Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Fluval 305

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtr Fluval 305
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 00:10 Muž Fid0 [2] Re: Xif
Ja mám tiež 306 ale hadica je 16/22 a tato prackova ma iny rozmer hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 23:20 Muž Xif [336] Re: Fid0
Taky mám Fluval sice 306, ještě sem to nezkoušel ale nemá náhodou,odtoková hadice k pračce stejnou koncovku?
za 30 kč koupíš 0,5m a mužeš řezat a napojovat jak chceš
www.profihadice.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 22:51 Muž Fid0 [2] Re: Mist
Pretoze jedna redukcia stoji 5,50€ .. a potrebujem napojit na to UV lampu (2x5,50) + externy difuzor (2x5,50) ...takže 22€ do koša ....radšej kúpim za 5€ hadicu a mám vyriešené...len neviem či to bude pasovať preťo sa pýtam ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 12:18 Mist Re: Fid0
Proč by jsi to dělal? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 07:09 Muž Riccihifi [13] Re: Maq
Dovodom je urcite podstatne lepsia flexibilita hadice ako u tych hladkych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 23:42 Maq Re: Fid0
Kdysi Fluvaly mívaly hladké hadice jako ostatní, pak přešly na ty husí krky. Nejspíš to má nějaký důvod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 23:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Fid0
Nemám zrovna Fluval, ale už jsem měnil hadice externího filtru za neoriginální. Změř si rozměry a pokud jsou stejné, neměl by být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2018 23:32 Muž Fid0 [2] – otazka
Ahojte, mam novy FLUVAL a rozmyslam ci sa daju namiesto original hadic napojit klasicke hladke 16/22 ...skusal to niekto ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 21:45 R Muž ctibum [6920] Re: Nádoba pre fluval 305
V obchodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2018 21:40 Nádoba pre fluval 305 – Netesnost
Kde sa dá kúpiť nádoba ?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2015 21:41 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Tomason
Ide o to nedávať do akvária vždy zbytočne ruky. No ja mám tieto filtre dva a nepoužívam predfilter. Keď odsávam vodu, tak hadičkou vysajem i bordel z koša (sacieho)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 08:00 Muž Tomason [37] Re: cezarmilan
Přiznám se, že žádný vyloženě pádný důvod k tomu nemám, ale napadlo mě to po čtení příspěvků tady na foru. Ten sací koš, co tam nyní je se zanáší upadlými listy a stejně tam musím pořád šahat a čistit to. Myslel jsem, že to za 1. tento problém vyřeší a za 2. to bude trochu i čistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.05.2015 21:54 Muž NASREDDIN [1383] Re: cezarmilan
Předfiltr zbytečný rozhodně není, to by se určitě nepoužíval.
Pokud je mi známo, zachytává hrubé nečistoty, takže zbytek filtru se může v klidu věnovat biologické filtraci.
S tím "furt" čištěním to nebude zas tak žhavé,
ona to není tak složitá operace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 21:35 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Tomason
Myslím, že to je zbytočné, ono sa ten molitán potom hrozne zanáša a to by si ho musel furt čistiť. Kvôli čomu to chceš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 10:53 Muž Tomason [37] – Molitan
Mohl bych se zeptat, zda někdo má na Fluvalu 305 na sání kostku jako předfiltr? Případně jak velkou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 14:18 rodrigotx Re: Silent
Uz je to ok samo od sebe jen kdyz pridam na prutoku tak pod packou trochu ukapnou dve kapky pro jistotu je cely filtr v kbelíku kdyby neco tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2015 08:50 R Muž Silent [5949] Re: rodrigotx
Ve ventilu se těsnění vyměnit nedá. Musí se vyměnit jedině celý modul www.sklorex-akvarium.cz/… to těsnění pod hlavou je nasazené správně, není někde poškozené? Pokud je staré jen 4 měsíce musí být ještě v bezvadném stavu. Zkus ho při kompletaci filtru trochu oživit lékařskou vazelínou. Ty potíže se nějak kupí :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2015 07:18 rodrigotx – stop ventil Fluval 305
Zdravim, nepvi nekdo jestli se ve ventilu necha taky vymenit tesneni?mam asi problem kdyz ventil otviram, protika ta ro same me dela tesneni pod hlavou,je asi 4 mesice stare aoe hlava nedoseda a protika... prosim o radu,dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2015 12:50 R Muž Silent [5949] Re: rodrigotx
Nejsou přehozené hadice? Pokud ne tak bych zkusil dát výpusť nad hladinu a pak pumpovat. Pokud ani to nezabere a při pumpování jdou bubliny do nádrže přes sací trubku tak mně ještě napadlo řešení. Odpojit hadicový modul, sací trubku vyndat z nádrže, otevřít ventil v hadicovém modulu, opatrně vnořit potrubí do akvária tak aby se v trubce vyrovnala hladina s hladinou v nádrži, zavřít ventil a modul nasadit na filtr, otevřít ventil a pumpovat dokud se filtr nezačne plnit sám (výpusť samozřejmě nad hladinou aby mohl bez protitlaku vycházet vzduch) a po naplnění spustit. Pokud ani tohle nezabere tak už nevím stydim .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 23:09 rodrigotx Re: rodrigotx
Takze opet jsem filtr otevrel vzal hadice a problem je v tom ze kdyz pumpuji tak me to hází tlakem vodu zpet do trubky co ma sat samozřejmě ventil otevreny poradte!
