Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr do maxi akvária (501 - 1500 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Filtr do maxi akvária (501 - 1500 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 14:05 Muž Centisi [33] Re: Jarry
právě..a to si myslím že bude pro rostlinné akva trošku problém,hlavně kvůli co2 ho dostat do celý nádrže..ale jinak souhlasím s tebou že kdybych takový akviško řešil já,a měl místo na další akvárko dole,tak bych měl jasno … není problém pak dát silnější čerpadlo,nebo dvě slabší atd..čerpadlo proti filtru stojí pár kaček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 13:52 Muž Noxx [14] - RostlinyRe: Shimi
Ano, předchozí mělo 180cm a jeden ten Eheim 600 stačil s přehledem a to byl ještě přiškrcený. Já mentálně úplně nevím, jestli dva filtry proti sobě budou to správné řešení, ale už mi to "doporučilo" více lidí. Hlavně netuším, jak pak řešit distribuci CO2 ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 13:42 Muž Jarry [1437] Re: Centisi
U CO2 a skleněného filtru dáš na malé čerpadlo reaktor a víc nemusíš řešit. Ale je pravda, že kdybych dělal velké rostlinné akvárium, řešil bych proud proudovými čerpadly a výstup z filtru bych udělal trubkou. Mám ve filtru čerpadlo asi 3500l/h a nějaký proud to dělá možná na prvním metru délky, dál už se nic moc nehýbe - voda se samozřejmě hýbe, přesouvá se k přepadu na druhé straně akvária, ale není to žádný viditelný proud.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 13:25 Muž Shimi [683] Re: Centisi
Já beru jako odrazový můstek jeho předchozí akva, to mělo délku 180 cm a pokud mu na tuhle délku stačil Eheim 600, což je málo uvěřitelné, ale budiž, tak mu na délku 235 cm budou dva identické filtry "proti sobe" stačit naprosto s přehledem. Logicky. Ale klidně mě někdo vyveďte z omylu, s tím nemám sebemenší problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 12:54 Muž Centisi [33] Re: Shimi
u externích sem to popravdě nezkoušel..ale s vnitřníma ano a byl to problém..filtry sem musel mít na stejný stěně jako sání..jinak to nešlo a spíš se to v nádrži mlátilo...
a kdyby u akvárka na dýlku 235 cm roztáčel vodu z leva do prava nebo naopak nevím jak by se ta voda roztočila..zvláště kdyby měla v cestě překážky... to by si myslím musel pomáhat proudovým čerpadlem... možná se pletu ale myslím si že už je to velká vzdálenost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 12:48 Muž Centisi [33] Re: Jarry
tohle je bezpochyby asi nejjednoduší do takovýho rybníku, ale já psal o dvouch filtrech proto že vidím u sebe že na konci rampy je ten proud o malinko silnější než na začátku rampy(cca 145cm dlouhá rampa)..proto sem psal o těch dvouch filtrech a dvouch rampách..ale má to zase nevýhodu kvůli Co2 co plánuje..zase je to dvakrát atomizér,2x jehlák atd... Musí sám zvážit co se mu vyplatí. Ale mě kdyby odešel filtr nebo by šel na servis nebo než došel náhradní díl tak sem v řiti..s dvouma filtrama je to poloviční problém co se dá krátkodobě v pohodě zvládnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 12:34 Muž Shimi [683] Re: Centisi
Ano, "srazí", ale nezastaví. Vytvoří se úplně stejný vodní "válec", v tomto případě dva, akorát nebude/nebudou mít osu otáčení v podélném směru, ale v příčném. Samozřejmě to jde udělat tak, jak píšeš ty, tzn. dát obě rampy na zadní stěnu. A nebo se na rampy úplně vykašlat a nasměrovat jeden výtok podél zadní stěny a druhý výtok nasměrovat na přední stěnu pod mírným úhlem směrem do akva a tím se vytvoří jeden velký "válec".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 12:31 Muž Jarry [1437] Re: Noxx
Já bych ještě zvážil ten skleněný filtr, není to ani složité, ani drahé, je to bezpečné, dáš tam většinu techniky atd. Můžeš tam dát i dostatečně silné čerpadlo, abys mohl pohánět delší rozstřikovací rampu, nejsi ničím omezován.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 12:22 Muž Centisi [33] Re: Shimi
pokud je nasměruje proti sobě tak má problém a ne vystaráno... proudy se ti uprostřed nádrže srazí a tím to končí..Ty potřebuješ rampu/y po zadní stěně aby šla voda (proud) na přední sklo.tam se po skle sveze dolů a jde po dně k zadnímu sklu a zase pod rampu a takhle rozpohybuješ vodu po celým akvariu… tímhle dostaneš co2 i k malejm rostlinám u dna pokud ho budeš míchat přes rampu...
