Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak dlouho vydrží ryby bez krmiva?

 

NápovědaFórum » Krmení  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jak dlouho vydrží ryby bez krmiva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.08.2012 12:32 yenya Re: Fidorka
Lepší někoho sehnat, alespoň budeš mít kontrolu ryb. Švagr si s velkou slávou sehnal automatické krmítko, s tím, jak bude mít vystaráno a nikoho nebude muset otravovat při dovolené a po příjezdu zjistil, že krmítko je ucpané plesnivýma vločkama, tudíž to nekrmilo a ještě jim nějaký "dobrák" vyhodil pojistky. Takže kontrola se hodí určitě, alespoň já to tak řeším ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.08.2012 11:11 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: Fidorka
Naštěstí jsem podobné situace nikdy řešít nemusel, protože bydlíme v horní části rodinného domu a pod námi bydlí babička a dědeček, takže během dovolených je o všechny moje zvířat dobře postaráno.. Nevím, jak čtverzubci, ale myslím, že drápatečky to vydrží, když je nakrmíš než pojedeš. S čtverzubcema to asi budeš muset vyzkoušet, pokud neseženeš náhradu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.08.2012 10:54 Žena Fidorka [312] Re: D@n!€L
šnečky zatím částečně chovám vedle v krevetkárku, a částečně fasuju např. na srazech, ale asi nějakou "farmičku" zařídím... Ale tady mi šlo hlavně o to, jak dlouho vydrží bez krmení, když bych chtěla vyrazit na nějakou dovolenou... Vzhledem k tomu že jsou to masožravci, tak mi asi nějaká ta sedmidenní tableta nepomůže, a to samé u drápateček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.08.2012 10:42 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: Fidorka
Fotka k příspěvku Pokud ti šneky sežerou hned všechny, tak si jich dej několik bokem do skleničky nebo plastové krabičky. Dej tam taky kousek nějaké rostlinky (např. růžkatec ponořený), aby na ni mohli šneci klást vajíčka. Šneků bude zachvíli plno a ty je můžeš čtverzubcům dávat po nějakých dávkách, které si sama určíš ;-)..

