L-sumci
1 21.10.2016 17:45 - Bodkáčov je také množstvo,že je to bez bližšieho preskúmania veštiareň.Kľudne to môže byť i Ancistrini alebo Pseudoancistrus.Najskôr si ale myslím rovnako ako Plecos,že to bude dáky vyselektovaný Hypancistrus.Stačí mrknúť popis k fotke
sk.pinterest.com/…
Atipický Hypancistrus contradens
Plecos napsal: Kdysi jsem viděl video s podobně zabarveným leporacanthicusem - byl to mladý odchycený jedinec.
Tuhle rybu bych ale tipoval na nějakého hypana. Tam se taková ryba klidně může vyštěpit taky, třeba i postupnou selekcí po několik generací...
Můžu poprosit o bližší vysvětlení. Já tomu nerozumím, ale rád bych se vzdělal. Děkuji.
Kdysi jsem viděl video s podobně zabarveným leporacanthicusem - byl to mladý odchycený jedinec.
Tuhle rybu bych ale tipoval na nějakého hypana. Tam se taková ryba klidně může vyštěpit taky, třeba i postupnou selekcí po několik generací...
Nejblíž se mi to zdá té L240, ale nejsem na to odborník.
- něco z okruhu Leporacanthicus galaxias ?
-L 007,L 029,L 240,L 241.

Na počítači to vypadá že to je živé, ale co to je, to si budeme muset počkat na plecospecialisty.
Mi přijde, že to je nafukovací hračka. Podobnou jsem dříve viděl.
Ake možná se pletu, na mobilu je ten obrázek malinký.
0 21.10.2016 05:16
O.Tom [439] Starší reakce
Starší reakce
0 03.10.2016 23:21 - Neviete ako je to u L052? Nežerie náhodou niekedy svoje mladé? Mal som vyliahnuté a nevidím nič.Ani mŕtve ani živé.Teraz mi samec stráži druhú znášku,tak som zvedavý.
Dva dni som prvé mladé pozoroval kade tade po nádrži i na skle akvárka a potom zrazu nič.
Ešte je tu druhá možnosť,že pozaliezali cez filtračnú trubku na druhú stranu biomolitanu.Ale že by všetky,to mi príde málo pravdepodobné.
Chameleon pleco - možno sa tak zašívajú,že ich nevídím.No chodievam z práce i neskôr večer a mladé som z tejto prvej znášky už nepozoroval.
Má niekto s nimi viac skúseností?
Starší reakce
Zavolaj alebo napíš a oni ti pošlú zoznam momentálne ponúkaných a dostupných rýb.Majú svoju cenu,no nemajú problém sa pri väčšej objednávke dohodnúť.Pani Sarvašová je milá osoba.Ja som napríklad dostal k objednaným rybám samca L213 grátis(ktorého som potreboval k darovanej samičke od kamaráta) Záleží na tom koľko chceš vlastne na rybky minúť,aby sa to aj im oplatilo voziť.Robievajú rozvoz vlastnou prepravou až domov,prípadne na najbližšiu benzínku kde si to preberieš.
Viď. spomenutý samec
www.youtube.com/… Mají nějaký orientační ceník, nebo si musí člověk cenu vždy vyžádat ?
Kde kupujete importovaná eLka? Většinou beru Glaser (přes Aquamaster). Občas něco vídávám u Hory, ale jinak všichni co znám nabízejí jen pár druhů nebo mají šílené ceny.
Vybírám nějaké zajímavé elko do studenější vody (18-26°C), tak jestli mám čekat na až Glaser něco doveze, nebo mi nějaký obchodník utekl.
Jak nic neseženu, tak se plácnu přes kapsu a nechám si dovézt:
www.amazon-exotic-import.de/… 
0 02.09.2016 22:58 - A čo takto zase k L-kám a nepúšťať emócie?!
Já myslím že tam emoce moc nejsou...spíš takovej můj přístup. Trochu popíchneš a lidi v zápalu diskuse prozraděj i to co nechtěj. Krom toho ze zásady dráždím Libora

Ale to co sem napsal mám vodzkoušený. A prospěšný látky je věc která je užitečná když víš míru. Výtažek patřičně naředěnej je lék, ve větší koncentraci ale už silná desinfekce a silnější je jed. A zase ještě dodám že provozuju nádrže vod asi 860 litrů vejš. A velký akva víc snese. Ale zas je dobrý že máme různý názory...třetí strana si udělá svůj vobrázek a to je podstata těhdle stránek. teda myslím. A dobrou noc.
Sice nevím co jsem odborného napsal,kromě zakladní specifikace.
Ta by vám měla být známá, ve vztahu k oboru ,dendrologie.
Navíc jsem psal o nepříliš vhodném užití v akva,ne aby to tam nikdo nestrkal.
Spoousta jedovatých látek je docela prospěšná,ale to se již dostáváme k odbornějšímu výkladu a jiné terminologii.
Dendrolog se na strom dívá jinak ,než zoolog.
Akvaristika je blíže k oboru .....................?-zde at si odpoví každý sám,dle svého uvážení.
Počátek debaty byl o placu na množení

