Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Difuzer nebo mixér

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Difuzer nebo mixér
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 20:47 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: otano
Reaguješ na príspevok z roku 2009, no to nevadí. Vykašli sa na zavaraninový pohár. Za prvé je obsahom veľmi malý a doplatil by si na netesnosť. Dnes sa už používajú na výrobu doma, vodné filtre
aquastatus.ru/…
aquastatus.ru/…
i.pinimg.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 10:27 Muž otano [0] Re: hf
hf napsal: To vůbec není potřeba, ta bublinka chvilku poskakuje v tom proudu přívodní vody a zmenší se na polovic, pak odplave nahoru pod to víko a tam se rozpustí zbytek. Zkoušel jsem bublat i 40/min a pod víkem zůstávala malá loužička co2 co se rozpustila do 10ti minut od ukončení bublání. (mě stačí asi 14 bublin / min). To víření vody uvnitř je relativně silné, takže rozpouštění je rychlé dostatečně.

Na výšku to má asi 20cm.
Ja som premýšľal nad takýmto niečím, vyšmolkovať to z takého štíhleho, vyššieho zavareninového pohára. Len neviem, ako by išlo vytesniť viečko a vlepiť koncovky na hadice, aby som nevytopil byt :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 20:38 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romanticek
Záleží od litráže akvária. Tieto sú bežne používané
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 17:02 Muž rybka1 [178] Re: romanticek
Jaaaa ho mam a funguje na 100%(zatial) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 12:48 romanticek
Dobrý den, myslíte si, že je tento difuzér dobrý?
zvirata.bazos.cz/…
Děkuji pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 15:38 Muž hf [54] Re: filipsi
Fotka k příspěvku To vůbec není potřeba, ta bublinka chvilku poskakuje v tom proudu přívodní vody a zmenší se na polovic, pak odplave nahoru pod to víko a tam se rozpustí zbytek. Zkoušel jsem bublat i 40/min a pod víkem zůstávala malá loužička co2 co se rozpustila do 10ti minut od ukončení bublání. (mě stačí asi 14 bublin / min). To víření vody uvnitř je relativně silné, takže rozpouštění je rychlé dostatečně.

Na výšku to má asi 20cm.

P.S. Když sem to vycpal filtrenem tak v tom zůstávali šneci (počítat bublinky se dalo, bublal sem kousek pod ten filtren). Takže sem to zase vyndal a dyž se tam objeví nějaký šnek, tak zase časem zmizí výpustí. Škoda jen že to je úplně na hovno, když už to mám hotové tak to tak nechám, ale na jakoukoliv manipulaci to je děsně nepraktický. Až to někde začne téct nebo mě nasere ta manipulace tak to předělám na to bublání rovnou do výstupní hadice (to mám hotové, ale když už jsem ten reaktor koupil tak ho musím nějaký čas používat, přece to nevyhodím a vypadá to efektně ne? hmm )
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 15:21 Muž filipsi [1295] Re: hf
Jak je to velke? Urcite by pomohlo rozpousteni vycpat to hrubym filtrenem, nebo jezky, atp. Ale zas by se nedaly pocitat bubliny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 15:12 Muž hf [54]
Fotka k příspěvku Co furt máte s difuzerama/mixerama...

Kdo má větší akvárko 200l a více tak má většinou i externi filtraci, no a pak se CO2 zavede do hadic před nebo za filtr a je to vyřešeno zadarmo a bez stašáka přímo v akvárku (a 100% rozpuštění). Všechny tyhle skleněné nebo plastové hrůzy co se dávají přímo do akvárka jsou jen efektně vypadají věci s mizernou efektivností a obvykle za pěkné peníze.

Však on si každý ten svůj první co2 reaktor / difuzér stejně jako já koupí (pod dojmem "Přece není možné aby šlo zadarmo udělat něco co stoj pětikilo nebo víc." :P) Až když to má člověk doma tak přijde na několik způsobů jak docílit toho samého s věcmi které už má stejně doma...

Tohle je můj naprosto zbytečný reaktor. Alespoň na něm jdou počítat bublinky... :P
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 13:15 JuraS Re: kortezhugo
nemůžu porovnávat..bublinky to dělá malé..jemné..kdybych se měl dnes rozhodnout šel bych do menšího..tohle je moc velká kráva..moc skla..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 12:50 Muž kortezhugo [983] Re: JuraS
...tiez som o nom "uvazoval" - robi to male bublinky??? - ked to porovnas s cig.filtrom? alebo lipovim drievkom? - zatial pouzivam len to...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 12:45 JuraS Re: mirka
mám ho taky..musíš ho naplnit vodou, ale stačí když ho dáš do vody a necháš ho tam a on se vodou zaplní..na bublinky musíš mít dostatečný tlak..pusou ho neprofoukneš..petka ho profoukne ale jen den, dva..pak na to nemá tlak...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 19:09 mirka
Ahojte kupila sem difuzor a nejde mi prefuknut zapojila som CO2 a nic ziadna bublinka iba mi tlaci do hadicky.co mam spravit aby mi to fungovalo??mam ho napustit vodou??mam tento: boyu CO-170 difuzér

