Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Smutná zpráva

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Smutná zpráva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 23:06 JoKa Re: Danila
Ať je mu země lehká...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 22:38 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: Danila
Čest jeho památce. Velká osobnost, která zanechachala nejen v Čr svoje znalosti z výzkumu akvaristiky. Z jeho knih a poznatků se bude čerpat i nadále hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 21:37 Muž kortezhugo [983] Re: Danila
R.I.P. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 21:32 Pitrass Re: Danila
Achjoooo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 21:07 - Re: Danila
Večná škoda. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 20:58 Muž danielt [3] Re: Danila
Bol to veľký akvarista, ktorý akvaristike a zvlášť pestovaniu vodných rastlín venoval celý svoj život. Myslím si, že veľa vyznavačom tohto krásneho koníčka bude chýbať. Česť jeho pamiatke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   07.06.2014 18:01 R Muž romant [27987] Re: Danila
Pamatuji si, když zemřel Pavel Gabriel(pro méně znalé, dnes pěstírna u Hořánků), jeho velký oponent a kamarád, tak o něm pan Rataj v AT napsal velmi zajímavý povahově nekrolog, prostě pro mnoho lidí překvapivá věc, když se přeci nemají rádi, bylo to jinak. Tak uvidíme, kdo, co a kde napíše o něm. Jsem taktéž generace, která na jeho knížkách vyrůstala a čerpáme z nich dodnes. Mějte se tam nahoře pane Rataji dobře a objevte pro nás ještě najeký ten echináč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 13:34 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Danila
Zanechal za sebou hodnotný odkaz v oblasti akvaristiky pro současnou i budoucí generace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   07.06.2014 13:29 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Danila
Ztráta a veliká. První knížka co jsem četl o kytkách jako malej, konkrétně akvaristika začíná u rostlin byla od něj. Snad mu to na druhé straně poroste stejně dobře jako tady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 29   07.06.2014 07:13 Muž Yirka [9123] Re: Danila
Odešel člověk, jehož život byl naplněn. Jeho koníček se stal jeho povoláním, lépe řečeno posláním. Velký člověk odešel, jeho dílo zůstává. Čest jeho památce.
Pro ty, kteří neměli příležitost si dovoluji připojit linky na krásnou reportáž kolegů z Akvaristy. Přečtete a pochopíte.
www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 06:35 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Danila
Velmi smutná zpráva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2014 22:16 Muž jmalyska [167] Re: Danila
Tak dlouho jsem odkládal cestu za ním... škoda ho. R.I.P :-( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.06.2014 21:47 S Muž invalida [3881] Re: Danila
Odpočinutí věčné dej zemřelým, Pane, a světlo věčné ať jim svítí. Ať odpočinou v pokoji. Amen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2014 21:08 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Danila
Je to smutné. Taký človek ale zostáva navždy, určite u nás akvaristov a rastlinkárov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2014 20:57 Muž rybka1 [178] Re: Danila
Je to smutna sprava,ale zanechal tu pre nas akvaristou toho vela.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2014 20:15 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Danila
To je velká škoda :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2014 19:36 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: Danila
R.I.P., to jsou smutné zprávy... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2014 19:32 R Muž Silent [5949] Re: Danila
Až to zabolelo :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2014 19:20 Muž Amras [34] Re: Danila
Také se přidávám... R.I.P.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2014 19:09 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Danila
R.I.P :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2014 18:59 Žena Danila [4489] - Sumci – Zemřel Ing. dr. Karel Rataj CSc..
S lítostí oznamujeme všem akvaristům, že zemřela velká osobnost české akvaristiky Ing. dr. Karel Rataj CSc.,odborník mimořádného významu v oblasti taxonomie a ekologie akvarijních rostlin, autor odborných vědeckých prací a populárně naučných článků a knih....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 11:07 jamajcan Re: LiborSprysl
Budiž panu Pergerovi zem lehká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 08:42 Muž souky [592] - RostlinyRe: Kryštof
ale ten, ten Arnošt, kterýho myslíš je ještě v celku mlaďoch, viz profil rybicky.net/profil/5636
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 20:58 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: LiborSprysl
A to byl ten arnošt, co tu měl ty dvě nádherné akvária? Ty co měli nejvice oblíbených kliku ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.06.2013 11:06 R Muž Silent [5949] Re: LiborSprysl
Starý bardi nám pomalu odchází. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.06.2013 05:16 Muž LiborSprysl [9015]
Tyto zprávy teda vůbec nemám rád a už vůbec ne poránu. Otevřel jsem maily. S Vláďou Hulmanem si moc nepíšeme, a když jsem viděl avízo, tak mi přiznávám hodně zatrnulo...Arnošta jsem narozdíl od některých diskutérů docela mohl. Bohužel jsme tu jen jednou a všichni tam jednou musíme.

