Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr do maxi akvária (501 - 1500 l)

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Filtr do maxi akvária (501 - 1500 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 07:05 Muž Vstrom [82] - Malawi
No, asi mrknu na nějaké srovnání s Eheimem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2017 22:09 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: Jarry
Ja používam Jebao necelý rok a som spokojný. Hlučnosť skoro žiadna, samozrejme keď pretočí pár tisíc litrov vody za hodinu, tak to trocha počuť je.Ten kontroler(dialkove ovladanie :-) ) je výborná vec a dosť to využívam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 08:32 Muž Jarry [1437] Re: Losky
Mě se na Jebao líbí ten kontroler, jinak to budu mít v místnosti za akváriem, takže hlučnost mě tolik netrápí. Jo dekorace do velkýho už něco stojí (pokud není z přírody), já u sebe počítám cca 6000 jenom za kořeny :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 16:55 Muž Vstrom [82] - Malawi
Tak to bude raketa za třeba tři podobný velký kameny:))) Na ty Jebao jsem taky koukal, otázka je, jestli jsou kvalitní a nebudu za rok kupovat nové a hlavně chci i co nejtišší. Taky už to nějakou korunu stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 16:27 Muž Jarry [1437] Re: Losky
Ty kameny se celkem běžně prodávají, např.: www.akvarista.cz/… , www.rataj-spk.cz/…