k těm filtrům do velkých akvišek nevím..já tedkom filtruji FX6 a ještě škrtím (hrubej objem 576l).neříkám že nejsem spokojenej,ale už tedkom vím že bych příště šel raději do 2x FX4...pokud si byl s tím filtrem spokojenej tak kup ještě jeden a dej tam dva ;-) takhle bych to vyřešil já ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2020 11:57 Muž Shimi [683] Re: Noxx
Tak logicky se nabízí, že dokoupíš ještě jednu 600, rozstřikovací rampy dáš na boční skla, nasměruješ je proti sobě a máš vystaráno. Pokud z toho uděláš rostlinné akva s minimem ryb, jako jsi to měl v té 560, tak by to měl být cajk.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 11:43 Muž Noxx [14] - Rostliny – Akvárium 1000l
Mám v přípravě akvárium 235x60x70cm, tedy cca 1000l. Nějaké doporučení na řešení filtrace? Nechci nic stavět a mít další akvárium pod akváriem. Ve zrušené 560l jsem si vystačil s Eheimem 4 600 a ten jel na cca 2/3 výkonu a ještě se hnal přes externí CO2 reaktor profiplants. Jenže tady je délka 235cm a to už si raději nechám poradit :-).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.10.2018 21:07 Maq Re: NHKG, jarda 62, Saty ... a další...
Pánové, mě by opravdu (bez ironie nebo tak) zajímalo, co vy vlastně od těch velkých objemů molitanu očekáváte, nebo co v(id)íte, že vám to přináší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2018 19:10 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: NHKG
Zamýšlím se, jestli mám náladu, někoho přesvědčovat o své pravdě....a ne, nemám.

Existují nějaká doporučení, často podpořená zkušenostmi a je na každém z nás, co si z toho vezme a u čeho se rozhodne jít vlastní cestou a zavedené zvyklosti vyvrátit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 18:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DavFM
Tohle není zrovna Hamburský filtr. Podívej se na filtr co má Saty a ten můj taky zrovna nedodržuje tebou uváděný průtok (mám cca 35x10cm a 1000l/h čerpadlo, které dá reálně cca 800l/h) a nepozoruju problémy v akváriu. Extrémní filtraci má (měl?) myslím Václav, naprosto minimální plocha, velký průtok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2018 18:33 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: NHKG
S tou šířkou té komory....
Asi by si to chtělo ujasnit, jestli má význam se držet nějaké doporučené rychlosti průtoku vody a nebo to považujeme za dogma, které se praxí neprokázalo. Což se nedá vyloučit :-)
Pokud by tu přepážku udělal 15cm širokou, výška filtru cca 57cm a rozhodl se filtrovat 1x objem akvária za hodinu (tj.650l), tak se dostaneme na rychlost průtoku 12,5cm za minutu. Nevím, kolik je doporučená rychlost proudění, ale já se vždycky snažím, aby to bylo do 10 cm/min.
