Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium bez filtru a vzduchování

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Akvárium bez filtru a vzduchování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2019 18:47 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Tref
Teplota. Pokud bude klesat pod 20, neni to idealni pro kryptokoryny. Koukni, co mám v akva s A. Gigantea nebo v koulích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2019 18:28 Muž Tref [20] Re: JirkaŠčobák
Moc pěkné video, je tam hodně vidět, jaký je pan Urban kliďas, ty akva jsou krásný.

Vzhledem k tomu, že na okně mám již pár měsíců plastovej box s plovoučkama a mechem, přemýšlím že to vyměním za akvárium rozměru d50xš16xv18cm. Jen váhám co použít za rostlinsvo. Nejraději bych nějakou kryptošku a nějakou stonkovku. Plán je nepřidávat osvětlení pokud to bude možné a nechat to otevřené, aby mohly rostliny i nad hladinu. Bylo by možné doporučit nějaké vhodné rostliny, které by to zvládly i bez přidaného osvětlení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.10.2019 16:17 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Radek Urban
Rozhovor s Radkem Urbanem, jehož akvária bez filtru už déle registruju novaplus.nova.cz/…

P.S. Vyměnili jsme si pár zpráv a poslal jsem mu soukromě link na můj článek o akváriích bez techniky, které jsou v horkém létě odolnější. Včera ho sdílel na svém FB. Hodně si toho vážím a jsem za jeho uznání vděčný.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 21:09 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Yoko
Není to vůbec těžké, pokud ti rostou dobře rostliny. Vodu stačí měnit jednou týdně (tím, že není filtr, se nekazí víc, než s filtrem). Osobně měním 10-30% podle potřeby.
Samozřejmě, je to malý biotop, takže citlivější. Ale to platí stejně s filtrem, jako bez filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 19:39 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Yoko
Beťákovi bude akvárko bez pohybu vody vyhovovat a 25l je pro něj tak akorát, bude se tam mít fajn. Založíš to úplně normálně, hodně kytek a můžeš tam vymáchat filtr ze zaběhlého akvária, tím se urychlí záběh. Údržba není problém, provoz takového akvária není žádná věda. Hodně rostlin, pravidelná výměna vody a bude to fungovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2017 18:20 Žena Yoko [35] – Bettarium bez filtru?
Zdravím, mám dotaz ohledně akva pro bettu. Mám beťáka ve společenské nádrži, ale poslední dobou přemýšlím, že mu zařídím 25l samotku. Poslední dobou je agresivnější, hlavně při krmení, obecně se zdá že mu ostatní ryby začínají vadit, a taky mu asi vadí proud. Můj dotaz směřuje k tomu, jak těžké je udržet akvo této velikosti bez filtru? Kytek mám dost, osázet mohu hojně, a snad kromě víkendu mám denně čas měnit vodu. Je to proveditelné a vhodné pro bettu? Případně jak v zakládání postupovat? Nebo tam prostě ten filtr radši dát a založit to "standartně"? Díky moc za odpovědi :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 20:15 Žena sivon [1714] - PlžiRe: cuba
Kytičky doporučuji ze začátku spíše nějaké rychle rostoucí, ale mám obavu,že v tom dost hrubém štěrku se stonkovkám moc dařit nebude. Chtělo by to přidat nějaký jemnější písek, nemusí do být ani drahý kupovaný, já začínala s přesátým z dětského pískoviště (rybník, potok, pískovna?).
Když seženeš nějaké plovoucí (pistie, limnobium, salvinie) budou dělat také dobrou službu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.05.2015 20:05 R Muž romant [27987] Re: cuba
Rostliny nasadíš a budeš pokračovat stále ve stejným rytmu, jako doposud, jedinou změnu můžeš udělat v momentě, kdy tam instaluješ filtraci a tu změnu můžeš udělat po měsíci záběhu té filtace, do tý doby stále stejnej rytmus. Po tom měsíci postupně polevíš v těch výměnách a dostaneš se do stavu jednotýdenního vyvětrání a budeš to jistit tím filtrem, což bych viděl jako funkční klasiku v podobě bublifuku, tedy vzduchovacího mototku a molitanovýho filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 19:55 Muž cuba [1] Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zaregistroval jsem se, tak že mám jiný nick. Posílám foto a chtěl jsem se zeptat. Mám rozpočet jen pár kaček měsíčně na to akvárium, ale moc mě to baví a chci se tomu věnovat. Už jsem načetl toho na internetu mraky za ten měsíc co ho mám. Ale nevím jak pokračovat teď? Co první? Kytky, filtr, vzduch. kamínek? Kytky bych chtěl, ale četl jsem, že si musí tak 3-4 týdny to akvárium sedat než si tam dám rybky. Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 19:36 R Muž romant [27987] Re: mamlon123
To je samozřejmě pravda, ale znovu zopakuji, tak jak to přispěvatel činí hodno ocennění jest, ono ani kýbl rostlin akvárium nezachrání, když se v něm nevětrá. Podle mě je zde opravdu jedinou správnou cestou to obdenní větrání. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 19:27 Muž mamlon123 [8] Re: Jakub
Je taky dobrý se tu třeba poptat po nějakých kytkách v okolí, mnoho akvaristů ráno daruje nějaké přebytky, protože by je stejně vyhodili a hned bude beťák spokojenější :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 19:13 DanH Re: Jakub
Tak to pak jo. Bál jsem se, že ji máš v nějakým kelímku od jogurtu, ale pokud ne, tak je to super. Souhlasím s tím, co napsal Roman palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.05.2015 18:00 R Muž romant [27987] Re: Jakub
Tak za mě máš pochvalu, protože jsi ukázkový příklad a nutno přiznat že velmi ojedinělý, jak se to má dělat, když máš k dispozici jenom to co máš. ano Nenech se odradit a nedbej poznámek stran spokojenosti, to ať si každej pěkně u sebe zhodnotí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 12:22 Jakub Re: DanH
Řekl bych, že spokojená je. Dneska ráno zrovna začal stavět hnízdo. Prostředí mu vylepším, ale musím pomalu od výplaty k výplatě, žena ho koupila dceři s tím malým 2l betta akvárkem. Což jsem napravil hned. Teď je ve 20l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 12:15 DanH Re: Jakub
Fungovat to může, ale pochybuju, že by tam betta byla spokojená.
PS: výměna vody obden je nenáročná? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 11:35 Jakub
Ahoj, jam ma betta samce v akvarium bez techniky a baz rostlin vse umemele. Ja vim, ze akvaristi skripou zuby, ale funguje to a je to nenarocny. Jenom menim ob den 1/3 vody, kterou jeste beru kousek v uplne cistym tekoucim potucku. A betta je naprosto spokojena. Jeste pri odsavani vody se snazim pochytat co nejvic necistot.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2015 16:36 Muž P [125] - Betta splendensRe: odikcz
Dělal jsem podobné srovnávání v minulosti. V nádrži, kde filtrace dělala proud, byly ryby větší a silnější (musely víc makat, aby jim nedělal proud žádný problém). V akváriu bez filtru byla očka menší, ale mnohem odolnější např. na nedostatek kyslíku. V rozmnožování jsem rozdíly nepozoroval, v chování také ne. Oka jsou tak trochu pošuci a platí to jak v kaluži, tak v řece :-)
Různé způsoby chovu mají různá pro a proti, každý od toho chce něco jiného, proto je těžké říct "tohle je zaručeně nejlepší".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 21:43 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: odikcz
A nemusí to byť len filtráciou. Moje endlérky v akváriu bez ......sú až príliš divoké :) a to i v množení :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2015 13:47 Muž Yirka [9126] Re: odikcz
Tak je na čas prohoď a sám uvidíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 12:12 Muž odikcz [114]
Máte někdo možnost porovnat aktivitu ryb v akváriu bez filtrace a s ní? Mám hlavní akvárium s výkonnou filtrací, kde jsou paví očka větší, aktivnější a agresivnější. A pak mám malé akvárium bez techniky a paví očka jsou v něm hodná, klidná a neutočí na sebe.

