Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cabomba - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Cabomba - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.03.2017 14:32 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Honzulka12
V tomhle štěrku cabomba vážně neporoste a dost bych se divil, kdyby něco i jiného ano. Ještě s tím vápencem vedle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2017 14:06 Honzulka12
Fotka k příspěvku Ahoj pratele. Jak hluboko sazet camombu ve sterku 2 - 4 mm,nejak mi zacala svetlat a zloutnout az do hneda
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2016 10:11 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pule
Test na NO2 jsem nikdy nepotřeboval ale na NO3 ano. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 08:41 Pule Re: vaaclav
Díky za rady, ok zkusím častěji měnit vodu a uvidí se. Nicméně, cabomba to včera odskákala, když jsem měnil vodu ty tři stonky, co jsem tam měl se úplně rozpadly, takže tu už v akváriu nemám, dal sem ji pryč, než aby mi tam dělala bordel. Ještě se zeptám na různá měření, jelikož mi přijde, že každý měří, co se dá. Já mám zatím jen test od dajany 3v1, takže jsem schopný změřit Ph, KH, DGH a tím to hasne, mám si také sehnat testy na NO2, NO3 či případně něco jiného ? Má to takto v počátcích smysl? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2016 16:11 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pule
Většinou jsou to emerzní rostliny a chvíli jim trvá vyměnit listy. Určitě bych nehnojil pokud bych neviděl že rostliny nerostou a stagnují. Chvíli ještě počkej. Hnojivo má význam až později ale rostliny musí viditelně růst pokud ne tak hnojivem podpoříš tak akorát řasy. Jediné co ti můžu poradit tak častěji měň vodu tím dostaneš do akvária dostatek žrádla pro rostliny. Až začnou růst a zvětší se jejich počet a objem že už to výměna neutáhne je na řadě hnojivo. To je ale v řádu několika měsíců. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 15:45 Pule – cabomba a ne jen ta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den ve spolek, chtěl bych se zeptat na jeden dle mého problém s rostlinami, co mám v nově založeném akváriu. Jsou to tyto: Cabomba piauhyensis, Ludwigia ovalifolia, Cryptocoryne petchii a Egerie. Po 14 dnech se mi zdá, že něco není v pořádku. Cabomba na koncích začala hnědnout a stejně tak listy Ludwigie. Současně u Ludwigie a cryptocoryny se začaly projevovat vady na listech (praskliny a silně zhnědnutí okolního místa). Egerie zatím vypadá z nich nejlépe bez viditelné známky poškození. S hnojením jsem začal teprve včera JBL Ferropol, jinak kromě biofiltru žádná chemie. Vzduchuji málo nebo vůbec. Z rybek mám zatím jen pancéřníčky a ti se zdá se mají k světu.
Díky všem za každou radu poradu. Vše dobře vidět na fotkách.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 23:08 Muž Loosos [6] - AsieRe: kennik
kennik napsal: zospodu uplne zltne
Že by málo železa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 14:59 Muž kennik [1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku neviete mi poradit co sa deje s mojou cabombou..?
zospodu uplne zltne a na vrchu sa vobec neotvara.. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 18:57 Muž Amras [34] – Bílé listy
Fotka k příspěvku Nevíte co s ní je? Dnes jsem si všimnul, že jí jakoby začaly bělat listy.... Snad nebude po ní.....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 00:28 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: Designer
Fotka k příspěvku tak bohužel jsem se dnes s cabombou nadobro rozloučil, místo ní jsem na pozadí zasázel ostíhané vršky mokřanky. a co se týká echinodory, tak mám jen trochu bázeň jí přesazovat. mcd. DESIGNERE už dává takovýhle šlahouny, sice nevim, co si o tom mam myslet, ale líbí se mi to :-D
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 09:11 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Pítik
Tomu nezabranis, a nektere druhy Echinodoru dokonce vylezou nad hladinu a zacnou tvorit emerzni listy. U Tveho se toho ale neboj, bezne to nedela, na sucho se mu vubec nechce, listy se zahybaji a nad hladinu neleze. Cemu lze trosku zabranit, je aby sel moc do sirky, strihat mu krajni listy, ktere jsou do siroka a stini i rostlinam dal od nej, ta rostlina muze mit spoustu listu a ani kdyz jich polovinu vystrihas, neznicis ji (ovsem to popisuji situaci, kdy uz je to obr treba s triceti listy). Dobre umistene Anubiasy pod temito rostlinami rostou dobre (i kdyz pomaleji, nemaji tam moc svetla, ale staci jim) a neporustaji jim pak listy rasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 11:21 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: jamajcan
Ale ano, jistě. Máš pravdu, už za pár dní se to může obrátit. U akvária někdy nevíš dne ani hodiny ahoj .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2014 10:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Pítik
Jak to mas s reflektorem pod zarivkou? 15W nad 72l neni zadna hitparada. Pokud pod tou zarivkou neni nic, nebo jen neco "jako", aspon dekl zevnitr vylep zrcadlovou folii, nebo i jen obycejnym alobalem, zlepseni poznas.

