Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zářivky AquaGlo a SunGlo

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zářivky AquaGlo a SunGlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 20:56 Mireben Re: Vladik
No já jsem se rozhodl že dám zářivky úplně pryč a nahradím je led osvětlením chihiros. Už od oka jde vidět že ke dnu se dostane málo světla a rostliny mi nechtějí růst.. :-( Snad se to vyřeší těma ledkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 16:54 Muž Vladik [16] Re: vaaclav
Souhlasím, nechal bych to na uživateli Mireben, ať si sám vybere. Nemá cenu trvat na určitém výrobci a pak hledat obchod, kde koupím jen dvě trubice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 20:51 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vladik
Každá firma tomu říká trochu jinak moje tabulka je osram což jsou také dobré trubice. Na rozdíl od tebe preferuji teplejší barvy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 19:33 Muž Vladik [16] Re: vaaclav
Tak tady je to přímo od výrobce:
www.lighting.philips.com/…
927920582723 MASTER TL-D Super 80 30W/827 Incandescent White 2700 K
927920583023 MASTER TL-D Super 80 30W/830 Warm White (WW) 3000 K
927920584023 MASTER TL-D Super 80 30W/840 Cool White (CW) 4000 K
927920586514 MASTER TL-D Super 80 30W/865 Cool Daylight 6500 K
Osobně doporučuji kombinaci 840+865. Cena cca 100 Kč za kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 18:40 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vladik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 18:39 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Vladik
Denní bílá!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 18:34 Muž Vladik [16] Re: Mireben
Ano, kdysi dávno jsem je taky zkoušel. Mají nižší svítivost i životnost než standardní trubice. Kup Philips TL-D Super 80 a budeš spokojený. Na výběr máš dle barvy světla:
827 - žárovkové světlo (2700 K)
830 - teplá bílá (3000 K)
840 - studená bílá (4000 K)
865 - denní bílá (6500 K).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 11:52 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Mireben
Aqua Glo a Sun Glo a podobné barevné nesmysly jsou jen metedou, jak z lidí vytahat peníze. Nejlepší je bílá zářivka o teplotě 5000-7500 kelvinů.

Ty různý Glo mají menší svítivost (měří se v lm - lumenech) a tak kytky pravděpodobně neměly při přechodu na tento typ tolik světla, na kolik byly zvyklé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 11:33 Mireben – Sun glo a hneda rasa
Ahoj, chtěl jsem se Vás zeptat jestli máte někdo podobnou zkušenost. V akváriu mám 2 zářivky po 30w. Aby rostliny lépe rostli dopřál jsem jim ,,lepší" zářivky a to sun glo a aqua glo.. Po asi měsíci používání rostliny začali hnědnout a celé akvárium začala pokrývat hnědá řasa. Dokonce bylo vidět že i rostliny tak nějak uvadají. Po vrácení obyčejných čínských zářivek které byly již v krytu při zakoupení začiná řasa opět ustupovat a rostliny začínají znovu zelenat. Máte někdo podobnou zkušenost? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2015 14:42 Žena Miruš [15] – osvětlení..
ahoj.. už jsem se ptala níže u nějakého staršího příspěvku tak nevím zda se dočkám odpovědi.. mám malé akvárium 54l dlouhé 60cm.. doporučili mi zířivku aqua glo 15W a mám kryt jen na jednu zářivku.. mám ji vyměnit za obyčejnou o lterých tady píšete? Chci se tedy zeptat za kterou a hlabvně kde ji koupím.. moc děkuju..
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 21:01 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Langpy
Skús vojsť tu a poštuduj
rybicky.net/forum/3991-zarivky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 18:05 Muž Langpy [-1] - Amerika – problém
prosím poradte, měl jsem v akvarku ktere jsem koupil starší ale velmi zachovalé v krytu už dvě zářivky.. jedna aqua glo a jedna klasika sylvania... byly už ale necelý rok staré a tak po přečtení duskuzí jsem je vyhodil a dal tam phillipsy třípasmové 8** za pár kaček.. problém je v tom že rostliny šíleně zpomalily růst... bude to tím žesi musejí zvyknout na jiné spektrum světlka nebo proč? je to světlo studená bílé žluté vypadalo příšerně a jedno žluté a druhé bílé taky nic moc co myslíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 18:59 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: kaby
Pokiaľ máš peniaze na vyhadzovanie a si náchylný veriť lobingu a reklame, tak nech sa ti páči, kupuj ďalej. Ja si žiarivky s porovnateľnými parametrami viem kúpiť za 1-3€ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 19:29 Muž kaby [0] - MiniakváriaRe: Designer
Jasné ja sa nehádam že nej sú aj lepšie a hlavne cenovo dostupnejšie žiarivky len som narážal na príspevok nado mnou že sú to lumpi čo iste nej sú. Niekde som aj našiel inštruktáž ale už to neviem nájsť ako by sa mali kombinovať tieto žiarivky medzi sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 17:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kaby
Kdyz se podivas na "Sylvania Gro-Lux", vysly treti, a rozdil k druhe bych klidne nazval toleranci mereni (nebo nedokonalosti krivky k urceni PUR, ktera z principu byt nikdy dokonala nemuze) vlastne zadny neni :-) . Ja je pouzivam, protoze se tak dalo snadno vylepsit svetlo pro rostliny v krytu s 2x30W T8 zarivkami, jen jejich vymenou, pricemz cena tech zarivek je jen dvojnasobna oproti beznym, coz je jiste zajimave z pohledu, co by stal jiny kryt a nebo predelavka.

