Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Příliš velké ryby a malé akvárium

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Příliš velké ryby a malé akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 10:06 Muž zikyc [79] - SumciRe: Marfi
Z těhlech velkých ryb mi ještě žádná naštěstí numřela, ale když mi třeba umřel sumeček žraločí tak jsem ho pohřbyl před barákem v květníku, ale na tyhle ryby by mi asi květináč nestačil takže bych je musel vzít na chatu do lesa. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 09:51 Žena Marfi [10] Re: Zikyc
tak jsem koukala a strašně se mi to líbí, akorát bych se takových velkých potvor teda opravdu bála - zlatý paví očka.. přemýšlela jsem jak se taková obrovská nádrž udržuje? .. ale pak jsem si všimla fotky kde máš šnorchl :-D :-D Joo a ještě jedna otázka.. když ti takhle velká ryba umře.. co s ní děláš? do záchodu ji asi nehodíš.. vyhazuješ je někam? něbo máš fakt někde za baráčkem hřbitov? (smutné téma, ale mě to fakt zajímá) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 21:50 Žena Wampi [54] – ...
Mě občas taky něco hne žlučí a pak to musí ven za každou cenu.
Zrovna se mi to stalo před chvílí , když jsem se ze zvědavosti koukla na akva rájovci (mám je totiž ráda) a co nevidím ta slečna je chová v 15 l a chce k nim dalšího.
No to k tomu poměru akva-ryby tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 21:46 solem Re: blek
Už nechci znovu dmýchat tuhle debatu, ale jen bych Blekovi rád připoměl že nejkratší strana akvária je ta co má nejméně cm a tudí ne ta 3,5m. potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2006 18:27 Muž zikyc [79] - SumciRe: Štěpán
Pro Štěp. Je to samozřejmě věc názoru.
Souhlasím s tím že ty ryby už nerostou. Dřív rostly neskutečně rychle a teď už se v růstu zastavily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 16:53 Štěpán Re: zykic
Prostě si myslím, že tvé akvárium by bylo super pro maximálně 20-ti centimetrový ryby a že ryby který tam chováš se do něj nehoděj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 13:09 jozefSK – velikost
Ahoj, prave si zakladam akvarko. Mam 80l a zatim tam mam len rastliny. Akvarko ma rozmery 50x40x40 a planoval som do neho dat sumcek zraloci.....v nasich obchodoch je napisane "zralocky"....myslim ze sa jedna o tento druh. Docital som sa ze rastu podla velkosti prostredia, myslite ze ked si kupim zralocka co ma takych 10cm ze to bude pre neho malo? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2006 19:35 dwer Re: Zikyc
no ve tvem akvarku urcite nevyrostou, oni nemaji kam vyrust
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 19:17 Muž zikyc [79] - SumciRe: Štěpán
V akváriu ti nikdy nevyrostou ryby jako v přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 19:14 blek Re. Štěpán
Štěpáne která z těch ryb dorůstá 3a půl metru? :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2006 18:44 Štěpán Re: zykic
Máš akvárko s velmi malým životním prostorem pro ryby vzhledem k jejich velikosti. Proboha vždyť ty ryby jsou/budou větší než nejkratší strana akvária!

TYHLE RYBY SE NEHODĚJ DO AKVÁRIA

Jestli mi nevěříš chceš aby ti to řekl nějaký odborník na ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2006 17:10 Muž zikyc [79] - SumciRe: Štěpán
Nechápu co máte furt za problém ty ryby jsou tam naprosto v pohodě
a jestli se vám to nezdá tak za mnou přijeďte a uvidíte.
Asi když někdo nemá akvárko podle vašich představ tak je špatné. Žééé

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2006 17:47 Štěpán Re: blek
Já momentálně žádné máslo ani nemám... :)
A plánuju akvárko s půdorysem 120x60 pro pěticentimetrový rybičky, takže JÁ problémy s máslem ani mít nebudu.

Pro ty ryby by se hodil bazén o objemu nejméně 20 krát větším než je to akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2006 17:40 blek Re: Štěpán
Zikovi nádrže jsou myslím pro takové ryby dostatečné.
co kdyby jste si chlapci zkontrolovali své máslo na hlavě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2006 17:19 filipo Re: solem
Já si nemyslím že zikycovo akva je pro ty ryby malý rozhodně je to lepší než kdyby někdo rval arowanu do metrovýho akva. A zajímalo by mě jak se ti pěstujou ryby? Ale jestli jdou tak proč né. Normálně se akvarijní ryby chovají..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2006 09:13 solem Re: Štepán
No v takových velikostech je to vážně drsné, myslím že jediná možnost je dát to do zoo, nebo to sníst :-D Hlavně nevypouštět do přírody.. Osobně nechápu proč to někdo pěstuje když se pak toho nemá jak důstojně vůči rybám zbavit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2006 08:36 Štěpán Re: solem
Já vím, ale když je pěticentimetrová ryba v např 300 litrovém akvárku, zaroslém rostlinami, tak to tak strašné není. Je velký rozdíl, když je člověk uvězněný v hale, kde se aspoň může proběhnout nebo v několikametrové cele.
Phractocephalus hemioliopterus 134 cm!
Channa micropeltes 130 cm!

To je fakt lepší ty ryby zabít a sníst než je takhle mučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 21:13 solem Re: Štěpán
No v případě tvé dost drasticky porovnácí metody to je dost do očí bijící, ale v přírodě se nedá všechno porovnávat lineárně musíš na to koukat 3D Víš že kdybys zvětšil mravence tak by nebyl o nic silnější než ty? Je to tím že síla svalu roste na druhou ale objem těla na třetí= čím větší tím k poměru těla slabší, chci tím říct že ani nároky ryb nelze přepočítávat podle délky. Jinak samozřejmě je to k zamyšlení, ovšem k zamyšlení je i otázka jestli je nějaká rybička která by radši neměla nekonečné vodní pláně než svoje akvárko, to nemyslím vůbec zle, jen jako zamyšlení nad tím že všichni, snad až na ty co chovají ve 3000l betty, máme v podstatě máslo na hlavě, smutné, ale je to tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 09:46 Štěpán – Příliš velké ryby / malé akvárium
Napadlo by někoho chovat rybu dlouhou 7 cm v akváriu o rozměrech 36x8x10 cm?! Měla by dost místa k plavání? Asi ne, že?

Je nějaký rozdíl, když někdo chová 70 cm rybu v akváriu 360x80x100cm? Vizte tady prezentovanou nádrž (zikyc-Panoráma). Asi ne, že? Zdá se mi velmi nevhodný chovat takhle veliký ryby v tak omezeným prostoru! Za chvíli se tam nebudou moci ani otočit.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 4495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/909?od=51