Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nákup vodotěsných patic

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Nákup vodotěsných patic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 15:51 Muž matlala [798] - RostlinyRe: LenuleMakule
aneb starej nápad z aquario.pl jen s lepšími EP
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 11:18 Žena LenuleMakule [0] – přídavné osvětlení do krytu
Já koupila toto, možná někomu pomůže odkaz a bude se mu to hodit: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 10:05 Muž kacercz [36]
Pro Prazaky, pro ostatni to muze pokazit cena za postovne ....

www.sylvania-pro.cz/…

60,- za komplet, tedy patici, objimku a tesnenni

v T5/G5 pouze nacvakavaci v T8/G13 nacvakavaci i sroubovaci


predradniky a trubice

www.kupzarovky.cz

EDIT: na osvetlovaci rampu dle zdejsiho navodu pouzijte minimalne listu 50x50 mm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 12:33 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Bez patic...
Koupil jsem zarivky:
download.p4c.philips.com/…
Dole je i vyzarovane spektrum, rostlinam by se mohlo libit a mne barevna teplota taky. A ted si pri cene 110Kc/ks rikam, ze kdyz je chci mit vodotesne, ze bych k nim pripajel vodice, odmastil na kraji trubice sklo a zalil to lepidlem na akvaria. Nezkousel to nekdo? Vyjde to levne (kdo nema, akvarijni lepidlo je tuba od 175Kc v OBI) a co muze byt vodotesnejsi, nez takoveto zaliti (kdyz se udela slusne).

Vim ze vymena zarivky pak nebude tak snadna jako v pripade patic, ale to by mne moc netrapilo, protoze pri 10h denne bude jeste za 3 roky jak nova - bez polemiky prosim, kdo neveri, nahore je link ;-) .

EDIT: +nedoreseny napad, nalepit je takhle rovnou na kryci sklo - zrcadlo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 07:36 Muž kortezhugo [983] Re: muťa
No som rad ze som pomohol nezas.at to silikonom :)
Mna to len napadlo ked som pozeral ake je to v "reze".A je to podobne ako kablove prechodky sk.traconelectric.com/…
A tak ma napadlo ze sa da pouzit aj toto -samozrejme ked sa k tomu prisposobi aj konstrukcia osvetlenia.Mozno nieco pre EiFFeL-a. X-)
Maju to hadam v kazdom obchode z el.inst.materialom -tak ze je to lahko dostupne aj cenovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 18:06 Muž muťa [554] - RostlinyRe: kortezhugo
kortezhugo - dobře ty !!! palec palec palec

Já už byl zoufalý. Stějně se stím ale piplám jak nevím co. Postupuju dle tohoto článku ( jen elektro ), ale nemám ten vypínač na rampě.

rybicky.net/clanky/551-vyroba-vlastniho-krytu-a-osvetleni

Jenže jám mám délku AQ 120 cm a tak mám zářivky o délce 114 + ty patice no a jsem na konci AQ, resp. té rampy, ale tam mám zase koncovku té rampy - profilu. Na každé straně mi zbyly 3 mm, ale bude aspoň osvíceno celé. Menší jsem nechtěl. Mám jednu stranu hotovou a ruce taky, neboť nacpat ty moje pracky a šroubovat šroubečkem ....... Luxus. Pak mi to shoří a bude klid.

Ještě jednou díky - fakt jsem so oddychl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 17:31 Muž EiFFeL [39] Re: muťa
osobně to mám řešené tak, že akvárko je zakryté sklem, zářivky drží v těch kovových objimkách a žadné patice sem neřešil - napájeno natvrdo, zataveno smrťovací bužírkou a hotovo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.02.2012 17:20 Muž kortezhugo [983] Re: muťa
tu ziarivku prestrcis...ale ked tu objimku zakrutis tak ta guma sa stlaci a dosadne na trubicu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 15:45 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Tomas Enderson
Tak já si zase nemyslím, že by bylo tolik výrobců těchto objímek, ale zřejmě se jedná o tytéž.
No to je paráda, prostě neverending story. Když to všechno seženu a dám dohromady, tak jsou objímky k ničemu. Moje nervy rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 13:45 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: muťa
Jo jo ta guma musí dosedat jinak to pak není vodotěsné. Já jsem se s tím nesetkal, vždy když jsem je objednal u firmy Jakub tak to bylo v pohodě. Doporučuji informovat prodejce a řešit jako reklamaci.

