někteří vlastníci Tanganiky zase právě tvrdí, že ryby mají rády jen krmivo, které padá na dno (granule) a hladiny (vloček) si nevšímají, tak sám nevím. Ale je pravda, že pro nedorostlé rybky (budu kupovat velikosti od 4 do 7cm) by byly možná vhodnější vločky. :-) Skladbu ryb už mám cca vybranou, tak ještě najít vhodného chovatele a toho se pak asi rovnou poptat čím krmí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.10.2015 19:08 Muž Spai [7] - Africká jezera Malawi a Tanganika, Střední Amerika.Re: Jespe
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. S granuláty nemám dobré zkušenosti, obzvlášť když nebudeš mít úplně dospělé ryby. Některé granuláty jsou větší než jejich tlamky a pak to zbytečně plesniví u filtrace.
Já bych doporučil vločkové krmivo od firmy Ocean Nutrition. Prodávají i po větších baleních na gramáž a jistě se to vyplatí více než chodit kupovat po malých baleních. Důležité je také, že si je nadrobíš jak velké potřebuješ. Samozřejmě je to jen můj názor a nikomu své myšlení nevnucuji. Ať se daří. palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 09:23 Muž Jespe [3] - Malawi, Tanganika
Zdravím, měl bych dva dotazy skrze nově zřizovanou nádrž Tanganiky (frontosy, calvusáci, lelupky atd.).

1) Máte někdo zkušenosti s tímto vločkovým krmivem? Nebo spíš krmit jen/primárně granulátem?
petdiscont.cz/…

2) Bude vhodný písek 0,8mm?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 19:04 gervais pro všechny začátečníky z Afrikou ..
Doporučuji si trošku počíst třeba zde www.tlamovci.cz/… to tam samej Odborník na slovo vzatý ! Kdyby se tam neřešily hovna a osobní spory (pánu chovatelu)bylo by to fajn čtení .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 17:05 Desmond Re: LiborSprysl
Četl jsem (přiznám jen tady na rybičkách), že je to především párová ryba, ale dá se chovat také ve skupině :) Ale chápu, že vzhledem k tomu, že samec má až 15 cm v dospělosti by to byl asi masakr. A větší nádrž bude bůhví kdy, takže to vůbec nemá smysl ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 16:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: Desmond
No ono to chce také něco nastudovat... ;-) ... je to v podstatě párová ryba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 16:51 Desmond Re: LiborSprysl
Díky :-) tak říkal jsem si, že u těch "compresáků" to bude asi dost přestřelené ty počty. Tak nějak jsem čekal, že tudy cesta nepovede, ale ve koutku duše jsem si říkal, co kdyby :-D Přesto děkuju za názor palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 16:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: Desmond
No deset compresáků v tak malé nádrži, to bude mazec až dospějou... smich ... takže tudy asi cesta nevede... a to ostatní dobrý, ale uvidíte co ta dvoustovka unese... ono až to doroste, tak to asi fungovat nebude, ale něco ubrat se dá vždycky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 13:33 Desmond Malawi, Tanganyika 200 l - nevím
Ahoj, tak jsem tu ještě jednou a pořád mi vrtá hlavou ta osádka. Častokrát doporučované saulosky jako jednodruhovka je jasná, ale prostě já s tím nějak nejsem spokojený. Nechtěl jsem to, co má většina v Malawi :-( Nakonec jsem podle aktuální dostupnosti ryb ve velikosti 5-7 cm vybral nějaké varianty. Někde možná přestřelené, ale tak klidně do mě, ať mám co nejvíc názorů a můžu se konečně rozhodnout a nebo skončit u těch saulosek hmm

VARIANTA 1
12x Pseudotropheus saulosi + 8x Iodotropheus sprengerae

VARIANTA 2
10x Pseudotropheus zebra red + red + 10x Pseudotropheus socolofi

VARIANTA 3
12x Aulonocara sp. Rubin red + 8x Iodotropheus sprengerae

VARIANTA 4
12x Melanochromis johannii + 8x Iodotropheus sprengerae

během hledání jsem se asi "zamiloval" do těchto krasavců - je to teda Tanganyika (což by mi nevadilo udělat z toho):
VARIANTA 1
10x Altolamprologus compressiceps red

VARIANTA2
10x Altolamprologus compressiceps
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 20:43 Desmond Re: garggi
Myslel jsem si, že mi bude doporučená jednodruhovka :-) Děkuju za reakci, nejspíš to tak udělám, i když teda těch sprengeraků se mi vzdává těžko :-(
A mám se tedy řídit 1 samec na 4 samice nebo jen prostě převahu samic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 20:33 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Desmond
Desmond napsal: No proto jsem . . . . . Nechci tam rozhodně víc než 18-20 ks ryb celkem. I tak mi to přijde už dost na hraně na tu dvoustovku.
20ks Tlamovec Saulosův (Pseudotropheus saulosi), vrstvu 1 - 1,5cm jemného písku
3-4 menší + 2 větší kameny, kvalitní / dostatečnou filtraci, poctivou / pravidelnou / týdenní vodovýměnu (minim. 1/2 nádrže).

