Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Produkty Dajana

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Produkty Dajana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2020 11:32 Muž _Rob_ [80] Re: Silviebaris
Nejspíš po každé výměně vody nebo když začne zbarvení mizet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2020 09:57 Silviebaris
Zdravím vás...Máte někdo zkušenost s tímto přípravkem Dajana Amazon? Sháněla jsem Torben,ale by mi doporučeno tohle...Zajímá mě,jak často ho dávkovat.Děkuji. www.akva-exo.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 17:32 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Magic
Fotka k příspěvku Nedalo mi to a spravil som ešte jeden test - gram sódy bikarbóny v pol litri vody - takže pH nad 8, KH ďaleko nad hornou hranicou ktoréhokoľvek rozumného testu. Výsledok - nádherná modrá.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 11:13 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Petan26
Fotka k příspěvku No zhoda... ako píše Pule, na papieri na obale sú odtiene zelenej. Testovací papierik je modrý. Ale keď posudzujem intenzitu farbu, nie odtieň, tak to zhruba zodpovedá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 09:10 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: Magic
Takže shoda s papírkem od Dajany nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 09:05 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Pule
I keď po štvrť roku, predsa len sa pridám - mal som ten istý problém, KH bolo skôr modré. Nakoniec som to vyriešil tak, že som si kúpil kvapkový KH test a ten potvrdil alkalitu 4.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 09:21 Pule – Dajana test 3v1
Chtěl bych se zeptat na jednu věc ohledně testu 3v1 od Dajany. Měří 3 hodnoty pH, KH, GH. Na zadním straně obalu s kontrolní barevnou tabulkou jsou jednotlivá zabarvení u hodnot KH zobrazena v odstínech zelené barvy. Ovšem když měření provádím, výsledek testu na papírku mi připadá, že namísto zelené vychází spíše namodralý. Dle intenzity barvy mi vychází KH mezi 3-6. coze
Otázka je, jestli se můžu spolehnout na to, že tam naměřenou hodnotu podle intenzity zbarvení skutečně mám a holt to barevně ukazuje jinak, než by podle barev na obalu mělo, anebo je s tou vodou něco úplně špatně??
Máte někdo jiný s tímto testem zkušenosti a zobrazuje se vám to stejně nebo jinak?
Díky za odp.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.09.2013 19:58 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Aforte
Všechny tebou jmenované testy mám a jsou naprosto bezproblémové. Co určuješ u KG a GH z nějaké stupnice mi není naprosto jasné, je to kapkový test a velmi jednoduchý, u pH je to vždycky problém, je to kolorometrický test a s určováním a odezíráním odstínu barvy mohou být problémy, obzvlášť při slabém nebo umělém osvětlení, ale i tento test má Dajana v pohodě. Pokud máš ale zbytečně moc peněz, nakup testy od Sera a zjistíš, že jsou stejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 19:49 R Muž romant [27987] Re: acik
Tak abychom si v tom udělali ordnung. ;-) Když je akvo v lati, tak týdenní výměna 1/3 vody(jsou akvária, třeba afrika, tak klidně i více jak polovinu) když se přilepšuje osádce(třeba Tvoje placky), tak 2x týdně tu 1/3 a když je nějaký problémek, viz. tazatelka, tak klidně denně i polovinu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 19:45 Muž acik [416] Re: Aforte
souhlas a když testy, tak od SERY ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 19:41 Muž Aforte [533] - Rostliny
Již delší dobu mám testy od DAJANA na pH, KG, GH. Nic horšího jsem neměl. Nelze to vůbec určit podle stupince. S tímto si u mě DAJANA pokazila vše, co mohla no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 19:25 Muž acik [416] Re: HaninaK
Roman radi minimalne 2x tydne menit vodu,tak to vem tak,ze muzes menit treba i obden :) ja menim vodu neustale 3x tydne a akva zatím funguje,jestli mas hodne vysoke no3 nasad i plovouci kytky "pistie" ty toho dost pozerou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 18:44 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: HaninaK
Vše, co ti radil romant, dělej, pomůže to rybkám. Já se jen vrátím k tvé původní otázce - ten test vadný není, jen není úplně nový. U testů, které leží v akvaristice někde v teple časem roztok na měření NO2 zhnědne. Ale pokud po měření zůstane voda ve zkumavce stejně hnědá, je to OK. Pokud bys měla zvýšené NO2, voda by ti zčervenala. I s tím hnědým roztokem by ti to zčervenalo, podobně jako ti červená při měření NO3. Chce to při nákupu koukat na datum spotřeby a pokud je kratší než rok, tak raději nekupovat, protože ve většině akvaristik to budou mít zhnědlé. Málokde test NO2 skladují v ledničce, jak by se měl.
