Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Tetra Tec Ex 400

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtr Tetra Tec Ex 400
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2018 18:00 Žena vesperus [2] Re: Iceman
Děkuji, Iceman! To mne fakt nenapadlo. Spoj jsem omotala izolepou a vše funguje. Obrovské dik!!! palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.01.2018 12:45 Muž Iceman [96] Re: vesperus
Připoj sací koš přímo na plastové koleno odvodu vody a trubku tam vůbec nedavej ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2018 00:27 Muž LeRi [315] Re: vesperus
Ahoj tu nasávací trubku klidně zkrátit můžeš ale raději bych to dělal třeba pilkou na železo nebo si ten nůž budeš muset alespoň nahřát nad plamenem , smirkovým papírem potom strhni hrany jak po obvodu tak i uvnitř trubky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 23:08 Žena vesperus [2] – Jak umístit nasávací trubku a rampu Tetratec Ex 400 v Aquael Classic 54 l?
Dobrý den všem. Pořídila jsem do Aquael Classic 54l (60x30x30 cm) vnější filtr Tetratec Ex 400. Poraďte mi prosím, jak mám tu dlouhou nasávací trubku umístit do akvária? Svisle se tam nevejde, přečnívá cca 10 cm. Zkusila jsem ji dát našikmo. Jde to, ale je ji plné akvárko. A k tomu ještě rampa, kterou jsem zavěsila na ty dlouhé nožičky, co jsou součástí balení… no hrůza děs. A stejně se to celé nevejde pod víko. Musím asi říznout do plastu? Čím se to děla? Mám k dispozici pouze nůž na koberce, ale mám strach, že to víko praskne. Mohu tu nasávací trubku zkrátit? Jak se to odrazí na výkonu filtru? Poraďte, prosím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2017 12:24 Muž Trucker [0]
Ahoj. Ma nekdo zkusenost s filtrem cetus eco a nebo tetra ex do 300 l nadrze. Myslim ktery je lepsi co se tyce hlucnosti a cisteni vody. Nemuzu se rozhodnout do ktereho mam jid.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 20:55 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Iceman
Tak neváhaj a ber ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 21:15 Muž Iceman [96] Re: cezarmilan
V par shopech ho tu vidim, napr. tady
petdiscont.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 20:49 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Iceman
Neviem ako tu, ale u nás TT ex 400 plus sa zohnať nedá. Vraj tento (400) sa vyrábať prestal. Ak je v ponuke, tak len TT ex 400,to je zo staršej rady. Ak by si ho zohnal, tak neváhaj je super tichý!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2017 19:19 Muž Iceman [96]
Nemate nekdo zkusenost s novym Tetra ex 400 plus? Zvazuji vymenu vnitrniho filtru za tenhle vnější. Jde me hlavne o hlučnost (fitr nebude ve skříňce) a delku hadic. Jak hodnotite bezpecnost proti uniku vody?
Nadrz 54l, umisteni cca 1,1m pod hladinou aq.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2016 11:32 Muž Kolco [57]
Pod tím tlačítkem je umístěná dosti silná pružina a ta se kousla.Nebojte se použít trochu hrubé síly. tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2016 11:14 Tereza – Tetra ex 800 plus
Ahoj, můžete mi prosím poradit? Filtr tetra ex 800 plus jsme smontovali, ale když chceme stisknout pumpu a nasát poprvé vodu, to tlačítko nejde zmáčknout. Nevíte, čím by to mohlo být? Díky
:-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2015 16:33 Muž Čorka [0] Re: shotik
Mají ho v akvaristice v Lovosicích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2015 16:15 R Muž romant [27977] Re: shotik