Jedno nebo 2 čerpadla - řeším podobný problém, měl jsem v hledáčku i ten Eheim Compact, ale teď se přikláním spíše k Jebao DCS-3000 / 4000 / 5000. 2 čerpadla jsem zvažoval hlavně kvůli plánované délce akvária (320cm), že bych měl 2 vývody, jeden vpravo, jeden uprostřed a přepad vlevo, ale asi nakonec začnu jenom s jedním čerpadlem - ono by se to s více čerpadly asi i špatně ladilo. Ale možnost přidání druhého čerpadla zachovám:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 16:15 Muž Vstrom [82] - Malawi
Do měsíce budu objednávat velké akvárium 200x60x70 a řešil jsem jaký filtr pro Malawi, cca 50 ryb. Byl mi doporučen výrobcem akvária velký skleněný filtr 120x40x40 cm s čerpadlem Eheim Compact 3000, 70L biomolitanu. Váhal jsem, zda jít do vnitřního přepážkového či přepadového pod akvárium. Usoudil jsem, že když už to jednou kupuju, dám velký skleněný pod.
Je čerpadlo dostatečné a není lepší radši dát dvě? Jinak bych rád udělal něco po vzoru tohoto akvária z odkazu, kde se mi strašně moc líbí ty pískovce, kde ryby najdou plno schovávaček. Dá se ten pískovec u nás takhle vůbec sehnat?
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2017 10:07 R Muž ctibum [6926] Re: Malapa
A co jinýho by to čerpalo mělo ještě dělat...? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2017 08:48 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: LeRi
Zásadní nedostatek je, že filtr je o půl metru níž než je hladina. Značná část výkonu čerpadla padne na překonání rozdílu hladin. Ale samozřejmě, málokdy je možnost mít filtr za nádrží ve stejné úrovni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2017 06:22 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: bichirr
Kdyz jsem byl v Mnichove, meli jsme na ustavu stejne velke akva s tercovcema. Filtr byl 150x60x60. Podelne umistenych 6 tlustych molitanu. 3 na kazde strane. Voda vtekala u dlouhych sten a pumpa byla uprostred. Cistili jsme vzdy jeden molitan kazdy mesic. Byl tu urcite zajimavy dizajn, co jsem jinde nevidel. Ale fungovalo to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2017 19:28 Muž Jarry [1437] Re: LeRi
No vyhrál si s tím, to je bez debat, ale přijde mi to místama možná až moc komplikovaný:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2017 19:16 Muž LeRi [315] Re: Jarry
Ahoj jestli chceš inspiraci ;-) youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2017 18:23 Muž Jarry [1437] Re: NHKG
Ano, přepážkový filtr plánuji, dokonce se pravděpodobně nechám inspirovat tvým filtrem - po přečtení diskuze o výrobě vlastního filtru:-) Objemově to plánuji na cca 160l nádrž k čistému objemu akvária kolem 1100 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2017 18:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jarry
Je dobré si nechat rezervu a počítat s tím, že filtrační materiály zaberou jen část filtru. Vzhledem k velikosti připadá v úvahu hlavně filtr v podobě akvária s přepážkami. Doporučuju najít si na netu návod, upravit ho a ptát se na detaily. Na tak obecně položený dotaz ojak tu napsal Bichirr nejde odpovědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2017 17:50 Muž Jarry [1437] Re: bichirr
Myslím si, že kolem 10% objemu akvária musí s rezervou stačit. Chystám se na něco podobného (ale menší, 320x70x60) a filtraci aktuálně také řeším :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2017 17:13 Muž bichirr [0] – 3200 L Akvárium
Dobrý den, potřeboval bych trochu poradit. Příští rok si pořídím akvárium 320x100x100.
Chci k tomu externí filtr, ten bude umístěn pod akváriem. Biotop bude Amazonie, písčité dno. Kytky spíš nebudou. Jak navrhnout velký filtr, čím se řídit aby kapacitně stačil? Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 16:27 Muž Jarry [1437] Re: Vstupy / Výstupy
Zkusím to ještě oživit - z prostorových důvodů to vypadá, že bude muset být vrtané dno akvária - původně jsem uvažoval nad stěnou, ale to bych asi musel za akváriem nechávat zbytečně moc místa (průchodka, koleno a pak ještě druhé 45° koleno skrz zeď, za kterou bude filtr). Má vůbec smysl pokoušet se řešit sání do filtru ode dna? Aktuálně mi připadá nejrozumnější udělat v rohu / uprostřed zadní stěny přepadový komín s hřebenem, do něj ze dna 2 trubky, jedna hlavní ponořená, druhá záložní cca ve výšce hladiny. Jako výstup buď 2 trysky (jedna ve středu zadní stěny, druhá v rohu, obě namířené k čelnímu sklu, šikmo směrem ke straně s přepadem a ke dnu, aby se voda točila). Nebo půlenou rozstřikovací rampu přes celou zadní stěnu - tady se akorát trochu bojím, že pokud bude přepad v rohu, aby se do něj nedostávala jenom voda z té bližší rampy - i když to asi nemůže nastat co, když i do té vzdálenější rampy půjde přefiltrovaná voda, takže se to tak jako tak smíchá, jestli si to dokážu dobře představit:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2017 15:29 Muž Jarry [1437] Re: motýlek
Nějaké rostliny tam určitě budou, ale spíše jednotlivě, případně v menších skupinkách, žádná velká džungle - každopádně nic, na co bych se mohl spolehnout při odbourávání dusíkatých látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2017 15:01 Muž motýlek [275] Re: Jarry
Omlouvám se - já to přečetl jako že to bude rostlinné akvárium ... Už si moc domýšlím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2017 11:44 Muž Jarry [1437] Re: Jifi
Pozor toto oni doporučují pro své zákazníky v kombinaci s 30% výměnou vody týdně a krmením výhradně jejich mraženým žrádlem, což je z 91% hovězí srdce:-) Ale už jsem asi malinko OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2017 11:34 Muž Jifi [675] Re: Jarry
Jen je potřeba věnovat akváriu nějakou péči a opravdu ho nepřerybňovat. A dost kytek :-)

Tehdy byly hlavně ty molitany + vzduchovací motorek. A když si vzpomenu, jak malý molitan jsem měl ve 150litrovém akvárku, tak to byla jen symbolická filtrace.

Ohledně té odchovny - 21 terčovců je na takové akvárko opravdu hodně. Ale je to odchovna, tak je to o počtech ryb. Při takovém počtu je potřeba dělat údržbu akvárka úplně jinak.