Filtracni nadobu jsem naplnil vodou co to slo!
:-( :-( :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 22:27 rodrigotx Re: RadekH1
Hmmm ja o tak delal taky tim jsem zjistoval tesneni, ale kdyz mas prazdny filtr tak ti tam voda sama stece z aqva a potom snad pumpujes a me to pustilo jen 1/3 bo 1/2 filtr nadoby i pos pumpovanimdokud sel vzduch pach nesla do akva voda ani vzduch!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 22:21 R Muž Silent [5949] Re: rodrigotx
Pokud jsou hadice i sací trubka včetně koše a výpustě volné a průchozí, ventil otevřený a filtr těsní tak mně nenapadá jediný důvod proč se filtr nezaplní vodou. Když mám já nějaké potíže s filtrem tak udělám kompletní rozborku a sborku, zkontroluji průchodnost armatury a funkčnost rotoru. Jestliže je to všechno OK tak to, sakra, musí fungovat hmm :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 22:20 Muž RadekH1 [129] Re: rodrigotx
Já při čištění filtru ho naplním vodou až po okraj aby tam bylo co nejméně vzduchu a pak pumpuju a pumpuju dokud se sám nechytne. A musím říct, že to trvá hodně dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 22:12 rodrigotx Re: Silent
Me jde spis o to ze ta voda nejde do filtru vse jsem dělal jak píšou v příloze fluvalu 305,pumpoval jsem dobu a to jako pri každým cisteni filtru těsnění mam meneny seru se s tim uz 3h
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 22:01 R Muž Silent [5949] Re: rodrigotx
Pokud je filtr i hadice čištěny a tudíž je vodní okruh narušený je třeba pumpovat dokud nezačne filtr "šplíchat" vodu zpět do nádrže. To je znamení, že je celý systém zavodněný a připravený ke spuštění. Pak teprve bych zapojil filtr do elektriky a měl by běžet. Pokud není čerpadlo pod vodou tak čerpání samo nezačne a rotor rachotí naprázdno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 21:54 rodrigotx Re: Silent
Jj a naplnil se asi do pulky nboo 3/4 a ja myslel ze uz tak jsem pumpoval až do doby kdy prestal davat vzduch a potom zapnul do site a zvuk byl takovej hlucnej uvnitr filtru soudim že je neco ze okolo te vrtule a magnetu ele i tak by to melo natahnout vodu manualne ne? Nemohla by byt jen spatne nasazena do zarezu? "Plast.vrtulka!"??? Nez jsem zacal menit vodu slo to ok a tise ted raschot a prutok ta tam... diky za pomoc a radu vsem!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 21:46 R Muž Silent [5949] Re: rodrigotx
Zkusil jsi filtr zaplnit integrovanou pumpou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 21:37 rodrigotx – prosim o pomoc
Vycistil jsem komplet cely filtr a provedl i udrzbu pohonneho magnetu filtru,ocistil keramickou osicku vrchni i spodni,nevyndaval jsem - jen proudem vody,pripojil jsem filtr k ventilu,otevrel a voda byla pouze v polovine filtru.Zkousel jsem,jestli nejsou ucpany trubky nebo ventil a vse o.k.Znova jsem to rozebral,zkusil vrtulku s magnetem,do filtru uz nenatekla zadna voda.Prosim za rychle odpovedi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 10:21 R Muž Silent [5949] Re: Imii
Pokud neteče tak bych těsnění jen udržoval občasným namazáním vazelínou z lékárny (čistou) nebo nějakou určenou přímo k tomuto účelu. Mít v záloze rezervní těsnění je dobrý nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 10:06 Žena Imii [45]
Když to tak čtu ... tak mám jen otázku
Fluval 305 už mám asi 4 roky ... funguje bezvadně a tak se ptám ... když to funguje, měla bych i přesto třeba vyměnit těsnění, nebo si toho nevšímat a být ráda že to funguje a těsnění mít připravené někde po ruce? :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 20:26 macymesser – Fluval 305