Koneckonců v tom je podstata hamburských filtrů-velká plocha, která i při velkém objemu přefiltrované vody zajišťuje malou rychlost proudění skrz molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2018 18:32 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: luke1988
Musíš si připočíst i tloušťku všech skel a jsi na cca 40cm.

Jelikož mám doma 180 x 50 tak ze svého používání mi to (já bych to nechtěl) přijde málo. Příště bych i u sebe zvolil 60 (50 min.) -- stále se bavíme o délce 180 cm ;-)

Nevím co plánuješ za osádku, ale na tvorbu rostliného aquascape to bude málo a značně tě to bude limitovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 18:23 Muž luke1988 [4] Re: bobik0cz
jak mi radili, tak půjdu nejspíš do 15cm, takže zbyde 45 ;-) filtr zabere cca 40-45cm z 180cm délky akvária..to se ti zdá málo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 18:17 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyikaRe: luke1988
V tom větším mám čerpadlo 4000 l/h a tam mám 3 molitany o šířce 10 cm plus biologický média. A čerpadlo stíhá v pohodě, ani nejede naplno. Tak myslím, že na ty 5 cm pásy co plánuješ bude stačit těch 2000 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 18:12 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Saty
Tak to mu vnitřní šířka v AQ zbyde cca 40 cm, což bude žalostně málo. spim

No uvidí chlapec časem. Externí je holt externí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 18:08 Muž luke1988 [4] Re: Saty
Mám v plánu tam dát čerpadlo s regulovatelným výkonem (max 2000l/h), tak nevím kolik 5cm kostek tam dát..jestli bude zvládat při 5 nebo jen při 4. Nemáš s tím nějakou zkušenost?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 17:59 Jarda62 Re: NHKG
Já to tak měl :-D ale asi máš pravdu, většině osádek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.10.2018 17:49 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyikaRe: luke1988
Šířku komory bych dal 15 cm. Mám tak obě a je to dostatečně široké abych dostal až na dno i při hlobce 60 cm. Ty boční lišty tam mám ale jen 2 cm široké. Pokud bude molitan na těsno tak potřeba nebudou, jak píše Jirka. To už si rozhodni sám. Hrubost molitanu bych dal Tm20.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2018 17:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: jarda62
OT: 18 litrů jsou 2 velké filtry (třeba JBL e1902 + e1502), kdo to má? smich To bude stačit většině možných osádek.
Používám pouze střední molitan TM20. TM10 je moc hrubý, projde do něj spousta nečistot a TM30 se mi rychle ucpával a brzdil průtok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 17:38 Jarda62 Re: luke1988
Více je lépe, jak už se psalo níže záleží i na osádce. Podle mě je ale 18L na tak velké akvárko málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 17:28 Muž luke1988 [4] Re: jarda62
někdo mi tu radil, že 2-4% akvária má být filtrační materiál..proto sem měl v plánu 3xbiomolitan (hrumý, střední jemný) v rozměrech 60x20x5, což bylo 18litrů (3%), každopádně pokud přepážku udělám užší, tak tam jednu kostku biomolitanu přidám..myslíš že 3% jsou málo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 17:25 Muž luke1988 [4] Re: NHKG
měl sem je tam z důvodu, aby biomolitan nevypadával, ale asi ho bude stačit udělat širší než je šířka filtru že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 17:06 Jarda62 Re: luke1988
Taky je třeba počítat s dostatečným množstvím filtračních materiálů to znamená objemem za přepážkou, já mám 18cm od zadního skla a 45cm délku a 57cm výšku, objem nádrže mám 500L a objem filtru 30L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 17:00 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: luke1988
K čemu tam 4cm ty pásky jsou? Mi to funguje i bez nich, mám jen ten dole co máš 6cm vysoký. Ono čím užší bude filtr, tím víc místa před ním zbude a snadněji zamaskuješ zadní stěnu akvária/filtru rostlinami. Já mám filtr široký 10cm, ale to je dost málo pro ruku při údržbě, takže asi 15cm bude ideál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 16:57 Muž luke1988 [4] Re: NHKG
Jo tak to si nejsem jistý, akvárium bude ze zekie, tak musím pohledat jak mají výztuhy..proč né na konci komory? Kvůli lepší filtraci? a o kolik užší a delší bys doporučil? 180x60x60 bude akvárko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 16:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: luke1988
Jak budou uložené krycí skla? Pokud na podélných výztuhách, tak to nemůžeš mít až pod horní hranu akvária, ale jen do výšky podélných výztuh.