Co je ale dobre v teto souvislosti rict, pokud nekdo nema jako nejvyssi zivotni cil zit na Marsu (alespon jak si jeho povrch predstavuji), nebude se mu to svetlo prilis libit. Vsechno je ruzovofialove, zelene listy nejsou krasne zelene jako pri bilem svetle. Zelene spektrum je u "barevnych" specialek jen aby se nereklo. Takze to cloveka prestane bavit a mezi zarivky nakonec nacpe LEDky, k alespon nejakemu dorovnani barevneho spektra, nebo pouzije specialku v kombinaci s beznou zarivkou.

Jiste chceme, aby nam rostliny bajecne rostly, ale abychom z nich meli radost, je moc fajn je taky videt, a to v rozumnem svetle pro nase oko. A tak si klidne dovolime plytvani energii, a prisvitime si necim pro rostliny nevyuzitelnym, jen pro nas pohled. Ve vysledku se pak efektivita pouziti takovych specialek ztraci a pokud ty specialky neresi pripad jako treba u mne, nejsou vlastne vyhrou. Akvaristika jako hobby, to je o tom, ze se muzeme do akvaria divat, co vic jineho z toho mame? A ony zminene specialky nam ten pohled, to nejdulezitejsi, kazi.

EDIT: rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 16:49 Muž kaby [0] - Miniakvária
cezarmilan napsal: Sú stejné, takže tie predražené klumpy nekupuj. Drž sa vašak toho označenia 840, 865 atď.
Zaujímave že podla testov skončila Aqva GLO na druhom mieste tak že až také klumpy to asy nebudú že?
akvarijni-hnojivo.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 22:51 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: lukasleibelt
Doteraz som nemal vôbec žiadne skúsenosti s neónovými trubicami, ale kúpil som nové svetlo (vlastne nie mne, ale na tom nezáleží) a k nemu aj dve trubice - Power Glo a Life Glo s tým, že niekde dokúpim aj jednu obyčajnú 865 a poriadne porovnám tieto tri navzájom a aj s mojou silnou LED žiarovkou - nafotím a zanalyzujem. Žiaľ, svetlo mi spravilo škrt cez rozpočet - nefunguje s osadenou jedinou trubicou, musia byť zapojené dve :-(

Takže porovnanie sa nekoná, resp. porovnal som len kombináciu dvoch spomínaných s mojou LED žiarovkou. To, že má úplne inú teplotu chromatickosti, teda úplne iné farebné podanie bielej (v reči fotografie "vyváženie bielej") je jasné a o to mi vôbec nešlo. RAW fotkám som neutralizoval vyváženie bielej tak, aby boli rovnaké (neutrálne), čo bežne eliminuje rozdiely medzi rôznou teplotou chromatickosti. Ale výsledok ma prekvapil - fotka fotená touto dvojicou Glo trubíc má "živšie" farby, zjavne majú dokopy širšie farebné spektrum, veď je každá z nich dosť iná. Veľká škoda, že to nemôžem porovnať s bežnou 865, ale odporúčam pozrieť toto porovnanie: saurama.aqua-web.org príp. prehľadnejšie xtremeaquaristika.blogspot.cz/…