Já mám 305 4 roky.Taky jsem už měnil těsnění.Úchyty,který jsou na bocích,jsou volný a výkon je asi 50 % oproti novému.Myslím i po vyčištění filtru.Osobně si můžu jen říct,že jsem vůl,protože jsem nekoupil eheim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 20:26 renegade1 – Fluval 305
Zdravím pánove, můj Fluval dělal rachot,ale už jsem to odstranil a to tak,že jsem pod rotorem jak je ten gumový držák vodíci tyčky, dal nerezovou podložku a již 2 dny jede ok. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 09:37 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetky
Máme Fluval 205 v 200l akváriu. Funguje bez problémů, jsme spokojeni. Původně jsem chtěl 305. Větší proud by mi nevadil.... 405 je myslím moc velký

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 23:50 R Muž Silent [5949] Re: Kamilstrom
Tenhle segmentový API filtr jsem už taky viděl, ale mám pocit, že v Evropě se oficiálně ani neprodává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 22:52 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Silent
To je jasne ze kdyz precerpa vice musi byt i hlucnejsi(taky ma i jine odhlucneni,lepsi nez predchazejici rady,to jsem myslel ze to srovna,kdyz uz ma"Sound dampening impeller design"),ale i tak se mi ten rozdil hluku zdal velky :-).Snad si jeste sedne,i kdyz na muj vkus si uz seda dlouho :-) ,Eheim 2075 ktery jede vedle nej je tichy(je sice pravda,ze ma technicky prutok o 200 l/h mensi.) :-) .Uz si videl novy filtr od API(API Nexx filter)nevim jestli tam ta znacka vubec je,ale je zajimavy tim ze k nemu muzes pripojovat vice komor podle potreby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 21:56 R Muž Silent [5949] Re: Kamilstrom
Pokud je nový tak se zajede a zklidní. U mně to při testování trvalo cca tři týdny a pak jsem o něm nevěděl. Ovšem srovnání 304 a 406 nebylo nejšťastnější :) . 304 měla výkon 1000 l/h a 406 má výkon 1450 l/h a to musí být znát i na hlučnosti ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 21:49 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Silent
A jeste se mi zda ta 406 trochu hlucnejsi nez stara 304,snad si jeste sedne,nebo si ja lehnu!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 21:49 R Muž Silent [5949] Re: alfik1
Ta mezírka je tam normálně i u nového filtru (cca 2-3mm).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 21:47 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: alfik1
Ja tam mam taky malou mezeru a tesni mi to! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 21:38 alfik1 Re: Kamilstrom
promazával jsem staré těsnění silikonovym olejem ale to už ted nepomůže nove těsnění je mastné od výrobce, ale tam jde spiš o to že nedosedá hlava na kýbl je tam malá mezera která ztěží zmizí když to silou ztlačim já zítra koupúm silikon vazelínu a pořádně to promáznu a uvidim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 21:16 R Muž Silent [5949] Re: Kamilstrom
Tak jsem měl novou šestkovou řadu na testování. Sice fungoval perfektně , to ostatně i pětková řada. Jenže co mně zarazilo bylo, že rozdíly oproti starší řadě byli více méně kosmetické. Tedy až na jednu věc která mně potěšila a to větší výkon čerpadel při lepší spotřebě energie. Ostatní změny mně nijak nenadchli. Fluval mně naposledy dostal řadou G což byla bezpochyby inovace i když měla své mouchy a nedoladěnosti. Tam bych se těšil na novou řadu. Prý se na ní pracuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 18:23 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Silent
