Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Otrava NO2

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Otrava NO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2008 21:15 Muž DonJuanKarlos [30] Re: RADOVAN
Také se mi to děje s gupkami. Všechny ryby a bezobratlí OK, ale gupky jen malátně plavají a někdy leží u dna, ještě žádná neuchynula.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 23:14 Muž RADOVAN [17] - RostlinyRe: ghostik
teplota je 25-26 stupnov. Gupka bola na rozdiel od ostatných v poriadku ale po prečistení to zasiahlo aj ju. Tak už nerozumiem.Inak tie rybky žijú a jedna to už má 2 mesiace, vyzerá hrozne ale stále žije, žere, a postupne to chytá ostatné. Ešte mi na to žiadna rybka neuhynula v akva, možno preto že som tie najhoršie vyzerajúce dal preč. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 20:17 Muž ghostik [81] Re: RADOVAN
Pokud byly dlouhodobe nechany pusobeni cpavku ci NO3 tak vysoka koncentrace techto latek mohla rybky poznamenat navzdy. Navic jsem si nevsiml nikde kolik je toplata v AQ. Dal bych ji tak nekde k 28°C jestli jim to nepomuze ale uz jim moc nadeji nedavam :o(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 18:43 Muž RADOVAN [17] - RostlinyRe: spooky
tak už pravidelne odkalujem a už tam skoro nič nieje. Vodu tiež mením každý týždeň 1/3. Dostavila sa kryptokorynová choroba takže affinisky vyzerajú dosť úboho- predpokladám že z toho že už nemajú tolko živín ako predtým. Zmena podmienok bola plynulá: 17GH-15-12-10-8-7. Práve mám ph 6,5 až max 7.
Už pri odkalovaní nieje cítiť zápach, No problémy s rybami pretrvávajú, čím ďalej tým viac.
Už som zúfalý. :-( sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 12:11 Muž spooky [11] - AsieRe: Radovan
Ak je pH nad 7 a v akva to pekne hnije, tak sa amónny katión NH4+ mení na smrteľne jedovatý anomiak NH3.
Jediná rada je jasná: každých 7 dní odkaľovať dno a meniť tak 20-30% vody za čerstvú, najlepšie odstátu jedeň deň.
Ja mám 84 litrové akva. Odkaľujem tiež každých 7 dní, s odkaľovaním mením 25-30 litrov vody. Vodu dopĺňam vodou s RO miešanou s vodovodnou v pomere 2:1(RO:vodovodná) a upravujem ju prípravkami Sera Morena, Sera Aquatan a Sera Nitrivec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 11:18 Muž ghostik [81] Re: RADOVAN
Defakto jsis odpovedel sam :o)
Plno bordelu a hnijiciho zradla a detritu na dne pri tvorbe nejspise cpavku.
Malo caste odkalovani a vymena vody - dela se to pravidelne jednou za tyden v pripade male osadky staci i jednou za 14 dni.
Neodkalovat vubec a vodu menit 1x za 3 tydny je malo a to se nezminujete o tom jaka voda se tam lije coz mam namysli ze obcas voda z vodovodu je defakto to same jako ta v akvariu po 14 dnech :o(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 11:09 Radovan Re: spooky
ja som ju tam pridal až po mesiaci problémov a aj to riedenú, kôli rastlinám lebo som mal 17KH 25GH a 7,5-8ph a teraz mám 9KH 12GH a 7-7,5pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 23:35 Muž spooky [11] - AsieRe: RADOVAN
Prečo dávaš vodu z osmózy pre živorodky ? Tie potrebujú tvrdú vodu, nie ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 23:05 Muž RADOVAN [17] - Rostliny – Chudnúce rybky pri dne a dusičnany?
Fotka k příspěvku Ahoj. Akvárium mám založené asi 3/4 roka. Prevažne živorodky. Ale posledný mesiac a pol až 2 sa začalo diať nasledovné: rybky(len živorodky, cichlidky sú zatiaľ normálne) sú väčšinu času schované na dne, so stiahnutými plutvami a postupne chudnú. Viac a viac. Ale nie ako z nedostatku stravy, ale zo strán a niektorým sa deformovala chrbtica. Najprv to napadlo molynézie. Dve uhynuly a ďalšie dve som radšej prelovil do iného akvária kde sa im darí. Z toho usudzujem že to infekčná choroba nebude . No teraz to napadlo už aj platy variatus aj maculatus. Ide to pomaly. Rybky žijú ale sú zo dňa na deň vychudnutejšie a aj bledšie a a zdržujú sa pri dne, najčastejšie v poraste kryptocoryne affinis . Neskôr keď je to ešte horšie tak sa zdržujú hore v rohu akvária.

Celé sa to pomaly vlečie. Týka sa to iba živorodiek s výnimkou gupky( Ancíci a cichlidky sú OK).

Nemal som vo zvyku odkalovať ( mám dosť zarastené akva- foto v prezentácii je staré, to je z 2.mesiaca, a mám pomalý upload na fotky) iba som vymieňal vodu( 1/4 za 2-3 týždne).