Začátečníkům bych ovšem filtraci vřele doporučil :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2017 11:26 Muž Jarry [1437] Re: Jifi
Určitě na tom něco je, táta choval s nijak zvlášť velkým molitanem a bublifukem terčovce před cca 30ti lety a šlo to:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2017 11:21 Muž Jarry [1437] Re: motýlek
No když se podívám do Stendker manuálů (německá velkochovna terčovců), co oni doporučují za filtraci na litry a počet ryb - do 460l akvária s 21ks! dospělých terčovců doporučují vnitřní filtr, čerpadlo 1200l/h s biomolitanem o velikosti 15x15x25cm, tak mi přijde, že by to opravdu mohlo být i bez filtru (a nebo je to obchodní trik, jak prodat co nejvíce ryb:-)) Každopádně na něco takového si netroufám:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2017 11:14 Muž Jifi [675] Re: motýlek
Vzduchování naopak považuju za úplně zbytečné.
Na to, aby se hýbala voda, by stačilo nějaké čerpadlo Atman, které by místo bioakvacitu mělo jen ten dodávaný malý sací košík. Tím bys rozproudil vodu.

Jinak ten tvůj názor není úplně od věci, že by se akvárko mohlo obejít bez filtrace. Ale je potřeba, aby nebylo přerybněné.
Zavzpomínal jsem teď na svoje akvárka z 80. let minulého století, kde byly směšně malé filtry s molitanem. Ty filtry se ani vzdáleně nedaly srovnávat s pořádným hranolem bioakvacitu, a přesto ta akvárka fungovala. Akorát u živorodek to chtělo častěji odkalovat dno.

Ale zpátky k té myšlence - dno slouží taky jako biofiltr. Takže souhlasím v tom, že aspoň trochu zkušený akvarista by mohl provozovat takové akvárko i bez klasické filtrace a jako biofiltr by fungovalo dobře udržované dno. Ale chtělo by to si hlídat, ať není akvárko přerybněné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2017 10:49 Muž motýlek [275] Re: Jarry
možná je můj názor trochu extravagantní, ale jsem přesvědčen, že tak velká nádrž při správném založení a provozu v podstatě filtr nepotřebuje ... maximálně tak nějaké vzduchování - spíše aby se voda hýbala ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2017 10:27 Muž Jarry [1437] – Vstupy / výstupy
Přemýšlím nad variantami rozmístění vstupu(ů) a výstupu(ů) z filtru u 320cm dlouhého akvária - filtr bude přepadový skleněný v místnosti za akváriem. Akvárium nebude primárně rostlinné, proudění by mělo být spíše slabé, pokud bych se někdy rozhodl z toho rostlinné udělat, tak bych to asi řešil proudovými čerpadly. Nejvíce by se mi líbilo mít v jednom zadním rohu přepadový komín, pokud možno s regulovatelným sáním spodem / vrchem (aby to fungovalo i jako skimmer, podobně jako např. JBL skimmer) a ve druhém zadním rohu trysku s vývodem z filtru, ale nejsem si jist, jestli to bude na tu délku dostatečné. Další možnost, co mě napadá, je mít komín uprostřed zadní stěny a trysky 2, z každého zadního rohu jednu - tam už bych se nedostatku pohybu vody asi nebál, ale zase se mi moc nelíbí to umístění komínu:-) A poslední možnost jsou asi 2 přepadové komory, každá v jednom rohu akvária a výstup do půlené rozstřikovací rampy, kde by každá půlka jela na vlastní čerpadlo, ale to už mi zase přijde možná až zbytečně komplikované, navíc umístění přepadu do pravého rohu akvária už by bylo i trochu technicky komplikované (za zdí v tom místě už není místnost s filtrem, ale schody, takže bych musel mít dlouhou trubku vedenou nějak šikmo za akváriem, což se bojím, že by dělalo rachot). Ještě je možnost kombinovat to s vnitřním filtrem, ale rád bych si vystačil s tím přepadovým filtrem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2017 22:45 Muž fido16 [631] Re: Driv3r
Jasně chápu. Zase jsem o něco chytřejší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2017 19:35 Muž Driv3r [236] Re: fido16
Kdy bis mel přepad a za akva malou vyrovnávací nádržku a z ni dva vývody na saní tak by to fungovalo.ale jedna hrubka nejde.a ani vytlak není dobře spojovat,silnější filtr si zabere větší část a tim sníží průtok u druhého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2017 18:14 Muž fido16 [631] Re: Jarry
Děkuji za radu upouštím od jedné trubky a každý bude zvlášť. S těmi filtry to byl jen nápad že bych pořídil ještě jeden takový. No asi bude lepší když budou dva a silnější. Ale JBL nechci s tím jsem nebyl moc spokojený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.08.2017 17:29 Muž Jarry [1437] Re: fido16
Zkoušel jsem to a nefungovalo to. Jeden z filtrů si "zabral" skoro celou kapacitu hadice a druhý byl téměř bez průtoku (každý měl své sání, slučoval jsem jenom výstupy). Možná by to fungovalo, kdyby se výstup redukoval na zásadně větší průměr hadice / trubky, ale myslím si, že to stejně nebude úplně ono. Nakonec jsem oba filtry rozdělil, jeden nasává přes JBL skimmer, druhý klasickou sací trubkou (skimmer v jednom zadním rohu, trubka ve druhém zadním rohu), výstup jednoho jde pak do rampy a druhý jenom "tryskou" v rohu akvária. CO2 jde z rampy, výstup druhého pomáhá tvořit dostatečný proud. Celkově jsem teď s tím, jak filtrace funguje, velice spokojen.