A já osobně bych to udělal užší než 20cm. V případě potřeby objemu delší a nedělal bych ty 4cm lišty na konci komory.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 16:47 Muž luke1988 [4]
Fotka k příspěvku zdravím, prosím o pomoc ještě s jedním dotazem..mohla by přepážka na filtr vypadat následovně nebo tam jsou nějaké zásadní nedostatky?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2018 16:28 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Tučňák
Trubku.. tu schováš... výřez se dělá těžko... trubkou si můžeš nastavit, kde ti to bude sát, nahoře ti to odsaje jen plovoucí brodel.. ale ten hlavní cobje zhruba uprostřed ten ti to neveme... :) fajn je trubka co saje odspodu až nahoru.. proděrovaná a přepad si mastavis tak, jak si necháš vyvrtat díru na trubku... a pak dáš pruchodku.. a nebo jen silikon a trubku :) jak to mám já... silikon a trubku mi dost lidí vymlouvalo, ale neteče to a nejni tam nic navíc než koleno těsně u skla s trubkou...v rohu.. což by s pruchodkou udělat nešlo.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2018 14:19 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Strakááč
U toho přepadu akorát řeším problém trubka vs. výřez ve skle. Mám pocit, že výřezem neproteče dost vody. Trubku bych pak chtěl schovat do přepážky, to byla ta myšlenka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.10.2018 12:32 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Strakááč
Filtr pod akváriem má i nějakou tu nevýhodu, kterou jsi neuvedl.
Na stejný průtok potřebuješ minimálně 3x (ale i více, záleží na rozdílu hladin) silnější čerpadlo než kdyby bylo v akváriu. S tím souvisí hluk a spotřeba el. energie.
Rovněž myšlenka umístit do filtru topítko je dobrá, ale často to nefunguje. Silné topítko se tam v tom malém objemu rychle přehřeje. Pokud rozdíl teploty oproti teplotěv mistnosti není velký, tak to až tak nevadí. Pokud tak ale máš topit třeba terčovcům, tak to nefunguje.

Na druhou stranu se takový filtr lépe čistí, vytahovat molitan v akváriu je opruz, v přepadovém filtru se zastaví čerpadlo a je to pohoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2018 12:08 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
Pokud má někdo fakt místo na externí prepadovej filtr, tak preteceni je 0,0001% pokud se správně zalepi trubky... a filtr... a správně doplní hladina vody ve filtru i akvariu..
Prepazka v akva je fajn, ale zabere to místo zbytečně, když to mohlo zabírat misto pod akva... kde je to misto nevyuzitý, dá se do externího filtru narvat plno věcí, co se nechce v akvariu...
Já bych do jinýho asi nešel, vždycky bych dal přednost většímu objemu alsamotnyho akvaria plus dalšímu objemu ve filtru, čím víc vody, tím lepší...
Jinak doporučuju dotáhnout odpad a kohout k akvariu, pokid to jde.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2018 10:58 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tučňák
Pokud už vlepený filtr tak bych určitě nepoužil žádný přepad to je hodně nepraktické a filtr se s tím znehodnotí. Pokud jde o pozadí tak černá je taková neutrální jakýkoliv jiný vzor se dost okouká a nějaká přirozená tapeta nepřipomínající podezdívku u garáže se blbě shání. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2018 09:34 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: liborass
Jako vzor bych použil tmavý kámen. Připadá mi, že vypadá nenápadněji než jen černá fólie. Nebýt fólie, asi bych udělal na boku komorový přepad, kam by vedl malý vyvrtány otvor (ten už by se za kámen schoval).
