Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zářivky AquaGlo a SunGlo

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Zářivky AquaGlo a SunGlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2008 20:28 Žena Laduschka [120] Re: endus
právě u tohohle osvětlení je problém mít stejnou dýlku a wattáž jako GLO zářivky, v tomhle případě 84,9 cm a 39 W. Zatim se mi nic takovýho v typu T5 HO nepodařilo sehnat.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2008 20:27 Žena Alena.sv [89] Re: sportsmen
Zářivky jsem kupovala tady,jinde jsem levněji nesehnala,ty co potřebuješ,jsou tady: shop.narva.cz/…
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2008 12:48 R Muž Mrakoplash [1776] Re: endus
aha T5 to sem trochu prehlid hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2008 12:15 Muž endus [21] Re: Mrakoplash
3-pásmové zářivky T5 HQ, které jsou použity ve světlech Glo, se teda například u nás (Most a okolí) shánějí docela špatně. Běžně na krámě nesehnatelný (obešel jsem snad všechny elektry), nezbývá než objednat, ať už v malo či velkoobchodě, nebo e-shopy. Jinak 3-pásmová T5 HQ 24 W (59 cm) mě vyšla na necelých 120 Kč/kus, akorát i pro velkoobchod byl u nás problém pouze 2 kousky sehnat. Od dodavatele je prý většinou nutné odebrat nějaké minimální množství (karton a pod.), jenže pro obchodníky jsou prý zářivky T5 HQ ležák, který se prakticky neprodává a proto samozřejmě nechtějí větší množství objednávat. Pro zákazníka začarovaný kruh :-)
edit: v akvaristice zářivku T5 HQ zpravidla problém koupit není, ale jde o "speciálky pro akvária" v ceně, jak už psala Laduschka, někde kolem 350 Kč/kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2008 11:40 Muž kiwik22 [9] Re: Mrakoplash
suhlasim... maju uplne stejny efekt,aj ucel...mam je taky a su super..100% hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2008 11:37 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Laduschka
120 cm nebo tak nejak kolem jsou obyc tripasmovky za tusim 98,- jedna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2008 11:03 Žena Laduschka [120] Re: sportsmen
přesně tohle osvětlení mám, k těm rozměrům - 98 cm je rozměr toho osvětlení a 120cm je rozměr, na kterej se daj vytáhnout ty nožičky. já mám to osvětlení položený volně na krycím skle, ale pro jistotu jemně podložený, protože to celkem hřeje, tak aby to mělo trochu kudy odvětrávat. a zářivky mě stály myslim tak jedna 350 Kč, je to dost drahý, zatim hledám alternativu od jinýho výrobce se stejnou dýlkou, wattáží, atd., tak kdyby někdo měl typ, tak dík :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2008 07:17 R Muž Mrakoplash [1776] Re: sportsmen
použij vyhledávání a určitě najdeš hromady informací

rybicky.net/forum/hledat/osvětlení
rybicky.net/forum/hledat/Sun Glo

a další a další
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 22:57 Muž sportsmen [62] – zkusenosti s osvetlenim GLO
prosim vas jake mate zkusenosti s osvetlenim GLO? konkretne s Glo T5 2x39W. Jde to svetlo i volne polozit na kryci skla? nebo se musi pripevnovat pouze na ty nozicky? Co znamena to cislo ktere udava vyrobce 98 - 120??? to je rozpeti akva na ktere lze umistit? a jak je to vlastni svetlo dlouhe? a jeste jake se do neho musi porizovat zarivky?kolik cca stoji a mate nekdo zkusenosti s tim umistit tam i jine levnejsi??? dekuji moc za info!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 11:23 aweq – Jak teda na tu zářivku navíc v krytu???
Nemá někdo teda návod, jak do toho krytu Waterhome 84l přidat ještě jednu zářivku???

