Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak udělat strom z větve a rostliny

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jak udělat strom z větve a rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 19:16 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: Designer
Kupoval jsem je u nas v Brne. Pred ctrnacti dny je tam jeste meli. U nas je to takovej chudej zverimex. Moc to tam (akva) podle myho nejde. Zakladni sortiment a basta. Je to jedinej hobbymarket co to tady vede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 18:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: pendergast
Dnes jsem v Hornbachu za 149Kc kupoval tyhle:
www.orbit-aquaristik.de/…

EDIT: Na obrazku maji ty nejpomackanejsi a kompaktni, ale v realu jsou k mani takove, ale i delsi kusy (mene zmackany, ale stale zajimavy klacek). Jine za 149Kc jsem tam nevidel (na Cernaku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 17:47 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: odikcz
Koren vinne revy jsem kupoval v Hornbachu i kdyz tam nic z akva nekupuji. Stal 149,-Kč. Nevypada vubec spatne. Sroubnul jsem ho ze spodu prez latku a za 4 mesice uz sedi. Do tydne co jsem ho donesl, tak se osypal penicilinovou plisni, ktera do mesice zmizela a rybky ji dozraly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 12:27 R Muž romant [27987] Re: Designer
Však jasně, vtip je v tom, že když to dáš do vody, tak se to rozloží a vypadá to opravdu jako koruna stromu. Prostě takovej africkej baobab. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 12:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Je to za kilo, ale co je dnes zadarmo :) .
www.krasanazahradu.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.03.2015 12:18 R Muž romant [27987] Re: Designer
Hoď do vyhledávače pojem "kokosové okvětí" a mělo by ti vyjet nějakých odkazů, vím že to měl Koblasa v nabídce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 12:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Romane, at to nehledam, Ty jsi tady kdysi daval napad s nejakym kokosovym "kostetem", na ty stromecky. Co to vlastne je a kde to vzit? Ach ta pamet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 11:45 R Muž romant [27987] Re: odikcz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 11:41 Muž odikcz [114] Re: romant
Šrouby do akvária moc nechci a zatěžování kameny mi přišlo takové vratké řešení. No, já pudu nejdřív zkusit najít větev, a pak se uvidí :-)

To ponoření do hloubky jsem tu taky viděl, ale o výsledku nevím. Navíc stejně nemám možnost to dělat někde na svém (třeba studna) = takže bych musel někde ve slepém rameni řeky, daleko od lidí ... doufat, že to nikdo neodváže ... a kdoví, co bych si tam ještě z takové vody přinesl.
Nevím, jestli by třeba papiňák měl nějaký efekt. Větev bude malá, tak by se mohla vejít.

Tip z jakého stromu teda nikdo nemá? Vinnou révu, max že bych se vloupal někomu na vinici :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 11:26 Muž Horác [3942] Re: odikcz
odikcz napsal: Je nějaká možnost, jak v běžných podmínkách nasáknutí větve (max tak průměr 3cm) urychlit? Nerad bych čekal třeba rok. Nebo co třeba tu větev přilepit akvaristickym silikonem k břidlici?
Nedávno tu někdo přišel s nápadem ponořit dřevo do velké hloubky (studna) ... větší hydrostatický tlak, rychlejší nasáknutí ... ale o kolik se to vlastně urychlí, toho jsme se nedobrali ... myslím, že snad založil nějaký pokus, aby to mohl porovnat ... Co se upevnění dřeva týče, možností je mnoho ... pokud kvůli tomu nechceš mít (bůhví jak dlouho) v akvárku kameny (na zatížení), lze například větev přišroubovat k destičce z plexiskla a tu zahrabat do písku ... S tou břidlicí by to asi mohlo jít taky, akorát nevím, esli se ten silikon neodlepí, až to dřevo začne brát vodu ... třeba se ozve někdo, kdo s tím má zkušenosti ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 10:46 R Muž romant [27987] Re: odikcz
Určitě větev suchou, zbavenou kůry. Pokud to nebude větev, která se válela někdu u nějaký průmyslový laguny, tak bych v tom neviděl problém. Fixace pod vodní hladinou tzv. účelem jenž světí prostředky, takže klidně přilepením, ale já odobně používám spíš nějaký vázání, fixování klidně šroubem, hřebíkem, zatížení kamenem apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 10:37 Muž odikcz [114] Re: Horác
Tak apsoň ušetřim za sůl :)

Je nějaká možnost, jak v běžných podmínkách nasáknutí větve (max tak průměr 3cm) urychlit? Nerad bych čekal třeba rok. Nebo co třeba tu větev přilepit akvaristickym silikonem k břidlici? Nebo se při procesu nasákávání nejedná jen o nasáknutí dřeva a jsou z něj vylučovány i nějaké špatné látky = není dobré to dělat v akváriu?