Taky jsem jednu dobu potřeboval šneky namonožit, tak přikládám výsledek po dvou týdnech (viz. foto).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.08.2012 09:21 Žena Fidorka [312]
Sice ten problém zatím řešit nemusím, ale zeptám se preventivně.. že běžné dospělé ryby vydrží týden nebo i dva bez krmení, to už jsem se dočetla... Ale zajímá mě, jak je to jednak u čtverzubců trpasličích, a taky u drápateček... Krmím je každé dva, max tři dny patentkami... o čtverzubcích mi bylo řečeno, že jak jsou prťavý, tak se musí krmit často. Šneky už bohužel vyžrali a kdybych jim sehnala nějakou velkou zásobu, tak to stejně vyžerou už první den, takže by to nemělo moc efekt... A nějak nevím, jestli v případě dovolené seženu někoho spolehlivého, kdo bude ochotný krmit mraženým, i mě to smrdí :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.08.2012 08:44 Žena majka0007 [108] - AmerikaRe: LiborSprysl
mne sa raz neritina vybrala na špacír a zasekla sa medzi stenou izby a stenou akvária... ešte, že som si všimla, že jedna chýba a hľadala ju... :-D inak keby som ich každý deň nekontrolovala, či nie sú pretočené a nevedia sa otočiť späť, tak neviem :-D ako by dopadla ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 06:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: majka0007
No tak jim tam dáte kamínek se vzduchováním a přikryjete je sklem. Zdrhnout by mohly. To zdrhají někdy při kladení i z běžných nádrží, pokud nejsou přikryté. Někdy se divím, kde nacházím nakladené "vejce", nebo zavíčkované plže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.08.2012 14:02 Žena majka0007 [108] - AmerikaRe: romant
a nemôže sa stať že za potravou odlezú niekam preč a vyschnú, alebo niečo podobné? Viem, že v čase sucha sa slimáky zaviečkujú, ale predsa..? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 12:41 R Muž romant [27982] Re: majka0007
Právě proto že rychle konzumují, tak i rychle vylučují a to je ten problém. Proto když budou v belíku jenom z čistou vodou, tak je větší šance, že tu dovolenou přečkají bez úhony, jinak by bylo klidně možný, že tím jak by se jim přilepšilo, tak by se vlastně otrávily, neb jejich výkaly jsou dost toxické.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.08.2012 12:37 Žena majka0007 [108] - AmerikaRe: LiborSprysl
Ak myslíš, že by voda zhnila od rastín, o to by som sa nebála... Videla som, ako rýchlo jedia. Rastliny by boli do hodiny preč smich a logika, že ich človek nedá do pollitrového vedra... :-P
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 06:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: majka0007
A v tom vědru by za tři dny voda "zhnila" voda a s ní i ty ampulárie. smich smich Když do vědra, tak s čistou vodou a bez ničeho...i tak bude voda zas..ná jako mokrý jetel od krav.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.08.2012 22:42 Žena majka0007 [108] - AmerikaRe: romant
Dik :-)
A napríklad také ampulárie by som isto nenechávala bez jedla dlhšie ako 1 deň... Ja som mala v akva ampulárie asi dva dni. Po prvej noci v pohode, na druhý deň som sa vrátila večer zo školy a polovica rastlín zožratá, zvyšok vytrhaný aj s koreňmi a... no proste zatiaľ najhoršia katastrofa no (nikdy viac ampulárie)
tie by som asi pred odchodom dala do vedra a hodila im tam pár rastlín, ktoré potrebovali skrátiť, teda nejaké zbytky... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 22:34 R Muž romant [27982] Re: majka0007
Zdravá ryba to dá. X-) Je třeba si trošku uvědomit, že ve společenských nádržích s rostlinstvem, možná po návratu z třítýdenní dovolené nebude tolik jemnolistých rostlin, jako před odjezdem, ale bude to taky do značný míry záležet na rybí osádce, prostě hlad i když je prospěšnej, může bej taky pěkná sviňa. ;-) Jenom jsem Tě lehce doplnil a rozvedl trošku jiný směr Toho co jsi napsala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.08.2012 22:27 Žena majka0007 [108] - Amerika
Známeho betty počas jeho dovolenky cca 25 dní nekŕmil nikto a v pohode... už je po dovolenke nejaký čas a nevyzerajú, žeby škodovali :-)
(ej, ale som oprášila debatku) hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.06.2010 13:03 JuraS Re: Terry
Jak píšou jiní, ryby to v pohodě vydrží, vypulírují akva od všeho možného..pozor ale pokud máš v akva třeba krevetky či šneky..aby jsi i ty pak v akva našel...rozhodně před odjezdem nepřekrmit..a zvlášť když máš v akva gupky bych se nebál ničeho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 21:59 Muž tom05 [0] - Jezírkové rybyRe: Terry
Také si myslím, když jsou rybky zdravé a dobře živené, tak by jim to nemělo vadit.Ale to prázdninové krmení jsem vyzkoušel a žádný zázrak to není. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.06.2010 20:49 R Muž Silent [5949] Re: Terry
Ryby v dobré kondici opravdu vydrží bez problémů 14 dní. Alespoň vymetou nádrž od zbytků a pustí se i do řas. Pokud nemáš srdce je nechat o hladu tak je možnost již zmíněného prázdninového krmení, nebo automatické krmítko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.06.2010 20:43 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Terry
Prakticky každá zdravá ryba musí vydržet týden naprosto v pohodě a určitě jim to neuškodí, + jako bonus pokud máš správné druhy budeš mít pěkně čisto:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 20:36 Breaker Re: Terry
www.akva-exo.cz/…