Raťafák sice píše, že to je u něj vidět, ale nádrž "kousek vody" neexistuje ... resp. u sebe v profilu nemá raťafák žádnou nádrž . X-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 19:18 Muž Walker [66] - CichlidyRe: Mobbydick
Jo, spousta lidi povazuje reflektor za svetelny zdroj :-). Dnes jsem chtel vlepit do krytu od Aquaelu odrazovou vrstvu z alobalu a k memu milemu prekvapeni zjistil, ze jsou obe originalni zarivky vybaveny prave takovymi reflektory. Ony zase ty kryty ze setu nebudou tak k nicemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 15:45 Muž Mobbydick [4] Re: Šarulka
Ten reflektor není nic jinýho než další odrazná plocha, takže je namontovanej přímo na trubici ( zářivce). Hodně to pomůže.
www.akvahumble.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 12:32 Šarulka Re: Mobbydick
A kam jsi ten reflektor umístil? Nějak si nedokážu představit, že tam rvu ještě něco dalšího. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 15:20 Muž Mobbydick [4] Re: Šarulka
Mám ten samej problém - prostě jsem se setem koupil tak blbej dekl, že druhá zářivka nepřipadá moc v úvahu - ale jedna rada, celkem se mi osvědčil reflektor, je to záležitost za 150 kč a sice nedá 100% víc světla, ale aspoň člověk to světlo někam nasměruje a jde ho do akva víc. A Mám Sun glo a rostlinky mi rostou a ryby jsou v poho.( tím neobhajuji Sun glo, ale zatím slouží, až doslouží, půjde nějaká 8xx)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 12:54 langosh Re: Šarulka
Pokud máte kryt jen na jednu zářivku, tak tam xxx-Glo spíše nedávejte a vyberte si nějakou 8xx, jak píše maznak007...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 12:54 Muž filipsi [1295] Re: Šarulka
S tim nic nenadelas, bud kryt predelas (nejake to riznuti do nej to bude), nebo uplne vyhodis a nad akva treba polozis svetlo pokladaci s dvemi zarivkami, nebo se s tim smiris a budes se k akvarku podle toho chovat, vyber vhodnych rostlin, akorat ryb, atd ... Jde to i s 15W na 50l, jen se pak clovek nesmi ptat proc mi to neroste tak bujne a hezky jako u xxxx
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 12:51 Muž ghostik [81] Re: Šarulka
T5 jsou mensi v prumeru nez klasicke ale pokud se nevejdou tak kup zarivku teple bilou - bude na ni oznaceni ciselne 830 max 840
Doufam ze se nepletu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 12:46 Šarulka Re: ghostik
Pročítala jsem to tu a nejsem z toho moc moudrá :-( dvě zářivka tam fakt nenarvu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 12:43 Muž ghostik [81] Re: Šarulka
Ja bych dal normalni zarivku a to T5 ktere by se vesly snad ( neznam kryt ) dve a pak tedy jednu 830 a druhou 860.
Azazel: otazka je co je u Vas normalni zarivka ! Pokud jste svitil jednou 870 nebo vis tak se nedivim Vasi nespokojenosti !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 12:42 Muž maznak007 [12] Re: Šarulka
Ani jednu "Glo" urcite bude lepsi obycejna tripasmovka 8xx, teplotu bile si kup podle vlastniho vkusu. Procti si take forum. Prakticky vse uz tu bylo napsano.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 12:36 Šarulka
Mám skoro 50l akvárium - bohužel do krytu můžu dát jen jednu zářivku.Mám dát agua-glo nebo flora-glo? :-O hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 11:32 Azazel
Na luminy se vykašli, ty zářivky mají vážně nišší svítivost, ale ne kvůli tomu že jsou to šméčka, ale proto že ryby se pod ostrým světlem necítí dobře. A nějaké počítaní W na litr nedej bože Lumin na litr patří do 80. let. Na menším akva. svítím jednou Flora Glo 20W 60 cm, akva 80l. Rosltliny jsou ve výborné kondyci, ryby mají perfekní barvu. U normalní zářivky byly ryby bledé a jaksi divně prosvícené. Ohledně pozice, dej Floru dozadu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 23:36 karlos4 Re: sifik
Jeden odkaz máš například tady shop.narva.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 23:26 Muž Jurasek [137] Re: sifik
Jedna zářivka, má nejlepší spektrum pro růst rostlinek, kolem stovky a ve skoro každém elektru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 20:40 Muž sifik [6] Re: Lorsson
a včem je lepší tripasmová rada 8xx? je to jenom jedna žářivka nebo tři ? :) a za kolik ji mohu tak sehnat ? a nemáte někde odkaz na online shop kde ta zářivka je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 18:52 Lorsson Re: sifik
Myslim ze jiny napad asi neexistuje. Pokud chces mit tento kryt, musis to udelat tak jak pise Japanelo. Sehnat si vse potrebne - el. predradnik, patice a zabudovat to do krytu k te druhe. Kazdopadne vymenit zarivku za tripasmovou radu 8xx.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 15:28 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Lorsson
Dovolim si opravit Side - rostlinky zacaly asimilovat... jeste aby tak rasy asimilovaly
To důležité napsal Filipsi. Já jen dodám - možná, že začaly asimilovat i rostliny, takhle na dálku to skutečně není možné přesně identifikovat. :)
Přesto - zdá se mi, že bublinky jsou v místech, kde je řasa. Ta by znemožňovala asimilovat egerii a pak by ty bublinky byly skutečně výsledkem "práce" řas. :-)