A větev teda raději nějakou suchou ze země, než živou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 09:07 R Muž romant [27987] Re: odikcz
Jenom k té soli, ono když se vaří dříví se solí, velmi snadno se může stát, že opravdu něco do sebe natáhne a to může potom bejt trošku problém, když na daný dřevo chceme připevnit třeba mechy, nebo kapradiny, což se jim vůbec nelíbí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 09:03 Muž Strojek [141] Re: odikcz
ja jsem drive pouzival vystrihane vetvicky a vetve z vinne revy..na podzim orezal, po zime sla kura dobre dolu, kdyz to vyschlo. pak uz jsem ji jen upravil, vyvaril a zatizil v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 08:54 Muž Horác [3942] Re: odikcz
1) soli netřeba (ani koření :o) (slaná voda ani nedezinfikuje, ani neurychlí nasáknutí vodou)(to je jen taková TRADICE :o)
2) ano, pokud bude větev suchá, bude ji třeba nějak zatížit či připevnit (vyváření urychlí to nasáknutí jen málo)
3) konkrétní druh stromu neporadím, rozpad bych neřešil (trvá velmi dlouho)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 08:30 Muž odikcz [114]
Chtěl bych zkusit "strom" ... a když se nepovede, tak to bude prostě aspoň kus klacku s jávskym mechem pro krevetky :)
Je to jenom do malého akvária (25 litrů) a v akvaristikách za kořeny odpovídající velikosti, co by se k tomu dali využít, chtěj tak 300 Kč, což mi přijde dost.

Otázka: Je lepší investovat do speciálních akvaristických kořenů nebo si stačí v lese najít nějakou větev (suchou nebo čerstvou)? Co se pak s takovou větví z lesa musí udělat? Stačí vyvařit se solí nebo pak musí ještě nějakou dobu nasákávat? Jaký strom (rostoucí v ČR) se k tomu hodí nejvíce? A jak dlouho taková větev v akváriu vydrží (aby se třeba po roce nezačala výrazně rozpadat)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 11:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Fisulka
Ani to nemusis nejak moc pridelavat, staci v hodne jemne vrstvicce omotat a on mech na korenu casto drzi dost dobre sam. Kdyz toho das moc, misto aby se drzel Ti vespodu odejde, takze tady je mene vice.

A nemusi to byt jen javak, mechu je spousta a vypadaji dost ruzne, takze s ruznym mechem to muze vypadat dost odlisne (jestli to budou ploche vetve do boku, nebo jestli to poroste vzhuru, nebo to udela kulatejsi korunu).

Jeste upozornim na jednu moznou neprijemnost. Jak se v akvariu usidli vlaknita rasa, ten mech je dost vysoko, tedy ma dost svetla, a je prvni, co tou rasou proroste. Svetlo ale casto nemuzes jen tak ubrat, protoze mimo strom se chce i svezi koberecek, ktery to svetlo potrebuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2014 11:34 Žena Turbínka [2558] Re: Fisulka
Roste pomaleji, ze začátku jej hezky tvaruj, chce to čas a trpělivost, ale výsledek má velký potenciál být parádní X-) Mě třeba jávák skoro vůbec neroste, ale za to vánoční mech mi tvoří hezké balónky visící z horních větví kořenů. Osobně se mi líbí do jednoho takového trsíku přidat jeden či dva kousky téhle rostliny rybicky.net/atlasrostlin/fontinalis_antipyretica vypadá to potom jako správná divočina.
Ano přivázat vlascem, ne moc pevně, abys rostlinu úplně nerozdrtila, ale zase ne tak volně, aby měla možnost se přichytit. Až se k podkladu naváže, můžeš vlasec odstřihnout nebo nechat být tak jak to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 11:24 Žena Fisulka [0] Re: Turbínka
Jávský mech to asi vyhrál :)) na kořen přidělat vlascem? Či..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 11:21 Žena Turbínka [2558] Re: Fisulka
Tahle rostlina je jako mor, dá se dobře tvarovat, jediný problém je, že se rozleze všude, před 10 měsíci jsem ji zrušila a pořád ji mám v zapomenutých koutech akvária. Ale pro vytvoření "stromu" se s ní dá skvěle pracovat :-) I když mě rostla tak rychle, že jsem ji každý týden při výměně vody musela udělat nový sestřih :) V tomhle jsou klasické mechy nebo lomariopsis lepší, nemusíš ne o ně tolik starat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 11:17 Žena Fisulka [0] Re: Turbínka
Jak už jsem se od Tebe dočetla, tak nitella flexis? Ta by se mi líbila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 11:14 Žena Turbínka [2558] Re: Fisulka
Tvůj dotaz je poměrně široce postavený, na kořen musíš přichytit anubias, bucephalandru, mechy, lomariopsis, co takhle detailnější popis nebo fotku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 11:11 Žena Fisulka [0] Re: Designer
Jak se jmenuje přesně ta rostlinka, co se přichytne na kořen? Já už jí mám doma u ryb, ale vypadlo mi to jméno hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 11:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Fisulka
Co jsem tak videl, tohle prani konciva rozvetvenym klackem s kusem mechu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2014 10:38 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Fisulka
Podle mě si ho budete muset vytvořit za pomocí větve a rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 10:38 Žena Fisulka [0] Re: Johan
No.. to jsme dva. Nebo něco, nějak.. já jsem asi magor, ale chci to tam mít jako krajinku, od stromu vedoucí cesta do neznáma :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 10:32 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Fisulka
Mě nepřipadají žádné jako strom. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 10:31 Žena Fisulka [0] – Krevetárium
Ahoj, dotaz, existuje nějaká rostlina, která vypadá jako strom a je menší, do krevetárka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 13:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Market
Mam na svisle postavenem korenu Anubias, to taky nevypada spatne. Neni to tak uplne jako strom, ale efektni to je taky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 12:08 Žena Karnal [196] Re: Aforte
Na stromy mě přišla hodně dobrá Lomariopsis. Dělá takové pěkné bochánky. Výhoda je, že se dá odtrhávat, nemusí se stříhat, nevyhoda je, že roste jak splašená - aspoň u mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 21:13 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Market
Tieto "vychytávky" nemajú dlhú životnosť. Kto vie, rozumie o čom hovorím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 20:42 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Turbínka
To stejné jako riccia, flame moss a další. Ricci jsem zrušil tak před půl rokem. Ještě doteď ji každý týden lovím z kobercovek a nižších rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 20:39 Žena Turbínka [2558] Re: Market
Najdeš si kořen, aby připomínal onen strom a měl větve. Navážeš vhodnou rostlinu, tady to vypadá na mech (jávský?) a zastřiháváš jej jak poroste do pořadovaného tvaru. Mechy rostou pomalu, trvá to dlouho, ale výsledek je potom parádní. Chceš-li proces trochu urychlit doporučuji rostlinu nitella flexis, ta vypadá podobně jako mechy, roste jak splašená, ale až se rozhodneš tuhle rostlinu zrušit, budeš ji v akváriu i po půl roce jako já nacházet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 20:39 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Market
Kořen(musí mít i dobrý tvar - něco jako foto). Navázání mechu na vršek a pak už jen stříhání. :) Akorát potřebuješ silné světlo, CO2 a hnojení. Bez světla ti spodek bude odpadávat. Bez hnojiva a železa to neporoste moc rychle, takže budeš hodně dlouho čekat. Viděl jsem něco podobného i s rotalou rotundifolií. Ale zase. Bez hnojiv, CO2 a světla skoro bez šance.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2014 20:35 Market – tvorba stromu
Ahoj, všimla jsem u jedné fotky nádrže vytvořený strom a naprosto mě nadchnul. Nevíte někdo jak na vytvoření takového stromu? Děkuju