Vážení akvarističtí přátelé,
dne 15.6.2013 zemřel významný český akvarista Mgr. Arnošt Perger.

I když k jeho činnosti bylo v minulosti vedeno mnoho diskusí, přesto měl Arnošt neopominutelné zásluhy v rozvoji českého akvaristického chovatelství, zejména živorodých ryb.

Čest jeho památce.
rybicky.net/soubory/135.pdf

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 22   13.08.2011 13:53 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: Rudolf
Chtěl bych se Vám všem moc a moc omlouvit.

Vím, že jsem to dost přehnal. Ale ve skutečnosti jsem to myslel jinak než to vyznělo - i jsem to sám blbě napsal.
Smrt člověka pro mě není "prd" tak jsem to opravdu nemyslel.

Co se týče akvaristiky, tak pro mě nejsou hlavním hobby ryby ale rostliny, tak to i u mě vypadá, kdy se snažím hlavně mít na pohled pěkně vypadající nádrž a ryby beru jen jako doplněk, proto i já mám například přerybněnou nádrž. Nemyslím si, že akvaristika je jen o odchovu a křížení ryb...
Opravdu nevím, co tento člověk dokázal, ani mě to upřímně moc nezajímá - je ale pravda, že co se týče reakce na tuto informaci jsem se měl držet stranou a nereagovat vůbec na tento příspěvek.

Omlouvám se, že jsem pošpinil dobré jméno tohoto úžasného webu o akvaristice.

A ještě jednou se Vám všem omlouvám, budu si to ještě dlouhou dobu vyčítat... :-( :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   13.08.2011 12:14 RAP Re: Kusma
Probírají se tu ve vážném duchu daleko větší hovadiny. Zesnulého ani jeho práci jsem také neznal, přesto zachovám úctu k člověku. Třeba právě tato smutná informace mě dostane k přečtení jeho prací a ty mi za čas pomohou pochopit a vyřešit nějaký problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 34   12.08.2011 21:03 Muž rudolf [4681] Re: Kusma
Pane Kusmo, je Vám devatenáct let, což je věk, v němž lze odpustit leccos, včetně toho, že nevíte, kdo je kdo v ichtyologii, byť jste se jakýmsi řízením osudu stal "redaktorem" (záměrně to dávám do uvozovek, protože tímto svým projevem jste dal nezpochybnitelně najevo, že žádným redaktorem nejste) serveru, který se zabývá rybami. Ale i v 19 letech by už měl člověk vykazovat alespoň základní míru lidské slušnosti, úcty k druhým a sociální inteligence. Bohužel, Vám tyto vlastnosti poněkud chybí. Možná k nim ještě časem dospějete, ale byl bych moc rád, kdybyste se do té doby neprojevoval veřejně. Když si přečtu, že je pro Vás smrt člověka "prd", tak se prostě za Vás stydím. A nezlobte se, ale já se při pročítání vcelku sympatického serveru stydět nechci.
Základní informace o tom, kdo to byl Joseph S. Nelson a čím se ve své práci zabýval, jsou k dispozici zde: aquatab.net/…
S pozdravem
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 17:09 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Parosphromenus
To nema smysl,ja ho take neznal,ale precetl jsem si neco o nem(bohuzel malo) a myslim ze odvedl kus prace,za coz mu cely svet muze byt vdecny,cest jeho pamatce!! :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.08.2011 14:35 Parosphromenus Re: Kusma
Jeden z nejvýznamnějších světových ichtyologů, autor známé referenční příručky o systematice ryb.

Ale začínám si zvykat, že tady je to spíš o tom, kolik čichavců lze narvat do tricetilitrovyho akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -34   12.08.2011 14:24 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: Parosphromenus
No to je strašné :-( a teď k čemu nám to je? kdyby to byl aspoň nějaký čech...
To je fakt potřeba psát na fórum každej prd?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 22:22 Parosphromenus – Předevčírem zemřel Joseph S. Nelson

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 23:43 Muž kortezhugo [983] Re: Romy
Tiez sa pridavam sad sad sad - na tomto vyrastali skoro vsecia aquaristi v CZ a SK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 17:30 Žena Číslo1 [1]
Je mi to líto, ještěže jeho knížky a v nich jeho práce a rady tu budou dál! sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 17:19 Muž mobydick [0] - CichlidyRe: Romy
Velká škoda, takové lidi aby člověk pohledal, je jich málo a teď bohužel ještě o jednoho méně. Doufám že mu tam nahoře dovolí pěkné akvárko... sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2008 22:26 Štěpán Re: Štěpán
Rozhovor z Přerovských listů, září 2006, Miroslav Rozkošný.