Môj laický názor je, že rastlinám je jedno, či svietime drahou "akvaristickou" trubicou alebo obyčajnou "bytovou", no nášmu oku to nemusí byť jedno, ani na fotografii. Otázka je, či sa oplatí za to priplácať (keď majú vraj aj nižšiu životnosť). Pravda, aspoň raz skúsiť môžeme :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2014 19:45 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: lukasleibelt
Sú stejné, takže tie predražené klumpy nekupuj. Drž sa vašak toho označenia 840, 865 atď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 18:04 Muž lukasleibelt [84]
Ahoj. V mém malém akváriu mám hagen glomat t5 24W a chtěl bych se zeptat jestli jsou lepší zářivky Power glo a Life glo nebo jsi jsou to předražené klumpy a jsou stejné jako www.svitidlo-levne.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 17:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Sam
Fotka by byla fajn, pro lepsi predstavu by bylo dobre uvest i o jakou rostlinu jde, a nebylo by od veci ani napsat, za jake zarivky byly puvodni vymeneny (da se pak porovnat vyzarovane spektrum, pokud jej vyrobce uvadi).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 17:02 Sam – Rostliny bez chlorofylu
Ahoj, vyměnil jsem dvě staré zářivky AguaGlo za SunGlo, zvýšil teplotu z 24 na 27, nic jiného jsem neměnil a když jsem se po týdnu vrátil z dovolené tak většina nových listů co vyrostla je skoro bílá, bez chlorofylu. Nedostatkem železa to asi nebude. Netušíte někdo čím to může být? Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 12:05 R Muž Silent [5949] Re: grips
Zrovna včera jsem kupoval Philips Master TL-D super 80 barvy 865 a 840 30W. Je to skvělá náhrada GLO zářivek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.07.2012 12:01 R Muž romant [27981] Re: grips
Třeba nějakou klasickou třípásmovkou. Velmi používaný jsou 830,840,865 nebo jejich kombinace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 11:44 grips
Ahoj, potřeboval bych náhradu za Sun glo 36/91 cm 30W T8. Akvárium o rozměrech 100*40*50. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 16:18 Muž filipsi [1295] Re: Michal Vrzák
Zkusit to samozrejme muzes. Zaruka dva roky plati. Bohuzel v pripade, ze prodejce reklamaci neprijme (vyridi jako zavadu vzniklou bud vinou uzivatele, nebo koncem zivotnosti), bude na tobe, abys dal vec k posouzeni znalci, a nasledne se s prodejcem soudil. Obavam se, ze podnik nekrachne, a tebe to pouze bude stat hodne penez a casu a nervu.
(edit - pokud ti naopak prodejce da v pisemne forme ze reklamaci neprijima, protoze uplynula pulrocni zaruka, jsi "na koni" pro zmenu ty)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 15:48 Michal Vrzák Re: Silent
No já beru to, když bych tam přišel, že mi zářivka míň svítí, ale když nesvítí vůbec, tak na to by měla být záruka dva roky. A když to bude odcházet víckrát, tak to budu prostě reklamovat to se nedá nic dělat, a ať podnik krachne, když dělají šunty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 10:17 R Muž Silent [5949] Re: filipsi
Já netvrdím že to má podporu v zákoně, ale že se to takto praktikuje. Z logiky věci by měla být záruka 24 měsíců na jakoukoli součást výrobku včetně posledního šroubku. Mělo by se uvádět, že přiložený spotřební materiál má životnost 6 měsíců a ne že je šestiměsíční záruka na přiložený spotřební materiál. Netvrdím že to takto dělají všichni, ale zaznamenal jsem spoustu případů.
Díval jsem se na stránky Plačka a opravdu tam má záruku na glo zářivky 6 měsíců. Například ale Philips nebo Osram poskytuje plnou a zákonnou záruku 24 měsíců. Jde jen o to jak dlouho to bude zákazník tolerovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 10:14 Muž filipsi [1295] Re: Silent
A znova se zeptam, v kterem zakone to ma oporu, mit zaruku na telefon 2 roky, a na baterii 6 mesicu??
Zarucni doba je proste dva roky, tak jak lezi a bezi. To ale neznamena, ze po tisici nabijecich cyklech mohu u baterie po roce a pul reklamovat pokles kapacity.
Prodejce muze tvrdit pul roku, ale to je asi tak jedine, co delat muze. Pokud to nekde napise pisemne, coi se to libit nebude. Zaroven ale prodejce nema POVINNOST reklamaci kladne vyridit (ma ale povinnost vyridit v zakonne lhute).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 22:52 Muž Stenly [44] Re: Silent
Kocourkov.. víc k tomu asi nemám co dodat... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 22:45 R Muž Silent [5949] Re: Stenly
Není to moc logické, ale praktikuje se to tak. Pokud si zakoupíte zářivku v obchodě měla by mít záruku 24 měsíců a pokud je součástí krytu tak mívá jen šest. Mám pocit že například u mobilních telefonů je to podobné. Při koupi je záruka na telefon 24 měsíců, ale na baterii vloženou jen šest a pokud si dokoupíte novou baterii je plná záruka 24 měsíců.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 22:42 Muž Stenly [44] Re: Silent
To je pravda, ale znát všechny potřebné zákony snad ani nejde.. to bych měl hlavu jak pátrací balon, proto jsem vcelku důvěřivej i když na to někdy doplatím... asi i v tomhle případě...