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 20:14 mirka Re: Silent
maju maximalne do 170 a jedne ..planujem to dat do externeho filtra tak asi kupit od toho rataj nevim sa rozhodnut sakra rataj ma vinde 13eur a ten druhy 8eur
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 20:07 R Muž Silent [5949] Re: mirka
Mít dva mi přijde na houby. Lepší by byl jeden větší. Třeba dělají i větší. Zkus to trochu pohledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 20:03 mirka Re: Silent
ze je to do 170L takze by som potrebovala 2kusi ked mam 240 L sakra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 19:54 R Muž Silent [5949] Re: mirka
Leda na stránkách obchodu kde to nabízí, nebo výrobce. Více Ti asi nepomůžu. Zkus to vygooglovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 19:52 mirka Re: Silent
a jak zistim do kolko litrov moze byt??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 19:40 R Muž Silent [5949] Re: mirka
Boyu neznám, ale ten od Rataje počítám tak do 250-300 litrů (beru to podle Eheimu a Dennerle).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 19:31 mirka Re: Silent
ale ten Boyu CO-170 ma este nejaku špiralu tam nebol by lepsi ten?? do kolko Litrov sa daju pouzit tieto difuzori???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 19:18 R Muž Silent [5949] Re: mirka
Keramika se měnit samozřejmě dá. Rataj ji má v nabídce. Je mám pocit, že stejnou službu udělá i lipové dřívko. Ale to je na tobě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 19:13 mirka
Ktori by ste odporucali s difuzerou? Rataj nebo Boyu CO-170 difuzér? Cenovo je ten druhy vyhodnejsi. Len ci sa da menit keramika?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 23:22 Muž filipsi [1295] Re: ؤشححعؤؤهىخ
Krom toho, ze na nekterych hadickach drzet nebude, na tom nevidim vubec nic spatneho. Jaky problem v tom vidis Ty?
uz si videl zaschnute sekundove lepidlo? Je ako *kamen*. Takze ty si myslis ze ho obycajna ryba vie zozrat???? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 23:17 ؤشححعؤؤهىخ Re: prisavnik
prisavnik napsal: musis do toho drevka navrtat slepu dieru s priemerom hadicky a zelepit sekundovym lepidlom SEKUNDOVYM LEPIDLOM ?Nesranduj tone
čo tak akva silikón?Co ak to sekundové začnú obžierať rybicky.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 21:05 Muž Belial (Jano) [3] - Cichlidy
Ja som lipový konárik zasunul do hadičky a fičí to jedna radosť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 16:43 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: boruberry
ako napisal ezechciel,sekundove lepidlo po zaschnuti nema vplyv na vodu (myslim neuvolnuje sa z neho nic do vody) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 17:13 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Usine
Píšeš tu něco o čem zřejmě nic nevíš dkH 6 pH 6,5 = 53,8 mg/l CO2...
Kde máte, Usine, jistotu, že kterákoli z těchto hodnot je reálná? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 15:45 Usine Re: mirka
Píšeš tu něco o čem zřejmě nic nevíš dkH 6 pH 6,5 = 53,8 mg/l CO2 a to je už na otravu ryb tak akorát. Všem kdo se v tomhle pohybují doporučuji stáhnout jednoduchý kalkulátor CO2. Pokud nejde hnout z pH tak jsou dvě možnosti. Někde CO2 uchází a do vody se nedostane nebo dno obsahuje vápenec. Doufám že pokud mluvíš o bublinách tak jen přes počítadlo bublin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 14:26 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: boruberry
Co je špatného na sek. lepidlu? Po zatuhnutí je vysoce inertní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 13:00 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: prisavnik
Prilepit sekundovym lepidlem? rozzureny
prisavnik napsal: Cena je jedine v com ma drievko vyhodu ;-)
Jedine ? - nebudu to rozmlouvat nekomu kdo pouziva sekundove lepidlo v akvariu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 12:14 mirka Re: chicko
mne sa nejedna ani tak o peniaze je to jednorazova investicia si mislim alebo dlhodoba
jak otom ze som zneistele ked mi povedal kamarat o tom mixeri ze nevi dostat Ph na pozadovanu hodnotu a to kh mal 6
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 12:03 Muž chicko [124] Re: mirka
Nejlevnější a nejlepší je cigaretovej filtr, musí se sice tak jednou za měsísc měnit ale 150Ks/20Kč je nejlepší poměr cena/"výkon" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 11:51 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: ghostik
Cena je jedine v com ma drievko vyhodu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 11:45 mirka Re: ghostik
no om vravel ze kH ma 6 a ze ked chcel dat pH na 6,5 tak skusil pridat bublinky do mixeru a Ph nekleslo ani za 2 dni...tak ja asi si kupim to drevko ked ho najdem v hornbachu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 11:30 Muž ghostik [81] Re: prisavnik
Tod otazka o jaky difuzer jde :o)
Ale v jednom ma urcite drivko vyhodu.
Mam ho tu plnou igelitku zdarma kdezto difuzor aby byl na tom lepe nez to drivko vytahne slusnou castku z kapsy v pripade kupovaneho ne