Zkusil bych Plačka, náhradní díly má, ale jestli vede ještě celej filtr, to nevím. placek.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2015 15:43 Muž shotik [60] - Mořské ryby
Netuší někdo jestli jde ještě sehnat a případně kde?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2014 20:56 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Stonebull
Rovnaká skúsenosť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2014 23:30 Muž Stonebull [7]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2014 23:25 Muž Stonebull [7]
Zdravím, kupíl som si tento filter do 30 litroveho akvarka, a mozem povedat ze je to najlepsia volba aku som mohol urobit.. predtym som mal taku závesnu filtraciu kde som si musel sám vyrisit filtracnu vlozku, ale kazdych pár dni som to musel čistiť rozzureny , a voda nemala bohvie aku farbu a to som menil 1/3 vody kazde dva tyzdne... teraz je voda taka cista, ze mam chut sa znej napiť =D ale spat k filtru, v návode je pisane, ze po rozobrati treba namazat tesnenie vazelínou aby to nepretekalo, tak zatial pohoda a nepouživam tu rozstrekovaciu rampu, lebo velmo prudi vodu a na male akvarko je to nevhodne ale použivam iba ten kĺb,ktory viem nasmerovat na barz jaku stranu.. a inak ventily mam otvorene dokorán a rybám to nevadí =) a pokial sa vám zdá ze mate vzduch vo filtraci, sem tam treba snou zatriast a ono to vytlačí von :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 20:23 Muž Robo [45] Re: sasula
To je fakt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 19:52 Muž sasula [274] Re: Robo
Hlava se nevyplatí, stojí skoro stejně jako celý filtr. a dle mých zkušeností bych se stejně koukal po 1200. ten objem za ty peníze stojí... mám jak staré tak nové adaptéry, a tam se dal problém s vodou vyřešit hodně rychle. 5 min a hotovo klid...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 19:17 Muž Robo [45] Re: sasula
Ano co vím a psalo se tady na foru, že je první typ a s tím byly obrovské problémy s protíkající vodou, tak udělali ten NEW a tam už vychytali ty mouchy s vodou a teď je novinka PLUS. Otázkou je jestli půjde ta hlava z 800plus na EX 700
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 19:00 amrtin Re: Robo
stydim no jo,je tohle možný? smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 18:57 Muž sasula [274] Re: Robo
to je NEW je tam provedení přípojného adaptéru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 18:56 Muž sasula [274] Re: kacercz
novinka je PLUS 700 už neni je 800
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 18:50 Muž Robo [45] Re: amrtin
Jak to že tam není NEW, vždyť to tam svítí jak kráva :) Podívej se na ten obrázek toho filtru a je tam nápis NEW
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 18:16 amrtin
Fotka k příspěvku Mám TT ex 700 kupovaný 22. 8. 2013,na krabici žádný NEW neni(viz fotka),ale pumpa i celý filtr fungují naprosto bez problémů. hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 18:08 Muž Robo [45]
Od loňska mám EX700 a takové problémy teda nemám. A jak poznáš jestli je ten filtr nový typ? Na krabici je napsáno NEW. Tyhle problém měly ty staré filtry. Ty nové už ty problémy nemají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 16:04 Muž kacercz [36] Re: sasula
nevim jaky je novejsi model, pac jsem oba kupoval loni ... da se to i bez pumpy, ale je to vopruz, Fluval mi kolem te tyce netece .. no kazdopadne zatim poreseno

