Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Fluval 305

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Filtr Fluval 305
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 14:44 R Muž romant [27987] Re: Iveta11
Nedělat nic a nechat tomu volnej průběh, to je mnohdy tím nejlepším řešením. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 14:42 Žena Iveta11 [5] Re: Silent
filtruje na plný výkon,tak já ho nechám bejt a uvidíme co se bude dít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 12:42 R Muž Silent [5949] Re: Iveta11
On se odvzdušní sám provozem. Pokud filtruje a protéká jím voda na plný výkon rozhodně bych do něj nelezl. To může být kontraproduktivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 12:40 Žena Iveta11 [5] Re: Silent
možná máte pravdu zkusím ho ještě odvzdušnit a pak dám vědět,je fakt že v něm špouchá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 12:05 R Muž Silent [5949] Re: Iveta11
On bude taky ještě zavzdušněný. Pořádně odvzdušněný je až tehdy když s ním zakvedláte a neslyšíte žádné šplouchání. To totiž znamená, že tam ještě je volný zavzdušněný prostor což může hluku také přidat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 11:49 Žena Iveta11 [5] Re: Silent
no ja doufam ze mate pravdu a ze se to trochu uklidni,uz mi huci i v hlave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 11:28 R Muž Silent [5949] Re: Iveta11
Většina nových filtrů je zpočátku hlučnější, ale po čase jak se bude zajíždět bude se postupně ztišovat. Absolutně neslyšný nebude nikdy. To ale není žádný filtr. Ovšem hladina vnímání hluku je individuální. U čeho jednomu "teče voda ze zubů" tak druhý u toho může spát :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 11:20 Žena Iveta11 [5] Re: Silent
nevím jak to popsat,prostě pořád hučí,jako když ohříváte něco v mikrovlnce ale ne tam moc hlasitě,ten zvuk je tomu podobný.naplněn vodou je dostatečně když s ním zahoupu lehce tak voda šplouchne.jj bylo tím myšleno aktivní uhlí ty jsem tam nedala.ale když píšete že to nemá vliv tak tím to nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 08:03 R Muž Silent [5949] Re: Iveta11
Tento filtr bývá naprosto tichý a při běžném provozu si je tiše ševelí :) . Složení hmot, předpokládám že uhlíky je myšleno aktivní uhlí, nemá na hlučnost význam. Ještě k hluku. Jedná se o permanentní hluk, nebo o občasné zarachtání doprovázené tím, že se z hadice vyhrnou bubliny vzduchu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 07:32 Žena Iveta11 [5] – fluval 305
ahoj mam dotaz,jak hodne hlucny ma byt vnejsi filtr fluval 305?je ve skrince pod akva a docela je slyset,vic nez vzduchovaci moturek marina 200,ten neslysim vubec.muze to byt tim ze uhliky jsem tam nedala?bylo mi doporuceno v maxexotic plzen.filtr je v provozu cca 12hod od spusteni.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 15:51 R Muž Silent [5949] Re: MartinLhota
Rozhodně to není třeba. Když se o keramiku normálně staráš vydrží léta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 15:40 Muž MartinLhota [0] Re: Silent
Diky. Udelam to tak. Jenom jeste u toho BioMaxu pisou, ze se ma menit kazde tri mesice. Je to opravdu nutne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 13:31 R Muž Silent [5949] Re: MartinLhota
Tenhle filtr má tři koše. Nevím jak je máš zaplněné, ale já osobně bych dal odspodu ten biomax a do zbývajících dvou košů substrat pro. Takže bych koupil dva litry. Ty předfiltry co tam jsou (4 molitanové pásky) by jako mechanická předfiltrace měli stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 12:03 Muž MartinLhota [0] – Filtracni napln Eheim Substrat Pro
Fluval 305 ma objem biologicke casti 3,1 L. Mam v nem 500 g keramickych krouzku BioMax. Nyni chci dokoupit Eheim Substrat Pro. Zvazuji, ze koupim 2 L tohoto substratu. Nebude to prilis mnoho? Nemam tam dat jenom jeden litr s ohledem na prutok?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 17:56 Muž DavidDizzer [26] Re: Silent
Dobře, Díky mooc za typy!