A ještě dodám že mám v akvu něco čemu já říkám houslový dřevo. To je kořen vyžranej do perforovaný skořepiny. Fakt tenoučká stěna jak tělo houslí. Většinou skončí tak že při např čištění se úplně rozpadne na takový kousky žlábkovitýho tvaru. Většina je to akát a jeho životnost v akvu je až 8 let. Podle síly stěny větve. Měkčí dřevo ožíraj radši a nebo jim to lépe jde. Taky mám vyzkoušený dřevo z trnovníku lepkavýho a huňatýho takže se fakt akátovýho dřeva nebojte. Jo a víno mám taky vakátovejch soudcích

Jo a napsal sem kořen ale myslel sem větev. Uříznout větev je jednodušší než vykopat kořen a chlap je vod přírody stvoření lenivý. A dodám že si nepamatuju že bych viděl vyvrácenej akát. A dost už o dříví

Bříza má dva účely - léčebné a žrací ... to já vím, že ji sežerou... ale o to jde...
Nebudu se dohadovat protože to co je chytře napsaný nemusí bejt přesný. Nebudu tady popisovat jedy atd ale upřesním že akátů je v závislosti na pojetí určování druhu zhruba 8 až 22. Doma sou v americe a mexiku. Jedovatý jsou částečně celý ale především se toxiny hromadí v listech a kořenech. Třeba rozklad listů je v podstatě herbicid zabraňující klíčení semen v akátových porostech. Na podobný bázi to funguje i u borovice.
Ovšem dutá větev ulomená z koruny je zpravidla suchá. To je nutný si uvědomit. Ty nepatrný hodnoty toxicity jsou tudíž degradovaný na nulu.
A protože sem nadšenej dendrolog a prolejzač různejch nepřístupnejch míst mám všude dutý větve a kořeny. Devadesát procent je právě akátovejch.
statistiky nevedu ale prcků krunýřovců se v nich narodilo hodně přes deset tisíc.
A k tý navrhovaný bříze..není vhodná pro nízkou trvanlivost pod vodou.
Z břízy uděláš voj k žebřiňáku a vydrží desítky let ovšem porazit jí, nařezat do metru a nechat rok ležet tak jí díky grafioze a jinejm potvorám rozdrobíš v ruce. Dub pod vodou téměř zkamení, olše dobře snáší mokro a sucho..střídání takže se z ní dělali kolíky k mostkům a pod. Nic ve zlým ale opisovat nevyzkoušený není přínosný pro nikoho.

Pouze doplním
-anotace k akátu-
Trnovník akát obsahuje jedovatý lektin,robin a fasin ,jejichž toxicita spočívá ve vazbě na specifická receptorová místa na povrchu intestinálních epiteálních buněk.Jedná se o jeden z nejznámějších přírodních jedů,hned vedle ricinu.Lze si tedy jednoduše odvodit ,případně možnou nevhodnost, jeho užití v akvaristice.
-anotace k bezince-
Bezinka rovněž obsahuje jedovatý lektin,ale pouze v kůře.Pokud je v akva podmínkách použita suchá část kmenu ,bez kůry,je tento druh v akva použitelný.
invalida napsal: ... na spodku koruny klenu akátu dubu atd.
S ohledem na aleopatické schopnosti akátu, na vysokou toxicitu celé rostliny včetně kůry, bych teda určitě do akvária hledal někde úplně jinde...

Všechna elka milují například trubky z břízy...a pokud je dobře uchycená, může být klidně i čerstvá...
Poohlídni se po suché bezince,ta je vesměs dutá,nebo lze si dopomoci vhodným vykružovákem do vrtačky ,do toho akva dříví co máš.
Jako dřeva mám poměrně hodně, jak toho "akvaristického" tak lesního, ale z dutých vhodných pro tření jen jedno a už celkem jeté.. jakože je to smrk a už má svoje roky.
Se ti po něčem podívám...
Hledal jsem vždy v Beskydech, což je samý smrk a bral jsem vždycky taková dřeva která prošla procesem, který neumím pořádně popsat

Tedy většinou nějaký malý pařez, který vyhnil, ale okraje zůstaly tvrdé a pevné.
Jenže takové jsem našel za svůj život možná 4

, bavíme li se o těch dutých...
Ještě malý objasnění. Dřevo ležící na zemi a větev ač suchá na stromě je ve velice rozdílný kondici ohledně napadení škůdcema a tak různě. Suchý dřevo se sice dýl máčí ale "poločas rozpadu" je markantně jinej.

