Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrace přes aktivní uhlí nebo přes zeolit

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Filtrace přes aktivní uhlí nebo přes zeolit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 11:36 Žena attynka [0]
Jak dlouho fitrovat po léčbě přes aktivní uhlí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 22:59 Muž gigimasters [8] Re: Sid
bere živiny železo atd.. Ale právě z odsahu fora to není až tak zřejmé proto jsem položil tuto otázku.
Pokud je to pravda tak by se uhlí nemělo používat ani v nově založených nádržích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 22:41 Muž Sid [6630] - RostlinyRe: gigimasters
Položte si otázku, jaké látky aktivní uhlí z vody adsorbuje a jaké živiny jsou s největší pravděpodobností za řasami v nově založeném akva.
Pak by mělo být zřejmější, zda, může aktivní uhlí riziku zařasení nově založeného akva zabránit, resp. nakolik je může ovlivnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2010 22:14 Muž gigimasters [8]
Vracím se k tomuto tématu. ˇčistě teoreticky, když uhlí bere z vody pravděpodobně hnojiva. Je možné aby pomohlo při rozběhu nádrže? většinou se v nově založených akváriích objeví řasa. Tak mě napadlo že by uhlí mohlo nadbytečné živiny vštřebat do sebe.. co myslíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 11:15 R Muž Silent [5949] Re: Aleš
Zeolit by neměl hladinu hnojiva nijak ovlivnit. Funguje jako přirozený iontoměnič a protože má poměrně velkou vnitřní velikost usazují se v něm filtrační bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2009 10:07 Aleš Re: Silent
No tak zatím jsem se z přízpěvků mnoho nedověděl, pouze to, že přes uhlí by se hnojivo mohlo zachytit, a co přes ten zeolit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 14:36 R Muž Silent [5949] Re: Johan
No na to se snad nedá nic namítnout. I když jsou akvária s minimem nebo s žádnými rostlinami. Příkladně africká jezera. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 14:33 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Silent
A není lepší se spoléhat na rostliny a filt mít na oběh vody a odstranění zvířeného odpadu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 14:28 R Muž Silent [5949] Re: ROSAN
A není lepší poskytnout bakteriím prostor v bioakvacitu než v zeolitu? Ale to už je asi věcí názoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 14:23 Muž ROSAN [2] Re: Silent
no vidíš, aký som nevzdelanec :-D Myslel som že kúpov Zeolitu zvečším povrch pre "dobré baktérie" pre lepšie fungovenie filtru :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 14:09 R Muž Silent [5949] Re: ROSAN
Neřekl jsem že to není dobré jen zbytečné. Tedy při pravidelné údržbě akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 14:06 Muž ROSAN [2] Re: Silent
Tak podla teba nie je dobré používať Zeolit pernamentne? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 12:21 R Muž Silent [5949] Re: Aleš
Aktivní uhlí odchytává všechny rozpuštěné látky až do vyčerpání kapacity toho uhlí. Filtrace přes uhlí je nouzová záležitost pro odstranění otrav, léčiv a zabarvení vody a nemá, podle mě, smysl přes něj filtrovat permanentně. Totéž platí o zeolitu, který odstraňuje z vody amoniak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 11:55 Aleš – Filtrace přes aktivní uhlí, nebo přes zeolit
Při filtrování přes aktivní uhlí, či přes zeolit se z vody odstraňují zbytky léčiv, nebezpečné a škodlivé látky, ale nezachytí mi tyto filtrační média i třeba hnojiva typu Tetra Plantamin, přípravky na úpravu či zkvalitnění vody apod?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3572x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9410-filtrace-pres-aktivni-uhli-nebo-pres-zeolit?od=51