Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelenina pro ryby

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zelenina pro ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2017 17:11 MatesHK Re: LeRi
Ok diky dneska to zkusím a jsem zvědavej jestli si ji daj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2017 13:28 Muž LeRi [315] Re: MatesHK
Zeleninu sice nedávám ale tu mrkev by bylo dobré asi nejspíš nechat podusit v páře aby změkla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2017 13:12 MatesHK
teď to tady čtu to je zajímavý, to dnes zkusím, jen se zeptám když jim dám mrkev tak radši syrovou nebo jí třeba povařit aby změkla??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2017 16:07 R Muž ctibum [6926] – lupen z kedlubny
Zdar
Spařený lupen z kedlubny 10x10cm mi vydrží tak den. Nezbyde ani prd. Loriny, otíci, krevetky, šneci. Je nějaký důvod ho nedávat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 15:00 Tany Re: gringo
Děkuji za radu :) rybičkám chutnalo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 20:51 Žena jane91 [27] Re: gringo
u nás ancíkom melon chutí tak ako šalatová uhorka ... idu sa pozabíjať :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2013 19:48 gringo Re: LojzaaLiza
Dejte svým mazlíkům meloun. Myslím dužinu, slaďoučkou, červeňoučkou :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 18:55 Muž Oggy [17] Re: LojzaaLiza
Osobně si myslím že to bude barvit dost, ale uškodit by to snad nemělo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 11:43 Muž LojzaaLiza [2] – Červená řepa
Nemáte někdo zkušenosti s červenou řepou? Docela mě láká ji rybkám nabídnout, spíš ale list než bulvu. Jen mám trochu obavy, aby mi ty barviva neudělaly z nádrže reklamu na týmobajl nebo to neškodilo rybám. Co myslíte?
Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 20:42 R Muž romant [27987] Re: kara
Když neberou, tak neberou, asi mají jinýho zelenýho dost, třeba v potravě kterou jim dáváš a taky si zobnou nějakou tu řasu, netrápil bych se tím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 20:35 kara
Ahoj, davala sem pavim ockum i salat i sparene koprivy a nic nechteli... Prosim poradte jak je mam upravit nebo neco..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.07.2013 15:31 S Muž invalida [3881] Re: Mislow
Dávat jim zeleninu a zničit vitamíny je podle mě škoda...když maj hlad sežerou všechno. Nemusím mít pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 12:35 Muž Mislow [304] Re: invalida
Ano, mas pravdu. Povarenim jsem myslel jen velmi lehce, tak 2 min. Timto zpusobem mi to vydrzi v akvu bez problemu 2-3 dny take. Hodne zalezi na co si ryby zvyknou. Co stejna ryba sezere v jednom akvu, nemusi zrat v druhem. Me treba mrkev nebo klasickou bramboru nezerou vubec. Co ale zerou je tzv. sladka brambora. Ovsem nezerou to uplne syrove. Vubec, jakekoliv zeleniny si prvni den vubec nevsimnou a likviduji ji az den druhy a treti. Vubec nejlepsi zkusenost mam s okurkou, cuketou a platekem melounu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   21.07.2013 10:23 S Muž invalida [3881] Re: Mislow
Dovolím si oponovat ohledně toho varu...mrkev klidně nechám 2-3 dny než ji sežerou...povařená je za pár desítek minut sračkoidní a kazí vodu...a ohryzávat ji nemůžou protože teče stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 04:54 Muž Mislow [304] Re: Cayro
Nedavno jsem zalozil rostlinne akvo a otiky zanedlouho planuji pridat. Hodne jsem si o nich precetl a prave pridani zeleniny je pro ne velmi dulezite. Zvlaste pokud v akvariu nemas rasy, ktere zerou (nezerou vsechny, treba vlaknitou zelenou ti nezlikviduji) .... aspon podle dostupnych inf. ;-) Ale je to ryba, ktera by mela mit neustaly pristup ke zdroji potravy, platek okurky nebo cukety se vetsinou udava jako nejlepsi reseni. Jsou schopni prijimat i tablety pro krunyrovce se spirulinou, ale musi si na ne zvyknout. Sam zeleninu a ovoce pouzivam pro naseho krunyrovce a mrenky, prip. skalary .... Vyzkouset muzes vse, tvrdsi zeleninu jako mrkev, brambrory, kedlubnu je asi lepsi nechat projit varem na par minut, listy spenatu, koprivy apod. pak sparit, ja je prelivam vrouci vodou z konvice jen par sekund, to staci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.07.2013 04:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: roboko
smich A když nebudou konzumovat pokusnou zeleninu s vejcem a špenátem, nebudou dost červená. ;-) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 18:27 Muž snehulda007 [850] Re: Cayro
U mně jasně vede kapie.Tu spucujou během chvilky a zůstanou jen slupky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 16:30 roboko – KRMENÍ OIVOCEM
Mám vyskoušený třešně a jabka,ryby to v pohodě žerou.Se zeleniny mám pro anscitrusy vyskoušenou cuketu i mrkev, které pro ostzatní živorodky vakvariich uvařím a podávam naporcované na malé špalíčky nebo nasekané s vejcema špenátem.tyto pokusi konám proto,že sesnažím pěstovat pavi očka čiste červenou formu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 13:30 Muž kofejn [963] Re: Cayro
Okurku ocení, s mrkví zkušenosti nemám. Chutná jim i spařená mladá kopřiva, té si zobnou i skaláry a neonky.