rybicky.net/nadrz/15460/7.jpg

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 19:09 jitkaS Re: luckyway
Nejen, že je jedovatej, ale skoro okamžitě se začne pod vodou mazlavě rozpadat, stejně jako třeba kořen černého bezu(vlastní zkušenost :-( ) . Pokud hledáte levný podklad pro strom, mám za nejlepší kořeny a větve vinné révy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 12:15 S Muž invalida [3881] Re: Johan
Jasně že ležel venku...a byl to jen pokus neboť se mě na to často ptali takže jsem to zkusil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 12:03 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: invalida
Je rozdíl jestli ležel a schnul a nebo ležel někde ve vodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 11:54 S Muž invalida [3881] Re: Pepan
Právě proto sem psal že ležel jen rok a alkaloidy mohli působit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 21:38 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Legioix
Legioix napsal: Není. Jedovaté jsou jen bobule.
Jedovatý je celý, ale bobule nejvíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2014 21:36 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: invalida
botanika.wendys.cz/…
Přečti si co píšou o břečtanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.07.2014 09:03 R Muž romant [27987] Re: luckyway
Zadej si do vyhledávače pojem "kokosové okvětí", to by mohlo vyhovovat tvým požadavkům, prověřeno, odzkoušeno, nezávadné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2014 08:56 S Muž invalida [3881] Re: luckyway
Já měl trošku problémy s krevetkama když sem zkoušel co dělá břečťan v akvárku leč příčina mohla bejt i jinde a mohla to bejt náhoda. Ale nenašel sem jinou souvislost takže bych byl opatrnej. Ale taky je pravda že větev schla pouze asi rok. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 08:45 Muž Legioix [574] Re: luckyway
Není. Jedovaté jsou jen bobule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2014 21:52 Muž luckyway [5]
Fotka k příspěvku Mam dotaz, je mozne dat do akvaria vetev z brectanu, neni jedovata?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 12:02 DREDRA Re: dinamiko
podle mě čerstvé dřevo,ať už tvrdé není do akva vhodné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 11:58 R Muž romant [27987] Re: dinamiko
Barvu neposoudím, neb nemáš prezentaci, dej sem alespoň nějakou fotku a napiš jak je to akvárium "starý".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 10:52 dinamiko Re: romant
tak som nevedel cital som rozne fora a vsade pisali ocistit od kory a vyvarit v slanej vode a potom vypiect v trube....chcem dam nanho javsky mach, ricciu a monoselenium terenum....taze ta biela mliekova farba vody z mojho akvaria je OK??? ako dlho bude take mutne to sa dajako vycisti samo alebo jak???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2013 10:47 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Trochu inspirace k tématu

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 7604x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9415-jak-udelat-strom-z-vetve-a-rostliny