Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nejlepší hnojivo

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Nejlepší hnojivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 20:38 Muž fido16 [631] Re:
Děkuji všem za rady zkusím to namíchané pmdd. Jsem nevěděl že to už i míchají. Díky za odkazy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.08.2012 20:15 R Muž vaclav [14626] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lukasleibelt
Bioflor je určitě kvalitní hnojivo, jen jsem si vždycky připadal že bych si raději koupil za ty peníze jinou lahev. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.08.2012 20:00 yenya Re: Adam
Neboj, jestli zůstaneš u akvaristiky, taky možná "namícháš". Postupně budeš chtít zkusit něco nového a až si to budeš kupovat za vlastní, budeš taky přemýšlet trochu jinak, si myslím ano . Budeš možná v jiné partě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2012 18:41 Muž Ad@m [1051] Re: lukasleibelt
To aj ja, ja zas používam Florenu :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.08.2012 18:30 Muž lukasleibelt [84] Re: lhajek
Já se tedy s PMDD bojím zacházet tak radči investuji do rataje bioflor.Já jsem dost mladý,vždyť je mi 13 a nemůžu si zahrávat s ohněm smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 17:30 R Muž romant [27987] Re: lhajek
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.08.2012 17:26 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: romant
Vždycky bude základem něco jako PMDD. Jsou to vždy ty samé živiny co rostlinám musíme dodat. Je otázka v jaké formě ty živiny jsou a tím jak se k nim dobře dostanou rostliny.

Tady je to docela dobře shrnuto z jiného vlákna:
gargamel napsal: PMDD balíčky v té podobě, co se tady v ČR běžně prodávají nepovažuju za stejně účinné a kvalitní jako např. Profito. Proč?
Protože běžně prodávaná PMDD mají jako zdroj mikra CSM+B, které obsahuje celkem bídný chelát železa. CSM+B obsahuje jen chelátované železo ve formě EDTA. Tento chelát je velmi náchylný na rozpad při pH nad 6,5. Daleko vhodnější jsou cheláty DTPA a EDHMA. Tenso coktail obsahuje DTPA, takže je lepší, protože tento chelát se rozpadá až při pH nad 7,5. EDHMA je stabilní až k pH 10, ale problémem je, že barví vodu do červena a proto ho jde použít jen v menším množství. CSM+B se používá v balíčcích kvůli ceně - je levnější než Tenso coktail.
Další chybou je, že PMDD balíček neobsahuje stabilizátory. Především nějaký na sražení pH namíchaného roztoku. Tím, že se srazí pH třeba na 6 zůstávají cheláty stabilnější. Pokud ale použijete obyčejný CSM+B (obsahuje EDTA) a namícháte to se zásaditou vodou z kohoutku nebo destilkou, velice rychle se začne rozpadat.
Někdy je použití těchto slabších chelátů vhodné, ale musí se používat jen v určitých situacích. Např. pokud máte nízké KH a pouštíte CO2 - nízké pH v akváriu. Musíte mít ale v roztoku něco na okyselení, aby bylo pH roztoku cca 5-6. Do takových akvárií s CO2 se proto používá třeba Fe Gloconate (omlouvám se, neznám český název), který se právě velmi rychle rozpadá a tím je rychle přístupný rostlinám.

Já osobně bych obyčejné namíchané PMDD balíčky ve svém akváriu nepoužil, ale to neznamená, že je třeba kupovat drahá tekutá hnojiva. Dá se namíchat velice kvalitní hnojivo i z chemikálií, ale vyžaduje už to určité znalosti. Chystám na toto téma článek na Rostlinna-akvaria.cz, tak se pak můžete mrknout.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.08.2012 14:13 R Muž romant [27987] Re: yenya
Není se čeho bát. ;-) To, že výrobce, prodejce nenapíše, nebo velmi zaobaleně, jaké že to je vlastně složení jeho preparátu, ještě neznamená, že se na to tzv. nepříjde. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 14:10 yenya Re: romant
No a je to venku. Nechtěl jsem to radši takhle napsat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2012 14:04 R Muž romant [27987] Re: yenya
Velmi často je to co se prodává v pěkným obalu jenom dobře zabalený PMDD, nebo jeho výcuc. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 13:59 yenya Re: lhajek
Přesně řečeno a také je důležité, aby výrobce udržel standard hnojiva na stejné úrovni v každé "várce". A jednou jsem u našeho výrobce docela pochyboval, asi se mu nějak nezadařilo :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.08.2012 13:44 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: lukasleibelt
lukasleibelt napsal: ......Já myslím, že nezáleží na ceně ale na kvalitě.A to bioflor je celkem kvalitní.........