nemám stím žádnou zkušenost ,ale třeba to k něčemu bude palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 20:13 Muž Argo [6] - RostlinyRe: Terry
Kdyby ses o ně doopravdy hodně bál, aškoli není proč jelikož jedeš jen na 7dní, tak můžeš koupit týdení krmivo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.06.2010 19:26 Muž Masarowitch [24] - RostlinyRe: Terry
Vydrží a dva tejdny. Ale po návratu a před odjezdem nepřekrmit!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 19:24 Terry – Výdrž
Ahoj,
Jedu na dovolenou na Slovensko na sedm dní a chci se vás jestli to rybky vydrží bez žrádla. Krmím je asi 2 krát deně a myslím, že jsou na to zvyklé. Vydrží to??? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 19:36 Muž Diego [72] Re: deathfoe
Díy za připomenutí,zapoměl jsem na to.... ;-) Ale u těchlle krmiv je problém ten,že v návodu na používání je napsáno,že se pak má vyměnit celkem velká čast vody.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 18:23 Muž deathfoe [58] Re: Diego
Tak ještě je tu možnost vhození takových těch kostek co se pozvolna rozpadají, když to ryby okusují, prázdninové/víkendové krmivo, sice jsem to nezkoušel, ale zahrnul bych to do tvého výpisu jako čtvrtou možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 17:44 Muž Diego [72] Re: Rastiik
10 dní přežijí dospělé ryby bez jedinné újmy.Bál bych se tak akorát u plůdků ryb.....
Když je někomu svěřím,jak píše Horác,tak ti většinou krmí hodně,protože ,,prý´´ rybičky mají pořád hlad a tak je krmí a krmí a až přijedeš a........
Jedinné 3 možnosti jsou:Ryby se o sebe postarají
automatické krmítko
nebo předem připravenné jednolitvé porce předem nachystané ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 17:36 Muž lachon [8] - CichlidyRe: Bob666
a co třeba automatické krmítko potlesk smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 16:18 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Rastiik
Co nejdřív číst,hledat a potom se ptát X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2009 16:11 Muž Horác [3942] Re: Rastiik
Co s tím? Nic. V pohodě to přežijou. Hlavně to nesvěřuj babičce, sousedovi nebo kámošovi.
V dobré víře budou překrmovat a to většinou nemívá dobré konce ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 15:55 Rastiik – Problém
O prázdninách budu asi 10 dní v chorvatsku..a nebudu moc krmit ryby co s tím? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 17:03 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: Mája
He prosim te ja mam jezirko na chalupe a ryby dostavaj nazrat jen o vikendu ale zase je fakt ze jezirko neni akva v jezirku sou asy takze vydrzi dele bez krmeni
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2007 10:35 Žena Mája [40] Re: Sidonius
Side, možná máte pravdu :-)
Já jsem jim to vypla hlavně kvůli těm řasám, trošku se mi přemnožili. Tak proto. Myslíte, že je to správné?
Jinak děkuju! :-)

Rap:no vyděla jsem i Akary žrát řasy, což mě podivilo. Děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 16:40 RAP Re: Mája
Řasy jsou přítomny v každém akva. V normálně zajetém akváriu najdou rybky vždy něco na zub, třeba zrovna ty řasy. Před odjezdem normálně nakrm. Rybičkám dieta neublíží. 99,9% akvaristů krmí víc než je potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 14:50 Sidonius Re: Mája
Mája: "...Jen někdy nechápu, proč nikdy nedostanu víc odpovědí..."

Třeba proto, že ty předchozí jsou dostatečně výstižné? :-)

A nemějte obavy, že by rybky to krmivo nenašly - čich mají výborný...;-)
S tím vypnutím světla je to možná varianta. Další možností je zapojení osvětlení přes spínací hodiny. Třeba mechanické za cca 80,- Kč v nějakém tom "BAU.....u". ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 13:37 Žena Mája [40] Re: LukyPalu
Děkuju vám za názory. Já jsem jim koupila week end food krmivo, aby tam alespoň něco měli. Tohle krmivo prý se tam má dávat při teplotě 24°C až 26°C, jenže je teď ten problém, že jsou hrozná vedra, takže tam požadovaná teplota neni :-O Takže se to asi bude rozpouštět rychleji.-(jinak asi tak něco kolem dvou týdnů budu pryč, takže to snad vydrží)

Mám ještě jeden dotaz...mám tam trochu řasy a bylo mi doporučeno, že mám na dobu, na kterou odjíždím, nezapínat světlo, prý to ani rostlinám ani rybám nevadí-(a navíc se sníží teplota v akva). Myslíte si, že to tak může být?