Martin Honzejk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 13:09 Muž muťa [554] - Rostliny – objímky
S BB elektro mi přišly mimo jiné obkímky na T5. Ta guma ovšem, resp. ten otvor v ní, kterým se má prostrčit zářivka je o cca 2-3mm větší než zářivka. Stalo se to někomu? To je nějaká blbost ne? Ta zářivka by měla být pevně do toho těsnění vložena. Jde o tento výrobek:

www.bbelektro.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 12:09 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: linduš
No a jak s montazi do krytu akvaria? jsou sroubovaci, pripadne ktere z nich lze sroubovat? koukal sem, ze vetsina ma dole nejaky vystupek, potrebuju nejake s rovnou plochou dole. Nejaky tip?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 20:34 linduš Re: Kusma
přesně odtud máme taky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 19:00 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: Tragett
Osobně používám tyto patice:
www.bbelektro.cz/…
Předpokládám, že to potřebuješ na vánoce, obávám se, že teď už to bude komplikované všude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 18:31 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: EiFFeL
no ja vim, to sem taky koukal, ta cena je silena! to u nas nikdo neprodava? to se mi nechce verit ... :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 18:02 Muž EiFFeL [39]
za ty penize bych si pockal ;) lepsi nez arcadia za 370kc 2ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 17:58 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Kusma
No ja sem spis myslel neco jineho nez Aukro, protoze tohle sem pujde 14 dni asi :-/ potreboval bych to o kousek rychleji ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 17:53 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: Tragett
aukro.cz/…

prodává je polák na aukru... mívá i pro zářivka T5, můžeš mu zkusit napsat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 17:49 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Kde je koupit?
Ahoj, shanim takove patice, jako jsou na tomto obrazku, prohledavam internet uz peknou dobu a porad nic, nemate nekdo nejaky tip?

www.reef.sk/…

Dekuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 18:35 Usine Re: Těhňajs
Montuje se do plechu a v něm do prolisovaného otvoru. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 15:01 Těhňajs
Prosím máte někdo zkušenosti s touhle paticí? www.aquario.pl/… . Jak se přidělává ke krytu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 13:35 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Taby
Tyto patice jsem kupovat nedávno. Jedna sada je jedna patice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 11:54 Taby Re: Maza
A obsahuje sada opravdu obě patice? Není to jen jedna?
Psal, že je jen jedna. Ptám se proto, abych zjistil, jak to je a kolik jich objednat. ;o) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 12:38 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: ALFicek
Tady jsou za sedminu ceny. Pravda, je ktomu třeba ještě dokoupit držák zářivky za 10,- :-)
aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 12:14 ALFicek Re: Maza
ja koupil tady, toto a spokojenost... jsou vc. drzáku(průhledný plast), přidělat, nacvaknout a je to.
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 11:21 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: 2lizard
Konkrétně? Ještě jsem je v žádném elektru neviděl :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 09:48 Muž 2lizard [7] Re: Martin85
V obchodě s elektroinstalačním materiálem. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 12:30 Martin85 Re: AmorFati
Na internetu sem je samozdřejmě taky našel, ale nechce se mi zbytečně platit poštovné pokud by někdo věděl kde se tady dají sehnat v kameném obchodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 11:02 Muž kchrz [24] Re: AmorFati
Taky jsem je koupil na BBelektro, maximální spokojenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 10:55 Muž AmorFati [37] - AmerikaRe: Martin85
Na internetu: www.bbelektro.cz
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 08:18 Martin85 – kde ve Zlíně
Nevíte prosím někdo kde by se dali ve Zlíně nebo jeho okolí koupit vodotěsné patice T5 nebo T8? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 21:16 Muž karelpavel [18] Re: Lucky005
Varianta to je, ale po nějaké době až zářivka odejde, by se to muselo opakovat, a to už asi se zaschlou izolačkou :)
Nevyjde to nakonec "stejně" jak kdyby byly rovnou ty vodotěsné patice ? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 21:07 Muž Lucky005 [197] Re: karelpavel
a co kdyby se to obtahlo nekolikrat el. izolacni paskou v miste prechodu zarivky a patice, nebo neco takoveho www.gme.cz/… ,ikdyz to uz je drazsi a nic to asi neresi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 12:18 Muž karelpavel [18] Re: stavik
Jenomže, ty patice nejsou vůbec vodotěsný :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 23:55 stavik
Čau. Na aukru jsou k prodeji patice na zářiky. Jen 9 dní.
www.aukro.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 20:36 Muž AiZ [6] Re: Slav3k
Pokud to potřebuješ v G13=T8, tak máš vše co tvoří kompletní vodotěsnou patici s přichycením na šrouby M4x8mm

www.bbelektro.cz/…
www.bbelektro.cz/…
www.bbelektro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 18:35 Slav3k Re: weishauplik
Bohužel, ptal jsem se prodejce a IP těchto patic je 44 což je si myslím nevyhovující ... EU schválila pro použití v akvaristice nejméNě IP 67 ... :( tak nevim kde sehnat levně patice odpovídající normy ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 07:01 weishauplik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 22:12 radim – patice G13-ostravsko
vodotěsné patice norma IP67
48kč za kus prodává Janča elektro,O-vítkovice
myslím že supr cena potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 04:06 zralok Re: Slav3k
Pokud budes v Prostejove shanet zarivky do akva tak uspejes v ELMATu na Skolni ul. (u hradeb). Bravam tam Lumilux Warm White 830/840. V elektroshopech v PV je problem na ne narazit, resp. pokud nekde objevis jiny obchod kde je maji take za "cenu beznou" tak napis... V akvaristice sice koupis, ale obvykle pouze ty "s priplatkem za barevny obrazek na obalu", na kterem pisi, ze je to ta nejlepsi zarivka pro tve akvariium :)