Přeji Vám Pěkného Silvestra! :-D ale opravdu ! :-D
ať Vám to jde s akvaristikou i nadále! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 17:53 R Muž Silent [5949] Re: DavidDizzer
Nejjednoduší a velmi dobré řešení a obyčejná kostka bioakvacitu a regulovatelné čerpadlo. Pokud chceš investovat více tak vnitřní Eheim biopower nebo Fluval řady U. Pro jakýkoli vnější filtr bys musel sáhnout na kryt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 17:48 Muž DavidDizzer [26] Re: Silent
aha, to je špatné :-),. A nějaký dobrý filtr a´t už tedy vnější či vnitřní :-D, by jsi mi nedoporučil? Když se podíváš na moje AQ, je strašné a je to i tím filtrem, co mám nyní v AQ. Proto potřebuji nový :-)... Ještě se po nějakém podívám a uvidím...



Díky moc, Hojas : )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 17:41 R Muž Silent [5949] Re: DavidDizzer
Pokud myslíš klasický plastový výlisový kryt tak bez úpravy to nepůjde. Musel bys tam udělat dva výřezy pro vedení hadic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 17:24 Muž DavidDizzer [26]
Chci se zeptat. Dá se tento filtr instalovat na akvárium, který má kryt? Je pravda, že v tom ktytu jsou z boku takové boční výběžky na kabely a nějaké trubky, aby prostě šly někama vést kabely od elektroniky. Ale lze jej ten filtr dád i přesto na akvárium s krytem? Nemám žádné zkušenosti, jen potřebuji již nový filtr. Pokud by tento instalovat na moje AQ našlo, jaký filtr / vnější či vnitřní by jste mi doporučili? :-) Díky všem, přeji hezký den a užijte si Silvestra! :-D
DavidDizzer :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 17:15 Muž Cody [1] Re: grizly
tak děkuji všem za rady ;) - filtr už jsem zprovoznil, nevím jak, ale hlava lépe dosedla.
Raději jsem si pořídil nové těsnění a aquastop ventil, aby se mi lépe spalo :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 11:33 Muž 2lizard [7] Re: grizly
grizly napsal: Je to tak i u jiných značek, nebo jen u této???
Já mám Eheim 2226 již rok a nikdy jsem se s netěsností nebo jakoukoli jinou poruchou, včetně uzavíracích ventilů nesetkal. Občas se v recenzích dočítám, že Flufal má problémy s netěsností.
Kolega má doma od Fluval nějakou 400 a stěžuje si, že když jej pokaždé otevře, musí vyměnit těsnění pod hlavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 10:46 Muž grizly [145] Re: Cody
Měl jsem 204-ku a řešil jsem stejný problém. Hlava nejde dobře nasadit, na ten filtr zkrátka dobře nepasuje. Vychytat tu správnou mezeru mezi hlavou a filtrem byl pro mě, nerváka, docela těžký úkol. Těsnění bylo v pořádku. Musel jsem ho mít v kýblu, protože se stávalo, že začal sám od sebe téct. Pak se mi záhadně zasekl ventil, nešlo s ním hnout a musel jsem ho vyměnit.Tak jsem ho dal pryč, koupil čerpací hlavu s molitanem a jsem spokojený a hlavně klidný.....
Nevím jak je to u jiných značek filtrů, ale tenhle (204) jak se nakloní tak začne kolem hlavy téct. Je to napsáno i v návodu, není hermeticky uzavřený a na tomto principu funguje. A já jsem si vždycky naivně myslel, že hydraulický okruh musí těsnit. V Itálii na to ale mají jiný názor.
Je to tak i u jiných značek, nebo jen u této???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 09:16 Libor123 Re: Cody
Ahojky.
Podle mě vyměň těsnění a bude po problému. Jinak tyto filtry mám dva a v pohodě. Mezi hlavou filtru a nádobou nemá být mezera žádná. Dej na to pozor. Mají být u sebe. Libor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 00:56 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: bob
Na fotce ho nemá zavřený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 23:41 TomášP Re: Cody
S prominutím: je to s......!!!! Já mám 2 kusy 2 roky a oba 2 jsem reklamoval z důvodu netěsnosti jen když byl bez proudu jinak netek a oni mi vždy poslali novej. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 23:10 bob Re: Cody
Tenhle filtr mam a na fotce vidim, ze neni poradne dotesnen. Mezi hlavou a zbytkem nema byt takova mezera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 20:41 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Cody
Cody napsal: ...podle přidáneho manuálu a zhlédnutí videa
(přičemž jsme i namazali těsnící kroužek rostlinným tukem)...