Je to dáno tím, že tam náhodou mám klidnější jedince nebo může silný proud (samozřejmě ne přehnaný) x klidná voda mít vliv na chování ryb?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2015 15:54 R Muž romant [27987] Re: Jana
Když budeš obden měnit min. 1/3 objemu vody a budeš tam mít stabilně teplotu ne menší než 25 st. a budou tam živý rostliny, tak si tam toho beťáka klidně můžeš dovolit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2015 15:53 Muž Yirka [9126] Re: Jana
Do 10 litrů bych si dovedl představit několik nenáročných krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2015 15:17 Žena Turbínka [2558] Re: Jana
Žádná. Ani pro tu bojovnici to není dvakrát velká sláva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2015 15:12 Jana
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaká rybka se dá pořídit do akvária 10 l bez vzduchování. Měla jsem tam bojovnici, ale ta mi umřela a chtěla chtěla bych nějakou jinou rybyčku jestli je nějaká vhodná. Aby se jí tam líbilo a byla spokojená.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   22.04.2014 18:52 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: kATY
Zkus zauvažovat radši obráceně. Co bych asi tak chtěl(a) chovat a pěstovat. Rozhlídni se tady po prezentacích nádrží a podívej se, jaké ryby mají lidi v jakých nádržích.

Rozmysli si, co by se Ti asi líbilo a jak velkou věc si můžeš prostorově pořídit (40ti litrové akvárko se Ti vejde na stůl a ještě zůstane kolem něj místo). Pak sem na fórum třeba napiš představu a někdo Ti tady určitě udělá odhad, jestli to tak bude žít, kolik to bude stát a jakou péči to bude vyžadovat. Už teď se dá říct, že dobrá řešení nebudou chtít víc péče ani času než ta navrhovaná koule bez filtru.

Jestli nevíš, jak moc Tě to bude bavit, tak s tou koulí bych se obával, že Tě to přestane bavit asi nejdřív. Dobrá nádrž se dá postavit docela levně a jednoduše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.04.2014 17:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kATY
Kdyz se ptas takhle, tak ano, ale nic ziveho krome rostlin do nej nedavej, protoze se to bude trapit a Ty nejspis taky. Az si prectes tolik, abys vedela ze znas sama odpoved na takoveto zakladni otazky, vcetne toho jak zalozit akvarium a kdy do nej muzes neco dat, a budes aspon tusit i proc, je teprve ten spravny cas do akvaria dat nejakeho zivocicha.