EDIT: S malo svetlem (pokud to neni extremne malo) se zit da, ale nektere rostliny to nedaji a musis si spravne vybrat. A treba mne to prestalo bavit dost rychle, na to mam rostliny dost rad, abych se timhle nechal limitovat, navic kdyz to neni neresitelny problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 09:59 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: jamajcan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku 1) takhle to vypadlo když jsem to zasadil
2) tady byla na vrcholu po 14 dnech
3) a takhle vypadá po dvou měsících! jedinej důvod proč jsem jí ještě nevyhodil je, že sem jí dával čas. dolil jsem jí tam Dajana ProFlor, což se mi super osvědčilo, ptž po tom krásně vyrazila řasa a to hlavně na Mokřance uprostřed. ale cabombu sem přivázal k hladině ale nechytá se ani tam. prostě už to má spočítaný...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2014 04:34 jamajcan Re: michalt
Dočkej času,jako husa klasu. ahoj To že kytka ze začátku,v novém prostředí vegetuje,ještě nemusí znamenat,že jí vyhovují podmínky,ale boj o přežití.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 00:10 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: lubaan
Neviděl bych to s těmi požadavky tak radikálně. Já jsem tuto Cabombu prostě zapíchl do dna při zakládání nádrže a jede dobře.

Na dně jsou jen neproprané flexiobklady (žádné hnojení do dna), žádné CO2, hnojení jen jemně PMDD do vodního sloupce. Roste pěkně a větví se, i když ne moc rychle. Světla má dostatek, co asi opravdu potřebuje. Vodu mám spíš tvrdší, i když taky žádný kamenolom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 23:38 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: lubaan
jo, s tim už počítám, možná radši už při další výměně, aby mi zbytečně nekazila vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.02.2014 08:25 Muž lubaan [61] Re: Pítik
Tak Cabomba potřebuje všechno, co ty nemáš, tj. CO2, hodně světla, měkkou vodu, hnojení a hlavně zaběhlou nádrž, min alespoň půl roku. Nemá taky ráda vyšší teploty. To že tejden šla je tim,že ještě měla v zásobě nějaký živiny a snažila se přežít. Bublinky mohla pouštět nějakej čas po výměně vody. Dřív nebo pozdějš jí stejně vyhodíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 07:36 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: KarlosS
já mam jen to hnojení, a ještě k tomu na houby. ale je zajímavý že první týden ještě šla a dokonce i dlouho pouštěla bublinky. ostatní rostliny dřív taky ale časem to přestalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 20:38 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: jamajcan
souhlas s jamajcan. Měl jsem ji v několika akva a jede jen s co2, hnojením a silným světlem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 20:35 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: jamajcan
u me ne. ja mam CT i UT okolo 10° coz mozna neni nejidealnejsi, ale svetlo jen 15w zarivku na 60 litru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2014 11:51 jamajcan Re: Pítik, AdellkaBT832012
Stálo by za to,změřit CT.Je to kytka do měkké vody.Má ráda Co2,živiny a světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 11:29 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: ivaha
ne, ne, mě vyloženě opadává a potom lovim ty "listy" (ty jehličky) po celym akváriu a z filtru :-( mám jenom 15w na 60 litrů a na 6 rostlinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 11:07 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Pítik
Ona taky dost chutná některým rybám, tak jestli Ti jí nesežraly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 08:50 Muž Pítik [14] - AmerikaRe: AdellkaBT832012
mám stejný problém. nejdřív týden, nebo dva šla a pak začala opadávat a chřadnout a osobně jsem přesvědčen, že je to tím že jí dávám málo světla. ona potřebuje dost. ale kolik to už ti řekne někdo další... je to jen můj názor a vychází z toho co jsem dohledal :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 11:38 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: AdellkaBT832012
A jak rostou jine rostliny? A jak vypadala, nez se rozpadla? Zloutnuti listu, celkove a nebo od spodu? Postupne tenci a tenci az odesla? Postupne se natahovala a byla cim dal takova nicotnejsi? Odesla postupne a nebo se ji najednou v posledni dobe prestalo darit? Zkus to trosku lepe popsat. Hnojis necim? Kolik je v akvariu ryb a jakych?