LukyPalu:právě se bojím, jestli to krmivo najdou, ale asi ano :-)

Vám děkuju moc za názory, cenim si to.
Jen někdy nechápu, proč nikdy nedostanu víc odpovědí :-D
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 07:03 LukyPalu Re: Mája
Jen pro ten pocit že tam něco mají jsem dal tablety sera holiday.Fungují jak píšou a ani jsem na to rybky neučil,hlad je naučí sám.Po týdnu co jsem se vrátil se na tom páslo celé osazenstvo.Rybky i krevey
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 19:07 Petr Re: Mája
Pokud neodjíždíš na více jak dva týdny, tak bych se o krmení nestaral. Rybky to vydrží bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2007 16:32 Žena Mája [40] – Prázdniny
Odjíždím a tak rybky chci nechat na prázdninovém krmivu, takže mám otázky:které je podle vás nejlepší? Značka?...Které vydrží co nejdéle?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2006 16:15 vik-a Re: Creative
videla som v obchode automaticky krmic. ale ja som ich nechala aj 5 dni bez zradla a nic sa im nestalo. ale treba ich pred odchodom dobre nakrmit! Citala som, ze ak ich dobre krmis 2 až 3-krat denne tak to vydrzia.
Je to ako v prirode: NIE VZDY NAJDU NIECO NA ZJEDENIE! ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2006 12:53 Žena azalka [38] Re: Creative
Týden nepřítomnosti nic není, však oni si určitě v aqárku něco k snědku najdou a ještě ti ho uklidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 17:11 Žena katunka [158] Re: Creative
Dej jim nažrat než odjedete, akvárko odkal, vyměň 1/3 vody, světlo máš asi ve spínacích hodinách, takže to by mělo být v pohodě a uvidíš, že to přežijí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 17:01 Creative Re: katunka
...........no taký týždeň by sme nemali byť doma, tak dúfam,že vydržia,lebo by som bol nerád,keby sa im niečo stalo...... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 16:19 ježek Re: Creative
Krmítko existuje,podle mě je zbytečné ho kupovat.
Můj případ-12 dní dovolená-před odjezdem dostaly nažrat,potom na dno dva kvádříky Tetra Weekend,a nazdar.
Po návratu radostně vrtěly ocasem,žily všechny. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 15:40 Žena katunka [158] Re: Creative
Na jak dlouho? Týden až deset dní by měly vydržet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 15:24 Creative – Krmenie Vánoce
.........mám problém, cez vianoce ideme na dlhšiu dobu preč a nemá sa kto starať o rybičky, existuje nejaké krmitko,čo nejak nastavím a to im bude napr.každý deň sypať žradlo????.......existuje niečo také vôbec????........... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 20:23 Janik Re: Blue
mecovky bezne skacou z akva ven, parmicky taky a jiste i plno dalsich blaznivych ryb.... proto musi byt kryci sklo..... skacou hlavne v noci (nevim proc)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2006 15:47 Muž [] Re: Blue
Tak se nejspíš něčeho lekla.Někdy nějaká rybka začne prchat před druhou a vyskočí.Pokud by chtěli ven všechny tak by to byla otrava,buď z dusíkatých látek či nějaké jiné cizorodé látky(otravy v našich tocích jsou běžné) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 15:17 Blue Re: Havel-st
no tak to jsem docela ráda - to ovšem nevysvětluje proč mi ta bláznivá mečovka spáchala harakiri ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2006 13:56 Muž [] – tak ještě jeden extrém
Mě se stala věc,která trošku zarazí.Před lety jsem odjel z bydliště do práglu a neměl se kdo postarat.Dostal jsem se domů až za nějakých 21dnů+- adi 1 den.V aqa byli pouze menší druhy kančíků a nějakej ancistrus.Zmizel jen 1 ancistrus a nejmenší kančík.Ostatní rybky naprosto bez újmy.Hlad měli,ale vydrželi.Něco vzali z rostlinek a zbytek z těch obětí.Voda nebyla zkažená a vůbec nepáchla.Takže si asi příroda poradila sama.No není to jako příklad jak se to má dělat,ale nějaké strachování ze 3 dnů na chatě čí 2týdenní dovolené nemusí mít nikdo strach.Navíc rybky většinou vyčistí nádrž od všeho co se divákovi nelíbí(řasy atd.) :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 13:28 pirát Re: Blue
v novém akvárku,kde není mnoho možností najít si něco na zub max 10 dní ,v zajetém AQ i týdny bez újmy na zdraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2006 12:06 Havel-st Re: Blue
Sekavec thajský 14 dní - sám přeskočil do nádržky se studenou, vodovodní vodou, bez rostlin a s holým dnem, která stála za karanténkou - ale to je ryba poněkud ... zvláštní.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 2383x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/925-jak-dlouho-vydrzi-ryby-bez-krmiva