EDIT: k tomu Eheimu bych ale přidal něco většího, buď JBL e1901 (ten Eheim 350 se 4l objemu to nevytrhne), nebo použít 2x JBL e1501 a eheim si nechat jako zálohu. A nebo udělat skleněný filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2017 16:29 Muž fido16 [631] Re: GP
Čauky chci se poradit. Chytám nové akva do nového domu. Jedná se o nádrž 150x70x60 (630L). Budu rušit to mé 300L akva a od něj mi zbyde filtr eheim 350 a chtěl bych k němu pořídit ten samý. Moje dilema spočívá ve vývodech filtrů. Chtěl bych jedno nasávání a jeden výtlak. A tak mne zajímá jak to kdo má vyřešené pokud se tu někdo najde. Napadlo mě na sání trubku 25mm na konci T kus do dvou filtrů. To samé i na výtlak s tím že by výtlačná trubka byla menší kvůli tlaku. Za každou radu budu rád. Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 09:55 GP Re: Radun
jak rikal NHKG nenechavat protekat hranolem podelne, ale na pric, dramaticky se tim zvysi plocha a snizi rychlost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 08:05 Muž larix [1420] Re: Maq
Maq napsal: Ve vláknu "Filtrace" právě probíráme zjištění, že není nutno rezervovat velkou část objemu filtru pro biologickou filtraci. Můžete si tedy zřejmě více vyhrát s mechanickou (postupné snižování propustnosti média).
Nitrifikácia je iba časťou procesov biologickej dekompozície, ktoré prebiehajú vo filtri, takže význam biologickej filtrácie by som až tak nebagatelizoval. Na druhej strane, väčšina médií, ktoré slúžia na mechanickú filtráciu, poskytuje (snáď s výnimkou vaty, ktorá sa mení príliš často) pomerne vhodné podmienky aj pre biologickú filtráciu. Aj väčšina biologických médií totiž efektívne funguje iba na povrchu a údaje o povrchovej ploche v póroch sú často iba marketingová bublina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 06:10 Muž MomoMMC [6] Re: Radun
Suhlas s vaaclavom. Na ten objem vody to chce komory aspon 15x10 aby si nastavil vyssi prietok. Z vlastnej skusenosti viem povedat ze max prietok pri rieseni 10x10 je cca 200 - 250 l/h a vtedy to funguje skvele ale s vodou v akva ti to skoro ani nehne a budes nuteny dat este jedno cerpadlo kvoli pohybu vody (vid moja prezentacia). Pri 15x10 by som to videl na 400l/h ale to je na cca 550l cisteho objemu tiez malo aby to rozprudilo vodu. Inak je to najlepsi sposob filtracie a zaruka, ze nepretecie (staci dat sklo komor 1cm pod hranu akvaria na uroven vystuh).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2016 00:36 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Radun
Hele řešíš věci které jsou tu už 100 x diskutované. přečti si třeba tohle vlákno. rybicky.net/forum/6711-vyroba-vlastniho-filtru
Jinak moje více jak desetiletá zkušenost z těmito filtry je že není snad nic lepšího. Jen 6 komor je blbost doporučuji 4. 1, vtok, 2+3 filtrační materiál 4 čerpadlo. můžeš jich samozřejmě udělat více ale ty komory navíc by byly třeba pro reaktor CO2, nebo louhování rašeliny nebo jiných podobných produktů, topení a dalších věcí co by v akváriu vzhledově vadí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 19:54 Maq Re: Radun
Ve vláknu "Filtrace" právě probíráme zjištění, že není nutno rezervovat velkou část objemu filtru pro biologickou filtraci. Můžete si tedy zřejmě více vyhrát s mechanickou (postupné snižování propustnosti média).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 19:47 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Radun
Nevidím rozdíl proti původnímu. Mi se nejvíc zanášejí první 2 komory. Částečně mechanicky, částečně asi i biologicky. Při průtoku 2000lh se ti to za chvíli ucpe hned na vtoku.
U mojeho 450l akvária mám kromě externího i vnitřní filtr s průtokem 1000l/h a ten je po týdnu skoro úplně ucpaný a má 2 molitany cca 20x8cm, takže plochu 2,6dm3. Pokud budeš mít na sání plochu 10x10cm, ucpe se to hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 19:14 Muž Radun [0] Re: NHKG
Fotka k příspěvku Mrkni na to prosím tě, jestli to takto může fungovat? Jinak máš pěkný prezentace, taky do tohoto budu dělat bw.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 18:52 Muž Radun [0] Re: NHKG