Pracovat jsem chtěl jen a jen s rybami

S rybami spojil kus svého života přerovský rodák a nestor našich rybářů a akvaristů, RNDr. Stanislav Frank CSc. Své první poznatky o rybách získal, stejně jako spousta přerovských kluků, u Bečvy a městského rybníka. Od roku 1951 žil v Praze, kde svoji aktivní vědeckou a pedagogickou část života věnoval rybám a akvaristice. Nyní bydlí v malém městě Řevnice u Prahy. Zde ještě dnes ve svých šestasedmdesáti letech zaznamenává poznatky ze své vědecké a chovatelské praxe a zájemcům odpovídá na různé dotazy. „Často i velice začátečnické, což mně někteří zkušení chovatelé mají za zlé. Zapomínají totiž, že i oni byli kdysi začátečníky,“ říká pedagog a vědec Stanislav Frank.

Pane doktore, můžete vzpomenout část života, kterou jste prožil v Přerově?
S rodiči jsme bydleli nejprve v blízkosti stadionu Dělnického domu a asi v mých čtyřech letech jsme se přestěhovali do menšího domku v Kozlovské ulici. Otec se narodil v Zábřehu a v Přerově byl poštovním úředníkem. Tuto práci vykonával do roku l940, kdy pro neshody s německým okupačním vedením pošty byl nuceně penzionován. Nepomohla mu ani dobrá znalost němčiny, kterou
se naučil od své matky a jako voják v I. světové válce. V době okupace trpěl silným kloubovým revmatismem, ale hned po válce začal opět na poště pracovat. Matka byla rozená Sigmundová a její rodiče bydleli na Trávníku. Ze svého dětství v Přerově si rád vzpomínám na naše dvû zahrady a zvlášť na tu větší u tenisových kurtů. Rybíz, angrešt a hlavně jablka, hrušky a třešně byly v době válečného nedostatku pro nás všechny zvláště vítané. Já jsem absolvoval povinnou školní docházku ve škole Na kulčáku a přierovské reálné gymnasium.
Po maturitě jsem denně dojížděl na Palackého universitu v Olomouci v rámci dvouletého studia Přírodovědeckého biennia a v roce l951 jsem byl přijat do třetího ročníku Přírodovědecké fakulty Karlovy univerzity.

Myslím že se nic nestane, když sem ten člének takhle přeneseme. Při kopírování z PDF se mi rozhodí písmena se znamínky a musím to opravovat, takže pokud to někomu nedělá, tak by mohl pokračovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 20:54 Muž chicko [124] Re: oldkiwinka
Legendy mizí, ale jak se říká "legendy žijí ve svých činech věčně"
Mors quid est? Aut finis aut transitus?...sám nevím
čest jeho památce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 20:22 oldkiwinka Re: agent007
Zajímavé, byl dle něj fakt dobrým a vášnivým akvaristou. Škoda, že nás "mladé" zde také něco nenaučil :-(. Nejdřív paní Rindová, teď pan Frank. Legendy mizí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 20:12 Muž agent007 [47] Re: Štěpán
Zde je něco www.aquatab.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 19:52 Štěpán Re: Romy
Myslím si, že by bylo vhodné, aby někdo, kdo ho osobně znal případně s ním spolupracoval, napsal nějakou vzpomínku a nás nepamětníky seznámil s jeho životem.

Nevím, jestli se toho tady na rybičkách dočkáme, ale snad se tady časem objeví aspoň odkaz...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 19:36 Muž agent007 [47] Re: Romy
Dej mu Pán Bůh věčnou slávu. Už je tam a nás to čeká. Díky pane Frank.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 18:37 Muž Yirka [9123] Re: Romy
Provázel mě celým akvaristickým životem(a že to je už nějaký pátek). Technika pokročila,ale jeho rady mají stále velkou platnost. Odešel, ale jeho knižní odkaz bude žít nejen s mou generací. Nebylo význačnějšího akvaristy, škoda dobrého člověka.........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 14:02 Muž many [9] Re: Romy
přidávám se,velice si jeho práce vážím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 13:44 Muž Kurhell [7] Re: Romy
taky se připojuji :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 13:18 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Smutná zpráva
Se smutkem oznamuji všem,že včera zemřel nestor české akvaristiky RNDr. Stanislav Frank,autor mnoha odborných knih a publikací.

ČEST JEHO PAMÁTCE !

S úctou Roman Špeta.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 5555x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8857-smutna-zprava?od=51