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 07:55 Muž sasula [274] Re: kacercz
Je fakt, že tu pumpu už téměř nikdy nevyužívám, filtr spouštím sekvencí otvírání ventilů, takže se zaplní sám samospádem. Tu zasekávající pumpu vyřešili u nového typu. mě pomohlo pročištění a vazelína. teď jezdí jak má, ale jak jsem již napsal téměř jí nevyužívám.

u Fluvalů jsem měl právě problémy s tou auto start pumpou. kolem té tyčky to vždy chtělo téct( a taky že teklo). stějně je ale používám dále
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 23:44 Muž kacercz [36] Re: kacercz
Tak zatim netece, vazelina vsude, ale mel jsem jeste jedn trabl, zniceho nic se snizil vykona na cca 30%. Na zacatku, kdyz si jeden nevypnul filtr a zacal odsavat tak se razem sprchoval a ted to z toho tak jako ze vytekalo. Cistil jsem cistil a cistil co se dalo, hadice, trubky, hlavu a porad nic. Dnes jsem se odhodlal a rozbral hlavu na prvocinitele, a pod rucni pumpou, kdyz se sunda i ten bazmekt na kterem je pak na bajonetu pumpa jako takova skryva tesneni a pod nim dve zpetne klapky. Jedna byla zasekana bordelem, takze obe ven, vycistit, namontovat a uz zase jede jak ma. Kazdopadne ja jsem s tetra tecem skoncil, u me doma uz nikdy. Mam dva 400 a 600, a u obou, musim po kazdem druhem az tretim pouziti rucni pumpy pro rozbeh rozebrat halvu, protoze se ten pos...j cudl zasekne a nevrati nahoru. At je to namazaene nebo neni .... Nedomyslene nebo nevim co, v praci starej fluval a slape jak hodnky, cisteni necisteni, parkrat potahnout nahoru a dolu a je to.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 14:19 Muž kacercz [36] Re: sasula
OKi, zkusim.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.01.2014 18:22 Muž sasula [274] Re: kacercz
zadny specialky... jednoduzsi je to proste potrit lekarskou vazelinou vsechny spoje a na ni to bude dostatecne tesnit... takhle vse co se da potrit(je to tesneni nebo stycny plochy) potri tou vazelinou a mas klid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 17:11 Muž kacercz [36] Re: sasula
Kdyz nepumpuju, resp. pokud nepumpuju az "nadoraz", tak netece, ale to to zase nema ten kyzeny vysledek a casem slabne vykon :( Rozebrane jsem to mel a myslim, ze jsem prisel na to kudy to tece, kdyz se rozdela pumpa, tak je pod tim O-krouzek a ten na jedne strane vypada malicko skripnuty nebo tak neco. Nevim, jestli by vymena toho krouzku neco vyreisla, nebo si pod to vyrobit nejake tesneni? Samozrejme se to nikde neda sehnat jako nahradni dil, fok :(. Leda rozebrat, zajit do specialky a najit stejne ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 22:28 Muž sasula [274] Re: kacercz
v pohode... vse rozebrat a promazat... a potom netece...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 20:54 Muž Burik [727] - AquascapingRe: kacercz
a teče to ikdyž s ní nepumpuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 20:10 Muž kacercz [36] Re: cezarmilan
Tak nejak nechapu reakci..... ja nemam problem se vzduchem, ale stim ze tece voda pri pumpovani rucni pumpou pri rozbehu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 12:53 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: kacercz
Pokiaľ je niekde vzduch, tak sa môže stáť, že trošku vody ten vzduch vytlačí. Vždy treba pozrieť kde sa nachádza, možno v hadiciach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 09:28 Muž kacercz [36] – eX 400 tece rucni pumpa pro rozbeh
Zdravim,

byt mam 400 ku v zaruce, tak pri rucnim pumpovani po citeni mi tece voda z hlavy filtru, ne okolo, ale z ni, resim reklamaci se skorexem. Nasel jsem tu na rybickach hezky clanek o tesnenich, ktera tam jsou. Bohuzel autor je uz skoro rok neaktivni. Neresil jste to nekdo? okolo te pumpi jsou dve tesneni jedno na tom pistu a jedno pod nim. Nejake normove oznaceni/rozmer by pomohl. Protoze reklamace formou, poslete to, my vam to do xx dnu vratime mi prijde dost nesikovna :(

Dik

Kacer

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 20:17 amrtin Re: LukX84
Fotka k příspěvku Máš filtr pod úrovní hladiny podle návodu?Hadice se musí samozřejmě zapojit dle šipek na hlavě(viz foto-akorát že to je EX 700).Pumpování jde ze začátku trochu ztuha,ale po několikátém stlačení se musí voda natáhnout(ani do hadic,ani do filtru jsem vodu před zapnutím nenaléval).Samozřejmě musí být ventily otevřené.Po spuštění doporučuji párkrát filtrem zatřást,naklonit na všechny strany a taky mu pomoct několikerým stlačením nasávání i během filtrace.Po cca 30 minutách jej vypnout a znovu po zatřepání zapnout.Pak už se na něj nemusí sahat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2013 19:48 LukX84 – Nejde napumpovat voda, chyba v návodu?
Dobrý den.Koupil jsem si tento filtr do terária pro želvy.Dle návodu mám na obrázku vpravo napsáno IN a vlevo OUT.Ve skutečnosti je to na filtru naopak.Pokud chápu správně tam, kde je IN je "vstup" špinavé vody nasávané košem do filtru a tam kde je OUT je "výstup" čisté vody zpět do akvária/terária.Když jsem to zapojil podle návodu dle mého názoru naopak, tak při pumpování mi šel z koše vzduch.Problém je ale v tom, že když jsem to zapojil podle toho, jak je to ve skutečnosti na filtru tak to běží, ale pouze díky tomu, že jsem hadice naplnil vodou pomocí trychtýře a filtr jsem naplnil vodou.Tento způsob se mi zdá ale velice složitý.Prosím o pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 12:43 Muž kacercz [36]
Dikes, na proud to zatim urcite vliv nema, jsou to zatim fleky na vnitrni stene, spis me to prekvapilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 12:09 georg Re: kacercz
Hadice se čas od času čistit musí. Usazují se v něm nečistoty jako ostatně i běžné vodovodní trubky se zanesou sloučeninami,které voda obsahuje. Pokud jsou hadice na světle, je to zanášení hadic rychlejší. Pokud akva funguje a parametry vody jsou OK, není třeba panikařit. Pokud by ale filtr ztratil průtok, bylo by je nutno vyčistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 12:03 Muž Burik [727] - Aquascaping
ano,je to normální..vadí to síle proudu,řasy to samozřejmě brzdí a cirkulace se zpomaluje..

