Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přidávání amoniaku

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Přidávání amoniaku
S ohledem na svou nebezpečnost je dusičnan amonný uveden v seznamu látek považovaných za prekurzory výbušnin, jejichž prodej nepodnikajícím fyzickým osobám podléhá v Evropské unii dozoru, aby bylo zabráněno jejich zneužití k nedovolené výrobě výbušnin. Dusičnan amonný nelze podle tohoto nařízení prodávat ani držet samostatně ani ve směsích či látkách, v nichž je koncentrace dusíku pocházejícího z dusičnanu amonného větší nebo rovna 16 % hmotnosti.
Citace z Wikipedie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 18:01 Polyfenes Re: zrada
No ono to zní podivně, ale pokud má někdo rád akvárko bez rybiček s, ale s pořádným porostem, tak tam bude málo dusíkatých látek a rostlinky nijak divoce neporostou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 17:23 Polyfenes Re: filipsi
Trochu si tady pletete pojmy:
A)Amoniak NH3 je toxický žíravý plyn. Prácovat s ním může pouze odborník. Koupit lze pouze s průkazem vyškolení a je nutné uvést co s ním míníte dělat (nová vyhláška). Vě vodě dochází k hydrolýze na NH4+, dříve upřednostňován NH3OH. Jde o klasickou čpavkovou vodu. Je slabou zásadou a velmi rychle by narušil PH.
B)Pokud chcete cokoliv přidávat je nutné vypočítat mnžství tak, aby nenarušilo pH a k tomu je třeba použít kyselou sůl. Tou může být třeba salmiak NH4CL. Pak by bylo možné použít směs čpavkové vody a choridu amonného. Prý to někdo někde zkoušel a měl dobré výsledky.
No tohle jsem řešil už na aquapage.cz . Já bych přidával pouze ureu, je to amid a je o problém míň...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 15:45 Muž filipsi [1296] Re: ghostik
No, v podstate tim hnoji vsichni akvaristi :). Jde jen o to, nahradit nedostatek prirozenych producentu stejnou latkou z "umelych" zdroju. V tomhle tematu bych rad rozebral koncentrace ktere je mozne pouzit (uz nekdo pouzil), a dalsi prakticke zkusenosti.
Ezechiel - kolik si daval? Predpokladam, ze test byl bez zivocichu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 15:35 Muž ghostik [81] Re: filipsi
No prave se mi to zda dosti silne na hnojeni. Je mi jasne ze se z nej delaji hnojiva ale myslim ze bych radeji hnojil necim min agresivnim.
Tedy alespon ja pri mem tresu v ruce bych tam nalil celou sklenicku smich ( to byl zert )
Uz takhle redim PMDD na 50% a davam ho tam min nez se dava - pridat mohu vzdy :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 15:30 Muž filipsi [1296] Re: ghostik
Jsou jiste pokusy ;-) . Ale pozor, velmi, velmi opatrne, hlavne se toho nechytejte nekdo, kdo opravdu dobre nevi, co dela.
Mluvim samozrejme o vodnem roztoku cpavku, velmi zredenem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 15:29 Usine Re: ghostik
Dobré hnojivo pro rostliny, jen kdyby nebyl tak jedovatý :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2008 15:23 Muž ghostik [81] Re: ezechiel
Neni nahodou amoniak bezbarvy toxicky plyn ?
NH3
Laidsky receno cpavek ?
Tim nekdo hnojite ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 14:23 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: filipsi
Zkoušel jsem to ve 2l nádobách, měl jsem tři takové - byly v nich hygrophila polysperma, cabomba caroliniana a vallisneria gigantea. Oproti kontrolním nádobám to rostlo výrazně rychleji, ale taky se lépe dařilo řasám. Asi by to chtělo ještě optimalizovat dávkování (koncentraci). A každopádně to ještě dostatečně ověřit.

Řekl bych ale, že zejména ve velmi málo zarybněných nádržích to je dobrý nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2008 14:07 Muž filipsi [1296] – Pridavani amoniaku
Nezkousel jste nekdo pridavat jako hnojeni N primo amoniak? V jakem prostredi, a jakou s tim mate zkusenost?
S ohledem na svou nebezpečnost je dusičnan amonný uveden v seznamu látek považovaných za prekurzory výbušnin, jejichž prodej nepodnikajícím fyzickým osobám podléhá v Evropské unii dozoru, aby bylo zabráněno jejich zneužití k nedovolené výrobě výbušnin. Dusičnan amonný nelze podle tohoto nařízení prodávat ani držet samostatně ani ve směsích či látkách, v nichž je koncentrace dusíku pocházejícího z dusičnanu amonného větší nebo rovna 16 % hmotnosti.
Citace z Wikipedie.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 3361x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9228-pridavani-amoniaku?od=51