O 201kách je to známý

L213 i u mňa preferujú miesto pod koreňom.L270 mladé čo práve mám majú asi 2cm,ich tatko preferuje tesnotku,kde udrží samicu ale dokáže sa pritom vo vnútri otočiť.L52 mi teraz strážia znášku a vyhovuje im keramický úkryt.L201 u mňa rastú strašne pomaličky.
No našlapeš se ale nehledej na zemi. Spíš uspěješ na spodku koruny klenu akátu dubu atd. A chce to nepřístupný místa, prudký svahy rokliny atd...kam se nevyplatí lejzt těžařům dřeva

asi už OT

Nejsou to kdovíjaké super drahé a vysoce jakostní kachle, zespodu ve výpalu je nápis Poland

Po řezu a zlomení snimi trošku odrhnu o sebe abych srazil ostré hrany.
Duté kořeny mám v akváriu odjakživa, ale najít vhodný kořen je u mě někdy otázka let...
už dlouho jsem nějaký opravdu pěkný, dutý a zároveň tvrdý a kvalitní nenašel.. většinou je to ztrouchnivělé.
Ok ale stejně bych šel radši do šutrů.Kachlíky na řezu budou ostrý

Silikon je akva, zbyl mi z přelepování nádrže a domečky mají být pro pokusy se samostatným chovem/odchovem, tam se na estetiku moc nehraje

Rybám by to vadit nemělo..silikon bych proštudoval na složení ale vkusný to zřejmě nebude

Ale je to tvoje akvárko

Teprve se tak jako chystám do budoucna... mám 213, chtěl bych určitě zkusit 201 a jiné, bude li místo a finance.
Taky CPO mě lákají, ale to je jiné vlákno.
Mám tu teď půl tuby silikonu a hromadu odřezků kachliček, tak by bylo fajn to co nejdřív zpracovat, tedy materiál co se jinak vyhodí.
Keramické co se prodávají jsou fajn, ale ta cena..
Už v minulosti jsem tu u někoho viděl na fotkách právě takto lepené domečky z kachliček.
Jo na obývaky pod kořenem sem zapoměl

Jaké to jsou eLka? moje elka připravené jeskyňky odmítají a preferují bydlení pod kořenem.
Ideálně si jich připrav víc, některé tak, aby tam sotva vlezli, jiné tak, aby tam vlezli oba z páru najednou.
Já používám dutý kořeny nebo kokosy. Umělý nepoužívám ale používaj se keramický trubky. Tady je inspirace.
search.seznam.cz/… Ale jde použít i pvc a různě ho upravovat teplem. Nevýhoda je že to je potřeba zatížit aby se to nehejbalo. Jinak aby to vypadalo přírodně používám placáky který podepřu. Když je místo a podmínky šmajchlujou se kde se dá. Taky je možný použít dutý cihly a podobně. V tomhle případě bych asi odhranil vstupní otvor,
www.tradix.cz/…Starší reakce
Rostou pomalejc jak obyč..našli si sportovní disciplínu stahování plovoucího kolečka okurky kamsi kde nemůže vyplavat..v kokosu se třou málokdy...spíš pod kamenem...nejede jim moc mrkev ani filé..jsou plašší než jiní krunýřovci, respektive ožívaj až tak o 2 hoďky pozdějc než jiní..víc noční chování.

Za 5 rokov si pozoroval niečo zaujmavé?
Už je mám dlouho..určitě minimálně 5 let. jsou ve velkým kde je naházený dříví a takový ty šutry, kokosy a podobně. Kolikrát najdu prcky až větší.
Přemýšlím, jakého sumce pořídit do velkého akvária - chtěl jsem něco zajímavého, byl jsem rozhodnut pro Gold Nuggeta (L18/81/177), ale už si s ním nejsem tak jistej (dostupnost, cena, podle všeho je spíše náročnější na potravu atd.). Chtěl bych, aby čistil dno (zbytky potravy, řasy) a nedělal u toho bordel

Je vůbec větší sumec (+-20cm v dospělosti) vhodný do hodně zarostlého akvária? Nemám s L sumci žádné zkušenosti, chtěl bych nějakou zajímavou rybu na dno, pravděpodobně by to byl jediný obyvatel dna, případně několik menších stejného druhu.
Ja mám len samicu a dvoch samcov.Oni o ňu súperia.Prvú znášku požrali a teraz tie drobce.
L270 vydržia myslím dosť.Kamarát ich mal skôr než mi ich dal pri Malawi a Victoria lake.Ja osobne ich mám v 30L akvárečku s dosť predimenzovanou filtráciou.
Jak je máš starý ? Já cca dva roky , což si myslím že už by mělo přijít každou chvíli , mám je v akvu bez dna ...samci by se i do tření měli , samice od nich zatím zdrhaj
Udělej jim období dešťů..vyměň hodně vody za chladnější a vůbec se neboj zvířit dno. Zkrátkqa jako období tření v řece. U mejch to zabírá.
nesouhlasit samozřejmě můžeš v každém případě , to ti nikdo nebere , ostatně jen konstatuji co jsem se všude o hypanech dočetl (sám zatím tu štěstí s nimi nemám), nikomu neříkám že dělá něco špatně

Dovolim si nesouhlasit. Ve velkým mezi spoustou jinejch krunýřovců se jakoby mimochodem množej i 270ky a mám je některý už do dospělosti a neřek bych že sou nějak podražený.

Cez deň za krmivom vychádzajú len zriedka i to len dospelé,takže kŕmim noc čo noc.Neviem ako porastú tieto ale napr.L201 rastú aj napriek kŕmeniu pomaly.Skrmujem mrazené,sušené,živé i domáce.
Přidat reakci
1 ...... 52 53
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 81287x