Já ty samé hadice..normálně je při údržbě namáčím do Sava original,klidně na hodinku,dvě.A pak pořádně vymýt vodou.Nebo nějakým kartáčkem na drátu vydrhnout.Filtr častěji proplachovat nemusíš,stačí ty hadice vyčistit a jede se dál

to jsou mé zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 11:49 Muž kacercz [36] – Rasa v hadici u TetraTec ex 400
Zdravim,

poridil jsem tetratec ex 400, to ze mi do rostrikovaci rampy lezou sneci, v pohode, s tim nemam problem, proste je obcas vyklepu. Ale vcera jsem nejak blbnul okolo akvara a koukam jak mam po necelych dvou mesicich "zabordelene" hadice, v tech skoro pruhlednych co tetra dava k filtru je to hrozne videt. Delaji se tam "ocka" predpokladam, ze rasy, hnede, jak na vtoku, tak vytoku. Je to bezne? Vadi to necemu? Cisti se to nejak cilene? Je to znamka neceho, ze treba filtr proplachnout casteji .... ????

Dikes za odpovedi od zkusenejsich.

PS foto, sem prinejhorsim dam, ale doufam, ze sjem to popsal srozumitelne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 10:10 Muž Burik [727] - AquascapingRe: shotik
já jsem s ním spokojenej..je tichej,že o něm člověk neví..nahradil jsem ty jejich keramický koužky Eheim Substrate Pro a běží zatím dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 09:49 Muž shotik [60] - Mořské rybyRe: Burik
jsem mel nejakej atman at-f301 a ted dokzal tak roztocit vodu a nesel moc skrtit ze ryby chudaci padlovali proti proudu. Tak jsem vymenil za bublifuk ale ten me prijde ze na prd filtruje :/ ta bych mozna zkusil vnejsi tenhle tetra tec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 09:47 Muž Burik [727] - AquascapingRe: shotik
nebál bych se toho..mám ho v padesátce a v pohodě..není problém ho přiškrtit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 09:36 Muž shotik [60] - Mořské ryby
chtel bych se zeptat. myslite ze tento filtr je vhodny do akva s krevetami ? nechci aby je to honilo po celem akvarku .Je to cca 30litru .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 19:32 Muž Burik [727] - Aquascaping
zdravím budou na hadice Tetra tec Ex 400 pasovat tyto lili pipes?
Nějak si nejsem jistý rozměry hadice.. www.aquascape.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 13:08 Muž Treeman [249] – Tetra Tec EX 600 vnější
Filtr mám skoro rok a jsem s ní velice spokojen jen místo plastových kuliček záměna za Eheim EHFI SUBSTRAT PRO a na místo nasávacího koše sem dal EHEIM Předfiltr 4004320 a tím sem snížil rozmezí čištění samotného filtru a jeho přípojného potrubí. Jinak tichý a spolehlivý filtr.Jediný problém zapříčiněný nepozorností při čištění sem ztratil takovou gumovou čepičku která aretuje keramickou hřídelku vrtulky "FILTR BYL POTOM HLUČNÝ:-)".Musel sem objednat celý set i s vrtulkou"aspoň mám náhradní vrtulku:-)"

sestava:
Předfiltr EHEIM 4004320 s bomolitanem

1-tác keramické trubičky
2-tác Eheim EHFI SUBSTRAT PRO+ biomolitan
3-tác Eheim EHFI SUBSTRAT PRO+ biomolitan+ jemná filtrační vata

Eheim EHFI SUBSTRAT PRO se mi osvědčil takže tím mám osazené všechny filtrace v mých akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 12:13 Muž kakamil [0] - Afrika
mám ex 7OO zavřený ve skříňce pod akváriem a neslyším vůbec nic ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3126x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9218-filtr-tetra-tec-ex-400