Ale v souvislosti s tím, co psal romant v 12.09.2013 17:14 mne napadlo, jestli vůbec má takový test na NO2 smysl... já NO2 naměřil jednou těsně po založení akvárka. Kdyby v takovém akvárku byli živočichové, tak při koncentraci, kterou tenhle test dokáže změřit, asi všechno pomře.... Tak si tak nějak myslím, že NO2 test je celkem zbytečný. Naopak NO3 je vhodné měřit, člověk aspoň vidí, jestli mu v akva nedochází k nějakým neobvyklým výkyvům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 17:53 Žena HaninaK [0] Re: romant
oka oka jdu na to... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 17:50 R Muž romant [27987] Re: HaninaK
Ne zítra, ale dne a zítra a pozítří atd. znovu. ;-) Omezení krmení formou několikadenního půstu, to beru. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 17:48 Žena HaninaK [0] Re: romant
jaj ... snad to bude oka... vodoléčba na rybky poměrně fungovala lepšili se tak budu pokračovat... ale podle toho jak vypadají echinodorusy jsem si myslela že ty NO* budou vyšší ale to co jsem naměřila fuj tajbl... v uterý jsem měnila 1/3 vody takže opáčko zítra a to krmení omezím. musím to jen nějak těm rybám vysvětlit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 17:34 R Muž romant [27987] Re: HaninaK
Inu, přiznání bylo rychlé. ;-) Tak to bude, klasický řetěz událostí, takže vodoléčbu týden, skoro nekrmit, neodkalovat dno a bude to jak má. Než bude to nový akvo, tak dbát na zvýšenou frekvenci výměn vody a činit tak min. 2x týdně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 17:29 Žena HaninaK [0] Re: romant
nic z toho nepozoruji jen u jedné samice pavího očka, platy a samečka platy mám podezření na přemnožení vnitříních parazitu podle toho co jsem četla v jiný diskuzi (vhublé trochu ,, nalomené,, ale jinak baští) mám nasazenou vodoléčbu... ale asi bude chyba v akvu protože NO3 mi vyšlo taky šíleně vysoké muže být přerybněné, že mám málo kytek vím postupně napravuju ale budu zakládát nové trošku větší a tohle rušit (cca do dvou měsícu)a musela jsem vyměnit molitan ve filtru. jestli je to tohle všechno dohromady....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 17:14 R Muž romant [27987] Re: HaninaK
Tak na to pojďme po sedlácku. Co živočichové v akváriu. Mají snahu lapat po dechu u hladiny, šneci se ženou k hladině, nebo snad umírají? Pokud se nic z toho nekoná, no nevím, nevím, co je špatně, jestli test, nebo Tvoje měření samotný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 17:06 Žena HaninaK [0] – testy NO2
Zdravým, dneska jsem si koupila testy od dajany a nevím jestli mám NO2 tak vražedný hodnoty nebo jestli není ten test vadný. poradíte se zkušenostmi? roztok v lahvičce je tmavý skoro do hněda a po přidání do akvarijní vody v odměrce se barva vubec nezmění není ružová je opravdu tm.hnědá.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 17:22 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
no... tak snad sem tím nic nepokazila není to tak dlouho co jsem se zbavila zelene vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 17:13 R Muž romant [27987] Re: vendy
Proflor je hojivo pro rostliny. Jestli chceš mít lehkou amazonku tak se podívej třeba po Torbenu, nebo Amazonu od konkurence.