Jo nova tesneni by mela tesnit dobre,ale jistota je jistota. :-) .Ja ted testuji tu novou 406 asi 4 mesice a nejak mi ty zmeny ani neprijdou,ty upinaci zamky jsou sice v lepsim provedeni,ale verim ze se vytahaji taky.Nejvice me opavdu dojmuly ty bile koncovky na cernych hadicich,to je opravdu sila,jako pest na oko! :-) A taky strainer-saci kos s kulickou,je sice pruhledny,coz je ok,ale je z trvdeho plastu a pri cisteni-rozebirani,coz jde velice spatne,mi uz ten kryt kulicky prasknul,starsi verze to maji v pohode,ztoho sem byl taky dojmuty!! :-) Jako bych slysel vysvetleni Dr.Sheldona Lee Coopera,B.S., M.S., M.A., Ph.D. and Sc.D!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2012 16:26 R Muž Silent [5949] Re: Kamilstrom
Vidíš, to mně nenapadlo upozornit na ošetření těsnění silikonovou vazelínou, ale předpokládám, že pokud tam vyměnil těsnění za nová tak jsou dostatečně pružná a funkční. :-)
Edit: jó mít tak Sheldonovu inteligenci (tedy ne tu sociální :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.07.2012 16:16 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: alfik1
No ja mam sice 304,ale uz 7 let a mam porad original tesneni mezi hlavou a nadobou,ale musim ho mazat silikopnovou vazelinou jinak prosakuje taky,ty packy po dosednuti hlavy na nadobu po nejake nemaji tendenci ji pritahovat vice,pusobi vytahane,spise tak blokuji hlavu aby se tlacila zpet nahoru! :-) Jestli mas tesneni spravne nasazene(neprekroucene apod.)namaz ho silikonovou vazelinou,jinak pak asi je navine(pokud neni pozkozena hlava)opravdu to rozsireni nadoby,jak tady zminil Haimdol(alias Sheldon :) )!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 14:52 alfik1 Re: Silent
no ten 205 je kolem trí let a 305 nevim kupoval jsem ho jako použitý takže bude asi též starší jinak děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 14:32 R Muž Silent [5949] Re: alfik1
Pokud je mi známo tak náhradní upínací zámky dostaneš jen k 04 řadě. K 05 nejsou k dispozici. To bych Hagenu vytkl, že nezajistí kompletní náhradní díly jako to dělá Eheim. K té netěsnosti filtrů. Jak dlouho jsou v provozu. Několikrát se mi stalo, že nádoba filtru se prostě mírně vytáhla a tudíž hlava netěsnila ať jsem dělal co jsem dělal. Pomohla až výměna nádoby. Ovšem k tomuto jevu docházelo jen u některých kusů a až tak po cca 3 letech provozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 13:47 alfik1 – netěsnost
ahoj
mám problém s netěsností filtru jak 305 tak i 205 už jsem u nich vyměnit těsnění mezi kišem a hlavou ale pořád teče, mě osobně přijde že upně nedosedne hlava jako by byli volne packy na přitažení hlavy ke koši nevíte jestli jdou sehnad nové a jestli jdou vůbec vyměnit děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2012 13:21 R Muž Silent [5949] Re: honzek
Tuhle hodnotu se přesněji nedozvíš. Záleží totiž na sestavení hmot, jejich osídlení bakteriemi, znečištění filtru a délce provozu. Tudíž se reálné hodnoty průtoku můžou diametrálně lišit. Při běžné údržbě řádně zaběhlého filtru jsem se dostal na přibližně poloviční (cca 500 l/h) průtok oproti papírovému výkonu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 13:14 Muž honzek [8] – Průtok
Má u tohoto filtru nekdo zmereny realny prutok??

Dik, honzek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 09:47 Redgi – Vadný filtr
Ahoj všem,
předem se omlouvám za malý SPAM, sháním nefunkční filtr FLUVAL který těsní, ale nejede čerpadlo. Je to docela složité sehnat :-D tak jestli někdo máte, budu rád.
redgi(@)redgi.cz dík všem

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 8689x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9135-filtr-fluval-305