kazdopadne jsem mel za to, ze cim vice prosperuji rostliny, tim mene rasy
O tom jsem pevně přesvědčen i já! ano
Domnívám se, že v tomto konkrétním případě na zlepšené podmínky rychleji zareagovaly řasy. Řídil bych se tím, co napsal Filipsi - řasu odstraňovat, dosadit "rychlíky" a - chvilku vydržať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 14:07 vašek Re: filipsi
takže zase čekat ano a řasu odstraňovat co nejvic! tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 13:56 Muž sifik [6] Re: Raťafák
no tak snať by to šlo ale kdyby měl někdo a jiný nápad bude výtán! a jakou tam mam dát teda zářivku ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 13:12 Raťafák Re: sifik
Mám celkem podobný kryt...
Taky jsem chtěl dvě zářívky, tak jsem to drobet vytunil ;-)

Je to vidno v mé nádrži "Kousek vody"

Stačí sehant patice+předřadník, novodurovou trubku, pár nýtů. Nařadí-vrtačka, nýtovačka, horkovzdušná pistole, pilka a lámací nůž ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 12:40 Muž sifik [6]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, potřebuji poradit mám akvárium 54l a zářivku Aqua-glo, která podporuje růst rostlin a barvu rybiček, ale když jsem akvárium koupil měl jsem tam nějakou zářivku xing xing...poradíte mi jakou tam mám dát ??? nejradši bych tam dal obě ale nevím jak poradíte ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 11:21 Lorsson Re: filipsi
Tak zas tolik ras nemam, abych pozoroval bublinky i na nich, kazdopadne jsem mel za to, ze cim vice prosperuji rostliny, tim mene rasy, ale treba mi neco uniklo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 10:33 Muž filipsi [1295] Re: Sid
... po pocatecni fazi bujneho rustu kstice bohuzel nastala nulova faze, a ne vsichni Bierhanzlovi zakaznici to dobre nesli ....
2Vasek : Vydrzet, rasu jak to pujde odstranovat, mozna prisadit jeste par rychlerostoucich rostlin. Tyden nic neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 10:30 Muž filipsi [1295] Re: Lorsson
Cozpak rasy neasimiluji? Asi je kazdy nemiluje, ale ony asimiluji. Bublinky se v zarasenem akva opravdu daleko vic objevi na rasach, nez na rostlinach, do te doby, nez zacnou rostliny vitezit a ras se zbavovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 10:26 Lorsson Re: Sid
Dovolim si opravit Side - rostlinky zacaly asimilovat... ;-) jeste aby tak rasy asimilovaly :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 09:46 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: vašek
tyto rostlinky jsem vyčistil a po tydnu řasa se nanich oběvila znova! a navic na rostlinkach se u světla tvoři bublinky
Bublinky jsou známkou zlepšení světelných podmínek - řasy začaly intenzívněji asimilovat. :)
Řekl bych, že je to na dobré cestě, je potřeba ještě nějaký čas vydržet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 09:12 langosh Re: vašek
doporučoval jsem vám výměnu postupnou - průdký nárůst světla určitě na rovnováze nepřidá....
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 22:25 pejpr Re: vašek
Mel jsem obdobny problem s hednutim rostlin. U me to nebyly rasy, ale malo zeleza. V akvaristice v Brne mi doporucili hnojivo s pridavkem zeleza a vypada, ze je po problemu. Ale je to zatim jen par dni. Takze uvidime.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 20:38 vašek Re: Vašek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku po 7dnech i s novym světlem se začaly tvořit řasy sad ! svitim od 10:30 do 21:30 pro představu jsem přidal par fotek! palec tyto rostlinky jsem vyčistil a po tydnu řasa se nanich oběvila znova! a navic na rostlinkach se u světla tvoři bublinky