Teraz som už začal odkalovať a to bolo bordelu rozzureny .
Niekoľko krát som takto odkalil asi počas 2 týždňov a doplnil vodou z osmózy. Pri odkalovaní bolo cítiť taký smrad ako keď niekto s prepáčením "prdne" ale žiadne bublinky z tadiaľ nešli. Všetko normálne až na ten smrad ktorý nebol nejaký silný ale bolo ho cítiť.

No celé to pretrváva.

Mám podozrenie či to nebudú nejaké dusičnany alebo čo. Náramne sa mi totiž darí zelenej riase( ale aj rastlinám) no tá riasa rastie neuveriteľnou rýchlosťou.

Neviete čo to môže byť a čo robiť proti tomu?

Ďakujem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2007 08:34 Sári Re: AmorFati
Tak já jsem po léčbě vyměnila 15l vody, včera taky a hned jsem tam dala Nitrivec. S ním budu pokračovat těch doporučených deset dní. Pak uvidím, jak se bude množství NO2 vyvíjet a kdyžtak přikoupim ten Tetra BactoZym. Včera jsem vodu měnila asi v půl osmé večer a dnes ráno v půl osmé tam bylo asi necelé 0,2 mg NO2 na litr.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 23:36 Muž AmorFati [37] - AmerikaRe: Sárí
Hádám, že pokud jsi založila akvárko někdy v září, nemuselo být kolem toho 11. listopadu ještě zaběhnuté. Ve funkčním akvárku jsou nitrifikační bakterie přítomny všude, nový flitr by kolonizovaly rychle. Mám pocit, že tvé problémy ale nesouvisí jen s tím... Dle mého názoru překrmuješ (ryby přežijí i na stravě jednou za den či dva). Také nemám pocit, že by Sera Nitrivec fungoval, to už spíše tablety Tetra BactoZym. O Nitrivci se říká, že bakterie v tom roztoku můžou pár týdnů až měsíců po výrobě pomřít a hotovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 17:57 Žena Danila [4489] - SumciRe: Sári
Tak to máme stejný problém!!! Právě jsem přidávala na fórum jak probíhá léčba u mých sumců. Tak se drž X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 17:54 Muž bunda [28] Re: Sárí
Ale pust ten vzduch
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 17:52 Sári Re: Danila
Tak to máš asi pravdu, měla jsem za to, že se to těch 10 dní dává jen při založení akva. Takže když jsem tam dávala ten Fan filter, říkala jsem si, že zrovna léčím krupičku, takže nemá cenu tam ty bakterie dávat, že je to asi stejně zabije, takže jsem to udělala až při té výměně a máš pravdu, že už jsem nepokračovala. No vodu vyměním až zítra, snad to do rána nějak přežijou. Díky za nápad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 17:45 Žena Danila [4489] - SumciRe: Sárí
Vyměnila bych třetinu vody a dala nitrivec. A zítra znovu - podle návodu se dává deset dní(tuším) i když voda nitrit neprokáže - možná jsi s ním přestala příliš brzy.Držím moc palce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 17:33 Sári Re: Danila
Tak ten mam taky doma, ale to 11.11. jsem tam těch 15 ml nitrivecu nalila. Mám tedy dolít nitrivec, nebo vyměnit vodu a pak ho tam dolít? Vodu bych měnila až zítra, nitrivec můžu dát hned. Ryby vypadají v poho, jen se občas mečovky a paví oka chodí nadechnout ke hladině, dania rejdí pořád stejně, prostě se nechovají jako by měly být přiotráveny tou vysokou koncentrací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 17:27 Žena Danila [4489] - SumciRe: Sárí
Když se mi zvedne NO2 používám Sera nitrivec - jsou to už hotové nitrifikační bakterie a když dodržíš dávkování srazíš to na nulu. Jediou nevýhodou je cena :-(
Zkoušella jsem i od dajany a ne úplně mě přesvědčilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 17:24 Muž bunda [28] Re: Sárí
Skus začít provzušňovat kompresorem a kamínkem. Nitrifikační bakterie potřebují také kyslík, a prospěje to i rybám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 17:20 Žena bucliik [99] Re: Sárí
Já bych to odhadla na vybití nitrifikačních bakterií ve filtru-jednak byl novej, a pak ta léčba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 17:17 Sári – téměř 0,25 mg NO2 na litr
Mám 60l akva, na začátku listopadu jsem vyměnila filtr na Fan Filter 1, pak jsem léčila krupičku nejprve Bioichtem, pak jsem po zjištění téměř 0,25mg NO2/l vyměnila 15l vody - to bylo 11.11. Teď na ty moje rybky tak koukam, že nějak loví vzduch u hladiny, tak si řikam, změřim NO2. Mám test od Rataje. Právě jsem naměřila opět téměř 0,25 mg NO2/l. Myslíte si, že je to možné? Co by to mohlo způsobovat? Krmím Sera Vipan ráno, Sera Flora večer, druhý den zase mražené daphnie. V neděli mají půst. Rostliny si můžete přečíst v mém profilu. Prosím o radu, zda zítra měnit vodu a kolik a proč se to pořád vrací k těm špatným hodnotám. Ph je teď 7,8.
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 3453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9424?od=51