Ale jaký je rozdíl mězi zářivkou koupenou v sadě s krytem a koupenou jen jako kus. Buď je nebo není spotřební zboží...nejde přece o jedné říct že je spotřebním zbožím a dát na ni záruku 6 měsíců a na duhou vyžadovat 24 měsíců. Ona životnost je hodně ovlivněna prostředím a způsobem používáním. V chladném prostředí s častým spínáním trubice nevydrží tak dlouho jako doma, kde svítí 12 hodin v kuse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 22:33 R Muž Silent [5949] Re: Stenly
Na zářivky má být zákonná záruka jako na ostatní zboží a to 24 měsíců. Jiná věc je deklarovaná životnost výrobku která je často uváděná v hodinách. Svítit by měla po celou dobu své životnosti, ovšem nelze reklamovat když po půl roce sníží osvit a rostliny začnou stagnovat. Uvádět šestiměsíční záruku mi přijde podivné. Další věc, kterou si ale nejsem stopro jistý, je pokud si například koupíme kryt i se zářivkou. Pak je záruka na kryt 24 měsíců, ale na přiloženou zářivku se hledí jako na spotřební materiál a pak je na ní zkrácená záruka 6 měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 22:31 Muž filipsi [1295] Re: Stenly
Samozrejme, byt prodejcem, asi bych mluvil podobne, lidi, co nerozumi rozdilu mezi zaruka a zivotnost asi musi byt spousta. Svicku taky nepujdu reklamovat, ze mi vyhorela za den, presto i ona ma zaruku roky dva.
Tech sest mesicu je prave doba, po kterou by prodejce musel prokazovat, ze jsem se zarovkou svitil moc, v chladnem vlhkem prostredi ... atd. Takze mi radsi i tu svicku vymeni (prehanim), aby nemusel platit znalce na svicky. Po sesti mesicich lidi reklamujici zarovky budu hnat svinskym krokem (presto, ze se mezi nimi najde treba obcas ten, co ji vcera vyndal ze skrine), at si znalce sezenou sami.
Ani trochu se mi spousta zakonu nelibi, presto se je leckdy znat vyplati.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 22:15 Muž Stenly [44] Re: filipsi
Přiznám se že to nastudováno nemám, ale už jsem se pokoušel reklamovat trubice a prodejce mi to šikovně vysvětlil (skoro se mi vysmál), že záleží jak jsem s trubicemi zacházel, jak často jsem je zhasínal a rozsvěcel, v jakých podmínách byly použity atd (logicky vzato měl pravdu). Nakonec mě odkázal právě na ten standart, že na světelné zdroje je jen 6 měsíců.
Mluvil dost přesvědčivě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 22:14 Muž masterPKbanan [34] Re: Stenly
Mně přestala svítit zářivka asi po 10 měsících, tak jsem jí reklamoval a vzali mi to a řikali že je na to záruka 1 rok :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 22:03 Muž filipsi [1295] Re: Stenly
A v kterem zakone ma ona zkracena zarucni doba oporu??
Ja myslim, ze i pro zarivky plati dvouleta zarucni doba, a ze se z ni zadnou smlouvou prodejce vymanit nemuze.