Jak dlouho je akvarium zalozene? V prezentaci mas jen nejake cerstve zalozene.

Jako prvni pomoc, muzes ji nechat plavat na hladine. Pokud ji to tam pujde a zasazene do dna nikoli, pak ma nejspis malo svetla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 10:33 AdellkaBT832012 – cabomba caroliniana
Ahoj :-) měla jsem cabomba caroliniana a asi po 3 měsících se mi celá rozpadla, když sem si ji koupila do druhé, zase vydržela asi 3 měsíce a znovu se rozpadla. :-( Nevím co dělám špatně a pokaždé takhle skončí. Nemá někdo stejný problém, nebo by nevěděl čím to může být? Díky love

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 13:44 Žena geminika [39] - Živorodky
Včera som si kúpila tiež Cabombu a dočítala som sa, že nemá rada veľmi teplú vodu. V mojej cca 50 litrovke som ju kedysi mala a celkom sa jej darilo. Teplota vody bola vtedy zohrievaná na 25 °C. Teraz je ale akvárium inde a bez zohrievania má stále 27-28 °C. Ako ju chladiť, alebo myslíte, že je to bude vadiť? Kto má takú skúsenosť, či rastie v teplejšej vode? Svietim 9 hodín 1x15 W.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 23:48 Muž kortezhugo [983] Re: romant
"A třeba i častěji, aby nikdo nestrádal nižsí hladinou nitrátů"

...jedna z moznosti...
ak pomoze? - nie je co riesit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 23:40 R Muž romant [27987] Re: kortezhugo
A třeba i častěji, aby nikdo nestrádal nižsí hladinou nitrátů. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 23:36 Muž kortezhugo [983] Re: romant
"ale co když taky záleží na ostatních kytkách spolu pěstovaných, jak rychle oni dokážou ty dusičnany spotřebovat"...

...samozrejme - ale v tom pripade staci vymenit vodu X-) -ako som pisal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 23:20 R Muž romant [27987] Re: kortezhugo
Tak dodat nějakým hnojivem jistě by nebyl problém, ale co když taky záleží na ostatních kytkách spolu pěstovaných, jak rychle oni dokážou ty dusičnany spotřebovat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 23:11 Muž kortezhugo [983] Re: romant
...no ved to... :-)
a tolko je aj vo "vodovode" X-)

malo komu tecie doma pod 20 - :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 22:50 R Muž romant [27987] Re: kortezhugo
Hmm, to už se v kartě nepíše. Tak snad když si odvodím, že nějakej standart je 20-40mg/l tak bych vyšel z toho, ale třeba se pletu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 22:47 Muž kortezhugo [983] Re: romant
... :-)
je ale otazne co je nizka hladina "nitrátů"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 22:38 R Muž romant [27987] Re: kortezhugo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 22:37 Muž kortezhugo [983] Re: Jack
co to znamena? -neviem :-)

ale celkom ma zaujima -kde? je to napisane....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 22:33 Žena ustavprochore [567] Re: Jack
V kartě jsou zmiňovány nitráty = dusičnany a to v souvislosti s tmavnutím listů, ne s jejich odumíráním. ;-) Jinak v akváriu máte Limnophilu sessilifloru a ne Cabombu a nejspíš i nepříliš vhodný vápenec ve dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 22:28 R Muž romant [27987] Re: Jack
Osobně si myslím, že strádá v první řadě nedostatkem světla. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 22:17 Muž Jack [7] – Cabomba c. hnědnutí
Ahoj. Mám tuto rostlinku a silně odmumírá a hnědne. Na tomto webu jsem se dočetl že je to způsobeno malým množstvím nitračních bakterií ve vodě. Co to znamená?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 18:41 Muž kortezhugo [983] Re: grizly
preco? - to neodpoviem
ale v takomto "stave" caka na lepsie podmienky