Jen podotýkám, že pro impregnaci gumových těsnění filtrů, je vhodnější čistý silikonový olej či vazelína. Běžné rostlinné oleje vysychají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 17:56 R Muž Silent [5949] Re: Cody
Pokud není nic viditelně poškozeno tak bych doporučil vyměnit veškerá těsnění u filtru. Ono to po třech letech by bylo i žádoucí. Edit: Yirka byl rychlejší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 17:55 Muž Yirka [9135] Re: Cody
Pokud byl filtr nějakou dobu nepoužíván, podíval bych se především na těsnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 17:48 Muž Cody [1] – Fluval 305 - netěsní a teče
Fotka k příspěvku Dobrý večer,

dnes jsme se konečně s tátou dostali k tomu, že jsme 200l Akvárium naplnili vodou, osázeli rostlinami a zprovoznili i zakoupený filtr na internetu. Avšak i přes pečlivou montáž hlavy - podle přidáneho manuálu a zhlédnutí videa
(přičemž jsme i namazali těsnící kroužek rostlinným tukem) dochází po jeho zapnutí k tomu, že někde v hlavě filtru uniká voda.
Chtěl bych se zeptat jestli nemáte nějákou zkušennost či trik při aktivaci filtru, která by nám pomohla zjistit příčinu.
Přikládám foto, kde přesně voda uníka, nejspíš přes netěsnost AquaStop ventilu a ta se dostává do hlavy filtru, která vytéká u vývodu el. kabelu
www.zoo-hobby.cz/…

(filtr je 3roky starý) a u krytu rotoru www.zoo-hobby.cz/… je ulomená jedná páčka, ale ta by neměla mít na funkčnost vliv

děkuji moc za veškeré rady

Dostál
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 11:51 Denoo Re: JendaVana
oki, inak keby chcem dat daky kamen vzduchovaci , jeho prevadzka je asi dost hlucna nie? teda to co tlaci vzduch do kamena tak trochu vibruje nie? Ci su aj nejake tichsie kamene , ak viete niekto o niecom, alebo skaly vzduchovacie dake pekne kde sa predavaju,,,

inak este jedna otazka , mam od SERY bio Nitrivec, 500ml , na zakladanie akvaria, dal som prvy den 10ml na 25l vody, teda som tam dal 100ml toho pripravku , ako je pisane na obale, na druhy den mam dat to iste este, alebo potom uz len po tyzdni? to tam nepisu, ze ci ho mam davat kazdy den do minutia pripravku, alebo ako,,,

dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 09:16 Muž JendaVana [22] - CichlidyRe: Denoo
stačí jen otáčet hladinou, netřeba ji ani čeřit. i bez rostlin. viď moje Malawko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 08:42 R Muž Silent [5949] Re: Denoo
Pokud filtr mírně čeří hladinu, v nádrži je dostatek rostlin a není přerybněno není nutné nijak vzduchovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2010 07:56 Denoo
nazdar, mam kompletnu zostavu akvaria setu 300l od pet.cz , mam tam fluval 305 , vsetko som spravil ok, voda uz filtruje, len z filtra nevychadzaju ziadne bublinky , teda neviem ci bude voda dost okyslicena, a ci netreba pridat daky vzduchovaci kamen ??? Dik (inak fluval 305 je tichy, ani ho nepocujem, uplna parada oproti predchadzajucemu vnitrnimu)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 20:46 MASER Re: miso21
No já na něj nedám dopustit. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 20:42 miso21 Re: TomášB
daj ho reklamovat a ak sa da vymenit za inu znacku :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 20:41 MASER Re: TomášP
Podívej se jestli nemáš prasklé klipsy. Nemusí to mít už takovou sílu na přitáhnutí hlavy. Mě se to stalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 20:18 Muž Teflon [0] Re: TomášB
ahoj,
ja ho mam cca 2 mesice a zatim zadny problem nepozoruji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 21:55 TomášP Re: Libor123
To jsem udělal a nepomohlo to. Nakonec při reklamaci mi vyměnili celý filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 21:48 Libor123 Re: TomášP
Já mám 405 a 404 taky bez jakéhokoli problému. Možná to vyměnit opravdu jen to těsnění. Libor. ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 21:35 luka Re: TomášP
No ja mam 304 už 6 rokov a bez poruchy palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 21:25 TomášP – Fluval 305
Ahoj. Mám dotaz, zda má někdo zkušenost s filtrem Fluval 305. Mně běží bez problémů, ale problém nastane při výpadku elektřiny. To totiž po roce používání začne téct mezi kanystrem a hlavou, těsnění jsem měnil, ale to nepomohlo. Jeden jsem už vyreklamoval a na druhý se chystám. Zajímá mě jen jestli mám jen smůlu nebo se mám poohlídnout po jiném....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 08:13 Muž Breathlless [6] Re: Bart
No já mám starší generaci (Fluval 403) a je fakt že se mi sací koš táké ucpával , teď sem ho vyndal uplně , v aqua mam jenom kance , takže tam mi to nevadí. občas to vcucne okružáka ale ten je mi fuk.
Jinak je absolutně bezhlučný ( a to ho mám z druhé ruky ) a zprovoznění po čištění je bezproblémové. Je tochu horší manipulace stěma ventilama , ale dá se to zkousnout. Jak vidim inovace (řady xx4 , xx5) teda nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 07:08 Muž O.Tom [439] Re: Bart
ja mam kousek z prvni rady 04 , presneji 204 a ucpavani kose je caste a nejen kose, casto se mi ucpe prostor vtech samouzaviratelnych ventilech. Tam to vadi mnohem vic nez v kosi.
Navic mi tece a hlucnost je cim dal vetsi, ale to je uz asi tim, ze ma neco odslouzeno.
Mit ty prachy, tak s eheimem snad nejsou problemy :) Na eheim nemam, tak zkusim cinskou kopii atman :) Fluval mi prijde drahy a divny a zda se mi ze fluvaly maji i nejmensi filtracni objem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 06:37 Bart Re: Roman
Já mám u Fluvalu 304 new problém hlavně s tím že se neustále ucpavá sací koš, to si myslím že je chyba konstrukce, připadá mi že některé jiné filtry mají koš o dost větší. Těžko se mi podaří při cca 30 kg lávových kamenů ¨vyčistit dno od všech odumřelých částí rostlin, které logicky poměrně záhy skončí přilepeny nakoši či v něm. . A když se rozhodnu to vyčistit tak se mi pak půl hodiny nedaří odvzdušnit hadice. Popravdě už mě to dost s.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2009 09:28 Roman Re: Barney
Fluval 305 je jeden z nejlepsich filtru. Absolutne ho mam tichy a byl tichy hned po zakoupeni. Neni slyset ani kdyz k nemu dam ucho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 20:53 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Barney
Já jsem s dvanáctistovkou spokojenej.Jediný co bych vytkl je ta ruční pumpa sloužící k nasátí vody při startu(zadrhává se).Filtr čistím tak jednou za 3 měsíce a žádný razantní snížení průtoku nepozoruju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 20:41 Muž hapedo [0] - RostlinyRe: Barney
Musím souhlasit - Fluval už nikdy. Příšerný hluk to dělá. Jinak bych zkusil vyměnit filtrační molitan a případně rotor filtru (lze koupit). Pokud to nezabere tak bych to odvezl na sběrný dvůr nebo případně prodal nějakému šílenci třeba přes aukro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 20:37 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Barney
Kde jste k tomu přišel? :-)

Zkuste se poptat u vícero prodejců na jejich zkušenosti s prodejem a reklamacemi Atmanů řady CF. Třeba budete překvapen. Moje zkušenost je minimální, ale zato - naprostá spokojenost. :-) Možná trochu vyšší příkon, ale funkčnost včetně "hlučnosti", (v tomto případě lépe - "tichosti") - palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 19:43 Muž Barney [61] Re: Sid
Na ty taky neni moc spoleh. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 8689x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9135-filtr-fluval-305?od=51