A rybky ti budou dělat radost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 19:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: Wendy2
Ono to s těmi samci platí asi u všech ryb chovaných v akváriu, maingana jsou vůbec borci... Pokud je dost samic, tak se porovná většina teter a parmiček, protože u nich se samci začnou tvářit jako samičky a zapojí se do hejna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 16:24 Desmond Re: Wendy2
No proto jsem chtěl cca 6-8 kousků Iodotropheus sprengerae (mám taky relativně hnědé pozadí, ale jsou tmavé až černé valouny) a k nim nějaké modré a žluté/oranžové. Nejvíc se mi zalíbili Melanochromis johannii a jsou i k dispozici. Jen právě nevím ty samce a samice. Vycházel jsem z atlasu, kde píšou u johanek 1 samec na 3-4 samice. Nechci tam rozhodně víc než 18-20 ks ryb celkem. I tak mi to přijde už dost na hraně na tu dvoustovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 16:06 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Desmond
Jsou v pohodě, nijak extra se nebijí, rozmnožují se... Akorát na tom našem černém pozadí a rezavých kamenech moc nevyniknou. Ta fialová na nich je opravdu jen odlesk. Kdybych zakládala akvo znovu, šla bych do méně druhů ve více kusech. Vynechala bych aceiky, na ty jsme štěstí neměli - od začátku jakési churavé, nijaké, vybledlé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 16:03 Desmond Re: Wendy2
No právě, nerad bych, aby to tak skončil. Stejně se mi nejvíc líbi Iodotropheus sprengerae. Koukám, že je máš v nádrži. Jak jsou na tom? Bojovníci nebo relativně v pohodě? U nich stejně nejde poznat pohlaví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 15:41 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Lukehofarma
Asi záleží jak které, jak kde, jak u koho... Nám se 15 ks maingan téměř vymlátilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 11:19 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Desmond
Strejda koupil 20saulosek pohlaví neřešil a je v pohodě už 3roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 10:55 Desmond Re: Lukehofarma
No já jsem se víceméně držel informací, které jsou tady v atlasech ohledně ryb, takže jsem z toho vycházel. Proto jsem volil tuhle variantu, ale pokud je ok více samců, tak já nad tím popřemýšlím, jestli z toho neudělat jednodruhovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2015 10:26 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Desmond
Více než 2. A nebo nejlépe jeden druh do té 200l a třeba 15 možná 20ks a neřešit pohlaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2015 10:07 Desmond Re: LiborSprysl
Takže jenom jednoho samce? Víc se mi zdá moc na tak velkou nádrž...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2015 05:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: Desmond
Není dobré mít jen dva samce, protože jeden na druhého bude frajeřit, v tom lepším případě. V tom horším silnější slabšího zabije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 22:37 Desmond
Ahoj, potřeboval bych radu ohledně výběru ry do mého Malawi (viz prezentace). Vybral jsem: 8x Iodotropheus sprengerae a 8x Melanochromis johannii (2x samec + 6x samice)? Je to ok? S Malawi začínám...vždy jsem měl předtím nádrže zaměřené na Jižní Ameriku (perleťovky, skaláry, JA cichlidky). Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2015 19:44 -
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 07:49 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Vlasta31
Ty by jsem k nim taky nedával, jelikož Pelvicachromis pulcher mají úplně jiné hodnotní vodní nároky (pH 5,5 - 7,5), kdež to ryby tang. potřebují pH okolo 9.
Možná ještě Neolamprologus brichardi, ale taky by to chtělo harmonický párek.
Každopádně přidanému páru musí být vytvořeno teritorium(např:z kamenů- jeskyň) tak, aby byly od ulity pro Neolamprologus multifasciatus kousek dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2014 00:22 Muž Vlasta31 [3] - CichlidyRe: garggi
Dík za odpověď a co ty Pelvicachromis pulcher Albin? Myslím si, že akva je pro ně dost velké a nejsou agresivní vůči ostatním nebo se pletu?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9008x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9509?od=101