Edit: rybicky.net/forum/11054
rybicky.net/forum/7519
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 17:09 Žena vendy [27] - Cichlidy – proflor
Ahoj, byla jsem ve velké akvaristice, paní byla velice znalá a příjemná, chtěla jsem nějaké vitamíny pro ryby a nějakým způsobem docílit, "čajové" vodě v akva jako Amazonka... Paní mi dala za 36,- Kč PROFLOR. dala jsem to dle dávkování po výměně částečné vody a nevím jak to má fungovat... Časem se voda bude měnit? Zatím neregistruju změnu děkuji za názory ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 16:35 Muž Tomiino [43]
Ahoj lidicky,pouziva tady nekdo Dajana Amazon?napise mi nekdo jestli je lepsi pri chovu skalar pouzivat tento pripravek,nebo torben??? nejake zkusenosti?dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 15:07 Muž tajfun1 [222] Re: toni
osobně mám dobrou zkušenost s testy od aquaru (Ph, NO2, GH, KNK)nejsou drahý a měří dobře, jejich NO3 ale stojí za prd, ten jsem nahradil serou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 14:44 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: toni
Prášku dát malounko. Píšou to tam. Jako hlavička špendlíku. Mně NO3 i NO2 normálně měří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 14:21 Žena toni [68]
ahoj..ja teprve zacinam ale Dajana mi nekdy meri dobre,jindy zas ne...zkousela jsem to porovnavat s testy od JBL...NO3 mi Dajana nenamerila a JBL ano...sla jsem s vodou do obchodu a tam meri zas se SERA..:-)..Sera mi tam taky namerila NO3....ale-JBL a Sera jsou dost drahe a taky to muze byt tim kolik toho prasku u Dajany tam clovek da?..kdo se v tom ma vyznat:-))))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 18:43 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Silent
Slyšel jsem o nich a na burze v Brně se chystám, že si testy prohlédnu a možná i koupím.... já používám většinu testů od Rataje, ale testy na NO2 a NO3 od Dajany a jsem opravdu spokojen. rybicky.net/fotogalerie.php… Ještě mám test na fosfor, ale ten jsem koupil později.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 18:38 R Muž Silent [5949] Re: malyLibor
Proti Dajaně nemám vůbec nic. Jejich krmiva používám poměrně běžně, ale co se testů týče mám s nimi velmi špatné zkušenosti. S oblibou používám testy Aquaru, což je mimochodem také tuzemská firma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 18:36 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Sid
Můj šarm a okouzlující úsměv spolu s kouzelným slůvkem dělají občas divy, milý Side. stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 18:30 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: malyLibor
...Byl jsem se podívat i u nich ve firmě...
Nějaká exkurze? :) Nebo se s někým z firmy tak dobře znáte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 18:11 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kahua
Já používám testy NO2 i NO3 od Dajany už půl roku. Musím říct, že s nimi jsem spokojen. NO2 je takové šedé už skoro od začátku, jen několik dní po založení akvárka měřilo přítomnost dusitanů, teď ji neměří, protože tam dusitany nejsou. S dusičnany je to složitější, ty mi naměří, pokud měním pravidelně co týden vodu. Když ji nevyměním 2 týdny, dusičnany mi nenaměří a roztok zůstane šedý... protože tam nejsou ani ty dusičnany.
Při založení 300l akvárka jsem používal Biofiltr, ale nevím, jestli pomohl víc on nebo vymačkání kostky akvacitu z Džungle, každopádně filtr začal být účinný velmi rychle. Ke hnojení rostlin používám občas Proflor, který na rozdíl od Biofloru od Rataje údajně neobsahuje měď, takže je bezpečný i pro krevetky.
No a aby bylo mé povídání úplné, tak ještě používám krmiva, a to celou řadu, jak pro rybky, tak pro krevetky, a rybky mi je berou poměrně slušně. Tady je fotka všeho, co používám: rybicky.net/nadrz/15252/26.jpg…
Osobně si myslím, že je to dnes už velmi slušná kvalita za rozumnou cenu. Byl jsem se podívat i u nich ve firmě, technologie na úrovni 21. století a personál, který ta práce baví... myslím si, že to jsou dobré předpoklady pro výrobu velmi kvalitních výrobků. Samozřejmě, jako všude i v akvaristice jsou lidé, kteří nakupují užitnou hodnotu a lidé, kteří nakupují značku. Spousta lidí dává přednost "německým" firmám a nad naší Dajanou ohrnují nos, přestože Dajana jsou naše celkem kvalitní výrobky, kdežto spousta oněch "německých" výrobků se dělá v Číně nebo v lepším případě v Polsku. Nic proti polským výrobkům, obzvlášť v akvaristice dělají spoustu kvalitních věcí, přesto já dám přednost moravské Dajaně. rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 17:14 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Sid
Taky mě to napadlo, zkusila jsem a zabarvilo se, tak jsem tedy do třetice testovala vodu v akvárku a už se taky povedlo. Jen netuším, kde tedy byla chyba, když jsem to dělala pořád stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 17:07 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: kahua
Co kdybyste si ještě předtím, než test vyhodíte, zkusila otestovat vodu se známým obsahem NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 16:14 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Silent
Tak děkuji :-( Holt poletí no....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 16:11 R Muž Silent [5949] Re: kahua
Bohužel jediný trik jaký mi u těchto testů na NO2 i NO3 od Dajany fungoval byl vhození do koše a koupení jiných odzkoušených testů. Například Aquar nebo o něco dražší Sera, Tetra nebo JBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 16:09 Žena kahua [223] - Miniakvária
Ahoj, koupila jsem si test dajana NO3, protože u Rataje mě štvala ta destilka. Test dělám už podruhé, ale voda je akorát lehce zašedlá, jinak se ani nehne. Přitom rataj mi ukazuje přes 20....nějaký trik jak tento test použít? :-O Postupovala jsem podle návodu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 14:33 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: aiwak
já jsem při zakládání malého akva nalil biofilter od Dajany. Jestli to k něčemu je nebo není neposoudím, ale i když jsem dal ryby o něco dřív než je tady na webu běžně doporučované, tak se syndrom nového akvária nekonal, a nic mi nepochcípalo, a ani se rybky netvářily že se jim tam nelíbí.