Mirka: kamarat ma mixer a povedal ze ked prida 100 bubliniekdo mixeru tak to skoro vobec neovlivni Ph
zalezi i na dKH ( alkalite ) vody. Ja mam KH 2° a uz po par minutach jemnych bublinek z lip. drivka zacne PH kolisat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 11:20 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: mirka
Lipove drevko sa nikdy nevyrovna difuzeru ;-)
Jasne ked to kupis tak len nasunies hadicku ako na vzduchovaci kamen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 11:13 mirka Re: prisavnik
ked kupim original v akvaristike lipove direvko ako vzduchovaci kamen ked ho ovšem najdem tak nemusim nic vrtat???a virovna sa to aj difuzeru od rataj???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 11:09 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: mirka
musis do toho drevka navrtat slepu dieru s priemerom hadicky a zelepit sekundovym lepidlom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 10:54 mirka Re: prisavnik
ale ze to treba prevrtat a hadicku zalepit??a jako?scim??

kamarat ma mixer a povedal ze ked prida 100 bubliniekdo mixeru tak to skoro vobec neovlivni Ph.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 10:29 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: mirka
Radcej si chod kupit to lipove drevo do akvaristiky,stoji to par korun,ako uz bolo povedane.
Dalsia moznost je pouzit cigaretovy filter.Ja ho uz mam par mesiacov a som spokojny,ale na mixer nic z tohto nema ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 10:23 mirka Re: ezechiel
to je liove drievko??ja som z SK jak to rozoznam??medzi obycajnim kamienkom na vzduchovanie a drevennim??to bude normalne z dreva?a s jakim lepidlom mam zalepit tu hadicku z CO2 co dam do toho kamienka???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 09:26 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: mirka
Tady je to pěkně vidět: www.akvahumble.cz/…
Není to tak drahé a výroba je také jednoduchá - kostka dřeva, vyvrtat dírku, zasunout a vlepit trubičku. Pokud se správně vyrobí, tak vytváří velmi jemné bublinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 22:36 mirka Re: ezechiel
jak si to mam virobit doma??nejaki navodik????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 22:08 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: mirka
Dá se koupit v akvaristice, nebo vyrobit doma. Umístit nejlépe ke dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 22:05 mirka Re: Polux
to mas lipove drievko na 300L??mam externi biofilter ale neveim si pradstavit ako to tam umiesnit.jake ma byt to drievko obycajne co odtrhnem teraz zo stromu??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 18:10 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: ezechiel
Je to sice pekne ze lipove drevko,vzduchovaci kamienok a cigaretovy robia jemnucke bublinky,ale mam skusenost ze po case sa zanesu a mozu robit mensie alebo vacsie bublinky.Ked produkuju mensie bublinky tak sa viac Co2 rozpusta do vody.Ked vacsie tak zas menej. Tym padom musis neustale upravovat tok Co2 a merat alkalitu vody.
Pri mixeri sa nic nezapchava a stale rozpusta do vody stabilne mnozstvo Co2.Takze usetri to hlavne cas traveny nad kalibrovanim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 17:38 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: Polux
Lipové dřívko je asi nejjednodušší z účinných systémů.

Hodně dobré je také vést CO2 do vývodu filtru, který na noc vypneme, takže se voda v noci téměř nesytí. K tomu je ale potřeba mít vyhrazen jeden filtr speciálně na tento účel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 17:34 Muž lajos [3] Re: mirka
Ja mám co2 Mixer od Rataje .Rozmělňuje perfektně do celého prostoru akvarija a Ph se upravilo během
12 h. Předtím jsem měl jenom difuzér pod vyústěním filtru, ale účinek nebyl takový.A v difuzéru se musí pravidelně čistit kamínek.Pokud se budeš rozhodovat mezi nimi 100% mixer. Ale má to význam až od 200 l akvária. Já ho mám ve 300 l. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 17:14 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: mirka
Ja treba CO2 mam pripojeny za vyvod filtru. v pul metru hadice se bublinky CO2 krasne v proudu vody roztristej :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 17:09 Muž ghostik [81] Re: Polux
Souhlasim mam to tak rok a nestezuji si palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 15:39 Polux Re: mirka
Nejlepsi difuzer je asi lipove drivko rozprasi to na jemnounke bublinky palec To co prodavaji je zbytecne drahe a to lipove drivko splni ucel stejne neli lip.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 5507x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9484