Rozdil je pouze v tom, ze v prvim pulroce je reklamace jaksi snazsi, jako u ostatnich veci, zjednodusene je dukazni bremeno na prodavajicim.
Prosim nezamenujme ale zaruku za zivotnost, kdyz si koupim zarovku a za rok mi ve vlhkem sklepe pri rozsviceni nekolikrat denne praskne, nepujdu ji reklamovat (a ani na to nemam narok, ackoli si to nekteri vycuranci mysli). Kdyz ji budu mit ve skrini, po roce ji nasroubuju a ona druhy den bez zjevneho duvodu praskne, reklamovat pujdu (tedy ja s zarovkou ne, jsem lenoch) a narok na to mam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 21:46 Muž Stenly [44] Re: Michal Vrzák
Na takovýto druh zboží se opravdu dává záruka "pouze" 6 měsíců není to nic čím by výrobce nebo dodavatel obcházel zákon.
Pokud by byla záruka oněch 24 měsíců, tak spousta výrobců zkrachuje, a zdroje budou velice drahé, protože by je všichni chodili reklamovat kvůli špatným parametrům. Přece jen po 24 měsících používání (12 hod denně) nebude trubice svítit jako fungl nová.
PS: Na GLO se vyprdni a kup obyč trubici 8xx nebo 9xx (Osram, Philips, Sylvania) udělají stejnou práci za míň peněz a dýl vydrží. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 19:57 R Muž romant [27981] Re: Michal Vrzák
Oni jsou tyhle zářivky po tom půl roce tzv. na vyhození aniž přestanou svítit, takže pan Plaček se velmi chytře sichruje. hmm Vyměnit ty zářivky za obyčejný třípasmovky třeba z řady 8xx se určitě vyplatí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 19:53 Michal Vrzák – reklamace zářivky Sun Glo
Ahoj, mám problém s reklamací zářivky sun glo. Koupil jsem jí v Hornbachu a po 8 měsících mi přestala svítit, tak jsem jí přines do hornbachu, a tam mi řekli, že zářivky berou od Plaček s.r.o, a ten má v reklamačním listě napsanou záruku 6 měsíců no . Tak jsem jim říkal, že je to pěknej bordel, že by na zářivku měla být záruka 24 měsíců. Může mi někdo napsat jak je to opravdu se zárukou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 12:50 Muž Jurasek [137] Re: seic
Aha, moje blbost, nenapadlo mě, že bude někdo vyrábět T8 14W...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 12:02 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jurasek
jasne, ale predelavat kryt na T5 nebudu :-) U tehle firmy prave beru T8 14W za cca 150,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 11:13 Muž Jurasek [137] Re: seic
To by takový problém nemusel být, dneska se sežene i ta T5 14W. www.e-light.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 08:37 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkytady to jede
:-)
- ad svitivost xGlo T8
www.akva-exo.cz/…
pohybuje se od 6000-9000hod, takze zadny zazrak