Takže to možná vážně pomohlo a záběh filtru (namnožení bakterií) to urychlilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 14:14 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: aiwak
Ja používam filter start od JBL a som spokojný. Cena nebola až taká rozdielna ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 13:48 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: aiwak
Já používal od Dajany start plus, ale jak píšeš lepší jsou od JBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 10:39 aiwak – Dajana přípravky na úpravu vody
Ahoj, prosím Vás máte někdo zkušenosti s přípravky na úpravu vody od Dajany? Myslím tí přípravky typu : START plus,Biofiltr, Biofiltr tabs a podobné? Asi nebudou dosahovat kvalit jako přípravky od Sery či JBL ( možná se ovšem pletu ). Můžete mi prosím poradit s Vašimi zkušenostmi s touto značkou ?
Děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.12.2011 18:37 Muž larix [1420] Re: Silent
No jo, už teraz môžem povedať, že v tejto disciplíne dosahujem výsledky porovnateľné s prúžkovými testami (asi nielen) od Dajany smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 18:31 R Muž Silent [5949] Re: larix
Možná že časem získáš takové zkušenosti, že jen usrkneš z akvária a hned si určíš pH, alkalitu, celkovou tvrdost a obsah dusíkatých látek. A nebudeš ani potřebovat testy :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 18:28 Muž larix [1420] Re: Filip980
:-D To už môžem vodu rovno ochutnávať :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 18:27 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: larix
No stačí pokud ti stačí orientační např. GH mezi 14 - 28° atp. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 18:25 Muž larix [1420] Re: exit
Súhlasím, s kvapkovými mám aj ja lepšie skúsenosti. Naivne som si myslel, že tie prúžky budú stačiť aspoň orientačne ale sú to vyhodené peniaze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 18:18 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: exit
Jo přesně kapkové testy jsou rozhodně nejlepším řešením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 18:17 Muž exit [116] - RostlinyRe: larix
ono většina papírkových testů stojí za prd.Ještě mi zbyl nějaký test 6v1 a uhádnout podle barvy výsledek se absolutně nedá.Jako orientační si myslím,že kapkové testy postačí.(sám je používám) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 16:57 zstloukal Re: Silent
Myslim si, ze je to spis o tom, vyzkouset co komu vyhovuje a hlavne v konkretni situaci funguje. Treba ja mam u sebe odzkouseny testy od Sery na mereni GH - naprosto nepouzitelny, ten test proste na my vode nefunguje. O nejake zmene barvy testovaneho vzorku si muzu nechat jenom zdat...
K testum DAJANA
Osobne pouzivam test na pH a NO3 - oboji s maximalni spokojenosti, vysledky celkem sedi...
Zkousel sem test 3v1 - souhlasim, nepouzitelny ani na orientacni mereni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 12:17 Muž larix [1420] Re: exit
Ja som kúpil 3 v 1 (pH+KH+GH) vo forme testovacích prúžkov a tento test považujem za nepoužiteľný. Okrem toho, že sýtosť a svetlosť prúžkov po teste nekorešponduje so stupnicou na obale, je aj veľmi nepresný. Napríklad pH sa mi podarilo určiť tak, že ho mám niekde medzi 6,8 a 7,6, čo je absolútne nepostačujúce. Tento test by som odporučil maximálne pre detičky ako výchovnú pomôcku ale nie ako seriózny akvaristický produkt.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 4524x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9477-produkty-dajana