Máš pravdu, stačí ty komory udělat užší a průtok se zvýší a naopak. Tvle fakt dík, jdu něco načrtnout:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 18:47 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Radun
2 filtry mi nepřijde dobrý nápad. To už je lepší jeden filtr se 2 čerpadly (nebo možná by to šlo vykutit i s 1 čerpadlem) řešený tak, že první jedna nebo 2 komory mají vysoký průtok a ostatní komory mnohem nižší. Má to výhodu, že ta část s nízkým průtokem už bere vodu předfiltrovanou tou rychloprůtočnou částí a nedostanou se do ní skoro žádné mechanické nečistoty. Tu první část bych řešil určitě molitanem vsunutým od vrchu až dolů bez přepážek, takže průtočná plocha by bylo mnohem větší (cca 50x10cm, molitan bude trochu čouhat nad hladinu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 18:39 Muž Radun [0] Re: NHKG
Díky za informace, koukam po netu a vidím, že to stávající rozmístění přepážek není dobré, ale to nebude problem prelepit, bude se prelepovat celé. Ještě mě napadlo rozdělit to celé na dva samostatné filtry po třech komorách. V jedné části rychloprutokova mechanická a v druhé pomalejší biologická filtrace, se samostatnými otvory pro nasavani i čerpadly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 18:26 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Radun
Průtok je podle mě tak akorát nebo trošku víc než akorát vzhledem k velikosti akvária. Přinejhorším přiškrtíš nebo dáš rozstřikovací rampu.
Náplně se čistí snadno. Vytáhneš tu náplň a binec z ní částečně steče zpátky do té komory. A pak to odsaješ z komory jako by jsi odkaloval dno.
Ale trochu se bojím, že bude potřeba často čistit. Mám čerpadlo 450l/h (reálně 320l/h) a plochu přes kterou voda protéká 40x10cm. A vydrží mi to bez čištění (pokud nepočítám odsávání kalu z první komory a výměnu vaty na vstupu) půl roku až rok, než je rozdíl hladin kolem 5cm. Pak musím vytáhnout jeden z molitanů a ve sprše důkladně vyčistit. Ty máš prakticky 5x větší průtok a čtvrtinovou plochu (dohromady 20x horší).
Edit: Nechce se mi počítat rychlost proudění v tom filtru, ale může být příliš vysoká a ztrhávat bakterie... Sice jsem zastáncem tohoto typu filtru, ale tak jak ho máš bych ho nechtěl a nechal bych ho ztrhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 18:16 Mamloch Re: Radun
pokud ty nánosy nečistot nejsou nastrouhané filé nebo hovězí srdce není potřeba je odstraňovat, klidně použijte mixér a rozmixujte je, je to detrit plný nitrifikačních baktérií, kvuli kterým tam ten filtr máte (aby se množily), praní filtru se provádí za účelem jejich redukce, aby se nezanesl uplně, byl průchodný a tyto bakterie se mohly dále množit, proto se to pere ve vodě, kterou vytočíte z nádrže, pouze pokud je třeba některé hodně zanesené materiály regenerovat, tak se například vyvářejí, ovšem příliš častým praním pod kohoutkem nebo vyvařováním zabíjíte veškeré tyto bakterie, komorový filtr si určitě nechte, komerční venkovní filtry jsou na draka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 17:05 Muž Mislow [304] Re: Radun
Ahoj, podobny druh filtrace jsem mel v akvariu Juwel Rio 400, musim rict, ze vnejsi filtr povazuji za lepsi reseni pro velka akva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 16:50 Muž Radun [0] – vnitřní přepážkový filtr
Fotka k příspěvku Zdravím, sehnal jsem akvarium 200*60*60 cm na jehož levém boku je vlepen přepážkový filtr, šestikomorový (obrázek přiložen) 10 cm široký (každá komora tedy 60*10*10), akvárko půjde příští týden na přelepení a zajímá mě, jestli ten přepážkový filtr ponechat, nebo jít do vnějších komerčních kyblových. Mně osobně se to přepážkové řešení docela zamlouvá, zabírá to 10 cm ze strany a když jsem si spočítal kolik filtrační náplně se tam vleze, tak je to i velmi efektivní, jen si dost dobře nedovedu představit jak se to čistí, když budu ty jednotlivé komory vytahovat, tak mi z toho určitě všechen sajrajt vteče zase zpět do akvária. Mohl by se k tomu prosím yyjádřit někdo, kdo má podobný systém filtrace, jak dobře se ty náplně čistí? V každé komoře je sice vytahovatelný košík na filtr. náplně, ale ten samozřejmě nečistoty neudrží V neposlední řadě teda ještě, jestli na to bude stačit atman s psaným průtokem 2000 l/hodina.