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2013 11:44 Cayro
Je vhodné přikrmovat zeleninou i malé druhy ancíků? Mám malé otíky, jestli jim zkusit dát třeba okurku nebo mrkev...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 15:51 Tomáš55 – ancistrus
ahoj, mozem dat ancikovy redkovku? Díky. a i pancikovy, a mozna i ostatným rybkám? :-)
A ešte, keď áno, Prevariť a ošúpať? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 20:04 ancistrus – ancistrus
ahoj, mozem dat ancikovy redkovku? Díky. :-)
a i pancikovy, a mozna i ostatným rybkám? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 19:39 Muž fido16 [631] Re: Mohylova
pancíkům tam hoď radši tabletu pro ancíky a nebo komáří larvy sušené či žívé a je na okurku se ti pancící vykašlou!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2011 09:35 S Muž invalida [3881] Re: Mohyla
Asi to na Vás bude dlouhý ale třetí odstavec odspoda tam tenhle problém popisuje ano rybicky.net/clanky/698-kterak-si-aquarium-udrzovati-v-cistote-bez-velke-narocnosti-na-cas-vas-choti-vasi-neb-vasi-panske-sluzebne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2011 09:18 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Mohylova
Já mam ke dvou ancistrusům dva pancéřníčky kropenaté a neviděl jsem, že by si okurky všímali. Trochu jí ochutnaly mečovky, ale toť vše. Osobně si myslím, že když ji tam dáš na zkoušku nic nezkazíš. buď ji sní, nebo ne, ale osobně si myslím že si jí nevšimnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 08:59 Mohylova – Okurka pro pancéřníčky?
Dobrý den, je prosím okurka vhodná i pro pancéřníčky, když také žijí u dna? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 09:09 Žena Kajka99 [229] Re: HaDaS
Pokud máte v akváriu mikroorganismy které vám rozloží nějaké zhnědlé listy rostlin (jakože máte), které se skládají převážně z celulózy, tak trocha škrobu ve vodě neuškodí :) z brambory ho až taková spousta nebude, i když se to nezdá. Brambora je z 85% z vody, škrobu je tam 12%. Když si člověk svoje akva nesplete s mísou na přípavu bramborového salátu, tak nebude mít problém. A rybky aspoň získají pěkně silnou dávku vitaminu C (a fakt netuším jestli ho potřebují, říkám to jen tak :-D). Čili platí (jako u všeho) když se to nepřežene nebude problém :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 08:59 HaDaS Re: invalida
Taky jsem se v tomto článku inspiroval s tím file. Taktéž, po vytažení z mrazáku, ho spařím. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 08:53 S Muž invalida [3881] Re: HaDaS
Já dávám jen syrovou zeleninu..file lehounce spařím...jen aby neožírali zmrzlý...někde je snad popsaný co sem zkoušel za zeleninu.... rybicky.net/clanky/639-teoreticky tady o tom trošku je..neberte to jako češtináři ale jako užitečný praktično ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 08:47 HaDaS Re: Yirka
Já bych nedával ani syrový. Přeci jenom, hlíza bramboru uvolňuje spoustu, podle mého názoru, rybkám nevyhovujících látek. Například škrob asi není právě to, co do akva patří. Pokud už nutkání vložit bramboru do akva je nepřekonatelné, byl bych velice střídmý. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 08:42 Muž Yirka [9126] Re: svinc
Brambor - může být, ale zcela jistě ne vařený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 23:05 svinc Re: HaDaS
Je pravda, že brambora mizela pomaleji než okurka, ale ancistrusi i mečkovky ji ožírali. Na vedlejší diskusi rybicky.net/forum/3996-krmeni-pro-ancistruse se jeden uživatel taky zmiňuje o bramboře -má i přiloženou fotku. Každopádně nevyvracím to, že je možný její postupný rozplynutí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 13:34 HaDaS Re: Yirka
Ano, uvařená brambora zmizí ve vodě (filtru) i bez žroutů. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 08:55 Muž Yirka [9126] Re: svinc
Asi se rozpustila-rozplynula po nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 21:09 HaDaS Re: svinc
Dávám salátovou okurku (čerstvou), salát (spařený), zelí (spařené), file (bez úprav), vařené kuřecí (na drobno rozřezané), mrkev (čerstvou), papriku (čerstvou). Většina je zpracována do 48 hodin. Všechny rybky žerou všechno. Skaláře ze zeleniny nejvíc chutná salát a zelí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 20:29 svinc Re: kaqpo