Vcera jsem videl pana s detmi nakupovat rybicky. Des, hruza a co z nej padalo za moudre dotazy ci hlasky k prodavaci... Uz jsem celkem otrly, ale potreboval jsem na neco pockat, takze jsem to slysel v plne palbe a muzu rict, pan i pres to jak byl cely nateseny, a nedal si prodavacem poradit (jako ze se prodavac az neobvykle snazil, ale nakonec to vzdal) si poridil domu novy hrbitov. Neudelej totez. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2014 13:35 R Muž romant [27987] Re: kATY
Obecně to lze, ale doporučil bych to pokročilejším akvaristům. Vodu měnit častěji, tedy několikrát týdně a dno odkalovat dle potřeby, rostlin čím víc tím líp. Orientovat se na akvárium s klasickým vybavením považuji za to z lepších rozhodnutí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 13:34 Muž MarekP [812] - MalawiRe: kATY
Záleží na tom, co v něm budeš mít...
IMHO kulaté věci bych neříkal "akvárko".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 13:29 kATY – Akvárko
Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli mužu mít kulate akvarko a bez filtru??? A kolikrát mam čistit akvárko??? :-) potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 17:10 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: vlasolis
kteraá je to nádrž? rád bych se podívl aspon jak vypadáa co tam je za kytky, taky bych chtěl něco pobného :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.08.2013 14:07 Muž vlasolis [2] – akvárium bez světla a filtru
Mám akvárko kde jsem vše odpojil a nechal ho napospas ve tmě bez filtru... .Teď je tomu cca 3 měsíce a akvárium je od té doby krásně zarostlé,bez známek řas s křišťálově čistou vodou,dokonce mi tam roste i tráva .Osobně jsem tímto výsledkem velice překvapen.Pouze hnojím a měním vodu když si vzpomenu.Mám tam pouze 1 rybu a krevetky(odpadožrouty).Minimálně krmím.Asi je to způsobeno tím že jsem k tomu přešel asi po roce v normálním provozu,nevím.
Doplním že ve tmě rozumím bez umělého světla,denní tam je a zdá se že stačí,rozpad látek asi zvládají "řesokoule" kterých mám plnou nádrž(občas vyždímu). .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 07:35 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Celiny
No pokud z toho nechce mít smrdutou zařasenou kaluž, což je v tomto objemu klidně dílem týdne (současné teploty tomu také dopomohou) tak to chce tu vodu opravdu často měnit. A nejenom živočichové jsou zdrojem odpadních látek, ale i rozpadající se části rostlin, které předpokládám že tam také jsou když to je nazváno akváriem. (Ano jsou i akvária bez rostlin, ale pak se jedná spíš o chovné nádrže nebo o specifické biotopy, které ale do takového objemu nedá.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 20:30 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: lhajek
nevim z ceho tak usuzujes, ale jsou tam 4 okruzaci a myslim ze pro ne je jeden litr vody az az. opravdu nevidim jediny duvod, proc by mela menit pulku vody kazdy den.. ale to neznamena, ze se nenecham poucit... ;-) tak ne 4 ale 1 (slovy jednomu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 20:21 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Celiny
Tu vodu bych v objemu o velikosti náprstku doporučoval měnit denně, maximálně ob den a nevzduchoval bych ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 19:06 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TerezaP
Nafoukni duši z kola a povol ventilek pak stačí jen nasadit hadičku a kmínek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 18:35 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: TerezaP
tem okruzakum co tam mas nemusis vzduchovat, jen jim tydne vymen pulku vody a budou ok:) Jinak super napad, mi osobne se to libi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 17:27 Muž Yirka [9126] Re: TerezaP
Něco litrového těžko nazvat akváriem. ;-)
Ale výhodu, co se týče jednoduchého vzduchování má. Můžeš ho nosit všude sebou, takže stačí koupit brčko a občas si fouknout. ;-)
Pokud to však myslíš vážně, stačí od vzduchovacího motorku natáhnout hadičku a foukat bez kostky molitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 17:17 Žena TerezaP [5] – vzduchování
Ahoj, mám litrové akvárium, dalo by se udělat nějaké jednoduché vzduchování? i kdybych tam ty bublinky měla jednou za čas popohnat sama něčím to neva.. nechci nic kupovat..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 18:16 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Designer