No tak já se spíš dívám na poměr mezi cenou a kvalitou než jen na kvalitu. Kolikrát je sice kvalitnější alternativa, ale její cena je o tolik větší že zase tak velký přínos to nemá abych ty peníze za to dal....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2012 13:03 yenya Re: lukasleibelt
Když ti to vyhovuje, není co řešit ano .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 12:31 Muž lukasleibelt [84] Re: lhajek
Já tedy kupuji hnojivo rataj bioflor a jsem spokojen.Já myslím, že nezáleží na ceně ale na kvalitě.A to bioflor je celkem kvalitní.Já kupuji 2000ml a to stojí 318kč,já nakoupím 3 ks tudíž 6000ml a stojí to s poštovným 1000kč
www.akvarista.cz/…
Dávkuji ho jedou za týden protože mám nově založené akva
Vydrží na 36 týdnů tudíž když to koupím dvakrát za rok tak mi vydrží 12000ml
na na 1 rok a 20 týdnů pokud počítám správně tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.08.2012 11:01 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Používal jsem Bioflor od Rataje 500ml za 133,- (dle e-shopu Rataje).
Mám koupeno a vyzkouším EasyLife ProFito 250ml za 118,- (dle levnaakvaristika.cz)
Bilflor se dávkuje 10ml na 20L => 50ml na 100L vody.
ProFito se dávkuje 10 ml na 100L vody.
Z dávkování vyplývá, že jedna dávka na 100L vody stojí pro:
Biflor 13,30 Kč a udělám jich z 500ml 10
ProFito 4,72 Kč a udělám jich z 250ml 25 tzn. z 500ml dokonce 50.

Jestli jsem počítal správně, tak Bioflor a tím i Brutus jsou podle mě pěkně drahá hnojiva. Ceny dalších jsem zkouknul jen zběžně, ale levnější než ProFito jsem nenašel. Takže už z toho důvodu chci ProFito vyzkoušet. Pokud bude minimálně stejně dobře podporovat růst rostlin jako Bioflor tak budu spokojen.

PMDD jsem takto nepropočítával, protože se u nás prodává v tzv. balíčcích. Ale opravdu se na PMDD dá ušetřit pokud si jednotlivé složky nakoupíš v obchodech jako je drogerie, zahrádkářské potřeby atd. a budeš mít hnojiva až do smrti za jeden nákup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 08:56 Muž xnor [71] Re: fido16
Mrkni sem. Tady mají ty namýchaný hnojiva PMDD ;-) www.plantagrow.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 07:36 yenya Re: fido16
Tak potom přidej zkušenosti s tím easylife ;-) , dennerle je výborný, ale cena tak příznivá není. Jinak jestli toho PMDD se bojíš kvůli míchání, tak už existuje firma(y), které to posílají namíchané v 0,5 l láhvi, i s návodem a máš v tom i nějaký "stabilizátor", takže to nemusí být v lednici. Občas v banneru máš reklamu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 22:05 Muž fido16 [631] Re: Bobies
Právě mám strach z toho míchání a navíc tady ve Zlíně jsem nikde pmdd neviděl. Jinak s tím sera florena to moc nerostlo dal jsem brutus od rataje a bylo to super. Na výrobky od easylife jsem se díval a uvažuji o nich. Na dennerle jsem četl taky dobré hodnocení asi objednám obojí a vyzkouším co bude dobré :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 19:33 Muž Bobies [29] Re: fido16
Pokud se bojíš něco míchat, tak zvol cenově dostupné výrobky od firmy Easylife. Dennerle je také kvalitní, ale tam jsi cenově už někde jinde. Nemám zkušenosti s firmou Rataj, ale určitě bych si nebál použít jejich produkty. Já bych volil Easylife. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 19:24 yenya Re: fido16
Zkoušel jsem Sera Florena, Tetra Plant, Dennerle a ještě asi v roce 2003 Rataj Brutus(?), ale PMDD vyhrálo, ikdyž jsem ho odmítal. Jako plus vidím hlavně cenu a použití. Mám to doma v lednici, dojde, namíchám další ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 13:18 Muž fido16 [631] Re: romant
Právě toho pmdd se trochu bojím. Ale i tak si téma přečtu díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 12:59 R Muž romant [27987] Re: fido16
Klasiku v podobě PMDD, nebo třeba mrkni na aktuální diskusi rybicky.net/forum/18043
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 12:54 Muž fido16 [631] Re: lukasleibelt
Vyzkouším díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 12:51 Muž lukasleibelt [84] Re: fido16
Rataj bioflor s tím jsem vážnš spokojen a i jiný lidé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 11:50 Muž fido16 [631]
čauky chci se zeptat na nějaké dobré tekuté hnojivo na rostliny? Používal jsem brutus od rataje a s tím mi rostlinky krásně rostli. Tak mě zajímá které je ještě dobré. Jinak ve 40cítce hnojím co2 a nemůžu si stěžovat :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 07:09 Muž sand0kan [2] - LabyrintkyRe:
Díky všem za rady, vyzkouším tu menší dávku PMDD. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 19:55 Muž sollik [257] - CichlidyRe: sand0kan
Fotka k příspěvku Myslím, že jsi na tom stejně jako já ještě cca. před týdnem. Rostliny mi stagnovaly, když jsem si přinesl od kamaráda nové tak ještě chvíli prosperovaly a pak se zastavily. Navíc je začala pokrývat rozsivka ???(hnědý povrch) a bylo po nich. Pak jsem změřil NO3 a zjistil, že je nulové. Pořídil jsem proto PMDD s KNO3. Během pár dnů vyhnaly zdánlivě "mrtvé" Lymnophily nové výhonky, Kleine Bear dva nové listy a celkově i ostatní rostliny se zmátořily a začalo se jim dařit...... Dneska je to cca. 10 dní od první dávky a zítra se chystám odstříhat nové výhonky, které stihly mezitím dorůst na hladinu a zlikviduji staré hnědé části ...
V příloze (uprostřed) nový výhonek Lymnophily ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 12:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: sand0kan
Prihnojil bych do vody, treba i jen malou davkou PMDD. Na rychlerostoucich rostlinach se uz za par dni pozna, co to udelalo, zda to pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 19:45 R Muž romant [27987] Re: sand0kan
Přestal bych na nějakou dobu(měsíc) odkalovat. Těch rybek tam opravdu moc není a tím neodkalováním by se mohla koncentrace živin upravit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 19:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: sand0kan
zkus to nafotit se zeptat se třeba v tomhle tématu rybicky.net/forum/8369 třeba někdo poradí, někdy jde jen od pohledu poznat který prvek chybí, nebo co jiného schází
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 19:41 Muž sand0kan [2] - LabyrintkyRe: romant
Bohužel v nádrži moc ryb není (sedmdesátdvojka) a egerie začínají nějak hnědnout, světla je dost, vodu měním 1/3 týdně, mám tam pár hřebíků kvůli železu, tak mě napadlo trochu přihnojit . :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 19:04 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: sand0kan
egerie je dost nenáročný, mela by stačit pravidelná výměna vody. Když ne tak zjistit přesně co jí chybí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 19:03 Žena Tris [21] Re: sand0kan
Pro egerii nehnojit do dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 18:38 R Muž romant [27987] Re: sand0kan
Podle mě jsou nejlepším hnojivem ryby, ale to je jen můj názor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 18:35 Muž sand0kan [2] - Labyrintky
Jáké doporučujete hnojivo pro Egerii densa (nebo obecně pro rychle-rostoucí rostliny), nějaké do dna nebo tekuté, případně jakou značku ? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 10:35 Muž Eff [417] - RostlinyRe: CEA
Kryptokoryny i šípatkovce mají rády staré, dobře prohnojené dno. Hnojivo do vody pak není nutností, což je navíc dobrý způsob jak se vyhnout invazi řas. Starého dna při založení nádrže nedosáhneš, takže je vhodné tyto rostliny podpořit tabletami či kuličkami do dna. Pro šípatkovce a aponogetony se mi osvědčily JBL 7 Kugeln, pro kryptokoryny dodává Dennerle Cryptocoryne tabs. Ale i ten Bivoj dobře poslouží, jen se rychle rozpadá. Samozřejmostí ja pak v případě těchto druhů rostlin nevrtat se ve dně, tedy alespoň ne v prostoru jejich kořenového systému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 10:34 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: CEA
tím myslím již vyrobené substráty - rataj třeba vyrábí "staré dno" - je to vlastně písek obohacený o jíl, organické látky a jsou v něm již i prospěšné bakterie, které rozkládají rybí výkaly. potom jsou i dražší, jako je např aquaclay ground - v dobré akvaristice rádi poradí. jen třeba u rataje je potřeba dávat pořádný pozor při sázení, protože jíl obsažený ve starém dně se lehce zvíří a pak máš v akva dva až tři dny mlíko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 10:22 CEA Re: arnošt
Pořídila jsem si jemnozrný černý písek. Rostlinky budou klasika - kryptokoryny, šípatkovce,anubis... ale postupem času bych to chtěla trochu víc "asijské". O CO2 jsem zatím nepřemýšlela. Co myslíš tím - něco hotového do dna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 10:16 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: CEA
je toho spousta - záleží na tom, jaké rostlinky chceš pěstovat - základem dobrého růstu rostlin je dobře zvolené dno - hrubost a případně složeno z více složek jako jsou třeba jíl, organické látky - někdo dává i rašelinu, ale spíš bych doporučoval použít již něco hotového a to zasypal vrstvou čistého písku či štěrku.