svitim dvěma zářivkama philiphs 840 18w jo a ještě jedna se o akvárium o objemu 80litru a čisty oběm bude tak 76litru mno což je asi tak 0,5w na litr když tak mě opravte pokud jsem udělal chybu :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2008 12:16 Polo
co sa tyka Hagenackych ziariviek je asi aj podstatne na co ich chces pouzit, neviem ako su vhodne na rastlinkove nadrze ale na mojom malawi (bez rastlin) kde chcem zvyraznit farbu ryb a pouzivam Power-Glo + Life-Glo a som snimi maximalne spokojny a trojpasmovu ziarivku by som urcite nepouzil
ked mam odpovedat priamo k otazke, dal by som Aqua-Glo dopredu kvoli farebnosti ryb a Sun-Glo dozadu kvoli rastlinam ktore su aj tak vacsinou pri zadnej stene nadrze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 15:59 vašek Re: Sid
tak jsem to dneska vyčistil rostlinky jsou čiste sklo jsem vyčistli a na dvou kamenech jsem ji nechal palec ! a teď čekaat co na to řasa! spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 16:52 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: vašek
Z rostlin bych ji raději setřel - brání kytkám v příjmu světla i živin. Na dekoracích a skle bych ji spíš nechal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 16:05 vašek Re: Sid
ok!! už jsou vyměněny mam tu řasu odstranit a pozorovat jestli se netvoří znovu?? :-) nebo ji tam nechat a jeslti zmizi sama!! :-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 17:35 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: vašek
...rostlinky mi snad měsic rostly jako z vody ale teď se zastavili a začala se tam všude v akva oběvovat hněda řasa a svitim sun-glo a akqa-glo...
Jak píše Langosh - příčin vašich problémů může být celá kopa, ale pokud jde skutečně o hnědou řasu, docela bych uvítal, kdybyste to s tou výměnou zářivek zkusil a dal po čase vědět, co na to řasa. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 14:47 langosh Re: vašek
Určitě tím nic nepokazíte, ale problém bude zřejmě jinde, než ve světle...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 11:49 vašek Re: Sid
no rostlinky mi snad měsic rostly jako z vody ale teď se zastavili a začala se tam všude v akva oběvovat hněda řasa a svitim sun-glo a akqa-glo tak to chcu vyměnit za philiphs 840 :-O je to dobry krok??? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 11:40 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: vašek
Philips 840 je dobrá zářivka a pokud máte v akva rostlinky, pak není důvod ji měnit na úkor Flora GLO. Nic tím nezískáte.
Snad jen, kdyby vám na kytkách moc nezáleželo a chtěl jste zvýraznit barvu červených rybek. Pak snad ano... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 10:28 vašek
mužu mit nad akvarkem dvě zařivky philiphs 840? popřipadě jednu vyměnim za flora-glo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 08:51 langosh Re: Utahraptor
Mám stejný set a taky jsem s ním koupil gločka - rostliny mi pod nimi rostly celkem obstojně (dokonce i didiplis), takže to určitě nebude tak dramatické, jak je často prezentováno. Nicméně po cca roce skutečně uvažujte o postupné výměně... Ať se daří
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 06:29 Žena Utahraptor [91] Re: langosh
Já mám Waterhome Professional 84L :))

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 9893x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/899-zarivky-aquaglo?od=151