Moc díky Radek
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 10:05 Muž Semir89 [3] - Jižní AmerikaRe: Deathbull
2x sani je lepsi nez 1.
No radeji bych jeste zkusil tyhle dva zprovoznit. Ikdyz na kratsi dobu, akvarko uz me stoji spoustu penez, no i rodina si vyzaduje nejake investice. Tak radeji radu jak jeste opravit filtry. Jinak dik za tip. Urcite pujdu do neho kdyz nic jine nevymyslim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 09:19 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Semir89
JBL e1901 je to za 5, budeš mít naddimenzováno a naprostý klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 08:48 Muž Semir89 [3] - Jižní AmerikaRe: vaaclav
To bych sam asi nezvladnul. Uz jsem koukal par schemat. Radeji bych zprovoznil ty dva. Pokud ne zakoupim novy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 08:38 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Semir89
Udělej si skleněný přepadový filtr a nejméně 20 let ti určitě nepoteče. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 08:34 Muž Semir89 [3] - Jižní AmerikaRe: MonterMonty
Mas pravdu pocital jsem jiny rozmer...
Jinak mam tady dva filtry.
Tetra tec ex1200 ten mi presakuje u hlavy. Ani ne pod hlavu tam jsem uz vymenil tesneni i vazelizu dal ale nekde pod tim poutkem jak se to zacvakava. Ten adapter jsem rozebral a vymenil i tam takove tesneni tenke. Bylĺo zpuchre ale stejne....

A mam tu jeste Unimax 250 ale tam vubec netesni hlava tece spod cely hlavy.

Poradi nekdo na opravu filtru?

U Ex1200 jeste zkusim novy adapter u Unimaxu jsem nenasel tesneni pod hlavu( tam se meni asi cela hlava?) je to asi polsky smejd...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2016 23:25 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Semir89
jen tak pro pořádek , akva 180x60x50 nemá 750 litrů ale "jen" 540 ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 7

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 8522x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9265-filtrace-maxi-akvaria-501-1500-l?od=151