Dobry svetelny kramek je Brne-Husovicich, kousek od Musilky, vyber vseho kolem osvetleni maji uchvatny, ale ty ceny uz tak uchvatne nejsou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 22:37 Slav3k Re: DrBolíto
Díky za odpovědi všem :)

Určitě se hned zajedu mrknout na to lamino do Prostějova. Jináč ted nevim čemu věřit, jsou ty voděodolné patice na zářivku z aukra použitelné ? nebo ne ? škoda že tam není napsané IP ... jinak chci pestovat spíše zelené rostlinky takže dám dvě "žluté" a jednu spíš bílou.
:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 18:56 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: kchrz
G5=T5 G13=T8 jinak ten druhý odkaz si dávat nemusel je to lichva a kdybych potkal prodavače tak ho prohodím výlohou. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2010 18:48 Muž kchrz [24] Re: jarda
Ohledně vodotěsných patic, lze je koupit zde :
www.bbelektro.cz/…
www.svitidla-osvetleni-elektro.cz/…
www.pepinuvutes.cz/…

Jen bych se zeptal. Jsou tu k mání vodotěsné patice G5 a G13.
Které z nich jsou na T5 a které na T8 zářivky? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 18:44 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: JirkaBe
Já bych nedoporučoval ty patice z aukra co doporučil(JirkaBe) nejsou to vlhkotěsné a pochybuji, že i vodotěsné! Jinak patice na trubice T5 vlhkovodotěsné mají označení 27.660.U810.50 T5 BJB nebo také G5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 14:44 jarda Re: Slav3k
1. Na teplotě zářivek záleží, pokud tam chceš nějaké rostliny.
Zelené potřebují spíš žlutou složku tedy teplá nebo warm bílá taky označené 830 nebo 840.
Červené listy potřebují spíš modrou složku. Taky ryby vypadají líp pod touhle zářivkou.
Nejlepší je kombinace obou typů. Při 3ks kombinovat podle toho jakých rostlin bude víc.
2. Lamino je dřevotřísková deska na povrchu upravená buď imitace dřeva nebo i různé barvy.
Černá určitě taky. V Hornbachu, Baumaxu i Bauhausu je prodávají v oddělení dřeva a nařežou ti je na rozměry které potřebuješ.
Jestli jseš z Prostějova podívej se na Určické 5101 je firma Dřevo trust. Mají je v nabídce. Tak si zkus vybrat. Pokud můžu radit tak si nech olepit hrany které budou vidět. Pokud si s laminem nedělal ušetří ti to práci.ano
Cena je podle typu tak 300-400kč/m2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 14:12 Muž Thoros [1] Re: Slav3k
Zdravím, s prodejcem aquario mám dobré zkušenosti. Zboží sem si vybíral přes aukro, ale díky lepšímu kurzu sem si pro něj zajel osobně do jeho kamenné prodejny a spokojenost. Dotazy přes e-mail se snaží řešit v češtině a byl tam i pokus o český návod u sady na osvětlení:) Braly sme tam dva externí filtry, dvě sady pro osvětlení a pár dalších věcí a podle mě dobrý. A za tu cenu:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 14:08 JirkaBe Re:Slav3k
S tim polákem si vůbec nelámej hlavu. Objednával jsem od nich CO2 set a vše bylo bez problémů. Komunikace v češtině a za 14 dní bylo zboží doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 13:26 Muž JeeL [1] Re: Slav3k
Vodotesne patice je mozne kupit aj tu: www.bbelektro.cz/… (akurat je nutne si k tomu urobit kabelaz).

Co sa tyka lamina, tak je to vyraz pre dosky z drevotriesky (bukasu). Byvaju roznej farby a vzorov (aj cierne), takze by uz nebolo nutne ich dodatocne natierat (staci si vybrat zo vzorkovnika). Urcite ich budu mat aj v Hornbachu, ale cenu netusim.

Na tejto stranke je tiez nejaky navod na vyrobu cierneho krytu: www.akvamalawi.com/…
Urcite su nejake navody aj tu na fore, len to treba pohladat: rybicky.net/forum/p30
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 10:52 Slav3k Re: JirkaBe
aha, to vypadá dobře, akorát nevidím tam žedný očko na přišroubování ke krytu :(

to se dá asi vyřešit tímhle www.aukro.cz/…

nicméně mám trochu ztrach z toho že prodejce je polák ... už jednou jsem nakupoval něco z polska a nedopadlo to dobře, zboží nestálo za nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 10:36 JirkaBe Re: Salv3k
Ahoj na ty voděvzdorné patice koukni na aukro
www.aukro.cz/…
www.aukro.cz/…
www.aukro.cz/…

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2505x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9489