Ono by bylo potřeba taky uvést co v tom akváriu plavalo. Přece jenom ideální způsob to není a u silně zarybněných, případně přerybněných, akvárií je to až nemožné. A jelikož si takové netechnicky "zařízené" akvárium dost často zkouší pořídit člověk akvaristikou nepolíbený, tak to velice často přerybní a pak se přesouváme do vlákna "čerstvě založené akvárium - problém" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 12:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
To uz se zde mnohokrate prokazalo, ze NO2 kleslo na nulu i v akvariich, kde je na prvni pohled jasne, ze filtr je k nitrifikaci naprosto nevhodny ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.05.2013 12:28 R Muž romant [27987] Re: Designer
Tak ono když bude kvalitní dno, což bývá někdy hlavní filtrační(přeměnná) součást akvária, tak je filtr zajištěnej a samotná "filtrace" může být pořešena jenom třeba nějakým honičem vody a to pouze za účelem pohybu vody, ale to je už tak trochu mimo téma, neb název vlákna je jasný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 12:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Ja to jeste doplnim, a samo ze souhlasim ;-) .
Nekde jsem cetl, ze slusne fungujici biologicka filtrace je totez, jako zvetseni akvaria na dvacetinasobek jeho fyzickeho objemu. At je to vice nebo mene, celkem slusne to vystihuje, co se da cekat od zarybneneho akvaria s biofiltrem a bez nej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.05.2013 11:52 R Muž romant [27987] Re: Tess
Mrkni do tohoto vlákna. rybicky.net/forum/72 Při provozování akvária bez filtrace je třeba mít na paměti, že by poměr rostlin a ryb měl být výrazně ve prospěch rostlin a určitě se vyplatí nepodcenit pravidelný výměny vody a to klidně i několikrát týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 10:53 Tess Re: Yirka
Tak spíše sem myslela, zda existují nějaké takhle nenáročné rybičky jako Betty, které se snesou :) Tak zas takový amatéři nejsme, jak jsem si myslela, tyhle základy známe aspoň přibližně. :) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.05.2013 07:24 Muž Yirka [9126] Re: Tesss
Když nastuduješ přiložené odkazy, zjistíš, že pojmy totální amatér a akvárium bez techniky se neslučují:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2013 19:43 Tesss – Betta
Zdravím, máme bettu samečka,k němu 2 samičky. Chci se zeptat, jestli existují nějaké rybičky,které se snesou s Bettami a nemusí mít vzduch.filtraci. :) V chovu rybiček jsme totální amatéři. :) Akvárko máme 50 litrové. Díky za odpověď.!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 07:47 Žena ustavprochore [567] Re: Patrik
Všechno v telce je jen taková "pseudorealita". :) A jestli vám jde jen o to "mít rybku", vězte, že o tom akvaristika není. To bude lepší zasadit do koule 2 - 3 kaktusy a největší péče bude otírat z koule prach. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 06:33 Muž Miras [111] Re: Patrik
no to snad někdy v TV byla nějaká Beta možná, každopádně do akva bych dal filtraci, ale nezáleží to jen na tom, velikost nádrže, rostliny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 20:26 Patrik – zlatá rybka?
Ahoj mám otázku. Rád bych věděl zda je to jen TV pseudorealita a nebo je opravdu možné mít rybku jen v malém akvárku bez přívodu vzduchu atd. příp co je to za druh?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2007 12:39 Žena Rypka [12] – akva bez filtru
Mám miniakva - 15 litrové a bez filtru a funguje, rastlinky rastú, vyháňajú nové lístky, vo vode sú stále bublinky vzduchu - takže predpokladám, že fotosyntéza tam bez problémov prebieha a to CO2 nepridávam, riasy sú len na niektorých rastlinkách a na skle a zatiaľ si s nimi pekne vedia poradiť 4 okružáky :-D Svietim obyč. stolnou lampou si 14 hodín denne. Rybičky sú tam 3 malinké gupky, majú asi len 2 týždne, samozrejme keď podrastú tak ich premiestnim. Takže keď funguje také malé akárko bez filtru, myslím že by mohlo aj veľké s málo rybami...veď sa hovorí, že čím menšie, tým sa ťažšie udržiava.... hmm hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 11109x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/92-akvarium-bez-filtru-a-vzduchovani?od=101