já jsem zkoušel dávat i uvařenou bramboru a do druhýho dne bylo po ní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 19:11 Muž kaqpo [7]
hmm ... nedalo mi tak som skúsil dať uhorku do AQ sice nemám ancíkov ale len otíkov tak som si myslel, že si dajú ale na moje prekvapenie sa jej ani nedotkli ale mečúne a mrenky siamske ju vyžrali dokonale :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 13:06 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: RadioactiWe
Převařit určitě ne, maximálně spařit vařící vodou. Ale nikdy jsem to nepotřeboval, ancíci berou okurku v pohodě...ale stejně mají nejradši obyčejné filé, jen pak rostou "lehce" víc :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 12:26 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: beowulfx
hmm a nezvýši sa tým varením kazivosť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 11:26 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: jinokrajec
Jinak klidně to tam můžeš nechat i do druhého dne, přez noc je čas kdy ancíci loví nejvíce ;-) Akorát jak moc to bude mít vliv na stav vody ve tvém akva záleží i na velikosti akva a dalších faktorecht, v mojích akva 350 a 550 to zrovna moc řešit nemusím. Jinak dobré to je převařit, drží samy na dne a uvolní se z toho různé dusičnany atd. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 11:22 Muž jinokrajec [0] - TetryRe: Janistr
ok, děkuji za radu.... ;-) palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 10:50 Žena Janistr [0] Re: jinokrajec
U nás tedy cokoli hodíme do akvárka na přilepšenou ancikovi a pancéřníčkům, sežerou právě mečovky a rybičky dna musí dost bojovat, takže bych se nebála...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 08:46 Muž bezoadam [6] - LabyrintkyRe: jinokrajec
ja ked davam uhorku tak dam asi na 2 hodiny a zacnu to jest najprv neonky a tetry, potom pridu prisavnici a na zaver panciernici... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 19:23 Muž jinokrajec [0] - Tetry – Okurek
Zdravím. Dal jsem rybičkám, hlavně ancíkovy okurek na přilepšenou. Kdyby se toho ani nedotkl, jak dlouho ho tam můžu nechat, aniž by začal dělat neplechu v akvárku ( hnít atd... ). Mylíte, že to budou jíst i mečovky a black molly? A co jím můžu dávat jiného? Zkoušel jsem salát, špenát, ale ani se toho nechytli, tak jsem to po 24 hod. raději vyndal. Asi brzo, že? Díky ;-) ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 07:52 Muž zdenefek [0] - Tetry
Moc díky za tipy, zase budou mít rybky pestřejší dlabanec :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 09:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Housie
Ja daval okurku okruzakum, kdyz se premnozili. Napichl jsem kolecko na spejli (vypada to jako lizatko) a spejli zastrcil pod sutr. Vytahoval jsem ji za 12h, protoze to uz byvala obsypana okruzaky. Po 24h z ni byla brecka, nedala se vyndat bez rozblemcani. Loupal jsem slupku, se slupkou bych ji mozna rozumne vyndal i po 24h. Ovsem okurkou ryby nekrmim, takze spis jen pro inspiraci, jak ji chytit na dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2010 20:30 S Muž invalida [3881] Re: Housie
Nechávám sežrat..už 20 let :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 20:29 Muž Housie [3]
ahoj, jak dlouho necháváte okurku v aqa? dokud ji nesnědi nebo ji po několika hodinách vyndaváte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 13:09 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: budik
Nejen mrkev,tech možností je mnohem víc.Jde o vitamíny,minerály a stopové prvky.Já jsem podával krmení,které se v zelenině louhovalo.Více jsem napsal zde: www.akvarista.cz/…
U sumcovitých můžeš podávat syrovou,jen je třeba vybírat dodavatele,kvůli vysokým obsahům dusičnanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 13:09 R Muž romant [27987] Re: budik
Nakrájet na plátky, lehce povařit a můžeš tím přikrmovat, není ovšem podmínkou. Chce to vyskoušet na svojí osádce akva.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 5548x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8918-zelenina-pro-ryby