Jet to bez filtrace mi nepřijde jako řešení - potřebuji tam schovat topítko a CO2, plus honit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2018 09:09 Muž liborass [174]
A není to škoda to takové akva dávat na pozadí tapetu se vzorem, ještě když plánuješ hromadu kytek. Ty to pozadí stejně zarostou a nebudou vidět. Kdyby byla jednobarevné, tak se v tom přepad ztratí a kytky toho taky hodně schovají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2018 05:14 R Muž ctibum [6926] Re: Tučňák
Bez filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 22:41 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž. – Filtrace 840 litrů
Taky se přidám do diskuze. Budu zakládat akvárium s pravděpodobnými rozměry 280x50x60 (výška 60 cm), bude tam velké hejno drobných rybek, hromada rostlin. Pravděpodobně bude jako pozadí sloužit tapeta se vzorem.

Nerad bych, aby akvárium bylo čímkoliv rušeno - schovávání věcí za rostliny mě zrovna neuspokojuje. Mám nějakou možnost to filtrovat přepadem, aniž by přepad narušoval nádrž a pozadí? Nebo nějakou jinou rozumnou možnost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 21:19 Muž luke1988 [4] Re: antiA
No tak to asi nepobere nikdy ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 21:15 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: luke1988
pamatuj na to ze tento zpusob ti nebude sbirat veskery bordel z akvaria..... jsou tam kouty/rohy kde se ti bude usazovat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 21:02 Muž luke1988 [4] Re: Saty
Vypadá to dobře a pár litrů v akváriu asi oželím, než abych vyplavil nový obývák :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2018 20:38 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: luke1988
jdi nekompromisne do TUNZE 1073.050
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.10.2018 20:35 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyikaRe: luke1988
Za mě bych šel taky do vlepené přepážky v akva. Buď přes celý bok nebo v zadní časti jak psal NHKG. Mám v akva obě varianty a je to supr (mrkni do prezentace mám tam fotky ze zakládání). Nikde nic nečouhá, žadný hadice ven a dovnitŕ, riziko vytečení prakticky nula. Jediný minus zabere část akva. Ve starším akva jsem měl dva externi filtry s předfiltry tak mám s čím srovnávat ;-) . Jinak čerpadlo bych bral silnější, ale s regulací. Značka je celkem jedno, reklamuje se kde co :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 20:30 Muž luke1988 [4] Re: NHKG
Nevypadá sšpatně a můžu ho sehnat ze států, takže si o něm přečtu a uvidím. Děkuji za tip!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 20:24 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: luke1988
S čerpadlem ti moc neporadím. Potřebuješ podle mě něco přes 1000l/h a regulovatelné. Nejsilnější čerpadlo co mám má 1000l/h a moc se mi nepozdává (Hydor).

Zajímavé je toto, ale cena vysoká a já jsem ho nikdy neměl: www.profiplants.cz/…
(Bez záruky a s rizikem na celnici ho seženeš v Číně za 900Kč.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 20:09 Muž luke1988 [4] Re: NHKG
Kdybych se rozhodl pro tohle, tak jaké bys mi doporučil cčerpadlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 19:42 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: luke1988
Mám tu 3 fotky: rybicky.net/fotogalerie.php…
Prakticky to je jen jedno černé sklo rovnoběžně se zadní stěnou, a pak nízké sklo kolmo proti přepadávání substrátu do filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 19:15 Muž luke1988 [4] Re: Wanderer
Akvárko si budu vyrábět v únoru až se vrátím z ciziny. Nemáš nějaký nakres, jak by to mělo vypadat? Nedovedu si to úplně představit..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 7

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 8522x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9265-filtrace-maxi-akvaria-501-1500-l?od=51