- ad hodnoty lm taky zadny zazrak, snad jedine nejlevnejsi SunGlo, zbytek jsou vyhozene penize

ja osobne pouzival SunGlo z jedineho duvodu, mam stary naprd kryt s 14W, co je nestandard, takze problem sehnat neco jineho, mit 15W> vubec o xGlo neuvazuji.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 00:05 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: králas
...Psal jste mimo jiné, že zářivky xxxGlo mají výrazně nižší životnost. 10 000 hod(12hod deně)= dvaačtvrt roku. To mi zase tak výrazně krátká doba nepřijde...
Ano, psal jsem o výrazně nižší životnosti a také jsem zmínil, že u GLOGLO je nutné v souvislosti se životností přihlédnout k příkonu.
Tak se zkuste mrknout i na výrobcem udávanou životnost trubic s nižším příkonem.
A taky si můžete zkusit najít charakteristiku poklesu svítivosti po dobu životnosti tohoto typu zářivek. A pak ta data srovnejte s třípásmovými zářivkami... :-)
...Běžně je 16 000 hod = třiapůl roku...
Průměrná životnost běžných značkových 8xx zářivek se pohybuje kolem 20000-24000 hodin při 12tihodinovém cyklu. Existují ale i varianty 8xx trubic se zvýšenou životností > 40000 hodin a dokonce > 70000 hodin. Jejich cena bude někde jinde, než těch "obyč", ale když už srovnáváme, tak ať je sranda. :-)
...S tím poklesem svítivosti mám také zkušenost. Akorát bych to nenazval pokles, ale pouze blednutí fialové zhruba po roce svícení...
Zapomeňte na to, že pouhým okem poznáte na zářivce, nakolik (o kolik %) se snížila její svítivost. :-)
...A to co jste psal ve třetím bodě: Já se nerozhoduji mezi Glo a 8xx, já mám přesně tyto trubice...
3. bod nebyl adresován vám, ale všeobecně těm, kteří si myslí, že ty GLOGLO přece musí být perfektní, když stojí tolik peněz a navíc mají napsáno na obalu, jak účinně podporují fotosyntézu a bla bla bla... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 19:45 králas Re: Sid
Psal jste mimo jiné,že zářivky xxxGlo mají výrazně nižší životnost. 10 000 hod(12hod deně)= dvaačtvrt roku.To mi zase tak výrazně krátká doba nepřijde.
Běžně je 16 000 hod= třiapůl roku.S tím poklesem svítivosti mám také zkušenost.Akorát bych to nenazval pokles, ale pouze blednutí fialové zhruba po roce svícení(trubice z Atman ar 620).
A to co jste psal ve třetím bodě: Já se nerozhoduji mezi Glo a 8xx, já mám přesně tyto trubice:
www.narvashop.cz/…
www.narvashop.cz/…
www.kasa.cz/…-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 10:19 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: kortezhugo
:)
Mně se líbí i toto:
"Zdůrazněním modrého a zeleného spektrálního podílu světla jsou zářivky OSRAM FLUORA obzvlášť dobře přizpůsobeny účinnému spektru, při kterém probíhají fotosyntetické procesy u rostlin. Značně tak přispívají k růstu rostlin." :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 00:45 Muž kortezhugo [983] Re: Sid
...ten odkaz na tu fluoru 77 je dobry :)

tak ze kupovat cez 10ks
ale zas "Výnos až do parta" a "Rozbalení kontrola" :)
to si nenechame ujst :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 22:43 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: králas
1. Však já taky. :-) Vždyť píšu, že pokud byste měl možnost srovnat "poměrné PUR" uvedené trubice se zde všeobecně doporučovanými 8xx, pak byste nejspíš zjistil, že "jsou si poměrně blízké".
Ostatní "GLOGLO" odbývám výrokem, že ostatní "GLOGLO" už jsou na tom poněkud hůře... :)
2. S tím se dá souhlasit za předpokladu, že si budete vědom nutnosti po uplynutí cca 6-9 měsíců (podle příkonu) AQUA-GLO vyměnit, přestože "bude ještě hezky svítit". GLOGLO zářivky mají výrazně nižší životnost a výrazně vyšší pokles svítivosti ke konci životnosti, než 8xx...
Pokud byste tuto okolnost v úvahu nebral, rostlinám byste nakonec přeci jen "uškodit" mohl.
3. Když k tomu, co jsem napsal v bodu 2., připočteme i onu nehoráznou cenu, je IMHO racionální rozhodování mezi AQUA-GLO a 8xx jasná.
(Ale kdo to vidí jinak, dobře mu tak. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 20:38 Muž filipsi [1295] Re: Johan
Co se tyce barevnych efektu, urcite bude mozne kombinaci nejakych filtru vytvorit podobny vzhled s 8xx zarivkami. Jen je to trochu neprakticke, a ponekud se to prodrazuje, protoze zatimco specialka takove svetlo emituje s podobnou ucinnosti jako kazda jina, zde bychom ho ubirali a ztraceli "zbytecne" (nebo lepsi formulace, pro dany vzhled nadbytecne) frekvence na filtrech. A to mluvim o vzhledu.
Pokud se na to podivame z hlediska rustu, porostou lepe kytky pod specialkou nez pod 8xx stejneho prikonu, kterou odfiltrujeme na podobny vzhled jako ona specialka. Opet z duvodu nizsi energie odfiltrovaneho zareni.
Ale kdyz nemame zadne zvlastni pozadavky na barvu svetla a vzhled nasviceneho akva (nekdy opravdu zvlastni s velkymi pismeny), bude urcite ekonomictejsi poridit 8xx.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 20:15 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sid
Teď jen jestli by rosliny nevytvářely stejné věci pod "speciálkama" a pod 8xx s nějakým filtrem. :-O

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 9893x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/899-zarivky-aquaglo