k dalšímu hnojení je dobrý bivoj do dna
já osobně nepoužívám nic z toho - bohatě mi stačí co2 a každodenní přidávání PMDD a rostlinky rostou jak blázen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 10:05 CEA – Nejlepší hnojivo
Ahoj,
snažím se zorientovat v hnojivech do nově zakládaného akvária. Jaké hnojivo by jste mi doporučili? Které je podle Vás nejlepší?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 18:58 Usine Re: Atti
Jaká holota. Ve vodě i v substrátu je hnojiva dost. U nádrží bez CO2 a jen z častější výměnou části vody není potřeba vůbec. Voda není vzduch a nepěstuješ okurky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 18:52 Atti Re: koblihcz
i když je to uplná holota s uplně novym dnem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   26.10.2009 17:52 koblihcz Re: Atti
Nove zalozene akva nehnojit, rostliny jeste nejsou zakorenene, nerostou tak rychle aby hnojivo byly schopne spracovat, akorat si zadelas na problem s rasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 12:43 JuraS Re: Atti
staré dno z nějakého jiného akva a pár kuliček bivoje (kulička z jílu) a pár sponek na spisy (pár je 2) nebo rezavej hřebík na dno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 12:39 Atti
Zdary, jaký hnojivo by ste mi doporučili do nově založenýho akva? Nebude to rostlina nádrž ale pár jich tam bude.Vyčetl jsem cosi o PMDD,tak jestli to...
dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 10:15 geo25 Re: darka
Tablety hodit do vody a oni se rozpusti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 10:09 Muž Sid [6648] - RostlinyRe: Pipu
...3,78g Tenso koktejlu a 4,62g K2SO4...
Vážíte na laboratorních váhách? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 10:01 Muž Pipu [5] - Tetry – Pipuho akvazahrdka
Fotka k příspěvku pmdd.mrp-cz.com Tady kupuji PMDD. Používám jen Tenso coctail (je to směs mikroprvkůobsahující i železo) a síran draselný- K2SO4. Připravuji si tyto složky oddeleně- každou v jiné sklenici a mám je uložené v lednici. Vezmu 120ml destilované vody a v ní rozpustím 3.78gramů Tenso koktejlu. V druhé sklenici také 120ml dest. vody a v ní 4.62gramů K2SO4. Poměr by měl +- odpovídat tomu, jak se to doporučuje na 500ml. Míchám jen menší dávku z toho důvodu, protože se prý může časem namíchaný Tensococtail znehodnotit- plíseň. Denně dávám do asi 48l měreno čistý objem vody akvária ( jinak je 54l) 0,4ml každé složky (o víkendu dávku vynechávám). Tenso coctail přestanu dávat až mi test od Rataje ukáže, že už je železa dost..Většinou ho dávám stále a železo se i tak udržuje v rozumných hranicích. K2SO4 dávám denně. Toto je moje dávkování, které se mi osvědčilo. Na těch stránkách je hodně informací, však uvidíte... mi tak rychle rostou rostliny, že je nestíham stříhat a prodávat... ted jsem prodal Blyxi jap. za 380Kč...
At to roste Pipu hop

Edit: A ještě něco moje hnojivo je podle mě nejlevnější na trhu...protože jsem za něho dal celkem 125Kč i s poštovným a mám tolik množství že mi vydrží 1150dní..jsem to počítal což jsou 3 roky hop
Kdo nevěří at nevěří, tento recept používá 10 známých akvaristů... a všem to roste a ani jednomu nerostou řasy!!! O co tu přece jde...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2009 09:19 Muž Yirka [9141] Re: geo25
Ani Magdalena Dobromila Rettigová by to nenapsala lépe. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 22:40 Žena darka [520] Re: geo25
Ale co s tou tabletou coze , rozpustit ve vodě a nalít to tam :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 13432x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9156?od=151