ale mal som nieco "podobne"
cca 8 rokov do zadu
akva plne cr.affinis a machu
do akva sa skoro ani nesvietilo - v podstate len trochu denneho svetla
voda sa nemenila - len dolievala odparena
v tomto - teda pod machom prezivalo par kusov Hygrophila Siamensis
tiez vzrastom malicke a pekne a nestalo sa im "nic"
tiez to bolo par mesiacov - skoro rok
potom som prerabal akva - zapol svetlo a rastu pekne dodnes :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 17:46 Muž grizly [145] – Proč???
Fotka k příspěvku Můj problém není ani tak problém, spíše taková zajímavost.
Jíž několik měsíců (skoro rok) mi neroste Cabomba caroliniana . V akva mám jen takový oddenek, velký cca 5-6 cm. Nehnije, nežloutne, jen zkrátka neroste a je pořád takhle velký.
A mě zajímá proč?
Může být za jeho (ne)růstem blizkost kryptokoryn a anubiasu? Četl jsem, že můžou do vody vypouštět látky, které potlačují růst okolních rostlin. Je-li to pravda nevím. Máte s něčím takovým stejnou zkušenost. (Když tak na to myslím, s. subulata taky v blízkosti kryptokorýny neroste moc intenzivně, podle toho jak rostla, než se rozrostly). To, že by svými kořeny vysály všechny živiny a na Cabombu nic nezbylo, mi příjde málo pravděpodobné, ikdyž jejich kořenový systém je velmi rozsáhlý. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 21:32 jossu – caboba uhniva
caute .mam problem ze ked skratim cabombu a zasadim ten kus tak sa mi nechce zakorenit ,od spodu uhniva a vyplava ...doteraz bolo vsetko super a najhorsie ze mi to robi aj polysperma...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 22:12 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sewer
Ono to je sice relativně jedno, protože jsou na světlo přibližně stejně náročné, ale vždy je lepší mluvit o jednom druhu rostliny=)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 21:28 Muž Sewer [99] Re: crypto231
Teď si mě zmátl, možná že máš i pravdu coze ...tak teď fakt nevim stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 21:20 crypto231 Re: Sewer
U teba v aq to vyzera skor na limnophilu , ale nehadam sa X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 20:59 Muž Sewer [99] Re: Usine
Je pravda, že v tý šedesátce bych jí zrovna hustou nenazval, ale nijak "hrozné" to není, jsem s jejím růstem spokojený ano ...mám jí ještě ve 12ti litrech, kde jsou teď malé ampulárky, dokud nepovyrostou a tam svítim 8W úsporkou a tam je podstatně hustší a vršek má do červena ano

...já jí mám tedy ve všech akváriích, protože skutečně nevím, co s ní :) , ale nejvíc se jí opravdu daří v těch 12ti litrech se žárovkou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 20:54 Usine Re: jakubqo814
Při slabém světle poroste, ale nebude vypadat moc pěkně. Má pak příliš jednotlivé patra listů daleko od sebe. Při silnějším osvětlení bude krásně hustá a i do červena. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 20:38 Muž Sewer [99] Re: jakubqo814
Podle mě určitě jo ano
Doporučuje se svítit zhruba 0,5W na 1 litr vody, což tak nějak splňuješ.
V atlase píšou, že je důležité dostatečně svítit, ale já ze svá zkušenosti musim říct, že je to plevel, kterej roste jak blázen :-D . V 60ti litrech, kde svítim jenom 15ti Watty se mi z něj tvoří neskutečná džungle, takže si jí tam klidně dej ;-)

EDIT: V atlase zde - rybicky.net/atlasrostlin/hledat/../cabomba_caroliniana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 20:17 jakubqo814 – Cabombaa???
Ahojte mam akvarium ved viete 50l s 21W osvetlením odstranil som jednu neonku a nahradil slabšiou tou 21W možem tam dat Cabombu Carolinianu ?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 3753x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9100-cabomba-problem